Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) balpis válasza DuhAndras (#399) üzenetére


balpis
őstag

A 32 bites oprendszer max 4GB-t lat, osszesen a rendszrmemoriat es a videoet. Ebbol 2GB a VGA, marad 2 a win-nek. Valtanod kell barmilyen 64bites oprendszerre -win7, linux -, s jo lesz.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#402) kovimre


kovimre
tag

Meglepődve tapasztalom, hogy Asrock Z68 Pro3 lapon nem található Aux-in csatlakozó. Ahogy látom az újabb alaplapokat, pl. Asus-on sem találom. Pedig TV kártyát szerettem volna rákötni, de akkor marad a házon kívüli Line in :S

[ Szerkesztve ]

(#403) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

az lenne a kérdésem, hogy az OC menüben Voltage control alatt van olyan, hogy Power Saving Mode. az nekem Disabled. Viszont a winbe ha nincs terhelés akkor is leveszi 1600mhz-re. Most akkor ez a power save micsoda? érdemes azt bekapcsolni?

(#404) nemeth989


nemeth989
senior tag

Sziasztok!
Van egy Z68 Pro3-mas lapom. Olyan kérdésem lenne, hogy van egy csatlakozó az lapon ami nem tudom micsoda és a kézikönyvben sem találtam róla infót. A pontos helye, bal alsó sarokban, a mikrofon és audio tűk mellett. PCI slotok alatt, fehér színű, kiálló csatlakozási lehetőség. Mi ez?

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#405) Jofi81 válasza nemeth989 (#404) üzenetére


Jofi81
őstag

Soros portot tudsz rákötni.

(#406) nemeth989 válasza Jofi81 (#405) üzenetére


nemeth989
senior tag

Az meg mire jó? :D

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#407) Jofi81 válasza nemeth989 (#406) üzenetére


Jofi81
őstag

(#408) balpis válasza nemeth989 (#406) üzenetére


balpis
őstag

de fiatal lehetsz még! :)
Ha nem tudod, nem lesz rá szükséged.
S ma már azok közül is kevésnek, aki tudja. :)

Az USB előtt a soros és apárhuzamos port volt minden periféria csatlakoztatására alkalmas (a PS2 kivételével, ami eleinte csak a billentyűhöz volt, kédőbb az egér is erre került át a soros portról.)
20 éve még olyan hálózati program is volt, ami soros porton is működött, s összeköthettél két gépet rajta. De párhuzamosan is, azon gyorsabb volt :) Pl. a Wincomander elődje, a norton commander is tudta ezt, ha jól emlékszem.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#409) lajos001


lajos001
aktív tag

Sziasztok!
A napokban vettem egy AsRock z68 Pro3 lapot. Két gépem van, router nélkül vannak össze kötve. Kivettem az Ovislink hálózati kártyát a régi gépemből és beraktam az Asrock lapba. Azóta a két gép közötti másolási sebesség max. 10500 kbyte/mp, nagyon lassú. Mi lehet a gond? A lap miatt van. A bios: 1.10-es. Talán frissítenem kellene?

(#410) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy az Z68 Extreme3 Gen3 mikor lesz kapható Magyarországon?

(#411) balpis válasza lajos001 (#409) üzenetére


balpis
őstag

pontosan hogy is néz ki a hálózati konfig?
DSL felől az asrock Z68-ba megy a WAN, aztán a plusz hálókártyán összekötve a másik géppel, annak az alaplapra integrált ethernet portjával? Az milyen tipusú?
Korábban is két gép volt összekötve? Úgy gyorsabb volt? Milyen gépek? (azaz milyen ethernet interfészek?)
A mért sebességből nagyon úgy tűnik, hogy az egyik oldalon csak FE port van, mert az tipikusan kb. ezt a tempót tudja hozni. (a 10500kB/s az 10,5MB/s, ami 84Mbps. A FE port ELVI max. sebessége pedig 100Mbps.
Egyébként sose halottam még erről az Ovislinkről. Most rákerestem, általánosságban. A googl eelső 10 taálata az 10/100Mbps kártyát hozott fel. Azaz lehet, itt vana szűk keresztmetszet.
Azaz ha igaz a gyanúm, s ez a kártya a lassú, akkor ezt kellene az internet felé kötni (az úgysem hiszem, hogy 100 megás lenne...), s az alaplai GE csatlakozót amásik géphez.

(Habár rákeresve, létezik ebből GE kártya is, lehet, nem ez a baj, vagy a másik gép alaplapi ethernete a lassú.)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#412) lajos001 válasza balpis (#411) üzenetére


lajos001
aktív tag

Tehát, van két gépem: HTPC és Munkagép. A munkagépben cseréltem Abit alaplapról Asrock lapra. A két gép eddig is az említett Ovislink LFE 8139 ATX Fast Ethernet Adapter-rel volt összekötve és a másolási sebesség 70-80.000 is volt néha a mostani 10.000 helyett.
Jelenleg a lapra integrált kártyával csatlakozom a netre, a PCI portba dugott Ovislink kártyával pedig a két gép van összekötve (eddig is így volt).Tehát addig jó volt a sebesség, mióta alaplapot cseréltem, azóta van gondom a másolási sebességgel.
Valójában nemcsak alaplapot, hanem processzort, memóriát, tápot és házat cseréltem. Csak a HDD és az SSD maradt a régi gépemből benne.

(#413) balpis válasza lajos001 (#412) üzenetére


balpis
őstag

valami a mértékegységekkel nem stimmel. Az előbb 10500kBYTE/mp-t írtál. az pedig 84Mbps-sel egyenlő, azaz a FE átviteli határa körül van. 70-80000 csak kBIT/mp lehetett eddig is. Azaz mosz csak 10500kBIT/sec lett? Az valóban kevés... De nem tudom elképzelni, hogy alaplap hiba legyen.
Azért első körben megpróbálnám az internetet kihúzni, s annak a helyére tenni az összekötést.
Vagy méginkább: betennék egy 4-5eFt-os routert, annak azért lenne pár előnye.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#414) lajos001 válasza balpis (#413) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R
Azt hiszem összekevertem a csatlakozókat. Eddig abban a tudatban voltam, hogy az Ovislink kártyám is gigabites. Ezek szerint a másik gépben is az alaplapról volt összekötve a két gép és nem az Ovislinkről. Most megfordítottam, de másolni egyáltalán nem tudok a Munkagépről (ebben cseréltem alaplapot) a HTPC-re. A két gép látja egymást, a TC-ben látom a HTPC meghajtóit, törölni is tudok róla, csak épp másolni nem tudok rá. Sem a TC-ben sem pedig az Intézőben. Érdekességképp a HTPC-ről tudok másolni a Munkagépre 113.000 kbyte/s sebeséggel.
Minden, még a VNC Viewer is működik a két gép között, de a Munkagépről a másolás egyáltalán nem megy.
Már kikapcsoltam a Comodo tűzfalat is, és egy csomót kinlódtam a hálózati diagnosztikával, de nem megy. Utálom ezt a hálózati mizériát, sosem megy egyszerűen....
Van valami ötleted?
U.i Win7 64 bites az oprendszerem

[ Szerkesztve ]

(#415) balpis válasza lajos001 (#414) üzenetére


balpis
őstag

Sajnos nincs, utoljára direktbe a "lantasti" (?) nevű programmal kötöttem össze direktben gépeket win3.1-es időben "arcnet" kártyán át. Azután sokáig semmit, mostanában meg routereken keresztül, ha muszáj.
De nem is ez lesz a baj, szerintem, valami wines megosztási gondot tételezek fel.
Látni látja a könyvtárt a nagy gép a kicsin, csak másolni nem tud? Akkor csak jogosultság.
De biztos van valami "hogyan kössünk össze két win7-es gépet" szerű topic. Ott talán tudnak segíteni....

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#416) Fail3D!


Fail3D!
addikt

valaki talalkozott mar azzal a problemaval hogy 2x 4 gb memorbol csak 6634 ir a winfos?

(#417) N_A_S válasza Fail3D! (#416) üzenetére


N_A_S
veterán

valószínűleg be van kapcsolva az iGPU

https://tinyurl.com/phnas

(#418) Fail3D! válasza N_A_S (#417) üzenetére


Fail3D!
addikt

jaja de csak 512 mb a max amit engedelyezni lehet neki

(#419) N_A_S válasza Fail3D! (#418) üzenetére


N_A_S
veterán

valahol lehet adni 1024-et is. kapcsold ki és úgy nézd meg az a biztos.

https://tinyurl.com/phnas

(#420) Fail3D! válasza N_A_S (#419) üzenetére


Fail3D!
addikt

nemtudom kikapcsolni eladtam kartyam kov heten lesz csak uj:D viszont az aeladassal vettem meg a plusz 4 gb es igy nem nagyon tudok tesztelgetni:D amugy tiltanam a fenebe:)

(#421) Atla


Atla
senior tag

Sziasztok!

Pro3 B3 lapot néztem ki,és abban kérném a segitségeteket h milyen RAM-okat vegyek?
Azt tudom h 2x4Gb 1600-ast szeretnék,de nem tudom h melyik lenne a jo választás.

[Ezt] néztem ki,de nincs benne a támogatottsági listában,és elég húzós is az ára.
Menni fog ez a lapban?Esetleg tudtok ajánlani valamit?

Még egy kérdés.
A Silent Knight hűtőm ami s775-ös felfog menni a lapra?
C.C.O. (Combo Cooler Option) <-- E miatt kérdezem.Nem bánnám ha nem kéne venni egyelöre.Igaz csak háromtüs a ventije,és gondolom azt szabályozni nem lehet,de letojom.
:R

(#422) N_A_S válasza Atla (#421) üzenetére


N_A_S
veterán

Lehet szabályozni a 3tűset, a CPU Fan2-re tedd majd. Szerintem a Silent Knight-tal nem lesz gond, azokat nem lehet felrakni amiknek olyan felfogatása van (pöckös) amilyen a gyári coolernek. Vehetsz HyperX Blu-t is, 8GB-ot olyan 12K körül meg kéne úsznod. 1600-at azok is tudják majd 1.5V mellett.

szerk: Erre a ramra gondolok

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#423) Atla válasza N_A_S (#422) üzenetére


Atla
senior tag

Köszi a gyors választ!
Most nézem a Ramot amit linkeltél,[ITT] a gyárto honlapján azt irja 1.65V :F

Ezt néztem még KHX1600C9D3K2/8G ebbből van 8gX-is amit a lap is támogat mert ott van a
listán,viszont mind a kettő 1.65V-os a gyárto szerint!
Nem is értem az egészet.Pedig ez is csak 14K-ba fájna.

(#424) N_A_S válasza Atla (#423) üzenetére


N_A_S
veterán

Tudom hogy 1.65V-os, de ha manuálisan visszaveszed 1.5V-ra akkor is működni fognak, erre próbáltam utalni az előző hszben.

https://tinyurl.com/phnas

(#425) Atla válasza N_A_S (#424) üzenetére


Atla
senior tag

Én értelek,csak akkor már nem biztos h mennek 1600-on.
A bioshoz meg nem értek,h mennyit lehet adni neki.
Valami olyasmiről hallottam,h ugye 1.5V-ot támogat a processzor,de valamit lehet állitani,h
+-, 0.5Vot még lehet adni nekik.De lehet nem igy van!

Itt járok most!Persze ez sincs a listában.Szted?
A te A-Data-d benne volt a listában?

(#426) sz_abika


sz_abika
addikt

Na nekem megy vissza gariba a Pro3-am....
Netezés mellett 1 óra, turbo móddal azonnal elszáll BSOD-dal a rendszer.
Megfordult benne 2 processzor, 3 VGA, 2 szett RAM...most untam meg :W

PSN: xszabikax

(#427) N_A_S válasza Atla (#425) üzenetére


N_A_S
veterán

Majdnem 100% hogy menni fog 1.5V-al 1600-on, ha nem akkor 1.54V-al tuti. Az én ADATA-im is 1.65V-osak, de 1.54V-on megy 2133-at CL9-be, pedig gyárilag 1600as

szerk.: a Grey Series-es Kingstonokon (amik hivatalosan SB readyk) is ugyanaz a chip van ami a Blu-n

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#428) N_A_S


N_A_S
veterán

Örvendetes hír az ASRock tulajok számára: az ASRock együtt működve a cFos -sal rendelkezésünkre állítja az XFast LAN nevű kis programot, ami valójában a sokak által cFos Speed néven ismert hálózati-forgalomalakító program.

XFast LAN hivatalos oldala

Akiknek nem újdonság azoktól sorry, de én személy szerint nagyon megörültem ennek a kis programnak. Újabb remek lépés ez az ASRocktól

https://tinyurl.com/phnas

(#429) jaffa 2843 válasza N_A_S (#428) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

nekem csak szétcseszte a pingemet, akárhova állítottam a progit..
cod4+utorrent(full up/down) progi nélkül 150-180ms, progival 800körül :D

ha esetleg tudsz valami tuti tippet, hogy kell beállítani azt megköszönném, mert ezidáig ez egy kaki számomra :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#430) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok, extreme4 esem dobálja néha a kékhalált (A clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval)
eddig mindíg akkor amikor nem dolgoztam a gépen, csak net meg filekezelés
1.40es biossal gyakrabban, 1.60al eddig ritkábban
Mit próbákjak állítani biosban? (konfig a neven alatt)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#431) ЯΞD válasza ooooobi (#430) üzenetére


ЯΞD
senior tag

nekem is dobott egy kék-et a minap. .. meg is lepődtem. de eddig egyszer fordult elő.

(#432) Atla


Atla
senior tag

Na összeraktam a gépet.

-Z68 pro3 b3
-Kingston hpx 1600 2x4GB KHX1600C9D3K2/8GX
-2500K

Lenne 3 kérdésem.
-Biosban a DRam fesznek alapból 1.65V,írt és auton gondolom ennyit is kapott,levettem 1.54V-ra,és megy 1600on N_A_S-nak igaza volt,de a kérdés hogy mire is kell vigyáznom,h
ne legyen 0.5V-nál nagyobb különbség a Dram és a MI? között?

- Alaplapi Sata csatlakozok?Én elöször a kékbe dugtam mindent,mert azt hittem a fehér valami marveles bizbasz,de kiderült h azok a sata3 -as csatlakozók.
Átdugtam az SSD-met és a winchestert a sata3-ra,persze mind a kettő sata2-es eszköz.
Kérdés jo e ez igy?

-A virtunak van-e valami értelme,azon kivül h idegesit?
Én olyat olvastam h a beállitásokban van d-virtu meg i-virtu,gondoltam az i-virtu
az nekem nem kell főleg h 10% os a sebességcsökkenés,viszont a d-virtu jol jöhetne
egy két alkalmazásban,amit nem használok.
Az a problémám h a virtu ikonra kattintva csak be illetve ki tudom kapcsolni az IGP-t,de semmilyen D-virtu vagy i-virtu beállitást nem találtam.Irhatnátok valamit ami meg győzne h jo ez nekem,illetve pár alkalmazást sorolhatnátok amiben hasznát veszi az ember. :R

(#433) XaraX válasza Atla (#432) üzenetére


XaraX
addikt

Dram ---->VTT, 05 V.

Visszafelé kompatibilis, se hasznod, se károd belöle.

Ezt nem egészen értem, de ha mégis jól értem, akkor ez a kép mindent megmagyaráz szvsz.

(#434) Attix82 válasza N_A_S (#428) üzenetére


Attix82
őstag

Nekem meg a 2x4 GB Kingmax Hercules 1600...1866 Cl9 ...2133Mhz cl10 :).....1,5V (mérés alapján 1,57V ad)

Nem tudom, hogy csinálja ez a memória vezérlő, de sokat ki lehet hozni a ramokból. (akármelyik is az)

(#435) Savanya válasza Attix82 (#434) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem az ugyanilyen Kingmax nem hajlandó 1866-on se elindulni . Nagyon jót sikerült kifognod .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#436) Attix82 válasza Savanya (#435) üzenetére


Attix82
őstag

Érdekes... :U

Nem valami időzítési beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#437) Savanya válasza Attix82 (#436) üzenetére


Savanya
addikt

Bármit próbáltam akkor se akar menni feljebb. Előző 2x2gb Kingmaxom lazán ment 1,5V-on is 2133-on . 2x4gb-os kitjeim közül eddig a Kingston HyperX Genesis volt a legjobb .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#438) robrob007 válasza N_A_S (#422) üzenetére


robrob007
tag

Szia/Sziasztok!

Szeretnék venni egy Ascrock z68-as alaplapot(pro3), de az érdekelne nagyon, hogy a mostani CPU hűtőmet át tudnám-e rakni rá? Sharkoon C92.
A CPU hűtő olyan felfogatással van az alaplaphoz csatlakoztatva, mint az eredeti Intel hűtő(olyan pattanós pöckös :-)). Kompatibilitási gondok lesznek szerintetek?

Köszönöm a választ!

(#439) ooooobi válasza robrob007 (#438) üzenetére


ooooobi
senior tag

minden intel pattintós pöckös :D
ahhoz hűtéshez elvileg lga1366os és lga775ös keretet is adtak, a 775ösel rá lehet rakni, csak egy picit elfordítva lessz fent a lapon a borda, de ez nem gond, nekem is így van a ninja2 rajta

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#440) robrob007 válasza ooooobi (#439) üzenetére


robrob007
tag

Köszönöm a gyors választ, rendes vagy!
Csak azért kérdeztem, mert itt olvastam róla, hogy az ilyen "pöckös" megoldásokkal nem kompatibilis(mint pl. az eredeti gyári Intel hűtő).
Az nem gáz, ha el van forgatva, jó persze gondolom, hogy tényleg csak picit, de rendesen hűti attól még?

(#441) ooooobi válasza robrob007 (#440) üzenetére


ooooobi
senior tag

ha itt megnézed a képet nagyba akkor a szokásos lyukak mellett vanak azok amikbe be lehet pöccinteni a 775ös hűtőt

nagy terheléses tesztet nem végeztem, nekem elég a munka közben teszi a dolgát
egyedül 4Ghzen (1,25V) megnéztem az aida64 stabilitástesztjét, 40percig futott és a max 45fok volt a proci (mag max 64)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#442) robrob007 válasza ooooobi (#441) üzenetére


robrob007
tag

Gyakran, napi szinten dob neked kék halált az alaplap miatt?
Mennyire vagy megelégedve az Asrock márkával?

(#443) ooooobi válasza robrob007 (#442) üzenetére


ooooobi
senior tag

Mikor összeraktam a gépet, 1.40es bios volt fent, biosba semmit nem állítottam mert teljesen uj volt nekem (eddig csak amdm volt).
Első pár napban naponta többször kékhalál, sima netezés közben. Aztán biost firssitettem, úgy nézett ki megoldódótt, de aztán dobott egyet. Ekkor elégeltem meg és kicsit beleástam magam a sandy topicba, ezt azt állítottam, kicsit húztam, azóta semmi hiba bár csak 4 nap telt el.
Ha többet nem jön elő ez a kékhalál akkor teljesen meg vagyok elégedve a lappal, ha meg igen akkor is erre cserélném valszeg, mert bárki kifoghat egy rossz példányt. Ja meg 4 ram modult használok az is rontja a stabilitást azt mondják.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#444) Atla


Atla
senior tag

Valakinek van még kormánya?
Minden inditásnál,/nem ujrainditás/ elkezd pörögni a kormány ráadásul kétszer is,olyan
mint amikor ki és bedugom az USB csatlakozóját.
Magyarán szolva az USB-t kikapcsolja a lap amikor nem megy a gép.
Biosba kerestem de semmi ilyesmi nincs.Rakjak talánm ujabb biost?Asszem 1.10 van fent.

(#445) gézu válasza ooooobi (#443) üzenetére


gézu
őstag

A 4 ram modul nem rontja a stabilitást, hanem a két modulhoz képest eltérő beállítást igényel esetenként (időzítés, ram fesz, VTT/QPI közti különbség, stb), ezért van vele néha gond.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#446) Atla


Atla
senior tag

Scythe Mugen 2 SCMG-2100 Rev.B CPU hűtőt ha megveszem akkor fel tudom majd rakni az 1155re?Mert ezeket támogtaja LGA 478, 775, 1156, 1366,de ugy hallottam h az 1156 jó az 1155-be is. :F

(#447) ooooobi válasza Atla (#446) üzenetére


ooooobi
senior tag

igen az 1156 ugyan az mint az 1155 bordafelrakásügileg

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#448) lajos001 válasza balpis (#415) üzenetére


lajos001
aktív tag

Szia!
Úgy néz ki, hogy megoldódott.
Feltelepítettem a lap honlapjáról az ASRock XFast LAN Utility ver:6.61.1880 alkalmazást, és utána jó lett a másolási sebesség. Valami gond kell legyen, talán a LAN driver-rel....?

(#449) N_A_S válasza Erdei88 (#410) üzenetére


N_A_S
veterán

Sztem 1 max 2 hét (már szállítás alatt van), lehet én is benevezek egyre

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#450) robrob007 válasza gézu (#445) üzenetére


robrob007
tag

Akkor ha veszek egy pro3-ba pl. ilyen CSX(német minőségű) rammokat:
[link]
4 darabot, akkor azok sokszor hibát fognak dobni?
Vagy egyáltalán nem fog menni velük az 1600 MHz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.