Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) szacsee válasza Destructo (#1145) üzenetére


szacsee
nagyúr

Amelyik alaplapon csak 1db hosszú PCI-E foglalat van, illetve a másik a déli hídra van drótozva, azok a deszkák tudni fogják Ivyvel a PCI-E 3.0-s sebességet.
Asus hírben is látszik, hogy a sima 1 slotos deszkák is támogatják gen3 jelölés nélkül.
Magyarán, ha Ivy Bridge proci kerül bele és támogatni fogja az alaplap a procit, akkor PCI-E 3.0 sebességgel fog menni.
Várd meg míg kijön az Ivy és akkor mindent megtudsz hivatalosan is.
Ha eladod és váltasz, de nem használsz CF-et, akkor lehet megbánod, mert buktál X ezer Ft-ot a váltással és a mostani deszkád is támogatja.

(#1152) Killer01 válasza stfx (#1147) üzenetére


Killer01
őstag

Hát beállítottam, de így meg -számomra- lassan emeli a fordulatszámot...

(#1153) Destructo válasza RockHaRD (#1146) üzenetére


Destructo
aktív tag

Ilyen

CPU-Z

[ Szerkesztve ]

(#1154) stfx válasza Killer01 (#1152) üzenetére


stfx
aktív tag

Lemaradt, hogy a config/advanced/nuovoton/PWM mode2-ot atallitani manualrol a Fan speed cruise es a smart fan IV kozotti reservedre, es tok gyorsan szabalyozza, bar 100%-ventire nem ment vele fel nekem.

(#1155) asturel válasza Wind-Storm (#1113) üzenetére


asturel
őstag

Most meghallgattam es semmi nem hallatszodik belole, szoval mindegy. Telefonon kivul meg nincs mas hangrogzito eszkozom. :S

(#1156) Mankó


Mankó
veterán

Asrock Z68-as lapot rendelek ma. A következő típusok jöhetnek szóba:
Z68M/USB3 ; Z68 Pro3 ; Z68 Pro3-M

Egy i3-2105 lesz alatta 8gb Kingmax ddr3 1333 társaságában. A későbbekben lehet, hogy teszek bele egy 2500k-t, de az még a jövő zenéje. Tuning nem lesz.
Videokártya csak a prociban lévő lesz, meg lesz mellette egy Audigy 2 ZS. Felhasználási terület: Office, zene, film, ritkán HD film, s esetleg netes ill. flash játékok. Ha lesz is bele külön vga, az csak 1-2 évvel később.

Ti melyiket választanátok? Pro-kontra.

Köszi

(#1157) N_A_S válasza Mankó (#1156) üzenetére


N_A_S
veterán

Tuningot tekintve nagyjából egy kategória a 3 lap. Az USB3-at azért nem venném mert csak 2 ramfoglalat van rajta. Ha az Extreme3 is a felsorolásban lenne akkor egyértelműen azt ajánlanám, de így azt mondom hogy szerintem válaszd azt amelyik neked tetszik.

https://tinyurl.com/phnas

(#1158) Mankó válasza N_A_S (#1157) üzenetére


Mankó
veterán

A 2 ram foglalat nem zavar, mert úgyis 2*4gb kerül bele most.
Valakik azt írták, hogy az usb3 csati hibás mind3 lapon, ezért inkább ASROCK H61M/U3S3-at vennének, mert azon jó. Tuning úgysem lesz, van rajta PCI slot és tudnám a proci vga-ját is használni. Illetve kevesebbe is kerülne.
Viszont a jövőre való tekintettel érdemesebb lehet a Z68-as.

Jöttek olyan érvek is, hogy e8400-ről kár i3-2105-re váltani, így ha a kisebb h61es lapot választanám, így kevesebből is meglehetne a 2500k-s proci. Igaz nem játszok és nem is konvertálgatok.
Szóval most már teljes a káosz.

Ezért is kérdeztem tőletek, hátha valakinek van valami jó okfejtése és megkönnyíti a választást.

(#1159) Killer01 válasza Mankó (#1158) üzenetére


Killer01
őstag

USB3-al tudtommal már nincs már gond, egyszerű driver hiba okozott problémákat. Ha nem akarsz tuningolni, akkor miért 2500K az egyik favoritod?

(#1160) balpis válasza Killer01 (#1159) üzenetére


balpis
őstag

a legújabb (105-ös) driverrel nálam még mindig volt hiba.
A saját 1TB-s HDD-met kezeli, a kollégám 500GB-sével szaggatott.

A K-s procit feltehető, hogy azért írja, mint a 2105-öt: az erősebb IGP miatt.

De ha úgysincs kihasználva a proci, s várhatóan nem is lesz, akkor csak áll benne az ember pénze. Felesleges.
Az adott célra egy új Pentium is bőven elég lenne, nem érezne a felhasználó különbséget...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1161) Mankó válasza balpis (#1160) üzenetére


Mankó
veterán

A 2500K-s proci sokaknak egy etalon. Nem kell hozzá nyúlni jó sokáig, erősebb igp, későbbiekben jó tuningolhatóság. Bármilyen VGA-t kihajt. Sok érv szól mellette, az egyetlen hatalmas negatívum mellett. Nagyon drága.
De való igaz, hogy ha nem lesz tuning jó ideig, nem fontos a raid, de fontos az ár és usb3 megléte akkor a H61 a nyerő.
A Z68 mellett még az szólna, hogyha a későbbiekben mégis kerülne bele egy vga, akkor H61 esetén, a VGA hűtője miatt le kellene mondani az AU2 kártyámról. Bár az is igaz, hogy az árkülönbözet és a hangkártyám árából lehet már kijönne egy értelmesebb PCI-E-s hangkari is. Pl. Xonar.
Másrészt felmerült egy olyan verzió is, hogy ismerős visszaadná a teljes áfát. Ebben az esetben már lehet meg lehetne pályázni értelmes árkülönbözettel a 2500k-s procit.
Ha ez a lehetőség nem működik, akkor egyértelmű, hogy 13.

[ Szerkesztve ]

(#1162) balpis válasza Mankó (#1161) üzenetére


balpis
őstag

A 2500K valóban egy "etalon" ma.
Én is élvezem, hogy ha leülök az asztali géphez, fotókat buzerálni, ahogy az állíást végzem, kész is van, nem kell másodperceket (de még tizedeket sem igen) várnom.
Nem lebeszélésnek szánom azonban, de ha ilyesmi felhasználás és játék sincs, akkor csak áll az erőmű, s 1% kihazsnáltság mellett ketyeg majd.
Érdemes utánaszámolni - korábbi HW ár változásokat figyelembe véve -, hogy mibe kerül esetleg 1-2-3 év múlva várhatóan egy upgrade, ha valóban szükség lesz rá. Ha részleges (pl. csak alaplap vagy csak CPU) vagy ha teljesen cserélni kell. Könnyen lehet, hogy 3 év múlva már a 2500K-t is kevésnek gondolnád, úgyis cserés lenne az is, s máris kétszer annyit buksz, mint egy olcsóbb konfig esetében.
De persze ez minden esetben egyéni felhasználás és számolgatás kérdése.

Én arra, amit leírtál egy olcsó lapot vennék olcsó procival. Ha nagyon égetné a zsebem a pénz, akkor egy SSD-vel. Az érezhetőbb különbség lenne sokkal, mint egy gyorsabb proci, főleg, mint egy drága alaplap...
most olvasom a másik topikban, hogy SSD van már :)
Azt se tudom, hova is írok...
Ebben az esetben azonban kicsit más a helyzet, egy 32.es SSD nem túl nagy. Ehhez jól jöhetne a Z68 lap, az ISRT technológiával, amiben nem az SSD-n lenne a rendszer, hanem mindehez gyorsító cache-ként működhetne. Persze, ha elégnek érzed a kis SSD max. 25Gb körüli kihasználhatóságát, akkor nincs értelme.
Na, most ezzel lehet, csak bonyolítom a képet... :)

"hogyha a későbbiekben mégis kerülne bele egy vga, akkor H61 esetén, a VGA hűtője miatt le kellene mondani az AU2 kártyámról. Bár az is igaz, hogy az árkülönbözet és a hangkártyám árából lehet már kijönne egy értelmesebb PCI-E-s hangkari is. Pl. Xonar."
Ez így igaz. De ezért is vetettem fel alternatívaként a H61iCafe-t, amiben a PCI slotok messzebb vannak a PCIe-től

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1163) Mankó válasza balpis (#1162) üzenetére


Mankó
veterán

SLC-s a kis Samsung, így a teljes terjedelmét használhatom. Simán elférek rajta még 12-15gb szabadon is marad pl. játékoknak. Szóval bőven elég.
Kemény választás lesz ez úgy érzem, mert ha az ÁFA visszajön, akkor egy H61es lappal és egy i3-al még nyerek is a régi konfigon kb. egy 10est. Ha meg a 2500k-t választom, akkor meg kb. egy 10est kellene ráfizetni. SSD-t nem tervezek venni a közeljövőben. H61iCafé-t pedig nem lehet kapni az Iponban. Egy helyen kellene megvenni a cuccokat.
Ha meg nem működik az ÁFÁ-s téma, akkor a 2500k ki is esik.
Különben azon gondolkoztam, hogy ha nem tuningolok (nem látom értelmét, mindenre elég lenne az a 2500k), akkor nincs is szükségem a z68-as lapra. Raid nem kell, ssd-t gyorsításra nem akarom használni, mivel azon van a rendszer. Csak a hangkártyás mizériának kellene megoldódnia. :(

(#1164) asturel válasza asturel (#1155) üzenetére


asturel
őstag

Visszaraktam az LLC-t 3-rol 5-re, igy csondben van,nem alig ciripel idleben.. :W

[ Szerkesztve ]

(#1165) RockHaRD


RockHaRD
addikt

proci tuningnál ezzel a load line calibrationnel mit kezdjek? ti min használjátok? 1,28V-n van a proci, és 4500-on stabil, de loadnál drop helyett felmegy 1,29-re. Jó lenne ha megmaradna azon, amit beállítottam neki...

(#1166) gorgo


gorgo
őstag

Asrock tulajok: kinéztem magamnak egy lapot (H67M, tudom nem Z-s de annak nincs topik), nézem a manualját, elsősorban a ventillátor szabályzás érdekel: kétféle beállítás van mindössze:
[Full ON] és [Auto].
Milyen ez az AUTO mód? Konkrétan: halkan járatja, vagy nem ez a jellemző?
Ház ventillátort PWM-eset vagy Fesz szabályzósat használ? Tetű manual semmit nem ír!

kösz!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1167) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv ssd berakasa eseten erdemes figyelni valamire a lap eseten?

(#1168) N_A_S válasza Fail3D! (#1167) üzenetére


N_A_S
veterán

AHCI módba legyen a SATA lehetőleg

https://tinyurl.com/phnas

(#1169) Fail3D! válasza N_A_S (#1168) üzenetére


Fail3D!
addikt

oks. gondolom nem sata3 de ha igen belehet dugni a sata 3 protba vagy driver hiany miatt nem telepulne ?:D tudom hulye kerdes de sata 3 t se hasznaltam meg mindig az usb3 hiba ugrik be.

(#1170) Killer01 válasza Fail3D! (#1169) üzenetére


Killer01
őstag

Nyugodtan használhatod a Sata 3-as portot Sata 2-es hdd/ssd-vel (nálam is sata 2-es az ssd, simán megy)

(#1171) balpis válasza gorgo (#1166) üzenetére


balpis
őstag

Gondolom, ugyanolyan, mint atöbbi Asrock lapon.
Megadsz egy értéket level 1 és level 10 között, s azon járatja alapjáraton az adott ventit.
Emellett megadsz egy hőfokot (pl. 50 fok), s ha ezt meghaladja, akkor elkezdi növelni a fordulatot, hogy visszakerüljön ez alá. Elég lassan emeli, azaz jóval a megadott érték felé is felmehet. Nálam level1-en forog alapból mind. Így ha pl. csak netezek, akkor gyakorlatilag hangtalan.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1172) Erdei88


Erdei88
veterán

Egy kis érdekességgel találkoztam az elmúlt 1 hétben.
Este nem kapcsoltam ki a gépet, hagytam letölteni, reggelre viszont bsod fogadott. Újraindítás után semmi üzenetet nem kaptam. Proci, ram biztos, hogy stabil, lefutott több órás linX és napi 6-8óra játéknem okoz neki problémát.
Ezt eddig 2x csinálta. Van tippetek mitől lehet?

(#1173) Fail3D! válasza Killer01 (#1170) üzenetére


Fail3D!
addikt

thx, mar csak abban remenykedek hoyg nem fogok ki 1 rossz intel ssd-t:D

(#1174) szacsee válasza Erdei88 (#1172) üzenetére


szacsee
nagyúr

Driverek esetleg.... vagy ment volna szunyálni a gép és valamelyik energiatakarékos beállítás összeveszett a winnel.
HDD és táp is lehet még. No meg Keldor Papánál egy venti meghülyült és az szívatta, mert instabil lett az eddigi beállítás miatta.
Nem dugtál rá valamit, vagy telepítettél valamit mostanában?

(#1175) Erdei88 válasza szacsee (#1174) üzenetére


Erdei88
veterán

Windows-ban ki van kapcsolva mindenféle energiatakarékosság, csak bioszban van beállítva.
Ventiszabályzón van az összes venti, az nem lehet a baj. Legújabb driverek.

Ötletem sincsen mi lehet, mindenféle ok nélkül tette, és persze valamikor hajnalban, amikor mélyen aludtam.

(#1176) szacsee válasza Erdei88 (#1175) üzenetére


szacsee
nagyúr

UPS-en van a gép?

(#1177) Wind-Storm válasza asturel (#1164) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az is egy megoldás.. :DDD
Kár, hogy nem tudtad felvenni, de szerintem egyértelmű most már...

(#1178) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Ext3 Gen3 tulajok, immár én is boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen remek lapnak :)

és Végre KUSSban van! :DD

Még a gyári bios (P1.00) van rajta, ami egyből szembetűnik az az, hogy 45°-kal el kell forgatnom jobbra az egeret, hogy abba az irányba menjen a kurzor amerre én akarom... :DDD

Az újak közül pontosan melyik bios-t is lenne érdemes feltenni rá?

(#1179) Erdei88 válasza szacsee (#1176) üzenetére


Erdei88
veterán

UPS mint szünetmentes? Nincs ilyenem. Fogyimérő van előtte :)

(#1180) RockHaRD válasza Wind-Storm (#1178) üzenetére


RockHaRD
addikt

én a gyártó oldalán csak 1 új biost láttam, és az az 1.10, de log szerint csak egért javítottak benne. Én felraktam, de nekem előtte-utána is jó volt az egér... a probléma az nálam, hogyha pl vmit 150-ről 300-ra akarok állítani, akkor az csak úyg megy, hogy 150x megnyomom a + gombot... beírni nem lehet, vagy nyomvatartani, és gyorsan felpörögne a számláló... :F

(#1181) Wind-Storm válasza RockHaRD (#1180) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aham, akkor elsőnek felrakom azt pendrive-ról (csak nem ér áramszünet közben :DDD)
Én egyelőre nem tuningolgatnék, de a proci feszültség offset-ét minuszban levenném, hogy ne feszelje jobban.

[ Szerkesztve ]

(#1182) RockHaRD válasza Wind-Storm (#1181) üzenetére


RockHaRD
addikt

én azt se tom, h ezeknek mennyi az alap feszük :F

1,28 voltot kap, és 4500-on megy gond nélkül.

(#1183) szacsee válasza Erdei88 (#1179) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az nem lehet, hogy volt egy kis fesz ingadozás és újraindult a gép, vagy AC Power Lost vagy mifene ezeknél a deszkáknál már nincs a biosban? Régebben nézegettem, akkor kikapcs volt egyszerűen, lehet restartra van állítva... bár akkor meg megáll a csökkentett mód és normál mód választó képernyőnél.

(#1184) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Na frissítettem a BIOS-t...
Az egér ugyan megjavult, de helyette jött a billentyűzetes EFI lagg, bravó :C
Először a win is kékhalálozott, aztán rájöttem, hogy miért.. hirtelen már azt hittem, hogy én is "BIOS-t frissítettem és a wint is tehettem utána újra" hidelem csapdájába estem, aztán rájöttem, hogy a reset miatt visszaállt a sata IDE módba AHCI helyett, visszállítottam és lám.. :D
A másik az CPU voltage offset, upgrade óta minuszba nem lehet menni csak pluszba
Valahogy ez még nem az igazi... ez stable, hát akkor milyen lehet a béta? ki se merem próbálni...
Várok a következő véglegesre.

(#1185) Don't Panic válasza Wind-Storm (#1184) üzenetére


Don't Panic
senior tag

:( mindenkinél ilyen problémás az EFI

(#1186) Prosector válasza Don't Panic (#1185) üzenetére


Prosector
addikt

Nalam sem jo az eger 1.10H-val sem :W

(#1187) asturel


asturel
őstag

Csak az Asrock lapoknal vannak ilyen extra 'featurek' ? Vagy mas gyartok lapjai is hasonloan 'jok' ? Eddig mindig Abit lapom volt, csak ugye ok mar nem gyartanak. (pedig milyen isten volt az uGuru, szerintem meg most sincs hasonloan jol configolhato ventiszabalyozas). Gondoltam akkora kulonbseg nem lehet..

(#1188) Wind-Storm válasza asturel (#1187) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Majd csak megírják normálisan az EFI BIOS-t, nagyon remélem... :U
Kell Asrock-éknak reportolni a bugokat...

[ Szerkesztve ]

(#1189) Don't Panic válasza Wind-Storm (#1188) üzenetére


Don't Panic
senior tag

nem ártana

(#1190) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem felétek. Z68 Extreme4 Gen3 lappal van valami baj,mert ethron vezérlő van rajt?Azt nem javította már az Asrock..ezt olvastam az ipon oldalán csak bennettek jobban meg bízok."Legjobb tudomásom szerint csak szoftveres probléma volt, de az új driverben már orvosolták a problémát."

Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1191) LEON-T válasza BullKoxa (#1190) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Hello.

Nekem specc nincs bajom vele.

(#1192) Killer01 válasza Wind-Storm (#1184) üzenetére


Killer01
őstag

:DDD Mikor feltettem az itt feljebb linkelt 1.10H biost, én is elfelejtkeztem az IDE vs AHCI módról...nyúlott az arcom a kékhalál láttán, de 2 restart után leesett az user error :D :B

(#1193) Wind-Storm válasza Killer01 (#1192) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én specc még azon is csodálkoztam, hogy a win miért nem tudja kijavítani a bios update után keletkezett hibát... :C
NOOB rendszer :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1194) Fail3D! válasza Killer01 (#1192) üzenetére


Fail3D!
addikt

nekem mar volt hogy egy uj win felrakasa utan jutott eszembe mitortent:D

(#1195) BullKoxa válasza LEON-T (#1191) üzenetére


BullKoxa
őstag

Milyen lapnak tartod?Tuning,milyen benne.Ha megint lesz gépem(egyszer,nem mostanában lesz) ilyet szeretnék majd venni,mert nem tűnik gagyi lapnak és megbízható márka. Köszi a válaszod.

(#1196) N_A_S válasza Wind-Storm (#1193) üzenetére


N_A_S
veterán

Gondolom szidtatok mint a bokrot, hogy mi a fenének kellett felrakni :))

https://tinyurl.com/phnas

(#1197) Wind-Storm válasza N_A_S (#1196) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem, én legszívesebben nem is frissítettem volna, egy verziót szívesen kihagytam volna...
vagy akár többet is :DDD

(#1198) LEON-T válasza BullKoxa (#1195) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Elso Asrockom, mert regen tartottam tole. Nagyon meg vagyok vele elegedve.
Nem gyilkolom a procit, de amit probaltam vele annal jol vizsgazott. Igy visszagondolva nem utkoztem problemaba.

(#1199) szacsee


szacsee
nagyúr

Látom itt van nyüzsgés inkább ide írok.
Egy kis memória kompatibilitás, vagy IMC gond adódott egy gépnél.
H61-es belépő lap kingmax rammal és i3 2105-ös procival.
Prime Blend lehal nemsokkal indulás után.
Most Small FFT megy eddig oké minden.
Ha Corsair Vengeance ramot pakolok a gépbe, akkor sincs gond, legalábbis nincs fagyás, kékhalál és instabilitási probléma.
Lökött fejjel cmos reset nélkül raktam át a procit a P67-es lapomba így azt hittem a proci a rossz, bár post-kor meg-megállt cmos reset után is. (lehet elemet is ki kellett volna vennem).
Jelenleg ott tartok, hogy a feszekkel játszom hátha létrejön.
PLL emelésre nem túl jól reagált, inkább a csökkentésre (1,7V), de ott is instabil.
9-9-9-24-1T a ram időzítése, most 9-10-9-9-28-2T-vel próbálkozom.
Defaulton 1,6V-ot ad neki, viszont nem szeretném az IMC-t tönkre vágni, mert a megengedett max ~1,08V körül alakul és a ramnál csak 1,5V-1,55V és 1,6V beállítási lehetőség van. Nem az enyém a gép, tök új, garis, csak hát félek, hogy a ram menne pl giga lapban és nem cserélnék. QVL listában nincs benne sajnos, de valami gebasz van az tuti.
Valaki valami tipp? :R

(#1200) stfx


stfx
aktív tag

Ha valaki nvidiaval a TDR betegseggel kuzd, annak jo hir, hogy extreme3-on megoldottam a problemat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.