Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) -Solt- válasza Depression (#350) üzenetére


-Solt-
veterán

marad mindenki intel vonalon

Ez biztos?

www.smart-bus.hu

(#352) schawo válasza Fiery (#345) üzenetére


schawo
titán

Nyilván. Ezért nem az intelre fogtam, hanem az amdre. Az amd tehetett attól, hogy az intel lehúzott minket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#353) smc válasza schawo (#352) üzenetére


smc
addikt

Sértődöttséget vélek felfedezni a szavaidban. ;]

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#354) wwenigma válasza schawo (#352) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Meg fizettek parszazmillio buntit miközben milliardokat kerestek....ezt az AMD zsebebol huztak ki...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#355) joysefke válasza wwenigma (#354) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

még nem fizették ki...

(#356) Petykemano válasza Malibutomi (#346) üzenetére


Petykemano
veterán

Akkor Ez most ilyen leárazás volt?

100 -> 110 90
?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#357) tom_tol válasza schawo (#339) üzenetére


tom_tol
addikt

A fene tudja. Csak részben felelős ezért az AMD. Én Svédországban élek, engem sokkal jobban zavar az, hogy míg 2012-ben 1000$~ 6600kr volt, ma 8900. Ezen AMD sem segíthet.
Figyelemmel kísérem az árakat, egyenlőre semmi lényeges mozgolódás nincs.

(#358) Petykemano válasza Depression (#350) üzenetére


Petykemano
veterán

Üzeletileg lehet, hogy zseniális húzás volt a kabylake.
Így biztosan nem valami olyat kell leárazniuk, aminek fejlesztésébe milliárdokat toltak (architektúra, vagy gyártás , hanem valamit amiben szinte semmi új nincs a néven kívül. Így az eladott termékek marzsa magas marad. Ha biztosra vehetjük azt is, hogy az amd csak lassan fogja tudni kiszolgálni az igényeket, akkor eközben mindenkit ellát kabylakkel, aki eddig arra várt, legyen olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#359) wwenigma válasza tom_tol (#357) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

20-25e/hót keresel, szvsz belefer. De nem akarom beosztani. Engem jobban zavar hogy a fizetesem harmadabol nem vehetek 1000 dodós procit...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#360) Depression válasza wwenigma (#359) üzenetére


Depression
veterán

Mert mi itt lopjuk a napot. :DDD

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#361) schawo válasza Depression (#360) üzenetére


schawo
titán

El is loptuk. Pár hónapja nem is lopta még vissza senki.:D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#362) Sipike19


Sipike19
tag

Ahogy elnézem magfeloldozgatás a 4 magos verzióknál nem lesz, mert az osztott L3-ból kiindulva úgynéz ki, hogy egy egész modult tiltottak le, de a 8 szálas verziók ígéretesek ezen az áron.

Sipi

(#363) Petykemano


Petykemano
veterán

Az intel állítólag el is kezdte kiosztani reviewereknek a ryzen tesztelési útmutatót...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#364) Fiery válasza Petykemano (#363) üzenetére


Fiery
veterán

Azt az AMD is kiosztotta. Erdekes dolgok vannak benne :U

(#365) schawo válasza Fiery (#364) üzenetére


schawo
titán

Iktatható az irodamalacba.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#366) Raymond válasza Fiery (#364) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom mint mindegyik masik "reviewer's guide"-ban:

Ezekkel a programokkal merd (pont ugy ahogy leirom) mert ezek a legfontosabbak a valos felhasznalas eseten. Ezeket meg inkabb ne hasznald mert szarok es hasznalhatatlan eredmenyeket kapsz (igen, tudom hogy mindenki ezeket hasznalja sok eve, de hidd el nekem hogy nem jo az ugy).

Elso csoportban a tesztelt termek jo eredmenyeket ad, masodikban nem eppen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#367) Fred23 válasza Fiery (#364) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gyorsan kiderült belőle, hogy mitől félnek? :D

(#368) Fiery válasza Fred23 (#367) üzenetére


Fiery
veterán

Jaja, pl. AIDA64 es Sandra. Allitolag ezek a szoftverek hulyeseget mérnek Ryzenen :U Vagy lehet, hogy csupan arrol van szo, hogy a "meztelen igazsagra" tul gyorsan es egyertelmuen ramutatnak? :)

[ Szerkesztve ]

(#369) Fred23 válasza Fiery (#368) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk ha utóbbi, az is furcsa, mert ki fog derülni úgyis az igazság! Ha a tesztelő hajlandó nekik tesztelni, nyernek vele egy kis időt; de tényleg csak egy kicsit. Nincs túl sok értelme kamuzni az első heti vásárlókért, nem?

(#370) RexpecT


RexpecT
addikt

(#371) -Solt- válasza Fred23 (#369) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezek az információk amiket itt megosztunk egymással a vásárlók cirka 0,1%-t érdeklik, de lehet, hogy túloztam... :)

www.smart-bus.hu

(#372) sb válasza HSM (#274) üzenetére


sb
veterán

Fentebb írtam mire gondolok: A legtöbb program, játék azért még nem skálázódik nagyon 4 mag fölé, viszont a annyit már megmozgat. Ez így 4/8-ason befér egy CCX-en belülre, a 6/12-esen viszont nem. Szóval simán lehet akár lassabb is és nem valami speckó kódról van szó. ;)

@carl18:
I5 6500 6,2
R3 1100 6,32
Cinebench 11,5

Nálam a i5-6500 6.38-at tud de sokat nem változtat az arányon.
Egy szálon Skylake/Kaby szint... és erre jön még rá az elvileg jobb HT. :)

@schawo:
az intel árazása egy rohadt nagy átverés volt eddig is
Ez eddig is látszott sajnos ránézésre. Pár 100MHz-ekért kegyetlen felárat kértek. A legordítóbb talán a mobil U prociknál volt, ahol az i3-i5-i7 gyk. ugyanaz, csak némi +frekit dobnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#373) HSM válasza sb (#372) üzenetére


HSM
félisten

Háát, szerintem az már éppen elég speciális kód, hogy 4/8 szálig simán megy, de ott hirtelen földbe áll a skálázódás.... :DDD

De tény, ez az eset előfordulhat, írtam én is [link]. :K
De jelentősen szerintem még ezekben a programokban sem fog a négymagos elmenni. Elméletileg is csak 33% lehet az előnye az egy CCX-esített hatmagossal szemben. Ezt fogja még faragni, ha mégsem skálázódik tökéletesen a négy magra/8 szálra a játék. :)

[ Szerkesztve ]

(#374) Malibutomi válasza sb (#372) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A legtöbb program, játék azért még nem skálázódik nagyon 4 mag fölé, viszont a annyit már megmozgat.

Ennek ellentmond ez a teszt: [link]

A 4770K gyakorlatilag minden jatekban kikap a 6-8 magos prociktol

Van ahol be tud jonni masodiknak, de altalabn a 6900K-6850K utan fut be.

Ebbol a jatekkinalatbol gyakorlatilag a Project Cars kivetelevel mindben kikap a tobbszalas prociktol:

Majd kiderul par nap mulva hogy mennyiben befolyasolja a Ryzent ez a problema. Ha erzekelheto egyaltalan teszteken kivul.

[ Szerkesztve ]

(#375) joysefke válasza HSM (#373) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Háát, szerintem az már éppen elég speciális kód, hogy 4/8 szálig simán megy, de ott hirtelen földbe áll a skálázódás....

Ennél is kedvezőbb lesz a helyzet:
A 7700K a magasabb egyszálas teljesítmény miatt az 1-4 szálig skálázódó dolgokban lesz szerintem előnyben, onnan pedig már egyre jobban a RyZEN-nek fog kedvezni a terp, mert az 5.-6.-7.-8. programszál a RyZEN esetében még natív magot kap (nem kell a processzormagon másik szállal osztozzon) a 7700K-nál pedig az 5. - 6. -7. -8. szálaknak már osztozkodnia kell a többi szállal a processzormagon.

Tehát a RyZEN-nél az 5. programszálra egy teljes mag ereje jut, míg a 7700K-nél mondjuk olyan 15-20%-a egy teljes mag erejének (HT skálázódása)

Az hogy a RyZEN az 5. vagy a 6. esetleg a 7. szálnál fogja beérni a 7700K-t az nyilván programfüggő, de elég szál esetén (amelyek egyenletesen terhelnek) a nyolc magos RyZEN de valószínűleg a hat magos is el kell verje a 7700K-t.

[ Szerkesztve ]

(#376) HSM válasza joysefke (#375) üzenetére


HSM
félisten

Ez nem is kérdés, hogy a 8/16-os Ryzen ütni fogja a 7700K-t... :DDD

Amiről szó volt, hogy régebbi, inkább csak 8 szálig skálázódó játékokban mennyivel lesz/lehet jobb a 4 magos azaz 1 teljes CCX-es Ryzen, mint a hatmagos, ami két 3 magos CCX komplexből áll, amik között némi hátrányt okoz/okozhat a lassabb kommunikáció/szinkronizáció. Ott ugye, ha ezt elkerülvén az affinitással játszva egy CCX-re kötöd a játékot, akkor már csak 3 magod és 6 szálad marad, ami ugye kevesebb, mint a 4/8. ;)

[ Szerkesztve ]

(#377) joysefke válasza HSM (#376) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Amiről szó volt, hogy régebbi, inkább csak 8 szálig skálázódó játékokban mennyivel lesz/lehet jobb a 4 magos azaz 1 teljes CCX-es Ryzen, mint a hatmagos, ami két 3 magos CCX komplexből áll, amik között némi hátrányt okoz/okozhat a lassabb kommunikáció/szinkronizáció.

Majd a tesztek megmondják, de én arra tippelnék, hogy 5-8 szál között semennyivel. Ha az AMD féle SMT is úgy skálázódik mint az intelnél (15-20%) akkor az 5. szálra egy mag erejének már csak 15-20%-át lehet számolni a 4C8T procinál. Én nagyon (laikusként) meglepődnék, ha a CCX drótozás miatt ennyire szarl skálázódnának a 6-8 magos RyZEN-ek...

1-4 szálon persze még lehetnek anomáliák :)

(#378) laychi


laychi
veterán

Üdv srácok. nem tudjátok,hogy a rysen socket kompatibilis lesz am3-omra passzoló coolerekkel?
Hűtőmhöz intel 115x és am3(+) felfogatás van.
Ha olyan jó,amilyennek ígérik,akkor lehet beruházok egy 1700x-re a közeljövőben.
(mondjuk a hűtésem weboldalán néztem,hogy am4-el is kompatibilis,de a supporttal kell felvenni a kapcsolatot,lehet meg kell rendelni a kiegészítőt hozzá)

(#379) Depression válasza laychi (#378) üzenetére


Depression
veterán

Nem csak lehet, hanem biztos! Más a felfogatása mint az AM3-nek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#380) Levwi válasza laychi (#378) üzenetére


Levwi
aktív tag

Attól függ milyen hűtőd van. Ha kell a backplate a hűtőhöz akkor kell kiegészítő hozzá ha olyan mint nekem a be quiet pure rock akkor nem kell hozzá semmi, mert a leszorító fülek maradtak ugyanott am4-nél, csak a furatokat tolták el. Bár nem értem minek kellett odább tenni a furatokat.

Huawei P20 Pro Black

(#381) Malibutomi válasza Depression (#379) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Viszont vannak olyan Ryzen lapok amin mind a ketfele furat megvan.
AM3 AM4

(#382) laychi válasza Malibutomi (#381) üzenetére


laychi
veterán

Gondolom, mint 1155-ös intel lapoknál az asrock még ivy mellett is támogatta a socket 775-ös hütőket.

(#383) HavocS válasza Malibutomi (#381) üzenetére


HavocS
senior tag

Melyik? Nagyon örülnék ha megtarthatnám a CM Hyper 103-at.

(#384) laychi válasza Depression (#379) üzenetére


laychi
veterán

Mindegy,mert elméletileg ingyenes

"A free AM4 retention ring can be asked to eng@support.arctic.ac, please join a copy of your purchase order with your request."
[link]

Noctuámhoz is lehet tartalékba rendelni,azt is meghagytam,ha bármi gond lenne a vízzel. :)

De még a jövő titka a váltás,igazából nem szükséges,inkább az érdeklődés/újdonság varázsa, ami okot adna a megvásárlására.

(#385) Malibutomi válasza HavocS (#383) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az egyik Asus, most nem emlekszem melyik pontosan

Edit: a ROG Crosshair VI az.

[ Szerkesztve ]

(#386) HSM válasza joysefke (#377) üzenetére


HSM
félisten

Itt egy speciális esetről volt szó. A skálázódás szuper lesz azokban a feladatokban, amiknek nem kell egymás adataiban turkálni, mint pl. Cinebench.
De itt ugye a játékoknak egy szűkebb csoportjáról volt szó, amiben egyáltalán felmerülhet, hogy az egy CCX-es négy mag esetleg gyorsabb lehet a két CCX-es hatnál.

(#387) Devas válasza joysefke (#377) üzenetére


Devas
őstag

Szerintem az intel 2c/4t max 40%-al erosebb a 2c/2t-nel a HT miatt. A 4c/4t szinten 40%-al erosebb a 2c/4t-nel es a 2c/2t-nel igy ketszer erosebb.

Biztos nem 15-20% lesz a HT. Mertem mar 30%-os kulonbseget is.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#388) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ujabb pletykak terjengenek. [link]
Megpedig egy Sandra meres alapjan, hogy a Ryzen memoriavezerloje nagyon hatekony.
2133MHz-es memoriabol aminek a max atvitele 34.128GB/s kisajtolt 33.99GB/s-et.
Mig pl Skylake ugyancsak 2133MHz memoriaval 26.52GB/s.
Vagyis az intelek~75%-os hatekonysagaval szemben ez joval magasabb.

Kivancsi leszek ebbol mi lesz igaz.

[ Szerkesztve ]

(#389) simlisgumis


simlisgumis
tag

Tényleg jóság van az asus nál meghagyták a régi furattávolságot is! [link]
2.04 nél

(#390) schawo válasza Devas (#387) üzenetére


schawo
titán

4. magtól rohamosan csökken az intel ht hatékonysága. Nálam a 6/6 és 6/12 között 22%.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#391) schawo válasza Malibutomi (#388) üzenetére


schawo
titán

Egyelőre gyanúsan fake.

Sandránál ilyen Ryzen eredményeket találtam:
4000MHz DDR4 @ 1066MHz (:U) 35GB/s [link]
3000MHz DDR4 @ 1066MHz 32GB/s [link]

Igen, egyiknek sincs semmi értelme, nyilvánvaló fake mindkettő, de ennek megfelelően bármelyik az lehet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#392) Fiery válasza Malibutomi (#388) üzenetére


Fiery
veterán

Savszelesseg tekinteteben tenyleg nagyon hatekony a Ryzen IMC-je. A kesleltetese viszont nagyon magas(nak tunik).

(#393) Petykemano válasza Malibutomi (#388) üzenetére


Petykemano
veterán

Rambus PHY?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#394) Petykemano válasza Fiery (#364) üzenetére


Petykemano
veterán

hibák, tévedések, lustaság

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#395) sb válasza HSM (#373) üzenetére


sb
veterán

Óótejóég. :) :DDD
Nem gondoltam, hogy magyarázni kellene az egyértelműt. Nem minden párhuzamosítható és ami nem ott csak kvázi független feladatokat lehet/érdemes szálakra bontani. Tehát egy játékban (de bármilyen más feladatban is) nem triviális a "ha X magra skálázódik akkor X+2-re is fog". Sőt, épphogy feladatfüggő.

De elég ránézni az utóbbi 5-6 év grafikonjaira is. Átlag perf rating grafikonokon 4/4 és 4/8 között is alig volt különbség. De sokszor még 2/4 vs 4/8 között is alig.
Most elindult valami, a Malibutomi által linkelt árbán látszik (és én is írtam fentebb), de elég ugyanott belenézni egy másik tesztbe/grafikonra...

A lényeg szerintem:
1. Elindult valami, már ma sem felesleges 4/8 felett gondolkodni.
2. 1-2 év múlva meg lehet, hogy musthave lesz a most látottak alapján.
Szóval nem a Ryzen ellen beszélek.
De ettől még szűk fél-egy évre visszamenve és a felsorolt 10-20 játékon kívüli maradék világban még sajnos nem sok értelme van/volt. Az meg szintén nem változik, hogy a többszálúság szigorúan feladatfüggő így korlátozott. Ettől még vannak lehetőségek amikre bőven és könnyedén lehetne használni... ezeket már a HSA kapcsán is vallottam: pl. rendes fizikát, AI-t a játékokba és máris remekül párhuzamosítható feladatok vannak.

@joysefke:
Ez akkor igaz ha nincs korlátozó tényeződ és párhuzamosítható a kód.
Ha megnézel egy grafikont és azt látod, hogy +2-4 maggal mondjuk 20-30%-ot gyorsul valami akkor miért segítene többet két 100%-os mag? Ez önmagában nem elég.
És az n megjegyzésem arra vonatkozott, hogy a második CCX bevonása még hátrányt is okozhat, nem tudjuk mennyivel lassít. Szóval simán lehet olyan, hogy ha valami 4-6 magig/szálig gyorsul és már csak ilyen visszafogottan akkor esetleg érdemesebb lehet CCX-en belül maradni. Nem magyarázom tovább, sztem elég egyszerű az elv amit mondok.

(#396) antikomcsi válasza simlisgumis (#389) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez tényleg egy jó pont az Asusnak! Vajon a többi lapnál is így tettek? Erre már a tervezéskor figyelni kellett, nem csak kihagyták a 4 lyukat a kapott specifikációknak megfelelően, de így oldották meg, hogy legyen hely a más méretű AM3 hátsó merevítőnek is és furatainak.

Annyit mondhatunk, hogy köszönjük!

(#397) HSM válasza sb (#395) üzenetére


HSM
félisten

ÓÓóótejóég. :U

Igen, pont itt jön tőled a homálykodás.
"Átlag perf rating grafikonokon 4/4 és 4/8 között is alig volt különbség."
Ezeknél a kódoknál, amik inkább csak szűk 4 szálig skálázódnak, oda bőven jó lesz a 3/6-os egy CCX a hatmagosból, nincs miről beszélni.

"1. Elindult valami, már ma sem felesleges 4/8 felett gondolkodni."
Itt meg megint oda lyukadunk ki, hogy ebben az esetben a modern jól skálázódó motorokban a 6 magos a bekapcsolt két CCX-el megint egyértelműen nyerni fog.

Mi marad, ahol jobb lehet az egy CCX-es négymagos, mint a két CCx-es 6-os? Egyedül azon programok szűk köre, amik 4 magra és 8 szálra remekül skálázódnak, de afölött valami érthetetlen okból nem. Én erről beszéltem, hogy kevés ilyen program létezéséről tudok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#398) Yutani válasza simlisgumis (#389) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez ügyes, máshol is eljátszhatnák!

#tarcsad

(#399) Jack@l válasza Fiery (#368) üzenetére


Jack@l
veterán

Sok külföldi oldal tesztjét kell megnézni, nem mindenki fekszik le a gyártóknak. (szerencsére)
Gáz hogy ilyen "útmutatókat" kell osztogatni egy új platformhoz.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#400) Malibutomi válasza Jack@l (#399) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Gaz vagy sem, minden gyarto minden termekehez osztogatnak. Ez mar csak ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.