Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Haart válasza N_A_S (#198) üzenetére


Haart
addikt

Hát azért mondtam mert több panasz azért a geil ramokra volt főleg. Corsairt azért szokás megenni, de itt sem 100%. Mind1 nálam a ramot kingstonnak hivják és még nem volt vele probléma.

(#202) whitehand válasza N_A_S (#200) üzenetére


whitehand
senior tag

nem tudom átrakni és nem is akarom... nemsokára eladom ugyis :D

(#203) N_A_S válasza whitehand (#202) üzenetére


N_A_S
veterán

Azt csinálsz amit akarsz, felnőtt szüleid vannak.

https://tinyurl.com/phnas

(#204) gézu válasza whitehand (#202) üzenetére


gézu
őstag

nem tudom átrakni... ;]

- le van hegesztve a házad?
- nem megy bele a másik slotba?
- nem engedik, hogy hozzányúlj?
- tegnap is megrázott valami, és még fáj a kezed?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#205) N_A_S válasza gézu (#204) üzenetére


N_A_S
veterán

Akkor röhögök nagyot ha a következő űberf@szamárkás alapja is ugyanúgy dobálja majd a BSoD-okat mert a memóriák a szarok. ;]

https://tinyurl.com/phnas

(#206) hermanyi válasza whitehand (#196) üzenetére


hermanyi
őstag

És milyen Corsair mert ugye az se mindegy, Mennyi fesz kell neki milyen órajelen jár stb?
mert lehet kell neki 1.9V és mint tudjuk az I széria nem nagyon szereti a magas V s memokat és erről megint csak nem az alaplap tehet hanem a Processzor .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#207) whitehand válasza hermanyi (#206) üzenetére


whitehand
senior tag

Vengance 1600 cl8

(#208) whitehand válasza gézu (#204) üzenetére


whitehand
senior tag

a hütőtöl nem tudom átrakni...

(#209) whitehand válasza N_A_S (#205) üzenetére


whitehand
senior tag

nem hiszem hogy a ramokkal lenne probléma ha vanis megy vissza garba

(#210) gézu válasza whitehand (#208) üzenetére


gézu
őstag

Ha a venti van útban, azt feljebb lehet rakni pár centit, egy teszt erejéig mindenképp. Ha nem teszteled ki és a lapod jó, akkor meg úgy is visszavágják garból, hacsak nem zsíroztad le valahogy a cserét. Egyébként alap, hogy instabilitás estén a ramokat visszarakom alapra, ami Sandy-s rendszernél 1333mhz (cl9), és onnan indítom a hibakeresést.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#211) N_A_S válasza whitehand (#209) üzenetére


N_A_S
veterán

Használod bátran a szerkesztés gombot, senoirként már megtanulhattad volna kezelni.

Az lehet hogy te nem hiszed, de hinni tudod hol kell. A hardverkerbe egy ideig azért nem forgalmaztak Vengeance ramot mert a 80%-át visszavitték mert rossz volt. 1-2 hónapig nem is lehetett náluk kapni éppen ezért.

Amúgy ha az új lapnál kiderül h a memória a szar, és gariztatni kell akkor ezt a lapot mért is nem viszed vissza garba?

Mert ugye ha mégis valami bibi van a lappal akkor inkább majd más sz@pjon vele? Ez aztán a korrekt hozzá állás

https://tinyurl.com/phnas

(#212) hermanyi válasza gézu (#210) üzenetére


hermanyi
őstag

Az a gebasz ,hogy beviheti a lapot garba és letesztelik 1.5V-s 1333 as CL9 es memoval és ha azzal mükszik akkor szépen visszakapja a lapot ,hogy hibátlan .
De ha a lustaság fáj arrébb rakni egy hűtőt akkor ez van nincs mit tenni el kell fogadni sz@r a lap és minden egyéb hardver tökéletes :)
Nekem 1 erős hetem ment arra rá ,hogy kiderítsem ,hogy az egyébként tökéletes memoimat nem komázza és random fagyott a gép ,egyszerűen nem szerette azokat a memokat de a mostanival tökéletesen elvan pedig ezek 1.65V sek a régiek pedig 1.5V

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#213) whitehand válasza gézu (#210) üzenetére


whitehand
senior tag

Meröleges a hütő és a borda van útban...

(#214) GypsFulvus2 válasza N_A_S (#211) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

"Az lehet hogy te nem hiszed, de hinni tudod hol kell. A hardverkerbe egy ideig azért nem forgalmaztak Vengeance ramot mert a 80%-át visszavitték mert rossz volt. 1-2 hónapig nem is lehetett náluk kapni éppen ezért."

Oh, basszuskulcs, épp ilyen ramokat szándékoztam venni... Egyre nagyobb gyötrelem ez az új konfig összerakás.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#215) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak!

Kérdés:

Adva van mondjuk egy z68-as lap meg egy 120-as SSD (intel 320), az SRT, ha jól tudom 64GB-ig kezeli az SSD-t és a fennmaradó részt külön partícióként fogom látni.

Na most nekem az az ötletem támadt, hogy fogom és ketté osztom az SSD-t, az egyik partícióra (~60GB) felnyomom a rendszert (lássuk be, valszeg elfér rajta a win 7 vígan) a másik (~60GB-s) partíciót pedig SRT-hez használom. Ez így ebben a formában kivitelezhető és célra vezető? :F

Vagy milyen megoldást ajánlanátok? :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#216) hermanyi válasza BioNiCMaN (#215) üzenetére


hermanyi
őstag

tudtommal nem fog összejönni :D
SRT akkor működik ha a winfos a HDD-n van és a megosztott SSD-d egyik felét gyorsítótárnak használja .
de ha a Winfos az SSD-n van és elég nagyocska amint írtad és elfér rajta minden akkor minek is az SRT?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#217) BioNiCMaN válasza hermanyi (#216) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Viszont akkor az okfejtésedet folytatva nekem nem is kell Z68. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#218) hermanyi válasza BioNiCMaN (#217) üzenetére


hermanyi
őstag

Akkor okfejtés tovább az SRT az SSD-t mivel is gyorsítaná? Az max a HDD-t tudja az SSD-vel gyorsítani :)
Nekem a Buffalon van a rendszer meg ami kell a Seagate meg csak adattár torrent és hasonló dolgoknak :)

Amúgy számomra Giga és Asus lapok után nagyon kellemes meglepi az Asrock Z68E4

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#219) BioNiCMaN válasza hermanyi (#218) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az SSD mellett lenne egy 750-es vagy terrás HDD, rajta a 148 GB-s Steam könyvtárammal. :D Ezt kellene némileg gyorsítania. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#220) hermanyi válasza BioNiCMaN (#219) üzenetére


hermanyi
őstag

akkor a Winfost a 148 GB Steam könyvtár mellé és mehet az SRT :))
Amúgy az SRT nek is vannak apróbb gondjai csak többszöri fájl használat után kezdi gyorsítani az adott alkalmazást :((

De mi a franc van annyi minden abban a Steam mappában ? ;]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#221) GypsFulvus2 válasza BioNiCMaN (#219) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én más okból, de olyan konfigot akarok összerakni, amelyben egy rendszer SSD mellett lenne két db egytányéros, gyors HDD RAID0-ba kötve. Sztem ez manapság földi halandók számára az elérhető leggyorsabb rendszer. Hacsak nincs elég elég sok lóvéd ahhoz, hogy egy RevoDrive-ról boot-oljon a rendszered, a Stream-et meg egy 256 gigás SSD-re pakold... ;]
De azt még mindíg nem tudtam eldönteni, hogy milyen lap kerüljön ez alá... :(

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#222) N_A_S


N_A_S
veterán

Megvan a cserelapom! :C + vettem egy GTX 480-at is :)

https://tinyurl.com/phnas

(#223) BioNiCMaN válasza N_A_S (#222) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Hű, lemaradtam valamiről. Minek neked cserelap? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#224) N_A_S válasza BioNiCMaN (#223) üzenetére


N_A_S
veterán

Mert meghalt az E4-em (saját hibámból)

De ma kaptam egy teljesen új boxosat :)

https://tinyurl.com/phnas

(#225) N_A_S


N_A_S
veterán

Fatal1ty Z68 Professional Gen3

https://tinyurl.com/phnas

(#226) Jofi81 válasza N_A_S (#225) üzenetére


Jofi81
őstag

Hát ez elég jól néz ki! :)

(#227) Mampa válasza N_A_S (#225) üzenetére


Mampa
csendes tag

Mint a P67 Fatal1ty. Igen szimpatikus! :K

(#228) whitehand


whitehand
senior tag

Más tapasztalat olyan hibát hogy az egér lefagy ha más usb eszközt indit? kihuzás bedugás segit rajta...

(#229) BioNiCMaN válasza N_A_S (#225) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Majd otthon beszerkesztem az 1. hsz-be. Köszi! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#230) Mampa válasza N_A_S (#225) üzenetére


Mampa
csendes tag

Amúgy ez a lap pl. tápellátásban ugyanaz, mint a P67 Fatal1ty?

(#231) N_A_S válasza Mampa (#230) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem tudom hogy ez elírás e, de a P67 16+2-es, ide meg azt írják hogy 12+6-os :F

https://tinyurl.com/phnas

(#232) BioNiCMaN válasza N_A_S (#225) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az áráról lehet tudni valamit? :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#233) Mampa válasza N_A_S (#231) üzenetére


Mampa
csendes tag

Igen, ezért kérdeztem. De notóriusan mindenhol 12+6-nak írják... Mondjuk nem annyira érdekes... Azt hiszem, a következő alaplapom ez lesz... :K :R

(#234) N_A_S válasza BioNiCMaN (#232) üzenetére


N_A_S
veterán

Konkrétat nem, de szerintem a P67 Professionalhoz képest, kb +3-5K lesz.

https://tinyurl.com/phnas

(#235) BioNiCMaN válasza N_A_S (#234) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Annak örülnék, ha levinné a P67-es árát. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#236) N_A_S válasza BioNiCMaN (#235) üzenetére


N_A_S
veterán

Azoknak szerintem azért nem fog jelentősen esni az ára mert elvileg leálltak a P67 gyártásával. Szóval ami készleten van azt nagyjából a mostani áron előbb utóbb kiárulják

https://tinyurl.com/phnas

(#237) BioNiCMaN válasza N_A_S (#236) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Remélem nem lesz igazad. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#238) ETOM


ETOM
addikt

Nah az ETRON usb-vel mi a helyzet javították már a drivert?

[ Szerkesztve ]

(#239) KaiotEch válasza ETOM (#238) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez engem is érdekelne, mert lehet vennék egy AsRock Z68 Extreme4-et, mert ami volt ASUS P8Z68-V Pro az hibás volt és nem is kaptam helyette másikat. Ez az asrock egyébként hozza azt a minőséget és tuningot, egyebet mint az asus?

(#240) ETOM válasza KaiotEch (#239) üzenetére


ETOM
addikt

Én a pro3-t néztem ki tuning nem lenne, de azért nem szeretnék kék halálokat meg ilyesmit egy USB miatt főleg h 64 bites win7-t használnék.

[ Szerkesztve ]

(#241) KaiotEch válasza ETOM (#240) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az nekem olcsójánosnak tűnik és még randa is :)

(#242) ETOM válasza KaiotEch (#241) üzenetére


ETOM
addikt

mivel tuning nem lesz + házba lesz :DDD nem nagyon érdekelnek ezek így is sokallom a pénzt rá, de hát egyszer kell megvenni esetleg ha nem egykártyás rendszert építenék megérné a nagyobb.

(#243) KaiotEch válasza ETOM (#242) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én is sokallom mindenre, de nekem ez az egyetlen "rossz szenvedélyem" van: A számítógép :D

(#244) ETOM válasza KaiotEch (#243) üzenetére


ETOM
addikt

hát detto nekem is :D viszont mivel teljes gép update lesz kicsit necces ígyis a sok kiadás. nekem elég a pro3 csak jó legyen az a retkes USB is mire veszem. :DDD

jah meg az autók, de az más téma :DDD

[ Szerkesztve ]

(#245) KaiotEch válasza ETOM (#244) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Először én is azzal indultam, aztán mondom adok 10eFt-al többet egy pro asus lapért... hát kifogtam a hibásat...

(#246) ETOM válasza KaiotEch (#245) üzenetére


ETOM
addikt

huh hát az elég gázos.. remélem engem elkerülnek a rossz alkatrészek elég sok mindent kell vennem.
és nem cserélték am?

[ Szerkesztve ]

(#247) KaiotEch válasza ETOM (#246) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem, egyből adták vissza a pénzt. Kicserélték volna, csak nem ajánlják. Ma a polcon 6db ASUS P67-est és 2db Z68-as lapot számoltam ami hibás. Gigából alig és AsRock-ból talán most nem is láttam. De gigát mostanság nagyon szidják, én ASUS párti vok eddig a P5Q-val sosem volt problémám talán az egyik legjobb 775-ös lap volt.

[ Szerkesztve ]

(#248) ETOM válasza KaiotEch (#247) üzenetére


ETOM
addikt

énnekem AMD-s asrock lapom volt maradok a márkánál nem volt vele gondom mostanság meg már tisztességes lapokat gyártanak. gigáért sose rajongtam.. egyszer volt nem rég beis szart.

[ Szerkesztve ]

(#249) balpis válasza ETOM (#242) üzenetére


balpis
őstag

Az USB3 nem megy most sem még win7 alatt, csak USB2-es eszközökkel. Kékhalál nincs miatta, csak egyszerűen ledobálja a kapcsolatot másodpercekre. Korábban írtam itt erről.

Úgy tűnt - egy teszt volt nálam, mert nincs saját USB3 cuccom -, hogy 32 bites XP alatt korrekt a driver. Ott a külső USB3-as HDD jó dupla sebességet tudott, mint USB2-es porton.

Egyébként nem csúnya szerintem, az elite 430-ban se látom, a kártyák és a Hyper 212 eltakarja.
Az alaplap a tuningot is bírja, azt komolyabban ez a hűtő nem tudja sajnos. (4.3GHZ-nél már percek után tojást lehetne sütni a CPU-n), úgyhogy egyelőre visszatettem alapra. Úgysem kell a plusz egyelőre. Sajna ha emelt a szorzó, nem megy a CnQ, azaz terhelés nélkül is marad az emelt freki, egyébként 1600-ra esik vissza 3.3-ról.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#250) Mampa válasza balpis (#249) üzenetére


Mampa
csendes tag

Na, én is belefutottam a legújabb USB3-as driverrel egy Extreme4 lappal abba, hogy egy Iomega USB3-as külső vinyóval lényegében leáll a gép. Nem fagy le, de nem csinál semmit. Csak az eszközezelővel tudom lelőni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.