Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Fred23 válasza sb (#149) üzenetére


Fred23
nagyúr

ITT az alaplapom. Sok B150-esbe lehet 2db VGA-t tenni, viszont a második PCIe 3.0 csak x4 módban működik. Ezzel viszont nem foglalkozik talán senki, mert egy VGA-t használ mindenki egy ilyen lapban. Majd ha lemegy a HHHL-es SSD-k ára, talán jó lesz arra, hogy benyomjunk oda egy ilyet.

Ueda: Megtaláltad talán az egyetlen kivételt! :D Más játékról én nem tudok, ahol számítana. :N

[ Szerkesztve ]

(#152) Ueda válasza HSM (#150) üzenetére


Ueda
senior tag

Ezt nem tudom, de a textúra betöltés másodlagos prioritást élvez az egész játékfolyamat mozgatásához képest. Tehát akár még el is maradhat a textúra betöltése, de attól még a mozgás folyamatos (kell(ene) legyen). Szóval nem vagyok benne biztos, hogy csak erre az egyre lehetne visszavezetni. Konkrétan akcióban, robbanáskor (rakéta) lassult be nagyon.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#153) Fred23 válasza joysefke (#144) üzenetére


Fred23
nagyúr

Érdekes, hogy a DX12 mennyire jót tesz a 7700k-nak! Kell neki, mint egy falat kenyér. :) A több magúak kevesebbet profitálnak belőle. Nehéz kérdés lesz ez az 1600X vs i7-7700.

(#154) Oliverda válasza RexpecT (#93) üzenetére


Oliverda
félisten

+Fred23: Lehet, de célszerű lenne, ha valaki jelentkezne topikgazdának, és akkor könnyen lehetne szerkesztgetni a topikot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#155) #22743424


#22743424
törölt tag

Na az AMD sem tudja, hogy hol van a mi kis országunk.[link]

[ Szerkesztve ]

(#156) Devas válasza #22743424 (#155) üzenetére


Devas
őstag

Nocsak, az X-es procikhoz nem jár gyári hűtő?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#157) HSM válasza Ueda (#152) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg másodlagos... De ha egy rakás adatnak kell ott mennie, az garantáltan megnöveli a válaszidőt a kommunikációban. A memória sávszélességben is létrejöhet szűk keresztmetszet főleg dual DDR3 rendszerek esetén. A robbanások is sokmindent kiválthatnak...

Én amúgy régebben egy i5-4690K-val használtam egy 290-es Radeont 3.0 x16 PCI-E-ben, utána PCI-E 2.0-ban van most és nem vettem észre lassulást a játékokban amit játszom. Leginkább BF4-et játszottam mindkettőn.

(#158) sutyi^ válasza #22743424 (#155) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nem hogy örülnél hogy hozzánk csatolták a horvát tengerpartot. :DDD

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#159) #95462144 válasza joysefke (#144) üzenetére


#95462144
törölt tag

A 6/12 Ryzen nem a 7700k ellenfele lesz szerintem, a jelen helyzet szerint a Ryzen erősebb lesz. De ez is csak a jövő zenéje, mert tudtommal még nem lehet tudni mikor jön az R5 széria csak találgatások vannak.

(#160) #22743424 válasza Devas (#156) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én úgy tudom, hogy lesz olyan változat amihez nem adnak és lesz olyan változat amihez adnak cooler Wraith Max.

[ Szerkesztve ]

(#161) sb válasza Fred23 (#151) üzenetére


sb
veterán

Inkább SSD... de nem is innen indult a sztori. A kolléga konkrétan azt írta, hogy igp-vel jó a B150, dvga-val (1db!) már nem jó a kevés pcie miatt. Ez biztos nem igaz. ;)

(#162) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ez volt mar hogy elvileg magonkent allithato az OC az uj overdrive-ban?

(#163) HavocS válasza Malibutomi (#162) üzenetére


HavocS
senior tag

Redditen már keresgélik a tesztpéldánnyal rendelkezőket, hogy csináljanak OC tesztet 2 illetve 4 tiltott maggal. :-)

(#164) Fred23 válasza sb (#161) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az valóban biztosan nem igaz. Még egy GTX 1080 is szuperül érezné magát egy B150-es lapban; kettő viszont már nem.

Az a PCIe 3.0 vs 2.0 kérdés is érdekes, engem őszintén meglepett, mert anno 775-ös lapomban DDR2-vel, Q8400-zal PCIe 2.0 x8-ba tettem R7 250-et -ami a 7750-re ugye erősen hajaz-, és nem érezem, hogy baj volna. Sajnos viszont nem volt összehasonlítási alapom, nem tudtam volna abban a lapban beállítani a PCIe 3.0-t. :D Netes tesztek alapján viszont egykártyás rendszerekben tökre mindegy, hogy PCIe 2.0 x16 (=PCIe x8) vagy PCIe 3.0 x16. Egy sáv a 2.0-nál 500MB/s-os lehet, 3.0-nál meg 1000MB/s-os, de a legtöbb játéknak elég sávszélt biztosít a 2.0-ás x8 is, nemhogy a 3.0-ás x8! Szóval furcsa számomra.

Rocket6: Pedig a 6/12-es Ryzen-ek lesznek a 7700k reális ellenfelei! A 7700k magasabb órajeleit csak extra magokkal lehet kompenzálni, ami azt eredményezi majd, hogy egyik játék a Ryzen-nek, másik meg a 7700k-nak fekszik. 4/8 esetén a Ryzen nem lesz ellenfele a 7700k-nak, az kizárt! :N

[ Szerkesztve ]

(#165) fuvi válasza Fred23 (#164) üzenetére


fuvi
senior tag

nekem nem egy mai rendszerem van, SLI 2x8 PCIe 2.0-val, alaplapom néha reccsen egyet és ilyenkor csak 2x4 PCIe 2.0 megy vmiért, teljesítmény meg csak kb 4-5%-ot romlik. ha csak 1 kártyát nézek, annyi se

[ Szerkesztve ]

(#166) Fiery


Fiery
veterán

Egy kis erdekesseg... A legujabb Asus Crosshair VI Hero BIOS-ba bekerult egy igen-igen erdekes opcio, Performance Bias neven. A valaszthato opciok kozott van pl. Cinebench R15, Cinebench R11.5, éééés: Aida/Geekbench. Most probalunk infot szerezni arrol, hogy ez mi a rakot befolyasol, mit allitgat at... Valami sotet titok lapul a final retail Ryzenben is, foleg a cache/memoria kapcsan, de egyelore nem tudunk mi sem tobbet. Stay tuned...

[ Szerkesztve ]

(#167) HavocS válasza Fred23 (#164) üzenetére


HavocS
senior tag

Nem igazán. Még egy 4.8-ra húzott FX6300 is kb 30%-kal marad el a 60 FPS-től olyan játékban, ahol az egymagos teljesítmény számítana egy i3-6100-tól, az meg hogy a 7700k 95FPS, egy 1600x meg meg 85FPS lesz mondjuk a Fallout 4-ben ahol eleve 60 FPS-re limitál az engine, vagy egy Grim Dawn-ban, az pont 100%-ban mindegy. Egyrészt 60 Hz-nél többet bíró monitorja nagyon keveseknek van, kompetitív online játékok meg amúgy is bőségesen támogatják a több magot kevés kivétellel. 60 Hz-es frissítéssel 160 FPS-sel játszani, ráadásul jól szénnéfeszelve mindent, a világ legnagyobb baromsága szvsz.

(#168) Omli85 válasza Fiery (#166) üzenetére


Omli85
őstag

:R kíváncsian várjuk a fejleményeket köszi az infót!

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#169) HavocS válasza Fiery (#166) üzenetére


HavocS
senior tag

Az mondjuk cuki hogy ti nem is tudtok róla :D

(#170) Fred23 válasza HavocS (#167) üzenetére


Fred23
nagyúr

CS-ben azért sokan szeretik a 300 körüli fps-t például. ;) A Ryzen 4/8 szerintem csalódás lesz annak, aki 7700k vagy 7700 teljesítményt várna; másrészt abban igazad lehet, hogy sok játékban meg az i5-ök fölött lehet. Tippelgetni persze mindenkinek szabad, az én tippem az, hogy az R5 1600X fogja verni az i7-7700k-t a számomra fontosabb játékokban, és az R5 1500 maximum az i7-7700 ellen lesz megfelelő. 4/8-cas Ryzen-ektől én nem várok Kaby i7-es teljesítményt. Te akkor ugye 1400X-re vagy 1300-ra utazol? :D

Fiery: Valamiért az NVIDIA FX szériája ugrott be erről, meg a 3DMarkt2003, szóval így elsőre számomra nem szimpatikus, de persze mivel nem tudni, mit is takar pontosan, még akár jó is lehet.

Remusz911: Az i7-7700k 4,4-4,5GHz, a legjobb 4/8-cas Ryzen 3,5-3,9. Ha pedig van tuning, akkor az se a Ryzen-nek kedvez. Még ha picivel erősebb lenne is a Ryzen IPC-je, az órajelbeli eltérés szerintem túl nagy, nem behozható. :N

[ Szerkesztve ]

(#171) Remus389 válasza Fred23 (#170) üzenetére


Remus389
veterán

Remusz911: Az i7-7700k 4,4-4,5GHz, a legjobb 4/8-cas Ryzen 3,5-3,9. Ha pedig van tuning, akkor az se a Ryzen-nek kedvez. Még ha picivel erősebb lenne is a Ryzen IPC-je, az órajelbeli eltérés szerintem túl nagy, nem behozható.

Pedig sokkal többet nem megy a Kaby lake sem, PH-s teszt szerint 4,8 és 5 ghz-et értek el, de ehhez már 1.4 volt kellett.

Én szerintem a 4 magos Ryzenek fogják hozni a Kaby Lake szintjét tunningban, vagy csak egész minimálisan gyengébb, de az már nem is igazán számít.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#172) Fred23 válasza Fred23 (#170) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elírtam, a 7700k 4,2-4,5Ghz. A sima 7700 viszont "csak" 3,6-4,2. Szerintem erősebb lesz az 1400X-nél még az is, de persze ott már talán nem lesz nagy a difi valóban.

Remusz911: Akkor érthető a vélekedésed; szerintem a Ryzen-ben nagyon kevés tuningpotenciál lesz, de ne legyen igazam!

[ Szerkesztve ]

(#173) Fiery válasza HavocS (#169) üzenetére


Fiery
veterán

Nem csodalkoznek rajta, ha kiderulne, a Cinebench es Geekbench stabja sem tudna errol :F

(#174) Remus389 válasza Fred23 (#172) üzenetére


Remus389
veterán

A Kaby Lake egy régi generáció teljesen agyoncsiszolt, kipolírozott változata.

A Zen viszont egy új generáció első szárnypróbálgatásai.

Érdemesebb lesz AM4-es alaplapot venni egy négymagos Zen-el, hisz lesznek új steppingek amik jobban bírják a tunningot, 8 magost is lehet bele ha már eljött az ideje, sőt kis szerencsével a 7nm Zen+ is bele fog menni.

Szóval okosabb döntés már AM4-re építeni, hisz szép jövő előtt áll, még akkor is ha jelen állapotában esetleg minimálisan elmarad a Kaby Lake-től (tunningban), de ez nem is biztos.

Remusz911: Akkor érthető a vélekedésed; szerintem a Ryzen-ben nagyon kevés tuningpotenciál lesz, de ne legyen igazam!

Valahol félúton kéne megállapodni, a 4.4-4.5 Ghz szerintem meglesz léggel, a most kijövő 4mags procik. Fél év múlva meg mégjobbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#175) HavocS válasza Fred23 (#170) üzenetére


HavocS
senior tag

Jó, a Source engine az egyik ami totálisan telibexarja a multithreadinget, mondjuk ez a 300 FPS pont fizikai alap nélküli hepp, a monitor képfrissítésének és a szerver tickrate-jének megfelelőt érdemes beállítani, és akkor se tearing, se lag nincs. Aki ennek ellenére ragaszkodik a 300+ FPS-hez, az majd vesz egy 4 szálas i5-7600k-t ugyanannyiért mint amennyiért egy 12 szálas R5 1500-at megkap.

(#176) Depression válasza Fiery (#166) üzenetére


Depression
veterán

Volkswagen után szabadon? :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#177) subaruwrc válasza Fiery (#166) üzenetére


subaruwrc
félisten

3dmark legacy tweak létezik az intelnél is z97 óta,ott se tudni pontosan mit állít ( én legalábbis nem tudom )

(#179) sb válasza Fiery (#166) üzenetére


sb
veterán

Ez aggasztó kissé.

(#180) Szeszkazán válasza sb (#179) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Nem feltétlenül, az is előfordulhat a valóságban és a játékokban egy átlag user nem fog látni érezni semmit ezekből.

(#181) Oliverda válasza Fiery (#166) üzenetére


Oliverda
félisten

Tippre az energiagazdálkodással lehet játszani, két CCX-nél nem mindegy, hogy egy vagy kettő az aktív, az egyiket teljesen lekapcsolva nőhet a még rendelkezésre álló TDP, így magasabbra emelhető az aktív CCX órajele.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#182) Jack@l válasza Fiery (#166) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor azt hiszem azoknak oldalaknak a benchmarkjait egy kérdőjellel kell kezelni, akik ilyen lapot kaptak.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#183) Oliverda válasza Jack@l (#182) üzenetére


Oliverda
félisten

A végén pedig majd kiderül, hogy a kupak alatt valójában Broadwell-E van átnevezve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#184) apatyas válasza Oliverda (#183) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nálad is péntek van már, úgy látom.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#185) Fiery


Fiery
veterán

Kozben jonnek hozzank az infok mindenfele review site-oktol... Oriasi a fejetlenseg, oriasi a kavarodas, bugosak a BIOS-ok (amiket fejvesztve javitanak az alaplap gyartok), es a cache/memoria problemak nem csak az AIDA64-ben jelentkeznek (ahogy azt sejteni lehetett ugyebar...), hanem pl. a jatekok is lassabban futnak miatta. Jott egy komplett AIDA64 benchmark eredmeny lista is, ami kikapcsolt turboval keszult ugyan, de -- a memoria kesleltetest leszamitva -- igy is nagyon szep szamokat mutat.

(#186) Weareus


Weareus
addikt

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#187) RexpecT válasza Fiery (#185) üzenetére


RexpecT
addikt

Már csak emaitt is érdemes lesz kivárni a vásárlással, 1-2 hónap kell, mire kijavítják ezeket a hibákat.

(#188) HavocS válasza Fiery (#185) üzenetére


HavocS
senior tag

R5 1500-ra pályáztam eredetileg, aztán látva hogy csak május körül várható elkezdtem gondolkodni egy R7-1700-ban... De ezt látva lehet jobb lesz megvárni a májust amíg kiforrja magát a dolog.

(#189) kretenallat válasza RexpecT (#187) üzenetére


kretenallat
senior tag

mindig van egy sweet spot, amikor érdemes vásárolni, csak nehéz belőni, hogy mikor. nekem erről az msi gaming x r480 jut eszembe, amit nem tudtam venni akkor, amikor akartam, csak overclockersről kb+80 euróért volt elérhető ténylegesen (Írország)... na annyiért meg nem kellett. de mindent összevetve is érdemes várni a vásárlással, nem éri meg az idegeskedést.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#190) Oliverda válasza Fiery (#185) üzenetére


Oliverda
félisten

Same old shit, az alaplapgyártók akkor sem tudnak normális BIOS-okat összerakni, ha fél évük van rá. Pláne most, hogy már fontosabb a LED-ek és fém díszítés megtervezése, mint a megbízható működés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#191) tailor74 válasza Fiery (#185) üzenetére


tailor74
őstag

Na, ez a két dolog pont elég is, hogy kivárjon az ember pár hónapot a vásárlással. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#192) Fiery


Fiery
veterán

A legujabb teoria szerint a CCX <-> CCX interkommunikacio rohadt lassu, ezert szenved a Ryzen a cache/memoria latency benchmarkokban, az adat tomoritesi benchmarkokban (pl. 7-Zip, WinRAR) es bizonyos mertekig a jatekokban. Kerdes, hogy ezt lehet-e valamilyen BIOS-os workarounddal javitani...

Az egy szalas benchmarkokban, valamint a tobb szalu de szalankent fuggetlen adatokkal dolgozo benchmarkokban pedig nagyon gyors a cucc. Sz'al vegyes a kep egyelore, de mindenkepp biztato a proci :)

[ Szerkesztve ]

(#193) HavocS


HavocS
senior tag

Gibbo a RAM támogatásról:

I’ve decided to provide some recommendations on DDR4 limitations concerning AM4 currently.

As it stands the AMD code has restricted RAM tuning options which means many RAM kits at launch will not be compatible. This is the same for our competitors also. What we recommend is the following: If fully populating a system with 4 DIMMs (2DPC), use memory up to a max of 2400MHz. If using 1DPC (2 DIMMs) ensure they are installed in A2/B2 and use memory up to max of 3200MHz.

The indication I have received from HQ is that AMD has focused all their efforts on CPU performance so far and will release updated code in 1~2 months when we expect improved DDR4 compatibility and performance." In short if filling all 4 DIMM's set your speed to 2400MHz and work up from there. If using 2 DIMM's put them in the A2/B2 slots and a max of 3200MHz should be possible.

In our testing only the Crosshair board achieved 3000-3200MHz, the others were in the 2400-2666MHz range.

BIOS updates will come!

TL;DR: 2 stick mehet 3-3.2 GHz-en is megfelelő lapban, 4 sticknél 2400 a max. Illetve olcsóbb lapban eleve 2400-2666-nál megállt a dolog.
Mondjuk ez a legkisebb gond, max beállítja a 3200@CL15 ramot az ember 2400@CL13-ra és még lehet hogy jobban is járt.

(#194) HSM válasza Fiery (#192) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ehhez nem BIOS workaround fog kelleni, hanem OS optimalizálás (ütemező), hogy ne kergesse körbe a CCX-ek között a folyamatokat, hanem maradjanak azok lehetőleg CCX-en belül. Illetve a programok részéről is érdemes lehet erre optimalizálni az affinitások kiosztásakor.

(#195) Fiery válasza HSM (#194) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, talan ez segithet. Mondjuk fura, hogy csak most jott erre ra az AMD :) Persze ha idoben kuldenek mindenkinek procit, talan hamarabb kibukott volna ez a problema...

A CCX-eket kozelebbrol megnezve egyebkent ugy is lehet ertelmezni a diagramot, mint ha a CCX-ek kizarolag a relative lassu fabricon keresztul lennenek csak osszehuzalozva. Ez megmagyarazna azt, hogy miert lassu a 16 megas L3 egyik szeletebol a masik szeletbe "atnyulni". De ha a fabric tenyleg ennyire lassu, akkor tulajdonkeppen ez majdnem olyan architektura, mintha 2 db 4 magos, 8 MB L3 cache-es processzor lenne egy alaplapba de 2 kulon CPU foglalatba dugva :)

(#196) HavocS válasza HSM (#194) üzenetére


HavocS
senior tag

Akkor kb meg is van hogyan lesz Win 7 alatt elkaszálva a Ryzen.

(#197) velizare válasza HavocS (#196) üzenetére


velizare
nagyúr

nincs support win7re, örülj, hogy működik. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#198) HavocS válasza velizare (#197) üzenetére


HavocS
senior tag

Na ezt mondom, optimális esetben olyan iszonyat nagy support nem is kellett volna egy processzorhoz, - 5% teljesítményért sokan (én biztos) maradtak volna a win7-nél. Ezt viszont valahogy tényleg orvosolni kell, ami Win 7 alatt nem fog megtörténni.

(#199) HSM válasza Fiery (#195) üzenetére


HSM
félisten

Eléggé várható volt pedig a CCX infókból, hogy ez lesz, 2db négymagos proci okosan összedrózotva. Szerintem alapvetően nincs ezzel baj. Ami kérdés, mennyire lesz ténylegesen gyors/lassú a fabric, vagy bármi, ami összeköti a két CCX-et. :K

Gondold végig, alapból értelme se lett volna CCX-et mint fogalmat létrehozni, ha minden mag egyenlően férne hozzá a teljes L3-hoz. ;)

Azért sokkal komolyabb ez, mint két foglalat, szvsz azért csak gyorsabb így magon belül, mint külön tokban összekötni, illetve így a memóriavezérlőhöz is egyformán közel van a két CCX.

Az ütemezőhöz amúgy kérdés, mennyire fog kedvvel hozzányúlni a Microsoft, a Bulldozer ütemező optimalizációját sem kapkodták el.

(#198) HavocS: Azért ekkora drámát szerintem nem fog ez okozni win7-en sem, úgyértem, ott is erős procinak fog számítani, a limitációjával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#200) Jack@l válasza HSM (#194) üzenetére


Jack@l
veterán

Same old story mint az fx-nél. Ha majd jön az új windows service pack fél év múlva, akkor mennyire jó lesz.
Erre senki se fog figyelni a fejlesztők közül, kivéve ha amd kifejezetten megbízza őket.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.