Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) HSM válasza schawo (#1199) üzenetére


HSM
félisten

Viszont 3,3-3,5Ghz-ig igencsak meseszépen skálázódik. :K

[ Szerkesztve ]

(#1202) joysefke válasza schawo (#1199) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szerverre biztos jó lesz, ha be tudnak kis helyre egy csomó takarékos magot zsúfolni,
de én azért reménykedem az AMD érdekében, hogy asztali szegmensben legalább a
kis procik (RyZEN 4/8) el fognak menni tartósan 4.0GHz fölött. Ott már nagyon kompetitív
lenne a dolog, főleg ha a 4/8-asok mentesek lesznek azoktól a játékbeli anomáliáktól amelyek
a jelenlegi 8/16-okat sújtják. Játéktesztben még ne láttam (szimulált) 4/8-as RyZEN-t.

Mondjuk a jelenlegi árszabás mellett én a 6/12-es procikat tudom elképzelni mint egy desktop sweet spot
játékra és nem erőigényes felhasználásra (ahol nem jön ki a nagyobbak előnye).

De sajnos attól félek, hogy a 6/12-esek technológiai értelemben két szék között pont a földre fognak ülni:
-Nem fognak lényegesen kevesebbet fogyasztani és magasabb elérhető órajelet felmutatni mint a 8/16-ok, úgy gondolom ebben lényegesen le fognak maradni ebben a 4/8-tól (derűlátással feltételezem, hogy a 4/8 RyZEN első körben felmegy mondjuk stabil 4.2-4.3GHz-re turbóval a 6/12-esnek meg a megbukott (gyenge) 8/16 chipek mennek magas fogyasztással és gyenge órajellel)

-A 6/12-esek cserébe öröklik azokat a játékokban mutatott teljesítmény-anomáliákat amelyeket a 8/16-os procik mutatnak és amelyeknek egy része valószínűleg a 2x CCX felépítésre vezethető vissza. És amely anomáliáktól -ha szerencsénk van- a 4/8-asok teljesen mentesek lesznek...

Aztán meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#1203) Cronerator


Cronerator
tag

Ebben az Overclockersclub-os tesztben miért szerepel ilyen jól a Ryzen a többi oldal eredményeihez képest? Az eddigi sejtésem az volt, hogy az 1800x és 1700x jobban válogatottak, de érdekes módon az 1700 volt a befutó a három közül. [link]
Ha reálisak az eredmények, akkor egy 1700-ra benevezek egy-két hónapon belül.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#1204) Fred23 válasza HSM (#1201) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha esetleg valaki még nem látta volna. Forrás.

(#1205) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Guru3D 1700X review

Konkluzio:
"We reiterate, game performance is not yet where it needs to be in 1080P. This is something that might be fixed with firmware and software updates as the per core performance that Ryzen offers simply can do it."

Kb amit en is irtam, a processzor ereje alapjan a jatekokban is ugy kellene mennie kozel a 7700K/6900K szinthez, ez firmware/software szinten valoszinu meg is lesz oldva.

(#1206) schawo válasza joysefke (#1202) üzenetére


schawo
titán

A CCX eléréstől nem fosnék. A sakk (Stockfish, Komodo) teszt egy rendkívül cache igényes alkalmazás, ahol a rengeteg szál keresztbe kasul buzerálja az L3-at, mégis kiválóan szerepel a Ryzen.


evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1207) HSM válasza Fred23 (#1204) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ez az az ábra, csak nem emlékeztem, hol is láttam. :R Én a Stilt-es topikban akadtam amúgy rá, így már megvan. [link]

Plusz volt egy másik hasonló grafikon is, ami nagyon tetszett: [link]
35W-ból 1000 pont Cinebench elég vadállat, nekem a 32nm-es hatmagos durván 130W-ot kér 916-hoz....
Vagy nézhetem úgy is, hogy a notebookom kétmagos Sandy i7-ese 35W-ból csinál 270 pontot...

(#1208) rambustibi


rambustibi
őstag

"Varázslónak" elég vastagon fog a cerkája: [link]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#1209) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Adalékok Ryzenhez, inkabb csak linkelem a hszem. [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1210) errorcode06 válasza rambustibi (#1208) üzenetére


errorcode06
őstag

Nincs ebben semmi meglepő, csak a szokásos +10k.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#1211) Televan74 válasza Malibutomi (#1205) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezt Oliverda írta egy cikkben,nem ezen az oldalon.

,,A konkurens Nvidia vélhetően nem törte össze magát drivereinek Ryzen optimalizációja miatt, újabb csúcs Radeon híján pedig a tesztelők kénytelenek voltak GeForce GTX 1080-ra vagy Titan X-re "fanyalodni". Érdemes lesz figyelni, hogy a várhatóan május végén megjelenő Vega kártyákkal változik-e az eredmény, remélhetőleg addigra már a többi, jelenleg félkész állapotú komponens is összeáll."

Raja Koduri is mondott valami a live streamen. A legjobb választás a Ryzen + Vega lesz. :DDD

Memóriát remélem azért a közeljövőben,jobban kezelik majd mert szeretném majd 3200+ járatni majd. Úgy gondolom kell még egy - két bios frissítés a lapgyártóktól.
1600X -t a népnek.De nagyon kíváncsi vagyok rá. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1212) rambustibi válasza errorcode06 (#1210) üzenetére


rambustibi
őstag

Sajnos még nincs Asus Prime x370 PROalaplap, így van idő kifogni egy jóárasítást..pillanatnyilag egy ár visszaigazolásra várok. Nagyon szeretném még ebben a hónapban beindítani az új gépet. :R
Több, mint 1 éve várok erre a procira...már nagyon nehezen telnek a napok. :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#1213) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Biztos ami biztos megrendeltem az ingyenes AM4 bracketet a H110-hez a Corsairtol :)

(#1214) Iphone256 válasza rambustibi (#1208) üzenetére


Iphone256
csendes tag

Szégyentelenül drágán mérik. De ott mindent...
És 2 év gari???? ...... najó..

[ Szerkesztve ]

(#1215) HSM válasza wwenigma (#1209) üzenetére


HSM
félisten

Nekem ezen akadt meg a szemem a Stiltes anandtech fórum egy hsz-én [link]:
"iBoMbY
About the CCX scheduling in Windows. Someone dares to try setting this:

Code:
bcdedit.exe /set groupsize 8
bcdedit.exe /set groupaware on
According to this [link] article, it could force Windows to split Ryzen into two NUMA groups of 8 logical cores, one per CCX. My Ryzen will not arrive before tomorrow, so I can't check if this still works, or if it changes anything."

Ha ez úgy működik, és azt csinálja, amit gondolok, hogy csinál, akkor igazából kb. ennyi lenne az ütemező optimalizálás az OS oldaláról....

[ Szerkesztve ]

(#1216) wwenigma válasza HSM (#1215) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Wow, ez durván egyszerű lenne...valaki ki tudja probalni vagy még csak beszélünk róla? :)

Az alatta levo hsz is érdekes...
Noticed a funny thing with the L3 latency reported by AIDA.In Win 10 the latency is all over the place (19.7-56ns). In Win 7 the latency is 19.5 - 20.2ns, regardless of the settings used. Same setup, same version of AIDA (newest beta from 26th).

Johetne mar az a creators update, sok ilyen dolog jelent meg az elozo utan... (nekem a DPC dolog, azzal szivok)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1217) HSM válasza wwenigma (#1216) üzenetére


HSM
félisten

Amit itt keresztbe tehetnek a kezdeti BIOS-ok, ha nem sorban vannak a magok... Régi Inteleknél előfordult, hogy bizonyos lapok bizonyos BIOS-ai össze-vissza rendelték a szálakat a fizikai maghoz... De ha szerencsésen úgy kezeli a lap, hogy 1.2.3.4.5.6.7.8 szál egy CCX, és a következő adag meg a másik, akkor jók az esélyek. :)

DPC dolog? Mi történt? Nálam nem lett rossz érzésre az Anniversary-tól. :B

[ Szerkesztve ]

(#1218) joysefke válasza HSM (#1215) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem ez túl egyszerű:
nem kéne legalább argumentumként megadni, hogy melyik 4 (8) mag van egy groupban, mégis honnan kéne az oprendszernek ezt tudnia, ha nem készítették fel a processzorból?

[ Szerkesztve ]

(#1219) wwenigma válasza HSM (#1217) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] És nem hasznal a google-ban talált vaják rá. 10-100 korul kene lennie...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1220) joysefke válasza wwenigma (#1219) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ma láttam ezt a hsz-edet beidézve, így én is ránéztem magamnál erre a DPC latency-re csupán kíváncsiságból.

Hát mit látok? szűk 30mp-ként egy piros tüskét (!!!)
Elkezdem egyenként letiltogatni az eszközöket és végül kiderült, hogy a VMware által installált virtuális adapterek okozták. Azt letiltva újra semmi kiugrás. Szóval ha neked nem is, de nekem segített, köszi! :)

Egyébként nem tudom mi van nálad, de nálam a zöldek is masszívan lejjebb vannak mint nálad a zöldek...

[ Szerkesztve ]

(#1221) Petykemano válasza schawo (#1199) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem feltétlenül hibáztatnám csak a nodeot.

Annyi biztos, hogy nem bírja a meleget. Bizonyos hőfok fölött elkezdi nagyon kérni a feszültséget. Ez a polarisokon is látszott.

Elég sűrűn vannak ahhoz, hogy egymáshoz süljenek...

Fiery elkottyintotta, hogy a raven ridge más 14nm nodeon fog készülni. Két lehetőség van: GF 14HP (ibm), Samsung LPC, V LPU. (V umc)

Másrészt The stilt folyamatosan arról beszélt.a bulldozerrel kapcsolatban, hogy a magasabb frekvencia elérésében a bottleneck az L2$.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1222) HSM válasza joysefke (#1218) üzenetére


HSM
félisten

Normál esetben NUMA rendszereknél egyforma sok magos procik vannak fürtbe rakva, tehát tudja, hogy a 16 szálból 8-8. Ahogy írtam, akkor lehet gond, ha az "okos" BIOS kuszán rendezte a magokat.

(#1219) wwenigma: Az első tesztprogram nem támogat win7-nél újabb OS-t. A Latencymon érték nagyjából normálisnak tűnik. Van valami konkrét gond?

(#1223) schawo válasza HSM (#1215) üzenetére


schawo
titán

Nekem nem tűnik túl jó ötletnek. Ennyire nem szar a mem és cache kezelés, hogy két numára legyen bontva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1224) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Ryzen vs. 5 éves gaming PC. [link]

/s

(#1225) wwenigma válasza wjbhbdux (#1224) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, ez alap hogy mielott veszunk valamit megnezzuk megéri-e nekunk.

joysefke: igen, alapbol is nagyon magas, anniversary update-hez tudom kotni max a problemaim megjeleneset (bereccsen a kép/hang idonkent, mint kiderült a tüskéknél) Legalabb neked segitett. :)
HSM: elmeletileg ez a verzio igen es jol is mutatta. A hiba az hogy alapbol magas es par ora mulva megnő, atmegy vörösbe, kép-hang akad, jatekokba, filmen...Lelogoltattam de nem dobott ki semmi extrat amit meg tudnek oldani magamnak. Timerresolutionnal tudom feleztetni es driverekkel jatszottam de 500 (1000) ala nem tudom vinni

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1226) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

SOME RYZEN 7 1700 OVERCLOCKING!

Gibbo OCUK:

Hi there

So I grabbed a retail processor to see how well it did compared to the retail sample AMD provided me. The sample was rock stable in everything at 4050MHz, but anything higher could be flaky.

Glad to report the retail CPU was rock stable at 4100MHz even with the memory running as high as 3200MHz.

Sacrificing memory performance could yield 4.25GHz, but we found running the memory at 3000-3200MHz yielded a greater gain than running the CPU at 4.2GHz with RAM at 2400MHz.

As such sweet spot is memory at 3000MHz C16, however getting memory to run at high clocks takes a lot of trial and error and he had good results with enabling DOCP profiles and then clocking down.

I personally think it is a fantastic achievement from AMD, this 65W 3.0GHz base chip is rock stable at 1100MHz above its rated speed.

The 1700 does have XFR but its boost is limited to stay within the 65W specification, but once you switch to manual overclocking the 1700 is no different to the 1700X or 1800X and can easily run at 1800X speeds when overclocked.

We used the best motherboard, the Crosshair, we will do some testing soon in MSI Carbon and Asrock Taichi to see if those can too achieve good overclocks.

The lower-end boards, well they cost less for a reason, you pay for what you get and its still early days so some good value overclocking mainboards may yet appear for sure.

Once we test a Carbon and Taichi with same CPU we shall feedback. We are still awaiting 1800X delivery to test those!

Also as you might be aware there is a severe motherboard shortage and the CPU's have already oversold and are short from AMD.

I shall add delivery information into this thread over next few days as I know it. :)

[ Szerkesztve ]

(#1227) Pubszon válasza Malibutomi (#1226) üzenetére


Pubszon
veterán

Na ez egy nagyon jó hír!
360 euróért kurva jó vétel! :C

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1228) DeckardCain válasza Malibutomi (#1226) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Na az msi Carbon lapban való tesztelésre kivancsi leszek. Az a lap 55k kornyeken lesz. Valamint ezek utan lehet eleg lesz valami olcsobb nonx 6magos is nem kell az 1600x.

[ Szerkesztve ]

(#1229) Televan74 válasza wjbhbdux (#1224) üzenetére


Televan74
nagyúr

3570k jó is volt az, nekem is volt, de most már csak azért is a ryzent választom. :K ;] :P

(#1228) DeckardCain Lehet jobban húzható lesz mint az X -s verzió! :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1230) schawo válasza Malibutomi (#1226) üzenetére


schawo
titán

Nálam az 1600X át lett húzva, és az 1700 került a helyére a vásárlási listán. Nem terveztem most váltani, csak nyáron, mert akkorra vártam az R5-öket, de aztán a dolgok megváltoztak, úgyhogy ha lesz egy kis nyugis pénzem, akkor váltok is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1231) rambustibi válasza schawo (#1230) üzenetére


rambustibi
őstag

szintén a sima 1700 (105e)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#1232) Pubszon válasza schawo (#1230) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha ez igaz, és ha az 1600x nem lesz legalább 10%-al jobb tuningba, akkor nálam is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1233) schawo válasza Pubszon (#1232) üzenetére


schawo
titán

Lehet szimulálni, csak le kell tiltani 2 magot az 1800-ból.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1234) Vitka675 válasza DeckardCain (#1228) üzenetére


Vitka675
tag

Ezen gondolkodom én is, mióta a fentihez hasonló tesztek/írások kijöttek. Minden proci szorzózár-mentes, tehát, ha egy 1700 és az 1800X között semmi, de semmi más (tudom, TDP) különbség nincs, csak a gyári frekvencia, akkor minek adni többet érte? Már nem az első hasonló cikket olvastam, ahol 4,1ig húzták fel az 1700at, magyarul jóval kevesebbért kapjuk meg ugyanazt a teljesítményt. Rendben van, hogy software, firmware oldalról még erősen béta szagú sokminden, de rebesgetik már, akik jobb deszkát kaptak tesztelni, hogy nagyjából 4,1-4,2 ghz a 8 magos Ryzenek teteje. Úgy néz ki, mintha annyit értek volna el az 1800X-szel, hogy alapból magasabb órajelen fut, de cserébe nagyjából 100 mhz az OC headroom.

Persze ez most még erősen spekuláció, sok tesztnek ki kell még jönnie, hogy nagyban lehessen általánosítani. Válogatott tesztdarabok, bolti darabok minősége, nagyon szórni fog-e az OC stb. Viszont, ha valóban bejön a fenti, biztos, hogy a legkisebb 6 magost veszem, mert semmi értelme nem lesz az 1600Xnek. Meglátjuk, nagyon várom az 5ös szériát.

(#1235) schawo válasza Vitka675 (#1234) üzenetére


schawo
titán

Vállalati környezetben és/vagy workstation lapokkal nincs tuning, Oda lett szánva az 1800X. Mifajta, házi csóróknak jött helyette az 1700.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1236) Raymond válasza Pubszon (#1232) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ugy nez ki hogy jobb lesz, ugyanabbol indul ki mint a mostaniak csak egy-egy letiltott maggal egy CCX-en belul. Es eddig az osszes teszt azt mutatta hogy olyan 4GHz korul van vege es az a 4.1Ghz nem veletlen a max XFR az 1800X-nel. A kisebbek (1700 es 1700X) pedig valamivel kevesebbet mennek, de 100Mhz-rol beszelunk itt tehat ahogy kinez a dolog ha szerencsed van az 1700-al akkor 4Ghz, ha kevesbe akkor 3.9Ghz es ha peches vagy akkor csak 3.8Ghz. Ez viszont nem kene hogy erdekelje azt aki az 1700 mellett dont, mert az a dontes a 8 mag 16 szal miatt kellett hogy legyen elsosorban es 3.8->4Ghz csak 5% difi, annyit azert tul lehet elni ha megsporolsz 200EUR-t :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1237) schawo válasza Raymond (#1236) üzenetére


schawo
titán

Ez viszont nem kene hogy erdekelje azt aki az 1700 mellett dont, mert az a dontes a 8 mag 16 szal miatt kellett hogy legyen elsosorban es 3.8->4Ghz csak 5% difi, annyit azert tul lehet elni ha megsporolsz 200EUR-t :)

Pontosan így.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1238) velizare válasza Malibutomi (#1226) üzenetére


velizare
nagyúr

tuningnál egyébként is lekapcsol az xfr. de ez alapján 100%, hogy tdpnél nincs leszabályozás. +1100MHz + 8 magon sehogyse fér bele a 65w-ba.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1239) schawo válasza velizare (#1238) üzenetére


schawo
titán

Igen, már kiderült, hogy tuningnál a TDP limit megszűnik. Csak dísz, pont mint intelnél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1240) Televan74 válasza schawo (#1239) üzenetére


Televan74
nagyúr

Aki nagyobb OC -ra készül mint amit az XFR tud, az lesz@rja a TDP keretet.Én legalább is így gondolkodom. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1241) Levwi


Levwi
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy mikorra várható az itthoni boltokba az 1700 meg az am4 lapok? Tudom, hogy alza már árulja de őket nem ismerem.

Huawei P20 Pro Black

(#1242) Pubszon válasza Raymond (#1236) üzenetére


Pubszon
veterán

Jó pár hónap van még míg ki nem jön, nem kizárt a 4.5GHz. Majd a jövő meg mondja. Addig is az 1700 a legjobb vétel. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1243) HSM válasza schawo (#1223) üzenetére


HSM
félisten

Nyilván nem... :)
De a lényeg, hogy ugyanaz az ütemezés kell az optimális működéshez, azaz a csoporton belül lépkedjenek csak a szálak, és az ütemező csak akkor léptessen a csoportok között, ha feltétlen indokolt. Ellenkező esetben ugyanis folyamatosan járatja körbe az összes szálon, és gondolom nem nehzé kitalálni, ez miért nem jó a Ryzen felépítésnek... ;)

(#1225) wwenigma: Az nem valami jó... :( Nálam szerencsére nem romlott el semmi a frissítésekkel sem, szval nem általános a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#1244) schawo válasza HSM (#1243) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1245) rambustibi válasza Levwi (#1241) üzenetére


rambustibi
őstag

Nézz körül hardveraprón ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#1246) Levwi válasza rambustibi (#1245) üzenetére


Levwi
aktív tag

:Y :R

Huawei P20 Pro Black

(#1247) sb válasza velizare (#1238) üzenetére


sb
veterán

Beszéltünk itt chipset meg ram fogyiról, de én azt mondom a teszteket látva, hogy sanszosan az alapfreki se fér bele 65W-ba.

@Raymond:
Két tesztet minimum láttam, ahol a sima 1700 tudott 100MHz-el többet mint a nagyobbak. De ez a +-100MHz már tényleg nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#1248) schawo válasza sb (#1247) üzenetére


schawo
titán

3GHz-n? Simán befér. Nagyon alacsony fesszel tudja hozni a 3G-t. Ez a low power node előnye.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1249) Pubszon válasza schawo (#1233) üzenetére


Pubszon
veterán

Azt lehet, de a jövőbeli steppingeket nem. Azok meg lehet fognak tudni 4.5GHz-et tuningban, ha igen, akkor nálam tuti befutó egy 1600X. De ha ezt el lehetne érni egy 1700-al, akkor az meg bingo! :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1250) Ragnar_ válasza schawo (#1196) üzenetére


Ragnar_
addikt

Valószínűleg, mondjuk a jelenlegi procimmal összevetve az így is +1 GHz :DDD Viszont manuál OC-nél meg nem biztos, hogy kell az X-es..ahogy olvasom..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.