Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) wwenigma válasza HavocS (#1148) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A minoseg kicsit jobb ha nem QS/VCE/Shadowplay komboval csinalod hanem szoftveresen.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1152) Fred23 válasza HavocS (#1148) üzenetére


Fred23
nagyúr

A fele-harmada szerintem kevés lenne. Fele még esetleg, nem tudom. Tudsz valami konkrét hírt esetleg? Mintha arról ment volna a pletyka, hogy VEGA lesz benne. Ha 95W-os a SoC, és mondjuk 65W a CPU rész, akkor marad 30W az iGPU-nak. Ha jól emlékszem, az Intel HD 530 / 630 olyan 10-15W-os TDP-vel bír, vagyis 30W-ból minimum duplázni kéne az Intel HD 630 teljesítményét.

Az RX 460 mondjuk szerintem se lesz befogható, még VEGA iGPU-val sem, egyszerűen túl nagy a szakadák TDP-ben.

Ha lesz egy kis időm, fogok majd keresgélni neten én is a témában, ígérem! :K

[ Szerkesztve ]

(#1153) Raymond válasza Fred23 (#1152) üzenetére


Raymond
félisten

768-as a XBO GPU, ha ez is 768-as de ujabb architektura megfelelo orajeleken akkor elmeletileg lehetne valamivel gyorsabb mint az XBO, de a gyakorlatban ez nem lesz igy ha nem raknak melle egy kis HBM2-es chip-et. Legalabb egy 2GB darabot meg ha az alacsonyabb orajelu kivitelbol is. Anelkul 40-50GB/s mem savszel van csak memoriatol fuggoen az XBO 68GB/s + 204-218GB/s ESRAM-al szemben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1155) Zeratul válasza Raymond (#1153) üzenetére


Zeratul
addikt

Vega mellé ilyen kategóriában mint az APU felesleges a HBM, az XBox scorpionnál már az embeded ram is elmarad mert minek.

(#1156) Raymond válasza Zeratul (#1155) üzenetére


Raymond
félisten

Mert a Scorpio memoria felepitese teljesen mas es nem kall azon parazniuk hogy csak 68GB/s all rendelkezesre a CPU+GPU-nak. Az osszes APU-nal eddig is a memoria savszelesseg volt a szuk keresztmetszet (joindulatuan feltetelezem hogy nem volt power vagy temperature limite mert a platform normalisan volt osszerakva es a hutes is megfelelo volt), ez nem fog valtozni ha megemeled a teljesitmenyt de a memoria savszelesseg ugyanugy csak 25-50%-ot emelkedik RAM-tol fuggoen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1157) BiP válasza HavocS (#995) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak itt túlhajtásnál a túlhevülés és a -páralecsapódás miatti- nedvesedés inkább előny, mint hátrány :)

(#1037) Jack@l: 1800x az ALZÁnál 183ezer. De már vagy másfél hete előrendelhető, millió Ryzenes topikban volt róla szó, linkeltük is többször.
(1700x 150e, 1700 120e)

Azóta vannak már magyar-magyar boltok is, de csak későbbi szállítással.

(#1064) joysefke: Köszi a computerbase összefoglalót, így nem kell végigrágnom magam az ezer oldalon.

(#1097) Fred23: 10e Ft, azaz 10% differenciáról beszélünk. Szerintem még mindig azonos kategória.
És játékokon kívül nem 10%-kal jobb.

(#1104) HavocS:
(Csak) a 7-es szériával indítani nagy hiba volt. Ha tudták hogy ezt tudja a dolog, lehet, hogy jobban jártak volna ha a 3-assal rugaszkodnak el,

Akkor meg az lett volna a baj, hogy miért csak olcsó procikkal jön, ez kevés lesz, Phenom bukta új köntösben, stb.stb.
Semmi sem jó, de hidd el, vannak nálunk hozzáértőbb szakemberek, akik tudják, hogy hogyan kell egy terméket bevezetni.
És hidd el, nem véletlen, hogy a csúccsal nyitnak. Oda kell robbantani, és az is felfigyel erre, aki az R3-ra vár.
Az autósportban is a Rally, Forma-1, Dakar, stb,. viszi a pénzt. És bár egy mezei utcai autóhoz nincs semmi köze, de a csúcssportban elért eredmények mégis befolyásolják a vásárlást.
Ha a csúcs Ryzen jól teljesít, az R5, R3-akat is vinni fogják, mint a cukrot.

(#1105) Remusz911 : Én is ebben bízom. Mire kijönnek a népprocik (1400-1500-1600x), addigra az alaplapok kiforrottabbak lesznek, és talán a procik is kapnak némi frissítést.
A csúcs R7-eseket úgyis olyan early adopterek veszik, akik 1-2 hibával együtt tudnak élni, úgyis megveszik. (ez még HavocS-nak válasz inkább)

[ Szerkesztve ]

(#1158) Zeratul válasza Raymond (#1156) üzenetére


Zeratul
addikt

A Vegának elég nagy méretű a CPU cachehez hasonló gyorsítótár áll rendelkezésére, nincs úgy rászorulva a memóriához mint az elődök.

(#1159) ukornel válasza Fred23 (#1143) üzenetére


ukornel
aktív tag

Én valahol azt olvastam, hogy kétféle IGP lesz, egy kisebb és egy nagyobb. A kisebbet olyan Kaveri-szintűnek gondolnám, a nagyobbra meg sejtelmesen azt mondták, hogy "console-class" teljesítményű lesz. Hogy ez mit pontosan takar, arról sejtelmem sincs, mert a PS4 már nincs is olyan messze az RX460-tól, de az XBOX One az inkább csak fele-kétharmada annak. Én arra tippelnék, hogy ez utóbbi lesz.

A memória sávszél mint szűk keresztmetszet továbbra is le fog korlátozni. Ahogy nézegettem, újabban akár 0,3 bit/FLOP-ig is leszorítják a modern Pascal és Vega architektúrákkal a teljesítményre vetített sávszélt. Ebből kiindulva, ha eljátszok a számokkal, 2 csatornás 3200 MHz-es DDR4-el ~1,35 TFLOPS még kiszolgálható, ez tényleg az XBOX One szint; a Kaverihez képest kb +50%.
Ami még megkavarja a dolgot, az az, hogy kitartóan pletykálnak HBM-es APU-ról. Ha ez nem a HPC-be szánt fejlesztést jelenti, hanem az AM4 foglalatba jönne ilyen, az sokkal erősebb is lehetne, memória sávszélesség oldalról legalább is.

[Szerk.] Találtam egy linket, miszerint HBM + 1024 shader vagy DDR4 + 768 shader. Tavaly októberi wccftech, úgyhogy a helyén kell kezelni. :)
Ha az első variáció igaz lenne, azzal kábé be lehetne érni az RX460-at.

[ Szerkesztve ]

(#1160) solfilo válasza HavocS (#1148) üzenetére


solfilo
veterán

HD 630-at már most is verik 41%-kal, 28nm-en, GCN2 architektúrával, 8CU-val. Ravenben 14nm-re váltanak, DDR3 helyett DDR4, Vega és 12 CU lesz benne. Meglepne, ha csak 50%-kal nyomnák le a Kaby-t. :)

Az jogos, hogy az RX 460 így is fényév távolságban lesz, kevesebb CU, kisebb órajel, szűkös memória sávszél.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1161) Komplikato


Komplikato
veterán

Most néztem FaceBookon, valaki nitroval csinált 5.8Ghz rekordot, bár én magam semmi értelmét nem látom az ilyesmiknek.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1162) velizare válasza Komplikato (#1161) üzenetére


velizare
nagyúr

tudod ez olyan, mint amikor azért fizet valaki, hogy az m gmbh kivegye a limitert az 5ös bömösből, pedig a megengedett maximális sebesség közúton 130km/h. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1163) Raymond válasza Zeratul (#1158) üzenetére


Raymond
félisten

Most is van benne GPU cache. Mekkora lesz ez a Vega alapu APU-nal?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1164) sb válasza HSM (#1103) üzenetére


sb
veterán

Óemgé mostmár, detélleg. :D
Idézem magam: "...ma ne lenne elég a fenti 99.9%-hoz egy 4/4, 4/8 játékfüggően..."
Itt hol látsz 2 magot? 2/4-ra valahol fentebb azt írtam, hogy 50% körüli lehet az arány ma.
Te meg ugye arról regéltél, hogy 6-8 éve se volt jó semmire a 2 mag. Ez még ma sincs így.

A bedobott árbán is látszik, hogy az i3 50 min fps-t tol. Nyilván nem lehet i7 frametime-okat várni tőle, de ez messze van az igénytelen "legyen átlag 30fps oszt' jóvan" szinttől, nemde? Továbbmegyek, még a G4560 is messze van az igénytelentől majdnem 40 min fps-sel.

És ráadásul gyanítom ez a skála vége... egy cpu éhes és jól skálázódó multi. Ennél rosszabb képet nemigen lehet az i3-ról, penyáról festeni szvsz.

(#1165) sb válasza Fred23 (#1152) üzenetére


sb
veterán

A 4/8 cpu rész némi alulfeszeléssel szerintem benyomható 65W alá (ha azt veszem, hogy az 1700-at kb. 70-75W-ra lenyomták 8 maggal), ill. órajel-függő is. Ha nem 4GHz körül lesz, ill. jellemzően gpu terhelés közben nem megy maxon akkor 45-55W is juthat a gpu-nak. Feltéve persze ha nem sz*rik az AMD amúgy is a TDP limitbe, ami a tesztek alapján nem egyértelmű. :DDD :DDD
Plusz még leveheted ebből, hogy a 460-on fogyaszt a GDDR5 is.

Szóval szerintem gpu-ban némi csiszolgatással közel is lehetne akár a 460-hoz. Szokásosan a mem sávszélesség lesz a legnagyobb bottleneck szerintem.
Attól függetlenül, hogy ott is lesz azért előrelépés. A DDR4 mellett a tömörítés, sávszélesség kihasználás is jobb elvileg az előző APU-khoz képest már a Polarisban is

(#1166) HSM válasza sb (#1164) üzenetére


HSM
félisten

Oemgézés helyett inkább próbáld értelmezni is, amit írtam. :U

A szalmabáb érvelést köszi, de nem azt állítottam, amit a számba próbálsz adni. Ezt írtam szó szerint: "Ami a kétmagos procikat illeti, én azon mindig kacagok. :N 6-8 évvel ezelőtt is kevesek voltak már, nemhogy ma egy erősebb VGA alá."
Azt írtam, kevesek voltak, nem azt, hogy használhatatlanok, ez elég lényeges különbség. Ma is el lehet szenvedni velük, de igényes játékra már az említett időkben sem voltak ideálisak.

Szerintem, ha egy ilyen rövid, cutscene jellegű részen így megfogja, bele sem merek gondolni, kicsit durvább részeken mit alkotna, pl. ahol fotóztam a skálázódós tesztem. Ott az az 50 jó lesz szűk 30-nak is, ideális esetben.

És a gyanakvásod alaptalan, ez NEM a skála vége, ráadásul ez a Crysis egyjátékosos, és épp egy cutscene. Ez csak egy példa. BF4-ben is jópárszor láttam a 4,5Ghz-es, 2133Mhz ramokkal járatott i5 4690K-mat 90% körüli CPU használattal masszív CPU-limittel néhány helyen 50FPS alá beesni multiban. Az úgy praktikusan élvezhetetlen. :U

(#1168) Fred23 válasza sb (#1165) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi Neked is, meg a többieknek is!

AMD Ryzen 5 1600X & 1500X Detailed – 6 & 4 Core CPUs Coming In Q2 2017

AMD teases Ryzen 5

Hamar itt lesz az 1600X.

(#1169) HavocS válasza solfilo (#1160) üzenetére


HavocS
senior tag

Jogos, valahogy az AMD APU-król totál megfeledkeztem. Az RX460 teljesítmény IGP-ben viszont szerintem még mindig messze van. 10 nm-en lesz az meg szerintem.

(#1168) Fred23: hoppá, 1500x még 4c/8t lesz? A kiszivárgott táblázatokon még az 1500 már 6c/12t volt 229$-ért. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#1170) solfilo válasza HavocS (#1169) üzenetére


solfilo
veterán

Már örülni kell, ha elérik az RX 460-nál jóval gyengébb HD7770-et (10CU) végre az IGP-k, de még egy GDDR5-ös R7 250 (6CU) is elveri őket, hiába kevesebb a számolóegység benne a meglévő A10-es IGP-khez képest. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1171) Fiery válasza RexpecT (#1167) üzenetére


Fiery
veterán

Pontosabban az L2 es L3 savszelesseget es kesleltetest. Valojaban nem méri rosszul, csak az atlagos teljesitmenyt mutatja, nem a csucs teljesitmenyt. Persze a csucs teljesitmenyt illene mutatnia, ezert is kell javitanunk.

(#1172) Fiery válasza Fred23 (#1168) üzenetére


Fiery
veterán

Fura, hogy a Ryzen 5 1600X-re 20 mega cache-t irnak. 6 x 512 KB L2 + 16 MB L3 = 19 MB osszesen. Mindenkepp kevesebb kellene, hogy legyen, mint a 8 magos SKU eseteben... A 4 magos sem stimmel, hiszen 4 x 512 KB L2 + 8 MB L3 = 10 MB.

[ Szerkesztve ]

(#1173) HavocS válasza Fiery (#1171) üzenetére


HavocS
senior tag

Jó hogy most meg fel vannak háborodva mikor már 2 hét eltelt azóta is, hogy egyáltalán ide leírtad hogy valami nem jó :D

(#1174) Fiery válasza HavocS (#1173) üzenetére


Fiery
veterán

Ha az AMD idoben kuld Ryzent nekunk, akkor mar reg javitottuk volna ezt. Annyi pozitivum van ebben a szituban, hogy nem csak minket szivatott meg az AMD, hanem a konkurenciat is ;]

(#1175) Fred23 válasza Fiery (#1172) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elírták. Pont ezt néztem én is, hogy összeadva se jön ki!

HavocS: Arra nem emlékszem, de könnyen lehet, hogy elírták azt is! :DDD

1600X viszont elég népszerű lett:

[ Szerkesztve ]

(#1176) HavocS válasza Fred23 (#1175) üzenetére


HavocS
senior tag

Én is azt vártam eleinte, bár az R7 szériát elnézve semmi értelme X-est venni. Sima 1600 ha jó lesz, lehet az lesz a nyerő nálam.

(#1177) apatyas válasza Fiery (#1172) üzenetére


apatyas
Korrektor

Igen, mintha az L2 nem veszne el. Jut eszembe, valamelyik topikban mintha azt is írtad volna, hogy a tesztelőnél aki szimulálta a 4/8-at, megmaradt az L3, csak a magok kapcsolódtak ki. Lehet, hogy az L2 is megmarad? De annak semmi értelme nem lenne, hiszen az adott maghoz tartozik.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#1178) Fiery válasza apatyas (#1177) üzenetére


Fiery
veterán

Nem maradt meg az L3, csupan a fabric a masik CCX-hez is beszelgetett, mintha lenne ertelme :)

(#1179) velizare


velizare
nagyúr


ja már volt, my bad. na mindegy, azért itt hagyom őket.

bónusz:

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1180) sb válasza HSM (#1166) üzenetére


sb
veterán

Ok. Az nem volt a képre írva, hogy hol és hogyan készült. Ha van ennél szarabb scene is akkor van... mondjuk ez még mindig egy elég egyedi eset. Az utóbbi 5 évből mondjuk kivennénk évi 20db játékot egy megatesztre akkor valószínűleg nagyon keresgélned kéne az ilyeneket.

6-8 évvel ezelőtt meg főleg... bárhogy is fogalmazunk. Nem nagyon vágom, hogy a "kevesek voltak" az vajon mennyiben jelent mást, minthogy nem tud értelmes játszhatóságot biztosítani, magyarul min fps-ben 30, de inkább 40 alá esik.

Mindegy is szerintem... tényleg fejezzük be. Ez nagyon sokrétű. Vannak erre érzékeny játékok és főleg mp módok, ill. az is számít, hogy mennyire szőrszálhasogatóan nézzük. Van akinek 144fps kéne, minimumban is ill. totál kisimult frametime szórással. Így nyilvánvalóan nem elég ma egy 4/4 meg a 4-5GHz sem.

Meg van a másik véglet, amikor - jellemzően sp-ben - összeszednek 20db játékot egy tesztbe és nem a frametime grafikont nézik nagyítóval mennyire droppol és/vagy mennyire egyenletes, hanem ránéznek az fps grafikonra és kijön min fps-ben (átlagra a 20 játékra) is egy 2/4-ből - hasra ütve - az esetek kb. 60-70%-ában teljesen jó, mondjuk legalább 40 körüli érték. 4/4-en meg 99%-ban.
Ez nem 144fps, de bőven és nem igénytelenül játszható. Játszható. A másikra meg a tökéletes szó ami illik talán.

Skálázódásban és mérhető sebességben pedig - ami a kiinduló témánk volt - nem is mérhető a kettő közötti különbség nagyon egy bizonyos szint felett. Nem véletlen, hogy idáig jutottunk, frametime-ig, szórásig. Ez már nem a játék folyamatok/szálak skálázódása hanem inkább overhead-csökkentés (akár oprendszer szinten is) a túllőtt erőforrásokkal.

szerk: Ja még egy adalék. Ilyen "érzésre gyorsabb" területen már maga a játék engine is sokat számít. Nem egy, nem két játékkal találkozhatunk ahol a szálak szinkronja rontja el a folyamatosság-érzést. A tipikus 50-60, akárhány fps és mégis darabos érzés... jöhet a szar irányítás-megjelenítés ütemezésből is.

[ Szerkesztve ]

(#1181) Petykemano válasza Fiery (#1172) üzenetére


Petykemano
veterán

Oliverda hwsw-s háborúésbékéjében azt írta, hogy az L3 egyfajta könyvtárként is funkcionál az L2 tartalmára vonatkozólag és hogy azon keresztül lényegében hozzá tudnak férni a magok a másik mag L2-jéhez. (Ha jól értettem)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1182) keIdor


keIdor
titán

5.8GHz@der8auer.[link]

Jobb bios-al átlépik a 6-ot is idővel.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1183) sb válasza Fred23 (#1168) üzenetére


sb
veterán

Volt már valahol teszt ahol 8/16-os példányon tiltogattak le magokat 4-6-os szimulációra?

(#1184) Malibutomi válasza keIdor (#1182) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A jobb biosokkal szerintem no majd a stabilitas, ahogy hallottam a mikrokid csak 3 hete lett veglegesitve szoval amik vannak eleg kezdetlegesek.
Plusz szerintem 1-2 honap max es kikupapjak azt a szoftvergondot ami miatt jatekokban nem ugy szerepelt mint kellene.
Mert a benchekbok latszik hogy egyebkent a proci hozta amit igertek kb. Broadwell single es multicore teljesitmeny. Csak a jatekok valami miatt nem tudjak ezt kiaknazni.

(#1185) Petykemano válasza Malibutomi (#1184) üzenetére


Petykemano
veterán

Én arra leszek kiváncsi, hogy lesz-e hamar újabb stepping.
A raven ridge biztosan, de hogy az ott végrehajtott javításokat backportolják-e majd a ryzenbe, vagy megy minden a ryzen 2X00(X) szériába.

Persze csak emaitt nem érdemes várni vásárlással, mert minden évben ki fog jönni egy jobb, kiforrottabb

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1186) Fred23 válasza sb (#1183) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem láttam még sehol. Viszont kezdek úgy lenni vele, hogy ráér, tényleg itt van már a küszöbön az 1600X! (Persze elolvasnám, ha valaki mutatna egy ilyet! :) )

[ Szerkesztve ]

(#1187) Fiery válasza Petykemano (#1181) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, de az csunya lenne, ha emiatt az L3-nak csak a felet lehetne hasznalni max. tempoval... Mikor mar eleve a 16 megas L3-nak csak a fele hasznalhato CCX-enkent :)

[ Szerkesztve ]

(#1188) Ragnar_ válasza sb (#1183) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én arra lennék kiváncsi, hogy a -2 mag 1600x esetében jelent-e vajon plusz tuningpotenciált.. Egy 6/12 4.3-4.4GHz-en pl. egész jó lenne i5-i7 közti árban.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1189) smc válasza keIdor (#1182) üzenetére


smc
addikt

Azt nem értem, akkor a tesztekben miért csak max 4.1-et sikerült mindenhol elérni? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1190) HSM válasza Fiery (#1178) üzenetére


HSM
félisten

A cache koherencia nagyon fontos! Hahó, másik CCX, mondom fontos?! Van ott valaki? :DDD

(#1191) Malibutomi válasza Petykemano (#1185) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha a Ryzen 2 vagy akarmi meg messze lesz, akkor biztosan lesz ezekbol ujabb.

(#1192) Petykemano válasza Fiery (#1187) üzenetére


Petykemano
veterán

Pedig ez elég valószínű.
Valamelyik slide-on is úgy emlegették, hogy a L3 szeletekre az átlagos elérési idővel számolnak. Amikor szóba került, hogy maggal együtt tiltódik-e a hozzátartozó L3 is, akkor került ez így szóba és én ebből már akkor is arra a következtetésre jutottam, hogy az L3 szeletek a magok számára elérhetők, de nem egységes válaszidővel. Hanem pl a sajátja gyorsan, a másik mag szelete valamivel lassabban.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1193) joysefke válasza Fiery (#1172) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van már RyZEN-etek?

Láttál már teszteket, ahol magokat vagy esetleg egész core complexet kapcsolnak ki BIOS-ban, vagy maszkolnak el az oprendszerben az alkalmazások elől (CPU affinitással)?

üdv
J.

(#1194) darkhorse válasza joysefke (#1193) üzenetére


darkhorse
tag

Itt van néhány mérés 4c/4t / 4c/8t felállásban is: [link]

(#1195) Fiery válasza joysefke (#1193) üzenetére


Fiery
veterán

Egyelore nincs, varjuk a csomagot az AMD-tol. Lattam teszteket, de azok belso hasznalatu, AIDA64-es eredmenyek voltak, nem relevans feltetlenul. Annyi tunt fel, hogy nem valtozott a lassu memoria kesleltetes a CCX lekapcsolasa utan sem. Ergo minden bizonnyal a CCX nem kerult lekapcsolasra, csak a magok lettek kiszedve (elrejtve) a rendszerbol.

(#1196) schawo válasza darkhorse (#1194) üzenetére


schawo
titán

Ahha, tehát a Ryzen sosem fog 4GHz fölött futni, kevés maggal sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1197) Petykemano válasza schawo (#1196) üzenetére


Petykemano
veterán

Én laikusként azt gondolom, hogy ennek az lehet az oka, hogy az L3 (egészének) frekvenciája kötve van a CCX legmagasabb frekvenciával üzemelő magjához.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1198) ->Raizen<- válasza Petykemano (#1197) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én meg azt gondolom hogy az a rengeteg szenzor a processzorban nem bírja a bahamákat, és azon van a vezérlés hogy oc és magas fesz miatt ne süljön meg az egész. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1199) schawo válasza Petykemano (#1197) üzenetére


schawo
titán

Sokkal rosszabb. A Samsung 14nm low power node a 4 GHz-hez is már másfél volt körül kér. Ott pedig vége van, mint a botnak

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1200) Iphone256


Iphone256
csendes tag

Akit érdekel, van az alza.hu-nál 1800X-es foglalásom, meg is érkezett, 4 napig átvehető. (Aki gondolja tudok adni, nevet, és foglalási számot) Én még várok vele 1-2 hónapot, utána instant buy.... úgy volt, hogy már át is veszem, de még nagyon, sőt tulságosan is béta fázisban van minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.