Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) sisi900 válasza Fail3D! (#750) üzenetére


sisi900
tag

Szia

A vízhűtés előtt is csinálta?

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#752) Fail3D! válasza sisi900 (#751) üzenetére


Fail3D!
addikt

nem... lehet a szereselnel ment el valami de semmi hibat nem talalok a lapon... a procit nemreg kiszedtem a tuskek nincsenek eldefromalodva a proci is ep... illetve ugy modnanam nem emlexem pontosan de szerintem a vizhutestol kezdte ezt el.. talan utan 2 hettel... nemvagyok most semmiben biztos csak abban hogy hetek ota tart es nem talalom a hibajat.. meg 1 win installt befogok probalni.

[ Szerkesztve ]

(#753) sisi900 válasza Fail3D! (#752) üzenetére


sisi900
tag

Na akkor még egy kérdés
A WIN7 nem aktiváltad ez elmúlt időben?

Mert nekem is ezek a tünetek voltak miikor lejárt a Win 7 licenc és aktiváltam egy aktívatorral és folyamatosan lelát,mire rájöttem már ideg voltam.
Persze úgy jöttem rá hogy az aktívator volt rossz hogy 3 kolléga is elkérte és náluk is ez volt a gond :W

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#754) Fail3D! válasza sisi900 (#753) üzenetére


Fail3D!
addikt

hmm hat ez viszotn eleht:D de nem jelzi hogy rossz lenne az aktivalas utan semmilyen hibat nem ir.Windows 7 Loader Extreme Edition v3.503 azthisszem ezzel van aktivalva.

(#755) sisi900 válasza Fail3D! (#754) üzenetére


sisi900
tag

Nekem se jelzett semmit tökéletesen ment,csak a leg váratlan helyzetben csinálta az újraindulást.
Pl: játszottam órákat és semmi,kiléptem a játékból felmentem a nettre aztán újraindult stb

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#756) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#731) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Még mindig érdekel :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#757) Fail3D! válasza sisi900 (#755) üzenetére


Fail3D!
addikt

thx, remlejuk ez lesz a hiba forrasa!:)

(#758) sisi900 válasza Fail3D! (#757) üzenetére


sisi900
tag

Az ember ott segít ahol tud
Vagy tapasztalta a hibát

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#759) Erdei88 válasza Shkiz0 (#731) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam az Aida nem mutatja az ATXU pedig nem mutat eltérést, idle és load között

(#760) Shkiz0 válasza Erdei88 (#759) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Áhh szoftveres szarságokra nem adok.
Arra gondoltam, hogy nem e mérte e már ki valaki.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#761) szacsee válasza Shkiz0 (#760) üzenetére


szacsee
nagyúr

Keresni kerestem fórumokon, de még nem találtam mérőpontról pikcsört.
Hátlapi kivágásom pedig nem nagy, hogy a DIMM alját elérjem műszerrel.
Foglalatba meg nem turkálnék.. :DDD

(#762) Killer01


Killer01
őstag

Üdvözlet, csatlakoztam a táborhoz egy Z68 Extreme3 deszkával :)
Nagyon durca lap, de kérdésem azért lenne. Felraktam a régi gépemből a TX3 hűtőmet (a vengeance ramok és a venti között gyakorlatilag nincs fél mili :D ), de az istennek sem tudom a ventillátor fordulatszámát visszavenni 1590 alá...a régi Abit deszkámon simán lehetett használni 1000 - 1200 között. Mit kéne állítgatnom?

(#763) vlaho


vlaho
aktív tag

Sziasztok!
Extreme3 Gen3-as alaplapnál látom 8 tűs a processzor táp csatlakozója,ha nem tuningolom a procit akkor is kell mind,vagy elég a 4 is? A tápomon csak 4 tűs van.(a mostani P45-ős deszkán is 8-as van,de elég neki a 4-is)

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#764) szacsee válasza vlaho (#763) üzenetére


szacsee
nagyúr

Elég a 4 is alapon.

(#765) vlaho válasza szacsee (#764) üzenetére


vlaho
aktív tag

Köszi! :R

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#766) FRENK1988


FRENK1988
veterán

A z68 Extreme3 gen3ról lehet tudni, hogy fogja e támogani az ivy-t?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#767) Erdei88 válasza FRENK1988 (#766) üzenetére


Erdei88
veterán

Én úgy tudom igen, ezért is van rajta PCI Express 3.0

(#768) FRENK1988 válasza Erdei88 (#767) üzenetére


FRENK1988
veterán

mert akkor nem a giga z68x-ud4et venném meg :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#769) Erdei88 válasza FRENK1988 (#768) üzenetére


Erdei88
veterán

Igaz én egy B2es P67-es UD4-et cseréltem az Extreme3 Gen3-ra, de én jobban meg vagyok elégedve a mostanival.
B2esel nagyon sok gondom volt.

(#770) N_A_S


N_A_S
veterán

Srácok amióta felraktam a 1.10-es BIOS-t azóta laggolok az OC menüpontnál (de csak ott) az UEFI-be. Másnál is jelentkezett ez a probléma? (Extreme3)

Előző BIOS-al meg az LLC2 nem működött :(((

https://tinyurl.com/phnas

(#771) Erdei88 válasza N_A_S (#770) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam detto.
Az LLC is másabb

(#772) N_A_S válasza Erdei88 (#771) üzenetére


N_A_S
veterán

Thx, így azért nyugodtabb vagyok, hogy nem csak nálam jelentkezik a probléma. Remélem hamar kiadnak valami patchet. Összevissza droopol a lap :(

Nálad az 1.0-ás BIOS-al ment az LLC2? Nekem egyszerűen nem postolt a gép ha azt belőttem, de érdekes, hogy az összes többivel viszont működött.

szerk.: btw, ez se egyedi probléma sajnos: [link]

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#773) Erdei88 válasza N_A_S (#772) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem, de talán ha fix vcore van beállítva akkor működik.

(#774) N_A_S válasza Erdei88 (#773) üzenetére


N_A_S
veterán

Akkor se működött, próbáltam Fixel és Offsettel is.

https://tinyurl.com/phnas

(#775) Destructo


Destructo
aktív tag

Asrock Z68Pro3M+T56V3Extreme2010

10 perc Prime 95 után elére a proci a 27 fokot.360as Ek radival amit még Erdei88 kollégától vásároltam anno Debrecenben ha jól emlékszem,nem tudom,hogy ő mennyire emlékszik még.Pumpa XSPC X2O 450.

(#776) Erdei88 válasza Destructo (#775) üzenetére


Erdei88
veterán

Jól emlékszel. Ezek szerint még mindig jól szolgál. :K

27 fokos nekem idle a proci, nem load. A tripla radinak vígan el kell bírnia a procit, ami hőfok csökkenést hozhatna az egy új proci blokk, de szerintem felesleges.

(#777) Destructo válasza Erdei88 (#776) üzenetére


Destructo
aktív tag

GTX 280 ról megy a víz rá.Sorosan van a CPU a 2. így 27 fok.Mondjuk a magok meg 33 fokosak.Szóval...:D Mondjuk gyári hűtővel se volt olyan meleg.Na de azért biztos nem hagynám azt.A blokk nagyon király amúgy,majd most fog egy kis kompresszoros felfrissülésben részt venni :D

(#778) gabson


gabson
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem mit kell a biosban kikapcsolni hogy a proci mhz ne vegye vissza állandóan előre is köszi a választ :R

(#779) FRENK1988 válasza gabson (#778) üzenetére


FRENK1988
veterán

Speedstep. De sztem nem lehet kikapcsolni, mert az cpuban van

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#780) stfx válasza szacsee (#742) üzenetére


stfx
aktív tag

Probald ki, hogy a PCH voltaget 1.059v-rol 1.012v-ra rakod. Nekem igy megy miota megvettem es tok stabil. Lehet lejebb is birna, de meg nem probaltam.

(#781) Killer01 válasza Killer01 (#762) üzenetére


Killer01
őstag

Üdvözlet, csatlakoztam a táborhoz egy Z68 Extreme3 deszkával :)
Nagyon durca lap, de kérdésem azért lenne. Felraktam a régi gépemből a TX3 hűtőmet (a vengeance ramok és a venti között gyakorlatilag nincs fél mili :D ), de az istennek sem tudom a ventillátor fordulatszámát visszavenni 1590 alá...a régi Abit deszkámon simán lehetett használni 1000 - 1200 között. Mit kéne állítgatnom?

Erre nincs ötlete senkinek? :F

(#782) stfx válasza Killer01 (#781) üzenetére


stfx
aktív tag

Biosban beallitottad a cpu fan-t automaticra, es alatta a target temperaturet mondjuk 70C-ra?

(#783) jeni


jeni
félisten

Üdv.
A PCI-e 3.0 csatlakozás az a Z68 lapok sajátossága. Ennek mekkora jelentősége van használatnál?
Valamint a SSD-HDD támogatása,együtt működés terén?
Igaz-e ,hogy mindkét része amelyikben már a PCI-e 3.0 csati van akkor az már 2x16x tud két kártya esetén?
Ugyanis hétfőn lesz meg az ASUS P8P67 DELUXE B.3-s csere lapom ( friss telepítés után a driverek felrakása után már nem tudott be bootolni ) a nagykerből.
Ezért kérdezném melyiket érdemes megvenni Asrock lapból? kb 57000 Ft számolna el a lap árában.

Valamint ha Asrock lap lesz abba jó-e a Corsair Vengeance 1866Mhz 2x4 GB KIT ramom?

[ Szerkesztve ]

(#784) Erdei88 válasza jeni (#783) üzenetére


Erdei88
veterán

PCI-e 3.0 csak az Ivy Bridge esetén lesz jelentősége.
2 kártya esetén is csal 2x8-at tud.
SSD-HDD használok együtt Extreme3 Gen3 lapban

(#785) Killer01 válasza stfx (#782) üzenetére


Killer01
őstag

Igen, Automatic-on van, target temparature meg 65 fokon, ez a max amit be lehet neki állítani (meg persze Level 1-en). A proci így 30-35 fokos, de nem veszi lejjebb a fordulatszámot..

jeni: Corsair Vengeance 1866Mhz 2x4 GB KIT-em van a Z68 Extreme3 Gen3 deszkában, gyönyörűen mennek :)

(#786) stfx válasza Killer01 (#785) üzenetére


stfx
aktív tag

Most nezem, hogy a tx3 ventije max 2800rpm, ugyhogy lehet ennel lejjebb mint most nem tuddod venni. Valoszinu az abitban 6-12v kozott lehetett szabalyozni, itt meg mondjuk 8-12v.
Azt meg megprobalhatod hogyha 3pines a venti, hogy a chassis fan2 v. 3-ra rakod, es ott megnezni level1-en a fordulatat, csak akkor nem tudod automatikusan cpu hotol fuggoen szabalyozni, hanem te allithatod maualisan az AXTU-ban.

szacsee: Este ota 0.966v-on megy a pch-m es meg igy is stabil. Azert kivancsi leszek ha meglesz a homerod, hogy hany fokos.

szerk:latom pwm-es a venti, akkor a chassis fan1-en tudod pwm-el szabalyozni, de azert probald ki a chassis fan2,3-on hatha fesz. szabalyzassal kisebb fordulatra birod allitani.

[ Szerkesztve ]

(#787) Killer01 válasza stfx (#786) üzenetére


Killer01
őstag

Jó kis lap volt az az Abit :D
4 pines a TX3 ventije, asszem' akkor így marad. Végülis nem nagy probléma mert így is halk a gép, csak mindig a tökéletesre törekszem :DDD Köszi a segítséget.

(#788) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nem veszelyes egymasra a 775-1155 hutesfuratok egymasra?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#789) MrCsiT válasza Killer01 (#785) üzenetére


MrCsiT
addikt

A Bios-át nem ismerem - nekem még P67 Pro3 lapom van - de annál "manual" , + temp-nek, ami tetszik + level 1 a leghalkabb megoldás, auto-n vagy +500 rpm-el küldi a ventit :U

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#790) stfx válasza N_A_S (#770) üzenetére


stfx
aktív tag

Probald ki az [1.00b] beta biost. Ez nem laggol mint az 1.10-es es valszeg az LLC is jo.

(#791) Killer01 válasza MrCsiT (#789) üzenetére


Killer01
őstag

Sajnos itt nincs manual. Vagy full on (pörgeti maxon), vagy automatic.

(#792) Erdei88 válasza FRENK1988 (#788) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért lenne?

stfx: Ezt a bioszt hol találtad?

(#793) stfx válasza Erdei88 (#792) üzenetére


stfx
aktív tag

Az asrock kuldte asszem vmi francia csokanak, most megnem mondom hogy hol, de ezen a forumon dicsertek, hogy jo. Itt egy cpuz kep rola.

(#794) asturel


asturel
őstag

Valaki meg tudja mondani, hogy a 8pines connector nelkul postol-e a lap? Ilyen tapom van es ezen csak a regi 4pines p4 connector van.

mod.: meg nem probaltam ki, csak azert kerdeztem, hogy egyaltalan van-e ertelme osszerakni, 4pinnel biztos nemmegy a tuning?

[ Szerkesztve ]

(#795) FRENK1988 válasza asturel (#794) üzenetére


FRENK1988
veterán

ha nem tuningolsz akkor elég a 4 pin is. tehát postolnia kellene

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#796) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Valaki találkozott már olyannal, hogy a sata3 portra kötött sata3-as SSD lassabb, mint mikor a sata2-re kötöm?
(driverek fent vannak of korsz)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#797) sisi900 válasza Shkiz0 (#796) üzenetére


sisi900
tag

nekem kimondottan gyorsabb lett

Ugyan hibáztam mert az első 2 re kötöttem ami RAID ott lassú volt és nem ment a TRIM

Most pedig így száguld

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#798) Shkiz0 válasza sisi900 (#797) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem Sata2-re kötve így néz ki, így használom.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#799) sisi900 válasza Shkiz0 (#798) üzenetére


sisi900
tag

Sata 2 ?

a sata nem is tud ennyit max 3gbi/s

ezt hogy csináltad

Ha privátot kapsz arra illik válaszolni,még akkor is ha nemleges a válasz !! sisi900 felhasználónak 130 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#800) Shkiz0 válasza sisi900 (#799) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ennyi esküszöm neked :D
Ha sata3-ra (piros) dugom akkor kb mind az írás és mind az olvasás elmarad 100-120mb/s-el.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.