Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Vitka675 válasza HSM (#1591) üzenetére


Vitka675
tag

Ez a dolláros MSRP? Ha az, akkor a szokásos átszámolás után 34000 HUF, szóval ugyanott van, mint bármelyik B350 vagy Z170.

(#1602) Szinyák válasza Raymond (#1590) üzenetére


Szinyák
őstag

Nah ez az munka ideális lett a ryzen a sok mag és kedvező ára miatt ez nem vitás .
De játékokban elég siralmas a helyzet 7700k még mindig enni lök elég sok mindennek .
Ezért nem is cserélném le semmi pénzért főleg, hogy van benne tartalék rendesen .

De még elég sok benchmark.-ban is jobb az intel még mindig

Szinyák

(#1603) Raymond válasza Vitka675 (#1601) üzenetére


Raymond
félisten

A B350-es lapok EU-s arai kb. 80-120EUR kozott mozognak. Z170 is volt/van ugyanennyiert. Az emlitett Asus pl. 105EUR.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1604) ->Raizen<- válasza Szinyák (#1602) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szép vasad van egyet értek oc-vel megvan a gtx 1070-el az 1080-as szint? :D

(#1605) Vitka675 válasza Raymond (#1590) üzenetére


Vitka675
tag

Nagyjából ugyanaz a helyzet, mint launch után közvetlenül, nem csodálkozom rajta, hogy a skylake és kaby lake, sőt még a broadwell-e is lenyomja itt-ott. A kérdés már csak az, hogy a 6 és 4 magos kistesók hogy fognak viselkedni, főleg az említett windows patch után. Arra leszek nagyon kíváncsi, amikor a Ryzen 3-5-t küldik ringbe 1080p-n egy RX480 és/vagy egy 1060 mellett a konkurencia ellen, mert személy szerint nekem ez a folyamatos 1080 meg titan-x SLI 1440p 170fps nem épp testhezálló :DDD Következtetni meg nem tudom, hogy érdemes-e belőle a jövőre nézve.

(#1606) Fred23 válasza ->Raizen<- (#1596) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az tényleg szuper, viszont összességében a 6600K nagyon lemarad Crysis 3-ban, ha a Ryzen kap egy kis OC-t! Milyen beállításokkal érted el amúgy ezt a 73 fps-t? Milyen minimum fps-ed van azon a pályán?

Egy másik oldalról:

(#1607) -Solt- válasza ->Raizen<- (#1604) üzenetére


-Solt-
veterán

Releváns, nyelvtanilag tökéletesen kivitelezett kérdés, bravó!

www.smart-bus.hu

(#1608) ->Raizen<- válasza Fred23 (#1606) üzenetére


->Raizen<-
veterán

smaa max fhd cpu 4,7 ghz ramok 2900 mhz vga maxra húzva amit bír core c 1450 mhz vram 2000 mhz.

Sokat dob nagyon az oc 4 ghz-en alap vga karival 2666 mhz ramokkal 60fps körül van a kritikus helyen kilátónál az első képem helyszínén.

2560-as felbontásban high-on 80 fps is megvan néhol. full oc-val ;)

Az ne zavarjon hogy nekem gtx 970 van a tesztedbe meg sokkal erősebb vga-val mértek.

[ Szerkesztve ]

(#1609) Szinyák válasza ->Raizen<- (#1604) üzenetére


Szinyák
őstag

kösz. szerintem karcolja a ref 1080.-at de elégedett vagyok vele 2560*1080 elég a 1070 mindenre még alapon is .

Szinyák

(#1610) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Tetszetos lenne ha az intel procik, es NV vga-k teljesitmenyenek megtargyalasa nem a Ryzen topicban tortenne.

(#1611) HSM válasza Vitka675 (#1601) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan. Az az árfolyamok játéka, hogy ilyen sok pénz lesz ez itthonra.
Amúgy éppen ez az... A Z170 ugyanennyibe kerül fapados kiadásban, csaképpen abba jelenleg még hatmagos proci sincs, nemhogy 8.
A belerakható procikat és a felszereltséget figyelembe véve ez nagyon baráti árazás.
Nyilván, akinek végletekig fapad kell, annak majd jönni fognak még fapadabb verziók, akár külön csipszet nélkül. Az még sokat vághat a költségekből, persze, a lehetőségekből is.

[ Szerkesztve ]

(#1612) wwenigma válasza ->Raizen<- (#1608) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

És ha meg is mozdulsz vele, meg nem egy zárt területet nézel hanem van valami a hátterében? ....Nem az a lényeg mennyi a max, hanem ha leesik neked ezekkel a beállításokkal 5fps-re akkor a hajadra kenheted.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1613) Fred23 válasza ->Raizen<- (#1608) üzenetére


Fred23
nagyúr

Viszont ott a tesztelő nem csak egy képet dobott be, hanem normálisan tesztelt is! ;) Ha megnézed az általam linkelt OC-s videót, láthatod, hogy a Ryzen is gyönyörű fps-eket tud produkálni; viszont a minimum fps-ek sokkal fontosabbak szerintem!

A berakott képen is ott figyel, hogy verte ebben a játékban OC mellett, de OC nélkül is a 7700k-t. Viszont azt sem árt figyelmen kívül hagyni, hogy a Haswell-E-től meg kikapott. Úgy néz ki, hogy ebben a játékban nagyon számít a sok mag, sok szál! Vagy ezt vitatnád? Akkor tegyél be egy videót erről a pályáról!

Amúgy engem meglepett a végeredmény, eddig úgy tudtam, hogy a CryEngine 3 csak 12 szálat használ, és youtube-on is láttam több olyan videót 8/16-os procikkal, ahol valóban 0%-on volt 16-ból 4 szál -csak azok a videók nem a füves pályán készültek. Mondjuk így is furcsa valahol, hogy miért nem használja azt a 4 szálat máskor?! :F

(#1614) VirsLee válasza Malibutomi (#1610) üzenetére


VirsLee
őstag

Erre már inkább a ponyvaregényből kellene idézni Mr. Wolfot...

[ Szerkesztve ]

(#1615) Speed_Speed


Speed_Speed
tag

Ár érték arányban és teljesítményben megéri-e vajon vagy sem? Néztem nagyon sok tesztet....
Igen, játékokban simán veri az intel az AMD-t
Ez inkább munkára lett készítve a sok mag miatt.. 8 mag/ 16 szál.
Elég sok benchmarkban jobban teljesít az Intel.
AMD Ryzen 7 R7 1800X vs i7-7700K - Comparison
AMD Ryzen 7 R7 1700X vs i7-7700K & 6700K & 6950X & 4770K - Leaked Gaming Comparison
TEST AMD RYZEN 7 1800X
I7-7700K vs AMD Ryzen 7 1800X
Többet vártam az AMD-től.

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#1616) Malibutomi válasza Fred23 (#1613) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azert tegyuk hozza hogy ez a palya hasznalja ki igazan a sok magot, emlekeim szerint itt az FX procik is jol mentek.

(#1615) Speed_Speed
Ha rendesen megnezned a teszteket latod, hogy csaka jatekokban van valami bibi, ott nem ugy teljesit mint egyeb tesztekben ahol rendre pariban van az intel 6900K-val egy es tobb szalon is. Ez valoszinuleg javitva lesz meg ujabb biosokkal/optimalizalassal.

[ Szerkesztve ]

(#1617) Fred23 válasza Malibutomi (#1616) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kérdés, a CryEngine 3-ból kitenyésztett Lumberyard -ami az Unity-hez vagy az Unreal Engine 4-hez hasonlóan DX12-es támogatással bír-, mit fog majd produkálni, több fps-t kapunk -e azonos procival? Elméletileg mind a 4, mind a 8 magos proci csak nyerhet a DX12-vel. Elméletileg.

Tud vajon a Ryzen profitálni majd a DX12-ből a közeljövőben?

[ Szerkesztve ]

(#1618) Fiery válasza joysefke (#1593) üzenetére


Fiery
veterán

A Z270 ellenfele az X370 lenne, tehat a B350 mindenkepp olcsobb kellene, hogy legyen, mint a Z270 :) Az inkabb a B250 árához merheto. De nem is lenyeges ez, hiszen egy chipset nem csak mint chip kerul sokba (vagy *valamennyibe*), hanem magat az alaplap dizajnt is dragitja, ha kell chipsetet integralni a PCB-re.

(#1619) Vitka675 válasza Fred23 (#1617) üzenetére


Vitka675
tag

Nem a Ryzenen múlik sajnos, hanem a szoftvereken. Nem tudom hány éve várjuk már a DX12-őt, mint a messiást, de csak nem akar megérkezni, és ami info rámragadt, abból úgy tűnik, hogy még nagyon sokáig fogja sok fejlesztő a DX11-et használni. Vannak címek persze, és egyre több 12-es lesz, de a tények alapján nem várok olyan éles váltást, mint pl 9-10 között volt.

Együttműködés szemszögéből nézve az AMD már most 350+ fejlesztő céggel működik együtt és ez a szám várhatóan 1000 körül lesz év végére. Láthatunk majd tehát játékokat, szoftvert, ami Zen architektúrára és sok/több magra is van optimalizálva. DX12ből már most profitál, a kérdés inkább az, hogy hány ilyen játék jön ki, ami használja, valószínű egyre több.

(#1620) Speed_Speed válasza Malibutomi (#1616) üzenetére


Speed_Speed
tag

Igen, játékoknál az Intel még jobb választás.
Az is igaz, hogy biztos lesz javítva a jobb teljesítményért. Biztos megtesznek mindent, hogy bizonyítsanak... árával semmi baj..
De ha egy hétköznapi emberkéről van szó, akkor nem biztos, hogy ez neki jobb választás lenne...
Hiszen egy I5 vagy I7 proci bőven kiszolgálja még...
AMD-ről még teszteket várok és hogy lesznek-e még javítva a procik..hiszen ez még az első hullám...
Alaplapokból mennyi választél lesz és mit tud majd... erre is kivi leszek.

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#1621) Komplikato


Komplikato
veterán

Nem jut eszembe a rövidítés, sem az eredetije, de valamikor régen volt róla szó, hogy a Zen prociban van egy rész ami lehetővé teszi, hogy a GPU gyorsabban (négyszer?) érhesse el a rendszer memóriát mint PCI-E csatlakozón keresztül. Most megjelent a Ryzen és egy hangot sem hallani róla. Akkor most még sincs benne ilyen vagy csak a Vega (utáni) rendszerek tudják kihasználni és majd annak bejelentésénél akarnak ezzel durrantani? És ha az utóbbi, akkor ezt az extrát Intel procikban nem lehet kihasználni, így előfordulhat sokkal rosszabb lesz Intel alatt a Vega?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1622) Fred23 válasza Vitka675 (#1619) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, én is részben arra gondoltam, hogy a közeljövő DX12-es címei szoftveres oldalról lehetnek problémásak, mivel a DX12 implementálása egy régi motorba talán nem fog jól sikerülni. Chris Roberts írt anno arról, hogy majd átültetik dx12-re a Star Citizen-t, de nem sietnek, mert nem az a cél, hogy jól mutató dx12-es címük legyen, hanem az, hogy egy alacsony szintű engine refactoring keretében ki tudják használni a dx12 teljes erejét. Sajnos viszont van egy olyan érzésem -egyelőre nem kutakodtam az ügyben-, hogy az Amazon képbe kerülésével ez a dolog (engine refactoring) elmaradt, illetve átadták az Amazon kezébe a munka nagyját. Ha nincs szerencsénk, akkor a CryEngine 3-ból kinövő Amazon Lumberyard egyszerűen nem lesz elég jó DX12-es motor, mert a motor struktúrájának alapjai elavultak. Ez a dolog pedig érvényes lehet más játékokra is még egy darabig, főként azokra, amik alapból régi motorra épültek, de a közeljövőben mondjuk átírják őket DX12-re "gyorsba, occsón", mert az jól mutat. 2-3 év múlva persze ilyen gondok már talán nem lesznek.

A másik probléma meg ugye az, hogy egyelőre nem nagyon süvít Ryzen alatt a Dx12, de vélhetően tényleg nem hardveres a baj.

[ Szerkesztve ]

(#1623) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Szerintetek itthon mikor lesz ebből Inteles price cut? Jobb helyeken már a Ryzen megjelenése előtt pár nappal jóárasították az Inteleket...

(#1624) Raymond válasza Fitzgerald (#1623) üzenetére


Raymond
félisten

Majd amikor ra lesznek kenyszerulve. Egyelore ugy nez ki nincsenek. Az a "Jobb helyeken" egyebkent tobb linkelheto bolt vagy abbol az eredeti WCCFT cikkbol indul ki ami nemigazan ertette mi a Microcenter es hogy milyen akciokat szokank lezavarni itt-ott?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1625) Fitzgerald válasza Raymond (#1624) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Tehát azt mondod, hogy ennek nincs köze az Intelhez, és csak pár retailer magánakciójáról van szó?

Amúgy azt írják, hogy nem csak ők, hanem pl. az Amazon és a Newegg is árat vágott.

"Microcenter isn’t the only online retailer slashing the prices of Intel desktop processors. Amazon is showing discounted prices, too, such as the $315 Core i7-6700 now priced at $305, and the Core i7-6850K reduced from $628 to $580. Meanwhile, the Core i7-6700K currently costs $310 over on Newegg, down from $370. The Core i5-6600K now costs $230 instead of $250."

(#1626) Raymond válasza Fitzgerald (#1625) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, arrol, de azon kivul az arak amiket itt idezel nem eppen arcsokkentes eredmenyei, ennyiert mar tavaly is lehetett oket kapni, ezek normalis arak. Ezon kivul ha le is ment volna $10-el egy mar levaltott termek (mint a peldaul a 6700 amit a 7700 valtott) az szerinted meglepo lenne? De egyebkent mindegy, ezek normalis arak es szerintem voltak ennel olcsobbak is egy-egy akcio kereteben az utobbi 12 honapban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1627) Fitzgerald válasza Raymond (#1626) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az nem, de a Microcenteres akciók azért jóval komolyabbak. Na mindegy, én várok még 1-2 hónapot, hátha mégis lesz árverseny.

(#1628) Malibutomi válasza Fitzgerald (#1627) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A Microcenteres kamu akciora gondolsz? Ahol beirtak hogy a 7700k 379$ helyett 299$ - 80$ sporolas, mashol meg addig is 319-329$ volt?
6900k-ra kiirtak 999$ - 200$ sporolas, mashol 1029-1049$ volt addig is.

Jo akcio.

Oke nem kamu, de nem nagy szam, csak a sajat felfujt araikhoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#1629) Fitzgerald válasza Malibutomi (#1628) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja hogy ez ilyen Black Friday-hez hasonló felárazok/leárazok kamu akciózás volt? Fasza. Vagy 5 oldal is Intel price cutként hozta le a cikket. Adnék olyan körmöst ezeknek a szutykos firkászoknak, hogy egy életre elmenne a kedvük az ilyesmitől.

[ Szerkesztve ]

(#1630) wildpig válasza Malibutomi (#1616) üzenetére


wildpig
tag

Elég sok ilyen hasonlóságot lehet felfedezni. És akkor is azt mondta mindenki hogy az fx a jövőnek készült, meg hogy jaj majd ha jönnek a több magra optimalizált játékok.

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#1631) Vitka675 válasza wildpig (#1630) üzenetére


Vitka675
tag

Jó is, hogy ez téma, legalább válaszként meg tudom ezt írni. Ihun egy videó. Nagyrészt már kitárgyaltuk, és van egy kis fanboy érzésem, de elég részletesen és nagyon jól összefoglalja az FPS lemaradás mivoltát, valamint érdekes képet fest a Ryzenről. Kívánom, hogy mindez igaz legyen, mert nem hülyeség.

(#1632) Malibutomi válasza wildpig (#1630) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Vannak nagy elteresek azert. A Ryzen tenyleg ugyanolyan eros egy- es tobbszalon is mint a Broadwell (6900k) ez latszik a bench programokbol. Csak a jatekok alatt nem teljesit ugy, ebbol latszik hogy vmi szoftver gebasz van, mert a CPU maga eros, csak ott valamiert nem gy megy mint kellene.

Nem ugy mint az FX ami tenyleg gyenge egyszalon azert apellaltak a sokszalusitasra.

Ryzennel nem kell varni a sokszalusitasra, mert egyszalon sem gyenge, csak nemi upgradre van szukseg bios/szoftver szinten.
Ez utobbi sztem ertheto egy full uj architekturanal.
Pl mikor az elso i7-ek kijottek jatekok alatt eppcsak az elod core2quad teljesitmenyet hoztak. Kellett ido amig rendbejottek.

[ Szerkesztve ]

(#1633) schawo válasza Fiery (#1618) üzenetére


schawo
titán

B250 és a B350 nincs egy szinten. Egyik egy tuningos lap, másik egy mezei irodai.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1634) Fiery válasza schawo (#1633) üzenetére


Fiery
veterán

Chipsetrol beszelunk, nem alaplaprol. B250, B350, X370, Z270 -- ezek chipsetek.

[ Szerkesztve ]

(#1635) schawo válasza Fiery (#1634) üzenetére


schawo
titán

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja. Szóval alaplap nélkül nincs chipst. Legalábbis enduser kezében.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1636) wildpig válasza Malibutomi (#1632) üzenetére


wildpig
tag

Reméljük hogy tényleg csak erről van szó, és nem komplexebb a hiba. Mondjuk elég furán hangzik hogy több év fejlesztés alatt nem sikerült kiírtani ezt az állítólag kevés hónap alatt megoldható hibát. Értem én hogy alaplapi bios gond is lehet, de nem igaz hogy nem kommunikáltak egymással a gyártók a fejlesztés alatt. Mennyivel pluszosabb lett volna a launch..

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#1637) carl18


carl18
addikt

Azért nézzük hogy az Ryzen egy teljesen új platform a nullárol, még vannak gyerek betegségei! Majd ha sikerül ezeket biossal vagy ilyesmivel korigálni meg látjuk menyit javul.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1638) wildpig


wildpig
tag

Mindenképpen beindult valami! Aki ezt megkérdőjelezi az nagyon nincs képben. Jó lenne ha két azonos szintű ellenfél lenne végre... éééés az AMD-nek jobban tetszik a doboza, szóval... :)) :P

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#1639) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Adored TV elemzese: [link]

Gyakorlatilag ugyanazt mondja amit en is mondtam, hogy a benchekben a Ryzen egy szinten van a 6900K-val, jatekban sem kellene hatrebb lennie, de egy teljesen uj architektura es meg optimalizalast igenyel.

Ez most ezt nezve utott szoget a fejembe:
Paran itt mondtak hogy ugyan ki fog az AMD procira oprimalizalni, de az AMD azt mondta tobb mit 300 dev kitet kuldtek szet, es meg legalabb 1000 megy ki. Jelentheti ez burkkoltan azt is, hogy megtolunk titeket jopar fulos Ryzen geppel, cserebe optimalizaljatok erre is.

[ Szerkesztve ]

(#1640) HSM válasza Malibutomi (#1639) üzenetére


HSM
félisten

Plusz az is totál ki van hagyva, hogy kb. ugyanígy néz ki a PS4 APU-ja felépítésre, 8 mag, két blokkban, amik szintén lassabban kommunikálnak a blokkok között...
Ha arra optimalizálnak, az icipici módosítással már szuper lesz a Ryzen-en is.

(#1641) wwenigma válasza Fitzgerald (#1623) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gyári price cut a beismerese lenne hogy ez közel van, inkabb kockaztat es nem lepi meg még egy darabig, most ugyis a furcsa teszteredményeken csámcsog a net (kikapcsolt smt-vel gyorsabb a jatek, hpet, mem bios bug, ein ütemező, etc okozza) és élvezkednek a párnapos regek. Majd valamit gyorsba kitalálnak és a miatt mellékesen árat is csökkentenek, presztizsveszteség nélkül.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1642) ktg3 válasza Malibutomi (#1639) üzenetére


ktg3
őstag

Messze ez a legjobb anyag, amit látni lehetett a témával kapcsolatban (a csávó kiejtésétől függetlenül :DDD ).
Így ahogy van le kéne fordítani magyarra és kidobni a PH!-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#1643) Jack@l válasza HSM (#1640) üzenetére


Jack@l
veterán

Mi lesz a 6 magosokkal, azokra is külön ráoptimalizálják az oprendszert és a programokat?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1644) Oliverda válasza Jack@l (#1643) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak kötözködni jársz ide?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1645) ->Raizen<- válasza Jack@l (#1643) üzenetére


->Raizen<-
veterán

5x éve vagy még régebben az x6 1055t is malmozott a 6 magjával de jó proci volt volt benne erő. Hihetetlen mennyire lassan haladnak a fejlesztők optimalizálás, szál kihasználás terén.

[ Szerkesztve ]

(#1646) HSM válasza Jack@l (#1643) üzenetére


HSM
félisten

Mi lenne velük? Semmi. Ha picit is van eszük a fejlesztőknek arra is teljesen jó lesz megfellően affinitás-maszkolva a kód, ami plusz egy sor. Minden más ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#1647) wildpig válasza HSM (#1640) üzenetére


wildpig
tag

PS4 szintű optimalizációt én nem szívesen látnék asztali gépben. Elég zizi.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#1648) Televan74 válasza Oliverda (#1644) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem csak ide! AMD fanatikus! Látszik a hozzászólásaiból! ;]

Más: Láttam videókat, és egyesek a 1700 -ast tartják a befutónak.Az 1700X és a 1800X nem tudnak annyival többet mint amennyivel többe kerülnek. Extra pénz,extra hő és fogyasztás a drágább modellek előnye.Később ez változni fog? Vagy tényleg a 1700 lesz a best buy? :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1649) Omli85 válasza Televan74 (#1648) üzenetére


Omli85
őstag

Én is az 1700 mellett tettem le a voksomat, nagyon úgy tűnik a tesztek alapján, hogy mivel OC-ban mindhárom modellnél kb ugyan az lesz a vége ár teljesítmény arányban az 1700 igencsak best buy kategória lesz a 8/16-os modellek között.
Játék teljesítménye már így is elég, nekem nem kell 200+ fps ellenben hasznos lesz a plusz teljesítmény videó kódolás és egyéb "mókák" esetén.
Joker is azt említi amúgy, hogy a 65W TDP-s 1700 alapból és OC-val is jóval hűvösebb mint az 95W TDP-s modellek, azonos órajelen pedig ugyan azt tudják ergo egy szálon nincs különbség 3.9-4.0Ghz környéki OC-val pedig az 1700 kb befogja az 1800X-et jóval olcsóbban. A kérdés jelenleg az hogy vagy ő fogott ki egy nagyon jó darabot az 1700-as modellek közül vagy itt is kicsit megismétlődik az FX széria OC esete.
Ugyebár FX esetén a 8320 jóval olcsóbban tudta többnyire ugyan azt mint a drágább "nagy testvérek".

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1650) Vitka675 válasza ktg3 (#1642) üzenetére


Vitka675
tag

Mi a baj a kiejtésével, a skót akcentus az egyik kedvencem :DDD Egyébként meg keress egy szerkesztőt, aki kiteszi, igény esetén lefordítom szívesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.