Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Malibutomi válasza TTomax (#18150) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Trollkodast ne itt, arra ott a VS

(#18152) füles_ válasza Malibutomi (#18151) üzenetére


füles_
őstag

Ha ez boldoggá teszi akkor had csinálja :))

(#18154) Malibutomi válasza Sir Ny (#18153) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem tesz, csak nem szeretnem ha a topic szet lenne offolva/trollkodva.

(#18156) TTomax válasza Malibutomi (#18151) üzenetére


TTomax
nagyúr

Milyen trollkodást?!?!?Amugy igen,idén karácsonyra gondoltam miért kell mindenre trollt kiáltani, de komolyan?!?!Csak ugy hasit a rosszindulat,gratula! :(

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18157) 5ent1nel válasza TTomax (#18156) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

:C

Ezt én sem értem. Egy rakás ember van, akiket nem trolloznak le, pedig NÉHA írnak negatív dolgokat a nagy pirosról, esetleg kételyüket fejezik ki a cég állításaival kapcsolatban...
...sztem nem érdemes összefüggést keresned! ;)

(#18158) gyiku válasza füles_ (#18152) üzenetére


gyiku
nagyúr

nyugalom, megbosszulom en ezeket az nv offtopikban ;]

hüllő

(#18161) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Én épp csere előtt állok, de inkább kivárok, mert érdekel a Polaris. Bár nagyon nem a felső ház lesz a kiszemelt számomra, de azért egy felső-közép kategóriát talán megcélozhatok - ha a pénztárcám is áldását adja rá...
Mindenesetre én oda a GDDR5-re számítok.

(#18162) Televan74 válasza 5ent1nel (#18161) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én olyan 200k -t szánok majd rá.Nem tudom melyik kártya lesz kb ennyi,de most már kivárom.Érdekes évnek nézünk elébe.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18163) 5ent1nel válasza Televan74 (#18162) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Én max a felét, de borúlátó vagyok az árakkal kapcsolatban, főleg ha tényleg jó lesz a Polaris és túl is teljesíti a kötelezőt!

(#18164) leviske


leviske
veterán

Elnézést, ha nagyon off topik, de érdekelne, hogy elméletileg Windows 10 alatt pl. a Wani (IGP) tud úgy is HEVC-t gyorsítani, hogy nem rá van kötve a kijelző? Adná magát a dolog, hogy igen, de azért biztos nem vagyok benne.

(#18165) gyiku


gyiku
nagyúr

(#18166) Z10N


Z10N
veterán

Az elobbiek pepitaban plusz nemi uj info. A Polaris 11 nagyon erdekesnek tunik.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18167) CsonkaImo válasza Z10N (#18166) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nagyon rájuk férne egy sikeres termék az biztos. Viszont a Fiji is érdekesnek tűnt, aztán nem durrant akkorát. Én majd csak a megjelenés után alkotok véleményt, de a legjobbakat remélem.

(#18168) füles_


füles_
őstag

AMD’s Flagship GPU “Greenland” Is Vega10 – Future GPUs To Be Named After Stars And Galaxies

Koduri mostanában nagyon beszélős kedvében van :))
Most már tuti hogy az Arctic Islands csoport nevet is eldobják

[ Szerkesztve ]

(#18169) Malibutomi válasza füles_ (#18168) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem egy interju volt, es minden bekezdesbol ir egy cikket a wccf.

(#18170) füles_ válasza Malibutomi (#18169) üzenetére


füles_
őstag

Az is igaz,vagy csak nem látták hogy a venturebeates cikk 2 oldalból áll :DD

(#18171) Televan74 válasza füles_ (#18168) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem mindegy hogy hívják.A tudása legyen meg. :K

Én bízom az AMD -ben,de számomra ez lesz az utolsó dobása.Szeretnék GPU -t és CPU -t is tőlük venni. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18172) #45185024


#45185024
törölt tag

(#18173) FollowTheORI válasza #45185024 (#18172) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jaja... nyáron jön mindkét oldal, ez alapján semmi akadálya nem lehet. :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18174) bozont válasza Z10N (#18166) üzenetére


bozont
veterán

"It supports display core 4.3, the latest specification. It’s very exciting 4K support. We can do HEVC encode and decode at 4K on this chip. It’ll be great for game streaming at high resolution, which gamers absolutely love. It takes no cycles away from games. You can record gameplay and still have an awesome frame rate. It’ll be available in mid-2016."

Csak megérkezik a Shadowplay AMD verziója is.

(#18175) bobalazs válasza bozont (#18174) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A probléma csak az lesz hogy hogy lesz ez megoldva szoftveres úton. A jelenlegi megoldások nem valami bíztatóak. Video kódek, gpu, driver függő az egész.Minden driverrel egy újabb macska egér játék kezdődik.Esetleg ha egyazon team írná a drivereket és a felvevőszoftvert nem lenne ilyen gond.

(#18176) gyiku


gyiku
nagyúr

mi van most a freesync vs gsync storyval? miert van az ember vgahoz kotve, ha mar egyszer vett valamelyiket? azert vgat surubben cserel az atlag, mint monitort. abu irta, hogy a gsync napjai meg vannak szamolva. mennyi van meg?

hüllő

(#18177) #45185024


#45185024
törölt tag

(#18178) Televan74 válasza gyiku (#18176) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mindenki várta az olcsó és jól működő freesyncet,de nem így lett. Csak a drága 1440p gamer monitorokon van többségében ami alig olcsóbb mint a gsynces megoldások.Egy szúk játékos réteg nagyon jól elvan velük.Ha jobban terjedne a freesync akkor talán az nv is elgondolkodna a támogatásán.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18179) velizare válasza Televan74 (#18178) üzenetére


velizare
nagyúr

he? még az aoc is ilyet pakolt a monitorjaiba a cesen. most nézem oázisnál 70ért már kapsz freesynces monitort. ugyanaz gsyncben 100.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18180) Televan74 válasza velizare (#18179) üzenetére


Televan74
nagyúr

TN panelt kenjék a hajukra,IPS kell nekem. Mondjuk van egy Samsung PLS(samu ips) fullhd 80.000 környékén,de az meg a csillogó burkolata miatt esett ki a kosaramból.
Elnézést tényleg pontatlanul írtam, de a TN -re nem is gondoltam. :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18181) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Sokkal tobb es olcsobb freesync monitor van mar most is. Ha nem is hal ki a gsync, csak egy nagyon kis reteg lesz. Elobb utobb nv is tamogatni fogja a freesyncet szerintem.

(#18182) daveoff válasza Malibutomi (#18181) üzenetére


daveoff
veterán

Ismerőseim körében mindenki gondolkodás nélkül megveszi a G-Synces monitort, +40-50k már nem számít abban a kategóriában. A másik, hogy nem fog senki AMD-re váltani a FreeSync miatt, inkább kifizetnének akár +100k-t is a G-Syncért, de részemről nem lenne azért rossz, ha NV is támogatná.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18183) Malibutomi válasza daveoff (#18182) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akik kisebb kartyakat vesznek ahol 50k az egesz kartya azok nem fognak viszont +50k-ert gsyncet venni. Viszont a freesync szinte minden mostantol megjelent monitorban benne lesz.
Ezert gondolom hogy elobb utobb az NV is kenytelen lesz tamogatni. Onnantol viszont a gsyncet sokkal kevesebben fogjak megvenni.

(#18184) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

99% hogy az nVidia be fogja adni a derekát ebben... eddig mindig lekövették a szabványokat minden területen. Kikényszeríti a piac. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18185) #85552128 válasza Malibutomi (#18183) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mondjuk 50k-ért max. R7 370-et vehetsz ami még értelmesebb kártya az meg pont nem támogatja AMD-nél...

Ma még ugyanúgy van a Freesynces monitorokon is prémium ár, csak nem akkora mint a Gsynceseknél.

A Samsungos példát nézve 50k-ért már kapsz 24" 1080p PLS monitort (IPS már 45k-tól), Freesync-kel ez +30k. IPS-ből meg még nincs ennyiért sem. Következő lépcső a 27" 1440p IPS lenne és bumm már 150k-nál vagy. VA panelekkel meg még szerintem rosszabb a helyzet. Szép és jó, hogy sokkal több Freesync monitor van, de addig amíg ilyen (szerintem ma már alap) igények nincsenek lefedve nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

(#18186) daveoff válasza Malibutomi (#18183) üzenetére


daveoff
veterán

Egyelőre 1440p alatt nem is nagyon van FreeSync/G-Sync monitor, úgyhogy az 50k-s videokártyásokat egyébként sem sorolhatjuk ide. A másik, hogy 200 alatt nem találsz normális monitor, aki 50k-s videokártyával rendelkezik, az ki nem fizet érte ennyit, meg nincs is rá szűksége. Pedig ugye pont nekik lenne a leghasznosabb..

Én is egy 24-es FHD 144Hz-es IPS monitorra várok, de nem igen akarnak előállni vele...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18187) #85552128 válasza daveoff (#18186) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem ilyen panel (FHD, 144Hz, IPS) nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#18188) -Solt- válasza daveoff (#18182) üzenetére


-Solt-
veterán

Ismerősök alatt a GM200 topikot érted? Ott nem csoda... :) Egyébként jellemzően annak nem számít a +40-50K, akinek egyébként is drága gépe van. A GTX970 mellé nem nagyon fogy a G-Sync... nézz be a "Milyen monitort vegyek" topikba, ott előfordul, hogy még NV kártya mellé is FreeSync monitort vesznek.

Egyébként már rég tele kéne lennie a polcoknak 24"-s, 1080p-s IPS, FreeSync monitorokkal, mert ez a legnépszerűbb kategória, itt lehetne akár még a FreeSync-l is terelni az embereket az AMD felé. Nálam is ilyen lenne az asztalon egy Nano vagy egy Fury társaságában, ha amellett, hogy nem igen van ilyen monitor, még az árakat sem cseszik el.

Megint ott tartunk, hogy azt a kevés adut is ami volt nekik, szarul játszották ki. Szerintem.

www.smart-bus.hu

(#18189) #45185024


#45185024
törölt tag

Baffin-and-Greenland

[ Szerkesztve ]

(#18190) daveoff válasza #85552128 (#18187) üzenetére


daveoff
veterán

Tudom, hogy nincs, de volt rá ígéret, nem is egy. Nekem nem kell nagy monitor, meg 1440p, minek...

(#18188) -Solt-: Szerinted ők az ismerőseim? :U Nem rájuk gondoltam. Többivel egyet értek, a alsóbb kategóriás monitorokat kellett volna megcélozni a FreeSyncel

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18191) Malibutomi válasza #85552128 (#18185) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Viszont egyre tobb lesz.
Mivel gyakorlatilag csak firmware-en mulik, logikus hogy gyakorlatilag minden uj monitorban lesz freesync. AOC-nak mar a 100£-os monitorjaban is van.
Kartyaval igazad van, de most lesz generaciovaltas onnantol a teljes szeria tudni fogja.

Dave nagyon olcson vannak mar freesync monitorok. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18192) #85552128 válasza Malibutomi (#18191) üzenetére


#85552128
törölt tag

Jó, hogy "lesz", de egy éve elérhetőek és gyakorlatilag az egyik legnépszerűbb igény nincs lefedve - így meg teljesen mindegy hogy mennyi Freesynces monitor van jelenleg, szinte mindenhol a TN-t nyomatják ahol meg nem ott vagy nagyobb az árkülönbség a "buta" monitorhoz képest, vagy eleve nem olcsó.
Az AOC-nak mind a négy monitora TN panelt használ.

[ Szerkesztve ]

(#18193) daveoff válasza Malibutomi (#18191) üzenetére


daveoff
veterán

Aha látom, ezt nem tudtam. Mondjuk 75Hz-es TN 21" meg ilyenek, nem csoda, hogy olcsó...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18194) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

En ha valtok akkor 27", IPS freesync, es ha lehet 144hz veszek. De egyelore van mas amire koltsek.

(#18193) daveoff
Nyilvan ennyiert olyan is, csak arra mutatom ezt, hogy gyakorlatilag mindenbe rakjak.

[ Szerkesztve ]

(#18195) daveoff válasza Malibutomi (#18194) üzenetére


daveoff
veterán

Én semmiképp nem akarok 24"-nél nagyobb monitort, ez a legideálisabb nekem játékra. Ebbe a méretbe legyen minél jobb(IPS, 144Hz, G-Sync/FreeSync, stb), nekem ez a lényeg, meg nekem FHD-nál sem kell nagyobb, szeretem ha jó sok fps-em van, ezért annyira nem is lenne lényeg a FreeSync/G-Sync, de kíváncsi lennék magas fps-nél mennyire szűnik meg a tearing. Ugye 144Hz-en már eleve kevésbé érzékelhető, de azért kipróbálnám ezt a Synces dolgot.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18196) #85552128


#85552128
törölt tag

Mondjuk ez az LG (ahhoz képest, hogy a 90Hz-es 1440p ASUS is kb. ennyi) [link] elég jónak tűnik, csak 4K@60-hoz szerintem még a jövőre érkező kártyák is kevesek lesznek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18197) füles_


füles_
őstag

Dues EX: Mankind Divided and AMD’s new Polaris release date set to Align
Az új Deus Ex megjelenése Augusztus 23-ra van írva.Jó is lenne ha a Mankind Divided-et adnák az új kártyákhoz :K

Ha már cikkben szó esett a DX12-ről:
Hitman will run on DirectX 12, may support Vulkan

(#18198) -Solt- válasza daveoff (#18190) üzenetére


-Solt-
veterán

Nyilván volt benne egy kis irónia... ;)

www.smart-bus.hu

(#18200) lsc


lsc
nagyúr

Fury X2

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.