Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35351) cs.zs. válasza tomp (#35350) üzenetére


cs.zs.
addikt

Dehogynem!
Csak neki nincs 60-80-100, csak 80-100.
Kivették a 60-at.
Valószínűleg annál az akku tipusnál a 60-ra csökkentés már nem hoz érdemi éllettartam-növekedést.

...

(#35352) Vesporigo válasza tomp (#35350) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

De, lehet 100%-ra tölteni, ha kikapcsolom a gondozási módban a 80%-os maximumot.
A korábbi beállítások alapján lehetett még pluszban 60%-os maximumig tölteni, ami elvileg növeli az akku élettartamát. Itt most ezt kivették, és marad a 80 és 100%.
Csak gondoltam megosztom, hátha más is hiányolná. :)

(#35353) HartgeH3-2.8 válasza Lalikiraly (#35337) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Igen a 6800H az egy elég kemény cucc. Talán még mobil cpu téren mai napig top 10. Azóta jött ki több friss AMD cpu, már lehetséges, hogy nem. Minden esetre nem nagyon gondolkozik semmin. Ez a gép fő ereje.
Mindenképp várom majd a beszámolót ha megjött a tiéd :C

cs.zs
Igen valóban 11,7 az össz megosztott vram 16GB-nál, csak a 12 jobban hangzik. Emiatt gondolkozom majd én is a memória emelésen 32-re mert így gyakorlatilag kipipálható a 3050 Ti-ben lévő 4GB vram bottleneck.

Addig nem is hittem benne ameddig nem láttam milyen szépen használja a megosztott memóriát. Működik a megoldás. :K

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35354) cs.zs. válasza HartgeH3-2.8 (#35353) üzenetére


cs.zs.
addikt

Sajna ez nem ilyen egyszerű, és hirtelen ne is költs most erre!
A saját 4 GB vram-ot a gép használja, az elkülönített "fél-ramot" meg használHATja, de majd nézd meg, alig fogja...
Örülhetsz, ha már 0,5-1GB-ot fogsz ott látni.
Ramot bővítened akkor kell, ha azt a részt valóban el is használja, és elfogy.
(nem jellemző)

...

(#35355) tomp


tomp
félisten

Jaaa az más. Akkor vagy a tesztek azt mutatták, hogy 60-80% között elhanyagolható különbség van vagy más az akksi kémiája.

(#35356) Lalikiraly válasza cs.zs. (#35348) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen és még pelenkát is veszek fel hogy még a WC re se kelljen kimenni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35357) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

asus g751JC DC tápcsatlakozó beszerzés raktárról valahonnan lehetséges szerintetek?
ilyen: [link] [link]
Az utóbbi 30k. Ez tényleg ilyen horror?

Ha csak a csatlakozót cserélem, az lehetséges? Jelentősen olcsóbb. [link] Vagy többrétegű a panel?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#35358) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Asus Zenbook UX3402ZA. Teljesen szűz Windows 11 telepítést csinálnék, viszont USB-ről bootolva a telepítő nem látja az SSD-t.

Honnan szerezhetek hozzá drivert?

Köszönöm szépen!

(#35359) HartgeH3-2.8 válasza cs.zs. (#35354) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Akkor ez nem minden játékban működik ezek szerint?

Én amiben észrevettem (MSI Afterrel) az a: Dayz, New World, ahol nagyobb terepeket kellett bejárni, láttam, hogy elfogyott a vram (4GB), és elkezdte betölteni a fizikai memóriát, de olyan 12-be megállt mindig kompletten. Talán még a DyingLight ahol ezt tapasztaltam. Végig smooth maradt becsületére legyen mondva, soha egy akadás.

Egyéb játékoknál nem is érdekes, mert medium/high , FHD beállítás mellett egyszerűen nem kell neki 4-nél több vram. COH2, ETS2, és hasonlókra gondolok.

Szerk:
Lalikiraly
Pár képet azért majd előzetesen, rögtön kérünk ha OnBoard leszel :C
Tolok én is majd pár képet, csak év kezdés melóhelyen, őrültekháza.

A Cola témára:
Legutóbb Mirindáról álmodtam azt kellett vegyek, nemrég pedig a 7UP jutott eszembe, hogy gyerekkoromban ittam utoljára. Vettem is ma. Bakker ugyan olyan jó mint 20 éve.
Szerk2: Persze a MountainDew-t egyik se veri ;]

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35360) azbest válasza wopi (#35358) üzenetére


azbest
félisten

a biosban, advanced menüben, ha kikapcsolod a vmd controllert, akkor látja simán.

Ha szeretnéd úgy használni, hogy be van kapcsolva, akkor integrálni kell a drivert a telepítőbe.

(#35361) cs.zs. válasza wopi (#35358) üzenetére


cs.zs.
addikt

És amikor feltelepítetted, nem fogja látni a wifi kártyát sem, ne ijedj meg, egyszerűen csak a telefonodról adj neki netet usb-n (a wifit is vissza lehet osztani a laptop felé, igen). A laptop képernyőjén a jobb alsó sarokban megjelenik a kis monitor, mintha kábeles neten lenne, és a windows update megcsinál mindent (a wifi kártyát is).

[ Szerkesztve ]

...

(#35362) cs.zs. válasza HartgeH3-2.8 (#35359) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nyiss meg egy feladatkezelőt, menj rá a vram-ra, és tálcázd le.
Játék közben nézz rá, mennyit használ abból a megosztott részből...

...

(#35363) cs.zs. válasza wopi (#35358) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ott lent képek is vannak

...

(#35364) light1994012 válasza wopi (#35358) üzenetére


light1994012
tag

Szia!

Esetleg így próbáld meg:

[Videó]
[Driver]

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#35365) Mikulásbá válasza light1994012 (#35364) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Erre nincs szükség, már többször le lett írva itt is. A BIOS-ban a VMD Setup átállítása és ennyi.

(#35366) Lalikiraly válasza HartgeH3-2.8 (#35359) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Köszi az üdítő ötleteket :D
Fogok képet videót mindent csinálni. Laptop-prn lesz :D :DD

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35367) cs.zs. válasza Mikulásbá (#35365) üzenetére


cs.zs.
addikt

Igen,
de aki nem tudja ezt a VMD-dolgot, ahogy én sem tudtam korábban, feldrivereli a telepítőt. Pár perccel tovább tart, és működik.
Neked hála már én is tudom, de azóta sincs intel 12.gen. gépem, így nem kell
:DDD
(B.szd meg a fűnyíródat, medve!) ;)
:DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#35368) Lalikiraly válasza cs.zs. (#35367) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én nem is értem, hogy mindenhol azt írják hogy a VMD controllert ki kell kapcsolni biosba. Ez baromság. Egy szerencsétlen driver kell csak a telepítőbe. De asszem 12 gennél már az sem kell. Amúgy kipróbáltam direkt egy Lenovo gépen hogy a controllert kikapcsolta, ugyanúgy nem látta az SSDt- sőt még driver után sem engedte a telepítést.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35369) cs.zs. válasza Lalikiraly (#35368) üzenetére


cs.zs.
addikt

De pont a 12.gen-hez kell!
Ha most azt vettél, és win nélküli, akkor rád is ez vár ;)
Meg az, hogy wifi sincs. (bár TUF-ba lehet vezetékest dugni, nincs gond)

...

(#35370) azbest válasza Lalikiraly (#35368) üzenetére


azbest
félisten

nekem úgy tűnik, hogy egy szál háttértárral teljesen felesleges a vmd (raid és más varázslat) mód és csak gondot okoz, hogy nem látja alapból az oprendszer. Az intel oldalán is xeon procis, csoportosított pcie lane-es gépekhez írja, hogy milyen jó.
"Intel® Volume Management Device (Intel® VMD) is specifically designed for enterprise-grade management of NVMe SSDs connected to Intel® Xeon® CPUs. " [link]
Nekem még nem volt olyan igényem, hogy az egy szál m.2 kártyát menet közben cseréljem a laptopban :D Eleve, mivel arról fut az os, nem is lehet megtenni, csak ha több kártya lenne megfelelő raid módban.

Ahogy a korábbi szériáknál is a raid vezérlős módnak nem volt értelme egy háttértáras laptopban.

#35369 cs.zs.
jaja, 12th gennél jött be. Vmd kikapcs, egy pendrivere meg előre letölteni az asus weblapról a géphez tartozó alap drivereket, de legalább a wifit, ha nincs lan.

Ha jól látom a dram buffer nélküli ssd-ken a host memory bufferhez sem kell a spéci lemezkezelés.

[ Szerkesztve ]

(#35371) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Jól értelmezem ez amit írtok csak az Intel gépeket érinti?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35372) cs.zs. válasza HartgeH3-2.8 (#35371) üzenetére


cs.zs.
addikt

Igen, jelenleg csak az Intel 12.gen.-t
(illetve arról tudunk, 11-et nem vágom, de hamarosan jön a 13 is)
AMD-vel nincs ilyen gond.

ezért írtam Mikulásbának, hogy köszi hogy mostmár tudom (tőle), előtte én is drivereltem a telepítő pendrive-ot, mert ugye nem látta az ssd-t, de azóta már csak AMD gépek vannak a családban, így engem/minket pont nem érint.

[ Szerkesztve ]

...

(#35373) Mikulásbá válasza cs.zs. (#35372) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 11.genes Intelnél is így kell csinálni, ha nincs gyárilag Windows a gépen és neked kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#35374) azbest válasza Mikulásbá (#35373) üzenetére


azbest
félisten

Csak ott még intel rst raid akármi volt a neve. Bár nem emlékszem, hogy win11-hez kell-e ahhoz is driver a telepítőbe, a win10-hez kellett még pár hete, amikor új gépet telepítettünk.

[ Szerkesztve ]

(#35375) Mikulásbá válasza azbest (#35374) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amikor megérkezett anno a Vivobook Pro 16X (11.gen Intel CPU), bekapcsoláskor azzal kezdtem, BIOS, VMD megkeres, kikapcsol, F10, restart, és simán meg a telepítés-tehát ott még a VMD Setup volt a BIOS-ban.

(#35376) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

De én továbbra sem értem a dolgot.

A Lenovo is 11 gen intel volt amelyiket telepítettem.
Semmit nem csináltam BIOS ba. Egy intel drivert beraktam a telepítő pendrivera egy mappába amit az intel oldaláról leszedtem és kész gyönyörűen ment.
Vezetékes netet nem tudok adni, de telefonnal USBn igen. Megoldom, nem ijedek meg az árnyékomtól. Nem olyan családból származok én :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35377) cs.zs. válasza azbest (#35370) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nézdcsak,
ebben a kis retekben :DDD 2 db m2 2280 slot van, és raid-ben mennek ha akarod, meg a ram is bővíthető, meg az akkuidő is hosszú, meg 400nit 100% srgb, ...
és kapható is !

...

(#35378) wopi


wopi
aktív tag

Wow, köszönöm srácok a gyors segítséget. :)

(#35379) Pyttawrx válasza Mikulásbá (#35375) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De miért jobb kikapcsolini, mint driverezni?
amely optimalizálja a tárolóeszköz adatfeldolgozásának hatékonyságát és az energiafelhasználást. Optane-nél is kell.

(#35380) cs.zs. válasza wopi (#35378) üzenetére


cs.zs.
addikt

Na és telepítő pendrive-ot drivereltél, vagy kikapcsoltad a VMD-t?
Wifi kártya?
:DDD

...

(#35381) Mikulásbá válasza cs.zs. (#35380) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A wifivel nekem is gond volt, nem látta a gép, én egy USB c-s hubbal adtam vonalast amíg frissült.

[ Szerkesztve ]

(#35382) Mikulásbá válasza Pyttawrx (#35379) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már leírták szépen nem is rég, ez a VMD a RAID-ért felel, aminek egy meghajtó esetén semmi értelme. Nagyon sok Asus gép használja ezt az egyen BIOS-t, itt a gond.
Azt a hiányzó drivert később frissítéssel úgyis letölti a gép.

[ Szerkesztve ]

(#35383) azbest válasza Lalikiraly (#35376) üzenetére


azbest
félisten

Attól függ, hogy milyenre konfigurálva szállítják. A bios default az szerintem jellemzően a raid mód, ha senki sem változtatta meg. Lehet ezzel szívni, hogy default betöltés után, ha kék halálozik a win indítás háttértár panasszal, akkor ezt kell átbillenteni újra.

Ettől persze még ha nagyon akarod lehetséges telepíteni raid módban, ahogy te is írod.

Példa:

dell vostro 15 3500-v25 11th gen gépeket szoktunk venni.
Amelyiket gyári opcióban kapott ssd-vel kapjuk win nélkül, azoknál az alapértelmezetten Raid (RST vagy VMD néven) móra konfigurálva jön.

Amelyiknél ssd bővítés opcióval vettük, ott a bolt az ssd cseréjekor átállította sima nvme-re.


---

Van egy másik érdekes dolog is a 12th gen vivobook S biosban az advanced menüben:
Auto-install app service mechanism

Ez meg, ha minden igaz, akkor windows alatt egy rootkit, amit a lopásvédelem kapcsán szoktak előtelepíteni ( C:\Windows\system32\wpbbin.exe). Hogy mindenképp indítsa el azt a programot, hogy távolról elérhető legyen a gép. A gondolat jó is lehet, de ha valami más nemkívánatos program telepíti fel a fájlt, amit ez indít, akkor másnak csinál átjáróházat.
Szóval, ha nem használunk ilyen szolgáltatást a gép követéséhez, akkor érdemes azt is kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#35384) Pyttawrx válasza Mikulásbá (#35382) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem csak a raid miatt van.

(#35385) Lalikiraly válasza Pyttawrx (#35384) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én is ezt mondom. De nem mondom hogy nincs igazatok. Holnap kiderül. Ettől függetlenül a szokvány Intel IRST drivert rádobom a penre és annyi...

INTEL VMD

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35386) cs.zs.


cs.zs.
addikt

(#35387) Pyttawrx válasza cs.zs. (#35386) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jól hangzik

(#35388) wopi válasza cs.zs. (#35380) üzenetére


wopi
aktív tag

Áhh, hagytam a fenébe, elmentem, vettem másik gépet. :DDD

Neeem, driver a pendrive-ra, simán jó volt. És telepítés után usb dokkolón keresztül kapott netet, majd öröm meg bódottá. :)

Köszi a segítséget.

(#35389) dudu98


dudu98
tag

Üdv mindenkinek! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy 1 hónapos ASUS UX3402ZA típusú gépem, ami az utóbbi napokban rendszeresen dobálja a tartózkodási helyet, szinte mindig Tajpejt írja, fogalmam sincs miért. A másik probléma az üzemidő. Vannak olyan napok melynél egész nap elmegy 10 órát, ami szerintem normálisnak számít, de van amikor 1 óra alatt merül 20%-ot teljesen oktalanul. Csakis kizárólag pdf fájlt nyitok meg és néha szerkesztem, mindez Microsoft Edge böngészőben. Esetleg mi lehet a gond mind két esetben? :F

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#35390) Lalikiraly válasza dudu98 (#35389) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Esetleg a Windowsban ólálkodik mondjuk egy jó kis frissítés, vagy a hőn szeretett vírusírtója az antimailware service...
Tényleg azt mire érdemes kiváltani az egész vírusírtót? Vagy az antimailwaret letiltani?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35391) dudu98 válasza Lalikiraly (#35390) üzenetére


dudu98
tag

Most újraindítottam, frissítettem a BIOS-t, jelenleg az időt még nem változtatta megint Tajpejre. Az antimalware services állandóan fut, ordít a ventilátor mikor elindul a gép :(((
Kedvencem az, hogy a háttérkép állandóan eltűnik, fekete lesz...
Sz@r MacBook után Winf0st használni... :(

[ Szerkesztve ]

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#35392) cs.zs. válasza dudu98 (#35391) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
nekem ez totál vírusgyanús. Sztem benyeltél legalább egyet.
Én újraraknám.

...

(#35393) Mikulásbá válasza cs.zs. (#35392) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1 ezt akartam írni, figyelni a feladat kezelőt, valami nagyon mehet a háttérben. Írd be a vírusírtó topikba a gondod minél részletesebben.(de hamarabb meg lesz egy új telepítés)

(#35394) dudu98 válasza Mikulásbá (#35393) üzenetére


dudu98
tag

Köszönöm a segítséget, valószínű, hogy újra rakom :R
Jelenleg nem áll fent az időzóna gond, most az este alatt alvó módban 7%-ot merült, ami szerintem sok. :U
Esetleg érdemes vírusírtó progit beszerezni vagy csak feleslegesen zabálná a procit és memóriát?

[ Szerkesztve ]

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#35395) Lalikiraly válasza dudu98 (#35394) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hat ez engem is érdekelne, mert a defender, de főleg a mailware service egyfolytaban eszi a gépet és ahogy videókon néztem marha nehéz kikapcsolni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35396) Mikulásbá válasza dudu98 (#35394) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

F-Secure Safe a favorit a szaktopikban, én is azt használom, észrevehetetlen a gépen, de jó.

(#35397) cs.zs. válasza Lalikiraly (#35395) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én meg kizárólag a Defendert használom, és egyik gépünkre sem rakok mást...

...

(#35398) HartgeH3-2.8 válasza Lalikiraly (#35390) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Gép DASH beszámolót követel a nép :DDD Ha 2 liter COLA rámegy se bánjuk :K

Ma én is hoztam magammal a kis harcost melóba. Ma kicsit nyugalom szigete lesz, az első nagy roham lement. Szegény tiszta maszat, meg zsírfolt egy ideje nem volt takarítva pont az ünnepek előtt valamikor talán. Szégyellem is magam, de nincs nálam a csoda mikroszálas.
Én mással nem esek neki, csak azzal.

Más: Egy kicsit ON mert Asus és Gaming ROG vonal!
A műfaj kedvelőinek kijelzős Asus ROG "Xbox Controller"-t villantott az Asus.
A kijelző 1,3" OLED - elsőként a PC játékosokat célozva. Programozható lesz, valamint akkumulátor élettartam, a Bluetooth-kapcsolat, mikrofon állapot jeleníthető meg többek között.USB C kapcsolat , és Bluetooth 5.0A teljes Xbox kompatibilitás egyelőre nem ismert. De a videóban elhangzik (link alább), hogy Xbox Certified Controller.Mikor? 2023


Kép: ROG Global

Víruskereső témára:
Én évek óta az asztalin AVG-t használok. Van akik szerint fogják ezek a gépeket, van aki szerint nem jó kizárólag csak a Windows-os védelem. Én már nem tudom melyik a helyes. A laptopon jelenleg nekem is a gyári W11 védelem van eddig semmi gond nem volt belőle :K
Asztalin nem vettem észre drasztikus problémát, hogy enné az erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35399) Mikulásbá válasza HartgeH3-2.8 (#35398) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha rámegy, szerintem bánni fogod, úgy hogy csak óvatosan! :DDD

(#35400) HartgeH3-2.8 válasza Mikulásbá (#35399) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Reméljük a kolléga belső fogyasztásra értette :DDD

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.