Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) carl18


carl18
addikt

No gyerekek, már elő is lehet rendelni őket! :D árak se rosszak szerintem,
[link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#52) Komplikato


Komplikato
veterán

Az X-es prociban tuti nincsen, mivel volt hír valami elmebetegről aki nitróval rekordot döntött valamelyik benchmarkban, azt hiszem 5.2Ghz-en ment az 1800X. Mondjuk szerintem folyékony nitrogénhez képest elég karcsú, de ha lenne benne TDP védelem, nem ment volna neki.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#53) hundai válasza Jack@l (#50) üzenetére


hundai
aktív tag

Szerintem elég rendesen le fogják őket válogatni.

-Wake up Neo!

(#54) Fred23 válasza carl18 (#51) üzenetére


Fred23
nagyúr

A procik jó árban vannak, de az alaplap meglepett, korábban mintha nem erről lett volna szó, és valóban sokan linkeltek is olcsóbb B350-eket!

Szóval kíváncsi lettem: lesz Ryzen alá most akkor 25k-ért is lap egyáltalán? B350-es is? Eddig nem úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#55) Habugi válasza Jack@l (#50) üzenetére


Habugi
addikt

"Ha nem tiltják, ki vesz majd nagyobb tdp-s procit + 100 dodóért?"

Ez rém gyenge érvelésnek.. :N

Vishera 8320 kontra 9590 viszonya?!
125W vs 220W TDP papíron, volt idő amikor még több is volt köztük mint 100dodó, a gyakorlatban pedig annyi volt a difi, hogy a 8320nál kilőtted a TDP limitet adtál neki feszt és lett egy 9590-esed. ;)

Bőven elegen vették a magasabb alapórajel és annak reményében is h CPB nélkül vállalhatóbb fesszel megy majd adott magasságban mert "talán válogatott chipek".

Az árrésekkel eddig szemlátomást az XFR (X) fényében operálnak, megfejelve a Vishera féle magasabb számozás egyenlő magasabb alapórajel/Turbo tényével.

Az XFR-ről elég keveset tudni de annyi meg lett szellőztetve hogy a hőmérséklet függvényében (is?) fog automatikusan/kézzel beállított keretek között (Ryzen Master? :F )/ki tudja operálni, tovább Boostolni. Adja magát a kérdés, miért lenne így megoldva ha tiltva lenne a TDP átlépése?

Azt pedig nem látom, hogy az önálló gondolatformálás képességének miként feltétele az mi van leírva hova és/vagy mi nincs. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#56) füles_ válasza Fred23 (#48) üzenetére


füles_
őstag

Nekem szerintem az R5 1300 és az R5 1500 procik lennének megfelelőek, feltéve ha ugyanúgy bírják a tuningot, mint az XFR-es verziók.

(#57) Vismajor01 válasza HavocS (#49) üzenetére


Vismajor01
addikt

Es minek remeled? Overdrive se jo semmire

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#58) Fred23 válasza füles_ (#56) üzenetére


Fred23
nagyúr

R5 1500 tényleg szuper ajánlat lehet, ha jobb az ár-érték aránya, mint az R5 1600X-nek! A számomra fontos játékokban számít a 12 szál, viszont nem tragédia a kicsivel alacsonyabb órajel. Ahogy több tesztben is megfigyeltem, sok alacsony órajelű szál esetén az fps stabilabb. Lehet, hogy egy 8 szálas proci nagyobb maximális fps-eket ad, de a minimum fps-ek a 12 szálas esetében jobbak lesznek, és ez a fontosabb!

Én az R5 1500-at az i7-7000 (non-k) ellenfelének tartom, viszont szerintem a legtöbb játékban ki fog kapni az Intel megoldásától; a kivételek viszont szerintem pont azok a játékok lehetnek, amik engem érdekelnének. :D

(#59) Vismajor01 válasza Fred23 (#58) üzenetére


Vismajor01
addikt

En arra leszek kivancsi, hogy tesztek alapjan en melyiket valasszam.
Amit en hajtok az szarik ra hany szal van, kb csak az egy szalas teljesitmeny szamit (szar source motor).
Most egy fx 6300 van 4.6 ghzen, szoval ezt nem lesz nehez uberelni. Valszeg az r5 seria kozepet vagy aljat celozom meg
Vagy elhagyom a vorosoket es ha leesik az ara a skylake i5oknek akkor valtok arra ;]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#60) Jack@l válasza Habugi (#55) üzenetére


Jack@l
veterán

Az XFR nem lépi át a TDP keretet. (legalábbis tudtommal)
Nem véletlen hogy +100 mhz-et rebesgettek rá a computerbase-en.

Még mindig nem értem hoghy következik a múltból a jövő. Tök más platform, teljesen más felállás is a procik közt, itt nem egy gyárilag szénné hajtott 1000 darabos dark black editionról beszélnük +100 dollárért.
Ezekből sokat akarnak eladni.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#61) carl18


carl18
addikt

Szerintem a ryzen most jól megfogja majd a intel piacot, mert hát ha az I5 kap egy hyper treadingot akkor az i7 már is értelmét veszti, de ha az i7 megkapja a 6 magot akkor meg az intel magának add ellenfelet és a hedt platform 6800-6850K egyből értelmét veszti. Az amd meg kidobta ami van neki, nem kell tartogatnia magát,intel most dobta ki a kaby lake-t év végéig következő év elejéig nem dobna ki új platformot, egyetlen fegyverünk a zen ellen egyenlőre a árazás :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#62) Habugi válasza Jack@l (#60) üzenetére


Habugi
addikt

Létezik h általánosságban +100Mhz okán került kifejlesztésre? Most érted.. :U

Tévedés jogát nyilván fenntartom, márcsak azért is mert hosszú ideje a postjaidba itt-ott belebotolva annyi shimán kijelenthető hogy bőven jobban belelátsz ezekbe a dolgokba mint pl jómagam, hova-tovább aktívabban is követed a hw világ változásait de nem látom értelmét miért pont akkor állnának elő a fixált TDP tényével, amikor perf/watt mutatóban sikerült (látszólag) a konkurencia alá mennük és 65 ill. 95W-os TDP-kről beszélünk. Számomra ez elég mindfuck lenne. :)

"Még mindig nem értem hogy következik a múltból a jövő."

Ez most valamiféle morbid tréfa akart lenni hogy bevigyél az erdőbe?

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63) Jack@l válasza Habugi (#62) üzenetére


Jack@l
veterán

[link]
207-es hsz. Nagyon úgy tűnik hogy elszáll a hőfok meg a fogyasztás is 4ghz felett. Még vízzel is.

Az ok amiért lockolhatják a tdp-t meg egyszerű, pénzért. De majd hónap végén kiderül.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#64) darealkilla


darealkilla
aktív tag

1600X: 3,6/4 GHz???

én vagyok az ördög

(#65) Fred23 válasza Oliverda (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mennyire tuti a hivatalos DDR4-2400?

Az ASRock oldalán nézelődve ezt találtam: Supports DDR4 2667 / 2400 / 2133 ECC & non-ECC, un-buffered memory.

Külön ki van emelve, hogy A-series APU esetén 2400, Ryzen esetén 2667:

(#66) velizare


velizare
nagyúr

gibbo azt írja most, hogy az 1700, 1700x és az 1800x alapvetően ugyanaz a proci, ugyanazok a technológiák aktívak benne. beleértve az xfr-t.

[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#67) fuvi válasza velizare (#66) üzenetére


fuvi
senior tag

ez nagyon jó hír (ha igaz)

(#68) cain69

közben "utánanéztem" ki írta, jogos

[ Szerkesztve ]

(#68) velizare válasza fuvi (#67) üzenetére


velizare
nagyúr

nos, ő ezzel a kijelentéssel kvázi a saját üzletét rontja, szóval anyagilag inkább lenne motivált az ellenkezőjét állítani. ergo én elhiszem, hogy ő ezt valóban így tudja, viszont akár tévedhet is.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#69) Fred23 válasza Fred23 (#65) üzenetére


Fred23
nagyúr

A 9 fázis is tényleg nagyon szép, viszont ahogy az árakat nézem, egy inteles lap+proci kombónál nyerhet az ember akár 10k-t is a lapon, vagyis ennyivel drágább prociba fektethet! Az én inteles lapom 24k, és mehet bele akár egy i7-7700k is.

(#70) hundai válasza Fred23 (#69) üzenetére


hundai
aktív tag

Igp-vel jó a b150 is , játékra nem annyira, kevés az a 8db PCI lanes.

-Wake up Neo!

(#71) kleinguru


kleinguru
addikt

Jöhetnének már a tesztek:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#72) Luskan


Luskan
tag

Kiváncsi leszek, hogy az R3-asok mennyivel lesznek a 65 wattos TDP class alatt. Kicsi a házam, minél egyszerűbb hűtés kell majd rá.

(#73) Fred23 válasza hundai (#70) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez PCI-e 3.0 x8, nem limitál egyáltalán egy darab dedikált VGA esetén, néztem anno én is teszteket a témában! 2db GTX 1080 kéne kábé, hogy apróbb baj legyen, ez a veszély meg kevés embert fenyeget. :D

(#74) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Itt van a Ryzen Master bővebben.

(#75) Yutani válasza Fred23 (#73) üzenetére


Yutani
nagyúr

Van itt egy kis félreértés. Ha egy VGA kerül bele a gépbe, akkor megkapja a 16 pcie 3.0 sávot. Ha X370 chipseted van és CF/SLI konfig, akkor lesz 2x8 a leosztás, de az sem fog limitálni semmit. Tök felesleges ezen aggódni. Szerintem.

#tarcsad

(#76) Fred23 válasza Yutani (#75) üzenetére


Fred23
nagyúr

B150-es chipsetről offoltunk! :D X370 esetében világos, hogy semmit nem fog limitálni, szóval igen, tökre felesleges aggódni!

(#77) fuvi válasza Fred23 (#76) üzenetére


fuvi
senior tag

de nem az van, h a prociban lévő 16+ PCIe 3.0 csatornát használja a VGA? az alaplai chip(set) meg ezt csak kiegészíti?

[ Szerkesztve ]

(#78) Fred23 válasza fuvi (#77) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sok kártya x8-as PCIe-t használ, illetve -ha jól tudom- minden esetben csak x4-es módot tud a második PCIe, vagyis elméletben lehetne baj SLI használata esetén; gyakorlatban viszont ehhez iszonyat kártyák kellenek.

Mi lesz a legolcsóbb AM4-es alaplap? Minden gyártó kínálata elérhető már? Eddig csak az ASRock-ét nézegettem, és ők elég drágának tűnnek. (Ettől függetlenül nálam csak ASUS vagy ASRock játszik.)

(#79) fuvi válasza Fred23 (#78) üzenetére


fuvi
senior tag

a tesztgépben Titan X SLI volt

közben rájöttem h Ti intel B150 chipsetről beszéltek, azon meg eleve nincs licenszelve az SLI

[ Szerkesztve ]

(#80) velizare


velizare
nagyúr

asrock am4 minisite
az 5gb lan érdekes.

ja és azért lett a zenből ryzen, mert a zent nem tudták levédetni. megbíztak egy erre specializálódott céget azzal, hogy találjanak egy jól hangzó márkanevet, és ők hoztak egy csomót, köztük a 'horizon'-t is. innen jütt egyébként decemberi webcast nyitódiájáról a new horizon is. a horizon már megmozgatta a fantáziákat, főleg, miután az elejét lenyelték egy aposztróffal, így: 'rizon.
ez már kezdett jól kinézni, így elkezdtek vele játszani, és a hangzót a végéről kicserélték, mintha a zent beletoldották volna, így lett rizen. ehhez viszont volt egy hasonló szó az angolban, a risen, és ha így terjedt volna el a vásárlók között, az invalidálta volna a horizont és a zent is, ezért az i-t kicserélték y-ra, és készítettek egy csomag meg egy procitok mockupot vele. jól nézett ki rajta, ez lett a végleges.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#81) #45997568 válasza velizare (#80) üzenetére


#45997568
törölt tag

OC Formula kellene, nem tudom lesz-e, az a tuti...

(#82) -FLY-> válasza fuvi (#79) üzenetére


-FLY->
őstag

Persze mert SLI-hez 2x8-as lap kell (három vga esetén kell az 1x8-2x4), B150-nél csak 1x16-os támogatás van.

(#83) -FLY-> válasza #45997568 (#81) üzenetére


-FLY->
őstag

Intel alá biztosan tuti, fx-esek végig szívtak az asrock-al. Majd most meglátjuk, hátha elkapják a fonalat, bár most intel oldalon, Z270, hátulról az elsők.

[ Szerkesztve ]

(#84) Fred23 válasza Fred23 (#65) üzenetére


Fred23
nagyúr

A GIGA se ír a 2667-hez OC-t! A 2667MHz-t nem minősítik OC-nak. Nem lehet, hogy a Ryzen hivatalosan is DDR4-2667-et támogat?

(#85) #45997568 válasza -FLY-> (#82) üzenetére


#45997568
törölt tag

Haromutas SLI-t mar nem tamogat az NV, szoval marad a 2 x 8.

(#86) HavocS válasza Vismajor01 (#57) üzenetére


HavocS
senior tag

Érdekes, én 2013 óta azzal húzom az FX6300-at 3.5-ről 4.7-re amikor épp olyannal játszok ami igényli vagy renderelek, a büdös életben semmi bajom nem volt vele. Alapból meg amíg fórumozok, youtubeot nézek meg LoL-ozok, tök felesleges hogy 1.48V-on főjön, ezért nem is állítom be alapból BIOS-ban ennyire. :)

(#87) tailor74 válasza #45997568 (#81) üzenetére


tailor74
őstag

Azért az X370 Taichi és a gaming K4 se kutya.. :N
Szerényebb lapokból nekem a B350M pro4 a bejövős

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#88) #45997568 válasza tailor74 (#87) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat vagy a Taichi vagy a Crosshair erdekel a jelenleg elerhetoek kozul, meg varok par napot :) 1700X tunik a sweet spot-nak.

(#89) HavocS válasza tailor74 (#87) üzenetére


HavocS
senior tag

Nem tudom csak én gondolom-e így, de a Gigabyte B350-es lapjai nagyon feature szegények :( Giga fanként így könnyen lehet hogy életemben először Asrock lapom lesz. Gigánál 7+1 fázis, Asrocknál 9+2, M.2 1 db vs. 2, USB3.1 Giga B350-nél egyáltalán nincs, Asrocknál van A és C is, árban meg 94$ vs 99$.

25 körül meg úgy néz ki csak A320 lesz, csak hát mi értelme ha minden Ryzen unlocked lesz és nem tudsz vele mit kezdeni. Úgy néz ki low-end megoldás a Ryzennél egyelőre nincs, gondolok itt olyanra mint egy H110 lap+G3900 összesen 26 ezerért. Aki ebben gondolkodik az jobban jár ha vár, vagy tényleg vesz egy ilyet, és max beledob egy i7-7600-at ha lemegy az ára.

(#90) HavocS válasza #45997568 (#88) üzenetére


HavocS
senior tag

Azt írják, a sima 1700-ban is van XFR, szóval baromira kíváncsi leszek mit bír majd OC-ban.

(#91) Fred23 válasza HavocS (#89) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kérdés, mennyit fog érni az unlocked-ség szuper hűtő nélkül? Szerintem alapon is eléggé ki vannak facsarva, mert igyekeztek valami nagyot alkotni Su néniék. Másfelől, ha meglátnék mondjuk 4-5 fázist egy jövendő A320-as AM4-es lapon, talán hánynék egyet. Viszont ha lenne hűtött VRM 6-8 fázissal, 25 körül, akkor bizony megfontolandó lenne szerintem azoknak, akik biztosan nem a 8/16-os gyönyöröket akarják kergetni!

Lehet, én vagyok elfogult, de nem hiszek abban, hogy szuperül lehet majd tuningolni őket iszonyat pézbeli ráfordítás nélkül, vagyis csak ezért nem éri meg egy B350 az A320 ellenében. Az már más tészta, ha csatik, szolgáltatások, egyebek is a B350 mellett szólnak.

(#92) Vismajor01 válasza HavocS (#86) üzenetére


Vismajor01
addikt

:DDD :C

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#93) RexpecT válasza Oliverda (#1) üzenetére


RexpecT
addikt

A legkisebbek elvileg csak négy szálasak.

Más:
1600X órajelére lennék kíváncsi, az egyik helyen 3,30/3,70 GHz az AMD prezentációján pedig 3.6/4 GHz :F

(#94) Fred23 válasza Fred23 (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elbizonytalanodtam én is. Az R5 1600X tényleg lehetne 3,6-4GHz-s 95W TDP-ből, ha az R7 1800X is 95W-os!

Remélem, Oliverda tisztázza majd, és nem csak ezt, hanem a RAM-kérdést is. Utóbbinál mindenütt 2667MHz-ről írnak a Ryzen esetében.

(#95) hundai válasza Fred23 (#91) üzenetére


hundai
aktív tag

<magánvélemény> Miért akarunk normális hűtő nélkül tuningolni egyáltalán? Egy alsókategóriás lapra nem fognak pakolni 8 fásist mert minek?Tuningra eddig se a 25 ezer forint körüli lapok voltak a jók, (ugye a 4 fázis meg a hűtetlen vrm aminben a 65 wattos procik tuning nélkül simán elvannak), és nem is az ilyen lapokba veszik a csúcsmodelleket, aki meg igen azt csak sajnálni tudom. Akármilyen platformon akarunk tuningolni, az alaplapok is 40+ban kezdődnek. Ez sosem volt olcsó és nem is lesz az valószínűleg </magánvélemény>

-Wake up Neo!

(#96) RexpecT válasza RexpecT (#93) üzenetére


RexpecT
addikt

Csak 3.6/4 GHz lesz: [link] :K

(#97) schawo válasza RexpecT (#96) üzenetére


schawo
titán

:C

Biztos, hogy az 1600X-re fogok ráhajtani.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#98) schawo válasza HavocS (#89) üzenetére


schawo
titán

Minek annyi fázis? Nem a feszültségszabályzók darabszámától, hanem azok minőségétől lesz jó vagy rossz egy lap.

Más

Melyik lapban lesz Thunderbolt 3?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#99) joysefke válasza Fred23 (#69) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 9 fázis is tényleg nagyon szép, viszont ahogy az árakat nézem, egy inteles lap+proci kombónál nyerhet az ember akár 10k-t is a lapon, vagyis ennyivel drágább prociba fektethet! Az én inteles lapom 24k, és mehet bele akár egy i7-7700k is.

Najó, de te itt egy B350-es AMD lapot hasonlítasz egy B150-es intelhez. Az egyik egy tuning lap (B350), a másik meg ugye nem. Szvsz vagy egy 1x PCI-e 11x-os Z170/270-es lapot hasonlíts hozzá, vagy AMD-ből is menj le egy lépcsőfokot (tuningmentes lapok)...

(#100) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Vártam már, hogy az AMD valamivel végre előálljon. Amit eddig olvastam róla szerintem jónak tűnnek az új processzorok. Elgondolkodtató számomra ha beállnak az új AM4-es alaplapok és processzorok árai egy gépfejlesztés, mondjuk már lassan ideje is volna.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.