Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Devil Smile válasza rétisün (#1649) üzenetére


Devil Smile
őstag

Az asztali gep a legjobb :C :C

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#1652) Don't Panic válasza Devil Smile (#1651) üzenetére


Don't Panic
senior tag

az SSD oké de a rendetlenség meg ez az ASZTALI csoda nekem kilövi a biztosítékot :D

(#1653) Devil Smile válasza Don't Panic (#1652) üzenetére


Devil Smile
őstag

egesz nagy a rend most pedig.. :D
az asztali gep azert van most igy mert a hazat szetfurtram lapokra.. es festes alatt van..
:DDD

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#1654) NJoco


NJoco
csendes tag

Békés,Boldog Karácsonyt mindenkinek! :DD :R

(#1655) Don't Panic válasza Devil Smile (#1653) üzenetére


Don't Panic
senior tag

hehehe :D majd linkeld a kuckót milyen lett! üdv.

(#1656) Cadal


Cadal
őstag

No, egy kis bemelegítés/ismerkedés a tuningal.
4.0 Ghz 1,176 - 1,184V 10 kör linxel.(később még hosszabban is tesztelem majd, de most csak erre volt idő.)

Bios beállítások: 1; 2; (ha esetleg valamit nem jól állítok esetleg szóljatok)

#1626 HoReSz1975: és egy everest memória mérés 4.0Ghz-en:

Itt azért már jobbak a számok, illetve az írás valamiért lassabb.
folyt köv.

(#1657) rétisün


rétisün
veterán

ki milyen procival/procihűtővel használja a konfigját? olyanokat kérdezek elsősorban, aki tuningol is.

nézegettem a biost, ez nekem (egyelőre) magas, legalábbis ami a tuninot illeti. hogy fogjak hozzá? :F :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1658) Erdei88 válasza rétisün (#1657) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam így van beállítva 4,5Ghz-re. Thermalright Silver Arrow-t használok.

Szorzót és a feszt kell csak állítanod.
Az adatlapod légyszi töltsd ki mert pl a ramjaid nem tudom milyenek

(#1659) Cadal válasza rétisün (#1657) üzenetére


Cadal
őstag

Én Thermalright Ultra 120 Extreme (Rev C-t) használok, egy ventivel. A beállításaimat hárommal fentebb láthatod.

(#1660) Don't Panic válasza rétisün (#1657) üzenetére


Don't Panic
senior tag

Antec KÜHLER H2O 920*CPU i5-2500K >4790Mhz. 58°C :)

kép

auto config

[ Szerkesztve ]

(#1661) Wind-Storm válasza Killer01 (#1640) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én Offset -0,145Volttal használom.
Idle 0,800V-tól load 1,056V-ig feszel.

(#1662) NJoco


NJoco
csendes tag

Üdv Urak!

Gondoltam megosztom az eddigi tapasztalataimat.
Már kb. egy hete megvan az új gépem (Extreme3 gen3 + I5 2500K), ami nagyon tetszik, sokkal stabilabb érzetet ad a lap, mint a régi Giga p45-ös lapom. Például, amit beállítok biosban feszt, az a Win7 alatt is ugyan azt írja ki stb. Kipróbáltam egy kis memory tuningot a régi 2x2 giga G.Skill 1600C7-es ramommal:
http://imageshack.us/f/444/kpkivgs1.jpg/
Remélem jól linkeltem a képet, mivel a képfeltöltés nem műkszik az oldalon!

Egy kérdésem azért lenne itt a mesterektől! Mitől lehet az a jelenség, hogy amikor leállítom a gépet elég sokat gondolkodik, mire kikapcsol? Már a monitor is és a vinyók is leállnak a gép meg még továbbra se áll le, mennek a ventik is. :( A régi lapom sokkal hamarabb leállt, pedig az is inteles volt!!!

Előre is kösz a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#1663) Wind-Storm válasza NJoco (#1662) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Más is tapasztalt már anomáliákat i5-ös gépével a memtest86++ programnál?
v4.15b-vel nem működik (igaz béta), megáll már az elején és semmit se lehet tenni, resetre leáll a gép. ősrégi v1.70-nel meg működik normálisan.

(#1662) NJoco

Írod, hogy „vinyók"... az összes?
Alap beállításokon csinálja ezt?
Nem lehet, hogy a rendszerlemez lassú és az áll le utoljára a többi meg hamarabb?

(#1664) NJoco válasza Wind-Storm (#1663) üzenetére


NJoco
csendes tag

Igen alap beállításokon van minden, kivéve a RAM, ami 1866-ra van felhúzva(de alap XMP profillal is ugyan ez a helyzet).
Amúgy ugyan ezek a cuccok voltak a régi p45-ös lapomban is (lásd az adatlapon) és ott nem gondolkodott ennyit leállításnál, bár itt az egyik vinyó (Samu103sj) sata3-ra van kötve a másik (WD AAKS 320-as) sata2-re, ja és egy Kingston V+96-os is sata3-on van (ezen van a rendszer).

Nekem a 4.2-es memtest86++ működött, de csak úgy, ha DVDDecrypterrel írtam ki egy lemezre.

[ Szerkesztve ]

(#1665) rétisün válasza Erdei88 (#1658) üzenetére


rétisün
veterán

köszi.

igen, az adatlapot még nem írtam át, javítom :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1666) Wind-Storm válasza NJoco (#1664) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Próbaképpen lehet, hogy 1333-on kéne kipróbálni.
BIOS a legújabb?
Akartam is már szóba hozni az SSD-t, de így passz.
Próbáld kiszűrni a hibát, húzd le az összes tárolót, és csak az SSD-t hagyd benn.. hátha valamilyen vezérlő összeakadás áll fenn.

Nem ismerem azt a programot amivel kiírtad.
Én az imént próbáltam ki a 4.20-at, viszont pendrive-on és tökéletesen üzemel.
Olvastam, hogy pont ettől verziótól vannak támogatva a Sandy Bridge CPU-k.

(#1667) Erdei88


Erdei88
veterán

Használ valaki Virtut?
2 kártyával működik?

(#1668) NJoco válasza Wind-Storm (#1666) üzenetére


NJoco
csendes tag

Köszönöm a tippeket, ha lesz egy kis időm itt a karácsonyi forgatagban, megpróbálom, amiket írtál.

Biosból az 1.2-es van fenn, az 1.3-al nem vettem észre javulást, viszont az egérgörgőm nem működött bios alatt.

Örülök, hogy a 4.20-es ver. bevált ;) , viszont azt én nem tudom, hogy hogyan lehet pendrive-ra rátenni és futtatni?

[ Szerkesztve ]

(#1669) beers válasza Erdei88 (#1667) üzenetére


beers
addikt

Én használok!
SLI-re (crossfire-re) gondolsz?
Én egy MSI GTX560TI-t + alaplapit használok!

M&N

(#1670) Wind-Storm válasza NJoco (#1668) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:)

Nekem még az 1.20 van fenn BIOS-ból, de hamarosan felteszem majd az újabbat.
Egérgörgőmmel nincs gond BIOS-ban, de nem használom, szokatlan. Billel jobban kijövök néha... :D

4.20 pendrive:
Felmész a Memtest86++ oldalára és ott középtájékon megtalálod. „Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7) *NEW!*" ilyen néven (vagyis már nem is kell keresned, ha kell :DDD)

POST-olás közben meg nyomkodod az F11-t mint az állat és bejön a boot menü ahol kiválaszthatod a pen-t ;)

[ Szerkesztve ]

(#1671) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Feldobtam gyorsan az 1.30-at és találtam egy ilyet:

Alapból Disabled-en van.
Nem lehet, hogy ettől nem megy alapból?

Szóval Auto-ra állítás után működik, legalábbis nálam :DD

[ Szerkesztve ]

(#1672) NJoco válasza Wind-Storm (#1671) üzenetére


NJoco
csendes tag

Még egyszer nagyon kösz a segítséget! :C

Még szép, hogy érdekel a pendrivés Memtest86++!!!
A biost is okvetlen meg fogom nézni... :K :DDD

(#1673) rétisün válasza Wind-Storm (#1670) üzenetére


rétisün
veterán

köszi a tippet :R
igaz, van memtest cd-m, de régebbi verzió, így legalább az újabbat már nem kell kiirogatni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1674) Wind-Storm válasza rétisün (#1673) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nincs mit és remélem beválik mindenkinek ;)

Tutira még nekem is van Ubuntu 8.04-es CD-n egy 1.70-es ami fut is ezen a gépen
igaz a procit PIII-asnak ismeri fel meg ilyenek... :DDD
Az újabb kiadásokon még ha van is újabb (de már elavult), az sem biztos, hogy futnak az új hardver miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1675) HoReSz1975 válasza Cadal (#1656) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Ezt a RAM dolgot nem nagyon értem, ugyanolyan ramjaink vannak, de, ha én felrakom 1866MHz -re, nekem be sem bootol gép 9-10-9-27 1T 1.55V -nál :Y

(#1676) viszi16


viszi16
csendes tag

Üdv!
Egy fontos kérdéssel fodulnák hozzátok. Nem vagyok tul nagy koponya ijen téren. Vettem egy gépet, azaz összeállitattam i5-2500k, Asrock Z68 Extreme3 Gen3, CORSAIR CX600 V2, 2x4 GB KINGSTON 1600Hz.Összeszerelve meghozták, elkezdtem felrakni a win 7 et és a gép kilőtte magát. Jött a ,,szerelő,, kiderült a táp nem megy. Az lenne a kérdésem h ha esetleg alaplati rövidzálat mitt ment tönkre akkor azt a zárlatot ki e lehet deriteni ha beviszem vlmi ojan hejre? És még az lenne h mijen olcsó táp jó ehhez az alaplaphoz? Lehet h vennék ideiglenesen egyet mert Jan. 4ére be kell fejeznem egy munkát, és a táp reklamáció alatt van. Bármi segitséget szivesen fogadok. Előre is köszönöm.

(#1677) Wind-Storm válasza viszi16 (#1676) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Általában a tápok nem mennek tönkre az eszközök zárlatai miatt, ezért van bennük SCP (Short Circuit Protection).
A táp és az alaplap hibája is egyszerűen kideríthető egy szervizben.

Ideiglenesen, de akár hosszabb távra is egy CX430 is jó lehet hozzá komolyabb tuning nélkül.
Az ennél olcsóbb tápokat én mellőzném...

[ Szerkesztve ]

(#1678) Cadal válasza HoReSz1975 (#1675) üzenetére


Cadal
őstag

Közben olvastam a másik topikban, hogy azért mégis csak sikerült összehozni. :) Grat.

(#1679) HoReSz1975 válasza Cadal (#1678) üzenetére


HoReSz1975
őstag

1866MHz 10-10-10-28 1T 1.5V

:B ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#1680) rétisün


rétisün
veterán

van ennél a lapnál valami olyan lehetőség, hogy billentyűzetről/egérrel lehessen bekapcsolni a gépet?
a korábbi IP-35-ömön be lehetett állítani, hogy pl. ctrl+F12-re indult a gép, az asrocknál nem találtam ilyent. nincs is, vagy csak én nem találom? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1681) Killer01 válasza rétisün (#1680) üzenetére


Killer01
őstag

Van, nálam space-ről indul. De hogy mit állítottam be bios-ban, azt már nem tudom :DDD

(#1682) rétisün válasza Killer01 (#1681) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, az a lényeg, hogy akkor nem reménytelen az ügy :DD

azt nem tudod, milyen bios van a lapodban? mert ha az enyémben pont másik verzió van, akkor lehet, hogy azért nem találtam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1683) asturel válasza rétisün (#1682) üzenetére


asturel
őstag

A multkor pont frissitettem a lapom (z68 pro 3) bios-at (legutolso betara, amiben tamogatott a mouse wheel) es lattam ilyesmit (ha jol emlekszem kulon eger es bill opcio is volt), alapbol disabled, en nem is hasznalom, de gondolom mukodik.

(#1684) rétisün válasza asturel (#1683) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, hol lehet beállítani, semmi ilyesmit nem találok :( (igaz, most csak a kézikönyvben nézem, másik gépről irok)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1685) NJoco válasza rétisün (#1684) üzenetére


NJoco
csendes tag

Igen tényleg létezik billentyűzetről és egérről való indítás Ascrok lapnál is!
Ha ugyan az a biosunk (Extreme3 Gen3), akkor bemész az Advanced/ACPI configuration menübe és ott van alul az usb keyboard/Remote power on és az usb mouse power on funkció is. Alapból ki vannak kapcsolva.
Nálam a bill. van enabledre rakva és így bármelyik gombnyomásra indul a gép.

(#1677) Wind-Storm:
Visszaraktam az 1.3-as biost, és nálam is működik az egérgörgő ki-be kapcsolás :DD
Kipróbáltam, amiket javasoltál, lekötöttem minden merevlemezt, de sajna így is lassan kapcsol ki a gép. :( , miután lekapcsolt a monitor is kigyullad a lapon alul a kis digitális led és asszem 05-öt ír ki, egy darabig még gondolkodik és csak aztán kapcsol ki, fura. Ettől függetlenül minden szuperúl mükszik.

[ Szerkesztve ]

(#1686) rétisün válasza NJoco (#1685) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, más beállításoknál kerestem :R

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1687) Wind-Storm válasza NJoco (#1685) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Legalább már a görgő működik... :C

Értem.
A 05-ös kód nálam is, meg mindenkinél, sőt még haverom AMD-s asrock lapjánál is felvillan kikapcsoláskor.
Kérdés, hogy nálad mennyi időre villan fel?

A következő dolog: ezt már az összes létező meghajtó leválasztásával javasonlám megtenni.
Ha van valamilyen CD-s live linuxod, akkor avval kipróbálhatod.
Vagy ha nincs, akkor javasolnám az unetbootin nevezetű programot amivel pendrive-ra ki tudsz írni egy linux cd-imaget.
Ubuntut javasolnám első sorban.
Ezt bebootolod pendriveról, semmi más nem kell hozzá, ebben az esetben még a cd meghajtót is tudjuk mellőzni :K

Szóval evvel az esetlegesen előforduló OS hibát tudjuk kiszűrni.

[ Szerkesztve ]

(#1688) Killer01 válasza rétisün (#1682) üzenetére


Killer01
őstag

1.20H ha jól emlékszek...

(#1689) NJoco válasza Wind-Storm (#1687) üzenetére


NJoco
csendes tag

Kösz a gyors választ.

Holnap, majd lemérem pontosan meddig is villan fel a led, az biztos, hogy tovább mint kellene szerintem. Azt tudom, hogy az egyik havernek, akinek hasonló gépe van, nála pikk-pakk leáll a 05-ös kód után.

Az Ubuntus dolgot még nem ismerem, de majd azt is megpróbálom valahogy.
Holnap, majd utánaolvasok hogy is kell megcsinálni.

(#1690) Wind-Storm válasza NJoco (#1689) üzenetére


Wind-Storm
őstag

OK :K

Leszedsz egy 32 vagy 64 bites desktop képfájlt amit adtam linkről, a progit ugyan nem linkeltem de most igen, tehát itt van [link] :D

A progi telepítés nélkül indítható, kiválasztod a pendrive-od betűjelét meg a diskimaget, és amit letöltöttél iso-t azt betallózod ilyen egyszerű.

(#1691) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Alap órajelen használván a procit ha átteszem az LLC-t auto-ról valami másra annak lehet valami jótékony hatása vagy nem számít és maradhat auto-n?

(#1692) Erdei88


Erdei88
veterán

Egy linX stabil beállítás

2600K@4,6Ghz, 1,288V

(#1693) rétisün


rétisün
veterán

megtaláltam a biosban, hol kell engeélyezni az egérről/bill.-ről bekapcsolást (nem volt nehéz, NJoco jól írta :R ), enabled-re tettem, de úgy se jó. jobban megnézve, S5 USB portot ír, tehát a hagyományos bill. kilőve, az egeret ádugtam másik USB portra (a manual szerint egymás melletti a 4-5) majd meglátjuk, mi lesz.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1694) Cadal válasza Erdei88 (#1692) üzenetére


Cadal
őstag

Azta, alig melegszik a procid. Milyen ventik vannak a hűtőn? Vagy rányitottad az ablakot? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1695) Killer01 válasza rétisün (#1693) üzenetére


Killer01
őstag

Jónak kellene lennie, nekem nem usb-s a billentyűzetem...

(#1696) Frenky89 válasza Erdei88 (#1692) üzenetére


Frenky89
őstag

Bocs az off-ért. Ez melyik a TMonitor-nak melyik verziója, vagy mit kell tenni vele, hogy Sandy-n is fusson? Csak azért kérdem, mert nekem a legújabb verzió folyton azt írja, hogy "This processor is not supported.".

(#1697) N_A_S válasza Erdei88 (#1692) üzenetére


N_A_S
veterán

Szépen szaladgál az új prockó! :R

Én 4200-on tolom ugyanekkora fesz mellett, és HT off :(

https://tinyurl.com/phnas

(#1698) Erdei88 válasza Cadal (#1694) üzenetére


Erdei88
veterán

21 fokos szobában készült. A hűtő mindkét ventije 100%-on ment.

Frenky89, ezt szedtem le, mert ebben újabb a T-Monitor mint ami a honlapján fent van, ezek kívül mindenből van már újabb

(#1699) N_A_S válasza Frenky89 (#1696) üzenetére


N_A_S
veterán

Itt mindig fennt vannak a legfrisebb cuccok: [link]

https://tinyurl.com/phnas

(#1700) Frenky89


Frenky89
őstag

Köszi mindkettőtöknek! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.