Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Petykemano válasza Fiery (#839) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezeken a késleletéseken segít, ha minél kisebb CL-vel bír a ram?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#852) Fiery válasza Petykemano (#851) üzenetére


Fiery
veterán

Persze, segit, de nem annyit, hogy 60 ns kornyekere csokkenjen (ami egy tipikus ertek Skylake-en peldaul). 80 ns alatti erteket me'g nem lattunk Ryzenen, me'g 1600 MHz-en sem.

[ Szerkesztve ]

(#853) velizare válasza carl18 (#848) üzenetére


velizare
nagyúr

volt róla szó korábban, hogy az fw még eléggé kezdetleges, és nem bírja a gyorsabb ramokat, főleg ha a/b chipsetes deszkáról van szó.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#854) Raymond válasza carl18 (#850) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#855) Jack@l válasza carl18 (#850) üzenetére


Jack@l
veterán

Majd holnap kiderül a b350-es msi-s lapok miatt volt-e ez. (hogy csak 2133-on ment a 3200-as ram)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#856) carl18 válasza Jack@l (#855) üzenetére


carl18
addikt

Hát igen! :) Holnap kiderül mennyit dob a memória rajta! :) :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#857) Pipó


Pipó
őstag

A 4 GHz-s tuning azért megevett plusz 95 Wattot. Másnak is soknak tűnik, vagy csak nekem?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#858) joysefke válasza velizare (#843) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

szerintem az alaplap miatt járatták ennyin a ramokat. egy msi b350es deszka esett le valamelyik ensz-segélyszállítmány kamionjáról a teszten, és gondolom csak ennyin indult el a két gskill trident 3200mhz cl14es modullal.

Igen valószerűtlen, mivel a leggagyibb MSI B350 deskára is 3200+ MHz memória frekit ad meg a gyártó az adatlapon. Szóval vagy nem egyidőben teszteltek (nem voltak késznél fizikálisan az inteles cuccok, amit igen mókásnak tartanék mondjuk a 7700K esetében), vagy nem volt kedvük átrakni a gyors ramokat a Kabys konfigból...

https://www.msi.com/Motherboard/B350M-MORTAR.html#productFeature-section

[ Szerkesztve ]

(#859) carl18


carl18
addikt

Na majd holnap jönnek a tesztek addig ki lehet már bírni! Na meek Jogázni! Addig tessék egy kis offolás hogy ne unatkozzatok! :D
Dübög! :D H R - U N S T O P P A B L E
[link]

I7 Mód! :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#860) velizare válasza joysefke (#858) üzenetére


velizare
nagyúr

nincs felőle kétségem (na jó, egy kicsi azért van), hogy a retail verziók már tudják, ez viszont egy es deszka volt, amin a gewgl ferdítő szerint nem a végleges bios futott, és többek között az xmp konfigurációt sem lehetett bekapcsolni, ezért csak a default 2133 mhzn indultak el a modulok.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#861) Ragnar_ válasza carl18 (#859) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha nem fake a játékteszt akkor valószínűleg sikerült 6/5 VGA limitbe futni (kb. 1 FPS-en belül mindegyik proci azonos FPS-t produkál) + UE3 engine (Bioshock Infinite pl. Arkham Origins) amivel nem valószínű hogy valaha is találkozunk új játékoknál :DDD És ott van 8% hátránya a Ryzennek 130 FPS-en.. De legalább biztos kihajtja a VGA-t az AMD proci is ..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#862) RexpecT


RexpecT
addikt

(#863) Pug válasza RexpecT (#862) üzenetére


Pug
veterán

Ez elvileg ugyan az, mint a slide-ok a 980-assal mérve... :N

(#864) Fiery válasza RexpecT (#862) üzenetére


Fiery
veterán

Perzsa, nem arab.

(#865) Ragnar_ válasza Pug (#863) üzenetére


Ragnar_
addikt

1080/Titannal kellett volna, bár lehet, hogy mindegy, mert azzal is VGA limites csak mégis.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#866) schawo válasza Jack@l (#836) üzenetére


schawo
titán

Engineering Sample Ryzen, nincs itt semmi látnivaló. Ilyen tesztekkel tele van a padlás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#867) nemszabad


nemszabad
tag

Szervusztok!
Volt már? Valós lehet?

Ja, úgy tűnik, igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#868) hundai


hundai
aktív tag

RyZen delid

-Wake up Neo!

(#869) balika55


balika55
csendes tag

Ryzen 7 1700 delid :DDD

Angol videó
Német videó

(#870) HavocS


HavocS
senior tag

Az az AIDA64 Hash benchmark hogy a túróba?? Ennek a magyarázatára nagyon kíváncsi lennék, hogy lett 2,2x nagyobb érték egy 10c/20t procinál :Y Ennyire jól fekszenek neki az integer műveletek?

szerk: köszi a gyors válaszokat, pedig eskü visszaolvastam de ez valahogy kimaradt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#871) Tin válasza HavocS (#870) üzenetére


Tin
veterán

írták h van benne hw támogatás ami az intelbe még csak most fog jönni.

(#872) Raymond válasza HavocS (#870) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#873) RexpecT válasza HavocS (#870) üzenetére


RexpecT
addikt

Fiery írta visszább:
"A Ryzen hardveres SHA (Hash) gyorsitassal rendelkezik, akarcsak az Intel Cannonlake (majd, az ev vegen, valamikor, talan, tabletben)."

Látom mindenki felvan pörögve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#874) kriszpontaz válasza HavocS (#870) üzenetére


kriszpontaz
veterán

[link]

A Ryzen hardveres SHA (Hash) gyorsitassal rendelkezik, akarcsak az Intel Cannonlake (majd, az ev vegen, valamikor, talan, tabletben).

(#875) velizare válasza HavocS (#870) üzenetére


velizare
nagyúr

[link] :K

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#876) Simi37 válasza hundai (#868) üzenetére


Simi37
őstag

Ahogy látom forrasztott :C

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#877) E.Kaufmann válasza HavocS (#870) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet, valamelyik hash függfényben az öntanuló utasítás átcsoportosító talált valami sebezhetőséget :D

PS: Ja nem. Már támogatja a teszt a gyorsítást?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#878) subaruwrc


subaruwrc
félisten

:)

(#879) HavocS válasza subaruwrc (#878) üzenetére


HavocS
senior tag

A google-fordított perzsa teszt OC oldalán megragadott egy mondat:

"It should be noted during this study, the frequency of automatic overclocking feature called XFR no, because in order to use this feature flagship X370 chipset-based motherboard is required."

XFR nincs B350 chipseten? Ez eddig is így volt vagy csak nekem új?

Mindenesetre én elégedett vagyok az itt látott eredményekkel. Kíváncsi leszek a sima 1700 mit villant, játékban nekem bőven mindegy hogy 140 vagy 120 FPS-t bír, úgyis 60 FPS vsync-kel játszok, a single thread meg egyre kevésbé fog számítani, viszont renderelni baromi jó lesz.

(#880) apatyas válasza hundai (#868) üzenetére


apatyas
Korrektor

A videó alatti linken a nagyfelbontású képek egy kiégett mcm lapkát mutatnak, de se az alját se a fedél tetejét nem mutatja meg. A videóban az elején legalább még egy rendes Amd procit mutat lábakkal, mint am3-nál megszoktuk. De később szerintem valami más van, többek közt azzal a nem kicsi eltéréssel hogy szilikonos rögzítésű a fedele...
Azt mondom ordas nagy fake.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#881) Oliverda válasza Simi37 (#876) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy hőmérséklettől függő funkció (XFR) mellett ciki lett volna pasztázással vacakolni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#882) Fiery válasza E.Kaufmann (#877) üzenetére


Fiery
veterán

"Már támogatja a teszt a gyorsítást?"

Termeszetesen. Mint ahogy a hardveres AES titkositasnal is mar az elso ilyen kepessegu processzor (Intel Clarkdale/Arrandale) megjelenese elott implementaltuk. Akkor is nagy meglepetest okozott, hogy hirtelen egy kis 2 magos proci lesoporte a sokmagos Dual Xeonokat is :)

[ Szerkesztve ]

(#883) schawo válasza apatyas (#880) üzenetére


schawo
titán

hogy mi :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#884) hundai válasza apatyas (#880) üzenetére


hundai
aktív tag

A penge az rendesen belement a szilikonba, AM3-nál csak hőlégfúvóval lehetett leszedni. Szerintem minden a helyén van.

-Wake up Neo!

(#885) Fred23 válasza RexpecT (#862) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt valaki olyan csinálhatta, aki le szeretné húzni a Ryzen-t. A Bioshock pont egy olyan játék, ami 2 maggal is jól elvan, 4-nél több szálat meg talán egyáltalán nem is használ. Ettől függetlenül a végeredmény lehangoló, 1366x768-ban azért hozhatott volna egy kicsivel többet. Mondjuk ez csak egy játék, ami így is szépen fut -kinek ne lenne elég ennyi fps?!-, szóval inkább azt sajnálom, hogy a tesztelő nem rakott be egy érdekesebb játékot. :D

(#886) carl18 válasza Fred23 (#885) üzenetére


carl18
addikt

Azért én megnéztem volna mit nyúlt itt egy FX 8350! Egy kis összehasonlitás nem ártott volna! :D
Hogy lássuk mégis mekkora a fejlődés! :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#887) apatyas válasza hundai (#884) üzenetére


apatyas
Korrektor

Miért van mcm a videó alatt linkelt .zip csomagban a képen? Két die van a nyákon közvetlen egymás mellett.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#888) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Éjfél után hamar kikerül a teszt, vagy nem érdemes fennmaradni és várni rá?

Semmit sem írok alá!

(#889) Depression válasza Fred23 (#885) üzenetére


Depression
veterán

Nekem ezek már onnan gyanúsak, hogy minden tesztelőnek 1800x-et küldtek.
Remélem Fiery annyit el tud mondani, hogy tényleg vannak-e 1700 és 1700x tesztek is, vagy az összes ilyen kamu.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#890) twi452 válasza Depression (#889) üzenetére


twi452
senior tag

Youtube tele van olyan unboxing videóval amiben mindhárom proci ott figyel az embernél úgyhogy léteznek azok is :)

(#891) schawo válasza bmwk1200s (#888) üzenetére


schawo
titán

Délutánig-estig van embargó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#892) schawo válasza Depression (#889) üzenetére


schawo
titán

Erről tudjuk, hogy egy ES példány, nem végleges.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#893) bmwk1200s válasza schawo (#891) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Jaj értem. Globálisan kell mindenhol március 2nek lenni...

Semmit sem írok alá!

(#894) .Ishi. válasza bmwk1200s (#888) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

A leakek alapján az NDA március 2-án 9:00 CT-kor (15:00 a mi időzónánkban) ér véget, talán előtte is szellőztetnek az itthoni lapok? ;]

(#895) Honzi


Honzi
senior tag

Némi infó. :D

All 51 slides [link]
Little summarization:
NDA press date is 2nd March 9AM CT (slide 2-51)
Cinebench Clock-for-Clock (3,5 GHz) R7 1800X 3%/6% slower than i7-6900k/i7-7700k (slide 4)
R7 1800X all core boost 3,7 GHz, XFR single core 4,1 GHz (slide 10)
R7 1700 confirmed XFR with 50% less headroom (slide 11)
X370 required for XFR (slide 11)
DDR4 memory support (slide 18):
4 DIMM Dual Rank 1866 MHz
4 DIMM Single Rank 2133 MHz
2 DIMM Dual Rank 2400 MHz
2 DIMM Single Rank 2667 MHz
Wraith Stealth/Spire/Max all have a RGB-LED (slide 20)
Synthetic Benchmarks Slide 33-36
Gaming Benchmarks Slide 38-42

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#896) norti


norti
addikt

Jó lesz az 16:00-nak is, ha Central Time ;)

(#897) Vitka675 válasza Honzi (#895) üzenetére


Vitka675
tag

Azon akadt meg a szemem, hogy az XFR-hez X370-es lap kell. A fogalmazásból nem derül ki egyértelműen, hogy valóban csak X370-el lesz-e auto tuning, mindkettőt bele tudnám magyarázni. Ugyanakkor nem tudom, hogy a komolyabb deszkákon lévő "1 button overclocking" hogy fog az XFR-hez viszonyulni, illetve, hogy valóban lesz-e XFR B350es lapokon, csak esetleg szerényebb számokkal, mint a drágább tesókon. Meglátjuk... személy szerint arra is kíváncsi vagyok, hogy az XFR és a kézi húzás hogy viszonyulnak egymáshoz.

(#898) .Ishi. válasza norti (#896) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Basszus tényleg, én meg a connecticuti (CT) időt néztem :DDD

(#899) HavocS válasza Vitka675 (#897) üzenetére


HavocS
senior tag

XFR szerintem teljesen vihar a biliben kategória. Nekem is ezen akadt meg a szemem amúgy, de X-es procit max azért érheti meg venni, mert kicsit tovább lehet húzni. De ez se feltétlen igaz, volt ugye róla szó hogy a sima 1700-ast csúcs lapon 4 GHz-ig, mainstream lapban 3.8-ig lehetett húzni, ehhez képest most a perzsa nyelvű 1700X-re szintén 4 GHz-et írnak B350-es lappal. Feltételezve hogy az átlag B350-es lapot fog venni (mivel jóformán csak az SLI/XF támogatás a plusz fix feature, nem biztos hogy megér +25-30 ezret), az 1700 31,5 Ft/MHz, az 1700x 36,7 Ft/MHz. 1800x meg bír majd 4.2 körül levegővel, 43,8 Ft/MHz.

One button overclocking előtt meg teljesen értetlenül állok, rebootot igényel, meg gépházba belemászást, Masterből meg két kattintással betöltöd a megfelelő profilt.

(#900) Vitka675 válasza HavocS (#899) üzenetére


Vitka675
tag

Azért biztos nem fogok 30 ezerrel többet kiadni egy alaplapért, hogy 200 mhz-cel feljebb tudjam húzni a procit. A TDP-t elnézve viszont megint érdekes dolog lesz a tuning, ahogy te is írtad, meg cikkeztek róla, hogy az 1700at 1800X teljesítményig tudták húzni. Ez oké, de halandó nyelvre és 4-6 magra lefordítva kíváncsi vagyok ez mit jelent, mert az 1400xnek magasabb a TDPje, mint az 1500nak, és mint azt tőlem sokkal okosabbak írták korábban, a Ryzennél a TDP limit kőfalszerű lesz. Mondjuk ez az állítás megdőlni látszik pont az 1800 mellé felhúzott 1700zal. XFR biztos jó lesz OEM piacra, meg csakmenjenosztjóvan embereknek, de abban bízom, hogy az Xes verziók az XFR mellet klasszik Black Edisünként fognak viselkedni, bár a különbség érdekel, mert ha egy teszkós Ryzen nem fog lemaradni orajelben nagyon, pl egy 1500 érdekes választás lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.