Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Hencso válasza simlisgumis (#389) üzenetére


Hencso
Ármester

Egy a baj ezell az ára 8ö-9ök kér érte az asus..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#452) JColee válasza Fiery (#448) üzenetére


JColee
őstag

Van már 7-zip/winrar eredmény?

(#453) Fiery válasza JColee (#452) üzenetére


Fiery
veterán

Mi nem lattunk még. Csak azt mondjak az eredmenyekrol a tesztelok, hogy nem tul jok.

(#454) Márk válasza Hencso (#449) üzenetére


Márk
senior tag

Tévedés.

Jó lesz rá, hogyha Asus Crosshair VI Hero lapot veszel, ugyanis arra csont nélkül felmennek az AM3-as hűtők is.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#455) Yutani válasza Hencso (#449) üzenetére


Yutani
nagyúr

Asus Hero VI-on lesz AM3 lyuk kiosztás is, görgess vissza a berakott képért.

#tarcsad

(#456) bandras0226 válasza Hencso (#449) üzenetére


bandras0226
aktív tag

,,Az ingyenes megoldást kínálók sorában van a német be quiet!, mely a Dark Rock 3, Dark Rock 3 Pro 3, Dark Rock TF, Shadow Rock 2, Shadow Rock Slim és Silent Loop szériához ad lefogatót, ha az igénylő igazolja, hogy rendelkezik AM4-es alaplappal. Az igényt benyújtani a vállalat honlapján lehet."

forrás

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#457) Malibutomi válasza bandras0226 (#456) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Amugy pl. A Corsair-nel totalis a fejetlenseg, teljes kommunikacios blackout. A kiadott listajuk meg "erdekes"
A H110-em nincs rajta meg ujabb kittel sem mint kompatibilis, de az ugyanilyen pumpat es keretet hasznalo H55/H75/H105 rajta van mint AM4 kompatibilis.

(#458) Hencso


Hencso
Ármester

Be quite oldalán is ingyen kapsz lefogatot ha AM4 alaplap számla be nyújtod feléjük :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#459) Depression válasza Hencso (#458) üzenetére


Depression
veterán

Ha nem a boltban adják, akkor az már eleve gáz. Veszel egy alaplapot, beszkenneled, vagy fényképezed, majd vársz a postásra?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#460) -Solt- válasza MPowerPH (#426) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, ahogy nő a felbontás egyre jobban a GPU-n van a hangsúly, de azért a linkelt tesztből az is látszik, hogy például az F1 2016 esetében még 1080p-n is 36%-t ver a 6 magos 6850K a 7700K-ra úgy, hogy előbbi 500 MHz-l alacsonyabb órajelen futott, de ott van még a Watch Dogs 2 is, ahol szintén van 17%-s eltérés ugyanezen párosítás mellett. Azért ezek nem kis különbségek, főleg alacsonyabb órajelen.

A tesztben ha jól láttam GTX 980Ti szerepelt, gyengébb kártyával nyilván nem lettek volna ekkora különbségek, viszont kíváncsi lennék ugyanerre a tesztre majd az 1080 Ti-vel is... A lényeg, hogy aki most akar gépet venni, annak már szerintem érdemesebb 6 magos megoldásban gondolkodnia, mert most is vannak olyan játékok amik profitálnak belőle.

Látom később írtad, hogy nem láttál még olyan játékot, ami 60% felett tekeri a CPU-t... én is így voltam ezzel még pár napja, aztán pont itt mutatták meg a Watch Dogs 2-t, érdemes megnézned: [link] [link]

www.smart-bus.hu

(#461) joysefke válasza -Solt- (#460) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A lényeg, hogy aki most akar gépet venni, annak már szerintem érdemesebb 6 magos megoldásban gondolkodnia, mert most is vannak olyan játékok amik profitálnak belőle.

Igen, főleg úgy, hogy a hat maggal minimális hátrányod van, tehát:
-nem fogyaszt többet (sőt)
-nem drágább (legalábbis van jóárasított modell)

Az egyetlen hátrány, hogy az egyszálas teljesítménye kicsit alacsonyabb lesz, de most már tényleg eljutottunk oda, hogy a VGA driverek többszálúak, és az igazán erőforrás-igénye dolgokat próbálják tényleg sokszálúsítani...

(#462) Levwi


Levwi
aktív tag

Lenne egy számomra fontos kérdésem. Ti jobban jártasak vagytok ebben. Szerintetek a ryzen procik ára majd lefelé fog megindult, vagy felfelé? Bár lehet korai a kérdés, de nem tudom, hogy érdemes e megjelenés után nem sokkal megvenni vagy várjak inkább 1-2 hónapot vele? A memória árak már így is keresztbehúzták a számításom, csak nem szeretném azt, hogy dráguljanak a procik, mert rövid időn belül tervezek fejleszteni.
Ha túl korai a kérdés akkor bocsi.

Huawei P20 Pro Black

(#463) Fiery válasza Oliverda (#438) üzenetére


Fiery
veterán

(#464) Cseneles válasza -Solt- (#460) üzenetére


Cseneles
őstag

Itt van Gtx 1080-al

Itt meg a Cpu kihasznaltsag

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#465) wwenigma válasza Fiery (#463) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

törölheto

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#466) Cseneles


Cseneles
őstag

Igaz hogy meg csak Beta de jol kijon a sok mag adta elony
Bar erdekes a tablazat de az oldal szamomra hiteles, talan a Beta erdeme

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#467) Vismajor01 válasza Cseneles (#466) üzenetére


Vismajor01
addikt

Fxeknel annyira nem jott ki :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#468) wwenigma válasza Cseneles (#466) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

SGW2 ugyanilyen volt, szvsz kopnek az FX tamogatasra...40%-on megy...[link] Itt inkabb valami mas jon ki...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#469) AtHoS válasza Cseneles (#466) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valami itt biztos nem stimmel, ha az i3-2100 3.1 GHz-en is leveri/földbe döngöli/lealázza/stb.. a 3.4 GHz-es i7-6700-at :F

read-only mode on the forum

(#470) Ragnar_ válasza Cseneles (#466) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez valóban érdekes táblázat .. :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#471) FrozenThrone válasza AtHoS (#469) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Már pakolom is át a netezős gépembe a GTX1070 -et ;]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#472) korcsi válasza wwenigma (#437) üzenetére


korcsi
veterán

Intel Plays Dirty Over Ryzen, Attempts to Manipulate Ryzen Reviews?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#473) nyakdam válasza Fiery (#463) üzenetére


nyakdam
aktív tag

A Kaverivel jobb értékeket produkál. Kíváncsi vagyok a Ryzen mit virít játékok alatt, mert ha alacsonyabb mint FPS-eket dob a késleltetések miatt akkor az gond.

(#474) Yutani válasza korcsi (#472) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez csak egy kérdés volt, az Intel nem szokott ilyet csinálni.

Oh, wait!

#tarcsad

(#475) and1ao válasza Yutani (#474) üzenetére


and1ao
őstag

A nagyobb baj az hogy lesz aki meg is csinálja majd neki.

Guild Wars2!

(#476) XeeN válasza korcsi (#472) üzenetére


XeeN
senior tag

(#477) schawo válasza korcsi (#472) üzenetére


schawo
titán

Jó hír, nagyon jó hír, fasza lesz a Ryzen. Amd-nek már nem annyira, intel már félretette a büntipénzt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#478) velizare válasza Oliverda (#427) üzenetére


velizare
nagyúr

csak egy rövid eszmefuttatás miatt tételeztem fel igaznak a teóriát. kíváncsian várom én is, mi a gond. az összeragasztott procik tűnt eddig a legvalószínűbbnek, de az, hogy a cache elérés letiltott ccx esetén is lassú marad, gyengíti ezt a teóriát.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#479) Omli85


Omli85
őstag

Nem tudom volt e már de ez így elég bíztatónak tűnik gondolom nem aplikálják rá a lapra ha előtte nem tesztelték.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#480) Petykemano válasza and1ao (#475) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem fogják azt mondani, amit eddig, hogy az intel jobb.

De ilyen kijelentések lesznek:
- nagyon szép eredményeket tett le az asztalra az amd, azonban több probléma is beárnyékolja a startot. A memória késleltetése magas, ez hatással van a memória intenzív programokra, többek között a játékokra is. Ennek javítására bizonyosan egy új stepping szükséges, ezt a raven ridge előtt ne is várjuk.
- a tesztek bíztatóak voltak. Azonban kínos hiányérzetünk volt a legújabb előremutató avx2 256bites utasításkészlet hiánya miatt. Egy processzort nem néhány évre vesz az ember manapság, egy ilyen teljesítményű géptől azt várnánk, 4-5 évig is kiszolgál majd. Az amdnek bizonyosan kompromisszumot kellett kötnie a képességek és terület között, és úgy döntött? A jövőtállóságot áldozza be az olcsóbb gyárthatóságért.
- a ryzen által elért eredmények impozánsak, azonban ne feledjük el, hogy egy új, kiforratlan platformról van szó. A BIOS még bugos, bizonyosan el kell telnie néhány hónapnak, mire összeállás a megbízható, stabil rendszer. A vásárlást első néhány hónapban csak a nagyon bátraknak, nagyon kiváncsiaknak ajánljuk.
- A ryzen eredményei bíztatóak. Az amd igazán kitett magáért. Vásárlásra azonban mégse tudunk bíztatni egyelőre senkit, a kihívásra ugyanis az intelnek is biztos lesz egy-két szava. Az intel következő architektúrája 15%-kal magasabb teljesítményt ígér, hamarosan érkeznek az új átdolgozott gyorsítótárral rendelkező skylake-x processzorok. Az amd üdvöskéjéről a végső verdiktet majd annak fényében, vagy inkább árnyékában lesz érdemes kimondani. Aki régi i5-i7 típusról váltana, annak érdemes ezt még megvárnia.
- a ryzen teljesítménye jó. Azonban a megcélzott enhusiast rétegnek komoly igényes a túlhajtás, a tuning. Ebben a ryzen nem jeleskedik. Világosan látszik az Intel gyártástechnológiai fölénye a konkurens megoldásokkal szémben: a ryzen alapórajele 3.6GHz, ezzel szemben a kaby lake i7 i7700k levegővel 5GHz föle lehet húzni. Az intel láthatólag ráhajtott a magas frekvenciára. Aki komolyan gondolja a processzorát, az a jövőben is az Intel vonalon marad.
- az amd szép előrelépést tett le. Nehéz eldönteni, hogy melyik processzor jobb, lévén nem egyforma architektúráról van szó. Láthattuk, hogy az amd utolsó más jellegű architektúrája is milyen sokat vesztett másságából fakadóan. Az biztos azonban, hogy a fordítók és a fejlesztők az Intel processzorainak képességeit ismerik, és a piaci részésedés is mellettük szól, így a jövőben is inkább az intel processzoraira való optimalizálás várható.
- kimagasló teljesítmény az amd részéről. Nehéz azonban jószívvel ajánlani. Szép teljesítmény ugyan, hogy az 1800X lehagyja a 6800K-t. De majdnem ugyanannyiba is kerülnek.
- kimagasló teljesítmény az amdtől. Nehéz azonban jószívvel ajánlani. A ryzen potenciális teljesítményének csúcsát több magon jól skálázódó programokban éri el. Az elmúlt évek tapasztalata azonban az, hogy a legtöbb program maximum négy magig skálázódik igazán jól. Ilyen megközelítésből a jól húzható i7 7700k sokkal jobb választás. Akinek pedig a többszálas teljesítmény kell, a legjobbat még mindig az Intel kínálja a 6950k személyében.
- remek munka az amd részéről. A befektetett négy év valóban meghozta.gyümölcsét. az eredmények azonban nem kompromisszumoktól mentesek. Az summit ridge elsődleges célpiaca a szerver. Ez látszik is felépítésén. Az amd smt megoldása valamivel jobb ugyan, mint az Intel féle hyperthreading, ezért azonban komoly árat fizettek: egyszálas teljesítményben jócskán elmarad az Intel legjobbjától.
Stb....

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#481) schawo válasza Petykemano (#480) üzenetére


schawo
titán

pont így

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#482) Oliverda válasza Fiery (#463) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi! A Kaveri óta ez van. Mondjuk szvsz ez is csak azt támasztja alá, hogy a sávszélességre fókuszálnak, az APU-knál ez érthető okokból sokkal fontosabb mint a késleltetés.

AMD's Ryzen Will Really Like A Newer Linux Kernel

@@ -319,6 +319,13 @@ static void amd_get_topology(struct cpuinfo_x86 *c)
if (c->x86 == 0x15)
c->cu_id = ebx & 0xff;

+ if (c->x86 >= 0x17) {
+ c->cpu_core_id = ebx & 0xff;
+
+ if (smp_num_siblings > 1)
+ c->x86_max_cores /= smp_num_siblings;
+ }
+
/*
* We may have multiple LLCs if L3 caches exist, so check if we
* have an L3 cache by looking at the L3 cache CPUID leaf.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#483) fuvi


fuvi
senior tag

(#484) varmi2


varmi2
nagyúr

Tuti am4et fogok venni. Vagy a legerősebb 4 magost, vagy a gyengébbik 6 magost. Csak várok még, hogy realizálódjanak az aárak, május június környékén. Phenom2 955-t fog váltani. Szerintetek a ez rámegy az új foglalatra? Mert a múanyag bűgykökön van rajta. Jelenleg is ezt használom.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#485) Jack@l


Jack@l
veterán

Az inteles összesküvés elmélet margójára: http://www.guru3d.com/news-story/intel-is-trying-to-manipulate-amd-ryzen-launch.html

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#486) schawo válasza Jack@l (#485) üzenetére


schawo
titán

Nem, mi pooont nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#487) BiP válasza Petykemano (#480) üzenetére


BiP
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#488) rambustibi


rambustibi
őstag

Telorol nem megy a linkeles... http://www.pcguru.hu/hirek/meg-nem-is-kaphato-maris-rekordot-dontott-a-ryzen/40398

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#489) apatyas válasza BiP (#487) üzenetére


apatyas
Korrektor

Állj le, egyfajta irónia vagy kifigurázás volt. Olvasd el, mire írta..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#490) Jack@l válasza BiP (#487) üzenetére


Jack@l
veterán

Azzal az 1600x-es kijelentéssel én még várnék...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#491) Omli85 válasza BiP (#487) üzenetére


Omli85
őstag

Tegyük hozzá azt is, hogy még ha nem is veri meg de némi OC-val (vagy akár anélkül is) például egy 4/8-as Ryzen 5 1300 a maga 175$-os nyitó árával igencsak versenyképes lehet a 7600-7700 szériával szemben is. Főleg ha játékokat nézzük és teszem azt előreláthatólag (úgy néz ki) a különbség nem akkora lesz az intel javára mint eddig az FX szériával szemben. Kedvezőbb ár teljesítmény mutató igencsak az AMD felé billen ismét.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#492) D1Rect


D1Rect
félisten

ph! teszt kb. mikor várható?

(#493) Oliverda válasza D1Rect (#492) üzenetére


Oliverda
félisten

Március 2 után.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#494) D1Rect válasza Oliverda (#493) üzenetére


D1Rect
félisten

thx :R

(#496) BiP válasza apatyas (#489) üzenetére


BiP
nagyúr

Nyugi.
Láttam, mire irta, de miután 1 oldalon keresztül részletezte, fejtegette, inkább tűnt normális véleménynek, amit érdemben meg lehet beszélni, mint "mi lenne ha" iróniának.

(#490) Jack@l: Szerintem pariban lesz a 7700k-val. Árban alatta van, teljesítményben szerintem vegyes lesz a kép. Egyik játékban az i7 lesz jobb, másikban az 1600x.

(#491) Omli85: Nem tudjuk még, hogy mennyire lesznek tuningolhatóak a Ryzenek, az eddigi infók alapján az mostani R7-ek nem nagyon.
De ez valószínűleg főként a leválogatás miatt lehet. (szerintem)
A fentiek miatt is a legtöbb esély az 1800x-szel van.

(#495) fuvi: valami hírben láttam a listát, milyen OC-s rendszereket kínáltak.
pl. 1700x overclocked to 3.8GHz vízzel, miközben a Turbo órajel alapból 3.8GHz. waat?

[ Szerkesztve ]

(#497) schawo válasza BiP (#496) üzenetére


schawo
titán

Szerintem a turbó órajeről az összes stock Ryzen csak álmodik. De hogy a víz minek neki, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#498) joysefke válasza schawo (#497) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a turbó órajeről az összes stock Ryzen csak álmodik.

Nem értem mire gondolsz. A turbó az garantált és még a leggyengébb példány is tudja, az XFR ami hűtő függő és eddigi infóink alapján +100MHz-et ad (ha a hűtés is stimmel). Legalábbis nekem eddig ez jött le

(#499) kovsol válasza joysefke (#498) üzenetére


kovsol
titán

Turbo minden mag órajelére hat, vagy lesznek lépcsők, hogy x mag mellett mennyi, y mag mellett stb?

May the Force be with you!

(#500) Omli85 válasza BiP (#496) üzenetére


Omli85
őstag

Én a 4GHz környékét én special valószínűnek tartom ott már teljesítményben sem igazán lesz komoly hátrány gamingben legalábbis szerintem nem lesz számottevő. Az meg már kb elég is lesz a sikerhez véleményem szerint.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.