Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) tibi-d válasza Aryes (#6350) üzenetére


tibi-d
tag

A te elképzelésed csak ki-be kapcsolja a "féklámpát". Ha csak ennyi kell, működhet. Az általam felvázolt a fényerőt is tudja állítani, valamint kevesebb alkatrész kell hozzá.

(#6352) Aryes válasza tibi-d (#6351) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem, mert a pwm jel is átmegy rajta, legalábbis szerintem.

(#6353) Teasüti válasza Aryes (#6343) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez a konkrét elképzelés:
[kép]
Csak egy gyenge skicc.

Na meg csak egy kapcsolóm van (motoron kettő, de lényegtelen) a fékre, a kontroller is ugyanattól a kapcsolótól kapja a parancsot. Nem random akarom kapcsolni, félreértés ne essék! :N
Csak programozottan akarok világítani, futtasson le egy szekvenciát minden fékezéskor mondjuk. Villan hármat, majd folyamatosan világít. Stb. Ez az alap elképzelés. Erre jöhetnek az egyéb üzemmódok, pl éjjel csökkentett fényerő, hogy a power ledek ne égessék ki a mögöttem lévő retináját... Nappal viszont tisztességes fényt adnak, nem úgy mint az alacsony fényerejű dip ledek, amivel vettem a gépet. :o

(#6348) razorbenke92
Az indexek az külön projekt, természetesen az is programozott lesz. Oda RGB ledeket akarok. (Aztán lehet rendőr villogósat játszani. Nem is, nappali menetjelző lesz.) :DDD

(#6345) tibi-d
Köszönöm, épp kérni akartam! :R

[ Szerkesztve ]

(#6354) Teasüti válasza tibi-d (#6347) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez is megfordult a fejemben, így mindenképp számolj majd be a fejleményekről! :R

(#6355) tibi-d válasza Teasüti (#6354) üzenetére


tibi-d
tag

Egyenlőre csak a vas van meg, az autóm villamos felderítése folyik éppen, és az igények tisztázása utána írok hozzá programot.

(#6356) jksx


jksx
senior tag

Sajnos a jelenlegi jogszabályok mellett még LED-et sem építhetsz be olyan lámpatestbe amibe a jóváhagyás során izzó van. Ezt nálunk a 6/1990-es KÖHÉM rendelet szabályozza. Nem csak a vizsgán, de akár egy közúti ellenőrzés során is (ha kiszúrják) megbüntethetnek érte. Baleset során, meg hivatkozhatnak rá, hogy "mit művelt" a féklámpád (sajnos mindenre hivatkoznak egy baleset során). Új gépjármű esetén (ha az úgy lett jóváhagyva) már lehet villogó féklámpa is.

(#6357) gyapo11 válasza Teasüti (#6340) üzenetére


gyapo11
őstag

A monostabil, mint ahogy a neve is mutatja egy stabil állapottal rendelkezik. Ebből az állapotból billenti ki a vezérlőjel, és beállítható idő után visszatér a stabil állapotába. Az újraindítható azt jelenti, hogy ha az időzítés lejárta előtt érkezik egy második vezérlőjel, akkor nem jár le az óra, hanem onnantól újraindul az időmérés, és ha folyamatosan érkeznek a jelek, akkor soha nem tér vissza az alapállapotába, mert mindig újraindul az időmérés. Jól látszik, hogy ez tkp. a watchdog. Kondival kell táplálni, vagy élvezérelt áramkört kell használni, és akkor bármilyen állapotban történt fagyás esetén is, az idő lejártával alapállapotba tér vissza. Ha mondjuk egy relé váltó kontaktust működtet, akkor alapállapotban eredeti fékműködés, amint elindul az arduino, és küldi a jeleket, akkor arduino által vezérelt fék, ha leáll vagy kikapcsol az arduino, akkor vissza normál működésre. Így a fet lehalását is ki lehet kerülni, mert ha az arduino működik, de a fet szakadt, akkor ugye nem villog a féklámpa, viszont ha az arduino figyeli egy bemeneten a fet működőképességét, és észleli, hogy nem megy, akkor a jelek küldésének megszüntetésével vissza tud kapcsolni eredeti működésre. Fet zárlat esetén szintén, mert a fet nem közvetlenül a ledet kapcsolja, hanem a váltóérintkezőn keresztül. Tehát amíg az arduino működik, addig ő tud dönteni, ha az áll le, akkor meg a monostabil.
Itt egy élvezérelt.
És persze szintvezérelt esetén figyelni kell arra, hogy érkező impulzusok nélkül a bemenet alapállapotban legyen, tehát földre vagy tápra kell húzni egy ellenállással.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#6358) Teasüti válasza jksx (#6356) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem a magyar jogszabályok vonatkoznak rám.

(#6359) tibi-d válasza gyapo11 (#6357) üzenetére


tibi-d
tag

Ez így szép és jó, de akor mi figyeli ha a monostabil romlik el, vagy a relé megy tönkre. Sajnos kompromisszumot kell kötni az ésszerűség, és a gazdaságosság oltárán. Olyan bonyolulttá válhat az egész, hogy azért fog elromlani. Szerintem a lehető legkevesebb alkatrészből kéne megoldani a problémát. Ha a fet jól van kiválasztva, nagyon kicsi a valószínűsége, hogy tönkremenjen. Legalább is kisebb mint egy mozgó elemeket tartalmazó relének.

(#6360) Teasüti válasza gyapo11 (#6357) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ennyi segítséggel már csak el kéne tudnom indulni! :R
Köszönöm!

(#6361) Teasüti válasza tibi-d (#6359) üzenetére


Teasüti
nagyúr

...vagy ha kiég a led, vagy ha kimegy egy biztosíték, vagy ha... :)
Néha szoktam ellenőrizni a gépet, úgy ahogy rutin vizsgán oktatják. :D

(#6362) Teasüti válasza tibi-d (#6345) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez is élvezérelten működik? Vagyis ha beragad állandó HIGH/LOW értéken a bemenet, akkor a kimenet még visszatér alapállapotba?

(#6363) tibi-d válasza Teasüti (#6362) üzenetére


tibi-d
tag

Igen. Ha az arduino megszünne létezni, akkor minden visszaáll mintha nem is lenne ott. Tehát addig világít a féklámpa, amíg fékezel.

(#6364) tvamos válasza Janos250 (#6344) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na szép! Teszek már valamit a kocsimra, hogy irritálja a mögöttem jövőt.
Hát cseréld ki a köd zárófényt 100W-os LED-re. Az biztos zavarni fogja, meg Arduino sem kell.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6365) Teasüti válasza tibi-d (#6363) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Összeraktam azt a kapcsolást breadboard-on Uno-val és egy NPN tranyóval meg egy leddel. 1000n kerámia volt kéznél csak, de lényegében valóban működik! :R
0% duty cycle esetén és 100%-ra is világít a led (felhúzva a bázis), szóval ezt a problémát megoldottnak tekintem, hála az itt érkezett válaszoknak! :R
Külön köszönet gyapo11-nek a részletes magyarázatokért és azokért a monostabil chip ajánlókért (könyvjelzőzve)!

A kondenzátor kapcsán hogy kell méretezni a frekvenciához?
Illetve szerintetek működhet ez a "heftelt" watchdog a relékkel is? Mondjuk érdekesen hangzik PWM jellel relét behúzni. :DDD Vagy nagyobb kondival el lehet simítani a PWM jelet? Ez esetben arra gondolok, hogy a monostabil "one-shot" áramkört újraindítgatni a PWM-mel, de az áramkör kimenete egyenletes DC feszültség amíg "le nem jár" az RC ideje.
Van esetleg váltó érintkezős relére félvezetős megoldás?
Solid state relay, megvan.

[ Szerkesztve ]

(#6366) gyapo11 válasza Teasüti (#6365) üzenetére


gyapo11
őstag

A kondenzátor kapcsán hogy kell méretezni a frekvenciához?

Én már elkényelmesedtem, és rábízom az ilyesmit az áramkörszimulátorokra.
Ha nézzük a tranzisztor meghajtást mondjuk 1 mA-rel. Vegyük a kondenzátort üresnek amikor az arduino kiteszi a kimenetére az 5 V-ot. Elindul a kapacitív áram, ami tölti a kondit és nyitja a tranyót. Ez az áram folyamatosan csökken, és elér egy pontot, amikor már a bázison mérhető feszültség 0.7 V alá csökken, ettől a tranyó elkezd lezárni, ami nem jó. A cél az, hogy amíg az impulzus tarthat, addig a kondi ne tudjon annyira feltöltődni, hogy ez bekövetkezzen.

Ebből látszik a lényeg. A 100 nanós kondi 1 kHz-cen 50 % kitöltési tényezővel 3.6 V-ig megy föl, majd a fél periódusidő alatt leesik 1.3 V-ra, ilyenkor már csak 0.26 mA áram folyik a kezdeti 0.72 helyett. Addig kell növelni a kondit, hogy a lejtő végén is elég legyen a vezérlő áram.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#6367) Janos250 válasza tvamos (#6364) üzenetére


Janos250
őstag

Erről jut eszembe: van 100 W-os ledem, hűtés nélkül. Van valakinek valami tapasztalata hűtés ügyben, bár ez nem Arduino?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6368) tvamos válasza Janos250 (#6367) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem egy procihuton van, amit valami kiarusitason vettem, es azt mondtak, hogy i7-et viszi meg huzva is. (Csak mar nem jo az uj procikhoz.)
De neked piros LED kell! (Ha feher LED-et teszel a piros bura ala, akkor csunya szine lesz a fenynek.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6369) Teasüti válasza gyapo11 (#6366) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A nagyobb kondi nem pont ugyanakkora töltést tud felvenni ugyanazzal a setup-pal?

Janos:
+1 a cpu hűtőre! :K

tvamos:
Hol olvastál piros lámpaburáról? :P

[ Szerkesztve ]

(#6370) tvamos válasza Teasüti (#6369) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem olvastam, hanem irtam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6371) gyapo11 válasza Teasüti (#6369) üzenetére


gyapo11
őstag

A nagyobb kondi nem pont ugyanakkora töltést tud felvenni ugyanazzal a setup-pal?

De, ugyanakkorát.
C=Q/U, ezt átrendezve Q=C*U, vagyis ha nő a C, akkor az U-nak csökkennie kell. Tehát azonos töltésmennyiség egy nagyobb kondenzátoron kisebb feszültségváltozást hoz létre.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#6372) Teasüti válasza gyapo11 (#6371) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És így hosszabb ideig tart a töltés/kisütés: hosszabb periódusidő. Érthető. :R
Viszont így a rövidebb periódusidők esnek ki (pár %-nyi duty cycle), mert azok nem fogják eléggé feltölteni, h nyisson a tranyó.
Én pont így jártam az 1000n kondival, hogy olyan 5% alatt már nem ment át a PWM jel.

[ Szerkesztve ]

(#6373) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

Megjött a sonoff relém, ezt szeretném kicsit meghackelni a következőképp:
webserver és posttal kapcsolni, gettel pedig állapotot lekérdezni. Html nem szükséges.

Nézegettem az esp webserver után google-ön, de nem találtam egyszerű megoldást.

(talán lehetne a webserveren 1 gomb, ill egy text, amit html vágással kiszedek, netán ha beírom a gomb által generált kódot kapcsolja, de ez nagyon ganaly megoldás sztem( talán nem is menne a linkes gombnyomás), igényesebb lenne a get post)

egy egyszerű minta rengeteget segítene nekem.

Köszi előre is nektek!

(#6374) vargalex válasza Bazs87 (#6373) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

ESP webserver-re nagyon jó példák vannak Arduino IDE-ben az ESP8266WebServer alatt.
De, hogy topicon belül maradjunk: igaz, hogy nem konkrétan sonoff, de esp8266+relé. Itt egy minimálisan javított kód.

Alex

(#6375) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, a leg alapvetőbb programozási hibát vétettem, a kész kódot nem dokumentáltam le. Volt egy projektem, nagy nehezen megoldottam, a kész program most is ott van az arduinon, viszont valahogy ki lehet belőle olvasni a már meglévő programot?

(#6376) Gergosz2 válasza kmisi99 (#6375) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem. Sosem fogsz abból viszont C kódot látni.

De ha az a cél, hogy azt a programot pl másra feltöltsd az megoldható. Olvasd ki a hex-et belőle és AVRdude-dal vagy más hex programozóval fel tudod rá tenni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#6377) kmisi99 válasza Gergosz2 (#6376) üzenetére


kmisi99
addikt

Na mindegy, részlegesen megvan, majd megtákolom valahogy. :D

(#6378) Janos250 válasza tvamos (#6368) üzenetére


Janos250
őstag

Köszi, kipróbálom, ez tényleg jó és olcsó megoldásnak tűnik. Van még régről nagyméretű hűtőbordám, amit valami bolhapiacon vettem, fene se tudja, mire. Lehet az is jó lesz. Egyébként elképesztő fénye van ennek a lednek, és elég olcsó.
Ugye azt azért nem gondoltad komolyan, hogy a 100 w-os ledet a kocsiba akarom? Remélem úgy értetted amit írtam, ahogy én szántam! Nem lesz a kocsimon h.gy.tuning. :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6379) Janos250 válasza Bazs87 (#6373) üzenetére


Janos250
őstag

Na, akkor egy kis részletezés, bár vargalex programja szerintem is jó.
"Html nem szükséges"
Ha nem akarsz html-t, akkor nagyon megbonyolítod az életed! A legegyszerűbb, ha a szerver html lapba ágyazva küldi neked az adatot, mert azt bármilyen eszközön, bármilyen böngésző meg tudja jeleníteni (pc, telefon, tablet, másik ESP-vel kiszedheted, ha úgy tartja úri kedved, stb.)
A GET és a POST tapasztalom szerint egyaránt kényelmesen használható. Továbbá a link is, GET-tel.
GET:
Ugye hátrányának szokták emlegetni, hogy titkosítatlanul megy a neten, tehát túl kíváncsi emberek láthatják. Nem hiszem, hogy összedől a világ, ha a CIA megtudja, hogy éppen be vagy ki van kapcsolva a Te Sonoffod, tehát ez szerintem indifferens.
Előnye, hogy ha az az óhajod, kézzel bepötyögve a böngésző címsorába pl. a "http://192.168.4.1/?relay=mi", akkor visszaírja az állapotot, valamint pötögéssel állíthatod, pl. "?relay=be"-re bekapcs, "?relay=ki"-re kikapcs.

Ez persze, ha mindig kézzel kell beírogatni, az kissé snassz.
Megoldás:
1.: A Sonoffról simán a http://192.168.4.1 -el kérsz egy WEB lapot, amiben benne lesznek a megfelelő linkek valami emberi szöveggel, és ezekre kattintva megvan a megoldás.
2.: POST: Csinálsz gombokat, pl.:
<input type=\"button\" value=\"Be\" onclick=\"location='http://192.168.4.1/?relay=be';\" style=\"font-size:50px; height:300px; width:300px\">

Persze csinálhatod szebbre, ahogy vargalex példájában van, jquery használatával, de akkor meg kell tanulnod a jquery használatát.
IP címeknek a defaultot írtam, bármire állíthatod.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6380) vargalex válasza Janos250 (#6379) üzenetére


vargalex
félisten

Csak szólnék, hogy a 2-es pontban is egy GET kérés van.

Alex

(#6381) tvamos válasza Janos250 (#6378) üzenetére


tvamos
nagyúr

(#6344) Janos250
Azon gondolkodom, én is csinálok valami arduinos szerkezetet a kocsimra, hogy mindenki mást zavarjon
Remelem, te is vicceltel!

Nekem van 2db, egy ebay-es, es egy Banggoodos. En nem vagyok veluk elegedett. A 30W-os Cree lampa jobban vilagit, (10x3W) sokkal kevesebbet disszipal. (Oke, ez csak az en szubjektiv velemenyem. Mar az osszes ilyesmim a butorraktarban porosodik. :( )

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6382) Bazs87 válasza vargalex (#6374) üzenetére


Bazs87
tag

köszönöm a tippet.
Én ennél sokkal egyszerűbb verzióban gondolkodom. Ha jön egy post kapcsolom a camot (set/reset)
ha pedig lekérem a statust kidobja h true/false

semmi sallang, annyira bután tartani amennyire lehet.
A problémám h post/get-hez nincs "egyszerű" minta, legalábbis amíg google-n keresgéltem.

A tervem az, h ezt a webservert slaveként használva csak kapcsolgassam, a fentebbi rendszer pedig lokálban döntsön, hogy mit és hogyan szeretne.

(#6383) Aryes válasza tvamos (#6381) üzenetére


Aryes
nagyúr

"A 30W-os Cree lampa jobban vilagit, (10x3W) sokkal kevesebbet disszipal."
Miért, oda volt írva az adatlapjára, hogy mind a 100W-ot világításra használja? :DDD

(#6384) vargalex válasza Bazs87 (#6382) üzenetére


vargalex
félisten

Pont azért linkeltem egy konkrét kódot, mert le tudod butítani úgy, ahogy neked kell. A példa kódban van get is. Az ne zavarjon meg, hogy ez a get egy html element click-jéhez van kötve. Ez sem kötelező. A példa egyébként éppen egy státusz oldal (csak ugye több relé is lehet) és a get kérések kezelése.
Továbbra is tartom, hogy az Arduino IDE-ben a példák között mindent megtalálsz. Vagy még mindig nem értem, hogy mit szeretnél...

Alex

(#6385) Janos250 válasza vargalex (#6380) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz, de már nem tudom javítani. :(((

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6386) Janos250 válasza Bazs87 (#6382) üzenetére


Janos250
őstag

"ha pedig lekérem a statust kidobja h true/false"
Na, de ezt "hova" dobja? Nem WEB lapra? LCD-re? Vagy mire?
Ha pl. ledre, akkor ott van a SONOFF-on a led, az mindenkor mutat(hatja) az állapotot.
Vargalex mintája tényleg jó alap, de ha ennél is egyszerűbbet akarsz, akkor:

"http://192.168.4.1/be"
"http://192.168.4.1/ki"
Ennél egyszerűbbet nem tudom, hogyan lehetne.
Mi a kívánság?
Ebben már HTML se kell.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6387) gyapo11 válasza Teasüti (#6372) üzenetére


gyapo11
őstag

95 %-nál ez van:

Beteszünk egy diódát meg az arduino kimenetének védelme érdekében egy ellenállást:

2 V fölött marad a cégére is, ez elég a tranyónak.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#6388) Bazs87 válasza Janos250 (#6386) üzenetére


Bazs87
tag

pontosan:

192.168.1.1/on
192.168.1.1/off
a státuszt pedig gettel szeretném lekérdezni, olyan választ várok, h visszaírja a stringembe az állapotot (anno http getet csinaáltam már thingspeak + arduinoval, sajnos most a kód nem elérhető számomra perpill)

get 192.168.1.1/state
erre adná -> true/false

remélem érthető mit szeretnék.

Ott a kutya elásva, h automatizáltan szeretném kapcsoltatni a relét 1 win scriptből, nem pedig nyomkodni a gombot böngészőből.

Az Alex által ajánlott script és az ardus minták valóban jók, viszont nem kis időre van szükségem az áttanulmányozáshoz, továbbá azon 10 sor kimásolásához és teszteléséhez ami valóban kell nekem. Elnézést, lustaság és kevés idő. Ezen a fronton javítani fogok.

[ Szerkesztve ]

(#6389) Janos250 válasza Bazs87 (#6388) üzenetére


Janos250
őstag

Nagyjából igen.
Az első részére valaki csinált egy rettentően egyszerű programot, megkérdezem a linkjét, hamarosan megírom ide.
A második részét még mindig nem teljesen értem.
A böngésző címsorába akarod írni, hogy
http://192.168.4.1/status
és erre a böngésző ablakába írja ki egyszerű szövegként, nem HTML-be ágyazva, hogy ON, vagy OFF?
Na ez szintén nagyon egyszerű, csak plusz pár sor még a programba.
A hátránya, hogy a böngészőben ilyenkor pici betűkkel szokott megjelenni az egyszerű szöveg.

Hopp, közben megjelent az írásod vége, hogy nem böngészőből akarod.
No akkor a visszadott szöveget kell értelmezned.
Milyen scripről van szó?
Link?

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6390) vargalex válasza Bazs87 (#6388) üzenetére


vargalex
félisten

A két kérésed is GET kérés. Ezért értetlenkedem. Attól, hogy GET-nek hívják, az még adatküldésre alkalmas query string-el.

Az eredeti példánál maradva az egyszerűsített verzió:

#include <ESP8266WiFi.h>
#include <WiFiClient.h>
#include <ESP8266WebServer.h>

#define DEFAULT_STATE LOW


// Replace with your network credentials
const char* ssid = "Your_SSID";
const char* password = "your_password";

// GPIO for controlling the relay
uint8_t relay_pin = 12;

ESP8266WebServer server(80);

void setup(void){
//Set default state
digitalWrite(relay_pin, DEFAULT_STATE);

//Turn on serial output
delay(1000);
Serial.begin(115200);
WiFi.begin(ssid, password);
Serial.println("");

// Wait for connection
while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
delay(500);
Serial.print(".");
}

// logging to serial output
Serial.println("");
Serial.print("Connected to ");
Serial.println(ssid);
Serial.print("IP address: ");
Serial.println(WiFi.localIP());

// web server setup
server.on("/on", []() {
digitalWrite(relay_pin, HIGH);
Serial.println("Relay turned on");
server.send(200, "text/plain", "Relay turned on");
});
server.on("/off", []() {
digitalWrite(relay_pin, LOW);
Serial.println("Relay turned off");
server.send(200, "text/plain", "Relay turned off");
});
server.on("/state", []() {
String relay_state = (digitalRead(relay_pin)) ? "true" : "false";
server.send(200, "text/plain", relay_state);
});
server.begin();
Serial.println("HTTP server started");
}

void loop(void){
server.handleClient();
}

Ha jól láttam, a sonoff-on a 12-es GPIO-ra van kötve a relé. A relé kapcsolgatása mellett a led-et is kapcsolhatod a 13-as GPIO-n. A fenti példa a kapcsoláskor is ad vissza választ, mert szerintem egy web szervernek illik (legalább a HTTP 200-at visszaadni).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6391) Bazs87 válasza Janos250 (#6389) üzenetére


Bazs87
tag

a perverz mysql-es home automation temámhoz kapcsolódik.
vbs scriptből szeretném ezt megoldani, valami hasonlóból:

URL="https://api.thingspeak.com/channels/xxx"
Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set http = CreateObject("Microsoft.XmlHttp")

On Error Resume Next
http.open "GET", URL, False
http.send ""
if err.Number = 0 Then
'WScript.Echo http.responseText
MsgBox http.responseText
Else
Wscript.Echo "error " & Err.Number & ": " & Err.Description
End If
set WshShell = Nothing
Set http = Nothing

ebben a mintában nincs meg még az sql-es bekötés ugyan, de pl itt ki kellene írni az msgboxnak h true v false :)

persze rakhatok mellé 1 botrányosan bóvli megoldást html kódban (én nem tudom olyan szépen jsonnal, mint vargaalex)
nem látom szükségét egyenlőre, max lecopyzom az ő programjából ezt a részt, ebből is tanulok

(#6392) Janos250 válasza Janos250 (#6389) üzenetére


Janos250
őstag

Na, az általam ajánlott program eleje pontosan ugyanaz, mint Vargalexé, csak ő már betette a státust is, és mindig ad vissza választ.
Ha a ledet is bekötöd, arra figyelj, hogy "fordítva" működik, mert a led + lábikája a 3.3 V-on van, a negatívja van a GPIO13-on.

VBS-t utoljára kb. 10 éve használtam, internetes kéréseket akkor se. Ehhez nem tudok hozzászólni.

Ha küldésnél "text/plain" szerepel, akkor az sima szöveg, ahogy láthatod is

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6393) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Vettem pár ilyet, 18650-es akksihoz van írva, ahhoz is rendeltem. Viszont van itthon pár drónhoz való 3,7V-os lipo akksi, szerintetek ahhoz is lehetne használni, vagy a lipo akksihoz másféle töltő elektronika kell?

[ Szerkesztve ]

(#6394) PHM válasza Aryes (#6393) üzenetére


PHM
addikt

Használhatók Li-po akkukhoz is.
Ha szükséges, egy ellenállás cseréjével be lehet állítani
1A-nál kisebb töltőáramot is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6395) Aryes válasza PHM (#6394) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! Azt már láttam egy rajzon, hogy melyik ellenállást kell cserélni, csak azt nem találtam sehol, hogy az ellenállás értéke hogyan befolyásolja a töltőáramot. Mondjuk nem szívesen cserélgetném, smd alkatrész szerelésben nem igazán van gyakorlatom... :)

(#6396) PHM válasza Aryes (#6395) üzenetére


PHM
addikt

A képen R3 néven szerepel. Nem ördöngösség a csere,
persze azért megkíván némi gyakorlatot.
Adatlap ellenállás/töltőáram táblázattal.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6397) Aryes válasza PHM (#6396) üzenetére


Aryes
nagyúr

Használtál is ilyet már? Arra lennék kíváncsi, hogy ezeket hogy a csodában rögzítik egy készülékházban úgy, hogy a mikrousb bedugása meg kihúzása közben ne tudjon elmozdulni?? Ugyanis egy árva rögzítő furat nincs rajta, csak a kivezetéseknél az apró lyukak, de olyan pici csavar talán nincs is. :)

(#6398) tvamos válasza Aryes (#6397) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem van ilyen. Úgy csináltam, hogy ráforrasztottam egy breadboardra, és azt rögzítettem. Így emlékszem, mintha hajligatni kellett volna a tüskéket...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6399) Tankblock válasza Aryes (#6397) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

forró ragasztó, 2 oldalas ragasztó, bár az annyira nekem nem jött be.

Release the Beast....

(#6400) PHM válasza Aryes (#6397) üzenetére


PHM
addikt

Szintén ragasztó pisztoly.
Előtte kiforrasztottam az SMD ledeket, és dip ledeket tettem a
töltő csatlakozó mellé. (Egy led reflektort alakítottam át.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.