Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Frenky89 válasza nemeth989 (#500) üzenetére


Frenky89
őstag

Amennyiben lehet hinni az ASRock hivatalos weboldalának, akkor a Gen3-as lapok közül csak a Z68 E3, a Z68 E7 és a Z68 Fatal1ty Prof. kapott a jóféle ASMedia chip-ekből, a többi még mindig Etron chip-es.

(#502) N_A_S


N_A_S
veterán

Úgy néz ki mától Extreme3 tulaj leszek, és gazdagabb leszek 8GB rammal :)

ASRock nyeremjáték a Facebook-on

https://tinyurl.com/phnas

(#503) Landon


Landon
őstag

Kis hazánkban Z68 E7 vajon mikor lesz kapható? Ez is olyan mint a Z68 Fata, nincs sehol még tervben sem kb... :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#504) rszp válasza Landon (#503) üzenetére


rszp
aktív tag

A Ready-nél rendelhető, legalábbis a listán fent van.
AsRock s1155 Z68 Professional GEN3
AsRock s1155 Z68 Extreme7 GEN3

(#505) stfx válasza Erdei88 (#475) üzenetére


stfx
aktív tag

Tudnal irni, vagy vki mas tulaj, a z68 extreme3 gen3 ventillator szabalyzasarol? Win alatt az AXTU-val hany 3 pines ventit lehet szabalyozni, es milyen keretek kozott.

(#506) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

üdv olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg AS Z68 Extreme 4 lapom van. i5 2500k-val viszont szeretnék lecserélni inkább 2600k-ra ez a lap támogatja a HT-?

Egy másik kérdés is lenne a lapon elfér egy mugen3-as cpu hűtő? a Vengeance rammok mellett? mert akkor azt is lecserélném...

(#507) XaraX válasza ЯΞD (#506) üzenetére


XaraX
addikt

Ha komolyan kérdezed, akkor igen, természetesen minden 1155 cpu megy benne.
nekem a D14 alatt kényelmesen elfér a GeIL EVO CORSA, az sem kisebb azt hiszem, mint a Corsair.
És a hűtő sem kis darab.

(#508) ooooobi válasza ЯΞD (#506) üzenetére


ooooobi
senior tag

a ventijét lehet feljebb kell húzni, ha az is ilyen drótos ráfogatással van mint az én ninja 2 őm akkor elvileg nem kond, de ki tudja

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#509) Erdei88 válasza stfx (#505) üzenetére


Erdei88
veterán

Összesen 6 ventit amiből kettő 4pines. Nálam a min rpm 900 a max pedig amit a venti tud, jelen esetben 1300rpm.

(#510) stfx válasza Erdei88 (#509) üzenetére


stfx
aktív tag

Koszi! Esetleg egy kepet nem tudnal beszurni az AXTU fan control fulerol? Z68 e3 g3-asat nem talaltam. A cpu fanoknal a target level a cpu, a chassis fanoknal meg lehet mindegyiknel a motherboard-ra allitani a targetet?

(#511) Erdei88 válasza stfx (#510) üzenetére


Erdei88
veterán

Erre gondoltál?

(#512) stfx válasza Erdei88 (#511) üzenetére


stfx
aktív tag

Erre, koszi. Ezek szerint a 4. chassis fan-t nem lehet szabalyozni. Az a pwm-es (4pin)?

(#513) ooooobi


ooooobi
senior tag

Nem tudjátok mitől lehet, hogy a win7-et lerakom alvó állapotba, és pár perc múlva csak elindul magától? (Z68 Extreme4) :F

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#514) jaffa 2843 válasza ooooobi (#513) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

próba:
Vezérlőpult->rendszer és biztonság->energiagazdálkodási lehetőségek->sémabeállítások szerkesztése->speciális energiaellátási beállítások módosítása. Itt megkeresed az alvó állapot alatt "Felébresztési időzítők engedélyezése" bekezdést és beállítod "letiltás"-ra.

vagy

lehetséges hogy az egered ébreszti fel ahogy megmozdul kicsit. Az eszközkezelőben megkeresed az egeret, és az energiagazdálkodás fül alatt kiveszed a pipát "az eszköz felébresztheti a számítógépet" mellől

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#515) Erdei88 válasza stfx (#512) üzenetére


Erdei88
veterán

A Cpu Fan 1 és a Chassis Fan 1 ami 4 pines.

(#516) ooooobi válasza jaffa 2843 (#514) üzenetére


ooooobi
senior tag

Kössz, az első bevált. :R

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#517) vandalism


vandalism
csendes tag

sziasztok.
Egy Asrock z68-pro 3at szertnek venni i5 2500K val, de vga-ra most nem futja majd csak 1 honap mulva. Az a kerdesem, hogy ha benne lesz a proci akkor automatikusan felismeri a rendszer a beepitett vga-t is es mukodni fog? Tudom nem egy atomeromu de bongeszni meg hasonlo eleg lenne nem?
A valaszokat koszonom.

(#518) ЯΞD válasza vandalism (#517) üzenetére


ЯΞD
senior tag

igen autómatikusan felismeri. letelpíted azt kész. jah és azért nem egy rossz teljesítményt nyújt azért többre is elég mint netezni... Cod4 lazán megy :K

(#519) vandalism válasza ЯΞD (#518) üzenetére


vandalism
csendes tag

Szoval csak normalisan osszeallitom a rendszert es egybol hasznalhato elso inditasnal?

(#520) ooooobi válasza vandalism (#519) üzenetére


ooooobi
senior tag

persze, ugyan olyan mint egy integrált videókártyás alaplap

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#521) Fail3D!


Fail3D!
addikt

a thx hasznalatarol mar van valami fejlemeny? mert meg midig nemtudom hogy mitol lesz mukodo kepes:(

(#522) Def26


Def26
félisten

Megrendeltem ezt a alapot. ASROCK Z68 Extreme3 Gen3 Nem is tudom mit mondjak, picit félek a márkától, de egy esélyt adok neki. :F Remélem nem lesz gond.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#523) vandalism válasza Def26 (#522) üzenetére


vandalism
csendes tag

Eddig en is szkeptikus voltam az Asrockal szemben, de rengeteg tesztet olvastam, mind magyar mind kulfoldi oldalakon, es ugylatszik kinotte magat. Eddig Gigabyte parti voltam de ebben a kategoriaban most valahogy csak pocsek modellek vannak a Gigatol, vagy lehet hogy csak en latom igy.
Szal enis Asrock-ot veszek most.

(#524) Erdei88 válasza Def26 (#522) üzenetére


Erdei88
veterán

Pár hete boldog tulajdonosa vagyok, eddig semmilyen negatív tapasztalatom nem volt vele, lekopogom.

(#525) N_A_S válasza Def26 (#522) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem fogsz csalódni benne! Volt Extreme4 tulajdonosként mondhatom azt hogy tuningba is ugyanazt a szintet hozza mint az E4. Kategóriájában best-buy! :K

https://tinyurl.com/phnas

(#526) ooooobi válasza N_A_S (#525) üzenetére


ooooobi
senior tag

és jobb az Extreme3 Gen3 az ex4 után,vagy miért cserélted le?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#527) N_A_S válasza ooooobi (#526) üzenetére


N_A_S
veterán

A cserével nyertem +8GB ramot.

https://tinyurl.com/phnas

(#528) Fail3D! válasza N_A_S (#527) üzenetére


Fail3D!
addikt

mi a kulonbseg amugy az ext 4 es ex3 kozott? egy 4 x pci slot ahogy latom egyenlore, de desginban jobbnak tunik a 3-s, ha 5k tudnek nyerni vele en is cserelnem, ha csak ennyi:)

(#529) V.Dave


V.Dave
senior tag

Z68 extreme 4-re érdemes feltenni a legújabb biost?

(1.70 8/25/2011 Instant Flash 3.19MB Support XMP ver. 1.3.)

Most 1,6 van, és hát nem egy betonszilárd cucc. Ezt az XMP supportot meg itten nem értem.

Xiaomi mi 8 6/128

(#530) N_A_S válasza Fail3D! (#528) üzenetére


N_A_S
veterán

Kettővel kevesebb az USB2.0 port, viszont az USB3.0 portok itt már az ASMedia vezérlőjén keresztül működnek, nincs előlapi USB3.0 (alapra sincs ilyen előlapi kivezetés integrálva), nincs integrált Marvell SATA3.0, aranyozott kondis (no nem annyira hogy bevegyék a zaciba :D), más a PCI slotok elrendezése, az elsődleges PCI-E egyel lejjebb került aminek én külön örültem (legalább távolabb van a kazán 480 a CPU hűtőtől), valamivel keskenyebb az Extreme4-től, ezért a memóriaslotok pár milliméterrel közelebb kerültek a CPU foglalathoz (ennek viszont már annyira nem tudtam örülni, az a pár milli pont elég volt ahhoz hogy le kelljen hegesztenem az A70 hűtőjét, a magasabb ramok miatt, majd valami hoax postásgumis megoldással kell odafogatnom, ha már nem asztalon lesz a konfig).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#531) Fail3D! válasza N_A_S (#530) üzenetére


Fail3D!
addikt

nezegetem az arakat hat szerintem mivel az enyem hasznat orulnek ha talan 2k nyernek az uzlete, annyit meg em veszodok vele. 5k vaottam volna mert a 3.0 kivezetest nem hasznalom az hogy kevesebb az usb nem erdekel mert nem hasznalom ki ugyse:) a marvel 3.0 aztse tudom micsoda:D a lenyeg tudja az slit legyen 3 sata plusz 4 usb port es levan xarva a tobbi:)

(#532) N_A_S válasza Fail3D! (#531) üzenetére


N_A_S
veterán

Hát... 2K-ért nem venném ki a nem létező házamból az alaplapot :D De én még 5K-s nyereséggel se cseréltem volna le

szerk.:
heh, szép kerek mondat lett az előző hszom, viszont a felsorolásból kihagytam a "legfontosabbat":
- PCI-E 3.0 support! :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#533) Fail3D! válasza N_A_S (#532) üzenetére


Fail3D!
addikt

a faszom valt ivy re:D ha csak a gamekben nem tud 30% teljsimtenyt adni ar ertekben is akkor felejtos hogy en errol valtsak... jelen pillantban mar csak a hutessel akarok foglakozni a gepemben, vegre van 1 jobb hazam es kezdem probalni osszerakni az olcsobb vizhutest:) ill lehet vasarnap elviszik az 1ik 480-t es akkro kezdhetek agyalni hogy megprobaljam a cf-t vagy vegyek 5-10 k val olcsobban mask 480-t:)

(#534) XaraX válasza N_A_S (#532) üzenetére


XaraX
addikt

Na meg hát a színe.. :)
Vártam volna némi tapasztalati beszámolót a váltás után, figyeltem a topicot. :((( ;)

(#535) N_A_S válasza XaraX (#534) üzenetére


N_A_S
veterán

Bizony, a design sem utolsó! :) Pofásabb kinézetre a fekete slotok miatt, legalábbis nekem jobban bejön ez a semmi csicsa, minimál-design. Gondoltam rá én is még a csere előtt hogy majd írok valami összehasonlítást, de miután nincs eget-rengető különbség a két lap között nem igazán láttam értelmét. Igazából ami miatt megérte váltanom az az hogy egy olyan feature-rel se lettem szegényebb ami nekem kell / kellhet, viszont 3x annyi ramom van mint előtte volt.

Sajnos a 8GB-os Gaming "V1" kit még szót se érdemel, tuning az kb egyenlő a nullával, ami a 4GB-os V2 után kicsit csalódás, de valahol számítottam erre :(

https://tinyurl.com/phnas

(#536) Def26


Def26
félisten

Köszi a visszajelzést. :)

Elég gyors az ipon, mert tegnap utaltam pénzt és ma már át is vehetem a cuccokat.

Nem vagyok nagy híve a tuningnak de azért csak a 2500k procit rendeltem mellé biztos ami biztos. A gyártó honlapja szerint ajánlott memókat is választottam, remélem ezzel sem lesz baj.

Később le akarom cserélni a GTX480 -at 2db ATI valamire. Az is lehet, hogy HD6870 -re.

Egyébként az asrock lapok biosa sok mindenben eltér az asus lapoktól?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#537) XaraX


XaraX
addikt

Tegnap szert tettem egy Gen3 lapra, N_A_S segítségével, amit ezúton is köszönök.
A gondom az, hogy a Megahalaems hűtőm rev.A, és csak a 775 és 1366 foglalathoz van lefogató.
Elvileg a 775-össel fel kellene tudnom rakni, viszont a cpu leszorító keret felfogató csavarjai kilógnak, és az egyik eltartja a hűtő hátlapi keretét.
Másnak is volt ilyen gondja?
Esetleg sikerült megoldani valahogy?
Nem lehet kapni nálunk 1155-ös lefogatót a hűtőhöz, (legalábbis Én nem találtam),.
Ha nem lenne muszáj, nem cserélném ki másra, mert kedvelem. :)

(#538) Fail3D! válasza XaraX (#537) üzenetére


Fail3D!
addikt

aqua.hu oldalon nezd meg ott vannak kittek... csak a boszanto az egeszben amikor bementem a boltban a sotet elado egybol tagadott hogy ok ilyet nem arulnak de a honlapon ott van, sot van meg keszelten is 1155 lefogato hatlappal... csakengemelkuldott hogy ilyenekt ok biztos nem arulnak... azt ugyan nemtudom hogy a tiedhez jo e de nezd meg vannak fent kepek is. es univerzalis lefogatojuk is van.

(#539) V.Dave


V.Dave
senior tag

Akinek van z68 asrockja (extreme 4) tapasztalt hirtelen kékhalálozásokat vagy ez nálam egyedi probléma?

Meg az is jó lenne ha nem indulna ilyenkkor egyböl újra hanem megmegvárhatná amig elolvasom h mi szerepel a kék képernyőn

Xiaomi mi 8 6/128

(#540) XaraX válasza V.Dave (#539) üzenetére


XaraX
addikt

Nem indul újra, ha lelövöd windowsban az automatikus újraindulást.
Valami nem stabil, ha kékhalálozik, kevés lehet a fesz.

(#541) XaraX válasza Fail3D! (#538) üzenetére


XaraX
addikt

Nem egyszerű beszerezni, itthon nem találtam.
AMD-hez van, 1155/56 nincs. :(

(#542) Fail3D! válasza XaraX (#541) üzenetére


Fail3D!
addikt

en megprobalom a vizhutesem 775 lefogojat megfurni 1155 re bar mm en mulik hogy jo lesz e v sem... mert ez a 775 lefogatoba rakas nagyon nem jon be... vicc hogy alandoan csak a penz a lenyeg es ezert valtogatjak a foglalatokat... ezt is igazan csinalhatnak mar szabvanyra... a legjobb az volt iponban nrendeltem lefogatot, 4xer dragabb volt mint mashol... gondoltam adnak hozza hatlapot is... a faxt... megkerdezem es akkor ok hogy elol lefogatom de ahtul mifogja megtartani? azt honnan vegyek? erre megkerdezi hogy nem kaptam... mondom ha kaptam volna akkor valszeg meg elore se kene lefogato nem de? es visszakertem a penzt...

[ Szerkesztve ]

(#543) Def26


Def26
félisten

Van egy program, asrock extreme tuner ami indításnál ezt a hibaüzenetet dobja. "this utility is not for this platform"

Mitől lehet ez? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#544) V.Dave válasza Def26 (#543) üzenetére


V.Dave
senior tag

rossz helyről töltötted

legjobb ha asrock honlapjáról kiválasztod az alaplapod, download, és asrock extreme tuner europe

Xiaomi mi 8 6/128

(#545) Def26 válasza V.Dave (#544) üzenetére


Def26
félisten

Onnan szedtem. Már megoldódott.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#546) Atla


Atla
senior tag

Biosban melyik az az opció amivel meg tudom szüntetni h visszavegye a szorzót?
Minden energiatakarékos opciót kikapcsoltam de akkor is vissza veszi. :F

(#547) jaffa 2843 válasza Atla (#546) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

és ez miért is baj?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#548) Atla válasza jaffa 2843 (#547) üzenetére


Atla
senior tag

Ps2 emulátorral játszok,és ablakban futtatva látom h visszaveszi a szorzót.
Teljes képernyőre rakom akkor nem tudom mivan mert nem látom.
3D alkalmazásról beszélek,ezért nem értem miért veszi vissza.
Tdp nem lehet mivel 34-es szórzó van maximumnak megadva.Feszültség auto.

(#549) jaffa 2843 válasza Atla (#548) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

még mindig nem értem a problémát..

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#550) balpis válasza jaffa 2843 (#549) üzenetére


balpis
őstag

gondolom, akad a játék az emulátoron...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.