Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) tomic válasza Feriboy2 (#798) üzenetére


tomic
addikt

Így már értem. :R Köszi mindkettötöknek.
Tehát akkor egy ilyennel bőven ellennék egy 2200-2400G procival.

Ami még érdekelne az a ram. Jelenleg egy G.Skill 2800mhz 1.2v kittem van. Ez megfelel,mármint az 1.2v?

(#802) OutSider17 válasza Vartanus (#800) üzenetére


OutSider17
senior tag

Dehogy!
A telefonom képzeli magát túl okosnak néha. :D :B

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#803) S. Szabi válasza tomic (#801) üzenetére


S. Szabi
őstag

Summit Ridge topikban pont most szidják a Gigabyte lapokat, azt írják mostanában nagyon megbizhatatlanok, inkább az msi. Kérdés, hogy ez Mini-ITX-re is érvényes e.

Milyen házba fog kerülni? Nem gondolod meg inkább a M-ATX-et? :)

[ Szerkesztve ]

(#804) Vartanus válasza tomic (#801) üzenetére


Vartanus
őstag

Alzán volt egy tesz ott igen jókat mondtak erről a deszkáról, bár bennem van némi tartás, ha úgy tetszik előítélet a Giga márkával kapcsolatosan(olvastam már sok helyen Gagyibájtnak), de ez saját véleményem, vedd meg ha nem válik be és neten vásárolsz 14napig minden ok nélkül elállhatsz a vásárlástól.

Egyébként ha megveszed érdemes majd a hűtőbordákra direkt légáramlatot biztosítani, mert kicsi a borda és a VRM nehogy throttling legyen folyton vagy főtt deszka :)

Ram megfelel sőt talán az is lehet tudod húzni 2933-ra, vagy ha über mázlis vagy 3200-ra is, a G.Skill-ek igen jók.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#805) tomic


tomic
addikt

Jelenleg is Gigabyte van hasznàlatban. Igaz Intel H270 Wifi de egy rossz szavam nincs rà. Semmilyen anomàliába nem futottam be vele.
A házam egy Antec Isk 600 mini. Nem egy szellőzés bajnok hàz,de jelen konfigommal(g4600+rx570) éppen elvan. Viszont csak mini itx fogad.

470 sorozatú lapokat lehet érdemes lenne még megvàrni. Ha 1 hónapon belül érkeznének talàn érdemes lehetne.

Mivel nem volt amd soha és nem is követtem őket nagyjàból lehet tudni itt meddig tart ki egy új deszka? Am4 ha jól tudom nem mai foglalat. Van erről valami infótok?

[ Szerkesztve ]

(#806) Vartanus válasza tomic (#805) üzenetére


Vartanus
őstag

Az AM4(relatív friss,.pláne a még forgalomban lévő 8éves AM3+hoz képest) tavaly ilyenkor debütált és jelenlegi infó szerint 2020-ig tervez vele az AMD.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#807) hackeeeee válasza OutSider17 (#790) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy a gpu csuklott meg benne..

Tudsz szerezni valami lófütty pci-e vga-t? Ha azzal indulna, akkor egyértelmű a dolog. Mondjuk, így is elég gyanús, sajnos.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#808) S. Szabi válasza tomic (#805) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ahogy a kolléga is írja, igencsak "mai" foglalatnak számít :)

Én is szemeztem a kisebbik ISK 600-al, de végül inkább a nagyobbik lett, a 600M és M-ATX-es lappal. Ez is elég kicsi, de sokkal jobban elférni benne, elég jó az elrendezése, nem fől meg benne semmi.

[ Szerkesztve ]

(#809) tomic válasza S. Szabi (#808) üzenetére


tomic
addikt

Làtszik nem vàgom az amd-t....
Ha még 2 évig használni fogjàk akkor mindenképp megvàrom a 400 szériàt.

Hàz választásnàl nem sok választàsom volt. A meglévő polcba be kellett férnie. Magassàg adott volt,îgy ez lett a befutó.
Amúgy ez sem vészes,vga 74, proci meg 43 fokos max.

(#810) solfilo válasza Nimda (#783) üzenetére


solfilo
veterán

Szuper, jó hír hogy az XMP profil is simán megy! :)
Szerintem nem nagyon kell állítgatni a dolgokat, gondolom úgy van beállítva gyárilag, hogy stabil legyen.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#811) OutSider17 válasza hackeeeee (#807) üzenetére


OutSider17
senior tag

Persze tudok.
De még mindig az ssd-re gyanakszom mivel utánna van kép és az ssd-t semmi nem.látja. Az ssd-n kívül még van benne 2darab sima vinyó is.

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#812) hackeeeee válasza OutSider17 (#811) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

M2 van benne?

Ha nem is.. So egyszerű, ha lehúzol mindent, akkor minden oké, és ha visszamegy az ssd, akkor megáll az élet?

Véleményem szubjektív...

(#813) OutSider17 válasza hackeeeee (#812) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nem. Sima sata3-as az ssd is.
Hát ugyebár megvan a boot sorrend adva és mivel nem látja az ssd-t így elkezdi a csatlakoztatott eszközöket vizsgálni. Amíg ezeket ellenőrzi addig világít a VGA Debug led. Amikor feldobja a bios képet onnantól kezdve már nem világít egyik led sem a debug részen. Ebből is gondolom hogy az ssd miatt világít a vga debug led. De amint megjön az új ssd ki próbálom és írok ha nem oldódott meg ezzel a probléma.
Hát kicsit megijedtem hogy meghalt az igp pedig semmi olyat nem csináltam vele. De úgy tippelem hogy csak az ssd miatt világít a led. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#814) OutSider17 válasza OutSider17 (#813) üzenetére


OutSider17
senior tag

Egy videó hogy mit csinál ha lehúzom az ssd-t és el indítom.
A windows telepítést azért dobja fel mert megpróbáltam új partíciót csinálni a winchesteren formázás nélkül, de sajnos nem sikerült így várok az ssd-re.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#815) hackeeeee válasza OutSider17 (#813) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így, hogy elindul, így már oké, így viszont valszeg igen, az SSD fáradt el. :(

Véleményem szubjektív...

(#816) OutSider17 válasza hackeeeee (#815) üzenetére


OutSider17
senior tag

Reménykedem benne hogy az új ssd megoldja a problémát. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#817) hackeeeee válasza OutSider17 (#816) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A látottak alapján valszeg igen.

Véleményem szubjektív...

(#818) carr


carr
őstag

Skacok! Nézegettem, de nem találtam releváns infót. Kissé tanácstalan vagyok.
Vettem egy asrock alaplapot, és egy 2x4 gb crosair vengeance 2400 C14 kit-et. (gyári oldalt nem találtam)
A dobozán "supports intel" szerepel, de erősítsétek meg, hogy nem lesz baj, ha egy ryzen5 1600al szeretném használni (sima, nem az X-es)
Köszönöm.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#819) Feriboy2 válasza carr (#818) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

ha nem hibás a ram akkor tuti menni fog. az lehet még hogy nem fog menni csak 2133 mhz-en. de elindulni működni tuti fog

(#820) Nimda


Nimda
addikt

Ez jó eredménynek számít ennél a procinál:

(#821) hokuszpk válasza carr (#818) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

2400 jedec szabvany, cpu hivatalos support 2666 -ig van, jonak kell lennie.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#822) Nimda válasza Nimda (#820) üzenetére


Nimda
addikt

Ez kérdés akart lenni, ha valaki tudja pls. írjon, nem találtam összehasonlítást. :)

(#823) hokuszpk válasza Nimda (#822) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

saccperja. nalam az 1700-as 3.7Ghz -n 1650 koruli pontot kap.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#824) Naturalist válasza Nimda (#822) üzenetére


Naturalist
tag

Jó. Nekem R5 1600 3.6GHz 1200 körül jön ki. R7 1700 1600 környékén szokott ugyanezen sebességen.

8 szál 800
12 szál 1200
16 szál 1600

(#825) lsc


lsc
nagyúr

Nyűg 2.0: Ez [link] volt az alap, majd gondolt egyet és megjavult. Tegnap kihúztam a tv hdmi-jét, rögtön nem tudtam játszani, eldobálta a képet. Betettem egy másik hdmi kábelt /csak a lapra, a másik fele szabadon volt/, úgy is rossz volt.
Ma reggel visszakerült a tv a hdmi-re, tökéletesen megy. Ötletem sincs.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#826) Sub-ZeRo válasza lsc (#825) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Új driver van fent? Mert most megjelent egy új verzió.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#827) lsc válasza Sub-ZeRo (#826) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem, drivert nem váltottam. Egyébként hol van új, én még azt a 2. havit látom csak.

Az élet kegyetlen .

(#828) solfilo válasza lsc (#827) üzenetére


solfilo
veterán

Amd oldalán nem látni új drivert, ugyan az az oldal jön be Ravent kiválasztva. Összeszedhetnék már magukat.

solfilo

(#829) lsc válasza solfilo (#828) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, ezt találtam én is.

Az élet kegyetlen .

(#830) GeneraL_XTX válasza solfilo (#828) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

azért vicc, hogy sehol semmi. :(((

(#831) Sub-ZeRo válasza lsc (#827) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bocsi. Nektek apu van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#832) Mercutio_ válasza lsc (#825) üzenetére


Mercutio_
félisten

Menet közben húztad ki?
Lehet az valami elektromos zavart generált.
Másik tipp, ha kikapcsolt állapotban, hogy a lap érzékeli a változást, de nem tudja lekezelni, vagy csak újabb újraindítás után :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#833) lsc válasza Mercutio_ (#832) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért hülyének ne nézz, ki volt kapcsolva minden. A lap egyébként hülye, mint írtam ha két monitor van bedugva /monitor dvi-hdmi kábel, tv hdmi/ akkor bioszba nem tudok belépni, amíg a win 10 "jelszóképernyő" meg nem jelenik jel sincs a monitoron. Ha csak a dvi hdmi monitor van akkor minden OK.

Az élet kegyetlen .

(#834) Feriboy2 válasza lsc (#833) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

a biosba ilyenkor szerintem azért nem tudsz belépni, mert a tv-re menne a bios képe, de azt a (valszeg alacsony) felbontást nem tudja kezelni/megjeleníteni a tv. ilyen hibával már találkoztam. ez nem a lap hibája, hanem a tévéé.

[ Szerkesztve ]

(#835) Mercutio_ válasza lsc (#833) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem néztelek, csak próbáltam minden eshetőséget figyelembe venni:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#836) lsc válasza Feriboy2 (#834) üzenetére


lsc
nagyúr

Klónozva van a kép, az is full hd felbontás.

Az élet kegyetlen .

(#837) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
Van valamilyen ajánlott ram?

(#838) lsc válasza Damateo (#837) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam ez [link] most 3200-on megy az adataimnál lévő lapban.

Az élet kegyetlen .

(#839) Damateo válasza lsc (#838) üzenetére


Damateo
aktív tag

Én is néztem ezeket. MSI Mortar laphoz keresk valamit. Van ennél jobb lap jelenleg?
Lehet hogy első körben csak 8GB RAM kerül a gépbe.

(#840) paperboy


paperboy
senior tag

(#841) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

ASUS B350-PLUS-hoz is jött tegnap új, nem béta BIOS:
Version 3806 - 2018/03/27 7.95 MBytes :C

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#842) lsc válasza FalconKnight (#841) üzenetére


lsc
nagyúr

Megvárom mik a tapasztalatok vele.

Az élet kegyetlen .

(#843) tomic


tomic
addikt

Véleményetek szerint egy passzív hűtésű ház elboldogul egy 2400G procival?

(#844) Jinxb1rd válasza FalconKnight (#841) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Asrockhoz is jöhetne már még egy frissítés. :(( Egy új vga driver meg főleg, mióta megvan, nem frissítették vagy csak én vagyok helikopter?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#845) paperboy válasza Jinxb1rd (#844) üzenetére


paperboy
senior tag

Így igaz driver jöhetne...

(#846) OutSider17


OutSider17
senior tag

Végre ismét jó a "szekér"! :DD
SSD hiba miatt kaptam csak instant szívinfarktust. XD

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#847) Mercutio_ válasza FalconKnight (#841) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennek mi az előnye?

Jinxb1rd: 2x00G procikban lévő IGP-k driverére gondoltok? Mennyire bevált, stabil a driver, milyen gyakran várható(?) frissítés?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#848) solfilo válasza Mercutio_ (#847) üzenetére


solfilo
veterán

Ha Kaveriből indulok ki, ahhoz rendszeresen jön új driver, Adrenalint is megkapta, annak a DX9 miatti foltozását is megkapta, stb. 2x00GAPU-khoz meg csak egy kiadáskori driver van, ami még Adrenalin előtti, hiába 2018. februári.

Szóval illene Ravenhez is support az aktuális driverekben, de valamiért még nincs. :(

solfilo

(#849) Mercutio_ válasza solfilo (#848) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ciki :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#850) Fred23


Fred23
nagyúr

Az A320-as chipsetes lapoknál is írnak olyat, hogy "DDR4 Memory 1866/2133/2400/2667/2933(OC)/3200(OC) Mhz", ebből kiindulva ugye az XMP profilt az is támogatja?

Lehet, kipróbálok majd egy 2200G-t, de még nem biztos. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.