Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Wind-Storm válasza szacsee (#1250) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A LAN-nál egyből eszembejutott a WOL, és le is tiltottam de továbbra is felébredt a gép...
Ezek után asturel amit javasolt megnéztem, hogy az energiagazálkodásnál rajta van a pipa, azon már kiszürkítve volt, a WOL disabled-je egyben ki is zárta ezt a funkciót...
Valószínűleg valamelyik usb-s adapter ébresztette a gépet vagy hasonló, mert minden ilyet letiltottam és most már jó.

(#1252) asturel válasza Wind-Storm (#1251) üzenetére


asturel
őstag

Biosban levo power management szerintem csak kikapcsolt allapotra (azaz nem stand by-ra) vonatkozik.

(#1253) Wind-Storm válasza asturel (#1252) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Valamit tisztáznunk kell :DDD
A kikapcsolt állapot alatt azt értjük, amikor a tápegységen lévő 0 - I kapcsolót előbbi állásba kapcsoljuk :P
Stand by alatt a kapcsoló utóbbi állását.
Ha meg épp működik a suspend to ram, az meg sleep állapotbann a ramok tápfeszültséggel ellátását jelenti.
A tápegység ATX csatlakozóján lévő lila vezeték 5V SB elnevezése is azt sugallja, hogy 5 Volt Stand By feszültség amit ha megkap az alaplap, azonnal működésbe lép és bekapcsolhatóvá válik a power tüskék rövidre zárásával.
Az ACPI-ben lévő „suspend to ram" kizárt, hogy azt jelentené, hogy stand by-ban kapjanak feszültséget, hisz értelmetlen lenne, viszont sleep-re ez igaz.

Tehát akkor most ezek után mire is gondolsz? mert nekem nem volt világos sry.. :D

[ Szerkesztve ]

(#1254) asturel válasza Wind-Storm (#1253) üzenetére


asturel
őstag

Huh, jol megkevertem, szoval stand by allapotra ertettem, nem a suspend 2 ram-ra :D
Ha jol tudom, suspendnel nincs ipje a halokartyanak, viszont igy hogy tudna barmi is feleleszteni? (Arra gondoltam, hogy esetleg nat tablaban marad aktiv konnekt amit suspendnel nem zar le, de hat az az ip kesobb mar nem el, magic packet-et meg csak nem kuld a router :) )
mod.: nagyon nem megy az iras :W

[ Szerkesztve ]

(#1255) Wind-Storm válasza asturel (#1254) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:D
Na ezt meg fogom nézni, az előző alaplapomnál vagy ennél is, sleep-ben villognak a ledek a hálókártyán, tehát feltételezem, hogy megmaradt az IP-je.
WOL-t sem küld a router talán.. :D
Nálam asszem semmi köze nem volt a hálókártyás történetnek az ébredéshez... :N

(#1256) Wind-Storm válasza asturel (#1254) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ki-bekapcsolgat ez a nyamvadt gép... :W
Én épp forrasztgattam amikor hallom, hogy valami megindul... gyorsan nézem, hogy mi fog és hol leesni, hát a cd tálca nyitva volt és ahogy magától felébredt sleepből a gép visszahúzta a cd tálcát aztán puff... megijesztett
win elaltatta a gépet aztán vissza is hozta, kezd ebből elegem lenni... :U
Mit lehet még beállítani?

(#1257) Killer01 válasza Wind-Storm (#1256) üzenetére


Killer01
őstag

Energiagazdálkodásnál tiltsd le az alvó állapot kezdeményezését.

(#1258) Wind-Storm válasza Killer01 (#1257) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Asszem az lesz, akartam is írni :U
Eddig amúgy is kísérleti jelleggel volt bekapcsolva mert valamire kíváncsi voltam.

(#1259) jeni válasza Tian66 (#49) üzenetére


jeni
félisten

ennél a lapnál van Etron chip ami miatt nem javallott lap.

(#1260) RockHaRD válasza jeni (#1259) üzenetére


RockHaRD
addikt

csak 5 hónapot késtél a válasszal :DDD

(#1261) jeni válasza RockHaRD (#1260) üzenetére


jeni
félisten

a netem lefagyott és így bekavart nekem :U :K :B

(#1262) csiga8


csiga8
senior tag

Asrock Z68 Extreme3 Gen3 alaplapon nem találok csak egy 4 tűs csatlakozót, ami a procié.
A többi venticsatit ezekszerint nem is vezérli?

Beüzemelés előtt állok, egy 2500K proci társaságában. Biosához van valami ajánlott beállítás?

(#1263) RockHaRD válasza csiga8 (#1262) üzenetére


RockHaRD
addikt

a 4 tűsbe ugyanúgy bele lehet dugni a 3 tűs ventiket is, elrontani sem tudod, mert csak egyféleképpen lehet bedugni :K

:R

(#1264) Wind-Storm válasza RockHaRD (#1263) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Persze, hogy bele lehet dugni, de ő nem erre gondolt.
A vezérlés érdekelte volna mert két csatlakozót kivéve a többi nem PWM-es, tudtommal a 3 tűs venticsatlakozóknak nem tudja állítani ez az alaplap a feszültségét.. de majd más kijavít ha nem így van.
Engem ez szerencsére abszolút nem érint, mert külön manuális ventilátorvezérlő panelt használok erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#1265) csiga8 válasza Wind-Storm (#1264) üzenetére


csiga8
senior tag

Igen, ez érdekelt volna. Az eddigi gépemen Coolink 12025-ös ventik voltak, amiket össze lehet egymás után fűzni.

Most egy Mugen3 lesz, annak nem ilyen a csatija, és a házba lévő ventikkel nem tudom majd sorba kötni. A tartalék Swif2-n sincs ilyen csati, sajnos. :(

Megpróbálok csatlakozó átalakítót keresni, vagy a régi 12025-ös ventit feltenni az új hűtőre.

[ Szerkesztve ]

(#1266) Dot


Dot
őstag

Nekem készenlétibe nem tud megmaradni! 2-3 sec után visszakapcsol.

Ja és hogyan lehet a cpu vga-ját teljesen kikapcsolni?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1267) balpis válasza szacsee (#1239) üzenetére


balpis
őstag

nálam még a105-ös driverrrel is az egyik külső HDD gyönyörűen ment, a másik szaggatott....
Én biztos nem vennék még egyszer etron csipes alaplapot.... :(
(Pedig a saját HDD-mmel jó, a kölcsönnel nem ment.)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1268) Wind-Storm válasza balpis (#1267) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hogy kell érteni ezt a szaggatást..? :U

(#1269) LEON-T


LEON-T
aktív tag

Sziasztok.

Akinek baj van a hibernacioval(de megis hasznalni akarja), marmint, hogy magatol "felebred a gep" az a eszkozkezelobe a halokartyanal kapcsolja ki energiagazdalkodasnal a "Az eszkoz felebresztheti a szamitogepet" opciot.

(#1270) Wind-Storm válasza LEON-T (#1269) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyrészt készenléttel van baj nem a hibernációval, eleve aki kikapcsolja „powercfg -h"-val a hibernálást, annak a biztonsági hibernáció nem működik, csak simán készenléti suspend to ram lép érvénybe és ha ilyenkor jön egy áramszünet akkor nincs hiberfil.sys amiből vissza lehetne állítani az előző állapotot.
Másrészt a pipa hiába került le „Az eszköz felébresztheti a számítógépet" beállításról, nem segít sajnos.. :(:W
Látom neked extreme 4-ed van, mert nekem pl. 3 és valószínűleg eltér pár dolog..

[ Szerkesztve ]

(#1271) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

nekem a Corsair Vengeance rammal 1866 on elindul meg a játékok is mennek rajta de Aida teszt alatt vagy prim95 alatt meghal.
jövő héten megjön a hűtőm tolok én is egy kis tesztecskét.

(#1272) PreDox


PreDox
tag

Üdv.
Szeretnék procihűtőt venni,de sokallom a 10ezer forint feletti összeget.
Tudnátok ajánlani hűtőt 10k alatt ami azért megfelelő húzáshoz.(4 Ghz)
i5 2500k + Asrock Z68 Extreme3 Gen3
Köszönöm

(#1273) Killer01 válasza PreDox (#1272) üzenetére


Killer01
őstag

4,5-ig a TX3 tökéletes. Aprón el tudsz csípni olcsón belőle.

(#1274) csiga8


csiga8
senior tag

Az Asrock Z68 Extreme Gen3 lapon, ha az alaplapi vga-t használom, elvileg kevesebbet kéne fogyasszon áramból. De nem ez történik, sőt!
Hogyan lehet elővarázsolni a takarékos üzemmódot?

(#1275) Don't Panic válasza csiga8 (#1274) üzenetére


Don't Panic
senior tag

passz

[ Szerkesztve ]

(#1276) Wind-Storm válasza csiga8 (#1274) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Milyen diszkrét videokártyát használsz és mi alapján mondod ezt/mivel mérted....?
De szerintem fel kéne tenned a VIRTU programját az alaplaphoz kapott cd-ről.

[ Szerkesztve ]

(#1277) N_A_S válasza PreDox (#1272) üzenetére


N_A_S
veterán

Xigmatek Gaia
Arctic Freezer 13
GELID Tranquillo

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1278) szacsee válasza N_A_S (#1277) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha low profile ramjai vannak, akkor tökéletes bármelyik. :)
Magasabb ramoknál viszont érdemes jobban körbenézni, hogy elférjen a hűtő könnyedén.
(csak azért írom, mert nem írt ram típust és nehogy utána mutogatás legyen belőle) ;]

(#1279) N_A_S válasza szacsee (#1278) üzenetére


N_A_S
veterán

Igaz, mondjuk ezek közül a Gaia szerintem olyan ami mellett talán elférnek a magas ramok is.

https://tinyurl.com/phnas

(#1280) balpis válasza Wind-Storm (#1268) üzenetére


balpis
őstag

elkezdesz másolni egy több gigás file-t, s pár másodperc, fél perc után megáll a másolás, mintha lefagyna, majd 5-10-30mp után folytatódik. Utána valamikor megint leáll, megint folytatódik.
Összességében sokkal lassabban megy át ilyenkor egy nagy file, mint USB2-es kapcsolaton.
De a másik HDD-vel meg ment tökéletesen.
Korábbi driverrel két másik HDD is ugyanígy akadozott - a mostani "jó" HDD-m akkor még nem volt meg.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1281) szacsee válasza balpis (#1280) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sajnos a lap megjelenésekor új vezérlő lévén, a driverek kiforratlanságát okolták.
Valahol láttam is egy fórumot... talán Entron oldalán ahol a tapasztalatokat leírták a felhasználók. Gondolom valamennyit csiszoltak az új driverekkel, de az infó így is kevés.
Jó lenne, ha a tökéletesen működő eszközök és a hibásan kezelt eszközök listáját amolyan QVL szerűen közzé tennék... de csak álmodik a nyomor.

(#1282) balpis válasza szacsee (#1281) üzenetére


balpis
őstag

Hát igen, jó lenne. De ezzel elismernék, hogy hibás a chip vagy a driver. Ezt pedig nem fogják, mert akkor cserélhetnének garanciában rengeteg alaplapot....

Egyébként nálunk a kollégám 500GB-s samu külső HDD-ja szakadozik, az én 1TB-s, szintén SAMU HDD-m szépen megy. Közel egyidősök, pár hét volt a beszerzés között... Ugyanaz - legalábbis szemre - a külső ház.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1283) PreDox válasza N_A_S (#1277) üzenetére


PreDox
tag

Köszönöm a válaszokat
Ext3 Gen3 és 2500k-hoz(cél 4,5Ghz 24/7-ben stabilan)
Nem néztem teszteket,de a ár szempontjából és kinézetre :)
Arctic Cooling Freezer 13
vagy
Cooler Master Hyper TX3
vagy
Cooler Master Hyper 212+
A három közül melyik a legjobb választás és melyik alá fér be a magasabb ram ?
Pl:
Kingston 8GB/1600MHz DDR-3 HyperX (Kit! 2db 4GB) (KHX1600C9D3K2/8G)
Kingston 8GB/1600MHz DDR-3 HyperX T1 (Kit! 2db 4GB) (KHX1600C9D3T1K2/8GX)
Corsair RAM Corsair - Vengeance DDR3 1600MHz / 8GB KIT (2x4GB)

Milyen ramot ajánlanátok a konfighoz (2x4Gb) ami a húzáshoz is tökéletes lenne.
Max 18-20k az összeg amit ramra szánok,de ha kevesebb az sem baj.
Köszönöm. :R

(#1284) Erdei88 válasza szacsee (#1183) üzenetére


Erdei88
veterán

Felraktam 1.20es biosz és azóta megszűnt a Bsod.

(#1285) Killer01 válasza PreDox (#1283) üzenetére


Killer01
őstag

Vess egy pillantást az adatlapomra :)

(#1286) Don't Panic válasza PreDox (#1283) üzenetére


Don't Panic
senior tag

Hi nekem Corsair RAM Corsair - Vengeance DDR3 1600MHz / 8GB KIT (2x4GB)
ramom van 1866 ot bír de prime95 alatt elvérzik több óra játék alatt BF3 alatt nem döglött meg a gépem. a többi is szerintem jó bár egyik sem igazán tunigos ram.
ez is jó lehet
kérdés hogy a proci hűtődtől elfér e majd?

(#1287) PreDox válasza Don't Panic (#1286) üzenetére


PreDox
tag

Köszi.
És még azt is figyelni kell hogy 1.5V -on működjön ???
Ez a memória dolog elég zavaros.
Pl majdnem ugyanaz a ramkit (Mhz,latency,) és mégis néhol több ezer forint különbség van a kitek között,pedig csak a típusszámában van eltérés.Gondolom a drágább jobb,csak megéri-e
:O

(#1288) Don't Panic válasza PreDox (#1287) üzenetére


Don't Panic
senior tag

nem feltétel a drágább jobb pl a vegance ramok kék piros fekete és fehér a színek miatt drágább az egyik a másiknál. ja a1.5V kell a működéshez de mehet akár kicsit magasabb feszen is ha bírja a cucc :)

javasolnám a nagy ramos topocot ott vannak infók a teljességi igényével.

[ Szerkesztve ]

(#1289) csiga8 válasza Wind-Storm (#1276) üzenetére


csiga8
senior tag

A progi fenn van. Konnektoros mérőm van. A videokátya egy Ati Radeon HD 5750.

A mérő szerint 10-20 VA-el több a fogyasztás, ha átdugom az alaplapi VGA-ba. Így nem is használom.

(#1290) Wind-Storm válasza csiga8 (#1289) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor passz... szvsz. egy marhaság az egész.
Én alapból nem használnám a virtut az eddig látottak alapján... (ph. teszt)

[ Szerkesztve ]

(#1291) csiga8


csiga8
senior tag

Z68 Ext3 Gen3 lap 2500K proci, 2*4 Gb Kingston memória. Most második napja használom.
Fagyni épp nem fagy, de újraindul magától. Frissítettem a biost, vagyis az uefit. Mondjuk azt már a legelején.

Netezés közben indult újra. Proci alapon, 27-31 fokos a magok. Új Win7 van rajta. Egyenlőre tanácstalan vagyok, mert még hibát sem ír ki.

(#1292) Erdei88 válasza csiga8 (#1291) üzenetére


Erdei88
veterán

Tuningoltál?
Bsod-ot kapsz?

(#1293) csiga8 válasza Erdei88 (#1292) üzenetére


csiga8
senior tag

Tuning annyi van, hogy engedem 4.2 Ghz-ig a procit, ha a teljesítmény kéri.
4.8 GHZ-en teszteltem, hibátlan volt. ( ez engem is meglepett!! )

A Bsod nem tudom micsoda. Viszont úgy néz ki megvan a hiba. A Biosban a Smart-ot kikapcsoltam. Összeveszett a Samu 1,5 T vinyóval. ( ?) A többivel nem ( 2 db WD, 1 Seagate, egy SSD) gondja.

Ami nem tetszik még az, hogy ha a biosban vagyok, nagyon emelkedik a proci hőmérséklet.
Simán 53 fokig felmegy, és akkor már tekeri a ventit rendesen. ( Mugen3 hűtő, de egy 12025 AC van rajta)

A venti fordulatot nem tudom 706 alá vinni. Az előző Giga lapomban ( 770 UD3) simán ment 500-600 körül ugyanez a venti, ráadásul én szabályoztam, mikortól emelkedjen a fordulat és mennyire.

Egyenlőre ennyi a negatívum, mással még nincs bajom, remélem nem is lesz.

Ha esetleg van egy-két instrukciód, hogy mit érdemes a biosban átállítani, azt elfogadom és megköszönöm.

(#1294) Erdei88 válasza csiga8 (#1293) üzenetére


Erdei88
veterán

Blue Screen of Death, kedvencem :D
Nekem nem melegszik

(#1295) csiga8 válasza Erdei88 (#1294) üzenetére


csiga8
senior tag

Nem, kékhalál nem volt.

Azt meg hogy csinálod, hogy neked nem melegszik?

(#1296) Don't Panic válasza csiga8 (#1295) üzenetére


Don't Panic
senior tag

nekem sem melegszik.

(#1297) Wind-Storm válasza csiga8 (#1295) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem is kicsit jobban melegszik, EFI-ben állva nem lépnek érvénybe az energiatakarékossági funkciók, tehát maximális órajelen jár ahogy én észrevettem.

(#1298) N_A_S válasza csiga8 (#1293) üzenetére


N_A_S
veterán

Nekem is 1,5TB-s Samum van (HD154UI) és nálam semmi gond nincs és nem is volt bekapcsol Smarttal.

https://tinyurl.com/phnas

(#1299) Destructo


Destructo
aktív tag

Lenne egy kérdésem! Pro3-M lapom van, Chipsetnek a hőmérő ic-je Aida 64 programon keresztül,és Everest Home Ultimate-n keresztül és ASRock eXtreme Tuner-en keresztül is ,mindig kb 24-27°C ot mutatott.Áwh mondom ,hogy a fenébe lehet ez,hogy ilyen jó legyen valami?Most eladtam a VGA-mat és beröffentettem a gépet,közben egy kis vizsgálódés mert miért is ne.A program természetesen 26°C-ot mutat. DE A VALÓSÁG TELJESEN MÁS.. Lesz itt is BGA garilejárás után.Pontosítok nálam nem lesz :D a hűtésről gondoskodtam.Nektek ilyen anomália fordul elő,hogy a hőmérséklet felét mutatja,vagy csak ez egy kivételes cím külön nekem?

Üdv mindenki!

(#1300) Wind-Storm válasza Destructo (#1299) üzenetére


Wind-Storm
őstag

BIOS-ban nézted?
Ha ott nem szerepel ilyen érték, akkor kár is foglalkozni vele.. nekem ki sem írja a chipset hőmérsékletét tudtommal, különben is fogdosom a hűtőbordáját és úgy ellenőrzöm.
Amúgy simán előfordulhat mindenkinél bármelyik eszköznél bármi okból kifolyólag, összekeveri a hőmérsékleti értékeket, vagy a hőszenzor rossz benne.
Merevlemezeknél is alul (Samsung) vagy felülmérés (talán WD) előfordul, bár azoknál csak pár celsius max...

Amúgy nem lehet hogy az alaplap hőmérsékletét méri csak? mert olyan nálam is van...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.