Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nem kellene beletenni az 1. hszbe az Extreme3 Gen3-at?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#902) sisi900


sisi900
tag

Akkor már megkérném a kollégát hogy az Extreme4 Gen3 is tegye bele köszi

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#903) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Sziasztok!

Silent gépesek figyelem!
Úgy általában az Asrock Z68-as alaplapjai közül valaki tapasztalt már bármiféle cicergő hangot valamelyik alaplapjával kapcsolatban?
Nekem ez van tervben. [link] a jelenlegi asusom helyett.
Idle-ben amikor visszaveszi az procit, ciceregve sípol... legszívesebben kivágnám az ablakon, de azért mégse..
Köszi!

(#904) XaraX válasza Wind-Storm (#903) üzenetére


XaraX
addikt

Pont ilyenem nincs, adatlapon megtalálod, milyen van.
Viszont bizton állíthatom, meghallanám, ha bármi cicergés jönne belőlük, de egyiknél sem tapasztaltam ilyesmit.
Anno a DS4-nél volt ilyen nálam, extrém terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#905) Wind-Storm válasza XaraX (#904) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mondjuk neked már felsőbb kategóriás alaplapod van, az eddig nálam járt ehhez hasonló lapok tapasztalataim szerint már mind csöndben vannak, csak hát annyi pénzem meg nincs lapra..
Nálam meg pont idle-ben csinálja a jelenlegi lappal.

[ Szerkesztve ]

(#906) XaraX válasza Wind-Storm (#905) üzenetére


XaraX
addikt

Inkább középkategória mindkettő szerintem.
Nem emlékszem, hogy bárki panaszkodott bármelyik Asrock lap esetén ilyen problémára.
De holnap biztosan lesz tulaj is, aki személyes tapasztalatról tud beszámolni.

(#907) orbano


orbano
félisten

Sziasztok! e3g3 biosában beállítottam, hogy auto legyen a cpu fanok működése, 75 fokos hőmérséklettel és lvl1-es fanspeeddel. ennek ellenére maxon pörög mindkét cpu venti. miért? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#908) Wind-Storm válasza orbano (#907) üzenetére


Wind-Storm
őstag

PWM-es csatlakozójúak(4 tűsek) a ventik?

(#909) orbano válasza Wind-Storm (#908) üzenetére


orbano
félisten

nem

A vér nem válik VAZZE!™

(#910) Wind-Storm válasza orbano (#909) üzenetére


Wind-Storm
őstag

és 4 tűs aljzatra dugtad?
mert akkor persze hogy nem lesznek szabályozhatók, hacsak a 3 tűs aljzatoknál (már ha vannak a lapodon még ilyenek) nem támogatja az alaplap a feszültség csökkentés elvén történő fordulatszámszabályozást.
Ha ez sem jött be, akkor vegyél vagy egy ventipanelt, vagy PWM-es ventiket.

[ Szerkesztve ]

(#911) orbano válasza Wind-Storm (#910) üzenetére


orbano
félisten

jaja közben megnéztem (nem én raktam össze a gépet), a CPU1 az PWM-es aljzat, a CPU2, a PWR meg a CHA aljzatok meg hagyományosak. Majd úgyis át kell forgatni a ventikat, akkor átrakom az egyik chassis aljzatra. Addig kihúztam.

A vér nem válik VAZZE!™

(#912) Wind-Storm válasza orbano (#911) üzenetére


Wind-Storm
őstag

és ezek a CPU2, PWR és CHA nevezetű aljzatok támogatják a feszültségcsökkentés elvén történű fordulatszám szabályozást?
Mert ha nem, akkor adtunk a sz@rnak egy pofont az átrakosgatással....

[ Szerkesztve ]

(#913) Erdei88 válasza Wind-Storm (#912) üzenetére


Erdei88
veterán

3 és 4 pines csatlakozást is lehet szabályozni a bioszban és az axtu-val is

(#914) orbano válasza Wind-Storm (#912) üzenetére


orbano
félisten

persze, azért vettem észre: a 3 pinesre dugott cucc szépen kussban üzemel, csak a pwm-re kötött fesszabályzós venti visított, le is húztam. de van otthon Y adapterem, majd megy egy aljzatról a két venti. remélem bírja az aljzat :)

Erdei88: mi az az axtu?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#915) Erdei88 válasza orbano (#914) üzenetére


Erdei88
veterán

Asrock Extreme Tuning Utility.
Mindent feszt és hőmérsékletet kiír az alaplappal kapcsolatban, illetve tudsz overclockolni és ventit szabályozni, továbbá előre elmetett OC profilt is be tudsz tölteni, illetve el is tudsz menteni

(#916) Wind-Storm válasza orbano (#914) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na akkor meg van oldva a gond.
Egyébként ha van elegendő 3 pines hely, akkor inkább oda dugd mint Y elosztózni..

(#917) szacsee


szacsee
nagyúr

Itt is feltenném a kérdést, ha nem probléma.
Sajnos nincs sok tapasztalatom nagyobb léghűtéses bordák terén, hogy mi az ami elfér és mi az ami nem. Néhányotoknál látom, hogy elég combos hűtővel nyomjátok, viszont nem tudok dönteni. :B

(#918) Killer01 válasza szacsee (#917) üzenetére


Killer01
őstag

Szia, én TX3-al használom, még éppen elfért a ramoktól :DDD :


(#919) szacsee válasza Killer01 (#918) üzenetére


szacsee
nagyúr

A TX3-ra emlékeztem, még anno írtad is, hogy nincs 1mm hely sem. Most már látom. :D
Igazából a házam nem valami világbajnok szellőzésű, mivel túl sok ventit nem szeretnék betenni, inkább kevesebb, de nagyobb légkavarót raknék bele. Procinál is 140mm-es megoldásokon agyalok már, csak az árával kell megbékélnem.

(#920) N_A_S válasza szacsee (#919) üzenetére


N_A_S
veterán

Melyikkel szemezgetsz? Merlinnél körülnéztél?

https://tinyurl.com/phnas

(#921) Mr Manson válasza szacsee (#917) üzenetére


Mr Manson
tag

Nekem Alpenföhn Matterhorn
hűti a 2500K-t. Elsőre megilyedtem mert nem tudtam hogy elfognak-e férni a ramok de szerencsére befértek. Igaz hogy az A2 és B2 foglalatba tudtam csak berakni, így is tökéletesen működnek. Alapon 34 fokos a porci terhelés alatt 44 volt eddig a max.

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#922) Erdei88 válasza szacsee (#919) üzenetére


Erdei88
veterán

Thermalright Silver Arrow-m van, két 140mmes ventivel, ha csak egy ventit használok akkor kb 2-3 fokkal melegebb a proci.

(#923) sisi900 válasza Mr Manson (#921) üzenetére


sisi900
tag

szia

nekem is Alpenföhn Matterhorn van és az Asrock Extreme4 Gen3 simán elfér még a magas RAM mellett is

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#924) Mr Manson válasza sisi900 (#923) üzenetére


Mr Manson
tag

Szia

Nekem Asrock Extreme3 Gen3 lapom és ott közelebb vannak a procihoz a memóriafoglalatok.Ezért van az hogy nekem csak így fértek el a ramok. Sokáig gondolkoztam hogy Extreme4 vagy 3-at vegyek de rájöttem hogy elég a 3as is nekem. Csak a memófoglalatokkal nem számoltam :)

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#925) FRENK1988


FRENK1988
veterán

nekem H50 mellett johet barmilyen ram

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#926) sisi900 válasza Mr Manson (#924) üzenetére


sisi900
tag

a ventilátort át lehet tenni a másik oldalra is !!

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#927) orbano válasza Mr Manson (#924) üzenetére


orbano
félisten

Nekem a Corasi A70 pont elfér a memóriák fölött. Persze normál ramot használok, nem ilyen bordázott tetejűt (hyperx 1600 cl9).

A vér nem válik VAZZE!™

(#928) szacsee


szacsee
nagyúr

N_A_S : Nézegettem őket, Himalaya be is jönne, de kicsit félek a hangjától és a teljesítményétől is. Ha a Himalaya ilyen, akkor a Triglav milyen lehet?
Vagy fals a teszt, vagy hangosabb mint a stock cooler és gyengébb mint a TX3.
Bár nem nagyon tudok németül már, így teljesen nem értem milyen fordulaton teszteltek.

Mr Manson & sisi900: Szeretném, ha valamennyire hűtené a mosfeteket is, ezért inkább mást nézegetnék.

Erdei88: Elfér normálisan a hűtő? PCGear-nél láttam eddig csak, viszont nem sokkal drágább (ha már 18K-t kiadok +/- 1-2K-t letojok) ;] a Noctua D14, C14, ami régi álmom, csak ugye a súlya. Arrow alatt hogy roskadozik a deszka, mert gondolom valamennyire csak meggörbül?
D14-et azt hiszem moddolni is kellen, hogy elférjen, viszont C14 egy ventivel már jó lenne, és a súlya sem annyira veszélyes 1 ventivel. :D
Másik favorit a HR-02, csak azt sem tudom, hogy állított hűtőnél ha be van lógatva a 140mm-es ventilátor alúlra, mint pl silver Arrownál mennyire hűtené a mosfet bordákat?

FRENK1988: Eddig én is letojtam milyen magas a ram. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#929) Mr Manson válasza sisi900 (#926) üzenetére


Mr Manson
tag

Tudom de így is megfelelően működik a rendszer.Az előző hűtésemmel Hyper tx2 össze sem lehet hasonlítani! :)
Az alaplap viszont furcsán kezeli a pwm-es ventit. Az AXTU-ba beállítom hogy legkisebb fordulaton menjen vissza is veszi. Viszont ha kilépek belőle akkor meg a legközelebbi újraindításkor ismét visszaáll max fordulatra. Bios-ban is állítottam már de úgyis visszaáll.
Bios-t is frissítettem aminek köszönhetően a rendszert újra rakhattam. Most már nem merek szórakozni vele mert munkaeszköz a gép és jobb ha minden klappol :)

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#930) FRENK1988 válasza szacsee (#928) üzenetére


FRENK1988
veterán

nemsemmi főleg a radi:R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#931) Erdei88 válasza szacsee (#928) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem nem tűnt fel, hogy hajolna a deszka. Nem könnyű, de nehéznek sem mondanám.
140mm-es venti a hűtő körzetében is lehűti az alkatrészeket.

Megcsinálhatod úgy is, hogy mindkét venti szívja a levegőt a hűtőről, meglepően nagy és hatásos ereje van. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. C14 ahogy olvastam gyengébb, D14-el fej-fej mellett van, tesztenként más a jobb.

(#932) N_A_S


N_A_S
veterán

Feltettem ismét az 1.10-et, belőttem egy szolid oc-t és most tesztelem, a CPU VCore-t nézzétek a képen. Szerintetek ez program / szenzor hiba? 1.99V-ot is írt már MAX-ra, csak utána nyomtam egy resetet :Y :F

szacsee
Én egy kukkot se tudok németül, de alapból szkeptikusan állok az ilyen tesztekhez. Szerintem a direkt hőcsöves megoldások jobbak, de ezt is csak a Ninja3 vs A70 tapasztalatim alapján tudom kijelenteni. Hiába volt tükörpolír a ninja talpán, az A70 jobban teljesített nála. Szerintem a Merlinnél kapható Enermax hűtők se lehetnek olyan rosszak.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#933) szacsee válasza N_A_S (#932) üzenetére


szacsee
nagyúr

AXTU összeakad a monitorozó progikkal, már itt is többször olvastam.
Szedd le, legegyszerűbb ha megoldod biosból az a biztos.

Thermalright Archonról mi a véleményetek?
Nehéz, azt látni, azt is, hogy nem fér be ha a ház oldalán az oldallap... bár ezt meg fogom oldani. ;]

(#934) N_A_S válasza szacsee (#933) üzenetére


N_A_S
veterán

De akkor pont azt írták, hogy az AXTU ír ki hülyeséget és a többi progi mér jól, nem? Nincs olyan monitorozó program ami loggolja valahogy a CPU feszt?

https://tinyurl.com/phnas

(#935) stfx válasza N_A_S (#932) üzenetére


stfx
aktív tag

Ezt irtam en is a #730ban, hogy ohm-ben 1.8v maxot mutatott a vcorera. Egybol vissza is raktam az 1.00-as biost. Bar mint kiderult a ohm es az axtu ossze tud akadni. Ha meg fent van az 1.10-es bios probald ki, hogy csak az ohm fut az axtu nelkul, hogy ugyis lesz e ilyen magas max vcore.

[ Szerkesztve ]

(#936) szacsee válasza N_A_S (#934) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#937) SPQR


SPQR
tag

Sziasztok!

A konfig:
Asrock Z68 Pro3
i5-2400
2x4Gb Corsair Vengeance
Win 7 Ultimate 64bit

Nem rég vettem a lapot, a proci előtte egy Asus P8H67-I lapban volt. Amióta átkerült a Asrock-ba a proci meg a többi dolog azóta olyan jelenségem van, hogy ha flash-es dolgokat nézek a firefox(7.0.1)-ban akkor lefagy a gép de egy kis idő után visszaad mindent és azt írja ki: A képernyő illesztő nem válaszolt majd helyre állt. Amióta kikapcsoltam a firefox-ban a hardver gyorsítást azóta meg minden oké. Majd eddig egyetlen egyszer fordult az elő, hogy hibernálásból visszatérve ugyan így jártam és ua. írta ki. Már vagy 10-szer telepítettem újra különböző próbálkozásokkal. Oké, hogy ha kikapcsolom a gyorsítást csak ez nekem nem elfogadható amikor másnak nincs ilyen problémája. Furcsa, hogy csak én szenvedek ezzel a gonddal.
Ha valakinek lenne ezzel kapcsolatban valami tapasztalata vagy ötlete azt nagyon megköszönném.

MOD: A cpu fesznél az offset mód az mihez képest +/- ?

[ Szerkesztve ]

(#938) szacsee válasza SPQR (#937) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha IGP-t használsz, akkor a legújabb drivert tetted fel?
Ha dedikált VGA-t akkor is érdemes feltenni a legújabbat.
ATI-nál és NV-nél megy ha jól tudom a hardveres gyorsítás flash alatt, Intelnél nem vagyok benne biztos. Lehet valami szoftveres bibi lesz. Asus Xonar D1 csinálta nálam egy régebbi driverrel pl, hogy flash után kékhaláloztam állandóan. Esetleg Biosban nézd át az IGP beállításait.

(#939) SPQR válasza szacsee (#938) üzenetére


SPQR
tag

IGP-t használok és a legújabb driver-t tettem fel amit az Intel oldaláról szedtem le.

Igazából ami változott, hogy beraktam egy IEEE1394-et amihez nem találok driver-t egyelőre addig ezt is le is tiltottam. Meg beraktam egy Winfast TV2000XP Expert kártyát és sikerült felrakni hozzá a driver-t és a programokat azt még nem tudtam kipróbálni hogy valóban megy-e a cucc.

A BIOS-t már átnéztem és frissítettem is a legújabbra (1.6) nem találtam semmi rendellenest de ha esetleg leírnád, hogy mire kellene figyelnem azt megköszönném hátha átsiklott valamin a szemem.

MOD: A cpu fesznél az offset mód az mihez képest +/- ?
(Nem konkrétan neked szegeztem a kérdést)
:R

[ Szerkesztve ]

(#940) SPQR


SPQR
tag

Valaki a leírtak alapján gondolna HW-es hibára?

(#941) reset válasza SPQR (#939) üzenetére


reset
senior tag

offset = eltérés
Jelen esetben a CPU VID-től, attól a fesz.értéktől, amit a lap auto módban adna a procinak. Ez processzoronként eltérő is lehet...

(#942) SPQR válasza reset (#941) üzenetére


SPQR
tag

Köszönöm.
Akkor ezek szerint jól (gondoltam) állítottam be.

(#943) Killer01 válasza N_A_S (#934) üzenetére


Killer01
őstag

Sajna nem, ha fut más monitorozó progi az Axtu mellett, akkor az is hülyeségeket fog mutatni..sőt, restart után a bios-ban is fals értékek voltak. feszeket nem néztem anno, én a hőmérsékletekkel bohóckodtam, tuning még hátravan...

(#944) szacsee válasza SPQR (#939) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tuning van?
XMP-t használsz?
Bios beállításokat leírhatnád, vagy egyszerűbb, ha pendrive-ot dugsz a gépbe és bios beállítások alatt nyomsz F12-t azt hiszem. Így a bios képet amit látsz elmenti a pendrive-ra.
Lehet csak Fat-32 alatt működik, utána pedig feltöltöd JPG-ben és belinkeled ide. :K

(#945) SPQR válasza szacsee (#944) üzenetére


SPQR
tag

Rendben. Minden beállításról csinálok.
De akkor inkább az e-mail -edre küldeném ha nem túl nagy gond.
:R

(#946) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,a héten összejön a pénz és venni szeretnék egy Asrock Z68 Extreme3 Gen3 alaplapot,csak nem vagyok benne biztos hogy tényleg támogatja a lap az Ivy-t ?

Zero Defect.No Compromise !

(#947) FRENK1988 válasza Giovanny (#946) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hivatalosan nincs megerősitve. Csak az ánusz és egy két Intel lap van bejelentve

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#948) Giovanny válasza FRENK1988 (#947) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi,de ha most kell vennem akkor érdemes már olyan lapot választani ami támogatja,nem?

Zero Defect.No Compromise !

(#949) FRENK1988 válasza Giovanny (#948) üzenetére


FRENK1988
veterán

Erdemes. De sztem lesz ivy tamogatas. Nem semmiert emlitik a kezikonyvben

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#950) csucsbicep válasza FRENK1988 (#947) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elvileg az adatlapján van, hogy a PCi-E 3.0 Ivy proci telepítése után lesz elérhető. Gondolom ez jelent vmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.