Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) simlisgumis válasza Yutani (#398) üzenetére


simlisgumis
tag

Sajnos ahogy néztem, más gyártónál nincs ilyen! :(

(#402) Pug válasza simlisgumis (#401) üzenetére


Pug
veterán

Akkor nalam ez a lap lesz a nyero, nem akarok uj blokkot venni...

(#403) Ragnar_ válasza Malibutomi (#374) üzenetére


Ragnar_
addikt

Azért ott van egy komolyabb generációs különbség is, ha megnézed a 7700k 4/8-hoz viszonyítva a 4770k 4/8 teljesítményét. 4/4-ből meg tehettek volna a tesztbe agy i5 7600k-t. Ez esetben a 7700kt érdemes összehasonlítani a 6850x-el pl. és mindjárt átlag 10-15% + ról beszélünk kb. x2 áron..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#404) schawo válasza Ragnar_ (#403) üzenetére


schawo
titán

Csak az órajel a kaby előnye. A kabyt gyárilag felhúzták az égbe, de attól még nem lett jobb proci. A haswellt is felhúzhatod ugyanoda.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#405) Malibutomi válasza Ragnar_ (#403) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem igazan ez volt a lenyeg, hanem az hogy meg mindig az az altalanos velekedes hogy nem hasznalnak 4 szalnal tobbet a jatekok, itt pedig a 8 magos procik a lenyeges orajel deficit ellenere elverik a 7700K-t gyakorlatilag mindenhol.

(#406) HSM válasza schawo (#390) üzenetére


HSM
félisten

Cinebench R15-ben nálam csak néhány %-al rosszabb csak hat magon, mint 4-en. Sok múlik az L3 és memória beállításain. :K Ugye, erre tettem említést, mennyire lesz elég 8 mag alá a két csatorna, vagy fog picit rontani a skálázódáson.

(#404) schawo: A Haswell gyengesége a DDR3, ami azért sokszor szűkös, kivéve a legdurvább tuning kiteket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#407) Ragnar_ válasza Malibutomi (#405) üzenetére


Ragnar_
addikt

"A 4770K gyakorlatilag minden jatekban kikap a 6-8 magos prociktol
Van ahol be tud jonni masodiknak, de altalabn a 6900K-6850K utan fut be.
Ebbol a jatekkinalatbol gyakorlatilag a Project Cars kivetelevel mindben kikap a tobbszalas prociktol "

Egy 7700k is 4/8, de ot már csak 10-15% a különbség egy 6850k-hoz képest (dupla áron + 6 thread/10-15% teljesítmény nem éppen optimális), és egy 4470k és 7700k között is van 20-25% átlagban, pedig mindkettő 4/8. És szerintem ez a teszt úgy lenne teljes ha lenne egy kaby i5 is a mezőnyben.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#408) Fiery


Fiery
veterán

Egyre erdekesebb teoriak jonnek elo :)

[link]

Volker Winkler‏@kingVoklee · febr. 24.

@AIDA64_Official: Ryzen Mainboards-buggy BIOS and strange things with cache/memory latency due to hardware fault (needs re-manufacturing)

Kiemeles tolem.

[ Szerkesztve ]

(#409) Malibutomi válasza Ragnar_ (#407) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Obakker elirtam...my bad.
Igy mar ertem a problemad, ertelmetlen volt amit irtam.

Szoval a 7700k az ami egy helyen tud bejonni masodiknak, de azon kivul minden jatekban kikap a tobbmagos prociktol.
Ez itt a lenyeg, ha ebben a tesztben lenne egy Ryzen 1700 akkor velhetoen minimum egal lenne a 7700k-val, de valoszinubb hogy elverne ahogy az intel 6-8 magosok is. Az altalanos velekedessel szemben miszerint jatekra az orajel a nyero.

[ Szerkesztve ]

(#410) Ragnar_ válasza schawo (#404) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ahol nincs procilimit ott számít az órajel is...

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#411) Ragnar_ válasza Malibutomi (#409) üzenetére


Ragnar_
addikt

Igen, ez igaz, viszont nem annyival gyengébb, amennyivel egy 6850k többe kerül...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#412) Malibutomi válasza Ragnar_ (#411) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De az 1700 nem kerul nala tobbe, ez a lenyeg itt a Ryzenrol van szo nem az intel 6-8 magosokrol.
Ez csak peldavolt, ha egy 6800k is elveri 10/9 jatekban akkor a Ryzen is ha igazak a leakek.

[ Szerkesztve ]

(#413) Malibutomi válasza Fiery (#408) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az megvan hogy ez egy kerdes az AIDA fele (feletek)? Kovetkezo tweet: can you confirm this?

[ Szerkesztve ]

(#414) kriszpontaz válasza Malibutomi (#413) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Válaszoltak rá, katt a tweet-re.

(#415) MPowerPH válasza Malibutomi (#412) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erdekesek ezek a tesztek. Nekem a 6700K jatekokban semmivel sem gyengebb, mint az 5960X volt. Pedig mig a 6700K csak 4.5GHz-n fut, addig a 8 magos 4.8GHz-n futott 24/7. :U Es ide ertve az olyan game -eket, amik cpu ehesek, lasd szimulatorok pl.

Szoval errol majd a hivatalos tesztek utan, mert egyik 8 magos review -ben sem jott ki a +4 mag elonye dedicated gpu -val, sot! Most direktbe vegigneztem mindegyiket, amit kidobott a google, es nem latom, hol az elmaradas.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#416) Oliverda válasza Fiery (#408) üzenetére


Oliverda
félisten

Át kellene tervezni, nem újragyártani. A következő iterációkban megoldhatják, de gondolom nem véletlenül választották ezt az utat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#417) schawo válasza Fiery (#408) üzenetére


schawo
titán

Tehát szerinte az alaplapok a bugosak, nem a cpu?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#418) HavocS válasza schawo (#417) üzenetére


HavocS
senior tag

Pont ezt akartam kérdezni, hogy most mire gondol? Mert nyelvtanilag nekem úgy jön le, hogy az alaplapra érti a remanufacturinget.

(#419) Levwi


Levwi
aktív tag

(#420) schawo válasza MPowerPH (#415) üzenetére


schawo
titán

Az PC tudtommal csak 4 szálat használ, annál hót' mindegy. Régebbi szimek még annyit se. Az AC 5-öt, az MSFSX alapból csak egyet, de szarrá modolva 8 magot is megfektet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#421) Oliverda válasza schawo (#417) üzenetére


Oliverda
félisten

Az elég wtf lenne, maximum akkor elképzelhető, ha valahol elcseszték az gyártóknak szánt dokumentációt. Mondjuk őszintén szólva nehezen tudok elképzelni olyan hardveres elkefélést, ami pusztán magasabb késleltetésekben nyilvánul meg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#422) MPowerPH válasza schawo (#420) üzenetére


MPowerPH
félisten

A PC az nem szim... De ugy irtam, hogy szimulatorok is. rF2, AC... Szoval mondj egy game -et, aminel elony a 8mag a 4 -el szemben. En nem talaltam...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#423) Malibutomi válasza MPowerPH (#415) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Passz, en csak a teszteket latom, lehet a te tapasztalatod mas.
Amugy az elso teszt ami a 6900K gaming review-ra feljott csakugy, mindenhol a 6700K elott vegeznek itt is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#424) -Solt- válasza MPowerPH (#422) üzenetére


-Solt-
veterán

[link]

www.smart-bus.hu

(#425) velizare válasza Oliverda (#421) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, az, hogy mindegyik deszkagyár ugyanott szabta el nagyon leszűkíti a lehetőségeket.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#426) MPowerPH válasza Malibutomi (#423) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hol? Itt max. 0.5FPS-rol beszelunk, ami meresi hibahatarba is beleeshet, es az osszes cpu ugyan azokat az ertekeket hozza.

-Solt-: Az latszik, hogy ahogy no a felbontas, ugy szunik meg a cpu terhelese, es hal el a tobb magos elonye. Az ilyen 1280x720-as teszteknek nem latom mar sok ertelmet, tekintve, hogy lassan mar az FHD is elavult lesz, vagy legalabbis alap. Valszeg en is azert nem lattam a 8 mag elonyet egyik jatekban sem, mert akkor meg a 3 monitoron 5760x1200-ban ment minden. Most meg ahol birja, ott 4k, ha nem, akkor 1440P -ben fut, itt is oriasi a vga limit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#427) Oliverda válasza velizare (#425) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz nincs semmi elszabás, vagy a tervezési filozófiából fakad a nagyobb késleltetés, vagy szoftveres (BIOS) eredetű a probléma, utóbbi értelemszerűen egy frissítéssel fixálható.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#428) Malibutomi válasza MPowerPH (#426) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerencsesek ezek a sokmagosok, pont naluk jon ki mindig az a kis plusz a meresi hibaban.
Majd figyeld csak ket nap mulva az ilyen meresi hibahatarok ha a 7700K-nak kedveznenek a Ryzennel szemben hirtelen milyen jelentoseguk lesz.

(#429) schawo válasza MPowerPH (#422) üzenetére


schawo
titán

Csak szimek: AC, ott 5 aktív szál van, az 4-nél több. Vagy ott a FSX, a P3D, mindkettő képes lehet végtelen szálat nyitni (kiegészítőktől függ).

A PC valóban nem szim. Nem tudom, akkor te mire gondoltál? Ezeréves játékokra, mint az Rf(2), az LFS, vagy az iRacing?

Ha pedig nem korlátozzuk szimulátorokra, akkor rengeteg játék van, ami az elmúlt két évben jelent meg friss motorral.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#430) Yany válasza MPowerPH (#426) üzenetére


Yany
addikt

1. Erős prociknak elsősorban multiplayer esetén van szerepe, de ott nagyon is. (nyilván más use-case-ek is léteznek, de talán ez a legelterjettebb terület, ahol domborodik az előnyük).
2. Mérni valós multiplayer környezetben nem lehet pontosan, ezért a tesztek kénytelenek kiemelni másképpen a proci szerepét. Erre a legkézenfekvőbb megoldás, ha a rendszerben található egyéb bottle-neck-eket megszűntetik, vagy legalábbis lecsökkentik.
3. Erre a legjobb (legkönnyebben kivitelezhető és egyben elfogadható) megoldás, ha a felbontást lejjebb veszik.

Igen, a casual gémereknek javarészt tényleg mindegy lesz, de az egész marketing kampány nem is őket célozza, hanem az enthusiastic és hardcore piacra gyúr (teljesen joggal, hiszen a most megjelenő procik éppen nekik lesznek a legmegfelelőbbek árban és teljesítményben egyaránt), így a VGA okozta szűk keresztmetszetre mutogatás fölösleges, mert az említett piac szokásait figyelembe véve nagyon is kijön a plusz procilóerő előnye. Arról nem beszélve, hogy egy proci sokkal hosszabb távon képes kielégíteni egy gamert, mint a VGA, tehát nem baj, ha adott pillanatban még fölösleges pacik is lapulnak benne, mert idővel szükség lesz rájuk.

Anno a 2500K procim még alapjáraton is fölöslegesen erős volt, most meg egy BF4 multi alatt 4.3 GHz-en is 90% fölött tekernek a processzek (mind a 4 magon!). 2011-ben vettem. Ma 2017-et írunk és még megy f@szán, de ha most váltanék és sikerül a Ryzennek hoznia is az ígérteket, akkor jövőre már AMD procim lesz... újabb ki tudja hány évig.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#431) Depression válasza Fiery (#408) üzenetére


Depression
veterán

Gondolom nálatok is hasonló infók futnak be.
Kérdés az, hogy ez mennyire befolyásolja a működést. Ha ennek ellenére hozza az elvártat, és beharangozottakat, akkor nincs nagy gáz.

Ez a kiemelt szöveg nem kicsit durván hangzik egy szoftverestől. Persze ő sem a saját honlapján írta le, hanem egy másik tweetjébe.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#432) MPowerPH válasza Malibutomi (#428) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg egyszer, itt 0.5fps -rol beszelunk. :U

Don't Tread On Me

(#433) Drizzt válasza Oliverda (#427) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hardveres - nem tervezési - hibát is lehet még microcode update-tel farigcsálni. A legizgibb kérdés, hogy a high-latency 1 ccx-szel is megvan-e? Meg hogy mi a hatása ennek? Elég ahhoz, hogy jól microstuttereljenek tőle a játékok? Mert az instant dealbreaker.

De szerintem is "by design" ilyen ez.

I am having fun staying poor.

(#434) Fiery válasza Malibutomi (#413) üzenetére


Fiery
veterán

Nem, nincs meg, ugyanis en alaposan elolvastam a tweeteket. Az elso tweet egy kijelento mondat, ami a csavo teoriajat irja le. Utana jon a kerdes, hogy mi ezt meg tudjuk-e erositeni. Nem tudjuk megerositeni azt a reszet, hogy az alaplapok bugosak, es azt sem, hogy a magas cache/memoria kesleltetes hardveres hiba miatt jelentkezik. Azt meg plane nem tudjuk megerositeni, hogy vissza kell hivni emiatt a Ryzeneket (vagy legalabbis hogy ezt a problemat csak egy uj CPU stepping tudja javitani). Annyit tudunk megerositeni, hogy az AIDA64 (es mellesleg a Sandra altal is) altal mért L2+L3+memoria kesleltetes a Ryzenen gyanusan magas, ami nem tul jo. Viszont, mivel lattunk mar egy halom egyeb benchmark eredmenyt is, ezek a furcsa kesleltetes ertekek nem egy altalanos problemara utalnak, nem az egesz CPU rohadt lassu, hanem csak az emlitett reszei mukodnek lassan.

(#435) HSM válasza MPowerPH (#432) üzenetére


HSM
félisten

Csináltam erről tesztet, és itt nagyon nem 0,5FPS-ek jöttek ki....
[link]

De tény, hogy ha nem FHD a felbontás, hanem 4K vagy 3 monitoros setup, ott brutál erős VGA kell, hogy eljussunk a processzorhoz, mint szűk keresztmetszethez. :K Csak halkan jegyezzük meg, hogy a 4K pontosan 4X pixel kiszámítását igényli, ami igen komoly pluszmunka a VGA-nak, míg a CPU-nak ugyannyi a dolga FHD-hoz képest....

(#436) Fiery válasza Drizzt (#433) üzenetére


Fiery
veterán

"A legizgibb kérdés, hogy a high-latency 1 ccx-szel is megvan-e?"

Igen, ezt az egyik review site mar kimérte. Egy 8 magos Ryzen, 4 magot letiltva, 2 fele modon is: 2+2 es 4+0. Mindharom esetben (alap 8 mag, 2+2, 4+0) is rendkivul hasonloak a cache es memoria kesleltetesek. Tehat egyetlen aktiv CCX-szel, egyetlen szálon is furan magas az L2+L3+RAM latency.

A hatasa pedig az, hogy a cache/memoria kesleltetesre nagyon erzekeny szoftverek (pl. 7-Zip es WinRAR) belassulnak nemileg, es egyes tesztelok szerint a jatekokban is lehet erezni ezt, bar ott nem olyan nagy mertekben csapodik le. Kerdes persze, hogy egy jatek eseteben a CCX-CCX interkommunikacios bottleneck a nagyobb problema, vagy a cache/memoria kesleltetes.

(#437) wwenigma válasza Fiery (#434) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Valahogy attol felek, ezt véres rongyként fogjak kiemelni minden olyan oldalon ahol megkapják ehhez a szükséges anyagi/egyéb támogatást, vagy csak siman oda huz a szivük. Tökmindegy hogy amugy nem fog kulonosebb problemat jelenteni, csak specifikus esetekben. :(

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#438) Oliverda válasza Fiery (#434) üzenetére


Oliverda
félisten

Már a Kaveri késleltetése is elég magas volt:[link]

A Bristol Ridge eredményeit elő tudnád kaparni?

Szerintem amúgy egyszerűen csak a sávszélesség irányába maxolták ki a potit a késleltetés kárára, valószínűleg a CCX-ek adatkommunikációja miatt erre van inkább szükség.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#439) Jack@l válasza Fiery (#434) üzenetére


Jack@l
veterán

Winrar mit mondott? (ha nem titkos)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#440) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ryzen PC epites stream twitchen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#441) MPowerPH válasza HSM (#435) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert irtam, hogy valos felallas eseten a 4 mag meg mindig boven eleg, persze egyben az a minimum is. Nem igen lattam meg a cpu-t 60% folott egyetlen game -ben sem. 5960X-nel meg annyin sem, game -ek alatt magonkent volt vagy +7fok kulonbseg idle-hez kepest.

Don't Tread On Me

(#442) Ragnar_ válasza Malibutomi (#412) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah, így igen, Ryzenre vetítve ez valószínűleg igaz. (én azt hittem úgy általában a 4t/8t/12t/16t-ről van szó játékoknál)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#443) Fiery válasza wwenigma (#437) üzenetére


Fiery
veterán

En eddig 2 olyan review site-rol tudok, amik fuggetlenek, es megis ki szeretnék rakni az AMD altal diszkreditalt benchmark eredmenyeket (azaz Sandra es AIDA64). De mindenkepp fel fogjak tuntetni az AMD altal, sajat szoftveruk segitsegevel mért eredmenyeket is (ezeket hangsulyozom: az AMD maganak mérte le, egy AMD altal fejlesztett, csak belso hasznalatra szant es senki szamara, NDA alatt sem publikalt szoftverrel), es leirjak, hogy valami nem oke, es hogy az AMD szerint az AIDA64 es a Sandra is rosszul méri a kesleltetest.

[ Szerkesztve ]

(#444) Fiery válasza Jack@l (#439) üzenetére


Fiery
veterán

Nem tudok konkret WinRAR eredmenyekrol, de az biztos, hogy abban es a 7-Zip-ben is erzodik a kesleltetes mint problema, ezt tobb review site-os kontaktunk is megerositette. Mi azt javasoltuk a review site-oknak, hogy mérjék le a kesleltetest AIDA64-gyel es Sandraval is, valamint mindenkepp mérjenek 1 szalon es tobb szalon is 7-Zip-pel es WinRAR-ral is. Ha minden szoftver egy iranyba mutat, akkor valami gubanc mindenkepp van. Egy olyan review site-rol tudunk, ami 4+0 (azaz 1 CCX letiltva) allasban is méricskél, ez mindenkepp plusz hasznos info lesz.

De ahogy fentebb le is irtam, itt valojaban 2 egymastol valamilyen szinten fuggetlen problemarol van szo. Az L2+L3+RAM kesleltetes tul magas, de ez 1 szalon kerul mérésre. Es 4+0 allasban is ugyanugy lassu. A masodik, ettol latszolag fuggetlen problema a Zen architektura alapjait erinti, ez pedig a lassu CCX-CCX interkommunikacio, ami sokszalas alkalmazasokban ill. jatekokban okoz valamennyi lassulast. Ez utobbi -- talan -- egy Win10 kernel (utemezo) frissitessel nemileg korrigalhato. Az en tippem az, hogy ez a frissites mar a Win10 Creators Update-tel meg fog jelenni, tehat a gyakorlatban ez mar minden Ryzen rendszernel alapbol meg lesz oldva.

[ Szerkesztve ]

(#445) wwenigma válasza Fiery (#443) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az AMD egyebkent tett valamilyen javaslatot arra, hogy mi a "probléma" a mérési metódusotokkal, mi miatt annyi amennyi?

Mert ha csak ebben marad el de valos hasznalatnal hozza amit kell, akkor nem lesz ez probléma csak specifikus esetekben.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#446) HSM válasza MPowerPH (#441) üzenetére


HSM
félisten

Ha megnézed, nálam is 45% a CPU-használat a 6 mag/12 szálas képen, mégis gyorsult tőle....
A HT nélküli 4 magos képen is csak 53%, és mégis csak 32FPS-t hoz, míg a fullos hatmagoss 43-at. Nem mindegy. Nem jó mutató a CPU-használat mérő. :N

(#447) Fiery válasza Oliverda (#438) üzenetére


Fiery
veterán

A Bristol Ridge is hasonlo(an gyenge), de holnap mérek egyet A10-9800-on, es megirom.

De ahogy irtam is, 1 szalon, 1 aktiv CCX-szel is lassu az L2+L3+RAM. Legalabbis a kesleltetes magas.

(#448) Fiery válasza wwenigma (#445) üzenetére


Fiery
veterán

Azt irtak elso korben, hogy rosszul detektaljuk az L3 cache méretét (1 x 16 MB-nak, de az valojaban 2 x 8 MB), de azt addigra mar javitottuk, es a javitott build sem sokkal jobb ertekeket mér. Aztan mondtak egy Skylake es Kaby Lake-et erinto problemat, mintha annak barmi koze lenne ehhez a Ryzen L2+L3+RAM keslelteteses problemahoz. Valojaban semmi koze hozza, hiszen kapasbol Intel procirol beszelnek, es az L3 irasi+masolasi _savszelesseg_ (es nem kesleltetes) benchmarkunkkal van bajuk. Ezt a masodik problemat egyebkent nem tudtuk javitani, ugyanis nalunk minden franko, pontosabban az AMD altal javasolt modositasokkal sem kaptunk szamottevoen kulonbozo eredmenyeket Skylake-en ill. Kaby Lake-en.

Az elso problemara visszaterve: azt viszont nem irtak meg, hogy mit csinalunk rosszul, csak hogy ok mas kesleltetest mérnek a sajat szoftveruk segitsegevel. Azt sem irtak meg, az a szoftver mit csinal maskepp, vagy hogy milyen trukk van a Ryzenben, amit kihasznalva jobb ertekeket lehet kapni. Azt sem irtak meg, hogy ok pontosan milyen értékeket mérnek a sajat szoftverukkel. Persze mindegy is, hiszen ha a kesleltetesre erzekeny szoftverek (pl. 7-Zip es WinRAR) is lassan futnak, akkor valojaban nem mi mérünk hulyeseget, hanem "valami tenyleg van".

[ Szerkesztve ]

(#449) Hencso


Hencso
Ármester

Juj de várom már Ryzen :D :C :C kár hogy a Be qute dark rock pro3 am3+ lefogatása nem lesz jó rá :(

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#450) Ragnar_ válasza MPowerPH (#415) üzenetére


Ragnar_
addikt

Kérdés a felbontás is, minél inkább megy 4K felé a felbontás annál inkább VGA limites lesz a legtöbb játék. Már a 720p vs FHD esetében is van olyan, hogy ami 720p-ben még + 20% az FHD-ban már nincs is.QHD-nál valószínűleg még kevesebb..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.