Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) arabus válasza Oliverda (#639) üzenetére


arabus
addikt

Tisztelt kolléga legalább neked lehetne annyi önbecsülésed magaddal szemben hogy ilyesmiket nem irsz ide le.Attol hogy valaki melyik idöpontban regisztrált ide be nem kéne megalázó és kirekesztő megjegyzéseket tenned rá.Lehet hogy azok az emberek is ugyanugy megérdemelnék hogy itt leirják a véleményeiket!Vagy ennyire elkapott már a HYPE?Szépen megkérlek ne tégy itt lekezelő megjegyzéseket.Sokan megtehetnénk itt ezt de nem tesszük!Nem irkálunk olyanokat ha lehet amivel másokat megsérthetünk.Lehethogy nem akart eddig regisztrálni vagy épp nem volt ideje,kedve.De épp most beregisztrált!Hagy irjanak az uj emberek is és ezáltal szerezhessen a közösség uj tapasztalatokat.Az hogy ebböl ki ésmilyen konzekveciát von le az már más kérdés és tartsa meg magában.Béke PH! :R

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#652) antikomcsi válasza arabus (#651) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Esetleg nem a regisztráció időpontja volt a mondanivalójának a lényege, hanem talán inkább az, hogy ez hányadik neki.

Bár mondjuk biztos vagyok benne, hogy minden frissen regisztrált tag átnézi a fórumozók évekkel ezelőtti hozzászólásait, hogy képet alkothasson mindenkiről.

(#653) arabus válasza HavocS (#650) üzenetére


arabus
addikt

Nem az szutyok ami olcsón is jó,hanem az egy szutyok ami drágán is szar!

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#654) HSM válasza arabus (#648) üzenetére


HSM
félisten

Úgyértettem, egy netezésen kívül másra is alkalmas kétmagos. :U
Volt nekem kétmagos Ivy Bridge Celeronom tesztre egy 290 alatt, még a Valley bench is darabosan ment.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#655) Oliverda válasza actival63 (#644) üzenetére


Oliverda
félisten

Készül a klónhadsereg.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#658) #45997568 válasza Erdei88 (#657) üzenetére


#45997568
törölt tag

a hullo nem kritizalna az AMD-t :P

(#659) #45185024 válasza velizare (#647) üzenetére


#45185024
törölt tag

"áhh, mindig van, aki kirakja pár órával korábban."
Viszont arról halottunk e valaha hogy ezeket a pár órásokat megbüntetik.. nem kapnak többet kártyát ?
Szerintem nincs és innen benne van hogy AMD engedéllyel rendelkezik és PR közeli az első teszt... ami addig még nem is gond amíg az szignifikánsan nem tér el az őt követőktől.
Ezen nem gondolkoztatok még ?

[ Szerkesztve ]

(#660) BiP válasza #45185024 (#659) üzenetére


BiP
nagyúr

Én ilyen koraiakra mindig úgy emlékszem, hogy ilyen kicsi oldalak, akik valahogy hozzájutottak (talán az adott hardvergyártó először szavazott nekik bizalmat), és valahogy megrészegültek a dologtól.
(vagy csak úgy mérlegeltek, hogy a pillanatnyi siker, hogy első legyen, többet ér, mint a hosszútávú együttműködés)

Nagy oldal nem igazán szokott NDA-t megszegni, óvatosabbak ők annál.

(#661) Raymond válasza #45185024 (#659) üzenetére


Raymond
félisten

"AMD engedéllyel rendelkezik és PR közeli az első teszt..."

Nem, ez nem igy mukodik. Az oldalak abbol elnek hogy az emberek kattintanak. Ha az AMD ad 50 oldalnak cuccot es van NDA amit elvar hogy mindenki betart utanna megengedne 1 vagy 2 embernek hogy a lejarta elott adjon info-t (es begyujtse ezaltal a sok olvasot) akkor szerinted ez hogy nezne ki a tobbi partnerrel szemben aki betartja es megvarja a megadott idot?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#662) Oliverda válasza Raymond (#661) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez szép és jó, amíg valamelyik nagy oldal nem kap vérszemet, akivel aztán úgy sem meri megcsinálni az AMD, hogy legközelebb nem ad nekik mintát.

Volt már erre példa a másik oldalon: [link] (az NDA másfél hónappal később járt le)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#663) velizare válasza #45185024 (#659) üzenetére


velizare
nagyúr

ez mindig utólag derül ki, és akkor megy a durca. tpunak volt valami hasonló esete azt hiszem, hogy nem kaptak fury reviewra nda sértés miatt. és nem csk ők.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#664) Raymond válasza Oliverda (#662) üzenetére


Raymond
félisten

:F Arrol volt/van szo hogy az AMD engedelyevel valaki azok kozul akik megkaptak a termeket toluk a tobbiek elott kiteszi az eredmenyeket, nem arrol hogy X oldal vagy tesztelo megszegi az NDA-t.

Az ha valaki elhatarozza hogy megszegi vagy szerez termeket mashonnan es kozol eredmenyeket egy mas dolog.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#665) Fiery válasza Oliverda (#662) üzenetére


Fiery
veterán

SZVSZ ez a review le volt zsirozva az Intellel elore. Egy Anandtech meretu site egyszeruen nem teheti meg, hogy felboszitse egyik nagy hardvergyartot sem.

(#666) Oliverda válasza Fiery (#665) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem pedig épp a gyártó nem teheti meg, hogy szankcionáljon egy ilyen kaliberű oldalt, mert abból mindenképpen ő jön ki rosszabbul, hiába a site volt a köcsög.

Aztán lehet, hogy a színfalak mögött valóban le volt zsírozva, ezt már valószínűleg sosem tudjuk meg.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#668) HavocS válasza HSM (#654) üzenetére


HavocS
senior tag

Valley bench, Cinebench, az a baj hogy itt vagy leragadva. Figyelj, a laptopomban egy 2.4 GHz-es sandy bridge ı3 van egy AMD 7600M GPU-val ami kb hasonló teljesítmény mint egy HD510, Fallout 3, Far Cry 3, Risen, Skyrim, Smite, League of Legends, GTA 4, ilyesmi bőven megy rajta 1366x768-on high grafikán 40-60 fps-sel. Az a baj hogy ezeket sok oldal szintén 0-2 éves játékokkal teszteli, miközben ezek az 5-6 éves játékok is a mai napig élvezetesek, Crysis 3 pl konkrétan jobb benchmark mint játék. Vannak akiknek 2c4t Atom van a fő gépekben, ahhoz képest ez a 10 ezres Celeron 2 maggal simán gyorsabb mint egy 2m/4c AMD fx és fele ár. Már nem 2005 van, hogy egy 10 éves játék még 640x480, 256 szín és DOS alapú. DX9-DX11 között van egy óriási teljesítmény igény ugrás, a grafika viszont már DX9 alatt is nagyon szép a legtöbb casual gamer számára (lásd Far Cry 3 azért egyáltalán nem csúnya). Na de mindegy, nem akarom szét offolni a topicot.

(#669) #45185024


#45185024
törölt tag

"A Ryzen show meg csütörtökön 18:30-tól"
Ez azt jelenti értelmezésetek szerint hogy a ma esti (19:30) kapszaicin sóban nem lesz szó a Ryzenről ?
Merthogy sokan ma várják róla a nagy híreket.

(#672) Omli85


Omli85
őstag

Elég szép helyre ugrott az 1800X :) (Overall Rank: 48)
cpubenchmark.net

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#673) Pubszon


Pubszon
veterán

Engem már csak az érdekel a legjobban, hogy egy jó léghűtővel hogy fognak menni.
Ha a végleges termék tud 4.4-4.5GHz-et, akkor azzal már meg leszek elégedve. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#674) apatyas


apatyas
Korrektor

Daywalkernek megjött :D
Nincs elég idő rendesen tesztelnie, valszeg karcsú lesz a cikk első körben. Szurkoljunk, és küldjünk sok energiaitalt!

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#675) ukornel válasza arabus (#651) üzenetére


ukornel
aktív tag

Ha valaki a PH-n úgy kezdi osztani az észt, hogy azt próbálja (kevés sikerrel) kibogozni, hogy ki a fene is az az Oliverda, az jobban tenné, ha inkább még figyel egy darabig, mégpedig csöndben, már bocs.
Szó sincs arról, hogy le kellene nézni az újoncokat, a "friss regisztáció" bizonyára nem személyeskedés volt, hanem annak szólhatott, hogy nem ismeri Oli itteni (nem is annyira régi) munkásságát. Ennek ellenére a VIP státusz látványa elgondolkodtató kellett volna, hogy legyen, és ha ezek után hülye következtetésre jut bogozgatása során, csak saját magát röhögteti ki szerintem.
A tetejébe meg olyan kijelentéseket tesz, mint hogy "összehozzon valami értelmes kártyát, és ha sikerül is neki, akkor is fényévekre lesz", - ez már magában önellentmondás. Az értelmes kártya hogy lehet fényévekre? A fényévekre levő kártyát milyen alapon nevezné értelmesnek? Nonszensz. Ráadásul ez egy AMD-s topik, ahol egy ilyen paradoxnak tűnő, nem túlságosan kidolgozott állítás akár sérthet is sokakat.
Ezzel gyakorlatilag írásbeli kérvényt nyújtott be egy rendes leoltásért, és Oliverda még nagyon visszafogott volt.
Szerintem.

(#676) -Solt- válasza ukornel (#675) üzenetére


-Solt-
veterán

Ennyi!

www.smart-bus.hu

(#677) VirsLee válasza ukornel (#675) üzenetére


VirsLee
őstag

+1

(#678) Ragnar_ válasza Komplikato (#543) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én játékoknál egyébként is inkább a stereo 3D-t preferálom, a felbontás másodlagos, a baj az, hogy egyelőre elég karcsú a játék felhozatal, meg kicsit drága még egy VRset. Szerintem már minden nagyobb címnek VR támogatással kellene jönnie.. Nem kellenének hiper játékmenet újítások, annyi, hogy 3D lenne, meg mouselookot ugye a set mozgáskövetője átvenné. A játékok nagy része általában konzolport, ahol néha az FHD/60 FPS sincs meg, a ráncfelvarrott kurrentgeneknél ahol ugye a 4K az újítás, talán optimalizálják az engineket FHD fölötti felbontásra is..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#680) carl18


carl18
addikt

Épp ma számolgattam egy kicsit, azért az intel jelenlegi áraival a ryzen nem kicsit lesz jobb ár-érték arányú!

B150/250 Lap 30E I5-6500/7500 62-65E ez így 95E durván!

Ryzen alaplap mondjuk ugyan úgy 30E proci meg 70-75E R5 1500 6 mag 12 szál! Ez meg 105E durván!
Egy tízest rá dob az ember de sokkal több teljesítményt kap akkor majd! Szerintem az emberek nagy része biztos a 6 mag 12 szálat fogja választani a 4 maggal szemben. Főleg ha a játék tesztekbe is jól fog szerepelni a zen :) És azért a 6 mag +12 szálból a linkelt tesztek alapján elég sok játék fog profitálni. Valaki itt linkelt tesztet és ott láttam a több szál ereje milyen jól tud érvényesülni :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#681) Raymond válasza carl18 (#680) üzenetére


Raymond
félisten

"Szerintem az emberek nagy része biztos a 6 mag 12 szálat fogja választani a 4 maggal szemben."

Ha csak az Intel-t nezed a 6-12 ellen akkor igen, de ha nem akkor nem mert ha ez igy lenne akkor nem leteznenek termek es arkategoriak. Oriasi kulombseg van egy $175 (Ryzen 4/8) es egy $229 (Ryzen 6/12) ara kozott. Az hogy az Intel 4/4 helyett $170-$200-ert inkabb egy Ryzen 4/8 a jobb vetel $175 vagy $199-ert az nem vitas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#683) Márk


Márk
senior tag

[link] :DDD

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#685) carl18 válasza Raymond (#681) üzenetére


carl18
addikt

Hát én úgy vagyok vele, hogy inkább rádobom azt a kis pénzt, de sokkal tovább volna elég. De jó ez még a jövő zenéje, tekken 7 lesz nálam idén a befutó! Ha oda elég a 4 mag nem igen váltok újabbra! :DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#686) Pubszon válasza carl18 (#685) üzenetére


Pubszon
veterán

Unreal Engine 4 motorra épül, amire a Street Fighter 5 is és annak is bőven elég a 4 magos. :)
Bár a Mortal Kombat X a 3-as UE motorra épül, annak meg elég nagy CPU igénye van, de neki is elég a 4 magos. Szerintem nem lesz gond vele.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#687) carl18 válasza Pubszon (#686) üzenetére


carl18
addikt

Oké kösz az infot! Igen úgy tudtam a Street fighter 5 és a tekken 7 egy motorra épül, azért is volt valamelyik előzetes videóba tekken 7 játékba street fighter harcos! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#691) norti


norti
addikt

Srácok, van VGA topik, egy halom.

(#695) Rasiel válasza HavocS (#596) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nekem ez a játék egy i5-ös Sandy Bridge CPU-val és egy GTX 780-al nem sokszor nézett be 60 FPS alá, maximum akkor, ha a grafikai opciókon belül beállítottam neki egy 8xAA-t. Mindez 1080p-re értendő, legmagasabb grafikai beállítások mellett. Jelenleg egy GTX 1070-et használok ugyanezzel a 4,2-re húzott 2500K-val, viszont a játékot VGA csere után még nem néztem meg, de elképzelhető, hogy ma megpróbálom ezzel az összeállítással is. :K Viszont az hozzátartozik az igazsághoz, hogy a játék elejéhez volt szerencsém (úgy kb. 5 órám lehetett benne), szóval, ha később lesznek benne olyan helyek, ahol eléggé megcsappan az FPS szám, akkor nem szóltam. ;] :B

(#696) carl18 válasza -Solt- (#694) üzenetére


carl18
addikt

Nem azért hogy bele szóljak, de szerintem is ezek a viták csak időpocséklások. Amúgy is nem vga topic ez, fölösleges offolni, ez a forum a ryzen processzor miatt hozták létre. Ha valami gondotok van oldjátok meg egymást közt privátba.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#698) BiP válasza fuvi (#697) üzenetére


BiP
nagyúr

1 hete a biostar alaplapról derült ki, hogy támogatja a g.skill 3600-as ramját. Itt is G.skill van. Remélem azért a support tágabb lesz, de annyiban mindenképp jó hír, hogy nem esélytelen a téma.

Remélem a héten lesznek azért olyan tesztek _is_, ahol ezt mérik, mennyit számít a ram sebessége. 2400vs 3000+.

(#699) carl18 válasza BiP (#698) üzenetére


carl18
addikt

+1 na erre én is kíváncsi lennék hogy plusz fps-t lehet nyerni gyorsabb memóriával! Skylake prociknál elég szép gyorsulást ért el a digital foundryes.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#700) Ragnar_ válasza Jack@l (#601) üzenetére


Ragnar_
addikt

Tévedésből nekem is küldhetnének egy ilyen dobozt .. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.