Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) ZeUS2140 válasza Speed® (#4000) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

windows bootig el sem jut. Kilistázza a 2 meghajtót és pont mikor bootolna újraindul. primary graphic az onboard. Még a biosban szétnézek, de defaultban van. Gondolom nem az a default, hogy van benne vga egy prociba integrált vga-s rendszernél. De pill és ránézek.

Ezt a virtu hol találom? Mert csak virtualizationt találtam, de az tudtommal nem az.

[ Szerkesztve ]

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#4002) Speed® válasza ZeUS2140 (#4001) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt írtad előbb, hogy ha benne a VGA, IGPre kötve be is tölt..így kellene bemenni és lepucolni minden VGA drivert, aztán kikapcs, VGA ki, BIOSban IGPt elsődlegesnek hagyni és mindenféle VIRTUhoz köthető dolgot kikapcsolni. Ne kérdezd, milyen néven van, nincs AsRockom..de a Virtualization a processzor cucc, ne arra keresd :)

(#4003) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Ja megoldódott. biosban nem találtam semmit, de nem is csoda, mert nincs benne semmi ilyen.
Megpróbáltam kipucolni a drivereket, de valami maradhatott, mert ugyan úgy nem indult.
Felraktam egy új wint és azóta megy szépen. Valami bekavart és a frászt hozta rám, de vaklárma volt.

Köszi az ötletelést :)

Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#4004) Speed® válasza ZeUS2140 (#4003) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért mondtam, nincs AsRockom, az ASUSoman vannak Virtus opciók, de ugye más minden téren. A friss Win mindig jó, ennyi ;p
Nm :R

(#4005) Maximum1


Maximum1
őstag

Z68M/USB3 egy HD6770 VGA-val, csatlakoztatok egy FullHd Tv-t és bekapcsoláskor 5x csipog, és így jön be a Bios, vagyis 4 részre osztja a képernyőt.
Az 5 sípolásra ezt írja a gyártó: Without VGA card 5 long beeps Beeps at”d6”, then show "0d"
Monitoron semmi baja, de szeretném kiterjeszteni a TV-re, vegyem ki a csipogót a gépből? :DDD
Szerintem az a baja hogy a TV-n nem tudja megjeleníteni a Biost rendesen, minden működik rendesen csak bekapcsoláskor csipog, lehet valaminek baja?

[ Szerkesztve ]

(#4006) Henker2


Henker2
addikt

Játékban érezhető ha egy VGA PCIE 2.0 helyett 3.0-ra változik? pl a lapom 2.0-ás, de ha megveszem a GTX 660-at az már 3.0-ás. Szóval, ha a lapomat lecserélném Z77-es chipsetre lenne sebességbeli változás?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4007) stfx válasza Henker2 (#4006) üzenetére


stfx
aktív tag

Semmit nem fogsz eszrevenni valtozast, mert a procid (2500K) csak PCI-E2.0-as.

(#4008) Speed® válasza stfx (#4007) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor sem vesz észre, ha minden 3.0ás..bőven elég a 2.0, nem limitál.

(#4009) deadwing válasza ZeUS2140 (#4003) üzenetére


deadwing
addikt

Kár hogy későn olvastalak... Ez tipikusan az a hibajelenség, mikor AHCI módban van telepítve az oprendszer, és IDE módban akarod indítani. Egyébként AHCI a javasolt, de a bios defaultban IDE módra teszi valamiért.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#4010) myckie2


myckie2
őstag

Üdv!
Csak nekem meglepetés (z68 pro3 gen3), hogy a jack bemenetelek típusát nem lehet változtatni? Ez eléggé szánalmas az ASrock-tól... Az 5 éves Gigabyte lapom ezt a funkciót simán tudta...

(#4011) F e Z o válasza myckie2 (#4010) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez sajna már csak ilyen. :(((

H2O über alles!

(#4012) ST05 válasza myckie2 (#4010) üzenetére


ST05
őstag

nekem is olyanom volt, ha rádugtam a jack-et
felugrott az ablak ,hogy mit dugtam be kiválasztható volt!
vagy nem erröl van szó? lehet tök másrol beszélek

De az is kapcsolható, hogy elöl hátul legyen hang egyszerre,
vagypedig egy jack bedugásával "disable" a második

ok ez most másik lap, de ugyanaz az alc892 hangchip, és ugyanazon driver

[ Szerkesztve ]

(#4013) myckie2


myckie2
őstag

Igen, arra gondolok amikor bedugtam a fejhallgatót akkor kiválaszthattam, hogy az ne legyen pl vonalszintű bemenet vagy ilyesmi. Csak ott a problem, hogy az 5.1 és egy mikrofon mellé már nem fér el egy fejhallgató, most szórakozhatok az előlapi kimenettel...

(#4014) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Egy picit talán OFF de Alaplapra gyanakszom. Abban kérnék segítséget, hogy a proci hűtőm Noctua NH-D14 mért megy maxon. 2 venti van rajta ugye. Az elsődleges(4pin) maxon rója a köröket míg a másodlagos (3pin) 700 köröl folyamatos körhátrányba van. :) Szóval tudom, hogy kell beállítani a biosba és jól is van, de egy érdekességre jöttem rá. A minap benéztem a biosba és feltűnt, hogy mennyire pörög. Hm mondom jól van így megy ez már rég. Végül nem változtattam semmit a biosba és discard and exit-re nyomtam. Így folytatta a bootolást a gép. Miután betöltött látom ám hogy nem 1200-on pörög a venti hanem 6-700- köröl jajjj de jó mondom ezt is megéltük. Indítottam egy rendszer stabilitási tesztet, hogy megnézzem helyesen felpörög-e a venti maxra miután jól befűtök neki. És igen felpörgött és vissza is esett a fordulat (1-2 perc) amint a terhelés megszűnt.
Nos csináltam egy restartot és megint a régi dolog pörög maxon.
Egyébként a régebbi hűtőm is így volt beállítva annál nem ment maxon soha.
Bios a legfrissebb van rajta. De az előzőnél is így ment...

Nos egy kép, hogy van beállítva a biosba:

Tudna valaki megoldást erre a problémára? A configom megtekinthető a profilom alatt.

(#4015) salvation


salvation
aktív tag

sziasztok! valaki felrakta már az uj L 2.31A biost? (extreme3 gen3 ) ha igen mit tapasztalt --üdv: Karesz :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4016) balu077 válasza salvation (#4015) üzenetére


balu077
tag

Minden rendben vele... :)

(#4017) salvation válasza balu077 (#4016) üzenetére


salvation
aktív tag

thx :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4018) Ch4r0n válasza salvation (#4017) üzenetére


Ch4r0n
tag

Én is pont az előbb raktam fel az L2.31A biost az Extreme3 Gen3-ra. Hát mit mondjak 1.00 után komoly változás az biztos. Minden rendben ment nálam is és tökéletes. Számomra átláthatóbb, kibővült pár funkcióval amiket már első ránézésre is észrevettem, pedig nem merültem el benne még nagyon. Meg persze sokkal szebb kinézetre is. :P

Valaki aki hozzáértő megmondaná, hogy mit érdemes benne állítani. Egyenlőre annyit csináltam, hogy letiltottam a post logot, meg a Sata vezérlőt achi modra tettem a win8 meg az ssd miatt.
Valamit még állítsak?
Például Smart-ot bekapcsoljam?
Meg usb bill-t, hogy tud kezelni az UEFI, be kell valamit kapcsolnom vagy ez az új már kezeli alapból?
Mert eddig nekem csak ps2 billel ment csak...

(#4019) ST05 válasza Ch4r0n (#4018) üzenetére


ST05
őstag

nekem 1 usb- vevön ment egér-bill páros megfelelően :K
lehet eszközre is válogatja, vagy be kell kapcsolnod a hozzá tartozó usb portot / vagy másikba dugd
2.3as bioson de ezesetben ez talán mindegy.

(#4020) Ch4r0n válasza ST05 (#4019) üzenetére


Ch4r0n
tag

2.31 el végre nálam is megy! Usb-s gigabyte osmium billt egyből lekezelte és tudom vele vezérelni az UEFI-t. Pedig ugyan abba az usb slotba dugtam ahol a régi biossal nem ment, de ebben végre jó ez is.

Illetve postolásnál az első sor megjelenítése után 1-2 percet állt a gép utána ment végig a post teljesen és lépet a win8-ba.
Most meg olyan gyors, hogy még a képernyő se mutat képet és már a windows-ba vok mikor megjelenik a kép.
Nem semmi, hát igen tényleg megéri frissíteni!
Bár én igazából a 2500k proci húzása miatt frissítettem elsősorban. Most kezdem a tuning témát, de jó látni, hogy mennyit fejlődött a bios más téren is.

[ Szerkesztve ]

(#4021) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok! Z68 E3G3-as lapom van, annyit szeretnék kérdezni, hogy a videókártyámat átrakhatom-e az alsó PCI-E slotba, nem lesz-e teljesítménycsökkenés? 16x 16x mindkét slot 100%?

(#4022) Devil Smile válasza RockHaRD (#4021) üzenetére


Devil Smile
őstag

az also csak 8X..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#4023) RockHaRD válasza Devil Smile (#4022) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem ez lenne a lényege a gen3-nak, hogy az alsó is 16x? :F

szerk.: asrcok honlapjáról: "2 x PCIe 3.0 x16 slots"

[ Szerkesztve ]

(#4024) F e Z o válasza RockHaRD (#4023) üzenetére


F e Z o
veterán

- 2 x PCI Express 3.0 x16 slots (PCIE2/PCIE4: single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE4), or dual at x8 (PCIE2) / x8 (PCIE4))

Az alsó valóban csak 8x-os, ha egy kártya van a lapban, ha 2. S mivel sandy procid van a lapban így PCI-E 2.0-ként üzemel az alsó slot. Ivynél biztos nem lenne szűk, de így sandyvel teszteld le a karit mindkét slotban, van-e teljesítménycsökkenés.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#4025) F e Z o válasza F e Z o (#4024) üzenetére


F e Z o
veterán

Ebből a tesztből is kivehető, hogy kevés lenne a 670-ednek a PCI-E 2.0 8x.

H2O über alles!

(#4026) FingR86 válasza RockHaRD (#4021) üzenetére


FingR86
őstag

nekem az alsó slotban egy 660Ti phantom lényegesen lassabb volt, mint a felsőben.

(#4027) skaccer


skaccer
csendes tag

Hello
Lenne egy kerdesem.Epp csereltem a fulest 5.1-re es veletlen megnyomtam a clr cmos gombot.szoval reseteltem a biost.most ujra indul a gep jo helyrol is bootol de megse jon be a windows azt irja h hianyzik az oprendszer valaki valamit? mit kene beallitani biosba?(z68 extreme 4 gen 3as alaplap)
koszonom a valaszokat

(#4028) skaccer


skaccer
csendes tag

bocs...

[ Szerkesztve ]

(#4029) FingR86 válasza skaccer (#4027) üzenetére


FingR86
őstag

az ahci nem állt át IDE-re ?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4030) iMaverick


iMaverick
addikt

Hi!

Múlt hét óta egy Asrock Pro3 Gen3 tulaja lettem, benne egy Corei5 3570 (nem k-s). Elkezdtem merengeni a tuningon, majd a gondolatot tett követte és ugyan az első próbálkozásaim csúfos kudarccal végződtek (előtte QuadCore procim volt és ezeknél a Corei-soknál tényleg más a menete a dolognak), tegnap sikerült belőnöm 4,2GHz-re a kicsikét (3,4-ről). Namost mivel csak a szorzót emeltem (ez az első amit nem értek: ugye a Turbo Boost miatt elméletileg 38x -nek kellene a max.-nak lennie, itt mégis 42x a csúcs, amit enged.), a BCLK-t nem bántottam, így a ram-ok, sőt úgy általában minden maradt gyárin, szóval feszt nem állítgattam.

Viszont itt jön egy olyan problémám, hogy a proci feszültsége is Auto-n van jelenleg. Az lenne a kérdésem, hogy ezt hagyjam így? Vagy ezzel az Offset-es témával próbáljam csökkenteni? (Auto-n automatikusan emeli a feszt is a tunning miatt? Ugyan nézegettem a CPU-Z-vel, de nem láttam egetverő feszültséget.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4031) skaccer válasza FingR86 (#4029) üzenetére


skaccer
csendes tag

de atalt visszaallitottam de nem volt jo...valami raid-on mukodik most de nem tudom furan tolt be...valami otlet?mukodik de akkor se tetszik valami. kossz a valaszt.
kulfoldi forumokon talaltam valaszokat de semmi nem mukodott csak ez:S

(#4032) Zsolt19


Zsolt19
csendes tag

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne, és nem szeretném ezért azt a többezer hozzászólást végigolvasni :) Szeretnék egy klassz gépet, viszont igencsak nem játszom, ASROCK Z68 Extreme 4 alaplap tetszik nagyon, mert azt hallottam , elég jó a hangkártyája ami még nekem fontos. Viszont a mostani alaplapomba integrált VGA van, és nem is szeretnék venni, és nem egyértelmű , hogy van e benne vagy nincs. Köszi a segítséget előre is:)

(#4033) F e Z o válasza Zsolt19 (#4032) üzenetére


F e Z o
veterán

Ezen lapnak van videókimenete, bár a GPU a prociban van integrálva, tehát nem kell dedikált vga-ra költened. A hangkártyára nem tudok semmi extrát mondani egy sima realtek integrált.

H2O über alles!

(#4034) Zsolt19 válasza F e Z o (#4033) üzenetére


Zsolt19
csendes tag

Melyik prociban? Amit majd veszek bele? (i5-t szeretnék). Mert van belőle több fajta. melyikbe van integrált GPU?

(#4035) F e Z o válasza Zsolt19 (#4034) üzenetére


F e Z o
veterán

Mindegyik 1155-ös tokozású prociban van integrált GPU.

H2O über alles!

(#4036) stfx válasza F e Z o (#4035) üzenetére


stfx
aktív tag

Nincs mindegyikben.

(#4037) F e Z o válasza stfx (#4036) üzenetére


F e Z o
veterán

:B

H2O über alles!

(#4038) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Üdv vettem ma egy Kingstone USB 3.0-ás Pendrive-ot. Nem igazán veszek észre különbséget ha másolok rá usb 3.0-ás porton. A biosban enabled a 3.0ás és a legacy is.

Ezt vettem.

Ha 3.0-ba dugom ott is annyival másol rá mint 2.0-án. Hol a hiba?

(#4039) Devil Smile válasza ЯΞD (#4038) üzenetére


Devil Smile
őstag

- kb. 10-20MB/s írás szerintem ez lehet az oka.. nem akarok hulyeseget mondani de ugy tudom ezt a sebesseget az USB2 is tudja..
teszteld le valami programmal usb2 es usb3 ba is..

szerk: Itt egy teszt ebbe az USB2 is eleri a pendrive max irasi sebesseget ha jol latom.. :R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#4040) Bigeee válasza ЯΞD (#4038) üzenetére


Bigeee
tag

Attól még, hogy rá van írva usb3 még nem tudja azt a sebességet, de 2600ftos pendrivetól ez nem is nagyon elvárható. Sajnos parasztvakítás sokszor az usb3 felirat úgy ahogy a pcie3 és a sata3 a HDDknél is.

(#4041) F e Z o válasza Devil Smile (#4039) üzenetére


F e Z o
veterán

Ott van a termék info mellett a pendrive specifikációja, ne csodálkozz ha annyival ír, ezt tudja.

- DataTraveler 111 széria
- USB3.0 csatlakozás
- kb. 60Mb/s olvasás
- kb. 10-20MB/s írás
- Windows XP/Vista/7/8
- Max OS X v.10.6.x +
- Linux v.2.6.x +

H2O über alles!

(#4042) smiti


smiti
addikt

Tényleg, mivel érdemes mérni a sebességét egy pendrive-nak? Vagy esetleg egy micro sdhc-nek?

(#4043) Devil Smile válasza F e Z o (#4041) üzenetére


Devil Smile
őstag

nem en kerdeztem.. :U mint latod valasz volt de akkor nem mondtam nagy hulyeseget.. :) :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#4044) Devil Smile válasza smiti (#4042) üzenetére


Devil Smile
őstag

en crystal disk infoval neztem SDHC-t meg SSD-t HDD-t..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#4045) F e Z o válasza Devil Smile (#4043) üzenetére


F e Z o
veterán

Bocsi, félrement a válasz. :B

Smiti : Crystal Disk Mark

H2O über alles!

(#4046) smiti válasza F e Z o (#4045) üzenetére


smiti
addikt

Hogy ez nem jutott eszembe, pedig az SSD-ket ezzel teszteltem. Megnéztem én is az Extreme3Gen3 lapba USB2 és USB3 csatlakozóba dugva milyen eredményt produkál a kingston pendrive-om:

USB2 port:

USB3 port:

Már nagyobb fájlok másolásánál is észre vettem, hogy ez nem a leggyorsabb pen, majd még megpróbálok több fajtát. :K

(#4047) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok Asrock Z68 Pro 3 Gen alap lap,miben különbözik a sima Pro 3 tól,a pci 3-on kívűl?a gen ben van már belső usb3 csati?sajnos sehol nem találom a pontos leírást.előre is köszi.

(#4048) F e Z o válasza kromatika (#4047) üzenetére


F e Z o
veterán

Pro3 vs Pro3 Gen3

A Gen3 lapon van sata3 - usb3.0 - pci-E 3.0, a pro3-on nincs, csak sata2 - usb 2.0 és pciE- 2.0.

H2O über alles!

(#4049) kromatika válasza F e Z o (#4048) üzenetére


kromatika
veterán

köszi szépen.a gen leírás alapján azt hittem hogy a hátsó 2db usb3 ra gondoltak,mert maga a lapon sehol nem látom a belső usb3 csatit.de akkor az a lényeg hogy van rajta belső is.köszi. :K

(#4050) F e Z o válasza kromatika (#4049) üzenetére


F e Z o
veterán

Éppen ez az, hogy csak hátul van 2db usb 3.0. A többi usb a lapon továbbra is 2.0-ás.

H2O über alles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.