Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5032) Kreon21 válasza BeZol (#5013) üzenetére


Kreon21
csendes tag

BeZol!!!
Köszi a részletes tájékoztatást. Szóval megvan a koncepció, csak nem úgy, ahogy én elképzeltem. :D
Én nemrég vettem házat és tápot már arra tekintettel, hogy hamarosan Ryzen lesz a gépben. Egy Phanteks Eclipse P400S Tempered Glass Edition-re esett a választásom, mert itt nem zavar be semmi a levegőnek. Az SSD és HDD egyaránt a takarólemez alatt van, így (majdnem) egyenesen átküldöm a házon a levegőt. :-)
Nálam a Cooler Master Hyper 212 Evo dolgozik a processzoron, azt szerencsére be tudtam fordítani irányba. Ezt a hűtőt tervezem feltenni majd a Ryzenre is, a procit, alaplapot és a ramokat meg a gyári hűtővel együtt passzolom anyáméknak. Mivel tuningolni nem áll szándékomban, ezért remélem, hogy jó lesz a CM hűtő a Ryzennek, mert a jelenlegi Phenom processzort játék alatt is kb. 55 fokig hűti...
Alaplapra én sem költenék 90.000 Ft-ot. Azt néztem (árukereső, AM4 ), hogy a B350-es lapok elvileg jók lennének, de csak az AsRock adja meg, hogy hány fázisos VRM-et használnak. Ők viszont nagyon válogatósak. Az AsRock alaplapok honlapján a kompatibilis RAM-ok listájában csak néhány 3000-3200 Mhz-es található, azokat pedig rendszerint nem lehet kapni nálunk, vagy csak nagyon borsos áron... :(((
Procira viszont szívesebben áldoznék, mert nem szeretnék egyhamar újra gépet építeni. Inkább annyi kakaó legyen benne, ami elég vagy 5-10 évre. Ezért az én kiszemeltem az R5 1600X lenne.
Vagyis én másik irányból közelítem a témát: B350-es alaplap (csak tudnám, melyiknek mennyi VRM-je van), 16-32 GB RAM a gyorsabbik fajtából és mellé egy 1600X a CM hűtővel. Ház, táp, ssd adott. Még talán egy nagyobb HDD kellene a jelenlegi 320 GB-osnál. Aztán majd 3-4 év múlva teszek be egy izmosabb VGA-t a jelenlegi RX 470 helyére, és megvagyok vagy 10 évre. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.