Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Atla válasza stfx (#700) üzenetére


Atla
senior tag

Megpróbáltam,de nem igazán tetszik.
LLC-level3, offset mod -0.0010.Semmi mást nem állitottam.
Prime95 el kezdtem,h nehogy leégjen load alatt 1.328,1.336 között ugrált.Na mondom
tökéletes lesz ez így.Elinditom a Linxet load 1.328 1.336 1.344 1.352 :Y Ezt a négy értéket láttam ugrálni,és az első körnél kékhalál.
Na most akkor ezt tessék elmagyarázni.
Azt még talán megértem h a linx jobban terheli a procit,és azért adott neki 1.352V-ot is akár,/amit nagyon soknak találok/ de akkor mért kaptam kékhalált?

(#702) stfx válasza Atla (#701) üzenetére


stfx
aktív tag

Sajnos a szenzorok altal mert adat kozel sem pontos, lehet hogy a fesz lejebb is ugrott mint amikor LLC2/fixed moddal csinaltad. Az semmit nem jelent, hogy mind a 2 allasnal load 1.328v volt a legkisebb mert feszed, mert lehet LLC3-al sokkal lejebb is ugrott csak a szenzor pontatlansaga miatt ez nem latszott. Meg azt is megprobalhatod, hogy ugyanigy offset mod, csak LLC2-vel.

(#703) stfx válasza stfx (#702) üzenetére


stfx
aktív tag

Valaki hasznal 775-os hutot a lapjan? Mert en megprobaltam a ninja-t felrakni a 775-os lukba, de a bal felso pin nem tudtam bepattintani. Mondom kurvara nincs hely, vagy biztos balfasz voltam, de ma megprobaltam megint a ninjat, es utanna egy hyper tx2-ot es ugyanazt a bal felso pint nem tudtam bepattintani, pedig hely az volt boven. Dobal mar ez a stock cooler nagyon, de ha mas se tudott normalisan felrakni 775-os hutot, akkor felcsavarazom en is mint Balu.

(#704) Jofi81 válasza stfx (#703) üzenetére


Jofi81
őstag

Én használok, egy Thermaltake Tower 102-t. Gond nélkül felment, csak a szélei nem párhuzamosak az alaplap szélével, mert a 775-ös furatok kicsit el vannak forgatva.

(#705) Rebell


Rebell
senior tag

Szasztok 1 gyors kérdés,

milyen teljesítményre képes az alaplapi VGA? 3D játékokat kezel? beszámítatnám a gépem, és nem lesz talán VGA-m 1-2 hétig, de gépet szeretném továbbra is használni.

Asus Z68 V Pro lenne szó

köszi előre is

(#706) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Melyiket lenne erdemes venni?
Giga Z68X-UD4-B3 vagy
Asrock z68 extreme3 gen3.
A fogyi fontos lenne tehet ha neteznek akkor mehetne az igp.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#707) stfx válasza Jofi81 (#704) üzenetére


stfx
aktív tag

A hazba bevolt szerelve az alaplap mikor felraktad a hutot?

FRENK1988: Mindenkepp az asrock. Nagyon jokis lap az extreme3, de azt tudnod kell, hogy hiaba valt at a virtu IGP-re, a fogyasztas nem csokken, nem kapcsolja le a diszkert VGA-t.

[ Szerkesztve ]

(#708) ooooobi válasza stfx (#703) üzenetére


ooooobi
senior tag

Én Ninja 2-t raktam fel az Extreme4-re, bal felsővel én is megszenvedtem, még úgy is h házból kivéve szereltem, ha benne van tuti nem sikerül.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#709) ooooobi


ooooobi
senior tag

Bocs a duplázásért, csak amíg nézegettem Balu képeit letelt a z időm. Én az alaplapi hűtők miatt szenvedtem a felrakással, azt Balu is leszedte, ha csak ez akkor valamiért nem jutott eszembe különben flottul felment volna a borda :))

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#710) Jofi81 válasza stfx (#707) üzenetére


Jofi81
őstag

Nem volt, ebbe a házba sajnos nem is lehetne úgy beszerelni.

(#711) FRENK1988 válasza stfx (#707) üzenetére


FRENK1988
veterán

nomeg olcsóbb is:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#712) stfx válasza FRENK1988 (#711) üzenetére


stfx
aktív tag

Ezert irtam en is majd 15K a kulonbseg, es ha nem kell +2 sata +2usb3, akkor nem eri meg a kulonbozetet, meg kulonben is mostanaba szidjak a gigakat. Viszont ha nem eleg az extreme3 akkor szerintem meg mindig jobban jarnal egy extreme4 gen3-al. Egy dolog amit en se lattam vasarlas elott a kepeken, hogy az extreme3 ram feloli oldala rovidebb mint az extreme3/UD4-e, es szerintem kozelebb is vannak a ramslotok a procihoz. Ha magas ramod van ezt vedd figyelembe.

(#713) Balazuz


Balazuz
tag

Szerintetek az ASRock Z68 Extreme 4 alaplapra fel lehet rakni egy Thermalright Silver Arrow-t megfelelően? Azért kérdezem mert az alaplap hátlapján a proci alatt van egy fémdarab, kiáll az alaplap síkjából.

(#714) N_A_S válasza Balazuz (#713) üzenetére


N_A_S
veterán

Ha 1155/1156 kompatibilis akkor biztosan. Mindegyik 1155-ös alaplapnak ilyen a foglalata, így a hátlapi rögzítőket eleve ahhoz tervezik.

https://tinyurl.com/phnas

(#715) FRENK1988 válasza stfx (#712) üzenetére


FRENK1988
veterán

Es rem marad a jo szokasa az asrocknak hogy az ivyt is fogja tamogatni

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#716) Erdei88


Erdei88
veterán

HDD Smart hol lehet bekapcsolni Extreme3 Gen3 bioszában? Valaki nézte már az új bioszt?

(#717) szacsee válasza Erdei88 (#716) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt:


Sata Agressive Link Power Management nálad engedélyezve van?
Kicsit lassúnak érzem a rendszert (5400-as hdd van), lehet tiltanom kellene? (H61-el mintha fürgébb lett volna... vagy a rosseb tudja. :DDD
Új biosra csak egér mozgás javítását írják... gondolom UEFI-ben. :F

Megjött a deszka, igazából csak összeszórtam a gépet, holnap megnézem mit tud.
Moddolni kellett a proci blokk lefogatót, mert a Pro3-as feszellátó áramkörének bordái távolabb voltak.
Tuning csak később lesz, először meglesem a Virtu-t és egyéb nyalángságokat.

[ Szerkesztve ]

(#718) stfx válasza Erdei88 (#716) üzenetére


stfx
aktív tag

Most raktam fel az 1.10-es biost. Instant flashel csinaltam, viszonylag lassu volt, de siman felment. Az 1.00-ssal a pwm-es cpufan1-et nem szabalyozta normalisan, ez egyelore most jonak tunik. Mas valtozast nem vettem eszre idaig.

(#719) szacsee válasza stfx (#718) üzenetére


szacsee
nagyúr

OC-ben ugyanazt tudja ramok és CPU terén is?

(#720) Erdei88 válasza szacsee (#717) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor a RAID miatt nem láttam :D

stfx: Nálam a bioszban minden belassult, eléggé zavaró. A procinak is másképp kell feszt adni Offset módban

(#721) szacsee válasza Erdei88 (#720) üzenetére


szacsee
nagyúr

Raid kötetnél nincs SMART és a Sentinel sem tudja monitorozni... nincs is az adatlapodon feltüntetve. :P :DDD

(#722) Erdei88 válasza szacsee (#721) üzenetére


Erdei88
veterán

1TB + Agility 3 :P

(#723) stfx válasza Erdei88 (#720) üzenetére


stfx
aktív tag

En placebonak hittem hogy lassabb lett a bios, de akkor lehet igy van. Az offset feszbe igazad van, vagy 80mv-al tobb feszt ad offsetbe mint a regi bios, ugyanazon beallitason.

(#724) szacsee válasza Erdei88 (#722) üzenetére


szacsee
nagyúr

Smart Response vagy JBOB?

(#725) Erdei88 válasza szacsee (#724) üzenetére


Erdei88
veterán

Smart Response, érezhetően gyorsabb vele a rendszer
JBOB-ot nem ismerem, az micsoda?

(#726) szacsee válasza Erdei88 (#725) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tetszőleges méretű és sebességű vinyót egymáshoz csatolsz... lényegében ugyanaz mintha 2-3-4... merevlemezből csinálnál egy nagyobb logikait. Az már más, hogy a mai világban értelme nem sok.

(#727) plömplöm válasza Erdei88 (#720) üzenetére


plömplöm
őstag

nekem látszanak remekül a smart-adatok raid0-nál:
extreme4gen3

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#728) Balazuz


Balazuz
tag

Létezhet az, hogy eddig a DDR3 RAM-jaim csak 667Mhz(1333MHz)-en mentek? Most állítottam át a BIOS-ba 1600MHz-re.
Alapból nem kellett volna felraknia 1600-ra?
Ettől most gyorsabb lett a gépem?

Ja, most nézem ,hogy az ablakok mozgatása közben akad elég erősen.. lehet ettől?

[ Szerkesztve ]

(#729) Balazuz válasza Balazuz (#728) üzenetére


Balazuz
tag

Az ablak röcögést az egerem miatt csinálta (Ubuntu alatt), merthogy 1000Hz-re raktam, bár nem ma, de miért most jött elő? 500Hz-en minden oké.
Mondjuk azt hiszem az egerem is csak 500Hz-at bír.

(#730) stfx válasza Erdei88 (#720) üzenetére


stfx
aktív tag

Mar le is szedtem az 1.10-es bios-t, ment vissza az 1.00-as. Sokkal tobb feszt ad le offset modban, masba nem is probaltam. Openhardwaremonitor kiirt max cpu feszre 1.8v-ot is, pedig csak load 1.040v kore van belove. Remelem csak rosszul merte, de egyenbkent ugyanazt szokta mutatni mint az axtu cpu fesz. Tenyleg a sebesseg eg es fold uefi-ben, most hogy igy visszavaltottam.

(#731) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Valaki nem tudja, vagy nem nézte, hogy az Asrock lapok általában alul vagy túlfeszelik a ramokat a beállított értékhez képest ?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#732) gabson


gabson
csendes tag

Helló érdeklődöm hogy mi a véleményetek az asrock z68 extreme 4 lap 1.7 biosaról érdemes feltenni nekem az 1.4 van fenn köszönettel gabson

(#733) sisi900


sisi900
tag

Üdv mindenkinek !!

Valaki tud erről az alaplapról valamit mondani?

Asrock Z68 Extreme4 Gen3

Válaszokat köszi

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#734) Xero


Xero
nagyúr

Egy Extreme3 Gen3-ben gondolkozom, és hozzá szeretnék párosítani egy AC Freezer 13 Pro-t. Bízva abban, hogy valaki már próbálta, a kérdés az, hogy rá fog-e férni, vagy felejtsem el a dolgot? :F
Választ köszi. :K

[ Szerkesztve ]

(#735) sisi900 válasza Xero (#734) üzenetére


sisi900
tag

szia

nekem egy ilyen lapom van Asrock Z68 Extreme4 Gen3

De sajna még nincsen hozzá procim így még én sem tudom hogy nekem el e fog férni egy
Alpenföhn Matterhorn

Nagy pofára esés lesz ha nem :F

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#736) Xero válasza sisi900 (#735) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem nem sürgős, az USD árfolyam úgyis parkoló pályára tette a projectet. :P

(#737) sisi900 válasza Xero (#736) üzenetére


sisi900
tag

Valóban így van csak egy kicsit elszúrtam a dolgot
Az én konfigomat hétfőn viszik amiről most írok,így proci hiányában nem lesz egy darabig gépem,köszönhető a Magyar forintnak
:W

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#738) szacsee válasza Xero (#734) üzenetére


szacsee
nagyúr

Csekkold az adatlapját!
Képet esetleg kérj tőle, mert én úgy tippeltem elsőre, hogy nem fér el. :DDD

(#739) Xero válasza szacsee (#738) üzenetére


Xero
nagyúr

Köszi!
Megy is a PM. :K

(#740) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Most tervezem egy új gép összerakását,elég rég óta rágódok hogy milyen lapot vegyek,ami biztos 2600K +Noctua NH-D14
Két lapon rágódok.
Asus p8z68V-pro
ASRock Z68 Extreme4 Gen3 (a gen 3 nál megoldották az usb3 fagyás problémát?)
A két lap között 4ezert Ft a különbség szóval nem az ár fog dönteni.
Tudom ez az asrock-os topik valószínű mindenki azt fogja ajánlani,de azért kiváncsi lennék a véleményetekre (pro kontra)
Előre is köszi a segítséget.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#741) stfx válasza zsombor22 (#740) üzenetére


stfx
aktív tag

Azt nem tudom hogy all a dolog az Etron EJ168A USB3-as vezerlovel, de a tobbi asrock gen3-as extreme(3/7/fatality) lapon mar az Asmedia1042 usb3 vezerlo van, az extreme 4-en meg meg az Etronos chip. Nekem az Asmedia-val semmi gondom, usb3-as pendrive-al hasznalom problema nelkul.

(#742) szacsee


szacsee
nagyúr

Tegnap rátapiztam az Extreme3 Gen3 déli hídjának hűtőbordájára és majd megsült a kezem.
VGA nem volt a gépben, légmozgás meg nem nagyon éri. VGA-val gondolom jobban megragad ott a meleg levegő. Ha ajánlhatom tapizzátok meg, nehogy idő előtt lehaljon a deszka. Oldalról kap most egy kis szellőt, így "hűvösebb". VGA használatával ez viszont nem kivitelezhető, így majd az alaplap elé rakok egy kisebb ventit alacsony fordulaton.
Infrás hőmérővel is meglesem majd, de még nem ért ide hozzám sajnos.

(#743) sisi900 válasza zsombor22 (#740) üzenetére


sisi900
tag

szia
ASRock Z68 Extreme4 Gen3
nekem van egy ilyenem és ma indítom be
Az USB 3.0 azt meg tudom neked majd mondani hogy jó vagy nem
Na meg hogy fel e fér Alpenföhn Matterhorn CPU hűtő

Ha esetleg másokat is érdekel

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#744) MrCsiT válasza sisi900 (#743) üzenetére


MrCsiT
addikt

nem ide szerettem volna írni eredetileg :B

..de van kérdésem :

Ha
- a P-s lapokban többek szerint jobban mennek a procik;
- a Virtu nem kapcsolja le a diszkrét VGA- t;
- SSD-HDD hibriddel nem élnék

akkor miért jobb egy Z68-as lap, mint egy P67-es ?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#745) sisi900 válasza MrCsiT (#744) üzenetére


sisi900
tag

Szia
Na ezekre én is kíváncsi lennék??

akkor miért jobb egy Z68-as lap, mint egy P67-es ?

[ Szerkesztve ]

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#746) Erdei88 válasza MrCsiT (#744) üzenetére


Erdei88
veterán

Z68ban nekem jobban ment a proci mint P67-ben
SSD-HDD hibridet használok és érezhetően jobb, gyorsabb az egész rednszer, nem csak a windows
Virtuban sajnos igazad van, remélem javítani fogják.

(#747) sisi900 válasza Erdei88 (#746) üzenetére


sisi900
tag

szia

ezt hogy érted?
Nekem van egy Ocz agility3 sata3 ssd és egy 1Tb WD.c.Black sata3 HDD
ezzel mit kel csinálni?

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#748) MrCsiT válasza sisi900 (#747) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha megnézed a PH-s Z68 tesztet, abban leírják a technológiát, amivel a lap egy SSD segítségével gyorsítja a HDD-t, bár azt nem tudom, ezt a funkciót hogyan lehet aktiválni.

Erdei88 : mintha másoknál a tuning nem ment volna jól - bár lehetett user-error is - , vagy rosszul emlékszem, a korábban olvasottakra.
Nekem egy 64GB-s M4 SSD van a gépemben, és egy notivinyó "D:"-nek, amire a programokat telepítem. nem hiszem, hogy ennél gyorsabb lenne, amit a lap összehoz, de ennek még utána kell olvasnom :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#749) Erdei88 válasza MrCsiT (#748) üzenetére


Erdei88
veterán

Intel Smart Response, az alaplap oldaláról és az intel oldaláról is lehet szedni. Bioszba be kell állítani a raid, meg feltelepíteni a szoftvert és bekapcsolni.

A rendszer (win boot) nem gyorsabb mintha az SSD-n lenne, viszont a játék betöltés, másolás, tömörítés stb, gyorsabb mint csak a HDD lenne.
Ha az SSD-n lenne a rendszerem, akkor csak a windows és az arra telepített programok lennének gyorsabbak. 64 Giga pedig nagyon gyorsan elfogy betartjuk a ~10-20% szabad hely meghagyását is. Rage pl már szűkösen férne rá.

Itt olvashattok róla.

(#750) Fail3D!


Fail3D!
addikt

valakinek van ra 5lete miert van az hoyg a gepem kb masfel orankent urjaindul minden hibauzenet nelkul? miota berkatam a vizhutest allando alkalommal ezt csinalja... nemtudok rajonni a hibara:(proci ram lap ill meg lehet a vinyo...
biosbol az 1.7 volt fent levalottam egy b1.6 ra ami system stabilitire votl irva meg ujabb kaidas volt mint az 1.7 de ez sem segitett rajta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.