Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35851) dudu98 válasza cs.zs. (#35850) üzenetére


dudu98
tag

Az ASUS gyári oldalán volt szépen feltöltve az infó, emiatt is esett a választásom erre a gépre, mert könnyű, gyors és sokat bír. Nézegettem teszteket is előtte, nagyjából a 10-11 órát hozta a gép átlag irodai használattal.

Itt a kép az ASUS oldalán:

Mellé apróbetűs rész:
5 - Battery tests conducted by ASUS on December 8, 2022 using the 1080p Video Playback scenario. Test configuration: Zenbook UX3402VA, IPS panel, Intel i5-1340P, 256 GB SSD, 8 GB RAM. Test settings: WiFi enabled but disconnected (not connected to any access point), Windows Power Plan set to Balanced, display brightness set to 150 cd/m2. Actual battery life may vary depending on product configuration, usage, operational conditions and power management settings. Battery life will decrease over the lifetime of the battery.
(Nálam 16GB RAM és 512GB tárhely, az i7-1260P ugyanannyit fogyaszt, mint az i5-1340P, az intel oldala szerint)

Ami elkeserít, az az hogy a gép is havonta egyszer vagy kétszer mutat olyan értékeket, mint az ASUS oldalán feltöltött, de természetesen sose valódi, ennek a töredékét tudom használni.

Átlagosan 50-60%-on használom a fényerőt, itt a Wifi kikapcsolva van, mivel letöltött PDF dokumentumokat nézek, kiemelek, szerkesztek is.

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#35852) Pyttawrx válasza dudu98 (#35851) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Akár 18,5, ez egyenlő azzal, mint a kocsik fogyasztása a gyári értékek alapján. (hátszéllel lejtőn 1 ember, csomag nélkül), azaz "labor" körülmények közt.
Illetve ez is a 75Wh-s akksi esetén. De, nyilván ez a valóságban lesz 8-10óra max

(#35853) cs.zs. válasza dudu98 (#35851) üzenetére


cs.zs.
addikt

Neked is UX3402VA van, 13.gen Intellel?
(hamar hozzájutottál)
Annak az előző generációs AMD változata az UM3402YA, amit előző hsz-ben linkeltem.

...

(#35854) dudu98 válasza Pyttawrx (#35852) üzenetére


dudu98
tag

Ezt írtam is az előző hozzászólásomba, tisztában vagyok vele. :R
Csak szomorú, hogy nálam valamiért 5-6 órát bír egy átlagos irodai használattal...

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#35855) dudu98 válasza cs.zs. (#35853) üzenetére


dudu98
tag

Nem, dehogy is. Csak a weboldalon az új generációs procival számolt idő van írva, nekem a 12es i7es van :K

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#35856) Pyttawrx válasza dudu98 (#35854) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor fel sem merült volna benned a kérdés. :) Nah de mindegy is. el kell fogadni, hogy azok a számok a maximumok. Levett fényerő, más konfig stb. de elérhető az is.
Nekem pl az UM5401Q 40%-os fényerőn, töltőn van szinte mindig, (és nincs beállítva ilyen 60%-os hülyeség, mert ma már ez nem kell, csak lelki megnyugvás), venti szabványos mód, billentyűzet világítás bekapcsolva, meg a wifi is. Így bír kb 6-7 órát (Akksi elhasználódás 8,8%, 63 ciklus van benne

(#35857) Mikulásbá válasza dudu98 (#35855) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

i7-1260P - ez sem fogyaszt sokat elvileg, 4+8 mag, a 4 erős mag csak akkor kapcsol be, ha nagyon muszáj.
Engedd el az akku témát, vagy ha nagyon kell, vegyél hozzá egy komolyabb powerbank-ot, azzal még pár órát ki leszel segítve.
Azért a PDF-es melókhoz-amit írtál-kellhet a CPU, tehát lehet jó az az akku idő, ha melózol vele. :U

[ Szerkesztve ]

(#35858) cs.zs. válasza Mikulásbá (#35857) üzenetére


cs.zs.
addikt

A fiamék "csak exceleznek", adatbázisokat fésülnek össze, i5-10310U proci + 16GB ram ELFOGY, ledöccen a gép. Panaszkodott, hogy így nem lehet dolgozni, múlt héten megkapta USA-ból az új laptopját, i7-11850H + 32GB ram.
Hátha ez már elég lesz.
Pedig csak irodai munka...
(akkus üzemidő szóba sem kerül, náluk nem releváns, de a hordozhatóság igen)

...

(#35859) dudu98 válasza Pyttawrx (#35856) üzenetére


dudu98
tag

Reméljük az idő nem eszi olyan hamar akkumulátort és 2-3 évig tudja hozni még ezt a visszafogott üzemidőt is :K

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#35860) Mikulásbá válasza dudu98 (#35859) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy írták előttem, nem kell foglalkozni annyira az akkuval-ha nem állítod 60 vagy 80% max. feltöltésre, akkor sem lesz gond, fejlett elektronika vigyáz az akkura.

(#35861) Mikulásbá válasza cs.zs. (#35858) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A nagy excel táblák éhesek tudnak lenni, kéri a vasat. :K

(#35862) Pyttawrx válasza cs.zs. (#35858) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A proci lesz ott kevés (régi gépre értem). Sajnos már arra amit írtál egy U-s proci kevés nagyon is. De tapasztaltátok is.

(#35863) dudu98 válasza Mikulásbá (#35860) üzenetére


dudu98
tag

Jelenleg most is teljes feltöltésre van állítva, nem nagyon látom én se az értelmét a 80%-os módnak.

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#35864) Mikulásbá válasza dudu98 (#35863) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor lehet jó, ha állandóan hálózatról megy a gép-mint pl. nálam.

(#35865) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Mint a bolti gyerekek..

Kicsit szépültünk. Megyünk holnap dolgozóba. Had lássa a sok delles, hápés, stb kolléga, hogy hogyan kell ezt :U
Viszont a Ryzen matricába véletlen beleakadt a rongy , és a sarka feljött :((( Laptop takarítási tippeket örömmel fogadok, eddig a puha rongy + nagyon minimális ablaktisztító vált be rongyra fújva. Igazából csak a zsír "pacák" pöttyök ami gond. Más nem nagyon.


Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35866) L4mie válasza HartgeH3-2.8 (#35865) üzenetére


L4mie
veterán

Matricák le, isopropyl :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#35867) Pyttawrx válasza HartgeH3-2.8 (#35865) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nice darab, sok örömöt hozzás, jó munkát vele. :)

(#35868) cs.zs. válasza HartgeH3-2.8 (#35865) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nálam is ugyanaz a szitu: sötét laptop, sok zsírpaca. Ablaktisztító a rongyra, előbb nedves törlés, aztán száraz. Kb hetente 2x.
Ezüst/világos géppel nem volt ilyen programom
:N

L4mie!
Matricákat nem szabad leszedni !! :N :N
Nem, nem szabad ! :DDD

...

(#35869) Pyttawrx válasza cs.zs. (#35868) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ISOPRPYL is tökéletes erre. :)

(#35870) MaxxDamage válasza L4mie (#35866) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az FPS vesztést okoz...matrica maradjon csak, úgy teljes az összkép! :D
Nálam nincs zsírpaca meg semmi, max. por.
Mivel a laptop csak annyit van felhajtva (kijelző) mikor be van kapcsolva. :D
USB egér, bill. ami "koptatva" van, meg az OLED TV van használva, kijelző nem.
/max. ha viszem valahova, de mikor újra haza kerül, akkor egyből tisztítás van./
Eddig 2x vittem el ezt a vasat itthonról.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35871) L4mie válasza cs.zs. (#35868) üzenetére


L4mie
veterán

deee, már eltelt a 2 hét, már amúgy se lehet újként eladni :C
MaxxDamage: ja hát hiányzik is az a 3 fps , úgy már 6 lenne :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#35872) GoodSpeed válasza HartgeH3-2.8 (#35865) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

"Laptop takarítási tippeket örömmel fogadok, "
Ne nyissad fel a tetejét! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#35873) MaxxDamage válasza GoodSpeed (#35872) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"Ne nyissad fel a tetejét!" ---->> Annál inkább az alját! :DDD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35874) Mikulásbá válasza MaxxDamage (#35873) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Sőt, a dobozának a tetejét sem, ahogy megvetted, felviszed a padlásra. :U

(#35875) Pyttawrx válasza HartgeH3-2.8 (#35865) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Clean, isopropyl. Illetve van még egy amit használok ritkán a wmd 62

(#35876) cs.zs. válasza GoodSpeed (#35872) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem nyitja ki. És?
Összevissza tapicskolja a külsejét
:DDD

...

(#35877) GoodSpeed válasza cs.zs. (#35876) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nálam csak akkor van felnyitva, ha karbantartás van :DAmúgy klaviatúra külsős, egér szintén, monitor szintén, meg SSD-k, HDD-K, stb lógnak rajta. Így a kijelzőt nem kell felhajtani, nem porosodik, a teteje igen, de azt meg letörlöm, ott nincs matrica :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#35878) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Pyttawrx
Köszönöm :R Nagyon jó társ, igaza lett KH kollégának, ha jó lehet imádni.

cs.zs.
Detto :K Valóban a világos gépeket pl nem kell annyira sűrűn át törölni. Látják, hogy gép b**zi vagyok naná, hogy rám bízzák ezt is, az egyebek mellett (céges gépek). Ja a tiéd ilyen szép? Muti meg a mi gépünkön is. Én Apple kollégát 1x láttam gépet törölni, slussz.

L4mie
Isten ments, az plussz 10 fps konstans ;] Ott van, hogy RTX, az önmagában e-penis WIN minden fronton. Amikor melled teszik a GTX-es Dell G15-öt. Ja és hát hosszúkábeles....

Kicsi OFF:
Szerk, Ő az:
Ez annyira kéne bakker. Imádom ezt a kis szarost. Meg is kapja a törődést, ez éppen egy takarítás előtti állapot legutóbb.



GoodSpeed
Lenne külső monitor opcióm, de annyira botrányosan tű éles ez a kijelző. Imádom.
Bent mindenki megáll mellette, pedig van Dell G15, újabb szériás HP Probook-ok (nem a szarabbik fajta). Ezek mennek szinte egész nap. Van Apple is. Ezeket mind nyomkodom. A G15 billentyűzete valami FRENETIKUSAN kellemesen tökéletes. Nem tudom leírni. Gépelek rajta, és olyan puhán határozott. Az elpusztíthatatlan érzés mellett egy kellemes lenyomás. Visszaülve az enyémhez, nem rossz az Asus, kellemes, de a Dell az nem e világi.
Kijelzője viszont köszönőbe se.... szép mert szó se róla szép, de más.

Speciálba neked: [link] Lehet elborul az agyam megveszem. GamePass-t akartam eredetileg.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35879) HartgeH3-2.8 válasza HartgeH3-2.8 (#35878) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Lejártam :B ..és az anyagába van bele SÜLLYESZTVE a G betű érted ezt bro? Nem matrica.. Bele van süllyesztve, ilyen kellemes gumis hatású anyaggal van kitöltve, ÉS MAI napig tudja amit kell. Talán egy GTX 1650 van benne , és akkori i5. Villámgyors. Van olyan gyors mint az enyém komolyan mondom. Semmire nem kell várni. OFF vége, elnézést :R Összességében nem tetszenek a gépeik, de ez......

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35880) Mikulásbá válasza GoodSpeed (#35877) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor minek laptop? :F

(#35881) GoodSpeed válasza Mikulásbá (#35880) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mert picipuháék kitalálták, hogy a Windows 10 utódja a 11 már nem támogatja a 7700K-s rendszeremet. A laptop amúgy hivatalosan notebook PC :D Szóval húztam az új gép vásárlást, az irreális árak miatt... 2021 őszén vettem a laptopot, az árából ma is kb a CPU + a VGA lenne meg ...

Rövidebben válaszolva: kényszerből, és elhamarkodásból. A laptop csak akkor hagyta el a lakást, amikor szervizbe utazott azóta is!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#35882) HartgeH3-2.8 válasza GoodSpeed (#35881) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Egy kicsit nekem is benne volt a magas árak okozta bosszankodás, (és) még mindig. Igaz én asztaliba elégedett lennék egy 3060 Ti-al is, de akkor azt is 300 felett mérték olyan árak voltak.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35883) GoodSpeed válasza HartgeH3-2.8 (#35882) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Amikor az előző PC-met építettem, normális árak voltak még... 2016-ban. Aztán jött a bányászláz, a COVID, a chiphiány... 2018-ban durrant be szerintem ... de az a szomorú, hogy ezek a tényezők eleinte a gyártókat lökték abba az irányba, hogy méregdrágán adják a hardvereket, és eleinte a kripto-őrület miatt nem is nagyon érdekelte pl a VGA gyártókat, hogy a gamerek hoppon maradnak, vagy jelentős részük egyszerűen nem fog érte ennyit adni, mert neki 8 volt, hogy gamer veszi meg, vagy "bányász", ráadásul utóbbi rétegnek akkora volt az étvágya, hogy ők, a gyártók nem tudták kielégíteni. Nagyobb volt a kereslet mint a kínálat. Ebből lett aztán chiphiány.

Most az látszik, hogy amit maguktól nem mertek volna bevállalni mint kockázatot, az az üzletimodell bebizonyosodott, hogy működik. A bányászok után már a kukacok is fogat mostak, de az Nvidia (is) kijelentette, hogy el kell felejteni a régi világot. Azért, mert kevesebbet termel, kevesebbet ad el, de azt sokkal drágábban kínálja, mert rájött, hogy bőven elégséges az a réteg aki meg akarja és tudja fizetni. Pontosabban nem akarja, mert mennél gazdagabb annál smucikabb sok ember, de nem tud másként új hardverhez jutni.

Szóval nekem már horrorárak mellett elkezdődött a PC építéses, tervezéses fázisom, mert:
1. Nem látom, hogy érdemben változás lenne az új piaci berendezkedésben.
2. Már túl vagyok egy alaplap + CPU + VGA trió cserén, és innentől kezdve nem érzem magamat biztonságban igazán laptopon. Garanciaidőn belül tervezem eladni. és PC-t építeni.

Eredetileg is 2-3 évre áthidaló megoldásnak terveztem vele. Nagyjából úgy kalkulálok, hogy eladás után 400K-t kell PC-re költeni, és akkor ismét meg lesz a szabadság, hogy idővel tudok CPU-t váltani, VGA-t, alaplapot. Most ez nincs meg.

Egy PC-nél ha garanciális időn túl megfekszik egy alaplap akkor az most 80-100K körüli kár... mármint az új alaplap. Ha venni kell CPU-t akkor az még 200K, de a régit eladhatom. Az meg csak matematikai eséllyel rendelkezik, hogy egyszerre feküdjön meg az alaplap + a CPU + a VGA.

Itt ha megfekszik garancián túl, akkor 500K a kár + újat kell venni bele (ebbe csak egyfajta alaplap megy) szóval 500K és nem lesz gyorsabb (nem mintha pár éven belül ne lenne elég bármire a CPU), és inkább már akkor ha valaki nagyon laptopot akar, akkor új laptop. De mindig ott lesz ez, hogy minden integrálva van.

Elméleti szinten jól hangzott, hogy a két lakás között majd hordozom, a gyakorlatban meg az van, hogy a másik lakás nem látta a laptopot, a laptop meg a másik lakást :D

PC és laptop együtt nekem totál felesleges... csak az egyiket tudom kihasználni. Vagy a PC állna, vagy a laptop. Az elmúlt több mint egy éves tapasztalatából ítélve, az utóbbi, mert most is PC-ként funkcionál.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#35884) HartgeH3-2.8 válasza GoodSpeed (#35883) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Egy kicsit nekem is benne volt az áthidalás, mert irreális árak voltak tényleg. 500k ha letérdel az alaplap egy olyan gépbe? Az úgy komoly.

Nem tudom kire haragudjak bányászat ügyben, már el is engedtem a dolgot. Nem építek gépet egyelőre. Nekem bakancslistás is volt egy gamer noti. Ilyen fapad valamit nem akartam, hogy "na erre jó lesz". Próbáltam az ár/érték+saját igényeim szintjén gondolkozni. Sikerült.

Az integrált vonal a "mobil" platform az meg sajna ilyen. De legalább az SSD/memória bővíthető. :DDD viszont (HA) összecsukod , egy baszó cucc van a hónod alatt, amit bárhova elviszel, egy asztali szintű elményed van. EZT KELL amúgy szerintem megfizetni leginkább ezekben.

COH3-ra nagyon kíváncsi leszek :U
Lehet ma előrendelem

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35885) GoodSpeed válasza HartgeH3-2.8 (#35884) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azért ennyi az alaplap, mert rajta van a CPU + GPU is :(
Igazából ez a meghibásodás cseszett be, mert 2003 óta csak ASUS alaplapjaim voltak és nem volt alaplapi meghibásodásam, erre veszek egy laptopot, aztán beszívom :D
JA CoH3-mon én is gondolkozom :D

"De legalább az SSD/memória bővíthető. :DDD viszont (HA) összecsukod , egy baszó cucc van a hónod alatt, amit bárhova elviszel, egy asztali szintű elményed van. EZT KELL amúgy szerintem megfizetni leginkább ezekben."

Az a durva,hogy lényegében a 3060-as laptop GPU
UserBenchmark: Nvidia RTX 3060 vs (Laptop) -nál 12%-kal gyorsabb az asztali.

Aztán az asztali kb annyi súlyban mint az egész laptop... és árban meg ha összedobod lényegesen drágábbra jön ki. Tehát megkapod sokkal olcsóbban az alig lassabb cuccot laptopban ...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#35886) HartgeH3-2.8 válasza GoodSpeed (#35885) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

**Azért ennyi az alaplap..**
Igen az mondjuk jogos. Korábban volt az Asus oldalán egy time line, history és hogy hány millió alaplapot gyártották eddig le. Brutális szám. De most tény volt egy két széria hiba laposnál. Megoldják.

**Az a durva,hogy**
Basszus ez tényleg durva. Ez a 3060 valami kegyetlen ár/érték bajnok. Ilyet még nem láttam, hogy mobil platform ennyire közel legyen az asztalihoz. Az asztali mindig jóval erősebb szokott lenni. Most elkezdem azt kutatni, hogy egyáltalán a 3050 Ti hogyan képes erőből tartani a FH/60-at, mert most nekem ez is kérdőjel. Ok a 1060-am is tudja ugyan ezt :U

Igen lényegesen drágább összerakni. A korábbi covid/bányász ERA közben érdemesebb volt laptopot venni, vagy egy Series X-et, és gond letudva. Én
180 ezerből natív 4k-ban játszottam 60 fps mellett fixen, stabilan rezzenés nélkül (ennyit tud a tévém) miközben már a 400 ezret karcolta egy fapad 3060 :U Én így bekkeltem ki.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35887) GoodSpeed válasza HartgeH3-2.8 (#35886) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

VGA-nál az a helyzet, hogy évekbe telt, ameddig pl az Nvidia rá nem szánta magát, a gyártói kapacitás bővítésére. Mert az oké, hogy annyit nem akart gyártani, hogy a gamerek is kapjanak, főleg olcsóbban ... de annyit azért igen, hogy a bányászok igényei ki legyenek szűken elégítve... ez gyakorlatban azt jelentette, hogy a kártyák ára a bányászok számára ne csökkenjen, de a jó drága kártya azért jusson még el annyi bányászhoz, amennyi több, de annál kevesebb, hogy beroskadjon a piac. Tudták, hogy előbb vagy utóbb kipukkan ez a lufi is. A 2xxx-es kártyánál kezdték el a bővítést. A 3xxx-esekből már rengeteget gyártottak, és bíztak benne, hogy azért még pár évet megy a bányászvonat.

De nem ment! Így aztán az a helyzet állt elő, hogy bent ragadt a készleteken egy csomó 3xxx-es kártya, miközben már a 4xxx-eseket gyártották. Ehhez meg még hozzájött az is, hogy az agyonnyúzott bányászkártyákat a vájárok piacra kezdték dobni, jó, nyomott áron!

Mit kezdjenek most? A kapacitás bőséges, A vájárok eltűntek. Ráadásul a gyártósorok jelentős része még a 3xxx-es kártyákra van kapacitálva... Így kitalálták azt, hogy a 4xxx-es kártyákról elterjesztik, hogy ezek drágábbak a gyártónak is, vegyél csak 3xxx-es kártyát, hiszen az már készen van, az nekünk (az Nvidiának) csak teher, meg veszteség. Így be is állt az új modell, hogy kevésbé tehetősebb gamereknek 3xxx-es kártya, még mindig drágán, luxus termékre vágyóknak meg 4xxx-es... ameddig a 3xxx-es készlet nem ürül ki, addig nem pörgetik fel a 4xxx-esek gyártását, tehát utóbbiból van némi hiány, illetve hát lényegesen drágábbak is.

Laptopoknál azért nem volt ilyen probléma, mert a laptopok hamar tönkrementek volna ilyen folyamatos terheléstől... A bányászkártyák sem bírták.

Piszkos trükkel próbálják újként eladni a lestrapált videokártyáikat a bányászok - PC World

"Basszus ez tényleg durva. Ez a 3060 valami kegyetlen ár/érték bajnok. Ilyet még nem láttam, hogy mobil platform ennyire közel legyen az asztalihoz. Az asztali mindig jóval erősebb szokott lenni."

Igen, de CPU-nál megmaradt a különbség:

Ott azért látszódik, hogy melyiken van toronyhűtő :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#35888) HartgeH3-2.8 válasza GoodSpeed (#35887) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Jó, hogy ezt leírtad, mert így kicsit jobban képben vagyok mi is történt itt. Idegesítő az nvidia ennek alapján, de pirosra nem fogok átmenni. Amikor kérdezik tőlem melyik radeon, nagy kérdőjel. Halvány lila fogalmam nincs hol tartanak. Annyit tudok, hogy 10 évig azon röhögtem mennyire kotlány rossz volt catalys-t. Alig várták a pirosak, hogy jöjjön ki egy elrontott nvidia driver, hogy legyen mire írni. Nekem akarok AMD vs Nvidiát, csak mondom amit megéltem.

Piszkos trükkel
Miért is nem vagyok meglepve.... Én nem is vennék használtat. Egy GTX 1080 vagy 1080 Ti amin nagyon gondolkoztam mert az nagy vágyam volt, és még mindig baromi erős kártya, de nem mertem bepróbálni. Jó lesz nekem az a 3060 Ti vagy 4060 ha majd jön. Ha jön.

Igen, de CPU-nál
Én is azt néztem, hogy bizony a 6800H nagyon szépen alápakol a gpu-nak, és nem kérek tőle sokat FHD/60 , medium/high. Ezt a feladatot pedig bőven megoldja. Kicsit utána nézve YT teszt videóknak megnyugodtam nem teljesít egyáltalán rosszul ez a gpu. Eddig nincs is panasz részemről végülis. Én eladni nem tervezem. Úgy tippelem ilyen okosított beállításokkal sokáig ki lehet tolni majd az élettartamát, de idővel meglátjuk. Melegedés gyakorlatilag nincs, a 60-at tudja, bármikor álmából keltve is. Innentől nincs kérdés jelenleg.

Jöhet majd tipp mit tegyek fel ami mondjuk nekem is kihívás lenne belőni.. :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35889) bajnokpityu válasza HartgeH3-2.8 (#35888) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a piros mellett viszont van az, hogy szintén 20 év alatt nem sikerült nvidianak a kadenciahelyes videolejátszást megcsinálnia 23.976Hzen...

ui 1070Ti után nekem töredék problémám van a 6700Xtvel...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#35890) GoodSpeed válasza HartgeH3-2.8 (#35888) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem voltak sokáig AMD VGA-im... 2016-ban lett 2008 után ismét Nvidiám 1060-as személyében... aztán amikor bejött az RTX széria, akkor az AMD azt nyilatkozta, hogy náluk a sugárkövetés nincs terítéken egyelőre, mert majd csak akkor, ha elég erősek lesznek a VGA-k ahhoz, hogy érezhetően a bekapcsolás ne verjen oda a teljesítménynek. 2016-tól 2021-ig 1060-asom volt. Abból nagyon jól jöttem ki, 90-ért vettem, és 5 évvel később 102-ért vitték el :D Immáron garancia nélkül, mert ennyire kellett a NEM bányászoknak, hanem a gamereknek a kártya.
Azóta nem volt AMD kártyám így nem figyeltem, hogy: sugárkövetés van már náluk? :DBFV5-ben találkoztam elsőnek a sugárkövetéssel. Ja elsőnek az 1060-hoz viszonyítva nekem is feltűnt, hogy mintha szebb lenne a fények játéka, de úgy egyébként nem az a fajta effekt volt, amire mindig rácsodálkoztam volna. 2042-nél meg nem tudom, milyen lenne 1060-on :DRTX nélkül :D

"Én is azt néztem, hogy bizony a 6800H nagyon szépen alápakol a gpu-nak, és nem kérek tőle sokat FHD/60 , medium/high."

Anno nekem direkt azért volt USB-C DP kábelem mert kezdetben HDMI-n nem tolta ki 60 FPS felett ... a kijelző is átváltott játéknál 60Hz-re. Akkor jött a zuhany, hogy mert az UBB-C és az Nvidia kártya között van közvetlen kapcsolat, és nincs MUX kapcsoló... Aztán tavaly ilyenkorra megoldották, hogy HDMI-n keresztül is kimenjen 120-144 FPS-ig és Hz-ig.

Pedig MUX kapcsoló továbbra sincs, és a HDMI is közvetlenül a CPU grafikai részével van kapcsolatban. Ez is azt mutatja, hogy 2021-ben megvettem a 2021-es modellt, aztán 2022-ben még volt olyan gond, amit akkorra oldottak meg.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#35891) szilagyiakos


szilagyiakos
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Vivobook s15 oled (K3502) laptopot. Mrgpróbáltam feltelepíteni a win11-et de nem ismeri fel a wlan hálózati adaptert. Próbáltam internet csatlakozás nélkül befejezni a telepítést, és utána manuálisan telepiteni a wlan drivert de úgy se működik.
Kérlek tudnátok segíteni?

(#35892) Mikulásbá válasza szilagyiakos (#35891) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Telefonról USB kábellel adj neki netet telepítéskor, amiíg a wlan drivert fel nem teszi.
Vagy átalakítóval LAN-t.

(#35893) azbest válasza szilagyiakos (#35891) üzenetére


azbest
félisten

a gyártó oldalán a támogatás, driverek részen keresd ki azt a fajta wigit, ami a gèpedben van. Eszközkezelőben ott a deviceid és google kiadja az melyik

(#35894) cs.zs. válasza azbest (#35893) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az a legegszerűbb, ami Mikulásbá is mond.
Nem kell keresgélni semmit.
A telefon otthon wifin szokott lenni,
USB-vel hozzádug,
telefon net-menüjében internet megosztása usb-n, onnantól a laptop mutatja hogy kábeles netet kapott (megjelenik a kis monitor a jobb alsó sarokban), és feldrivereli saját magát.

...

(#35895) Andy975


Andy975
csendes tag

Sziasztok!

Asus FX706HC laptopnál normális dolog, hogy kikapcsolt, konnektorból kihúzott állapotban, 4-5 nap alatt 100%-ról 20-30 %-ra merül az akksija? A gép kb. 4-5 hónapos és kizárólag elektromos hálózatról használom. Esetleg létezik olyan beállítási lehetőség, amivel nem merülne az akksi?

(#35896) Mikulásbá válasza Andy975 (#35895) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Biztos, hogy kikapcsolt? Nem csak alvó-hibernált állapotban marad?

(#35897) cs.zs. válasza Mikulásbá (#35896) üzenetére


cs.zs.
addikt

A hibernált állapot végül is kikapcsolt állapot, hibernálva nem lenne szabad így fogyasztania.

Inkább alvóban, az kb reális.

...

(#35898) Andy975 válasza Mikulásbá (#35896) üzenetére


Andy975
csendes tag

Kikapcsoláskor a "Leállítás"-ra kattintok a Start menüben, nem az "Alvó állapot"-ra.
A Gépházban az Energiagazdálkodáson belül pedig az akkumulátoros üzem és a hálózati áramforrás esetén is a "Soha" lehetőség van beállítva a PC altatása alatt.
Most bekapcsoltam és 3 nap alatt 42%-ra merült az akksija.
Egy LED sem világít a gépen kikapcsolt, áramforrásból kihúzott állapotban.

Régebbi Fujitsu Li3910 laptopomból még a vásárlás után kiszedtem az akksit, mivel az is kizárólag hálózatról üzemelt. Ebből viszont nem lehet kiszedni.

[ Szerkesztve ]

(#35899) cs.zs. válasza Andy975 (#35895) üzenetére


cs.zs.
addikt

csak egy kósza ötlet, mely sem tudományosan, sem egyéb módon nincs alátámasztva, simán lehet hogy tévedek
(csak gyanús)

Ujjlenyomat-olvasós a power-gomb?
A bekapcsolás pillanatában már le is olvassa az ujjlenyomatot? (tehát kikapcsolt gépnél is aktív, és figyel)
Keress rá másik drivert,
vagy
nézd meg azt, hogy ha a windows biztonságban kiveszed (törlöd az ujjlenyomatokat, addig használj pinkódot), és ugye nem fog várni egyetlen ujjlenyomatot sem,
akkor is így merül-e a gép?

...

(#35900) Andy975 válasza cs.zs. (#35899) üzenetére


Andy975
csendes tag

PIN-kódot kér bekapcsolás után.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.