Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) NJoco válasza Wind-Storm (#1800) üzenetére


NJoco
csendes tag

Kösz a tippeket, még meggondolom. :)
Előbb lehet az AsRockall kéne valahogy értekezni...

(#1793) Maxtreme:

1. Nekem egy Kingston 96G SVP100S2-em van, amit szépen felismert a lap. Bár egy kis sebességcsökkenést tapasztaltam mérőprogival, igaz új rendszert még nem raktam. Viszont még így is sokat gyorsult a régi gépemhez képest a rendszerem. :DD (az elődje egy Core 2 Duo E8500-as volt 4Ghz-en hajtva egy Giga p45t-és lapban)

2. Ramokat egyenlőre 2x2 Giga G.Skill 1600-ost használok 1866MHz-en 1.5V-on hiba nélkül.
Viszont, ha visszaolvasgatnál, láthatnád azt is, hogy jó pár emberke használ Corsair Vengeance 1600-os Ramot is ebbe a lapban teljes megelégedésükre!

[ Szerkesztve ]

(#1802) Wind-Storm válasza NJoco (#1801) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jobb a tp-linknél elhiheted, csak ugye az antenna résznél kell hosszabbítani, de 3 méterig még nincs számottevő jelveszteség.
Vételi érzékenység szempontjából nagyon jó kártya.
Ahol a Tp-Link lát 30-at, ott az Asus lát vagy 50-et.
Illetve míg a Transmit Power-je a Tp-inknek 42mW addig az Asusnak 100mW, tehát ebből a szempontból is erősebb.. :K
Szóval bátran ajánlom! :)

(#1803) Peter149 válasza XaraX (#1787) üzenetére


Peter149
csendes tag

Szia!

Kösz a sgítséget, a kód jelentését így már tudom, van lehetőség a kijavítására?

Üdv.: Péter

(#1804) Wind-Storm válasza Peter149 (#1803) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez a hibakód nem utal egyértelmű hibára, de talán a memóriákkal lesz valami, ki kell másikakkal is próbálni.

Egyébként ha legközelebb ilyen hibakódot látsz, kinyitod a kézikönyvet és megtalálod benne.

[ Szerkesztve ]

(#1805) Wind-Storm válasza NJoco (#1801) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az adapteres probléma úgy néz ki, hogy globális és nem csak a Z68 lapokat érinti.
Haverom AMD-s 970 Extreme 4 lapjával is ugyanez a helyzet mint nálunk, ha hátulra dugja be az adaptert.
Amikor először próbálta header-es usb porton, nem gondolkozott a gép leállásnál.
Lehet ez lesz a megoldás nálad is a gondra..

[ Szerkesztve ]

(#1806) NJoco válasza Wind-Storm (#1805) üzenetére


NJoco
csendes tag

Hali!

Látom alakul a dolog. :)
Mi az a header-es usb port, az alaplapira gondolsz?

(#1807) Wind-Storm válasza NJoco (#1806) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezek a kiálló tűk a header-ek. [link]

(#1808) NJoco válasza Wind-Storm (#1807) üzenetére


NJoco
csendes tag

Közben én is megtaláltam az alaplapunkon:
[link]
Az alsó PCI slot alatt van egy pár darab belőle.
Most éppen próbálgatom egyesével, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#1809) Wind-Storm válasza NJoco (#1808) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Pontosan 3 pár van ahogy lenézem, tehát 6 db.

(#1810) NJoco válasza Wind-Storm (#1809) üzenetére


NJoco
csendes tag

Végigpróbáltam az összes alaplapi portot, de nálam sajna változatlan a helyzet :(
Nem tudom, hogy még mit lehetne kipróbálni!!!???

[ Szerkesztve ]

(#1811) Wind-Storm válasza NJoco (#1810) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Még az USB 3.0-ásakon is.. :F
Akkor csak a PCI-os Asus kártya marad végső ötletnek ha az Asrocknak írtunk és nem tudja javítani ezt a hibát...

[ Szerkesztve ]

(#1812) NJoco válasza Wind-Storm (#1811) üzenetére


NJoco
csendes tag

Az USB 3.0-ás nem ismeri fel a TP-Linkemet, vagy is nem tudja indítani az eszközt, valami hibakódot ír ki rá az eszközkezelőben. Így azon nem próbálkoztam. Persze ettől függetlenül tehetek egy próbát!

(#1813) Wind-Storm válasza NJoco (#1812) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Pedig kéne működnie... :U érdekelne a hibakód.

(#1814) NJoco válasza Wind-Storm (#1813) üzenetére


NJoco
csendes tag

Ezt írja ki:
[link]

(#1815) Wind-Storm válasza NJoco (#1814) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azt hiszem én is tapasztaltam már ilyet.... pedig furcsa, mert attól még, hogy usb3-as portba van dugva, attól még kéne mennie usb2 kompatibilis üzemmódban :F

(#1816) NJoco válasza Wind-Storm (#1815) üzenetére


NJoco
csendes tag

Hát ez az ezt a dolgot én is furcsálltam. A monitoromban lévő USB2.0-ás elosztó a 3.0-ás USB-re kötve használom, amin keresztül pl. egy 16Gigás Kingston HyperX pendrivém szinte szárnyra kapott, hát ha még a feltelepített XFast USB-s driverst is használom, na akkor már tényleg dúrva sebességgel írja ( 19.5MB/sec helyett 30MB/sec körül). :K

(#1817) Wind-Storm válasza NJoco (#1816) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Van egy kis gyorsulás..
Az a pendrive USB 3.0-ás?

(#1818) NJoco válasza Wind-Storm (#1817) üzenetére


NJoco
csendes tag

Nem ez még csak 2.0-ás. A régi gépemen (core2duo) kb 18MB/sec körüli volt az írás.
Persze ez nagy állományokkal értendő!

[ Szerkesztve ]

(#1819) Don't Panic válasza NJoco (#1812) üzenetére


Don't Panic
senior tag

silicon power blade 3.0 usb szintén nem látja a lap az usb 3 as pent. driver felkerült lekerült stb.... tehát a hátsó kék usb porton nálam nem működik- az usb 3 maga a port megy de az eszközzel nem kommunikál-

(#1820) Wind-Storm válasza Don't Panic (#1819) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem látja a Silicon Power Touch 820 4GB-os pendrive-om és a rajta lévő partíció is megjelenik.
Viszont róla való linux boot-nál azt hiszem voltak evvel gondjaim..
Valahogy nem tökéletes az USB 3.0-ás port visszafelé való kompatibilitása.. :U:W

(#1821) duvi


duvi
nagyúr

Sziasztok!
Havernak tegnap raktam össze egy gépet:
-ASROCK Z68 Pro3 Gen3
-SAMSUNG 64GB SATA3 SSD +WD 1000GB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3
-KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT
-INTEL Core i3-2130 3.40GHz 1155 BOX
Minden szép és jó, csak egy eddig soha nem tapasztalt jelenséget nem értek.
Az SSD és a HDD is megjelentek mint USB eszközök. Mintha egy pendrive lenne mindkét meghajtó és felkínálja az eszközök leválasztását is a rendszer. (a HDD-vel ki is próbáltam a leválasztást, de persze nem engedte, mert használatban volt.) Az lenne a kérdésem, hogy el lehetne tüntetni legalább a taskbar értesítési területéről a két meghajtót? Nehogy véletlenül sikerüljön neki egyszer leválasztani az OS SSD-t menet közben :DDD

(#1822) Wind-Storm válasza duvi (#1821) üzenetére


Wind-Storm
őstag

(Ilyen procihoz minek kellett ez a lap..? :U)
USB eszközként nem jelenhetnek meg, max. eltávolítható sata eszközönként.
Nem fogja tudni leválasztani..
Nekem erre van egy tapasztalt egyszerű megoldásom, persze én nem használom.
Tedd fel az intel a rapid storage technology-t és eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1823) Killer01 válasza duvi (#1821) üzenetére


Killer01
őstag

Az ACHI mód miatt lehet leválasztani őket. Rendszert nem hiszem hogy le tudna választani, a háttértár már sikerülhet.

(#1824) duvi válasza Wind-Storm (#1822) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi a választ és az ötletet is mindkettőtöknek! :R
Hosszútávra tervez ezzel az alaplappal és jelenleg nem is nagyon játszik. Ezért (és a pénz miatt is) lett egyelőre csak I3 belerakva. Később ha lesz rá igény/keret, le lesz cserélve I5 v. I7-re.

(#1825) Wind-Storm válasza duvi (#1824) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:)

(#1826) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok. Megjött a lapom, (Ex3 Gen3) illetve a ramom, de még a boltban pihen mivel cpu még nincs (i5 2500k) Mondom minek hozzam el addig.
Viszont 1 kérdés.
Jelenleg 1 Arctic cooling Freezer 13 prot használok, és ezt nem is szeretném lecserélni. Van aki rajtam kívül még iylennel űzi az ipart? Az érdekelne hogy mennyire lóg rá a memória slotokra.
Asszem keményen megszopattam magam. Ugyanis Corsair Vengeance kitteket rendeltem, ezek meg baromi magasak.:

[ Szerkesztve ]

(#1827) Don't Panic válasza Wind-Storm (#1820) üzenetére


Don't Panic
senior tag

ha az usb 3 as portbe teszed akkor is látja?

(#1828) Wind-Storm válasza Don't Panic (#1827) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Igen, pont arra értettem.

(#1829) Killer01 válasza Maxtreme (#1826) üzenetére


Killer01
őstag

Hát, azzal a hűtővel az első slotot nem fogod tudni használni.....

(#1830) Maxtreme válasza Killer01 (#1829) üzenetére


Maxtreme
addikt

Csak az elsőt? na az nem gáz. úgy is 2 ram lesz. (2x4gb) Az meg szvsz jó ideig elég.
Ezeknél a lapoknál mennyire számít hogy melyik slotba van a ram? (dual stb miatt kérdem. Vagy ennél tök 100?)

[ Szerkesztve ]

(#1831) NJoco válasza Maxtreme (#1830) üzenetére


NJoco
csendes tag

Nyugi a kettes és négyes slotban is megy simán dualban. :K

[ Szerkesztve ]

(#1832) Maxtreme válasza NJoco (#1831) üzenetére


Maxtreme
addikt

Fasza, akkor így lesz. Köszi :R

(#1833) Dot


Dot
őstag

Hali!
Ext3 Gen3 lapom oldalán a letöltések között találtam ilyet: Intel Management Engine ver:7.1.10.1065
Ez mire jó? Vagy mire kell(ene)?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#1834) Wind-Storm válasza NJoco (#1831) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Haverom AMD-s lapjában sem működik az usb adapter ha egy 3-as portba dugja, de a hiba sem jelentkezik olyankor azt mondta...

(#1835) asturel


asturel
őstag

Valaki tapasztalt mar olyan, hogy ha letiltja biosban a Spread spectrum-ot akkor nem indul el a gep (save utan rogton kikapcsol, mint mikor failbootol, aztan egyszer meg power up kozben kikapcsol kovetkezoleg pedig mar alapbeallitasokkal megy) ? Mi miatt lehet ez (azonkivul, hogy tap)?

(#1836) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

AsRock Z68 Extreme4 Gen 3 -nál nem teljes értékű a software:

6/9/2011 Windows® 7 64bit 11.80MB THX TruStudio ver:1.00.01

Másnak sem, azt írja ki fríssitsem, de egy fizetős oldalra dob át, ahol 25$ -ért megvehető :O

Nem értem, AsRock X58 Extreme6 -nál a teljes értékű volt a software :K :O

:F

Honnan lehetne a Z68 -as verziót leszedni, hogy kihasználhasam a software -t :U :F

[ Szerkesztve ]

(#1837) beers válasza HoReSz1975 (#1836) üzenetére


beers
addikt

Még jó, hogy Asus hangkártyám van :) !

M&N

(#1838) salvation válasza HoReSz1975 (#1836) üzenetére


salvation
aktív tag

nekem engedi letölteni amit adtál linket :B :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1839) HoReSz1975 válasza salvation (#1838) üzenetére


HoReSz1975
őstag

az egy dolog, de nem teljes verzió, csak 11MB, a teljes 110MB lenne, amiben már hanghatásokat és hangszorókat stb lehet állígatni, ennél semmit, csak azt , hogy fejhallgató, vagy hangszoró és ennyi :O :(( :(((

(#1840) rétisün


rétisün
veterán

fura dolgot vettem észre, ha a billentyűzet "power" billentyűjével akarom lekapcsolni a gépet, akkor nem áll le, a ventik (procihűtő, vga-hűtő) hosszú percekig is pörögnek, de kép már nincs. a korábbi lapomnál jól működütt ez a fajta kikapcsolás, illetve a hibrnálás a "sleep"-el jó.
ha a start menűből kapcsolom ki a gépet, akkor meg leáll, ahogy kell.

más is találkozoztt ilyennel? vagy valami biosbeállítás miatt van? úgy emlékszem, az első napokban (2 hete van meg az új konfig) még jó volt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1841) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Sziasztok!
kinek van Noctua NH-D14 proci hűtője?
extreme3 gen3 alatt?

nekem az istenért sem állítja be a fordulatszámot cpu temp mondjuk 60 fok velett level 9 . És level 9 en marad miközben 30 fokos.
leveszem level 1 re level 1 en marad, kicsit zűrösek ezek a venti csatik is pl nekem van hogy, a CHA FAN3 ra dugtam a procihőtő 120 as kavaróját meg sem mozdult....
akinek van ilyen kombinációja az legyen kedves ossza meg velem hogy neki hogyan van beállítva.

köszi szépen!!! :)

(#1842) Don't Panic válasza rétisün (#1840) üzenetére


Don't Panic
senior tag

resetled le a bios.t az megoldja nekem is volt hasonló.

(#1843) rétisün válasza Don't Panic (#1842) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, megpróbálom majd (most másik gépről írok) remélem akkor nem kezdi majd megint a "billentyűzetről nem indul" mókát :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1844) NJoco válasza Don't Panic (#1841) üzenetére


NJoco
csendes tag

Lényeg az, hogy level 1-re állítsd a proci ventiét (legyen az a cpu fan1 vagy fan2-be dugva) és így fog a leglassabb fordulaton pörögni a cpu venti, level 9-en pedig maxon. Amikor terhelést kap a cpu és eléri az általad beállított 60fokot, akkor kezdi feljebb csavarni a fordulatot, hogy lehűtse a procit! Nálam pl. level 1-en 1100-tól 1450-ig tekeri fel a fordulatot, ha az 1-es cpu fanra dugom, viszont ha a 2-es fanba dugom, akkor csak 700 fordulaton pörög level 1-ben. Ennyi az egész. :K

(#1845) ch003067


ch003067
addikt

Üdv.

egy ASRock Z68 Extreme-3 Gen.3 lap vásárlásán gondolkozom, és szeretném tudni, hogy milyen gyári tartozékok járnak hozzá.

illetve mi a véleményetek róla ?

(#1846) salvation válasza ch003067 (#1845) üzenetére


salvation
aktív tag

Nekem bejön :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1847) ch003067 válasza salvation (#1846) üzenetére


ch003067
addikt

Remélem nekem is bejön majd.

Azért veszem ezt, mert szép fekete :)
Lesznek bele szép fekete ramok is, nagy fekete házban :DDD

(#1848) Wind-Storm válasza rétisün (#1840) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Már akartam írni, hogy nézd meg a Dr. Debug-ot, ír e 05-t, erre meg nincs a te lapodon.. :D

(#1849) Wind-Storm válasza ch003067 (#1845) üzenetére


Wind-Storm
őstag

milyen gyári tartozékok járnak hozzá:

backplate, CD, egy CF vagy SLI híd,egy 3,5 mm - 3,5 mm audio jack talán méteres v fél méter hosszú kábellel, egy User's Manual és egy vékony software setup guide, 2 darab biztonsági pöckös sata-kábel, ezek közül az egyik könyökös.
és ez az egész egy nagy dobozban van :DD

(#1850) salvation válasza ch003067 (#1847) üzenetére


salvation
aktív tag

Nálam is minden fekete --azért vettem meg ugy válogattam össze mindent --majd rakok fel képet :B ;) :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.