Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Egész jó áron lesznek a lapok. :)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#102) Tian66


Tian66
senior tag

Extreme4-et OCZ Revodrive-val próbálta valaki?

(#103) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Furán néz ki a biosa azt meg kell hagyni.

(#104) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Lejárt az idő.

Tudom, hogy ez nem a Z68-as hanem a P67, de ez tényleg ennyire lassú lenne? Ettől még a mostanim is gyorsabb. Elindítom a gépet és már irkál ki cuccokat.

(#105) Jofi81 válasza KaiotEch (#104) üzenetére


Jofi81
őstag

Megmértem a kedvedért. Gombnyomástól számítva 16,61 másodperc telik el az UEFI képernyőig.

(#106) KaiotEch válasza Jofi81 (#105) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszönöm, de szerintem az sok, na lehet mégsem veszek ilyen lapot. :R

Lemértem az enyémet. 6mp-nél már mutatta, hogy milyen a lap, itt a videón csak 16-nál. Lassabb gépet nem veszek az is biztos. Adok 10eFt-al többet egy ASUS-ért inkább.

[ Szerkesztve ]

(#108) hermanyi válasza KaiotEch (#106) üzenetére


hermanyi
őstag

Megmértem én is :D
UEFI: 10:72
Winfos 7 ulti X64 használhatóan (nincs kicsi töltő karika se semmi ) : 30:54

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#109) Jofi81 válasza KaiotEch (#106) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálam az első szöveg 7,17 másodpercnél jön be. A videón egyébként hosszab az egész, kb. 22 másodperc az UEFI-ig.

(#110) KaiotEch válasza hermanyi (#108) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez a 10 most az amikor nem DEL-ezel hogy a bios bejöjjön csak az első képernyő ami mutatja a lapot ugye? Amúgy nekem a W7 x64 használhatóan olyan 1perc+, de lehet nagyban hozzájárul, hogy egy elég régi samu vinyóm van(asszem még a 3 tányéros)

(#111) hermanyi válasza KaiotEch (#110) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen mikor az UEFI üdvözlő képernyője jön be
A régi P5QPro turbom hamarabb belépett a biosig a Q9650 el de azért alapjában véve a mostani konfigom teljesen más jó értelemben :)
szóval gyorsabb mindenben kivéve 1 játékban amit nem értek

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#112) KaiotEch válasza hermanyi (#108) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most nézem SSD-d van, az változtat rengeteget, de ahhoz képest lassúnak tűnik. Havernak Vertex2 van és indítástól számított 10mp alatt W7.

(#113) hermanyi válasza KaiotEch (#112) üzenetére


hermanyi
őstag

igen SSDm van de a legolcsóbb amit a földön lehet kapni de legalább új és nem használtan kellett vennem :))

nekem a futó alkalmazások amik Winfossal töltődnek az átlag 50 helyett közel 70 ez rengeteget lassít a dolgon

Amúgy egy gép gyorsaságát tudását szerintem nem az határozza meg ,hogy mennyi idő alat bootol be hanem ha ál a rendszer mire képes

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#114) KaiotEch válasza hermanyi (#113) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A csajoknál is így van... akkor jó ha áll a rendszer :DDD Nade mennyi idő alatt? :DD

[ Szerkesztve ]

(#115) hermanyi válasza KaiotEch (#114) üzenetére


hermanyi
őstag

Cseszheted ha 10 mp alatt ál a csajoknál és a következő 10 mp után már rendszerösszeomlás :DD

Kéretem törölni eme Hszt

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#116) KaiotEch válasza hermanyi (#115) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem szokott lenni kékhalál azért olyan hamar xDD

(#117) lancy


lancy
tag

en is megmertem 7mp uefi kepernyo 27,5 winyoz asztal

azt a 10mps indulast ketlem alvasbol lehet de hidegindulassal sztm soha

[ Szerkesztve ]

(#118) ETOM


ETOM
addikt

De ezek függenek a felcsatolt sata meg stb eszközöktől.. mostani biosomal is megtudom csinálni, hogy szarakodjon másodperceket induláskor.. ki kell kapcsolni amit nem használunk. :))

[ Szerkesztve ]

(#119) powered


powered
tag

Hali!
Pár hete nyúzom a z68 pro3-at!
Észrevételek: kingstone hyperx 2133 memcsi a kék slotokba nem ment csak 1866-ot, aztán át tettem a fehérbe és láss csodát mükszik. Egy sandy 2500k-t használok benne, csak Turbo 4.8on tudom járatni, ha manuálisan csinálom be sem indul a gép bármit próbálok állítani :D
biztos menne 5 felett, de a beállítások túl kínaiak. USB problémám volt már nekem is pl usb3-ba volt bedugva egér+bill nem müködött bootnál, kék képernyőm is volt már párszor azt gondoltam a tuning nem jó... (ki tudja)

Van benne valami Blck vagy Bckl állítás az mire jó valaki tudja?
üdv

(#120) KaiotEch válasza powered (#119) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

BCLK: Ez a Base Clock vagy BUS Clock. Amit erről tudnunk kell most, hogy ennek az órajelnek az állása meghatároz több más rendszer összetevő sebességet is, pl.: CPU, memória, stb. Mint egy alap órajel, amit ha állítunk, akkor szinte mindenre hatással lesz.

Az alapállása a BCLK-nak 133MHz. De azért mi ezt majd feltornázzuk 200 körüli értékre.

Gyors áttekintés, hogy-hogy is van összefüggésben a BCLK és a többi egység.
CPU frekvencia = BCLK x CPU aránya

Erről sokat nem kell elmondanom. A processzor sebessége határozza meg legnagyobb mértékben egy rendszer gyorsaságát és teljesítményét.

ITT a teljes cikk.

[ Szerkesztve ]

(#121) powered válasza KaiotEch (#120) üzenetére


powered
tag

Köszi a választ. Nálam alap 100 és 110ig lehet felvinni! z68 pro3 +i5 2500k

(#122) XeeN válasza KaiotEch (#120) üzenetére


XeeN
senior tag

Ez a cikk az 1156-os i5-ösökről szól, nem pedig az SB-kről. Itt teljesen máshogy működik a tuning. Nem véletlenül 110MHz a maximum, a többség 105 felett már elhasal. Az "egyetlen" lehetőség az szorzó emelése, amit korlátlanul csak a K-s prociknál tehetünk meg.

[ Szerkesztve ]

(#123) KaiotEch válasza XeeN (#122) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem olvastam el végig a cikket, csak powerednek akartam leírni mi is az a bclk.

(#124) powered válasza XeeN (#122) üzenetére


powered
tag

optimum 4.8 turbo beállításnál jobbat nem tudtam elérni , a manuálisan akarok tuningolni nem indul a gép.. Nem mintha nem lenne elég a 4.8, csak jó lenne 5 fölé menni és nyomni egy vantage tesztet vele. :))
üdv

(#125) KaiotEch válasza powered (#124) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Pedig biztos lehet, másnak is sikerült már. Vagy lehet azért mert nem kap elég szuflát, iPon-on olvastam, hogy a Pro3 nem a legjobb tuninglap.

[ Szerkesztve ]

(#126) XaraX válasza powered (#124) üzenetére


XaraX
addikt

Extreme4-ben 50x fölött engedélyezni kell a internal PLL overvoltage-t.
Máshogy nem igen megy.
Pro3 esetén lehet, hogy már 48x fölött kell neki.

(#127) KaiotEch válasza XaraX (#126) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát de ott már gondolom nem 1,5V a feszkó...

(#128) hermanyi válasza KaiotEch (#127) üzenetére


hermanyi
őstag

Mondjuk 50 es szorzóval én is kíváncsi lennék mekkora fesz kell neki ,nekem 45 mellé kér 1.352 öt
de mire nem elég a 4500 ? :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#129) KaiotEch válasza hermanyi (#128) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mindenre? Az alap órajele is elég...

(#130) XaraX válasza KaiotEch (#127) üzenetére


XaraX
addikt

Nem az LLC-ről beszéltem.
[link]

(#131) KaiotEch válasza XaraX (#130) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ebből sok mindent nem tudok kiszedni, Prime95-t nem is ismerem :D

(#132) XaraX válasza KaiotEch (#131) üzenetére


XaraX
addikt

A link nem neked ment, hanem (#128) hermanyi részére.

(#133) powered válasza XaraX (#130) üzenetére


powered
tag

Le tudnád írni a beállításodat? core current, max power stb... meg a feszko. Megnézném én is :R

(#134) XaraX válasza powered (#133) üzenetére


XaraX
addikt

Kb így, csak a cpu fesz 1,412 volt biosban, ha jól emlékszem, LLC Level 2.
Limitek 250,250,250.

(#135) RaTaTa


RaTaTa
csendes tag

Sziasztok!

Arra tudja valaki a választ, hogy ha Z68-hoz teszünk egy jobbfajta SSD-t, mondjuk az új Vertex 3 MaxIOPS-t, akkor azt érdemes SRT-ben használni vagy lényegében felesleges, hadd szóljon csak magában?
Tekintsünk el a tárhely kérdéstől, inkább a teljesítmény érdekelne.
Köszi!

RaTaTa, A Tata

(#136) Jofi81 válasza RaTaTa (#135) üzenetére


Jofi81
őstag

Szerintem ha akkora SSD-t veszel, amin elfér az egész rendszer, akkor érdemes csak azt használni. A Smart Response egy áthidaló megoldás az SSD és a HDD között, biztos, hogy nem lenne gyorsabb, mint önmagában egy Vertex 3.

(#137) hermanyi válasza RaTaTa (#135) üzenetére


hermanyi
őstag

a géped gyorsabb ha a rendszer az SSD-n van a HDD meg csak tárterület ha összefűzöd akkor az SSD sebességed lassul a HDD meg gyorsul és szerintem az SSD nek meg nem is túlzottan használ

XaraX
Az nem is olyan vészesen magas fesz :) lehet én is megprobálom nekem mit kér :D
Amugy ofset módban megy vagy fix ?
a limitek nálam 150 ek csak

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#138) XaraX válasza hermanyi (#137) üzenetére


XaraX
addikt

Fix fesszel ment.
Lehet, elég a 150-is, bár nem néztem a fogyasztást.

(#139) Haart válasza RaTaTa (#135) üzenetére


Haart
addikt

Én viszont erre fogok gyúrni, ez előttem szólókkal ellentétben. Ugyanis az egész hdd gyorsul vele. Nem csak holmi rendszer van ami gyorsabb mivel ssd-n van. Hanem úgy minden. Ez nekem fontosabb mintha csak a winfos gyorsulna, ha már lehet akkor gyorsuljon minden más is.

Egyébként épp most léptem be a klubba egy Pro3-M-el eddig elégedett vagyok, igaz még csak egy 2120 van proci benne de egyenlőre elég. Sikerült a bclk-t 105-re tornászni, az fölött nem indul sehogysem.

[ Szerkesztve ]

(#140) diegho válasza Haart (#139) üzenetére


diegho
nagyúr

Mekkora a hely a Pro3-M procifoglalata körül? Elfér oda egy komolyabb hűtő? Esetleg le tudnád mérni, hogy a foglalat szélétől mekkora távolságra van a pci-e foglalat? Nekem H61-em van jelenleg, de csak elforgatva megy rá minden komolyabb hűtő, mert túl közel van a foglalat a pci-e slothoz, kb 1 centi hiányzik hozzá, ahogy nézem a képeket a Pro3-M kicsit jobb ebből a szempontból, de kérdés, hogy mennyivel.

(#141) sz_abika


sz_abika
addikt

Nem talalok relevans listat arrol, hogy Pro3 lap melle, milyen VGA kellene, hogy virtu enable legyen?
Valaki dobjon meg egy ilyennel, ty.

PSN: xszabikax

(#142) Jofi81 válasza sz_abika (#141) üzenetére


Jofi81
őstag

Szerintem a VGA a Virtu szempontjából irreleváns, bármelyikkel működnie kellene.

(#143) sz_abika válasza Jofi81 (#142) üzenetére


sz_abika
addikt

Remlik hogy radeon 4xxx a minimum pl, de nem talalok ide vonatkozo hireket...

PSN: xszabikax

(#144) Haart válasza diegho (#140) üzenetére


Haart
addikt

Hát figy nekem egy Alpehföhn Nordwand rev-b van a procin. Ami nem egy pici hűtő. Így a vga-t mellé rakva kb 2-3 mm hely van még, Szóval passzentos de elfér. Ami pedig a honlap szerint 131mm széles hűtő, ez még elfér. Egy 150mm széles már nem férne el de sztem nem is nagyon van olyan.

(#145) diegho válasza Haart (#144) üzenetére


diegho
nagyúr

Na ez azért érdekes, mert az enyém 134mm, ami pedig már lehet nem fér el. No mindegy a nem -M lapon tuti elfér inkább majd azt nézek.

(#146) hermanyi válasza Haart (#139) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem tudom lehet férre beszéltünk egymás mellett :)
Nekem is SSD van és azon van a Winfos és a többi program és az 1 terás HDD -n csak az adatok vannak PL torrentek stb .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#147) diegho válasza hermanyi (#146) üzenetére


diegho
nagyúr

De az SRT lényege az, hogy az SSD-n nem az oprendszer van, hanem maga az SSD lesz a HDD cache-e. Vagyis a HDD-n van minden, az oprendszer is és az SSD-ről cachel, így ha a merevlemezen belül másolsz 2 partíció között az is gyorsul, vagy ha 2 merevlemezed van és köztük másolsz az is, nem csak a win és a programok betöltési ideje fog csökkenni, hanem minden. Ez pedig pl számomra sokkal meggyőzőbb, mint az, hogy egy 40 ezres SSD-t vegyek a rendszernek, hogy gyorsabban bootoljon be. Ja és van külön erre intel ssd 20gb-os kb 20k körül lehet ~110$.

[ Szerkesztve ]

(#148) hermanyi válasza diegho (#147) üzenetére


hermanyi
őstag

Ez igaz de 110$ ért kapsz egy 64 es ssdt is amin minden progi normális felhasználó mércével nézve elfér
De ha sok a másolás akkor van értelme

,amúgy szerintem nem sok

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#149) Haart válasza diegho (#147) üzenetére


Haart
addikt

A másik dolog hogy nem kell hozzá atomnagy SSD, akár már egy kisebb is jól jöhet, amin mondjuk rendszert nem szivesen látnál, pl 8 vagy 16 gigás.

(#150) diegho válasza hermanyi (#148) üzenetére


diegho
nagyúr

9k a 8gb-os kingston, a célnak megfelel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.