Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) ficsor001 válasza Rics22 (#7750) üzenetére


ficsor001
tag

Na azt még jobban utálom.
Tv-t egyáltalán nem nézek főleg ilyen barátok köztöt nem.
Engem az angolok humorérzéke eddig nem fogott meg, legalább is ami a tv-n átjött ide, de hát nem tetszhet mindenkinek.

(#7752) ficsor001


ficsor001
tag

Na meg is vagyunk. Szombaton megyek ki, megvan a mark and spenceres meló.
Nem volt annyira vészes amúgy a telefonbeszélgetés mindent értettem és válaszolni is tudtam. Egy kérdés volt olyan amit mondtam hogy ismételjen meg lassabban.
Most még valami járművet kell intézni mert betelt a busz amivel mennek :S ezt nem értem amúgy de ha találnak mást akkor remélem jólesz :)

(#7753) Bondi válasza tildy (#7717) üzenetére


Bondi
csendes tag

> lehet ossze kene dobnunk egy par oldalas cikket, tapasztalatainkbol , keruletekbol, helyekbol vasarlasbol, stb, egy tobb oldalas cikekt, vagy elso hozzaszolasba egy osszefoglalot , ahova oda lehet iranyitani az ujonnan jovoket , hogy ott a lenyegi info ott van. <

Mi birminghamiek annak idején próbáltunk összedobni egy oldalt (még levelezőlistánk is volt, mekkora archaizmus mai szemmel :D ), de időközben népszerűek lettek a közösségi oldalak mindenféle közösségi bővítménnyel. Szóval iwiwen és még inkább FB-n egyszerűbb és gyorsabb a kapcsolattartás és az infóáramlás, mintha folyton egy „külföldimagyaros" portált kéne aktualizálni.

Mellesleg meglepett, hogy a nagy Londonban egyetlen magyar sem akad, aki vállal költöztetést... Itt Brumban vannak páran.

(#7754) Bondi válasza tzimash (#7743) üzenetére


Bondi
csendes tag

Haha, ez a belinkelt hozzászólás Varga Zoltán szövege. Létezik még az az ember? Londoni magyar, anno minden létező külföldimunkás fórumon hirdette a szolgáltatásait. Nagyon nagy arc volt. :D Még személyesen is találkozni akartunk vele Londonban, mielőtt még Birminghambe jöttünk volna, de egy telefonos egyeztetés után végül nem jött össze.

(#7755) tildy válasza ficsor001 (#7746) üzenetére


tildy
nagyúr

Alapfoku nyelvvizsga 2004ben. Szobeli 82%, irasbeli 65%.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7756) tzimash válasza Bondi (#7754) üzenetére


tzimash
őstag

passz, de jó szöveg :D

(#7757) Rics22 válasza tildy (#7755) üzenetére


Rics22
tag

ez fura...nekem mintha jobba menne írásban az angol(helyesírás az...kaka )

na de ezen ne csodálkozzon senki,hogy Tildy-nek megy az élet,valami szerencse patkó lehet elrejtve neki,állás téren is jól járt...akkor nehogy már egy angol nyelv kifogjon rajta :))

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#7758) ficsor001 válasza tildy (#7755) üzenetére


ficsor001
tag

Az szép.
Az én angol tudásom: középsuliba amit tanultam(vagyis kellett volna) :)

(#7759) tildy válasza Rics22 (#7757) üzenetére


tildy
nagyúr

PEdig Wycohoz , Emvyhez , es Esmhez (oket hallottam/lattam mar angolul beszelni, vagy irni ) kepest beka sejhaja alatt vagyok angolbol.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7760) eszgé100 válasza ficsor001 (#7758) üzenetére


eszgé100
őstag

nekem is csak annyi volt, szerencsére megmaradt annyi, hogy tudtam boldogulni. bár ha akkor tudom, hogy valaha ide jövök akkor biztos jobban figyelek. mondjuk szerencsére elég könnyen tanulok, mert amire egyszer fordítottam annyi figyelmet, hogy leírtam, azt már sose kellett többször elolvasnom. szerintem ezért is van, hogy baromi rondán írok, mert tudom, hogy sose kell többet elolvasni...
én azt bírom, hogy feliratozva vannak a műsorok, így sokkal könnyebb érteni, mert ha esetleg nem is hallod mit mondanak, akkor el tudod olvasni legalább

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7761) melon válasza Bondi (#7753) üzenetére


melon
tag

Az egyik tegnap bekoltozott lakotars emlitette, hogy mintha egy magyar koltoztette volna ot ide, ha kell, elkerem a szamat...

(#7762) ficsor001 válasza eszgé100 (#7760) üzenetére


ficsor001
tag

Az szép. Én azért nem vagyok ennyire bátor, tutira megyek inkább. Majd később lehet tekintgetni másfele ha jobban megy a nyelv.
Viszek ki könyvet is meg remélem ragad kint rám :)
Már várom nagyon :D

(#7763) wildufo válasza Bondi (#7753) üzenetére


wildufo
csendes tag

Én ide irkálom az eseményeket, amiket fontosnak tartok, főleg barátaimnak/szüleimnek meg persze magamnak. Lehet, más is talál benne érdekeset, nem titkos: http://rmstyle.eu/anglia/

(#7764) Rics22 válasza wildufo (#7763) üzenetére


Rics22
tag

még asszongy' addig kell menni egyenesen,amíg meg nem unod az életed :C
ha meguntad,lesz ott egy hasadék,vagy gyorsvonat vágány? :))

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#7765) wildufo válasza Rics22 (#7764) üzenetére


wildufo
csendes tag

dehat tenyleg nagyon messze van na :D

(#7766) melon válasza wildufo (#7765) üzenetére


melon
tag

Elolvastam az irasiad, szorakoztatok :) Par nappal ezelott en is hasonlo cipoben jartam, kitartast a melokereseshez! En is sokmindent hasonlokepp csinaltam, ezert kulon jo erzes figyelemmel kiserni masok boldogulasat (marint remelem tenyleg osszejon, es hamarabb mint gondolnad.
Guy Perring-gel en is beszeltem, de en nem hagytam, hogy Londonon kivuli melot szerezzen nekem :) Es valoban modoros, es konnyu ot megerteni. Ellenben a szuszogo brit noi recruiterektol mentsen meg a szerencse :) Telefonban igazi kihivas volt nekem hallgatni oket.

(#7767) eszgé100 válasza melon (#7766) üzenetére


eszgé100
őstag

Én török meg paki call centerestől kapok hülyét

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7768) Wyco válasza eszgé100 (#7767) üzenetére


Wyco
tag

Skótok a legjobbak, hidd el :)
Egyszer hivd fel az o2 Broadband helpdesket, nem tudom hogy Skóciában vannak-e vagy csak valamiert nagy a skótok aránya de nem semmi oket hallgatni :) [meg megérteni...telefonon]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#7769) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Tudnatok segiteni,mert igazabol mindenkitol mast hallok :)

A UK Resident status-t az most automatikusan megkapja az ember,vagy azt is igenyelni kell??

Kosziii :R

[ Szerkesztve ]

(#7770) tildy válasza MegalodonS (#7769) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugy tudom igenyelni kell, meg 1000 font koruli osszeget lerakni erte. Marmitn ha allampolgarsagra gondolsz , gondolom neked mar 5 ev akkor megvan.

wyco: jaja, O2nal skot cc van:D De a lloydsnal is vagy skotot, vagy indiait lehet kifogni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7771) ficsor001


ficsor001
tag

Londonból Liverpoolba hogyan tudok eljutni legolcsóbban és mennyiért?
Most pénteken vagy szombaton.

Sürgős lenne kösz!

(#7772) ficsor001 válasza ficsor001 (#7771) üzenetére


ficsor001
tag

Már mindegy!

(#7773) Rics22 válasza tildy (#7770) üzenetére


Rics22
tag

Tildy,neked nincsen külön oldalad?
többiekét nagyjából átböngésztem,de a tied nem találom ...

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#7774) tildy válasza Rics22 (#7773) üzenetére


tildy
nagyúr

De, itt van:D Meg a logoutos blogom is megvan.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7775) Wyco


Wyco
tag

Elado két laptop hasznalt:
a). Dell Latitude D620, Intel P4DC T2130 (1866 Mhz x2), 2048 MB, 250G, Intel 950, 1440x900, UK keyboard, extra battery (viszont nincs ODC emiatt de ha nagyon zavar megoldható némi extráért) - Aksik ujszeruek.. Irányár £200
b) Clevo M55N, Intel C2D T7400 (2166 Mhz x2), 2048 MB, 120G, Intel 950,1400x1050, magyar, akksi halott, Irányár £180

Csere/beszámítás nincs

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#7776) Aragornka


Aragornka
újonc

Sziasztok... Ugy tunik haladgatok a dolgokkal, de meg nem akarok semmit sem elkiabalni, eleg annyi, hogy lehet, hogy ha elkuldik a jobcentertol az NI-met, akkor mar lesz melom is.
Amivel fel vagyok akadva az a bankkatya. Nekem fontos lenne, hogy ingyenes legyen a szamlavezetes es a katya fentartas is, de tudjak valahogy haza kuldeni, ha minden osszejon, akkor penzt is.
Bementem a Lloydshoz de nagyon szemetek voltak. A classic accountott akartam megnyittani, de azt mondtak ahhoz kell egy level a munkadomtol, mivel eztett az accot leginkabb melosoknak talaltak ki. Mondanom sem kell, hogy NI nelkul no melo, no level...

Most nezegetem a barclayst [link]. Itt azt irja nincs havi dij, gondolom az a katyara is ervenyes nem csak a szamlara.
A masik dolog meg halottam ilyen iker kartyas megoldast a penz haza kuldesehez, mennyire valik az be, van-e valakinek tapasztalata ezen a teren es ehhez elege egy sima basic account vagy fizeteses kell?

Az igaz út igen rögös és nehéz, de legalább nem kell aggódni amiatt, hogy tömeg van rajta.

(#7777) Wyco


Wyco
tag

Erdeklodes eseten elado tovabba egy asztali gep monitor es bill nelkul:

Dell Optiplex GX755 ház, 400W Corsair táp, Intel Core2 Q9650 (4x3000), OCZ Reaper 8192 MB [800mhz DDR2], WD Velociraptor 300G, esetleg Hitachi 1TB pluszban. Extra HDD vezerlovel mert az alaplapi beszart. (USB3-as yeyy). Ára nincs, ha erdekel keress meg.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#7778) userZ


userZ
tag

Sziasztok!
E hónap közepén valószínűleg indulok Birminghambe. Biztos volt már téma, ezért sorry, de melyik banknál érdemes számlát nyitni, és melyik mobilszolgáltató az amelyik ajánlott? Mobilnettel kapcsolatban milyen árakra lehet számítani? :R

Stop the Earth, I want to get off!

(#7779) vikvuk válasza Aragornka (#7776) üzenetére


vikvuk
aktív tag

halottad?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#7780) Aragornka válasza vikvuk (#7779) üzenetére


Aragornka
újonc

Igen, hallottam. Meg ez elozo varosba ajanlgattak... csak akkor ott atmenetileg voltam es nem is erdekelt.
De most mar kellene egy normalis kartya.

Az igaz út igen rögös és nehéz, de legalább nem kell aggódni amiatt, hogy tömeg van rajta.

(#7781) Wyco válasza userZ (#7778) üzenetére


Wyco
tag

Szia,

Volt valoban, ezert javaslom olvass vissza, de a HSBC-nek van egy Passport accountja, nem kerdeznek sokat, ellenben a havidij kb 9 font. (Viszont nem kell munkaltatoi igazolas es azt hiszem nem kell x fontot befizetned havonta, szoval az elejen jo.)
Mobil: a netet nem ismerem, egyeb minosegre meg ami a penztarcadnak megfelel. O2, Voda, Orange....mind okes. "3" kevesse talan.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#7782) melon válasza Aragornka (#7776) üzenetére


melon
tag

En regen azt olvastam, hogy nagyon random tortenik a szamlanyitas, kb. 50% eselyed lehet. En epp ma nyitottam a Lloyds-nal. Tegnap besetaltam a munkahelyhez kozeli fiokjukba, es kaptam idopontot ma reggel 9.30-ra. Ma reggel szepen oda is mentem, de a bank akkor meg zarva volt, mert szerdan 10-kor nyitnak (facepalm). Szepen megvartam a 10 orat, 2 perc alatt sorra kerultem, es egy mosolygos szoke holgy leultetett egy kulon targyaloreszbe, ahol bemondasra elfogadta a cimemet, es az utlevelemet kerte csak, illetve meg kellett meg adni par adatot hasbol (otthoni cim, csaladi allapot, email, netbank jelszo)

Mondtam, hogy nekem csak a classic account kell, de kaptam savings accountot is, meg £100 planned overdraft lehetoseget is. Szamlaszamom mar van, a kartya + pin kod + netbankos hozzaferes kb. 1 heten belul.
Az egesz muvelet nem tartott tovabb, mint 15 perc, es vegig kedvesek voltak.

Kettonk tortenetebol tenyleg arra kovetkeztetek, hogy valoban latszolag veletlenszeruen fogadnak el vagy haritanak, es mindenhol azt olvasom, hogy nyugodtan be kell menni egy masik fiokba is, akar 5-be, az egyik csak bejon.

Ja, es nekem meg nincs NI szamom, mert csak 8-ara kaptam idopontot sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#7783) legiaap válasza Wyco (#7775) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én pont ma vettem meg életem legjobb notiját, de vicces volt a szitu, mert mikor bementem váltottunk pár szót az eladóval. Én is kérdeztem, ő is, azt a végén fizetéskor kérte a címem, eközben párom és barátnője magyarul trécseltek mellettem és elkezdtem mondani, de betűzéskor rosszul betűztem az "J" betűt...azt mindig elbaszom azt visszakérdezett magyarul a srác. De a végén szólalt csak meg magyarul, addig hallgatott...érdekes. Kicsit vicces volt a helyzet. Lehet nem akarta felfedni, hogy honfitárs. Hát néha én se.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7784) eszgé100 válasza ficsor001 (#7771) üzenetére


eszgé100
őstag

megabus.co.uk

elég olcsó, anno én ezzel mentem le londonba, meg vissza liverpoolba

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7785) tildy válasza Wyco (#7781) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi meg mindig elegedettek vagyunka threevel. (2 mobilnet, es ket mobil van naluk).

Mondjuk szinte mindig Londonban vagyok, de van fenn coverage breakdown nezo progi:
3G 99.7%, No coverage 0.3%.

O2-vel en spec nem voltam elegedett , dragak.

Aragornka: nos azt ajanlom ne az ilyen kulso keruletekben levo lloydsba menj be, ahol mindenfele bevandorlok dolgoznak, mert nehezen adnak . Mia Cheapside 70-77be mentunk, kijovetel utani 3. nap, tok segitokeszek voltak, es NI, es munkaltatoi papir nelkul is siman nyitottak nekunk silver accountot. ( igaz azota mar az egyik sima account lett, azaz ingyenes) .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7786) tildy válasza melon (#7782) üzenetére


tildy
nagyúr

Overdrafttal azert ovatosan, jo a planned overdraft, kvazi hitelkeret, de ha minuszba szalasz, havonta 5 fontot levonnak, illetve ha a 100at tulleped, akkor 15 font plusz napi 5 font, addig mig ismet nincs megfelelo kredited. Mi egyszer 3 napnyi minusz -2 fontra fizettunk igy potyara 30 fontot.
A kartyad kb 3 nap mulva mar meg is erkezik. Mi is szerdan voltunk, szombaton megkaptuk.

MAs: elkezdtunk koltozkodni :S Egyelore ideigelenesen Turnpike Lane, ismet fel eszakra (:F) , viszont lakotarsak jok, es 4en vagyunk csak velunk egyutt :D Het vegen derul ki, hogy a housing associationos hazat megkapjuk-e.
Abszolut nincs kedvem koltozkodeshez, duplan megugyse, de egy ilyenert ( nem ez , de ugyanilyen lenne) megeri. .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7787) legiaap


legiaap
nagyúr

Ha már bank.
A kártyámat szerintetek tudom otthon használni? Pénzt levenni, vagy boltban fizetni vele?
Van ennek valami díj vonzata?
Nekem Lloyds-os Classic accountom van, a páromnak Silver.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7788) tildy válasza legiaap (#7787) üzenetére


tildy
nagyúr

LLoydsnal 2 font kb a kpfelvet, 1 font a vasarlas .Ervenyes az 1 font levonas pl. wizzaires vasarlasnal is:S .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7789) legiaap válasza tildy (#7788) üzenetére


legiaap
nagyúr

wizzaresnél is?
Pedig az netes vásárlás nem?
Azok általában ingyenesek szoktak lenni nem?
:F

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7790) tildy válasza legiaap (#7789) üzenetére


tildy
nagyúr

De magyar szekhelye van. Kulfoldi vasarlasnak minosul, erre figyelj, kulfoldi (vagy kulfoldi netes) vasarlasnal mindig raszamolnak 1 fontot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7791) melon válasza tildy (#7790) üzenetére


melon
tag

Sot, ahogy latom, kicsit tobbet is... olvassatok at, en nem nagyon fogom hasznalni a kartyamat kulfoldon szerintem.
Valamint a silver havidija is £10 lesz novembertol...
http://www.lloydstsb.com/media/lloydstsb2004/pdfs/banking_charges_brochure.pdf

(#7792) tildy válasza melon (#7791) üzenetére


tildy
nagyúr

Jja ,10. oldal alja itt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7793) rgqjx válasza legiaap (#7787) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ha jol tudom a bankok szeretik tudni elore, ha kolfoldon szeretned a kartyat hasznalni. Szolj nekik elotte. Nekunk a HSBC netbankja ad olyan menupontot, ahol tudjuk ezt jelezni.

(#7794) eszgé100 válasza tildy (#7786) üzenetére


eszgé100
őstag

Mi egy ilyenbe költöztünk havi 495-ért

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7795) tildy válasza eszgé100 (#7794) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez alomszep!! De Londonban egy ilyen minimum dupla ar.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7796) eszgé100 válasza tildy (#7795) üzenetére


eszgé100
őstag

Ezért nem megyünk Londonba, csóró fizetésből csak ennyire telik. Bár azon gondolkoztam, hogyha később sikerülne valami tanfolyamra elmennem, ami olyan papírt ad amivel itt is boldogulnék, lehet kapnék annyi fizut amiből egy londoni lakásra is futná

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7797) legiaap válasza eszgé100 (#7794) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez nagyon baba. Amint megtanulunk rendesen angolul, már húzunk is el Londonból mi is. Pont ez hiányzik nekünk is... :DDD
Más:
Vetem ugye egy notit, angol billentyűzettel, mint látjátok tudok ékezetet is írni, de vannak gondjaim.
Leírom hátha valaki tud segíteni.
Ha angolul használom, akkor nem tudom előhozni a kukacot, ha pedig magyarul használom akkor meg a "ö" betűt nem tudom előhozni.
Tudom, hogy magyarban az "ö" betű a 9-es mellett van, de nekem arra semmit sem ad be.
Tudom, hogy angolban a kukacot a shift és az enter melletti második gombbal tudom előhozni, de még sem megy.

Ötletek a problémámra?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7798) tildy válasza legiaap (#7797) üzenetére


tildy
nagyúr

Billkiosztast nezted mar, hogy us vagy UK English? Shift2 a kukacra?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7799) eszgé100 válasza legiaap (#7797) üzenetére


eszgé100
őstag

Uk vagy us angol, lehet azért nem megy

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#7800) legiaap válasza tildy (#7798) üzenetére


legiaap
nagyúr

|gy néz ki most:
[link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.