Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) Alogonomus


Alogonomus
őstag

AMD eléggé magabiztosnak tűnik, hogy a többieknek felkínálta a lehetőséget az AMD előadáson elhangzottak tükrében a saját bemutatójuk átszerkesztésére.

AMD - 16:00
Nvidia - 17:00
Intel - 19:00

(#56952) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD launches a plethora of new Radeon 6000 mobile GPUs

Ugy latszik asztali/mobile fronton is csak alsokategoriaban lesz 6nm

...

(#56953) KillerKollar válasza Alogonomus (#56951) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Átszerkesztésére? AMD 16:00-kor kezdődik, gondolom minimum 16:30-ig tart majd, akkor pl az NV-nek van 30 perce a kezdés előtt átszerkeszteni a bemutatójukat? Elég necces :DDD

(#56954) Busterftw válasza KillerKollar (#56953) üzenetére


Busterftw
veterán

16:00 a gyerekek nezik, az Nvidia/Intel pedig a felnotteknek szol akik mar vegeztek a meloval. :D

(#56955) Devid_81 válasza Busterftw (#56954) üzenetére


Devid_81
nagyúr

6 kor kezdtem, mar otthon leszek lazan amikor a pirosak beszelnek...zoldsegeket ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#56956) Rico33 válasza KillerKollar (#56953) üzenetére


Rico33
aktív tag

30 perc alatt felhúzni egy konyhát? Necces.. ;]

(#56957) Devid_81 válasza Rico33 (#56956) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sztem eleve tobb konyhaval keszultek es azt vetik be amit muszaj a pirosak utan :D

...

(#56958) b. válasza Alogonomus (#56951) üzenetére


b.
félisten

Atyavilág...Az a gond , hogy te ezt komolyan is gondolod.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#56959) b. válasza Devid_81 (#56957) üzenetére


b.
félisten

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#56960) Devid_81 válasza b. (#56959) üzenetére


Devid_81
nagyúr

:DDD

...

(#56961) Rico33 válasza b. (#56959) üzenetére


Rico33
aktív tag

Bőrköténnyel mindent visz :C

(#56962) gejala válasza Rico33 (#56956) üzenetére


gejala
őstag

Nem kell új konyha, elég csak kisütni eggyel gyorsabb GPU-t/CPU-t ebben az időben és azt kivenni a sütőből. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56963) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Srácok, lehet, hogy én néztem félre valamit a bemutatón, de ha a 6500XT 30-40%-kal gyorsabb, mint a 1650-es...akkor most kapunk egy 5500XT-t két évvel később? ;] Most ez valami vicc? :DDD


Persze, értem én, hogy most nincs videókártya, és most hirtelen nagyott nőtt a gaming laptopok eladása, de azért ez...

(#56964) b. válasza .Ishi. (#56963) üzenetére


b.
félisten

Kb Rx 590 lesz de 64 biten 4 GB rammal. Utóbbiba nem vagyok biztos.
Ráadásul :
"letiltják a H.264 és HEVC formátumot kódoló blokkot, illetve az AV1 dekodolásának képességét"
Ez omg..
A 3050 sem egy jó vétel de ennél jobb azért.
ha valami csoda folytán most realizálódnanak az árak Ennek 139-149$ körül lenne helye a 3050 nek meg max 199 dolláron. Szóval bemutattak két szart,de az Amd előadása legalább jó volta zöldeknek azt sem sikerült összehozni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#56965) .Ishi. válasza b. (#56964) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Igen, csak ha meglesz az RX590, akkor ott tartunk, hogy az RX 5500XT-hez van kb. 7 százaléknyi fejlődés. Ami barátok közt is übergáz, ha már az 5600XT és 6600XT között sikerült elérni a kb. 35 százaléknyi difit. :(

Ennél azért többet vártam...az árakkal kapcsolatban igazad van, ez inkább a 150 dolcsis kategória kellene, hogy legyen.

"letiltják a H.264 és HEVC formátumot kódoló blokkot, illetve az AV1 dekodolásának képességét" Durva! :U

[ Szerkesztve ]

(#56966) Petykemano


Petykemano
veterán

6500XT $199

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#56967) tomic válasza Petykemano (#56966) üzenetére


tomic
addikt

Van isten. Azonnal veszek is egyet.

(#56968) Chiller válasza .Ishi. (#56963) üzenetére


Chiller
őstag

Ezt az egészet valszeg ismét az OEM-ek kérték így. Legalább nem csak szimpla átnevezés, mint korábban volt divat. Vagy több éves kártya újrakiadása.
Adnak plusz pár %-ot, közben az előállítási költség feleződik, nyereség duplázódik. Aki rendes fejlődést is akar, az meg robbantson bankot.

Szart nyomnak le a torkunkon/ipari hulladék gyártás/környezetszennyezés - megfelelőt kéretik kiválasztani.

De közbe a CEO-k és PM-ek kaszálják a pénzt, szóval "minden rendben".... :(((
Egyébként nagyon halkan jegyzem meg, sokaknak ez is elég mert vagy nem tájékozottak, vagy pedig nincs nagy igényük. (nem vérpistike és nem egy tipikus PH olvasóra kell gondolni)

[ Szerkesztve ]

(#56969) Petykemano válasza tomic (#56967) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez csak az msrp. Szerintem arra kell számítani, hogy valójában $250-300 közötti piaci áron fognak menni annak ellenére, hogy a rajta levő 4GB az ETH bányászatot azért megnehezíti,

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#56970) b. válasza Petykemano (#56969) üzenetére


b.
félisten

Komolyan azt hiszed annyiért meg fogod kapni?
Új kártyában jelenleg Amazonon , Neweggen 250 dolláros áron az RX 550 2 GB GDDR5+ 1-2 darab RX 560 kapható / nvidia oldalról GT 1030 meg 1-2 darab GTX 1050.( Ti)
Az RX 580 jelenleg 550$ körül megy újan boltban németben meg 600 Euro.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#56971) Yutani válasza Petykemano (#56969) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mondom, ez lesz az új 180-200k kategória. A 6600 250k, a 6600 XT pedig 300k. Gyönyörű.

#tarcsad

(#56972) Petykemano válasza b. (#56964) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem is elképesztő ez a toporgás.
Nem mondom, hogy teljesen ugyanaz, mint az 5500XT
Az RX 570-hez képest az 5500XT a tpu adatai szerint 16%-kal gyorsabb [link]
A kép alapján a 6500XT viszont ~25-30%-kal.

És persze az AMD honlapján megadott TBP is csökkent 150W-ról 130W-ra, majd most 107W-ra. Aminek nyilván azt kellene megengednie, hogy kevesebb anyagfelhasználás mellett olcsóbb és egyszerűbb kiépítésű legyen a kártya hűtése és PCB-je, ami alacsonyabb áron való forgalmazhatóságot kéne jelentsen.
Ez viszont - a már unalomig ismert okokból - nem történik.
(Persze a lapkaméret sem csökkent jelentős mértékben.)

Teljesen egyetértek, hogy ahogy ennek a kártyának az 5500XT-t alapul véve valahol $139-149 áron kellene kijönnie. Figyelembe véve a korlátozásokat
- "az asztali kiadásnál az AMD némi korlátozással élt, és letiltják a H.264 és HEVC formátumot kódoló blokkot, illetve az AV1 dekodolásának képességét"
- csak 2 kivezetése lesz
- csak 4GB
ez a meglehetősen topa entry-level kártya annál többet biztos nem ér infláció meg emelkedett anyagárak ide vagy oda.

Szerintem az van, hogy az AMD ezt valójában nem akarja hozzáértő prohardver olvasó DIY fogyasztóknak eladni. Ez egy OEM-eknek szánt kártya. Elsősorban mobil gépekbe, másodsorban ilyen Aldi-s Medion gépekbe, amit potenciálisan olyanok fognak megvenni, akiket ez nem fog korlátozni, vagy nem zavar, mert nem is értik.

Az elmúlt hetekben épp azon morfondíroztam, hogy ha már ennyire vezet a Mindfactory adatok alapján a 6600/XT és a 3060 a DIY piacon, akkor atyaúristen, mekkora volumenben fog elkelni a Navi24, ami olcsóbb és a 4GB miatt talán még ténylegesen közel msrp áron is lesz kapható. De ezt így elnézve már meglepne.
Persze az éhség nagy úr.

(Különös, hogy az ember mennyire nincs is tisztában az igényeivel és hogy mennyire látens módon tudnak felbukkanni. Én most 2 monitort használok, de örömmel használnék 3-at is, de se monitorom nincs, se konzol, ami tartaná. Viszont mivel ez már itt van a látóteremben így 2 kivezetéssel rendelkező kártyát már nem vennék szívesen. Az meg hogy csak szimplán letiltják a képességet, hát az meg elképesztő.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#56973) paprobert válasza b. (#56964) üzenetére


paprobert
senior tag

Ez a cucc 1-2 szempontból kevesebbet tud, mint egy GT 710 a maga idejében. :U Ami nagy szó, ha belegondolsz. Az mennyibe is került?

Szerk.: 42 dollár.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#56974) Petykemano válasza b. (#56970) üzenetére


Petykemano
veterán

azt gondolnám, hogy igen.
a 3dcenter.org vezeti az árakat: [link]
Persze csak a kurrens generációét.
A 6600/XT "csak" 60-70%-kal van MSRP ár felett, ami kevesebb, mint amennyivel a nagyobb kártyák.
Mivel a 6500XT csak 4GB-tal jön, ezért ethereum bányászására nem vagy csak valami trükközéssel lehet alkalmas, ezért azt gondolnám, hogy a bányászok támasztotta kereslettel nem, csak a kiéhezett budget gamerek keresletével kell számolni.
De persze nyilván függ a kínálattól is. Ha az AMD csak bemutatóra szánta a kártyát és valójában mobilba és OEM-be szándja, akkor ennek az ára is lehet lényegesen magasabb.

Jó, elismerem a $250 valóban elég álomszerű.
Valójában a kártyák se $199-os áron jönnek majd, hanem $219-239 és akkor erre kell még rászámolni a legjobb esetben 50%-os keresleti felárat. Úgyhogy inkább $299-349 piaci ár lenne reális.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#56975) b. válasza Petykemano (#56974) üzenetére


b.
félisten

szerintem optimista vagy, de legyen igazad. :) Én ezért nem adnék még 100 dollárt sem ilyen multimédia korlátozásokkal, egy értelmes videó anyagot nem képes lejátszani, ha éppen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#56976) beef válasza Petykemano (#56972) üzenetére


beef
őstag

"Teljesen egyetértek, hogy ahogy ennek a kártyának az 5500XT-t alapul véve valahol $139-149 áron kellene kijönnie. Figyelembe véve a korlátozásokat "

Nem, ennek így pont semmi értelme, hogy a júzer még egy nyavajás jutubot sem fog rajta tudni elindítani. Az ipari hulladéknak megfelő árszabásnak kellene lennie.

(#56978) Busterftw válasza #32839680 (#56977) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem mivel a HTPC piac nagyon kicsi lehet, nem lesz mar fokuszban.

(#56980) Busterftw válasza #32839680 (#56979) üzenetére


Busterftw
veterán

Ettol a piac merete nem valtozik.
Ezek mar meglevo kartyak nagyobb node-n, de 4-5-6-7nm-en nem fognak kihozni egy kvazi mediaencodert mert biztos nem eri meg ilyen kicsi piacra.
A tobbsegnek ott az okosteve meg a tv box/stick.

(#56982) Petykemano válasza Busterftw (#56980) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha ez a terv, akkor legalább hagyják ki belőle és legyen ennyivel is olcsóbb. De a Navi24 hardverben.benne van, Mobil verzióknál aktív, desktop kártyáknál letiltják.
Abu azt írta, azért, hogy a viszonylag hamar megjelenő DT Rembrandt felé akarják terelni a vásárlókat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#56983) Petykemano válasza b. (#56975) üzenetére


Petykemano
veterán

Optimista vagyok - milyen értelemben?
Hogy azt várom, hogy a névleges árhoz képest a "semmire sem használható ipari hulladék" jellege miatt kisebb lesz a felár?

Ha igen, akkor igen.
De amikor azt mondom, hogy $299-349 a reálisan várható piaci ár, akkor nem azt mondom, hogy ez reális a kártyáért, "megéri"

Úgy tűnik, az általános drágulás ellenére a szintezettség a kártyák terén nem szűnt meg. Nem nyert el a entry level olyan képessékeget (feature),.amiket korábban nem csak mert drágábban el lehet adni. Ez ugyamaz a szint, mint ami régebben a belépőszint, volt. Csak már nem $79-139 árcédulával.

Mondom, én nem vagyok a feature-ök nagy szakértője, itt veszem fel mások véleménye vagy tesztealapján ítélve,.hogy egy kártya 4GB-tal, 8x pcie csatlakozással, hardveres enkóder vagy dekóder nélkül, stb elfogadható-e, vagy milyen kedvezményt kéne ezeknek jelentenie.

És itt citálnám vissza a korábbi mondandómat a médiáról. Attól kellene majd zengnie, hogy ez milyen alávaló megoldás, s persze piaci helyzet meg hiény, de "ilyen hiányosságok mellett ennyiért inkább ne vedd meg". Ehelyett majd biztos azzal lesz tele, hogy $300-ért végre egy olcsó kártya, Isten áldja a cégvezérasszonyt.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#56984) Busterftw válasza #32839680 (#56981) üzenetére


Busterftw
veterán

En HTPC alatt az otthoni mediaszervereket ertem.
Irodaba nalunk Dellek vannak Intel integralttal, meg HP laposok Xe integralttal, minek oda a dedikalt?
Csak grafikusoknak van, de ott meg nyilvan nem GT1030 szint.

150-ert van 1070 apron :D

(#56985) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Radeon RX 6500 XT is limited to PCIe 4.0 x4 interface

Ezt aztan rendesen megcsonkitottak :(
Szerk: nyilvan nem sokat kamatoztatna a 4.0 16x bol, de 3.0-an is csak 4x lesz gondolom.

Szerkszerk
What should also be mentioned is the fact that RX 6500XT is missing some important features from other RX 6000 cards, such as H264/HEVC encoding or AV1 decoding

[ Szerkesztve ]

...

(#56986) solfilo válasza Devid_81 (#56985) üzenetére


solfilo
veterán

Kíváncsi vagyok, ki és mit fog reagálni erre, hogy csak x4.
Az AV1 stb kodólással kicsit elkésett az oldal, ez már bejelentéskor tudható volt, lásd ph cikk (itt x8 van írva).

Mondjuk elég botrányos ez a kártya. :D

az asztali kiadásnál az AMD némi korlátozással élt, és letiltják a H.264 és HEVC formátumot kódoló blokkot, illetve az AV1 dekodolásának képességét. Ettől függetlenül ezeket maga a lapka támogatja, mert a mobil kiadásokban meg elérhetők.

solfilo

(#56987) bobalazs válasza Devid_81 (#56985) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

az 2.0 x16 -
nem rossz az.
Vagy nem?

(#56988) Devid_81 válasza solfilo (#56986) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szetcsapkodtak baltaval, es ami maradt arra raktak egy DP es HDMI-t...jo lesz ez az RX 580/590 teljesitmeny a p@rasztnak, gondolta az AMD...hasonlo teljesitmeny hasonlo kepzeletbeli aron...5 evvel kesobb, ezt nevezem innovacionak mar megint :DDD

...

(#56989) olymind1 válasza Devid_81 (#56988) üzenetére


olymind1
senior tag

Aztán még az RX460/470/480-ban is van HW-es x264+HEVC enkóder és elvan pci-e 3.0-ás lappal is, ez meg mi akar lenni 5 és fél évvel később, 64bites memória sávszél meg x4-es pci-e csatlakozás minimum 200 dodóért pfff :C

Amilyen szimpatikus cég volt régebben az AMD/ATI ezek úgy fordulnak egyből jobban ki magukból :(

(#56990) solfilo válasza olymind1 (#56989) üzenetére


solfilo
veterán

Egy értelmét tudnám ennek elképzelni, hogy a sok butítás miatt nem kéne bányászatra, htpc-re, így ha maradna msrp közelében, lehetne kocajátékra egy kártya. De mivel a gt 1030-ak is botrány áron mennek mifelénk, nem bizakodom.

solfilo

(#56991) Yutani válasza bobalazs (#56987) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem a verzió a lényeg, hanem hogy x4 csak a busz szélessége. 2.0 x4 az elég kevés, igaz? Bár ki az, aki ezt beleteszi egy ilyen régi lapba?

#tarcsad

(#56992) janos666 válasza solfilo (#56990) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az érvelés pont fordítva működhetne, mert a bányának nem kell több PCI-E 1.0 1x-től, illetve semmi szüksége a videó kódoló blokkra.
Mondjuk szerintem a PCI-E limitáció senkit nem korlátoz majd számottevően, ha legalább 3.0-ás lapba teszi, de a videó dekóder hasznos már egyszerű webes tartalomfogyasztásnál is (enélkül a CPU-t pörgeti egy youtube videó, ami sokkal kevésbé hatékony a dekódolásban).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56994) Devid_81 válasza olymind1 (#56989) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a baj, hogy mire eljutott a piac az alsokategoria refreshez addig belef*s0tt a banya a dolgokba.
Ez a kartya lehet csak teszem azt $129-ert jott volna, vagy max $149 es akkor "jobb szemmel" neznenk ra, mert olcso de legalabb sz@r.
Igy annyit ertek el, hogy lathatoan ebben a szegmensben nem akarnak piacot (ismet) es eleg nekik ha parat eladnak.
Hozzateszem ennek a fejlesztesere is kar volt pocsekolni a penzt.
Ehhez kepest az RTX 3050 egy sokkal ajanlhatobb darab lesz a kepzeletbeli MSRP mellett. :K

...

(#56995) solfilo válasza janos666 (#56992) üzenetére


solfilo
veterán

A 4GB VRAM miatt feltételeztem, hogy annyira nem jó bányászni (mintha a 4GB-os kártyák ára nem szabadult volna el úgy), bár nem tudom, bevallom nem értek hozzá. :B
A PCIe meg sztem szimpla spórolás.

Hopp, frissült közben a ph hír, már itt is x4.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#56997) huskydog17 válasza olymind1 (#56989) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Így van, sőt 2017-ben dobta piacra az AMD az RX 550-et 80 dolcsiért 128 bites memóriabusszal és 8× PCI-E kivezetéssel. Abban az RX 550-ben teljes értékű enkóder és dekóder volt. Tehát 5 éve a 80 dolcsis AMD VGA-ban fullos enkóder és dekóder mellett kaptunk 128 bitet és 8 PCI-E sávot.
5 évvel később kapunk 64 bitet, 4 PCI-E sávot, kiherélt dekódert, viszont enkódert nem és ezt 200 dolcsiért.

Nem tudom, hogy ezen sírni vagy nevetni kéne, de ilyen kritikán aluli fos terméket az RTG még nem csinált.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#56998) bobalazs válasza #32839680 (#56993) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt írta egy haverom erről:
ye na textures are loaded at the start and don't change much during game
the updates are usually skeletal position and effects\
dude im writing a game engine
id tech engine used to have texture streaming
they abandonned that idea now because it makes textures pop in and out
doesn't look nice
so textures are not loaded that regularly
now the shaders have to update their bone positions so your characters can move
that shit is bandwidth bound
the rest is just calculated based on whatever already on the card
and that part is tfops bound

Szóval úgy hogy fingom nincs hozzá, lehet hogy még sincs teljes mértékben igazad.

(#57000) bobalazs válasza #32839680 (#56999) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Aszondja nincs értelme amit mondasz, ha 6 gb kell a játéknak akkor 6 kell.

if the total amount of texture memory needed to render 1 frame is 6GB you can't do that with 4GB then exchange the texture
every call to load or unload textures are done by the programmer
it is not managed by the driver

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.