Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) NJoco válasza Wind-Storm (#1691) üzenetére


NJoco
csendes tag

Megvan a hiba forrása, miért kapcsol le lassabban a gép!

Na, most, miután sikerült összehoznom az Ubuntus dolgot (köszönet neked Wind-Storm :B ), amivel sajnos szintén ugyan az a helyzet volt leállításnál, gondoltam mi van akkor, ha valamelyik usb eszköz okozza a jelenséget. Ugyebár a merevlemezeket már kilőttük korábban, mint hibaforrást.

Tettem egy próbát ez ügyben. Használok egy USB-és TP-Link Wireles G Adaptert, ezen keresztül megy a netem egy Routerről megosztva. Kihúztam az eszközt és lás csodát egyből leállt a gép, ahogy illik! :Y

Körülnéztem a biosban és arra jutottam, hogy ha be van kapcsolva az egér vagy bill.-ről való indítás (mind kettő usb-és csatis) és közben be van dugva a TP-Link eszközöm, egyből nehezen kapcsol le a masina Win7 leállítás után. Miután a lapon kigyullad a Led kb. 22 másodpercig gondolkodik, mire végre leáll. Ennyi idő alatt még a Win7-em is betölt simán!(SSD) :DDD
Kellene valami köztes megoldás, amivel az eszközömet se keljen lehúzni és a bill.-ről való indítás is megmaradjon! Ötletek?

Ha jól tudom az LLC minél kisebb értére van rakva, annál pontosabb vcore feszt kapsz!

[ Szerkesztve ]

(#1702) borkarico


borkarico
aktív tag

Sziasztok!

Érdemes egy Asrock z68 pro3 gen3 lapkára beruházni? nekem elég az 1db pci-e slot is.

vélemény róla?

köszi

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#1703) Wind-Storm válasza NJoco (#1701) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem véletlenül 422G-t használsz?
Nekem van egy 722N-em épp havernál, szóval /pill nem tudom tesztelni ezt, hogy avval is csinálná e ezt az én gépemben.. :D

Viszont egy 422G-n már régóta gondolkozom, tesztelni szeretném.. :U

A 05-ös kód amúgy hány másodpercre villan fel?
Kb. fél másodpercig világít nálam közvetlenül leállás előtt.

Most így hirtelen nincs ötletem a köztes megoldásra, esetleg elülső usb portok? (vagy próbálj ki egy 722N-t :D)

Hmm.. és akkor az auto vajon mire van, miért jó az, hogy ha pl. level 5-ön van és akkor nem pontos..? :U

[ Szerkesztve ]

(#1704) NJoco válasza Wind-Storm (#1703) üzenetére


NJoco
csendes tag

De igen 422G-m van.
Amint az előbb írtam is a 05-ös kód kb. 22 másodpercig vílágít mire lekapcsol a gépem, de ha kikapcsolom a bill.-ről indulást vagy kihúzom a 442G adaptert, akkor nekem is csak fél másodperc körüli. Lehet az előbb kicsit rosszul fogalmaztam.

Az elülső usb-vel ugyan az a helyzet. :U

Kíváncsi lennék nálad a 722N hogy viselkedne?
Ha majd egyszer visszakerül hozzád kipróbálhatnád... :D

[ Szerkesztve ]

(#1705) Wind-Storm válasza NJoco (#1704) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az rengeteg idő, de viszont te ezt írtad, idézem:

„Miután a lapon kigyullad a Led kb. 22 másodpercig gondolkodik, mire végre leáll."

Ebből nem tudtam megállapítani, hogy a LED display világít 22 másodpercig vagy miután felvillant rövid időre azután kapcsol ki, de mint most bebizonyosodott, utóbbi :K

Szerintem rövid időn belül vissza fog kerülni, és akkor kipróbálom.. viszont én egy 422G-t már régóta ki szeretnék próbálni vételi szempontból.. :D (lehet érik a csere? :D)

[ Szerkesztve ]

(#1706) salvation


salvation
aktív tag

sziasztok! Én is most raktam össze a gépemet i5 2500k és Asrock extreme3 gen3 -at. ramok corsair wegance LP Black 1600mhz --tuningban kérnék segitséget majd aki ért hozzá --elolvastam az egész topikot --látom vannak itt hozzáértök---bios beállitásról lenne szó--üdv: Karesz :B :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1707) Wind-Storm válasza salvation (#1706) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Már bocs de ha elolvastad az - egész - topikot akkor hogy-hogy van bármiféle kérdésed is ezek után? :C :DDD

(#1708) salvation


salvation
aktív tag

biztosra szeretnék menni ---egyébként beállitásokról lenne mostmár elképzelésem--csak jobb lenne ha megerösitenék kb ;) :R Erdei kolléga segit remélem --töle már ugy is vettem egy proci hütöt ;] :R De mást is meghallgatok :B :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1709) Devil Smile válasza salvation (#1708) üzenetére


Devil Smile
őstag

sztm ird le a beallitasaidat amit gondoltal es ha vmi hiba van benne akkor javitanak...
mindenkinek mas a tuningpotencialja... linkeltek itt par beallitast problaj ki egyet aztan ha nem jo akkor kisebb hangolasok utan jo lesz...ill lehet...

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#1710) Erdei88 válasza salvation (#1706) üzenetére


Erdei88
veterán

Kiindulópontnak
Ramot először XMP-re állítsd, ha van stabil procibeállításod, utána mehet a ramtuning

Lényegében csak a szorzót és a procifeszt kell másképp beállítanod, a többi ahogy nekem. Illetve 4,5Ghz felett LLC off és PLL overvoltage on

(#1711) NJoco válasza Wind-Storm (#1705) üzenetére


NJoco
csendes tag

Bocsesz! Szóval igen 22 másodpercig világít a LED, mire kikapcsol a gép.(hát igen elég sok idő) :W

"Szerintem rövid időn belül vissza fog kerülni, és akkor kipróbálom.."
Ok rendben, köszönöm :R
Amúgy én a 442G-t egy 8dBi-es antennával használom, mivel panelben lakom és egy emelettel fölöttem átlósan van a ROUTER.... és így kb. 70%-os a jelerősségem :C

(#1706) salvation:
Nekem most így mennek a Ramok:
[link]
És ezt 1.5V-on tudják, igaz ez csak 2x2 Giga, viszont ma érkezik meg a cseregaris sniper sr2-őm 2x4 Giga, meglátjuk majd az mit is tud. :D

[ Szerkesztve ]

(#1712) rétisün


rétisün
veterán

átdugtam az egeret másik usb-re, de továbbra sem indul se egérről, se billentyűzetről. :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1713) NJoco válasza rétisün (#1712) üzenetére


NJoco
csendes tag

Milyen bill.-ed van PS/2-es vagy USB-s?

(#1714) rétisün válasza NJoco (#1713) üzenetére


rétisün
veterán

ps/2-es billentyűzet, usb-s egér

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1715) Killer01 válasza rétisün (#1714) üzenetére


Killer01
őstag

nálam ugyanez a felállás. Nézzek neked bios beállítást összehasonlításra?

(#1716) NJoco válasza rétisün (#1714) üzenetére


NJoco
csendes tag

Mivel a billentyűd PS/2-es és az egérrel nem akar összejönni, próbáld meg ezt beállítani a biosban, hátha a bill.-ről így indul a géped:
[link]

Én megpróbáltam egy régebbi ps/2-es bill.-el, nekem indult vele...

[ Szerkesztve ]

(#1717) rétisün válasza Killer01 (#1715) üzenetére


rétisün
veterán

megköszönném :R

(#1716) NJoco: köszönöm neked is :R sztem nálam ott lesz a gond, hogy csak az usb-s egér/bill. van enabled-re téve, a ps/2-es beállítást, ami a képeden van, nem bántottam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1718) NJoco válasza rétisün (#1717) üzenetére


NJoco
csendes tag

:)

Ha USB--és eszközről nem indítasz, szerintem azokat nyugodtan kapcsold ki. :K

(#1719) rétisün


rétisün
veterán

nocsak, most nézem az asrock oldalán ezt: C.C.O. (Combo Cooler Option)

ezek szerint jó lehet a régi hyper tx-em a gyári hűtő helyett? :))

(#1718) NJoco: kikapcsolom majd, illetve beállítom a ps/2-est, remélem úgy már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1720) rétisün


rétisün
veterán

nálam továbbra sem akar bill.-ről indulni, pedig már előszedtem egy régebbi bill.-t is, sőt újabban random fagyásokat produkál a jdownloaderben a captcha-kódok beírásakor :O
kiváncsi lennék, egy usb-s bill.-el is ez lenne-e?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1721) salvation válasza Erdei88 (#1710) üzenetére


salvation
aktív tag

köszi--én is a te beállitásodra gondoltam --több helyen igy látom kb 280-300 között az értékeket ---a ramok igy jók lesznek 1600-ason azt már ráraktam xmp-re mert alapon csak 1333-on használta :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1722) salvation


salvation
aktív tag

Erdei---azért 1-2 dolgot szeretnék megkérdezni ha tudod hogy mi mit jelent de azt skypon vagy msn-en ha lehet --nem szeretnék ennyit irogatni :B ;) :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1723) Erdei88 válasza rétisün (#1720) üzenetére


Erdei88
veterán

USB-s egeret és billentyűt használok, nekem működik, bekapcsol egér kattintásra.

(#1724) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Van itt egy ilyen Power Saving Mode

Ki-be lehet kapcsolgatni, észre lehet venni valami érdemlegeset bekapcsolt állapotban?
Kipróbáltam, de változást nem tapasztaltam eddig... :U
Még BIOS-ban állva is max. órajelen megy a proci, pedig gondoltam hátha ez megoldja ezt a gondot... a frászt.

(#1711) NJoco

Majd beszámolok.. :)
Amúgy PCI-s kártyában tudok majd javasolni egy nagyon jót ha 722N is ilyeneket produkálna majd...

(#1725) salvation válasza NJoco (#1711) üzenetére


salvation
aktív tag

muszály a ramokon is állitani tuningnál? vagy maradhat 1600-on 1.5v-on megy (automata feszen) xmp módba rakva? :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1726) Wind-Storm válasza salvation (#1725) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én fix 1,499 Voltra tenném a helyedben, illetve manualra tenném a késleltetés stb. dolgokat is.

(#1727) salvation válasza Wind-Storm (#1726) üzenetére


salvation
aktív tag

oké igen sokan ugy használják --akkor át állitom én is de miért 1.499 miért nem 1.5v kereken? :B :R és melyik az a késleltetés? :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1728) Wind-Storm válasza salvation (#1727) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mert 1,5 Voltot kereken nem tudsz kiválasztani, azért :DDD
Ahol a késleltetés meg ilyenek vannak, tudtommal a DRAM Configuration-ban vannak.
(Látszik is a képemen, hogy ez hol van)

(#1729) salvation válasza Wind-Storm (#1728) üzenetére


salvation
aktív tag

ok köszi :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1730) salvation


salvation
aktív tag

a proci beállitásnál a 280-300 érték 3 helyen az mit jelent és a fesz beállitásnál a level 1-5 az mi? és az mindegy melyiken van? nekem level 5 van baloldalt --jobbra meg bármelyiket lehet ás a 300 helyett nálam 150 van gyárilag :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1731) burzum


burzum
tag

Hasznal valaki Asrock extreme3 gen3-at AC Freezer 13 pro hutovel? Ralog a huto a RAM slot-okra? Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9) RAM-ot akarok venni hozza es felek nem fog elferni a hutotol.

(#1732) Killer01 válasza rétisün (#1720) üzenetére


Killer01
őstag

Nah, nálam így müxik, 1.20H bios van fent [link]

(#1733) rétisün válasza Killer01 (#1732) üzenetére


rétisün
veterán

köszönöm :R

nálam is ezek a beállítások vannak, de mégse működik :(

ezeket a képeket hogy csináljátok? biosból lehet valahogy "képet lopni"? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1734) Frenky89 válasza rétisün (#1733) üzenetére


Frenky89
őstag

F12-vel lehet, asszem, ha van bedugva pendrive.

(#1735) rétisün válasza Frenky89 (#1734) üzenetére


rétisün
veterán

kösz! :R

és gondolom a pendriv-ra menti a képet. ez nekem új :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1736) Destructo


Destructo
aktív tag

Sziasztok, a Z68 lap mellé bátorkodtam megvenni a H61M USB3 G630 as Intel procival és 2x2GB 1600As Corsair Vengeance-el. ami cl9 be megy alaból.A lapban 1066 on indult,na mondom okés átálítom 1333ra és mehet az install....Na de mibe ütköztem 800 vagy 1066 máshova nem tudok állítani.Ha az időzítésen csökkentek ez megoldja a problémát,vagy valami más úton prónáljam?

A válaszotokat előre is köszi!

(#1737) Killer01 válasza rétisün (#1735) üzenetére


Killer01
őstag

Igen, pendrive bedug, bios-ba belép és F12 :)

(#1738) Wind-Storm válasza Destructo (#1736) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A proci nem tud többet, csak 1066-ot
„Memory Types DDR3-1066"

Nyugodtan mehet 1066-on, semmi hátrányod nem lesz belőle... többön amúgy sem tudna.

[ Szerkesztve ]

(#1739) Destructo válasza Wind-Storm (#1738) üzenetére


Destructo
aktív tag

Off :D Ezt nem figyeltem....azt hittem legalább az 1333 mat tudja.Na már nem számít....Így is elég jól pörög.Most kellett egy PC egy ismerősömnek és a régi X2 es 6000 res AMD met jó áron adtam oda neki,amiből futotta egy ilyenre.Csináltam Aida64 cache&memória sebességmérést.Eléggé meglátszik.Fogyasztásban sokkal kisebb.És nem kell a "kíp" ért egy külön VGA-t hajtani,hanem alle zusammen a processorban minden :)

Ha már ittjárunk

Intel G630 AMD Athlon64X2 6000+

Sziasztok!

Szerk:Az egyik linket javítottam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1740) zsokagi


zsokagi
tag

Sziasztok
Tudnátok nekem segíteni hogy ehhez a laphoz ASROCK Z68 Extreme3 Gen3 milyen ramot vegyek. Ezekre gondoltam,egy dolog aggaszt hogy ezek a ramok 1.65 w mennek de a lap az 1.5 w megy , azt hogy feszt emelek az nem gond csak hogy elindul e??

CORSAIR 8192MB Dominator DHX Pro Connect and Airflow II Fan DDR3 1600MHz CL8 KIT CMP8GX3M4A1600C8
vagy
KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/8GX

meg merjem venni a corsair ??

(#1741) Wind-Storm válasza Destructo (#1739) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Van egy kis különbség.. :)
Ha elég neked a prociba integrált IGP teljesítménye, akkor jó...

(#1740) zsokagi

Először is a feszültséget V-vel jelöljük ami Voltot jelöl és nem w-vel ami egyébként nagy W és a Watt rövidítése.

Olyan fölös 1600-as ramot venni... bőven jó az 1333-as is Sandy Bridge-hez.

Mindenképp olyat vegyél ami alapból 1,5 V-on megy mert emelésnél károsodhat a proci, nem érdemes kockáztatni....
Ha nem találsz 1600-asban akkor vegyél 1333-ast ami garantáltan meg 1,5 V-on, ennyi..

Nekem egyébként 2x4GB 1333-as Kingmax FLF65F-C8KF9 ramjaim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1742) rétisün válasza Killer01 (#1732) üzenetére


rétisün
veterán

megnéznéd azt még, hogy melyik USB-be van bedugva az egered?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1743) zsokagi válasza Wind-Storm (#1741) üzenetére


zsokagi
tag

köszi szépen akkor tovább keresgélek

(#1744) Destructo válasza Wind-Storm (#1741) üzenetére


Destructo
aktív tag

Bőven oké,net,office,hd film konfig édesanyámnak,+ha én eladom a gépem akkor ez lesz itthol a laptopom mellett.Már csak tudni kellne ki vesszi meg az enyém vízzel mindennel :D Mondjuk még egy ideig ráér! :)

(#1745) Killer01 válasza rétisün (#1742) üzenetére


Killer01
őstag

öö..rögtön a ps/2-es aljzat mellett :D

(#1746) rétisün válasza Killer01 (#1745) üzenetére


rétisün
veterán

kösz! átdugtam az egeret oda, és most már billentyűzetről is indul :C

azt még majd kipróbálom, hogy csak olyankor műxik-e bill.-ről, ha az egér a ps/2-es melletti usb-re van dugva :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1747) srichard válasza Wind-Storm (#1741) üzenetére


srichard
csendes tag

Hello .
Én ezeket vettem és nagyon jól mennek a lapban.
G-Skill F3-12800CL9D-8GBSR2 - Sniper SR2 1.25V

Üdv; srichard +36 30 2307118

(#1748) srichard válasza zsokagi (#1740) üzenetére


srichard
csendes tag

Hello .
Én ezeket vettem és nagyon jól mennek a lapban.
G-Skill F3-12800CL9D-8GBSR2 - Sniper SR2 1.25V

Üdv; srichard +36 30 2307118

(#1749) rétisün


rétisün
veterán

nos, ha az egér nem a ps/2 melletti usb-k valamelyikéba van dugva, nem indítja a gépet, viszont a bill.-ről indítást ez nem befolyásolja.
ne kérdezzétek mitől lett jó, nem tudom, de most műköik a bill.-ről indítás.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1750) Wind-Storm válasza srichard (#1748) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egész jó kis feszültségű modulok.. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.