Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) szacsee válasza Rocko66 (#1050) üzenetére


szacsee
nagyúr

CR-t itt, le is fényképezted, Spread sprektumot pedig vagy OC menüben, vagy pedig a CPU menüjében.

(#1052) N_A_S


N_A_S
veterán

Most kaptam az ASRocktól levelet, amiben elnézést kértek a kései reagálásért, és küldtek egy friss-ropogós 1.10H BIOS-t!
Akinek kell innen letöltheti (én még nem próbáltam): [link]

https://tinyurl.com/phnas

(#1053) N_A_S válasza N_A_S (#1052) üzenetére


N_A_S
veterán

Na ezzel a BIOS-szal teljesen megszűnt a lagg :C

LLC2 ok
AAM ok

https://tinyurl.com/phnas

(#1054) asturel


asturel
őstag

Van az LLC-rol valami leiras? Vagy milyen feszhez milyen LLC ajanlott?
Default LLC5 -on van nekem, es +0.005V offsettel felmegy cpu vcore akar 1.28V-ig is, ez normalis? (Terheles elejen csak felugrik 1.12 -re aztan szepen emelkedik 1.28V-ig is)

(#1055) stfx válasza N_A_S (#1053) üzenetére


stfx
aktív tag

:R Kiraly ez a bios, tenyleg nem laggol. Mostmarcsak az kene, hogy offset modban annyi feszt adjon mint az 1.00-as es tokeletes lenne szamomra. Bar ezt mar megirtam nekik, de nekem nem kuldtek betat. Latod megerte neked is irni az asrocknak.

[ Szerkesztve ]

(#1056) N_A_S válasza stfx (#1055) üzenetére


N_A_S
veterán

Mindenképp megérte, jó ötletet adtál! :R Én Offsettel nem néztem, most fix-et használok 24/7. Valószínűleg nekem azért küldtek mert beleírtam a levélbe hogy szívesen venném ha kapnék egy javítottat. :)

https://tinyurl.com/phnas

(#1057) stfx válasza asturel (#1054) üzenetére


stfx
aktív tag

Minnel alacsonyabb LLC-n hasznalod annal kevesebbett droppol a feszultseg terheleskor, viszont a VRM-ek ilyenkor sokkal jobban megvannak terhelve, ezert en a kozepso lepcsot, az LLC3-at hasznalom. A felugrik a feszultseg normalis, mert offset modban idleben visszavesz a feszbol, es minnel nagyobb terhelesnel magasabb feszt ad neki az alaplap. Ha nem akarsz ilyen magas (1.28v) feszt terheleskor, akkor az offsettet rakd minuszba, olyan ertekre ahol meg stabil a procid.

(#1058) SPQR


SPQR
tag

Remélem itt tud valaki pontosabb dolgokat mondani.

Asrock Z68 Pro3
i5-2400
2x4Gb Corsair Vengeance
Sharkoon Vaya Value

A lényeg az, hogy a magas ramok miatt kevés hűtő jöhet szóba. Az mindegy, hogy fekvő vagy álló ventis hűtő, viszont a ramokat nem akarom másik foglalatba tenni, sem lecserélni.
Ha esetleg több hűtő is alkalmas lenne akkor annak örülnék mert ízlésemnek megfelelőt választhatnék remélhetőleg. Ha álló akkor a ház háta felé fújjon, nem akarnám forgatni másfele. A válaszokat előre is köszönöm.

(#1059) Dot


Dot
őstag

Hali!

Heteken belül veszek egy Asrock Z68 extreme3 gen3-at és hozzá ram procit.
Egy másik fórumba már kérdeztem, de itt több embernek van, szóval: Thermaltake Silent tower hűtő 775ös foglalattal rámegy-e a lapra?
Esetleg van-e valami bug vagy akármi ami később fejfájást okozhat? /csak a bios laggról olvastam itt visszább/

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1060) stfx válasza Dot (#1059) üzenetére


stfx
aktív tag

A bioslag mar elmult az 1.10h biossal, semmi gond nincs vele, meg az usb3-al sincs szivas, mert asmedia chip van rajta. Nem fogod megbanni. A 775-os huto felmegy ra, elvannak forgatva a lukak, de valahogy nem az igazi, enis eladtam a ninjat. Ahogy nezem a hutodnek van sajat backplate-je, azzal valoszinu gond lesz, mert az alaplap aljan is van.

(#1061) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Apropo ha már backplate:

Ugye így néz ki az Ext3 Gen3 lap tokozásának a backplate-je?
Mert erre pont passzol a ninja3-asom backplate-je.

[ Szerkesztve ]

(#1062) szacsee válasza SPQR (#1058) üzenetére


szacsee
nagyúr

Házi barkács topikban találsz képeket Termalright Archon + Ext3 Gen3-ról, 2. ramfoglalatba kell raknom a ramokat, vagy a ventit a másik felére. 53mm széles a hűtő.
Nálad ez a limitáló tényező a ház miatt:
Max. height CPU cooler 15.5 cm
Noctua C14 alsó venti nélkül, esetleg valami kisebb hűtő, bár nem K-s procid van, azt meg a Hyper TX3 is elviszi és elvileg nem is magas (bár ezt ellenőrizd).
Visszább olvasva találsz képeket egy fórumtárs jóvoltából, ráadásul nem is drága hűtő.
Ha hangos, akkor max lecseréled a ventijét Noctuára, S-Flex-re, Swif-re vagy ami szimpatikus. (azt hiszem le lehet cserélni rajta)
Melyik CPU hűtőt vegyem topik a barátod, viszont ott írd le, hogy ventivel nem lehet több mint 53mm a CPU foglalat közepe és a hűtő széle között (ventivel). :K

Wind-Storm: Igen így néz ki az összes LGA-1155-ös deszkáé.

[ Szerkesztve ]

(#1063) szacsee válasza Wind-Storm (#1061) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerkről lecsúsztam, de itt egy képsorozat róla.

(#1064) Wind-Storm válasza szacsee (#1063) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Remek, beszédes képsorok :R

(#1065) Prosector


Prosector
addikt

Hello!

Nekem mindig maxon porog a procihuto ventije,meg az eger sem arra megy amerre akarom a biosban :W

Az 1.10H bios megoldja ezeket a problemakat?

Cpu feszt offsetre kell allitani? Ez mitol fugg?

Kernek par tanacsot tuning ugyben,mit mire allitsak,stb.

Ha tudna vki segiteni jo lenne,szeretnem beloni a procit olyan 4,2-4,3(esetleg4,5) GHz kornyekere.

Huztam a regebbi gepeimet is,de itt van par ismeretlen opcio es nem akarok csak vakra belevagni.

Ja,meg annyi,hogy a lap 1,65-ot ad a ramoknak. Ez nem sok az 1,5-hoz kepest?

Elore is koszonom a tanacsokat,segitseget! :R

(#1066) stfx válasza Prosector (#1065) üzenetére


stfx
aktív tag

Az 1.10x-es biosok javitjak az usb eger kezelest a biosba, ugyhogy probald ki az 1.10H-t. Milyen venti van (3pin v. 4pin) a procihutodon? Mert a pwm-est is meg a sima 3 pinest is jol szabalyozza nalam. Nincs veletlenul FULL ON modba? Milyen ramod van, gyarilag 1.65v-os? Hivatalosan 1.575v a max, de sokan hasznaljak ugy hogy a VTT fesz meg a ram fesz kozott ne legyen tobb 0.5v-nal (=VTT:1.15v ram:1.65v)

(#1067) SPQR válasza szacsee (#1062) üzenetére


SPQR
tag

Igen jártam már abban a topikban de nem túl sok infóval láttak el és kiváncsi voltam, hogy itt ki milyet használ ennél a lapnál. Tőled már több infó jött... :R Ha esetleg még valami más ajánlata van valakinek azt is szívesen fogadom.

(#1068) Dot válasza stfx (#1060) üzenetére


Dot
őstag

A lenti képek alapján nem látom akadályát, hogy felrakjam, de majd remélhetőleg heteken belül megkapom a választ.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1069) SPQR válasza szacsee (#1062) üzenetére


SPQR
tag

Szerintem megtaláltam...
A méretezés alapján akkor számomra ez a legtökéletesebb hűtő.

(#1070) Prosector válasza stfx (#1066) üzenetére


Prosector
addikt

Az eger nem jo az uj biossal sem.A procihutom 4 pines es nincs full on modban,de megis maxon teker.

A ramok sajnos 1,65V-os gyarilag.

A VTT nalam 1,05 korul van,adhatok neki 1,15-ot? Akkor a ramoknak is adnek 1,65-ot.

(#1071) N_A_S válasza Prosector (#1070) üzenetére


N_A_S
veterán

Inkább a ramok feszültségét próbáld lejjebb venni. Sanszos hogy simán mennek 1.5V-1.55V környékén. A CPU hűtőt rakd át a 3pinesre (ramok mellett jobb oldalon találod)

https://tinyurl.com/phnas

(#1072) Prosector válasza N_A_S (#1071) üzenetére


Prosector
addikt

A ramok mennek ugy is, azzal talan nem lesz gond,viszont a venti ugyanugy maxon teker sztem. Nem ertem miert nem szabalyozza le idle-ben olyan 800-900 kornyekere :U

(#1073) Killer01 válasza Prosector (#1072) üzenetére


Killer01
őstag

mennyi a max fordulatszám a ventidnél? Nálam TX3-as hűtő van, max fordulata 2800. Level 1-cpu target 50 fok beállításnál is csak 1600-ig vesz vissza, valaki itt írta nekem, hogy valszinű csak 8-12 V között szabályoz PWM-en.

szerk: jah, proci meg 33 fokos...

[ Szerkesztve ]

(#1074) N_A_S válasza Killer01 (#1073) üzenetére


N_A_S
veterán

Nálam a PWM meg nem is szabályoz (igaz ugyanúgy 3pines venti van rákötve, lehet azért). A 2000RPM-es ventiket nálam 1200-ra veszi vissza, gyanítom én is hogy csak 8V-ig szabályoz.

Prosector
nem keverted össze a PWM-es CPU Fan mellett lévő 3pinessel? Mert az meg a PWR_FAN, ezért is írtam hogy a CPU_FAN2 az a ramok jobb oldalán van (a lap jobb felső sarka)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1075) Prosector válasza Killer01 (#1073) üzenetére


Prosector
addikt

1500 a max. papiron ,1450 korul szokott menni,Xigmatek Gaia a hutom.
Igy 26-29 fokosak a magok. A CPU-nal 24-et ir.

Ezek a ''level''-ek mire jok?

(#1076) Wind-Storm válasza N_A_S (#1074) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A PWM vezérlést eredetileg arra találták ki hogy csakis kizárólag PWM-es ventiket tudjon vezérelni, tehát hiába kötsz rá 3 pinest, az mindig 12 Voltot fog kapni (nem mintha a PWM-es kevesebbet kapna ezen az aljzaton, csak az elektronikája lejjebb veszi a fordulatát a PWM jelek alapján) és max feszültségcsökkentéssel lehet lassabb fordulatra bírni.. Hacsak nem hibrid a lap PWM-es venticsatlakozója és lejjebb vehető a fesz is bár ilyenről még nem hallottam

PWM csatlakozós ventit meg lehet feszültségcsökkentéssel is vezérelni egyébként, 3 tűs aljzatra dugván már ha az támogatja a 12 Voltnál kevesebbre állítást.

[ Szerkesztve ]

(#1077) Prosector válasza N_A_S (#1074) üzenetére


Prosector
addikt

Nem kevertem ossze,a CPU FAN-ba dugtam,ez biztos.

(#1078) Killer01 válasza Prosector (#1075) üzenetére


Killer01
őstag

Arra még nem jöttem rá, gyakorlatilag level 2 és fölött max-on tolja a ventit :DDD
Elképzelhető hogy házhűtésnél van funkciója, de nálam egy előlapi Hardcano 9-el vannak a házhűtők molesztálva, így nincs tapasztalatom ezügyben.

(#1079) Prosector válasza Killer01 (#1078) üzenetére


Prosector
addikt

Nem tudom mi lehet a baj... :U

Az ezer eves P5Q Dlx-szal nem volt ilyen gond,ez meg itt szarakodik nekem :W

Vagy csak en nem tudok vmit...

(#1080) N_A_S válasza Prosector (#1079) üzenetére


N_A_S
veterán

Próbáld meg így beállítani:

Wind-Storm
Köszi, most már ezt is tudom :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1081) Prosector válasza N_A_S (#1080) üzenetére


Prosector
addikt

Koszi ,megprobalom.

Ez a te biosod? Mert az enyem nem igy nez ki.... :F

A lapunk asszem ua.

(#1082) Killer01 válasza Prosector (#1081) üzenetére


Killer01
őstag

Ez nem a Bios, ez az Axtu.

(#1083) Prosector válasza Killer01 (#1082) üzenetére


Prosector
addikt

Pffffffffffffff................ :B

Akkor kepben vagyok.... :B

Kesobb kiprobalom,most mennem kell.
Majd irok,h mi van.

Koszi mindenkinek :R

(#1084) Killer01 válasza Prosector (#1083) üzenetére


Killer01
őstag

:DDD Szívesen.
Egyébként nekem is csalódás a ventivezérlés, én egy Abit AB9-ről váltottam. Na, ott brutálisan jól be lehetett konfigurálni a ventiket, az Abit EQ nagyon felhasználóbarát egy találmány...volt.

(#1085) stfx válasza Prosector (#1070) üzenetére


stfx
aktív tag

Ha nem megy az uj biossal se az eger, akkor ird meg az asrocknak, es kijavitjak.

Killer01: Hat igen, Abit AN8Ultra, meg IP35PRO utan, en is visszasirom, de nem olyan gaz. Nezz meg egy gigabyteot, ott milyen fospisztoly a ventivezerles, orulsz ha nem 2-ot szabalyoz.

[ Szerkesztve ]

(#1086) Killer01 válasza stfx (#1085) üzenetére


Killer01
őstag

Giga lapom még nem volt, eddig csak Abit-ot használtam :D Ez az első nem Abit deszkám.

(#1087) N_A_S válasza stfx (#1085) üzenetére


N_A_S
veterán

Viszont azt a kettőt frankón lehet szabályozni. P67-UD3P -be a fenn említett ventik 800-at pörögtek üresjáratnál.

https://tinyurl.com/phnas

(#1088) stfx válasza Killer01 (#1086) üzenetére


stfx
aktív tag

Szinten idaig csak abitot hasznaltam, sajnlatam nagyon mikor bezartak. Most az asrock lesz az uj kedvencem ugy nez ki.
N_A_S : hasznalj ellenallast (nekem a noctua NF-P12-es ventihez adtak, LNA/ULNA a neve) es akkor tudod alacsonyabb fordulaton is hasznalni.

(#1089) Prosector


Prosector
addikt

Most idle-ben 1000-et porog a huto,ugyhogy azert lentebb ment a fordulat,kicsit halkabb is lett a gep.

Koszi mindenkinek :R

Tuninghoz talalok esetleg vmi utmutatot valahol?

(#1090) N_A_S


N_A_S
veterán

Elküldtem Station-Drivers -éknek is a beta BIOS-t, mától már náluk is fellelhető az Extreme3

https://tinyurl.com/phnas

(#1091) Erdei88


Erdei88
veterán

Megérkeztek az új ramjaim.
G.Skill F3-12800CL6D-4GBXH

Nagyon jól teljesítenek, biztonsági játékos révén 2 órajelen néztem:
1866 @ 7-9-7-28, T1
2133 @ 9-11-9-28, T1, mindkét esetben 1,58V-os ramfesszel és 1,1-es VVT-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1092) N_A_S válasza Erdei88 (#1091) üzenetére


N_A_S
veterán

Gratula! :R Szerintem az egyik legjobban kinéző ram modulok ezek, és mellette elég bivaly is! De mennie kell annak még jobban is: [link] ;)

XPG v2-es ADATA-k mentek nálam 2133-at 9-10-9-27 1T @1.54V-on 24/7 (3 különböző lapban is)

https://tinyurl.com/phnas

(#1093) Erdei88 válasza N_A_S (#1092) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem igazán tudom, mekkora VVT-t kellene adnom az 1,65V mellé. meg annyira nem is szeretném annyit használni. De teszt erejéig megnézem majd.

(#1094) PreDox


PreDox
tag

Üdv.
Alaplapvárárlás előtt állok.
Két Asrock-ot néztem ki:
Z68 Extreme3 Gen3 kb 36k vagy
Z68 Extreme4 Gen3 kb 50k.
Egy Intel i5 2500k proci húzhatósága szempontjából van-e különbség a két lap között?
A specifikációk alapján nincs sok eltérés a sata és usb 3 darabszámától eltekintve.
Az extreme 4 viszont ethron vezérlős :( nem jó hír.
Ha valakinek van ilyen alaplapja kérem ossza meg velem tapasztalatait.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1095) Erdei88 válasza PreDox (#1094) üzenetére


Erdei88
veterán

Extreme 3-am van, 4,5Ghz-n megy benne a proci 24/7. 4,8Ghz sem lenne akadály de ahhoz több fesz kellene mint 1,35V

(#1096) PreDox válasza Erdei88 (#1095) üzenetére


PreDox
tag

Akkor úgymond felesleges kiadni érte azt a plusz 15k-t.
inkább tuning ramokra költöm azt a pénzt.
Milyen ramokat használsz és milyen időzítéssel 4,5 Ghz-en?
Milyen processzor hűtővel és hőfokkal terhelve ?
Köszönöm a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

(#1097) N_A_S válasza PreDox (#1096) üzenetére


N_A_S
veterán

5 hsz-al előtted írta h milyen ramot vett.. Btw ha gémelsz akkor a mennyiséggel többet nyersz mint a sebességgel.

https://tinyurl.com/phnas

(#1098) Erdei88 válasza PreDox (#1096) üzenetére


Erdei88
veterán

4,5Ghz, 1,27V-on, linX alatt 60-62 fokos.
Ramot most cseréltem 1866 -on megy 7-9-7-28-as időzítéssel, 1,58V-al
Proci hűtőm Thermalright Silver Arrow

(#1099) asturel válasza SPQR (#1069) üzenetére


asturel
őstag

Mennyire jo huto ez egy ninja3-hoz kepest?
Ha jol emlekszem, neked is magas hutobordas ramjaid vannak, igaz?
Egesz olcso, mondjuk en nem igazan hallottam errol a markarol eddig.

(#1100) SPQR válasza asturel (#1099) üzenetére


SPQR
tag

Remélhetőleg van annyira jó mint az előző Gelid hűtőm nagyon meg voltam vele elégedve, hűvös és csendes, a 2db 12cm-es házhűtő ventim is hasonló tulajdonságokkal bír ezért is merem megvenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.