Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) N_A_S válasza Shkiz0 (#650) üzenetére


N_A_S
veterán

Üdv a topikban, és gratula a csúcsragadozóhoz! :)

Cikk lesz belőle?

https://tinyurl.com/phnas

(#652) Shkiz0 válasza N_A_S (#651) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hát 1-2 héten belül nem hiszem. A beszerelést se dokumentáltam.
De lehet csinálok, majd meglátom. Sajnos manapság nem állok túl jól szabadidővel :(

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#653) N_A_S válasza Shkiz0 (#652) üzenetére


N_A_S
veterán

Kár, pedig pár képet azért megnéztem volna róla csupaszon :(
Kíváncsian várjuk majd a tuning-eredményeket. Vízzel brutálisat mehet a konfig, reméljük prociból is sikerült valami jóféle példányt kifognod!

https://tinyurl.com/phnas

(#654) Balazuz


Balazuz
tag

Sziasztok!

Nem rég óta vagyok egy ASRock z68 Extreme 4 lap tulajdonosa.
Nem szeretnék visszaolvasgatni túlságosan, de aki benne van a témába és van kedve hozzá foglalja össze a lappal kapcsolatban kialakult egyöntetű tapasztalatokat, írja le legyen szíves röviden a véleményeket, a fontosabb információikat amit érdemes tudni.
Az is érdekel, hogy mennyiben marad el ez a márka, ez lap egy ASUS-tól, bár tudom, hogy annak egy "leányvállalata" az ASRock.
Mondjuk én Linux alatt használom, de arra is kíváncsi lennék, hogy van-e újabb BIOS verzió, érdemes-e rá frissíteni, Linux alatt megy-e az Intel Smart Response Technology (még nincs SSD-m), a ViRTU, stb. Annyit észrevettem, hogy először nem működtek (Ubuntu) a USB 3.0 kivezetések, de most már azok driverei is frissülhettek, mert már működnek.
Köszönöm!

(#655) papi77 válasza N_A_S (#649) üzenetére


papi77
addikt

AIDA64. Az nem lenne baj,h maxra megy fel,csak nem fokozatosan,hanem hirtelen 3000-re ugrik! CM TX3-ast használok

Az első: NOKIA 1611

(#656) N_A_S válasza papi77 (#655) üzenetére


N_A_S
veterán

AXTU-ban alkalmazd egyesével a "speedlevel"-eket, és nézd meg arra hogy reagál. Szvsz ha úgy normálisan működik akkor inkább valami "user error" lesz. Az még nem derült ki hogy a hőfokok hogy alakulnak terhelésnél? Már több emberrel előfordult hogy rosszul szerelte fel a TX3-at, és azért ugrott hirtelen nagyot mert nem érintkezett rendesen a hűtő a procival.

Terhelési tesztre neked is ugyanazt tanácsolom amit a másik topikba banderasz kollégának: [link]

Balazuz
Ugyanolyan jó az ASRock, mint az ASUS, annyi a különbség hogy az ASRock nincs túlárazva :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#657) Giovanny


Giovanny
őstag

No,minden megvan már,csak a deszka hiányzik,mit tudtok ajánlani? Én Z68 Extreme3 Gen3 néztem ki magamnak.Észrevétel tapasztalat stb..,minden jöhet.

Zero Defect.No Compromise !

(#658) N_A_S válasza Giovanny (#657) üzenetére


N_A_S
veterán

Kb 1 hónapja van meg, és semmi rosszat nem tudok róla mondani.

https://tinyurl.com/phnas

(#659) Giovanny válasza N_A_S (#658) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi,látom hogy tuning is van :)

Zero Defect.No Compromise !

(#660) jégcsákány


jégcsákány
csendes tag

asrock z68 extreme3 gen3 tulajok:
Az atxpwr1 (24pines) csatlakozónál van led aminek világítani kellene ha áram alatt van a gép?

Előre is köszi a választ

''Céltalan hajósnak nem kedvez a szél.''

(#661) N_A_S válasza jégcsákány (#660) üzenetére


N_A_S
veterán

nincs

https://tinyurl.com/phnas

(#662) szacsee


szacsee
nagyúr

Kinéztem egy deszkát, de el lehet tántorítani tőle. :D
Igazából egy Extreme3 Gen3 is képbe került, ha lenne róla rivjú.
IDLE fogyi érdekelne IGP-vel, de sehol nem találok semmi infót róla. :(

Z68 Pro3M 68W-ot kajál 6970-es VGA-val és ezt kellene megközelíteni, mert sokat menne üresben a vas.

(#663) N_A_S válasza szacsee (#662) üzenetére


N_A_S
veterán

Megnézném neked, de sajnos nincs fogyimérőm.

Extreme3 tulajok!

Akinek kell segítség tuningban azoknak feltöltöttem a 4200-as OC Profilomat: [link]

Főbb beállítások:
CPU: 4200MHz Offset, IES, HT:off (enyém: 2600K)
RAM: 1600MHz 9-9-9-24 1.55V (enyém: ADATA Gaming [4GB V2 + 8GB V1])
AHCI: Bekapcsolva
USB Legacy: Bekapcsolva (mindkettő)
Virtu: Kikapcsolva
BIOS verzió: 1.0

Mit kell tenni a fájllal miután letöltöttétek:
1. Megnyitjátok az AXTU-t
2. Kiválasztjátok az OC DNA menüt
3. Betöltitek a letöltött fájlt egy általatok választott Slot-ba (LOAD gomb)
4. Újraindítás után elérhetővé válik az UEFI-ben a letöltött profil, amit betöltés után szabadon módosíthattok (ajánlott!)

Ezek a beállítások működnek 5GHz-en is (tesztelve), csak a szorzót kell feljebb tolni és annyi feszt adni a procinak amennyi szükséges.

Ha valaki esetleg kipróbálná írjon egy visszajelzést hogy hogy működött! :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#664) Erdei88 válasza szacsee (#662) üzenetére


Erdei88
veterán

Nagyon jó lap, szerintem megéri a pénzét.
Holnap este szívesen megnézem Neked a fogyasztás. Alapórajelen vagy jó amin használom 4,5Ghz-n?

N_A_S: Virtut hol lehet kilőni?

[ Szerkesztve ]

(#665) szacsee válasza Erdei88 (#664) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi alapon, viszont nem várnám el, hogy az SLI-t kipiszkáld a gépből... majd befut egy review valamikor. :R

(#666) N_A_S válasza Erdei88 (#664) üzenetére


N_A_S
veterán

ITT

"Render Standby: Disabled"

https://tinyurl.com/phnas

(#667) Erdei88 válasza szacsee (#665) üzenetére


Erdei88
veterán

2 mozdulat, nem tart semmibe, tényleg. :)

N_A_S :R

[ Szerkesztve ]

(#668) szacsee válasza Erdei88 (#667) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm szépen!

Igazából nem vagyok fogyasztásbuzł, csak volt nálam egy H61-es ITX deszka és az üresjárati 35W-jával eléggé meglepett ( H61M-ITX+2500K+2x2gb ddr3+5400 rpm hdd+prociventi).
Rivjúkat nézve a Z68Pro3M fogyaszt a legkevesebbet a z68-as Asrock deszkák közül, viszont az extreme 3 gen3 is nagyon tetszetős. :B

(#669) Erdei88 válasza szacsee (#668) üzenetére


Erdei88
veterán

42,6W-on állt meg a merő. Proci 4,5Ghz-n minden energiatakarékos funkció bekapcsolva.
Extreme3 Gen3, 2500K, 2x4Gb 1333, 7200 rpm-es HDD, 60as SSD, két 14centis Thermalright venti ~930rpm-en
Nézzem meg default-on is?

[ Szerkesztve ]

(#670) szacsee válasza Erdei88 (#669) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha megtennéd sokat segítene, eddig kb 50W körüli értékre gondoltam, de defaulton is ennyi lesz szerintem, bár ki tudja.

(#669): Auto-n visszaveszi a feszt C1E esetén, fixen azt hiszem nem, illetve dinamikusnál ha +-ban van akkor valamennyit föléfeszel, de ha változtatja a feszt idle és load között, akkor jó ahogy van bőven. :K

[ Szerkesztve ]

(#671) Erdei88 válasza szacsee (#670) üzenetére


Erdei88
veterán

Proci feszt. is hagyjam auton?

(#672) szacsee válasza Erdei88 (#671) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ehh láma lettem. :DDD
Dög Sandy elfeledtette velem, hogy itt nincs FSB (héten 1-2 régebbi gépet húztam).
Ha a 4,5 Ghz-es mérésnél is 1600Mhz az idle freki és a fesz 0,9xxxV körül mozog, akkor felesleges kínlódnod.
Bocs, de ki is ment a fejemből, hogy csak szorzókkal lehet mahinálni.

(#673) Erdei88 válasza szacsee (#672) üzenetére


Erdei88
veterán

1.064V idle és 1600Mhz. Auton 1,2V körül állítja be, de lehet érdemesebb lenne beállítanom fix ,1,15V-ra. Gondolom Te is belövök majd fixre

(#674) szacsee válasza Erdei88 (#673) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ennyi infó bőven elég, köszönöm szépen a fáradozásod! :R
Szerintem bőven kevesebbet fogyaszt, mint a mostani deszkám hdd+6950+ramok legjobb esetben is 80W-ot evett, de ott már nem volt semmi ventilátor sem rákötve (vízhűtés szivattyúját is lehúztam addig).
Ahhoz képest a VGA 20W-ot eszik, ami idle 60W-ot jelent.
Köszi még egyszer!
VGA-(k)val mennyit mutatott, vagy csak kölcsön műszer volt?

(#675) Erdei88 válasza szacsee (#674) üzenetére


Erdei88
veterán

Saját.
130-140W idle. Load meg... :D

(#676) szacsee válasza Erdei88 (#675) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kölcsönadtam a fogyasztásmérőt havernak, de ha visszakapom, akkor még okosítok valamit..
Nem fér a fejembe a P67Pro3 üresjárati fogyasztása.
VGA-k idle ahogy nézrem 88-103W között ehetnek valahol, terhelve meg... :Y

Z68 Pro3(-M)-el ezt mérték.

[ Szerkesztve ]

(#677) Erdei88 válasza szacsee (#676) üzenetére


Erdei88
veterán

130-140 között trust me. Load 500 felett érzik magukat de az se baj ha 600, de az már tuningolva, ingame. 480 topikban írtam pár mérést linX+furmark-al tesztelve.

(#678) V.Dave válasza szacsee (#676) üzenetére


V.Dave
senior tag

azt is kalkuláld bele hogy 400w-os táppal mértek, ami ráadásul gold minősítésű. Egyébként tényleg szép eredmény, én csak álmodhatok ilyenről pedig nagyon hasonló rendszerem van.

Xiaomi mi 8 6/128

(#679) szacsee válasza V.Dave (#678) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na igen, post írásakor írtam is, hogy gold táppal, de kitöröltem a többi eredmény miatt ami ott látható. Viszont hiányolom, hogy a PH-n egyre kevesebb a deszka összehasonlító teszt, mivel itt azért a fogyit fel szokták tüntetni. No meg táp teszteknél sem ártana pl 10-20% alá bemenni terhelésnél, hogy akkor milyen hatékonysággal dolgozik.
Az ember csak a maga tapasztalataiból indulhat ki ilyen téren.
Pl nálam a HX620 kevesebbet kajált ugyanazon konfignál üresben mint az FSP 400 60-APN, pedig elvileg hasonló hatásfokkal dolgoznak. HX kért 35W-ot, a 400-as FSP pedig 42-44W-ot kajált, de pl egy régebbi FSP 200 PN (50) ugyanannyit evett konnektor felől, mint a Corsair (gondolom azért, mert közelebb volt a 20% terheltséghez), igaz passzív PFC is bekavarhat, mert a műszer csak a hasznos teljesítményfelvételt méri... ill mutatja a cos fi-t, csak épp nem néztem meg, hogy mennyi. :W :D

(#680) V.Dave


V.Dave
senior tag

Nos. Kiapplikáltam a videokarit a gépből és fogyi mérővel ennyit kért:
42W
Ebben benne van az is, hogy 20perc után lekapcsol a HDD, bár kb 1,5w-ot számít mert grín, és 5400-at pörög.

Geforce-al ez a helyzet:
72-74W

konfigom megtalálható az adatlapomon

kezd egyre közelebb kerülni az a 28w-os idle állapot:D
Egyébként szuperebb így a gép vga nélkül, már be merem kapcsolni éjszakára letölteni, nem zúg itt az ágyam mellett, és ha rendesen működne a virtu ahogy korábban beharangozták a lekapcsolós mókát, lehetne építeni egy full passzív gépet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#681) szacsee válasza V.Dave (#680) üzenetére


szacsee
nagyúr

Többre számítottam, igaz nem sok minden van a lapodon pluszba az extreme3-hoz képest (plx chip + 1-2 beazonosítatlan).
Nálam IGP-vel passzív lesz elvileg, csak a tápban pörög a ventilátor, a procin víz van most is.
Jut eszembe, ha valaki használ ilyesmit a deszka mennyire komálja a Vengeance 1600-as ramokat (2x4Gb kit)?

(#682) mcwolf79 válasza szacsee (#681) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nálam tökéletesen működnek ezek a RAM-ok.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#683) papi77 válasza N_A_S (#656) üzenetére


papi77
addikt

Na itt vagyok...ezek a hőfokok még normálisak?
CPUTIN 43fok,a legmelegebb mag 60-62 AIDA64-el terhelve!
alapon pedig:32,és 40 fok. i5 2400

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#684) szacsee válasza mcwolf79 (#682) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!
1-2 topiklátogatónak láttam a cuccai között ilyen ramot extreme 4-el, illetve p67pro3-ban is jól szuperál, elvileg mennie kell majd vele.... csak a QVL elég szűkszavú.

pappi77: Axtu nélkül is csinálja mindkét csatlakozónál? Level 4-5 körül milyen fordulaton pörgetné? Biosban is be van lőve? Egyszer másik gyártó lapjánál ősöket emlegettem, de rájöttem user error volt, mert a chasis fan-t szabályoztam proci helyett.
Giga P45-ös deszkák meg XMP bekapcsolásával megkergültek ami a proci ventilátor vezérlését illeti.
Target temp-et 50°C alá ne lődd be, mert légnél előfordulhat, hogy hamar ugrik a hőfok azért teker maxon. Jól felfekszik a procin a hűtő? Ha az egyik lefogató kiugrik akkor szokott terhelve nagyon megugrani a hőfok.... amúgy egy aida temp monitor képet belinkelhetnél ide.
Idle-Load átmenetről... :K
Ha minden megvolt, akkor áramtalanítsd a gépet, cmos reset és elem kivesz. 5 percig várj, utána jumper levesz, elem visszarak. Áram alá helyezed a gépet és biosban nyoms egy load default-ot és utána beállítod.... hátha csak ideiglenesen megkergült a bios, igaz ez elég ritka és szintén giga lapoknál szokott csak általános lenni, vagy sok sikertelen OC kisérlet után.

(#685) papi77 válasza szacsee (#684) üzenetére


papi77
addikt

Ja.AXTU nélkül is! Level 4-5:1500-1800 a 3 tűsön,a 4 tűsön pedig 2000-2300 idle!
Biosban is beállítottam! Nálam biztosan a proci van szabályozva...
A 3 tűsön használom,1200 alapon,és a Target Temp 59-re van állítva, így most terhelve 2000-et forog,az előző hsz-emben lévő hőfokokkal. Sok???

Az első: NOKIA 1611

(#686) szacsee válasza papi77 (#685) üzenetére


szacsee
nagyúr

Passz piros vízhűtésem van, de a hőfokok még jók.
Hány másodperc / perc alatt éri el a mag a 60 fokot?
A kupak hőfokszenzora hogy viselkedik?

(#687) Destructo


Destructo
aktív tag

Sziasztok, a múlt héten vettem egy Asrock Z68 Pro3-M alaplapot,2x2GB Corsair Dominatorral (1600MHz cl9) + egy Intel SB 2120 procit hozzá.Mikor összedugtam gyorsan egy teszt erejéig,(ketyegjen míg a másik gépet kibontom a házból) teljesítménymőrvő vel megnéztem a fogyasztást ami 58W ot mutatott.(Cooler Master RealPower 520M tápot használtam).Elég korrektnek tartom a fogyasztást.Már csinátam vele egy két 3dmark tesztet,és járatom 1 hete.A chipset és maga a lap kb nem is melegszik,habár meglepő a processzor sem meleg gyári alumínium hűtéssel.A laphoz nem adtak sok "vackot" 1-2 kézikönyv,i-o panel,2darab 6gbos sata3 adatkábel.Ha a lap szolgál min 3 évet gond nélkül akkor azt mondom,ennyi pénzért remek vétel!Ezidáig teljesen megvagyok vele elégedve.Féltem az Asrocktól,mindig eddig Asus dolgaim voltak,de most bevállaltam és ezidáig nem bántam meg.Kinézetre is nagyon korrekt.

Üdv mindenki,további kellemes napot!

(#688) V.Dave válasza Destructo (#687) üzenetére


V.Dave
senior tag

az nem teljesítménymérő lesz, hanem fogyasztásmérő :)
egyébkétn nem rossz eredmény, szerintem menne az lejjebb is ha minden energiatakarékos dolgot bekapcsolnál

szacsee
Passzívitás szempontból én úgy oldom meg a dolgot, hogy a közeljövőben veszek egy 400w-os venti nélküli gold tápot, a házventillátorokat már rákötöttem a scythe vezérlőre, és lehet hogy így teszek a proci ventillátorral is.
És akkor már csak a geforce maradt a dupla ventijével amivel nem tudok mit kezdeni :W

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#689) papi77 válasza szacsee (#686) üzenetére


papi77
addikt

Fél perc alatt 60 fokon van. Az előbb kékhalálozott a gépem :D 1600-ra állítottam a ramokat,úgy látszik megy vissza 1333-ra... :U

Az első: NOKIA 1611

(#690) szacsee válasza papi77 (#689) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha nem megy 60-65 fok fölé, akkor az okés. Gyári kúlerrel a kis g530 is így viselkedett rézmagos hűtővel.... :K
Adatlapod töltsd ki légyszíves, vén vagyok a visszaolvasáshoz... :DDD
(lap, ram, táp, stb..)

[ Szerkesztve ]

(#691) papi77 válasza szacsee (#690) üzenetére


papi77
addikt

OK,megtörtént.

Az első: NOKIA 1611

(#692) Erdei88


Erdei88
veterán

Egy kis tuning Extreme 3 Gen 3-al

B2-es UD4ben ekkora fesszel még 4,4Ghz-t sem tudott. Ismét egy kellemes csalódás az Asrock lapjában. :)

(#693) Destructo válasza V.Dave (#688) üzenetére


Destructo
aktív tag

Igen fogyasztásmérő,csak pillanatnyi teljesítményt mértem és néha gondom van a magyarral,így ez ragadt meg :D :B :DDD

(#694) szacsee válasza papi77 (#691) üzenetére


szacsee
nagyúr

1,5V-on tudná papír szerint az 1600-at?

(#695) papi77 válasza szacsee (#694) üzenetére


papi77
addikt

Fél óra rendszer stabilitás teszt után sem kapcsolt ki 1600-on,csak a videó nézés közben! Feszt nem emeltem...

Az első: NOKIA 1611

(#696) Atla válasza Erdei88 (#692) üzenetére


Atla
senior tag

Szép eredmény remek hőfokok.
Bios feszültség értékekről nem dobnál képeket?
Nállam 4500on 80C-fokig is felmegy,és a Linx nem dobál csak 110 körüli értékeket.
1.360V-nál járok idle,load 1.320,1.328 között ugrál.

(#697) stfx válasza Atla (#696) üzenetére


stfx
aktív tag

110GFlops kevesnek tunik 4.5G-n. Nalam 3.5GHz-en 95GFlops. UEFI-ben a turbo boost power limitet rakd manualra, es a short es a long power durationt meg a core current limitet rakd magasabb(200+) ertekre. Ha ezeket megcsinaltad mar akkor viszont a cpu fesz a keves, mert elkezd hibajavitani a proci es azert kisebbek a GFlops ertekeid.

#681 szacsee: Nalam az extreme3-ban 2x4GB Vengeance LP White 1.35v-os Low voltage-es ram tokeletesen megy. Xmp-be kivalasztottam a profilt es maris bealitotta 1600MHz 9-9-9-24 CR-1 re.

[ Szerkesztve ]

(#698) Atla válasza stfx (#697) üzenetére


Atla
senior tag

Igy van nem volt stabil a proci.LLC-t level 2-re raktam,most a feszültségek igy alakulnak.
Idle 1.336 load 1.336,és 1.328 váltakozik.Kicsit félek ettől a level 2-es LLC-től,ugyanis idle és load is szinte ugyanaz a feszültség,de ha level 3 ra rakom akkor idle 1.37 körül kell neki h load ne essen 1.328 alá.Szerintetek használhatom így?Ja és ez nem offset beállítás hanem fixálva van a vcore.Energiatakarékos opciók bekapcsdolva.

GFlops értékek 122.

(#699) Erdei88 válasza Atla (#696) üzenetére


Erdei88
veterán

Ramot nem tuningoltad? Mert lehet az probléma

(#700) stfx válasza Atla (#698) üzenetére


stfx
aktív tag

Hasznalj offset modot, es akkor az idle feszed nem lesz magas es hasznalhatod LLC3-al.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.