Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) csiga8 válasza balpis (#1349) üzenetére


csiga8
senior tag

Értelek.

Ezek a ventik direkt olyanok, hogy egymás után lehessen kötni őket. Van még egy csati rajta, hogy a másik ventit rádughasd. Egyszerre max ötöt lehet. Nagyon parktikus, főleg ha csak egy PWM-ed van.

Valójában párhuzamosan vannak kötve. Így egyszerre vezérli mindegyiket. Állandóan hűvös és halk a gép.

(#1352) Destructo


Destructo
aktív tag

Ha csak simán a chipset passzív hűtőt cserélem egy vizes blokkra,és netalántán egyszer a lap élete folyamán garira kerülne a sor.Lehet nyávogás abból,hogy nem gyári a hűtőpaszta? (Tehát én levettem a gyári passzív hűtést?) Azért 53°C mégiscsak sok,egy kis propeller megy rajta,de ne kolytoljon ott..van itt víz :D

(#1353) szacsee válasza Destructo (#1352) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerintem ha szokásos fehér, vagy rózsaszín kemény trutyi van a hűtő alatt gyárilag, akkor nem fogják észrevenni. Leveszed óvatosan, ha a hűtőbordán rajt marad a gyári, akkor antisztatikus tasakba berakod emlékbe, a chipet letörlöd és kész.
Ha a chipen marad rajt, vagy félig a bordán, félig a PCH-n akkor kell elgondolkozni.

(#1354) Destructo válasza szacsee (#1353) üzenetére


Destructo
aktív tag

Értem.Azért mégiscsak nem tojást akarok sütni ,rajta.Természetes,hogy meg kell hűteni :DDD :B :U

Szerk:Már intézem is a blokkot rá.

[ Szerkesztve ]

(#1355) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen lapot készülök venni:
Z68 Pro3

Van 3 ventim:
Coolink SWiF2-120P

Ezeket rátudom kötni ezeket a lapra rendesen? Vagy hogyan célszerű rákötni?
Hyper Tx 212 + hütöm van de azon gyári venti van, az megy cpu fanba.

(#1356) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

tuning

[ Szerkesztve ]

(#1357) Destructo válasza Don't Panic (#1356) üzenetére


Destructo
aktív tag

:R

(#1358) balpis válasza Don't Panic (#1356) üzenetére


balpis
őstag

jah, jérem, vízzel lehet hűten! ....
:)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1359) Don't Panic válasza balpis (#1358) üzenetére


Don't Panic
senior tag

1 napig sem volt a gépemben hangosnak találtam sajnos :( most ez lesz helyette NOCTUA NH-D14 :)

(#1360) balpis válasza Don't Panic (#1359) üzenetére


balpis
őstag

és ezeka hőfokok vízzel vagy a noctuával vannak?

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1361) Don't Panic válasza balpis (#1360) üzenetére


Don't Panic
senior tag

vízzel

(#1362) balpis válasza Don't Panic (#1361) üzenetére


balpis
őstag

linkelhetnél majd egy hasonlót a noctuaval is. Kíváncsi vagyok, mit produkál.
Esetleg a BIOS beállításokat is - kíváncsi lennék (ha lesz egyszer időm rá) -, hogy a Hyper 212+ hogy viszonyul a Noctuahoz azonos beállítások mellett.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1363) Don't Panic válasza balpis (#1362) üzenetére


Don't Panic
senior tag

persze megcsinálom levegővel is amúgy a vizem level 1 en produkált ilyen hőfokokat.

(#1364) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Z68 Pro3
Van 3 ventim:
Coolink SWiF2-120P
Ezeket rátudom kötni ezeket a lapra rendesen? Vagy hogyan célszerű rákötni?
Hyper Tx 212 + hütöm van de azon gyári venti van, az megy cpu fanba.

(#1365) balpis válasza tomy0628 (#1364) üzenetére


balpis
őstag

A Pro3-on emlékeim szerint csak a CPU FAN és még egy ház hűtő csatlakozó 4 tűs, a 120P pedig szintén 4 tűs. Így azokat párhuzamosan kellene kötnöd valahogy. Ha van hozzá ilyen adatper, akkor jó. Ha nincs, akkor Molex-re rakhatod adaperrel.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1366) tomy0628 válasza balpis (#1365) üzenetére


tomy0628
aktív tag

de mindegyikhez van 3 pólusú csati, akkor?
Ilyenből 3 darab.
COOLINK SWiF2 120P

[ Szerkesztve ]

(#1367) balpis válasza tomy0628 (#1366) üzenetére


balpis
őstag

Ha van hozzá 4->3 pólusú átalakító, akkor lesz hova dugni őket:

Chassis Fan Connector (CHA_FAN1) - ez 4 pines
Chassis Fan Connector (CHA_FAN2) - ez 3 pines
Chassis Fan Connector (CHA_FAN3) - ez 3 pines

itt a rajza a lapnak

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1368) tomy0628 válasza balpis (#1367) üzenetére


tomy0628
aktív tag

értem, tehát összesen 3 hely van a lapon, 4 pines és 2 db 3 pines.
Nekem ezen kívűl még van 2 darab gyári amit a házhoz kaptam, akkor azt nem is tudom hova tenni?

[ Szerkesztve ]

(#1369) balpis válasza tomy0628 (#1368) üzenetére


balpis
őstag

nézd meg az előbb linkelt pdf-et (12. oldal).
Van rajta a felsoroltakon kívül a

CPU Fan Connector (CPU_FAN1) - 4 pines
CPU Fan Connector (CPU_FAN2) - 3 pines /erre is köthetsz bármilyen ventit
és van még egy
Power Fan Connector (PWR_FAN1) - 3 pines /erre is azt kötsz, amit akarsz
Azaz összesen van az alaplapon 2*4 PIN és 4*3 PIN venti csatlakozó.
Ezek nagy része Biosból hőmérséklet függően vezérelhető is. Hogy melyik (esetleg mind), azt nem tudom. Jóü eséllyel kiderül a PDF-ből ez is.

Egyébként vannak elosztók ill. molex átalakítók, ha ez a 6 venti csatlakozó kevés lenne....
Tipikusan a házhoz kapott ventiknél gyakran van molex csatlakozó is...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1370) tomy0628 válasza balpis (#1369) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Rendben!
Köszi

(#1371) V8TommY válasza Wind-Storm (#1344) üzenetére


V8TommY
tag

Üdv ismét

Noha kicsit elcsúsztam az időbeosztással, ma végre sikerült venni pasztát. A hűtőt leszerelve azzal szembesültem, hogy Anyám lekvárja kemményé, pár hónapos/éves karamellcukorka állagára hasonló cuccá dermedt. Akkor már kezdett körvonalazódni, hogy ez lesz a probléma. Szépen letiszítottam, rákentem a pasztát és láss csodát, BIOS-ban mókolva 47 fok. Windows-ban jelenleg míg a sorokat írom fut a Prime, a 4 szál 100%-os terhelése mellett 64 fokos a két mag, a CPU pedig 49 fokon áll stabilan. Ergo. Anyám 100%-os gyümölcshúsból készült eperlekvárja inkább a gyomromba való. :D

Egyébként a paszta felvitele előtt, a hétvégén próbálkoztam BIOS frissítéssel, talán nem lepődsz/lepődtök meg, eredménytelenül.

Végül egy problémám maradt csupán, amit mások is tapasztaltak. Nevezetesen, néhány egérrel nem működik együtt az UEFI. Egy Microsoft Habut használok amivel ezen oldal szerint nagyon sokaknak van gondja, szóval várok egy BIOS frissítésre de ha éppen nem oldják meg ezt a problémát, akkor sem lesz nagy gond. Azt hiszem ennyi kellemetlenséggel együtt tudok élni. :)

Köszi a segítséget mindenkinek!

Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1372) Wind-Storm válasza V8TommY (#1371) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:C
Én sose kennék ilyeneket az új gépembe... :D

Egyébként a paszta felvitele előtt, a hétvégén próbálkoztam BIOS frissítéssel, talán nem lepődsz/lepődtök meg, eredménytelenül.

Ezt pontosan hogy kell elképzelni?

Nekem szerencsére már nincs egérgondom ;)

(#1373) balpis válasza V8TommY (#1371) üzenetére


balpis
őstag

te most komolyan bekented lekvárral a proci tetejét?!
Ezt nem tudom elhinni. De poénnak sem tűnik olyan jónak...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1374) V8TommY válasza balpis (#1373) üzenetére


V8TommY
tag

Aha. :D

Gondoltam kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1375) Killer01 válasza V8TommY (#1374) üzenetére


Killer01
őstag

Bacsis mester legenda a PH-n, a feketeszeder tuninglekvárjával együtt :DDD

(#1376) V8TommY válasza Killer01 (#1375) üzenetére


V8TommY
tag

Most már megtanultam, de mióta olvastam a lekvárjáról úgy éreztem, hogy egyszer ki kell próbálnom. Egyszerűen muszáj volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1377) szacsee válasza V8TommY (#1371) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam is Microsoft egér tesz szolgálatot. Gammer egerekkel szokott baj lenni, de szerencsémre UEFI-s deszkáknál a sima wireless optical mouse 3.0 és a Sidewinder is jól szuperál bios alatt.

Alvós gondja akad még valakinek, vagy már elalszik mindenki gépe anélkül, hogy random felébredne?

(#1378) BekkNekker


BekkNekker
csendes tag

Üdv!

Sürgős információra lenne szükségem valami szakitól!

A problémám az, hogy ma vettem egy új gépet, összeszerelve rendeltem neten. Minden szép és jó, csak amikor a régi gépemből a HDD-t akartam átrakni az újba, akkor vettem észre, hogy nincs az alaplap és a háztepsi közé távtartó rakva. (utána az alaplap dobozban is hiánytalanul megtaláltam a távtartó csavarokat.

A kérdésem az, hogy van e olyan, hogy valamiért nem indokolt a távtartó beszerelés, vagy csak simán a boltban volt figyelmetlen, béna aki összeszerelte.

(thermaltake element t vk90001n2z ház, asrock z68 extreme3 gen3 lap)

ui: pár évvel ezelőtt megkíséreltem összerakni fél laikusként magam egy gépet. Nem indult el a gép. Elvittem a boltba, ahol vettem a cuccokat, hogy valami nem jo, nézzék át. Azt mondták mindent tökéletesen raktam össze, kivéve a távtartót felejtettem ki, és az első induláskor zárlatot kapott az alaplap.

Most ez a gép per pillanat megy, de fosok nagyon! Pls írja le valaki a helyzetet, köszi előre is!

(#1379) Don't Panic válasza szacsee (#1377) üzenetére


Don't Panic
senior tag

Razer DA3500DPI. Hibátlanul megy! UEFI alatt

[ Szerkesztve ]

(#1380) szacsee válasza BekkNekker (#1378) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha jól látom az alaplapi tálcád perforálva van és nem mindegyik távtartó kell a házba.
Ahol nem látsz perforációt a képen nézd meg, hogy óvatosan benyomva van-e távtartó a felfogató csavaroknál. Valószínű van, de ellenőrizd. Ha minden oké és még mindig parázol, akkor tükörrel lámpával nézz be esetleg az alaplap és a tálca közé és ha van "légrés" akkor no para.
A kép:

(#1381) Jofi81 válasza V8TommY (#1376) üzenetére


Jofi81
őstag

Mekkora balek vagy! Mindketten jobban jártunk volna, ha azt a lekvárt inkább nekem adod... :D

(#1382) Wind-Storm válasza szacsee (#1380) üzenetére


Wind-Storm
őstag

„Ahol nem látsz perforációt a képen nézd meg, hogy óvatosan benyomva van-e távtartó a felfogató csavaroknál."

Ápoljuk a cép magor nyelvet...
helyesen: „Ahol nem látsz perforációt a képen, nézd meg, hogy óvatosan be van-e nyomva a távtartó a felfogató csavaroknál"

Bocs de ezt már ki kellett írnom magamból, mert rengeteg embernél látom, hogy nem tudják a kötőjel e szócskát megfelelően használni...

(#1383) BekkNekker válasza Wind-Storm (#1382) üzenetére


BekkNekker
csendes tag

lehet Ő nem helyesen használta, de legalább értelmes dolgot írt...

mert a kérdés nem az, hogy óvatosan nyomták e be a távtartót, hanem hogy van e benne egyáltalán.

nem szépirodalmi fórumon vagyunk szerintem. maximálisan megértettem amit írt, és még segített is vele...

(#1384) Wind-Storm válasza BekkNekker (#1378) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Távtartó nélkül soha nem szerelünk be alaplapot a házba.
Ezt az alaplapot mind a 6 létező lyukánál fel kell fogatni ha ennek nincsen semmilyen akadálya.
Ahogy elnézem a házad, vannak gyárilag kidudorodó kis „dombocskák".
Azokba már nem kell távtartót becsavarni, szabványos távolságra tartják az alaplapot az alaplapi tálcától.
Tehát 3 „távdomb" gyárilag adott, és még hármat szükségeltetik becsavarnod az alaplap megfelelő helyeire.

Egyébként én még nem is láttam ilyet, hogy gyárilag nincs kialakítva mind a 6 „domb" ahol ezt a megoldást használják. Én amúgy rühellem ezt a megoldást. Azt szeretem amikor az összes távtartót én csavarhatom be, ami csak kell az alaplapnak...

Mellesleg óriási hiba volt úgy összeszerelned a gépet... a hátoldalon kiálló tüskék fémhez érése egyenlő a rövidzárlattal... ha a mostani alaplapod hibátlanul üzemel, akkor valószínűleg továbbra is úgy fog, hacsak a távtartók hiányából adódóan nem tud könnyen nekinyomódni a fém hátlapi tálcának...

(#1383)
Valóban nem szépirodalmi fórumon vagyunk, de az alapvető helyesírás egy mindenkitől megkövetelt dolog.

UI.: A távtartót meg becsavarni szokás, nem benyomni...

[ Szerkesztve ]

(#1385) BekkNekker válasza Wind-Storm (#1384) üzenetére


BekkNekker
csendes tag

Én is óriási hibának éreztem, de nem én voltam, hanem a pcx szakemberei.
Éppen ezért kérdeztem, hogy működhet e távtartó nélkül.

Úgy fest, hogy működik :P
Hosszas keresgélés után hármat találtam is benne :)

[ Szerkesztve ]

(#1386) szacsee válasza Wind-Storm (#1382) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem ez az egyetlen topik, ahol próbálok segíteni. Tudom nem mindig jön össze, de ha pl 2 percem van átfutni a témát, képet keresni, választ írni és sietnem kell, akkor becsúszhat 1-2 baki.
Ezt kellett volna írnom:
Ahol nem látsz perforációt a képen ott nézd meg, hogy óvatosan nyomva az alaplapot a többi felfogatási pontnál be van-e tekerve a távtartó ...

#1384: Benyomást Te kezdted a "be van-e nyomva" szöveggel, előtte én a benyomást az alaplapra értettem nem a távtartóra, szóval szövegértés.. :P bár nálam kevesen tudják, hogy mit akarok, ha leírok valamit. :DDD Ext3 Gen3-nál nem 3, hanem 4 távtartó kell még oda, ahhoz, hogy minden felfogatási pont alá legyen támasztva.
Viszont teljes mértékben igazad van ami a helyesírást illeti. :K

BekkNekker: Nálam a DIMM slot felől és a vezérlő panel kivezetésénél is alá van támasztva tapadókorongos műanyag távtartóval, hogy a ramot betéve, illetve az ATX tápcsatit rádugva ne hajoljon nagyon meg az alaplap. ;)

(#1387) Wind-Storm válasza szacsee (#1386) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:D Én csak a van-e szócskára és megfelelő pozíciójára koncentráltam, a szöveget úgy sem értettem - mint ahogy írtad is, szóval hagytam az értelmezését... :D

Ja, kössz a helyesbítést, valóban még egy negyedik is kell a videokártya végett, bár én oda nem tettem az enyémnél :DD
Jelen esetben azt a még plusz két darab fémmel nem körülvett lukat én mindig hagyom a fenébe, szerintem talán nem is rögzítésre lettek kitalálva.

A ramokat meg hasonlókat max. úgy teszem be, hogy az ujjammal alátámasztom azon a környéken az alaplapot aztán ennyi.

Amúgy hogy néz ki egy olyan tapadókorongos távtartó? mert én eddig csak sima műanyag talpasat láttam.

(#1385) BekkNekker

De én arra gondoltam, hogy te évekkel ezelőtt még nagyobb hibát követtél el.
Bár a boltosok szerintem inkább csak hiányosságot követtek el...

[ Szerkesztve ]

(#1388) Wind-Storm válasza szacsee (#1386) üzenetére


Wind-Storm
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#1389) Don't Panic válasza szacsee (#1386) üzenetére


Don't Panic
senior tag

:R respekt a a segítőkész embereknek !!!

(#1390) BekkNekker válasza Wind-Storm (#1387) üzenetére


BekkNekker
csendes tag

Az úgy már jogos... Évekkel ezelőtt valóban felelőtlen suhanc voltam...

Amúgy annyira belemerültem a távtartókba, hogy felhoztam a horgász reflektorom, és fény segítségével alaposan megvizsgáltam a dolgot, és nagy örömömre 4 távtartót is találtam.
Egy közép tájban a memóriáknál , 3 meg a videokártya azon részével egy vonalban kb, ahol a házhoz rögzítem a videokártyát.

Akkor ez így szuper?

(#1391) Wind-Storm válasza BekkNekker (#1390) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Biztos, hogy felelőtlen és nem szaktudatlan? :N

A 4 távtartó az már korrekt, ahogy a házadról lévő képen is látszik, tehát 3 a bővítőslot-oknál van :K: [link]

Ui.: Lehet, hogy legközelebb én is majd beteszek egyet hetediknek a felső pci-express vonalába... (már ha van még távtartó és fekete cd-rom csavar a házhoz... :D)

[ Szerkesztve ]

(#1392) V8TommY válasza Jofi81 (#1381) üzenetére


V8TommY
tag

Jól van már Jofi :D

Egyébként miattad is döntöttem ennél a lapnál. Gondoltam, ha egy alkoholista fimánál bevált... :C Jövőre lesz megint Anyám eperlekvárjából, ami egyébként tényleg nagyon finom. Majd megoldjuk valahogy és kapsz belőle.

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1393) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Ilyen ramot készülök venni:
CMZ8GX3M2A1600C9
Ez ram menne Asrock Z68 Pro 3 b3 lapban menne normálisan 1600MHz-t?

[ Szerkesztve ]

(#1394) asturel válasza tomy0628 (#1393) üzenetére


asturel
őstag

Miért ne menne?
(Vagy mit jelent a normálisan?)
Nekem 1.5V-on megy 1600on, az xmp profillal, de 1866on is megy 1.55V-al.
Viszont az enyem kek, ami megy a kek szinu ram slotokhoz, feketevel nem tudom, hogy milyen viszonyban van a lap :S:D

(#1395) szacsee válasza tomy0628 (#1393) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam ilyen ram van, P67 Pro3-ban és Z68 Extreme3 Gen3-ban is megy gond nélkül.
XMP profillal használom és nem háklis a deszka rá.

(#1396) tomy0628 válasza asturel (#1394) üzenetére


tomy0628
aktív tag

asturel: Köszönöm
szacsee: Rendben köszönöm!
Akkor jó lesz a ram!

[ Szerkesztve ]

(#1397) asturel válasza tomy0628 (#1396) üzenetére


asturel
őstag

En inkabb amugy a cpu hutes miatt aggodnek, ezek a legmagasabb ramok es eleg kicsi azok hutok halmaza, amik nem lognak ra a ramokra. :S

(#1398) tomy0628 válasza asturel (#1397) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Processzor hütő:COOLERMASTER Hyper 212 Plus

Gépház: COOLERMASTER RC-690-KKN1-GP

Remélem elfér!

[ Szerkesztve ]

(#1399) szacsee válasza tomy0628 (#1398) üzenetére


szacsee
nagyúr

Thermalright Archon van nálam, ennél felfogatóklipsz túllóg a ventin és a 2. és 4. slotban van a ram és elfér. 212+ valamivel vékonyabb ahogy nézem, így a 2. és 4. slotba rakott ramokkal el kell férnie. Ha jól tudom asrocknál amúgy is a 2. és 4. slot az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#1400) tomy0628 válasza szacsee (#1399) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Szerintem is elfog férni,legalább is remélem.
Úgy tudom hogy a lapomra símán feltehető a hűtőm tehát nem kell leforgató hozzá, a ramot akkor majd a 2 es és 4 esbe rakjam?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.