Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hermanyi válasza diegho (#150) üzenetére


hermanyi
őstag

Te vagyis ti tudjátok :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#152) balpis válasza Haart (#139) üzenetére


balpis
őstag

Én is erre gondoltam, mikor Z68-at vettem H67 helyett.
Aztán jött a pofáraesés:
- először: csak egy HDD-hez tudom hozzárendelni egy időben
Ez volt a kisebbik

- másodszor: Csak Win alatt megy, mert valójában nem egy HW szintű megoldásról van szó, csak támogatja, hogy a Win7 tudja így használni....

Pedig azt gondoltam, ezzel a SSD caching megoldással jó lesz, ha veszek egy 30-40GB-st, s használom majd párhuzamosan az XP, Win7 és Ubuntu mellett is.
Mst egyre inkább hajlok afelé, hogy kivárok, s veszek majd később egy 90-120GB-st, s rárakom mindhárom rendszert...

Mivel a tuning csak másodlagos, így elég lett volna egy 10-essel olcsóbb H67-es lap is :(

Egyébként mikor 48-as (vagy akár 44-es) szorzókról hallok, akkor ott mivel hűtitek a CPU-t? Én 44-en próbálatm, de Hyper 212+ alapfeszen is nagyon kevés neki, pillanatok alatt közelíti a 80 fokot prime alatt, úgyhogy gyorsan le is állítottam.

(#141) sz_abika: meg lehet keresni a táblázatot - nekem is valami 3-as vagy 4-es radeon széria rémlik, az nVidiában nem emlékszem honnan kezdve, de a mérések szerint a virtu hatása pontosan 0 az energia megtakarítás szempontjából :(

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#153) balpis válasza diegho (#150) üzenetére


balpis
őstag

Azért ha jól rémlik, legalább 20GB-st ajánlanak. egy 8GB már nagyon kicsi, még a rendszer indulásakor használt file-ok semigen férnek el rajta. Egy 16-os talán már elmegy.

Attól lesz gyorsabb a gyakran hasnált file-ok betöltés, hogy a cachben - azaz az SSD-n maradnak - hacsak nem íródik felül. Ha nagyon pici az SSD, akkor a normál használat során felülíródhat már a bootkor bekerült adat, így a kövtkerő indításkor már nem lesz ott.
A tesztek szerint úgy a file-ok 3. használatakor (pl. 3. boot) kezd el érezhetően gyorsulni, s a 3-5. bootnál már gyakorlatilag hozza azt a tempót, amit a SSD-re telepített rendszer nyújtana.

Akkor tűnik jó megoldásnak, ha van egy 20-30GB SSD, egyetlen rendszer és több nagyméretű játék, melyeket mondjuk hetente váltogatsz. Ekkor a rendszer gyors lesz, s minden játék a 2-3. indítás után, mert felkerül az SSD cachbe automatikusan. Mikor újabb játékot kezdesz, akkor az 2-3 indítás után felülírja a korábbit, így az lesz gyorsabb.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#154) balpis


balpis
őstag

Etron USB3 tapasztalatom (Z68 Pro3):

Ma kaptam kölcsön egy USB3.0-s HDD-t. Kipróbáltam. Mind a 0.96, mind a 0.101 ugyanúgy működött nálam:

- USB2.0-s HDD, egér tökéletesen működik Win 7 (64 bit) alatt az USB3.0-s porton
- az USB3.0-s HDD akár írás, akár olvasás közben lefagy, megakad, majd másodpercek (vagy percek!) után folytatja. Azaz nem fag yteljesen, de lényegesen lassabb, mint ugyanez a HDD egy USB2.0-ra kötve.

Ezután megnéztem XP alatt is:
- mind USB2.0-s HDD, egér, webcam jól működik a 3.0-s porton.
- az USB3.0-s HDD is teljesen jól működik, a sebessége 2-2.5-szöröse sz USB2.0-s porton mérhetőnek.

Azaz a HW jónak tűnik, csak még mindig nincs rendes 64 bites driver :(

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#155) Haart válasza balpis (#152) üzenetére


Haart
addikt

Hát igen akinek több rendszere van és több winyója annak ez a megoldás nemjó. Nekem speciel jó lenne. Aki nem így van vele annak marad a single ssd módszer.

(#156) balpis válasza Haart (#155) üzenetére


balpis
őstag

Ja, a több lemezt azt már elég hamar lehetett sejten, hogy nem fog tudni kezelni, mert kicsit olyan az egész, mintha raid-ben lenne a két lemez (HDD - SSD) ilyenkor.
De azt, hogy ez egy oprendszerben kezelt SW-es megoldás nagyon nem láttam, hogy terjesztették volna. Valamiért bíztam benne, hogy ez egy rendes, alacsony szintű megoldás, s szimplán másolja a szektrokat a HDD-ről az SSD-re, ha kell.
Mondjuk titokban féltem, hogy ez nem fog menni így, mert valaminek figyelnie kell, hogy hanyadszor használod ugyanazt a file-t, elsőre nem tölthet fel mindent, csak akkor érdemes, ha rövid időn belül többször van rá szükség, mert különben baromi gyorsan megtelne egy kis SSD, illetve törölni semilllik olyasmit, amit naponta használsz róla. Ezt pedig alaplapi szinten nem látom, hogyan lehetne megoldani. De bíztam benne, hogy csak én nem vagyok elég intuitív.
Sajnos nemlett igazam.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#157) sz_abika válasza balpis (#152) üzenetére


sz_abika
addikt

Elhiszem, hogy meg lehet keresni, csak nem talalom es ezert kerdeztem itten :U

PSN: xszabikax

(#158) balpis válasza sz_abika (#157) üzenetére


balpis
őstag

Nem tudom, hova tűnt, már mindenféle keresést próbáltam, de én sem lelem sehol.

A Lucid oldalán végül ez található:
"Allow customers to choose from the most popular AIBs from NVIDIA (2000, 4000 and 5000 series) and AMD ATI (4,000 and 5,000 series) "
Egyértelműen el van írva, szerintem, az nVidia esetében a 200, 400 és 500-as sorozatról lesz szó. A Radeonnál egy cikket láttam pár héttel ezelőtt, ami a már 6000-es széria támogatásáról szólt.

Azonban a tesztek alapján nagyon nem jó sajnos semmire, sokkal nagyobb volt afüstje, mint a lángja. Se energia megtakarításban, se teljesítményben nem hoz szinte semmilyen esetben semmi pluszt :(
Így különösebben nem is érdekel... Ha nagy videot akar kódolni az ember, úgy tűnik, érdemes kivenni a VGA-t :)

Úgyhogy számomra ez a Z68 egy elég nagy átverésnek tűnik. Ez se megy, az SSD caching is erősen korlátozott. Azaz a gyakorlatban semmi több, mit amit előszös mondtak: a H67 és a P67 kersztezése.
És ráadásul még ezt az etron drivert se bírják rendesen megcsinálni :(

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#159) Haart válasza diegho (#150) üzenetére


Haart
addikt

16os is ottvan 11k körül az se sokkal több dupla hellyel. :C

(#160) diegho válasza balpis (#158) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezért is nagy dilemma számomra, hogy mégis milyen lapot vegyek a H61 helyett. Z68 pro3-at, amiben van SRT meg Virtu, de egyiket se használnám ki, egyedül talán a VGA kimenetnek van értelme, vagy P67 pro3-at, amin több a fázis, sokkal komolyabb lap benyomását kelti, mint a Z68, de nincs semmi új fícsör.

(#161) sz_abika válasza balpis (#158) üzenetére


sz_abika
addikt

Vegul ugyanerre bukkantam en is, es keszultem megosztani. Furcsallottam a 2000-es nvidiakat en is :D
Am azert lenne fontos, mert mar feljebb irtam -par oldallal arrebb-, hogy nem bootol a masinka, csak ha nincs bent az alaplapi elem es ugyerzem, hogy a regi VGA-val lehet a gond.
Koszi am!

PSN: xszabikax

(#162) XaraX válasza balpis (#158) üzenetére


XaraX
addikt

Én 3 vga-val próbáltam a Virtu-t, és mindhárommal üzemelt rendesen.
Giga 6850 OC, 5850 OC és egy Asus 8800GTX.
". Se energia megtakarításban, se teljesítményben nem hoz szinte semmilyen esetben semmi pluszt"
Ezzel nem vitatkozom, :) , a rendes működést a két vga közti váltásra értem.

(#163) diegho


diegho
nagyúr

Van köztetek olyan, aki használt P67 pro3-at és Z68 pro3-at is?

(#164) Haart válasza diegho (#163) üzenetére


Haart
addikt

Nem hiszem hogy lenne sok ilyen elvetemült XD

(#165) powered válasza diegho (#163) üzenetére


powered
tag

z68 pro3 van nekem. Tuningban jó lap mem/proci tekintetében. A virtu meg havonta frissül, újul lehet lesz belőle valami. És én a helyedben az újabbat venném. Mindig a legújabb cuccot vedd! :P

(#166) balpis válasza powered (#165) üzenetére


balpis
őstag

azért nem árt, ha vársz pár hetet, legalább a lehetséges problémákkal képbe kerülj :)
De ma már a Z68 túl van ezen a pár héten :)

Ha nem lenne ez az etron chipes mizéria, akkor nem látnám semmi értelmét a P67-es lapoknak ma a Z68 mellett, szinte azonos áron. Max. olcsón, a H67 árának a szintjén.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#167) powered válasza balpis (#166) üzenetére


powered
tag

Nekem per pill nincs etron problémám. cd-s alaplapi driver-rel volt kék halál néha.Habár nem tudom...miben nyilvánul még meg? jók ezek a lapok szerintem és ha van rá keret, extrem legyen.+ i5 2500k proci best buy :C

(#168) balpis válasza powered (#167) üzenetére


balpis
őstag

Szia!
Nálam most így néz ki.
Te melyik drivert használod, milen oprendszert, s milyen USB3-as eszközökkel próbáltad? Milyen alaplapot?

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#169) Haart


Haart
addikt

Valaki használj a smart response-t? Hogy kell aktiválni, mert nekem ha raid-re állítom a biost, akkor nem áll fel a win7, elszáll kék halállal. Lehet nem tetszik neki hogy előzőleg ide módban volt a winyó? Csak ahci-ról lehet egyből átnyomni raidbe? :W Vmi ötlet?

(#170) N_A_S válasza Haart (#169) üzenetére


N_A_S
veterán

Intel RST-be tudod bekapcsolni ha jól tudom. Meg kell jelenjen egy gyorsítás gomb ha a HDD-n van a oprendszer.

https://tinyurl.com/phnas

(#171) Haart válasza N_A_S (#170) üzenetére


Haart
addikt

Na közbe meglett, elég körülményes volt, mivel ugye a hdd eleve ide módban volt. Azt át kellett tenni ahci módba, utána a registryben 3 helyen is át kellett írni az értékeket, és utána jólett. Cirka 1.5 órám ráment ezen megoldások keresésére :D
De heppy van mert nem kellett újrarakni a rendszert hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#172) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

sziasztok!

honnan lehet beszerezni ezt az Etron usb3 drivert: 0.98?
hivatalos oldalon még mindig a 0.96-os van fent

vagy ami jelengleg a legujabb.. nemtom hol tart most

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#173) N_A_S válasza jaffa 2843 (#172) üzenetére


N_A_S
veterán

[link]

https://tinyurl.com/phnas

(#174) jaffa 2843 válasza N_A_S (#173) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

köszi.. oldal jónak tűnik->mentve :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#175) balpis válasza jaffa 2843 (#174) üzenetére


balpis
őstag

Azért a tapasztalatot megírhatnád majd vele!
Nekem ezzel se ment az USB3 HDD csak akadozva. :(

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#176) Haart válasza balpis (#175) üzenetére


Haart
addikt

Mennyi a sebesség növekedés usb3-at használva? Van értelme egyáltalán?

(#177) balpis válasza Haart (#176) üzenetére


balpis
őstag

Ahogy tapasztaltam, win7 alatt nem ment, a szakadozás miatt kb. 1/10-re, vagy az alá csökkent :(
XP alatt 2-2,5-szeresnek mértem. De ez valószínűleg eszköz függő is.

Más: linux alatt használ valaki IGP-t? (Tudom, ez elvetemült ötlet egy Z-s alaplapnál, de hátha)
Én eddig csak azt néztem, hogy elindul, OK. Ma akartam kicsit használni, s egész hamar lefagy. Próbáltam újra telepíteni, már telepítés közben lefagy - szép színes, villogó képernyővel.
Live CD indítás: egy pár másodpercig megy, aztán fagyás.
Most beraktam a 4870-et: gond nélkül megy minden....
Úgy tűnik, az ubuntu nem igazán supportálja a HD3000-et :(
Vagy valami más hiba lehet, nem tudom...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#178) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok a lappal kapcsolatban?A topikot olvasgatva elég vegyesek a vélemények.A P67-es társát eléggé lehúzták a másik topikban.Gondolkodtam a vételén,de kicsit most elbizonytalanodtam....

(#179) Jofi81 válasza JHONNY 79 (#178) üzenetére


Jofi81
őstag

Én teljes mértékben meg vagyok vele elégedve, nem is tudok olyanról, akinek komolyabb gondja lenne ezzel a lappal. Az USB 3 driveren még van mit reszelgetni, de az szoftveres probléma, előbb-utóbb megoldódik (ez nem is az AsRock, hanem az Etron sara). Ennyi pénzért nem nagyon találsz jobb vételt szerintem.

(#180) 1269 válasza JHONNY 79 (#178) üzenetére


1269
tag

kb. 1,5-2 hónapja nyúzom az asrockot, ÉN eddig nem találkoztam semmi problémával.
Gigáról váltottam, megkönnyebbülést érzek. ( a gigának sok apró baja volt:
Bios támogatás (az nem volt)
Véletlen fagyások (tuning nélküli gépben)
Proci venti vezérlés
Elfelejtette néha a bios beállításokat (elemet cseréltem)
Ha nem felejtette el, akkor reset-elni kellett mert megbolondult
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Egy ideig nem veszek gigát az biztos, pedig az utolsó 3-4 lapom giga volt.

(#181) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Köszi a hozzászólásokat.Ezek szerint csak a P 67 tulajoknak vannak problémái az Asrock-al.

(#182) XaraX válasza JHONNY 79 (#181) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Erre gondolsz pl?
Nekem volt P67 extreme4-em is, semmi gondom nem volt vele.
USB3-at nem használok.
Hangot megoldom, hogy a ház elejébe van dugva a második eszköz, automatikusan vált, ha kihúzom természetesen.
Máshogy eszembe sem jutott próbálni sem, ez így kézenfekfő, legalábbis számomra.
Hogy mikor fog meghalni, ki tudja?
Majd ha meghal, kidobom, vagy gariztatom.
Volt 6 napos Giga lapom, ami meghalt.
És 1 hónapos asus is.
Viszont a lap jelenleg betonstabil, elég rendesen tuningbarát.

(#183) JHONNY 79 válasza XaraX (#182) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Igen,erre.Lapot keresgélek i5 2500 K proci alá,tapogatózok mit érdemes megvenni ami nem túl drága.

(#184) jaffa 2843 válasza JHONNY 79 (#183) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nekem Z68 Extreme4 lapom van a 2500K alatt, és nálam sincs semmi probléma, a tuning megy rendesen, ami az előző giga lapomrol nem mondható el, ráadásul azzal a lappal random fagyásaim is voltak (igaz az p35ös 775ös lap volt, de gigát én sem fogok venni mostanában az biztos), én amondó vagyok, hogy asrock, asus, MSI trióból érdemes válogatni. Ezek közül viszont az asrocktól többet kapsz ugyanannyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#185) XaraX válasza JHONNY 79 (#183) üzenetére


XaraX
addikt

Hát azt veszel, ami szimpatikus, ebbe nem tud beleszólni senki.
Giga lapokra sokan panaszkodnak, főleg a bios miatt.
Asus sem problémamentes, talán még az Msi, amire kevés a panasz.
Mint írtam, P67-ről cseréltem Z68-ra, maradtam az asrock-nál.
"(#184) jaffa 2843 "
Azért nálam alaplap még nem élt meg 3 évet, kivéve a Giga P35 DS4-et. :)
Nem találtam benne hibát, de ez egyéni vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#186) jaffa 2843 válasza XaraX (#185) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

nekem giga P35-DS3L volt, viszont nekem ez is elég volt, hogy ezek után mellőzzem a giga deszkákat :D
előtte egy asus p5b-m volt, amivel nem nagyon volt gondom
giga vga-m is volt, az viszont megadta magát 1hónap után

személyes tapasztalatom nem tul jó a gigával, igy ha egy mód van rá kerülöm mindenből :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#187) JHONNY 79 válasza XaraX (#185) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Akkor lehet megpróbálkozok én is egy Asrock lappal.A Gigákkal idáig nekem nem volt bajom,max a Geil rammal volt némi kompabilítási problémája,illetve kicsit hosszabb a boot idő ahogy észrevettem.

(#188) 1269 válasza JHONNY 79 (#187) üzenetére


1269
tag

Én nem rábeszélni szeretnélek, csak elmondtam a saját véleményem az asrock- giga viszonyomról.
Azt neked kell eldöntened, hogy melyik lap az ami jobban megfelel az elvárásaidnak.

[ Szerkesztve ]

(#189) zso85


zso85
tag

Sziasztok.
Mennyivel rosszabbak a z68 a p68 lapokhoz képest tuning téren????
Remélem van itt olyan aki p-ről -z re váltott!!
Előre is köszönöm.

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#190) XaraX válasza zso85 (#189) üzenetére


XaraX
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#191) whitehand


whitehand
senior tag

Vettem egy Z68 extreme 4 lapot kényszerböl...eddig ez a legszarabb lap ami a kezem alatt volt a következőket "csinálja":

- Webkamera képe ocsmány lesz egy idő után
- random módon belefagy az bootolásba majd utána csak cmos resettel indul el...

Tuningolni még nem is mertem se a ramot sem a procit a beállitások nem tiszták, de instabilitása miatt nem is nagyon akarok próbázni vele

(#192) jaffa 2843 válasza whitehand (#191) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

egyedi probléma, ha biztos hogy lap hiba, akkor gari...
egyébként hibás darab mindenhol van, elég butaság leszólni egy egész szériát, csak mert egy hibás darabot fogtál ki...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#193) Haart válasza jaffa 2843 (#192) üzenetére


Haart
addikt

A másik tipikus hogy nem találok valamit a biosban akkor az már egy sz@r alaplap. Csak mert full más gyártja és nem találok meg semmit a biosban, és így minden kínai. Ez csak az embert minősíti. :(

(#194) whitehand válasza Haart (#193) üzenetére


whitehand
senior tag

megtaláltam mindent a biosban, de huzás nélkül befagy akkor hogy stabilizáljam huzva?
majd felrakom a legujabb biost azzal meglátom mi a helyzet

(#195) Haart válasza whitehand (#194) üzenetére


Haart
addikt

Na látod ezzel kellett volna kezdeni, a másik hogy megnézed lehet a ramra ideges. Lehez ezer más oka egyből nem jó a lapra fogni. De ha még a cuccaid sincsenek kinn az adataidnál találgatni se tudok.

[ Szerkesztve ]

(#196) whitehand válasza Haart (#195) üzenetére


whitehand
senior tag

a ram corsair....igaz nincs benne a kompatibilitási listában, de azért na :)

(#197) Haart válasza whitehand (#196) üzenetére


Haart
addikt

Akkor az kilőve. Geil pl lehet nem anynira lett volna jó. Időzítések rendben? Freki rendben?

(#198) N_A_S válasza Haart (#197) üzenetére


N_A_S
veterán

Mért is van kilőve ha Corsair? Spec a Vengeance-el elég sok probléma volt kezdetben.

A Corsair is egy sz@r ;]

https://tinyurl.com/phnas

(#199) whitehand válasza N_A_S (#198) üzenetére


whitehand
senior tag

nekem az van...

(#200) N_A_S válasza whitehand (#199) üzenetére


N_A_S
veterán

Először próbál ki a ramokat a másik két foglalatban (ha fehérben vannak akkor a kékben, ha nem akkor fordítva)

Ha ez nem válik be akkor futtass egy memtest-et. Simán lehet hogy a memória b@szakszik, GSkill-t kellett volna venned szvsz.

https://tinyurl.com/phnas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.