Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) Devid_81 válasza Mumee (#50449) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En konkretan annak is orulnek, ha az RTX 3080 alatt lenne akar 10%-al a Big Navi, de azonnal es barkinek elerheto lenne $649-ert. :K

Es en meg a Zen 3 bemutatot vartam mert szinte biztos volt a gyozelem, erre kiderulhet, hogy VGA oldalon is van mit villantaniuk. :Y

Csak ne szurjak el driverrel, es legyenek elerhetok a kartyak. :R

...

(#50452) Mumee válasza Mumee (#50432) üzenetére


Mumee
őstag

Hehe vagy 7 percel megelőztem a Viceocardz-ot a PCB képpel. :D

Amúgy izgulni semmiképpen sem kell.
Lesz 3080 AMD szint.
Valószínűleg jobb elérhetőséggel, mint a 3080 (rosszabb nem nagyon lehet amúgy sem :D)
Nvidia felé úgysem áraznak azonos teljesítmény mellett, tehát az is nagyjából belőhető.

Kicsit megszaladtak a leakek, éppen ezért válogat a Videocardz is és csak azokat hozza le, amikben megbízik. Pl. a Firestrike eredményt nem hozta le...

Ettől függetlenül : :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50453) TESCO-Zsömle válasza Petykemano (#50448) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az hát. Ha az MSRP nem is gondoskodik erről, a 400Ft-os euró majd fog. ;]


sz: Emlékszem én még 99k-ért vettem 4870X2-t anno, ami ugya 450$ volt. Lehet számolni... Áfa után jön ki 185-re a dollár és kb 240-re az euro...

Aztán az akkori vezetés böffentett egyet és 140k lett az ára egy hét alatt...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50454) Petykemano válasza awexco (#50450) üzenetére


Petykemano
veterán

Eh, hát nagy meglepetésekre nem számítok a negyedévessel kapcsolatban.

A Rome képességei alapján azt várhatnánk, hogy robbanásszerű növekedés áll be. Mármint ezt is vártuk, hogy azért ilyen különbséggel azért csak fel kéne mennie gyorsan a részesedésnek minimum 20-30%-ra. hát mi minden történt? 2x annyi mag, elképesztően sok sebezhetőség az intel oldalán, borzalmas csúszások a termékeknél stb

Igen ám, de nem eszik olyan forrón a kását. Egyrészt ugye senki se cserél komplett gépparkot, legfeljebb rotálva szeretne bővíteni, viszont akkor itt mindenféle kompabitilitási-fordítási problémák előjöttek. Egyrészt.
másrészt meg ott vannak a rebate-ek. a notiknál úgy van kedvezmény, ha megfelelnek a feltételeknek.

Viszont nagy a kétség, hogy vajon ha egy cég úgy dönt, hogy AMD-re vált, akkor kap-e ugyanolyan jó kedvezményeket, valamint hogy az AMD ki tudja-e szolgálni a volumen-igényeket. Abu korábban azt mondta, hogy pl a desktop OEM gyártók azért nem állnak szóba az AMD-vel , mert nem tud nekik megfelelő volument szállítani.

Tehát keresleti oldalról is óvatos tapogatózás lehet jellemző és nyilván az AMD se tud egyik negyedévről a másik negyedévre lényegesen több kapacitást keríteni.

Ezért én egyelőre továbbra is arra számítok, hogy negyedévente ilyen 2-3, esetleg max 4-5%-os előrelépéseket fogunk látni.

Ez igaz a gpu-kra is.
Szerintem hiába fogja -esetleg - az AMD megnyerni a benchmarkokat és lehet, hogya Mindfactory csodálatos adatokat fog közülni a remek AMD részesedésről (pl 60-70%) ebből semmit se fogunk látni még hónapok múlva sem a steam statisztikákban, de JPR kutatásokban sem, és nagy hiány lesz az AMD GPU-val szerelt notikból is az érdeklődés ellenére. Szintén a kedvezmény miatt.

Szóval a technikailag mérhető siker ellenére is szolíd üzleti sikereket várok a továbbiakban is.
Ha a tendencia (a technikai fölény) marad, akkor is még 2-3 év kell, hogy akkor visszatekintve azt lássuk, hogy na hát legalább már látszik valami a befektetett erőfeszítésekből. Ha viszont ez idő alatt - míg épül a mindshare - jön valami használható az inteltől és/vagy az nvidiától, akkor persze minden visszazuhan defaultba. (Végre olcsón hozzájutok ahhoz, amit mindig is akartam. Köszpussz AMD)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50455) awexco válasza Petykemano (#50454) üzenetére


awexco
őstag

Server proci terén nagyon lassú növekedést várok .

Ryzenbe túl nagy növekedés nem várható .

Noti szép számokat hoz.
Pont va voltam Mediamarkt-ban . Baszki rengeteg AMD-s noti volt :)
Nem számoltam meg de kb 1/3 - 2/3 Intel javára . Pár éve nem lehetett látni AMD-s notit. Lenovo Legion 5-t akartam megtaperolni ... Hát faxa is ...

Vga terén nehéz a helyzet. a nagy gonosz ellenség nem a desktop GPU-kon keres nagyot hanem az egyebeken , Server , Beépített stb .
Kérdés mikor Sikerül CDNA sorozattal piacot szereznie.

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#50456) stratova válasza awexco (#50455) üzenetére


stratova
veterán

"nagy gonosz ellenség" jaj már :DDD

(#50458) Alogonomus válasza Mumee (#50445) üzenetére


Alogonomus
őstag

Borderlands 3 egyértelműen cherry pick volt. Borderlands 3-ban már az 5700 XT is a 2080 Super szintjét hozta.

(#50459) stratova válasza Alogonomus (#50458) üzenetére


stratova
veterán

Lehet én vagyok vak, de OC3D-n DX11 és 12 alatt is 2060S FE és 2070S FE közé futott be 5700XT, igaz az adott oldal DX12 módot (annak hibája miatt?) csak 1080P-ben vizsgálta. Vagy most a későbbi Radeon Boostra (mozgás alapú dinamikus felbontás) célzol?

[ Szerkesztve ]

(#50460) Malibutomi válasza Alogonomus (#50458) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez erdekes mert most megneztem es egyetlen tesztoldalt sem talaltam ahol ez lenne a helyzet.

Mindenhol a 2070 es 2070S kozott van Borderlands-ban (TPU, GURU, OC3D, stb)

Meg a sima 2080-tol is boven elmarad

[ Szerkesztve ]

(#50461) awexco válasza Alogonomus (#50458) üzenetére


awexco
őstag

igen ? hol ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#50462) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Wtf errol nem is hallottam eddig:

Atari just crashed the PS5 party with a brand new console

The PS5 launches now in a mere matter of weeks, with the next-gen gaming console hitting store shelves in November, 2020.

However, there is another new games console launching in November this year, too, and this one comes with access to more than 100 games included.

Unlike the original Atari VCS, though, which went first on sale in 1977, the new Atari VCS comes with a raft of new tech to make it 2020-ready including an AMD Ryzen CPU, AMD Radeon GPU and 8GB of RAM (expandable, too) that can pump the games out in 4K HDR.

[ Szerkesztve ]

(#50463) smc válasza Malibutomi (#50462) üzenetére


smc
addikt

Pedig volt egy rakat hír róla a ph-n. [link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#50464) Malibutomi válasza smc (#50463) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem total kimaradt valahogy :)

(#50465) Raymond válasza Malibutomi (#50462) üzenetére


Raymond
félisten

ROFL:

"PS5 is going to have to compete against Atari's new VCS games console this November"

:))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50466) stratova válasza Malibutomi (#50464) üzenetére


stratova
veterán

Tudod a zöldhályog miatt. :DDD ;) Bár az a vas hw szempontjából egyáltalán nem PS5 liga, csak az árával szálltak el.

(#50467) Devid_81 válasza Raymond (#50465) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mar latom a borzalmas jovot magam elott amiben az Atari eladasok lenyomjak a PS5-ot... ;] :D

...

(#50468) Malibutomi válasza stratova (#50466) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jaja.

Csak az Nvidia hireket olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#50469) Mumee


Mumee
őstag

The new RV770. :C

Úgy legyen.

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#50470) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na most en linkelek twittert:. [link]

12800 : FSU
16700 : TS
8000 : TSE

Big Navi pontok

(#50471) Raymond


Raymond
félisten

Ezekrol a mostani leak-ekrol nekem valahogy Ikarosz jut az eszembe.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50472) Mumee válasza Raymond (#50471) üzenetére


Mumee
őstag

Hát ez a mostani egy ES verzió még hetekkel/hónapokkal ezelőttről és 80CU-s.
A tegnapiak meg AiB leakek a 72CU-s verzióról megjelenés közeli állapotban.

Amúgy... :U
New spec of GA102, between 3080 and 3070?

(#50473) Raymond válasza Mumee (#50472) üzenetére


Raymond
félisten

Aztan majd az az "uj" GA102 lesz az amirol ket het mulva azt twittelgetik hogy canceled :)) Orulet ezek a "leak" -ek :) Az AMD-seknel meg persze mennek az egekbe a teljesitmenyel minel kozelebb a launch day mert mashogy nem lehet az /r/AMD huszarokat felizgatni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50474) Mumee válasza Raymond (#50473) üzenetére


Mumee
őstag

Hát a 20GB verzió bizonyos gyártók hivatalos BIOS-ában is benne volt és a GALAX partner diáján is szerepelt, tehát az azért nem, csak mezei leak volt hogy jön és úgy lett cancelled.
GPU sor :

A 3070ti/super dettó GALAX dia és Gigabyte terméklistán is szerepelt és úgy lett cancelled.
[link]

Szóval azt erős túlzás állítani, hogy nem létező termékötleteket leakelnek majd leakelik annak canceljét.

GA103 az amiről félhivatalos infó nincs tudtommal, de nem is cancelled még.

A Navi leakek valóban kissé Ikarosz-osak. :DDD
Bár aki azt várja, hogy nem lesz meg nekik mezei raszterben a 3080 az is elég naív.

[ Szerkesztve ]

(#50475) #09256960 válasza Petykemano (#50448) üzenetére


#09256960
törölt tag

Nem kell drága NV kártyát venni , vehetnek drága AMD kártyát is :D
Igen itt sajna elszaladhat a ló és áteshet egy AMDseknél eddig nem ismert ingerküszöbön a legfelsőbb kártya ára.
Csak két rossz dolog történhet a Big Navival
-ha gyengébb lesz mint egy 3080
-vagy ha erősebb :))

[ Szerkesztve ]

(#50476) Callisto válasza #09256960 (#50475) üzenetére


Callisto
őstag

Nincs olyan, hogy AMDseknél nem ismert ingerküszöb, mivel felső kategóriában ott nem is igazán volt kártyájuk. Az árakat pedig mindig oda lőtték be, ahova való volt. Ez így lesz abban az esetben is, ha most lesz felső kategóriában kártyájuk. Semmilyen meglepetés vagy ingerköszüb nem létezik azért, mert "AMDsek" vagy "Nvsek" vagy bármimásosak. Alapból aki bekategorizálja magát vagy mást ilyen módon az ostoba bár az utóbbi (aki mást kategorizál) nem veszi észre magáról, hogy Ő az igazi fanboy.
Magam sosem voltam márkahű, sem fanboy és nem is leszek. Az emberek egyik legnagyobb ostobasága ez. Bárhol, bárkinél kapom meg azt amire igényeim szerint szükségem van akkor azt választom.
Amikor Nv adott olyan kártyát ami kellett az volt és fordítva, de igaz ez minden másra is.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#50477) Petykemano válasza awexco (#50455) üzenetére


Petykemano
veterán

Napokban volt bejelentés AMD supercomputerre. Talán több is.
Valami finn Lumi 550pflops. Epyc+intinct. Lehet, hogy az már Mi100 és nem Vega20

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50478) Petykemano válasza Malibutomi (#50462) üzenetére


Petykemano
veterán

Na végre. Ezt már vagy 5 éve tervezgetik
Először még leselejtezett carrizo/Bristol lett volna benne
Aztán leselejtezett raven ridge. Talán ez maradt.

Ez legfeljebb a xss -nek lesz versenytárs.
Minipct nem tudom lehet e ilyen árban kapni 3550H-val láttam bemutatókat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#50479) Mumee


Mumee
őstag

Kezd túl sok helyről jönni a pozitív infó, ahhoz hogy ne legyen igaz...

Ray-tracing 6800XT =~2080ti
[link] + VCZ cikk [link]

[ Szerkesztve ]

(#50480) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Azert nagyjabol egybevagnak a szamok a leakekbol, ki milyen kartyarol szedi a szamokat eppen.

Kivancsi vagyok akkor tenyleg lesz-e egy limitalt csak AMD csucskartya meg ezek felett az AIB-ok felett.

(#50481) #09256960 válasza Callisto (#50476) üzenetére


#09256960
törölt tag

Na az dicséretes hogy Te nem vagy fanboy de itt inkább arról van szó hogy a Fury X 220 ezerért jött be, a Vega 175 ezerért volt megvehető a OCUK-on, most viszont egy 3080 szint van ami MSRP 270
kapható árban 4-500 körüli kártya az ellenfél és ha fölé megy valaki akkor ott egy 20%-on belül 700 ezres ár van, megvéve 900.
Nv csinálta azt hogy felvitte a FélPro kártyák áráig 1000-1500 egy Gamernek elnevezett terméket. De ez ha Te nem vagy fanatik akkor el kell ismerned ez extra profit mellett azzal jár hogy AMD és Intel fél pro kártyái is az ellenfelei főleg ezzel a 2500 dolláros kategóriával. Ott már olyan kártyák vannak mint az Intel 4 Tiles tehát 4GPUs chiplet GPU szörnye. Persze nem kell sehova se húzni de attól még AMD oldalon ha hozna valami 500ért egy 3090-et az sem lenne értelmezhető. Ezután nagyon kíváncsi vagyok az árakra mert Zennél magasan maradtak mert csúcs CPU. Ezen nem változtat az sem ha Te kiadnál érte többet, de a törzsbázisa 300 fölött nemigen fog venni kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#50482) Mumee


Mumee
őstag

(#50483) Mumee


Mumee
őstag

[link]

Bár igazság szerint a VCZ cikk elég, mivel abban benne van az összes ilyen jellegű leak összefoglalva és taglalva. [link]

[ Szerkesztve ]

(#50484) Devid_81 válasza Mumee (#50483) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha ez valoban igaz, akkor szerda estere vennem kell 2 kilo popcorn-t es felvaltva fogom nezni az osszes AMD Navis topikot+nVidia Ampere ;] :D
Amugy az aratol sirni fogunk ezeknek, azt mar elore tudom.
Tippelek -$50/100 az AMD javara az nV megfelelokhoz kepest+ 2-3 ajandek jatekot szinten az AMD kartyak mellett.
Elerhetosegre nincs tippem, annyira bator nem vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#50485) #09256960 válasza Mumee (#50483) üzenetére


#09256960
törölt tag

Nagyon fura hogy firestrikebe hozza a 2080TI +50%ot és ez játékban a kicsit jobbra elég. Ez lenne a memóriahátrány meg a kess miatt? Persze az ÁR dönt mindenről de akkor is fury.
A Port Royalban egy Vega hol áll azt tudjuk ? Ez kinek a címe?

(#50486) Raymond válasza Devid_81 (#50484) üzenetére


Raymond
félisten

"A Port Royalban egy Vega hol áll azt tudjuk ? Ez kinek a címe?"

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50487) Mumee válasza #09256960 (#50485) üzenetére


Mumee
őstag

5700XT-nél is TimeSpy-ban volt jóval gyengébb, FS-ben erősebb az AMD.
Port Royal az ugye Raytracing teszt, ami egyelőre más híján RTX-re van belőve (ki tudja ez számít-e). Viszont az várható is, hogy nem lesz 3080 RT-ben, itt pedig azt mutatja, hogy a 2080ti-nál viszont jobb benne.

#50486 Raymond : :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#50488) Devid_81 válasza Raymond (#50486) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt nem en irtam yo ;]
Hagyja' logva :DDD

...

(#50489) Jack@l válasza Mumee (#50483) üzenetére


Jack@l
veterán

Elég furcsa hogy bezisok maggal pont RT teszt alatt, ami elvileg dxr1.1 is(mintha ezt olvastam volna itt fórumon) csak ennyit megy a kártya. A Firestrike-nál is nagyon kilóg a lóláb. 256 bites rammal ezt kizártnak tartom 4k-n.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#50490) Raymond válasza Devid_81 (#50488) üzenetére


Raymond
félisten

Oh, sh1t, zorryy! :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50491) Devid_81 válasza Raymond (#50490) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem gond, erteni ertettem a celzast :DDD

...

(#50492) Mumee válasza Jack@l (#50489) üzenetére


Mumee
őstag

Kis emlékeztető.
5700XT Firestrike-ban 2080 és 2070S között van, viszont Timespy-ban bő 10%-al gyengébb, mint a 2070S (2060 szinten van benne).

Itt is nagyjából ekkora a difi a 2 teszt eredménye között.

[ Szerkesztve ]

(#50494) Busterftw válasza Raymond (#50486) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem csak itt rugja az ongolokat sajnos. :N

(#50495) Mumee válasza #98320896 (#50493) üzenetére


Mumee
őstag

Lesz valami DLSS -szerű skálázás, de nem igazán van infó róla részleteiben.
Csak annyi, hogy valószínűleg konzolszerű működés lesz rá.

Az elérhetőség és ezzel együtt a valós ár többet nyom a latba jelen helyzetben majd szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50496) Devid_81 válasza #98320896 (#50493) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kovetkeztetest ne vonj le addig amig nem lattad a teszteket.
Biztos jo lesz a Big Navi, de azert nVidia vero csodafegyverrol szerintem szo sem lesz itt.
RT az AMD kartyakon lehet gyengebb lesz eleinte, de a konzolokrol most eleg sok tech johet majd at PC-re ugy, hogy elonyos lesz a pirosaknak.
Ez sem biztos, csak feltetelezes ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#50497) b. válasza Mumee (#50495) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ha lesz, akkor az a Direct ML részeként lesz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50498) Mumee válasza b. (#50497) üzenetére


Mumee
őstag

Igen, én is így gondolom. Ez tűnik logikusnak is.

(#50499) awexco válasza #98320896 (#50493) üzenetére


awexco
őstag

1 db teszt alapján ne vonj le következtetést. Az se biztos , h 1.1 et támogatja a teszt program .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#50500) b. válasza awexco (#50499) üzenetére


b.
félisten

A Port Royale nem 1.1. nem jött ki még rá frissités.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.