Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jofi81


Jofi81
őstag

Na megjött ma reggel a Pro3. Kibontás után láttam, hogy ezekhez már nem 4 tűs a 12V-os alaplapi csatlakozó ("P4"), hanem 8 tűs, a tápomon viszont nincs ilyen. Ha bemegyek az első utamba kerülő számtechboltba, jó eséllyel kapok átalakítót? Szeretném már ma beüzemelni... :)

(#52) KaiotEch válasza Jofi81 (#51) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs 2db 4 pines? Ált. úgy szokták adni, vagy csak én vagyok hozzászokva?!

(#53) Jofi81 válasza KaiotEch (#52) üzenetére


Jofi81
őstag

Sajnos csak egy van. Lehet, hogy az új tápegységeknél már alap a kettő, de ez nem mai darab. Azért lecserélni egyelőre nem szeretném.

(#54) KaiotEch válasza Jofi81 (#53) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem, akkor vmi átalakító kellene. Bár nemtudom van-e egyáltalán ilyen.

(#55) Jofi81 válasza KaiotEch (#54) üzenetére


Jofi81
őstag

Létezik ilyen átalakító, abban viszont már nem vagyok biztos, hogy van is készleten itt a városban.

(#56) ETOM válasza Jofi81 (#55) üzenetére


ETOM
addikt

Én úgy tudom h a 8pin egyik felébe kell bedugni a 4 pines csatit és megy a gép nálam is így van. Bocs ha már nem ilyen. :)

(#57) XeeN válasza Jofi81 (#51) üzenetére


XeeN
senior tag

Nyugodtan használhatod a 4tűst is, nem jár semmilyen következménnyel.

(#58) Jofi81 válasza XeeN (#57) üzenetére


Jofi81
őstag

Szóval nem kell átalakító sem? Akkor mi értelme van a +4 tűnek?

(#59) ETOM válasza Jofi81 (#58) üzenetére


ETOM
addikt

nekem azt mondták régen tuning stabilabb lehet tőle.

(#60) Jofi81 válasza ETOM (#59) üzenetére


Jofi81
őstag

Nos, a tápos topikban ezt olvastam, az alaplap leírásában pedig az van, hogy működik 4 tűssel is. Akkor az lesz, hogy ha kapok még ma átalakítót, akkor veszek, ha nem, akkor kipróbálom nélküle.

(#61) KaiotEch válasza Jofi81 (#60) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Majd kérnék tesztet milyen a lap, minőségileg, bios-ilag, teljesítményileg, mert ilyet szándékozok én is vásárolni a közeljövőben. :R

(#62) Jofi81 válasza KaiotEch (#61) üzenetére


Jofi81
őstag

Rendben, majd megírom a tapasztalatokat. :)

(#63) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
ASROCK Z68 Pro3 alaplapnál a 0.98-as usb3 driverrel is fent áll a meghibásodás?
Továbbá milyen drivereket telepítetek fel win7 64bit oprendszeren a laphoz?
Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#64) Jofi81 válasza lordjancso (#63) üzenetére


Jofi81
őstag

Elvileg megszűnt a probléma. A többiről még nem tudok nylatkozni, én is délután fogok nekiállni a telepítésnek.

(#65) lordjancso válasza Jofi81 (#64) üzenetére


lordjancso
senior tag

Akkor csatlakozom én is azokhoz, akik kíváncsian várják a tapasztalataidat és a véleményedet. :) :R

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#66) Jofi81 válasza Jofi81 (#60) üzenetére


Jofi81
őstag

Nos, voltam két üzletben is, nem hallottak róla, nem is biztos, hogy létezik ilyen átalakító. De legalább azt megtudtam, hogy ez a csatlakozó nem a processzor tápellátásáért felel, csak véletlenül ott van mellette... :D

Szóval egyelőre kipróbálom a 4 tűssel, aztán rendelek egy átalakítót biztos, ami biztos alapon.

(#67) Savanya válasza Jofi81 (#66) üzenetére


Savanya
addikt

Itt megrendelheted a 4-ről 8 tűsre átalakítót : [link] . Máshol nem találsz .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#68) KaiotEch válasza Savanya (#67) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Gondolom a sima 2*4 tűs mehet rá 8-asként.

(#69) Jofi81 válasza Savanya (#67) üzenetére


Jofi81
őstag

Épp egy perce rendeltem meg, köszi! :)

(#70) 1269 válasza Jofi81 (#69) üzenetére


1269
tag

Szia!
Nem lessz szükséged arra az átalakítóra szerintem.
Nekem azEXTREME4 2-3 hete megy 1db 4 tűsről.
(a tápomon van 8 tűs, de minek,ha így is megy :DD )

(#71) ETOM


ETOM
addikt

jah sztem is pénz kidobás

(#72) Jofi81 válasza 1269 (#70) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszönöm, de már megrendeltem. Mindegy, nem egy nagy összeg, így legalább nyugodtan alszom... :DDD

(#73) hermanyi válasza Jofi81 (#66) üzenetére


hermanyi
őstag

Rosszul mondták az a 8 pin az a processzor táp ellátásáért felel de ha nincs a proci 130W TDP akkor elég a 4 pin es csati is .
Extra tuning (feszemelés) nélkül böven elég a 4 pin .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74) Jofi81 válasza hermanyi (#73) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, én is ezt mondtam, csak az eladó állította az ellenkezőjét. :) Azt mondta, nem azért van, csak éppen oda rakták, és mindezt olyan hangsúllyal, hogy érezzem, nem értek hozzá. De nem álltam le vele vitatkozni, inkább elköszöntem.

(#75) telya válasza lordjancso (#63) üzenetére


telya
aktív tag

nalam 0.98-al is elofordult kekhalal. viszont kaptam egy ujabb drivert (0.101) ami eddig jonak tunik.
info rola: itt
letoltes

(#76) hermanyi válasza Jofi81 (#74) üzenetére


hermanyi
őstag

Láttam már gépet amiben a QX9650 es procit 4 pines tápcsatival megrángattak agyon feszelve és a 4 pines csati ráolvadt az alaplapra :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#77) KaiotEch válasza telya (#75) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát, de gyerekek mi van, ha alapból usb3-ba raksz egeret/bill-t és még nincs feltéve a driver... Ezt nem bios-ba kéne megoldaniuk?

(#78) C0d3r válasza KaiotEch (#77) üzenetére


C0d3r
addikt

Mi indokolja az egér/billentyűzet USB3-ra való kötését? :)

(#79) KaiotEch válasza C0d3r (#78) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Gyorsabb lesz a pötyögés rajta :DDD

live USB? Esetleg usb-ről W7 telepítés? Mégiscsak gyorsabb mint DVD-ről.

[ Szerkesztve ]

(#80) telya válasza KaiotEch (#77) üzenetére


telya
aktív tag

sztem ez nem nagyon kapcsolodik ahhoz amit irtam, de sztem a biosban beallithato "legacy usb" beallitasok bekapcsolasaval lehet elerni, hogy kulon driver nelkul regi usb-kent is uzemelni tudjon a cucc.. az mas kerdes, hogy elvileg ugy sem szazas, szoval 100%-os port nemtom hogy lehetne belole egyaltalan. ez amit linkeltem, csak a kekhalalokra ad megoldast (illetve az se biztos, csak eddig ugy tunik)

(#81) lancy


lancy
tag

nekem is rendben muzsikal a z68 E4

(#82) Jofi81


Jofi81
őstag

Nos, tegnap sikeresen beüzemeltem a Pro3-at egy 2500K társaságában. Íme az első tapasztalataim:

- Az előző alaplapom (Abit AB) után eléggé fapadosnak tűnik, pedig az még olcsóbb is volt a maga idejében. A kézikönyv és a CD mellé összesen 2db SATA kábel jár. De nyilván ezért kerül ennyibe. Ami igazából hiányzik, az a diagnosztikai LED, ez igazán hasznos dolog lenne. (Az Abit Guru Clock-ról nem is beszélve...)

- A "Combo Cooler Option" nagyon hasznos dolog, ha valaki nem akarja lecserélni az LGA775-ös hűtőjét. Viszont ebben az esetben a hűtő nem párhuzamos az alaplap széleivel, kicsit ferdén áll. De legalább megoldották. Ha valakit nagyon zavar, be kell szereznie egy LGA1155-ös hűtőt vagy lefogatót.

- A hűtő nagyon rálóg a memóriákra, az első két foglalatot takarja, szerencsére alatta elférnek. (Viszont ha mégis Corsair Vengeance-t vettem volna, biztos anyáznék.)

- Az alsó PCI slotot gyakorlatilag el lehet felejteni, ugyanis pont ott van az előlapi audio csatlakozója, nekem nem fért be tőle a tunerem, persze biztos van olyan kártya, amit bele lehetnek rakni.

- Az UEFI tetszik, bár a kinézetén kívül nem tud többet, mint egy régebbi BIOS.

Összességébennagyon kellemes kis alaplap ezért az árért, nem bántam meg, hogy megvettem. :) A tuningot még nem próbáltam, nagyon a beállításokat sem piszkálgattam, de majd ismerkedünk még.

(#83) KaiotEch válasza Jofi81 (#82) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ezek így elsőre olvasva nem túl biztatóak. Persze én az alap hűtőt használtam mindig is a procikra, hibajelző LED sosem volt a lapomon(pedig úgy tudom As(s)Rock-okon mindig is volt), pont nagy ramokat néztem ki, PCI slotot nem szoktam használni semmire, de ha mégis kellene ez rossz hír. Lehet mégis gyűjtök még kicsit és veszek egy ASUS-t.

(#84) Jofi81 válasza KaiotEch (#83) üzenetére


Jofi81
őstag

A gyári hűtővel semmi gond nem lehet, az biztos nem ér a memóriák fölé. Az enyém viszonylag nagy, ráadásul az oldalán van a ventilátor is. Ilyen a hűtőm, de igazából nem is ez lóg rá, hanem az oldalán lévő ventilátor. Csak ha elforgatnám, akkor vagy a tápba, vagy a házba fújná a levegőt, vagy esetleg rakhatnám a másik oldalára szívó üzemmódban is. Ha nem hiányzik a LED és a 2 PCI sem létszükséglet, akkor nyugodtan megveheted. :K

(#85) ETOM válasza Jofi81 (#84) üzenetére


ETOM
addikt

Mi az a diagnosztikai LED? (bocs ha hülye kérdés :D)

Én pont vengeance ramokat néztem ki és egy 212 plus hűtőt rem elfog férni.

(#86) KaiotEch válasza ETOM (#85) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Először én is 8GB Vengeance-t néztem ki de rájöttem, hogy most is 4GB van és sztem akkor is elég lesz. Így spóroltam majdnem 10eFt-ot.

[ Szerkesztve ]

(#87) lordjancso válasza Jofi81 (#84) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nekem eddig tökéletesen ideálisnak hangzik. :C
Mesélj az usb-ről inkább. :)
Milyen usb-s eszközök vannak a gépedben? Melyik verziószámú usb drivert telepítetted?
És egyáltalán milyen drivereket telepítettél a laphoz? Honnan töltötted?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#88) ETOM válasza KaiotEch (#86) üzenetére


ETOM
addikt

Én 4 gigát néztem a vengeanceból [link] 8 az egyenlőre sztem is fölös majd egyszer...

(#89) KaiotEch válasza ETOM (#88) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Olvastad mit írtak róla? Amúgy ez asszem nem 1,5V-os szal szandihoz nem biztos, hogy best.

(#90) Jofi81 válasza lordjancso (#87) üzenetére


Jofi81
őstag

Egér, billentyűzet, webkamera. De konkrétan az USB 3.0 portokat még nem próbáltam ki, viszont a telya által tegnap linkelt 1.01-es drivert raktam fel hozzá.

A többi drivert az egyszerűség kedvéért a CD-ről telepítettem (na meg nem is ismerte fel a windows hálókártyát), azt hiszem, hogy a Virtu és az Erton drivereken kívül mindegyiket felraktam (chipset, ME, LAN, hangkártya, IGP).

ETOM: A diagnosztikai LED egy kétbites kis kijelző az alaplapon, bootolás közben jelzi, hol tart a folyamat. Ha valami probléma lenne, le tudod olvasni, hol akadt el. Hasznos dolog, de nem létszükséglet. Csak kicsit kifinomultabb, mint a speaker csipogása.

KaiotEch: De, a Vengeance pont 1.5V-os.

[ Szerkesztve ]

(#91) ETOM válasza KaiotEch (#89) üzenetére


ETOM
addikt

arra az 1 rossz hsz-re gondolsz hát az alapján nem ítélem el. Mindenből van sz@r. :D

Am pont ez az ideális szandihoz.. elvileg a legolcsóbb gyárilag 1.5v-s. [link]
Jofi81: Köszi így már tiszta. :)

[ Szerkesztve ]

(#92) lordjancso válasza Jofi81 (#90) üzenetére


lordjancso
senior tag

A telya által szerzett 1.01-es driver Etron driver, tehát ami a lemezen van (valszeg 0.96), azt nehogy feltelepítsd. :)
Tehát ezek szerint minden klappul muzsikál.
Kipróbálnád, hogy az egyik usb-s eszközödet átdugod az usb3 portba?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#93) Jofi81 válasza lordjancso (#92) üzenetére


Jofi81
őstag

Kipróbálhatom, de csak délután, ha otthon leszek.

(#94) KaiotEch válasza Jofi81 (#90) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De ha kicsit emeled akkor már nem fogja bírni és csak CL9-es. G.Skill CL6-os.

(#95) Jofi81 válasza KaiotEch (#94) üzenetére


Jofi81
őstag

Persze, de ez tükröződik az árában is. :)

(#96) ETOM válasza KaiotEch (#94) üzenetére


ETOM
addikt

1600 felé nem hiszem, hogy emelni kellene nem érezném meg nagyon. Meg egyenlőre nem is akarok tuningot. biztos vannak jobbak kisebb feszel, de ez is elég drága már.

(#97) telya válasza lordjancso (#92) üzenetére


telya
aktív tag

en egy egeret probaltam oda dugni (mx518) es gond nelkul viszi, de ha jol emlekszek, regebben volt olyan dolog amit nem ismert fel, pedig a rendes usb2-es portok felismertek.

(#98) Jofi81 válasza lordjancso (#92) üzenetére


Jofi81
őstag

Kipróbáltam a pendrive-omat az USB 3.0 portban is, ugyanúgy működik.

Ja és közben a procit is megrángattam kicsit, úgy néz ki, hogy a 4,5GHz-et stabilan viszi, tovább nem is próbáltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#99) lordjancso válasza Jofi81 (#98) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nagyon jó! :)
Alig várom, hogy én is megvehessem :)
Köszi az infókat.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#100) Jofi81 válasza lordjancso (#99) üzenetére


Jofi81
őstag

Nincs mit, ezért van ez a topik. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.