Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) szacsee válasza Wind-Storm (#1550) üzenetére


szacsee
nagyúr

Elvileg semmi sem. ;]
EVGA deszkánál 2x8 Pinre írtak 600W-os terhelhetőséget. A neten 4 pinnél 125W ajánlott maxot írnak. LGA 1366-os lapot talán ki sem adtak 4-pines csatlakozóval. 130-140W felett nem sok minden történik látszólag kívülről. Nagyobb tuningnál a 4 csatlakozási pont fele test, fele +12V. Ha belegondolsz, akor cirka 10A megy a két csatin ha 120W-os a proci étvágya. 12-15A körül már határeset lehet és a 8 pines érintkező felületének a fele a 4 pines, azaz ugyanannyi áram halad át rajt kisebb felületen. Átmelegszik egy idő után laikusoknak érthetően elég a csatlakozó, aminek megnő az ellenállása, emiatt még több áram fog pocsékba menni, hogy a proci étvágyát lecsillapítsa az elégett csatin keresztül. Ha nem veszi észre a felhasználó, hogy barna a csatlakozó, vagy el van színeződve a csatlakozó, vagy a dugó, akkor egy idő után ilyen lesz.

Tápfesz pedig nem épp stabilnak mondható. Emiatt a feszültségszabályozó áramkör amíg bírja addig oké, utána elszáll (ált kondik szoktak) és ha mákod van megmaradt a procid, ha nincs akkor lappal együtt az is bukó.

[ Szerkesztve ]

(#1552) asturel válasza szacsee (#1551) üzenetére


asturel
őstag

Hmm, ez elég ijesztő, valahogy meg tudom nézni, hogy hány W-ot kér a cpu (tuningolva)? (Azonkívűl, hogy beállítom a max tdp-t biosban :D)

[ Szerkesztve ]

(#1553) Socket A


Socket A
aktív tag

Hali!
Extreme3 Gen3 lapom van és szeretnék egy Alpenföhn Matternhorn rev b procihűtőt
akinek esetleg van ilyen megosztaná a tapasztalatát hogy mennyire zavarja a RAMokat?(4x2 giga van nekem)

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#1554) Wind-Storm válasza szacsee (#1551) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát ez elég gagyi, hogy nincs annál a csatlakozónál túlterhelésvédelem ilyen esetekre ha csak az egyik van bedugva...

(#1552) asturel

Aida64-et felteszel és ott elvileg nálad is kiírja a Számítógép/Érzékelőnél a CPU Package fogyasztási értékét Wattban, hogy ez mennyire megbízható azt ne kérdezd... :U

(#1555) balpis válasza asturel (#1552) üzenetére


balpis
őstag

Elvileg ha beállítod a max TDP-t, azt nem haladhatja meg.
Egyébként nagyságrendi becslésre jó lehet az is, hogy a freki növeléssel kb. egyenes arányban nő a felvett teljesítmány, a feszültség emeléssel pedig négyzetesen arányosan.
Ez alapján egy 33% sebességnövelés (3.3GHz ->4.4GHz) 10% feszültségemeléssel kb. 1.33*1.1*1.1=1.613, azaz kb. 60% felvett teljesítmény növekedéssel kell számolnod. (egy 95W TDP-jű proci ebben az esetben kb. 150W-ot is felvehet.)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1556) asturel válasza Wind-Storm (#1554) üzenetére


asturel
őstag

Ismerem az AIDA64-et, viszont ez 44x100-on ir 85W-ot full load alatt. Ami azert keves, nem?:D

(#1557) Wind-Storm válasza asturel (#1556) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem meg 50 W körül stabilitásteszttel.
44x100 itt mi is a 44 és mi a 100? :F

(#1555) balpis

Egyébként nagyságrendi becslésre jó lehet az is, hogy a freki növeléssel kb. egyenes arányban nő a felvett teljesítmány, a feszültség emeléssel pedig négyzetesen arányosan.

De ha változatlan az órajel és csak a feszt emeljük, akkor a teljesítmény változatlan és az áramfelvétel csökken Ohm törvénye szerint, nem? :F
Evvel kísérleteztem is Aida-ban.
Pl.:
P=U*I Ahol mondjuk P=95 W U=1,2 V és ebből következően I =P/U azaz ~ 79 A

De ha ugyanezt a teljesítményt kell hoznia a 1 Volton, akkor máris 95/1= 95 Ampert kell felvennie és ez nagyobb megterhelés a tápnak tehát nagyobb lesz a gép fogyasztása.

Viszont nagyobb feszen több hőt is fog eldisszipálni a proci.

Sajnos nincs konnektoros mérőkém, hogy ezt ellenőrizni is tudjam.

Ez alapján egy 33% sebességnövelés (3.3GHz ->4.4GHz) 10% feszültségemeléssel kb. 1.33*1.1*1.1=1.613, azaz kb. 60% felvett teljesítmény növekedéssel kell számolnod. (egy 95W TDP-jű proci ebben az esetben kb. 150W-ot is felvehet.)

itt mikkel és hogy is számoltál? most nem tudom ezt követni.. :F

[ Szerkesztve ]

(#1558) balpis válasza Wind-Storm (#1557) üzenetére


balpis
őstag

A 44*100 az 4400 (MHz). egy 100MHz-es alapfrekvencia, s a CPU ezt szorozza fel 44-gyel a működéséhez...
Hogy 44*100 vagy 22*200, gyakorlatilag mindegy, a végeredmény egy 4400MHz-en dolgozó CPU lesz.

Szerintem azt nem teheted fel, hogy ha növeled a feszt, csökken az áram. Ez akkor lenne így, ha a teljesítmény állandó lenne.
Ha ez egy ohmos terhelés lenne - persze, nem az -, akkor a feszültség növelésével egyenes arányban nőne az áram is.
Én inkább így számolnék (számoltam): P=U*U/R, ahol az R fix.

Amit számoltam, az 1.33 az az órajel 33%-os emelése, az 1.1*1.1 pedig a feszültség 10% emelése, négyzetesen.

Szoftveresen "mérni" sok értelme nincs....

Eszerint
"The power consumed by a CPU, is approximately proportional to current CPU frequency, and to the square of the CPU voltage", azaz P=C * V*V * f, ahol C állandónak tekinthető, V a feszültség, f a frekvencia. EZ alapján számoltam én is.

(A wiki erre hivatkozik egyébként.)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1559) Wind-Storm válasza balpis (#1558) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah multipler meg a BCLK, bár abban még nincs benne a feszelés.

Én ezt csak az aida64 alapján mondtam.. (mivel egyelőre még nincs konnektoros mérőkém, hogy az összfogyasztás hogy alakulna) úgy vettem észre, hogy a melegedést kivéve a processzor teljesítményét nagyon apró eltéréssel, de állandónak mutatja.

Így nézett ki auto feszeléssel idle-n: [link]

Terhelve pedig így: [link]

De így eléggé melegszik is a proci, (közel 10 fokkal melegebb) szóval sejtettem, hogy valami nem stimmel a méréssel.

De azért ha kiszámolom a P=U*I I=P/U képletből akkor megkapom, hogy auto feszelésen idle-n 8 Ampert fogyaszt terhelve pedig 45 Amper körül.

Ekkor a feszültség 0,9 és 1,2 Volt között ugrál a terhelés függvényében.

Offsetet -0,145-re állítván:

Idle: [link]

Ekkor az elméleti áramfelvétele 8,5 Amper körül lenne.

Terhelve pedig 50 Amper: [link]

A fesz pedig 0,8 - 1,05 Voltig terjed.

Tehát a szoftveres mérés szerint terheléskor auton hagyva 5 Amperrel igényelne kevesebbet offset módhoz képest... idle-n elenyésző a különbség.

Majd egyszer még megnézem a gyakorlatban is konnektoros mérővel, hogy hogyan alakulnak a dolgok..

Amit alul számoltál ott C=Current?
Mert én jobban szeretem, ha U a feszültség, I pedig az áramerősség.

(#1560) balpis válasza Wind-Storm (#1559) üzenetére


balpis
őstag

a linkről vettem a jelölést:
"(where C is capacitance, f is frequency and V is voltage)"

Egyébként a P = U*I ohmos esetben. De ez nem az....

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1561) Wind-Storm válasza balpis (#1560) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Értem.

Egyébként egy itteni fórumtaggal beszélgettem még a múltkoriban egy üzletelés során, többek között alaplapon lévő LGA tokozás lábainak javításával is foglalkozik.

Aztán szentségelt nekem, hogy valaki büszkélkedik a 2,8 GHZ-es procijával, hogy így meg úgy alulfeszelve megy 4 GHZ-en meg ilyenek..
Aztán bele sem gondol, hogy mennyire megrángatja a tápot mert a procinak ugyanazt a teljesítményt kell hoznia csak kevesebb volton, tehát az amperek csak úgy röpködni fognak terhelésnél.
Azt mondta, hogy pont emiatt égnek el a tokozásban a lábak mert nem ekkora áramfelvételre tervezték, meg ilyennel 5 perc alatt hazavágható egy jó táp is...

(#1562) balpis válasza Wind-Storm (#1561) üzenetére


balpis
őstag

A képlet alapján ez ebben a formában - már elnézést - hülyeség.
Kisebb feszültség -> kisebb teljesítmény, kisebb áram.
Akkor lenne igaz, ha a proci teljesítményfelvétele fix lenne. De nem az.

Azaz vagy a Wikin és a hivatkozásokon lávő képlet rossz vagy nem volt igaza.
Ráadásul ha így lenne, akkor a procifesztől független lenne a gép konnektorból felvett teljesítménye, amita gyakorlat nem igazán igazol.

(ha vacak idő lesz holnap, akkor mérek egyet a konnektorból.)

Ami a táp károsodását illeti, ahhoz meg inkább no comment.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1563) Wind-Storm válasza balpis (#1562) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez van.. :DD

De azért a csatik elégtek a tokozásban :P

(#1564) _gabber_ válasza szacsee (#1551) üzenetére


_gabber_
csendes tag

Ez a jelenség ellensúlyozható egy átalakítóval, vagy érdemes nagyobb tápot venni, amin van normális csatlakozó?

Nekem is csak 4-es csatim van, de nálam nincs tuning (csak az alap turbo mode amit a proci állít, gondolom azzal nem lépi túl a megengedett 125W-os határt)

(#1565) szacsee válasza _gabber_ (#1564) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen elvileg az alaplap csatlakozója megvédhető egy átalakítóval, de attól függetlenül előfordulhat, hogy a táp és az átalakító közti csatlakozás gajjramegy.
Szerintem 100W-os procikig bezárólag OC-val sem lehet gond, ha nem extrém OC.
Csatit pedig néha rápislantva lehet ellenőrizni, hogy a csatlakozó felülete nem sárgult / égett-e meg. Így látni ha gond lenne és akkor erősebb táppal lehet orvosolni a problémát.
Q6600 B3-nál is sokan tuningoltak 4 pines csatlakozóval gond nélkül...
AMD-nél 6 magos Phenomokhoz, Bulldozerhez és LGA 1366-os platformhoz tuningnál kizárt, hogy hosszútávon bírja.

(#1566) balpis válasza szacsee (#1565) üzenetére


balpis
őstag

szerintem ilyen esetben egy erősebb táp nem segíthet semit, hisz nem azért "ég" meg a csatlakozó, mert a táp gyenge, hanem a csatlakozón túl nagy áram folyik át.
Ha a táp nem lenne elég erős, akkor nem bírná leadni az igényelt áramot, s vagy a proci nem működne vagy a táp kapcsolna le a túlterheléstől.
Ha 4 pines csatalakozót tudunk 8-ra cserélni, az segíthet sokat, hisz magán a csatlakozási pontokon fele akkora áram fog átfolyni (kétszer annyi ponton folyhat), s így pontonként fele akkora hőt termel. De egy erősebb táp ebből a szempontból max. akkor, ha a réginek 4 pines csatija volt, az erősebbnek meg 8-as...

Persze, ahogy mondod, ha 4 pinesből alakítunk 8 pinesre, akkor ugyanez a probléma az átalakítónál léphet fel.
Esetleg segíthet, ha pl. két molexből nyerjük a 8 pines 12V-ot.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1567) szacsee válasza balpis (#1566) üzenetére


szacsee
nagyúr

Erősebb tápra azért gondoltam, mert azokon alapban általában 8 pines csatlakozó van, vagy 4+4 pin, így az érintkező felület megduplázódik és ha nem sérült az alaplap csatlakozója, akkor meg is van oldva a probléma.

(#1568) balpis válasza szacsee (#1567) üzenetére


balpis
őstag

ja, végül ugyanazt mondjuk :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1569) Wind-Storm válasza balpis (#1568) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha már ennyire belemélyültünk :D
Ezt nézzétek meg: [link]

„DC Input:3 X +12v (Standard 4 Pin Molex)"

Az ott elviekben az 3 molex dugó, tehát elméletileg mindegyik áramot tudna felvenni ha a panel 200W-ig lenne terhelve, asszem magyarázatra nem szorul ez az értelmetlen megoldás, ti magatok is észreveszitek majd :C

Hivatalos oldalon a termék: [link]

„Power Output: Up to 50 watts per channel"
és
„Recommend PSU wattage: 600w or higher"

2x50=200W, de szerintem ennyi venti a gépbe nem fér... ez már ipari felhasználásra van :U:DD

Mellesleg ha valaki csak dísznek veszi meg és vegyen hozzá 600W-os tápot? :C

[ Szerkesztve ]

(#1570) balpis válasza Wind-Storm (#1569) üzenetére


balpis
őstag

Jópofa!
Hátha valaki nem ventiket akar vezérelni, hanem különféle lámpákat.
Egyébként nagyon csodálnám, ha ez valóban kibírna 4*50W terhelést.

Szerintem ezeket a "recommended PSU" feliratokat meg úgy tipelhetik, hogy ha valakinek ennyi ventire van szüksége, akkor biztos van egy nagy teljesítményű CPU-ja meg egy nagy VGA-ja. S mindenhez összesen javasolt akkora teljesítményű táp.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1571) Wind-Storm válasza balpis (#1570) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez eredetileg ventikre van kitalálva a 3 pines csatik miatt.
Amúgy nekem tetszik a design, ha egyharmad áron arulnák, vennék is egyet a régi gépházamba (ami per pill szinte üres :D) a Kaze Q helyett.

Maga a panel lehet, hogy kibírná, nem véletlenül hirdetik úgy, hogy a világ legerősebb venitvezérlő panelje.
Ilyen toroid vagy milyen tekercseket sem láttam még eddig ilyen panelekben.

Hát jelen esetben, teljes terhelésen csak a panelnek kell 200W.... :D

Szóval az utolsó panelbe menő vezeték ugyan vastagabb, de itt 3 különálló csatlakozónak kéne összefutnia a panelben egy megerősített pontra és azt a 3 csatlakozót is szigorúan 3 különálló ágára kellene kötni a tápnak.

[ Szerkesztve ]

(#1572) balpis válasza Wind-Storm (#1571) üzenetére


balpis
őstag

az minimum 20 komolyan pörgő venti. Azal a lakás hűteném nyáron, nem aszgép házat :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1573) Wind-Storm válasza balpis (#1572) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nálam 40-50 venti lehetne / csatorna :D

(#1574) Devil Smile válasza Wind-Storm (#1573) üzenetére


Devil Smile
őstag

Udv all

egy olyan keredesem lenne h a LinX nem csak CPU szamolast vegez? mert nalam 4maggal kb50GFlops 4,5Ghz en meg kb 65GFlops HT vel is meg HT nelkul is... :F neztem par eredmenyeteket es latom h 100-120-140GFlops os eredmenyek jonnek ki nektek... :F

:R

uj hsz akart lenni nem valasz...

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#1575) XaraX válasza Devil Smile (#1574) üzenetére


XaraX
addikt

Használj AVX-es LINX-et és Sp1-es Win7-et, meglátod, több lesz.

(#1576) Devil Smile válasza XaraX (#1575) üzenetére


Devil Smile
őstag

hmm es tenyleg bar friss verziot nem talaltam mert 404 es hiba lett belole... :) :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#1577) beers


beers
addikt

Üdv Urak!

Beneveztem én is egy ASROCK Z68 Extreme3 Gen3 + i7 2600k-ra!
Nem akartam Asrock lapot venni, mert voltak előítéleteim velük szemben!
Aztán néztem a szokásos giga ud4-emet! Nincs rajta dvi, hdmi :Y !
MSI-ről hideget meleget is olvastam, asus drága és szintén nincs kimenet!
Mivel meguntam a 560ti mini hdmi-hdmi átalakítót állandóan basztatni, így én eleve a virtuban gondolkodtam!A 2 év gari bizonytalanított el egy kicsit, de az idő sürgetett :DD !
Azt kell mondjam, így 1 hét után, hogy kellemesen csalódtam (kop-kop-kop)!
Kicsit még finomítanom kell a beállításokat, de elsőre röffent minden!
A mugen 2 felrakása nem volt egyszerű, de üzemel a kicsike :)!
Olvasgatom a topikot és gyűjtöm tovább a hasznos infókat!
:R

M&N

(#1578) Erdei88 válasza Devil Smile (#1576) üzenetére


Erdei88
veterán

Innen le tudod tölteni a legújabbat

(#1579) Killer01 válasza beers (#1577) üzenetére


Killer01
őstag

Grat a deszkához, nem fogod megbánni a megvételét :DDD Tuning volt már? ;]

(#1580) beers válasza Killer01 (#1579) üzenetére


beers
addikt

Sajnos arra még nem volt időm, évvégi hajtás van.....!

M&N

(#1581) _gabber_


_gabber_
csendes tag

1.3-as biost E3G3-hoz próbálta már valaki?

(#1582) Intruder A 6 válasza _gabber_ (#1581) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Reggel raktam fel, nemsok változást vettem észre, bár nekem még az 1.0 bios volt fent, 1 hete van nálam a lap.

(#1583) Cadal


Cadal
őstag

Üdv.

A Z68 E3G3 lapnál érdemes használni az Xfast LAN és Xfast USB funkciókat? Van előnye, vagy csak marketing maszlag? Megjegyzem korábban mintha olvastam volna hogy az Xfast USB használatánál gyorsabb volt az írás/olvasás. Legalább is így emlékszem. :F

(#1584) _gabber_ válasza Cadal (#1583) üzenetére


_gabber_
csendes tag

az xfast lan tulajdonképp egy ingyenes cFos, én cFos-t utoljára akkor használtam, amikor ADSL kapcsolatom volt, akkor nagyon jó volt, de most már Digi kábelnetem van és nem érzek különbséget be/kikapcsolt állapotban.

az xfast usb-ről nem tudok nyilatkozni, csak egeret használok usb-n illetve telefontöltőt, néha pendrive-ot, de csak jó dolgokat olvastam róla a neten, szóval ártani szerintem nem árthat.

@Intruder A 6
nálam is ugyanez a helyzet, feltettem windows alól minden gond nélkül, sok különbség nincs, de ki tudja talán egy későbbi fejtörést megelőztem vele :C

[ Szerkesztve ]

(#1585) stfx válasza _gabber_ (#1581) üzenetére


stfx
aktív tag

Uj opcio jelenet meg az : Advanced/USB configuration/ mouse wheel support. Tok jol megy a gorgo is vegre a biosba.

(#1586) Dot válasza _gabber_ (#1584) üzenetére


Dot
őstag

Én picit meglepődtem mikor elkezdte installálni a cfost, de felraktam. Elkezdtem szidni őket, hogy mekkora kamu...
Nekem is digi 80/25ös netem van. Ha max sebességgel megy fel a seed akkor szokott ilyen 200-300as pingem lenni cod-ba, letöltésnél 150körül. Cfossal 60 fölé nem megy mint le mint feltöltésnél! Meglepő, de használt!

Xfast usb-t én sem hazsnálok. DE a windows 7 x64 pendriveról 7perc alatt feltelepült!!! /gép összerakása után bedugtam a dt-101-emet mire elpakoltam fent volt a rendszer/ Itt is csak csipáztam, hogy mi volt ez...

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1587) srichard


srichard
csendes tag

Üdv Urak!
Beneveztem én is egy ASROCK Z68 Extreme3 Gen3 + i5 2500k-ra!
Vettem mellé még 2 X 4 GB G-Skill F3-12800CL9D-8GBSR2 - Sniper SR2
Valaki rakott még össze ilyen konfit?

Üdv; srichard +36 30 2307118

(#1588) Socket A válasza srichard (#1587) üzenetére


Socket A
aktív tag

a foloslegesen draga memorian kivul nekem is pont ilyen van

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#1589) Dot válasza srichard (#1587) üzenetére


Dot
őstag

Hali!
Intel Core i5 2500k; Asrock Z68 Extreme3 Gen3; G.Skill 2X4 GB/1600 Ripjaws KIT F3-12800CL9D-8GBXL
Tökéletesen működik!!
Tuningot még nem próbáltam, nincs is rá szükségem még. Illetve 1x véletlenül valami elállítottam és elindult 4,8GHz-en, linx futása közben esett le, hogy mit csináltam, ekkor ~100°C-t írt az aida magonként. Gyors stop. Mivel nem indult újra, nem sipákolt így szerintem nem is lett baja.
Ami idegesít, hogy 99,8MHz a BLCK ezt állítottam 100,1-re. :D
+ amit nem tudtam beállítani, hogy készenléti után újra töltse a videokártya bios-szát.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1590) Erdei88 válasza srichard (#1587) üzenetére


Erdei88
veterán

1866-es CL9-es Sniperem van, tökéletesen működik. Profilt beállítva 1,5V-on mennek a ramok. Szerintem nyugodtan megveheted.

Eddig 3 féle G.Skill ramom volt, mind szuperül ment benne

(#1591) HoReSz1975 válasza Dot (#1589) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Spread Spectrum -ot kapcsold ki és akkor nem ugrál a BLCK, ne emelgesd szerintem egy kicsit se :B :N

(#1592) Dot válasza HoReSz1975 (#1591) üzenetére


Dot
őstag

Amúgy a Spread Spectrum mire való pontosan? /Csak sejtésem van./

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1593) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Gondolkodom egy platform váltáson.
A PCIE 2-3-on kívül van lényegi különbség a Z68 Pro3 és Z68 Pro3 GEN3 között?

A chipnél miért van néha kiírva a B3 jelzés? (ez még az a SATA3 hiba ügy?)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#1594) _gabber_ válasza Picturemaker (#1593) üzenetére


_gabber_
csendes tag

igen a B3 tulajdonképpen a 3. chipset revíziót takarja. vannak boltok ahol még a régi lapokat is beteszik az árlistába. ne vedd csak a javított chipsetest!

[ Szerkesztve ]

(#1595) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Sziasztok.tudna valaki egy magyar nyelvű leírást linkelni,vagy segítséget adni,hogy hogyan frissíthetek WIN 7 64 bit alól, Z68 Pro lapnál biost?Előre is köszi. :R

üdv.

(#1596) Wind-Storm válasza bmollszeptim (#1595) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ne winről frissíts.

Ha Pro3-ad lenne mert tudtommal sima pro nincs, akkor innen leszeded az instant flash-est ráteszed pendrive-ra, majd újraindítod a gépet, belépsz a biosba majd kiválasztod ezt és megtalálja a pendrive-on a fájlt, ilyen egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#1597) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Asrock extreme 3 gen 3-as lap 1.20-as biossal mellé egy 2500k-s procival meg 2x4gb Gskill ripjaws 1600mhz!
4ghz-re szeretném felhúzni, elkezdtem tesztelni, csak oylan problémám van, hogy a CPU feszültség LInx alatt felmegy 1,4-re... hiába állítom be 1,2-ra a fix voltage-t...
Mellékelve küldöm a képeket a beállításról!
Mit kellene állítani hogy fix legyen a feszültség?
1 2 3

(#1598) Devil Smile válasza Rocko66 (#1597) üzenetére


Devil Smile
őstag

a loadline calibrationt vedd vissza sztm lvl5re (nekem azon van alapbol...
de ha helyeseget mondtam majd javitanak de 1,4 sok lesz neki hosszutavon...

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#1599) gordonfreemN válasza Rocko66 (#1597) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem az additional turbo voltage-et vedd le autóról, mert az zavarhat be. Ha az LLC LVL2-n van, kb a fixen beállított értéket kéne kapjad
(szerk:LVL1-en kell, hogy a beállított VCore értéket kapd droop nélkül, LVL5-nél meg a vdroop vagy vdrop :F érvényesül a leginkább, vagyis itt a legnagyobb a fesz.esés), néhány század eltéréssel. Viszont a turbo mód lehet bekavar, nekem nem K-s procim van, de kezdésnek ezt megnézheted.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1600) Devil Smile válasza gordonfreemN (#1599) üzenetére


Devil Smile
őstag

nah az auto mod os dolgot nem is figyeltem... (nalam az az elso tuningnal h az osszes fesszel kapcsolatos lehetoseget el allitom autorol...
az LLC vel kapcsolatban meg igazad van.. forditva emlekeztem a grafikonra... :U

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.