Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) SyMbioTe válasza OutSider17 (#898) üzenetére

Tiszteletem! :))

(#899) zsoika
No, a PUBG nem egy egyszerű történet. Amennyire tudom borzasztóan van optimalizálva, oda szerintem vérszegény az iGPU, viszopnt a játékkal én sem játszom.
És proci szinten nem árt a 4fizikai mag neki. Én szerintem kérdezz be a PUBG topikba, hátha van valakinek 2200G vagy 2400G-je, ha szerencséd van, akkor tudsz tapasztalati infót gyűjteni. :)

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#902) OutSider17 válasza zsoika (#899) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát azt pont nem tudom neked megnézni mivel nem kedvelem sajnos azt a játékot, de nem hinném hogy medium beállításon gondot okoznak akár a 2200G-nek is.
Nekem mint említettem a BF medium beállításokkal megy szépen 35-40 Fps-el. És bizony a BF1-nek elég combos gépigénye van! :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#903) OutSider17


OutSider17
senior tag

Hát nem is tudom.....
Itt láthatod hogy miért ajánlottabb például a 2x4GB mint inkább az 1x8GB!
De szerintem ez egy elfogadható kezdés. Főleg hogy idővel ami hamarosan elérkezik, jön az új GTX széria. Ez álltal rengeteg eladó vga lesz ismét az aprón. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#904) zsoika válasza füles_ (#900) üzenetére


zsoika
addikt

"Ez egy ördögi kör amúgy, mert ha megveszed a Pentiumot és mellé a GTX 1050Ti-t, akkor meg a procit kell viszonylag rövid időn belül lecserélned, ha CPU intenzív játékokkal tervezel játszani. :D Nem azt mondom, hogy rossz proci a 4 szálas Penya, de az új játékok bizony felzabálják akkor is, ha csak egy 1050Ti van mellette."

Igen , ezért is van a körben a i3 8100 is. Az is 30eFt ba kerül,de ahhoz azonnal kell egy dVGA.
Míg a 2200G is 30eFt, de iGPU-is használható egy darabig.....ezért tetszett meg a Ryzen.
Szóval valószínűleg a Ryzen marad az új VGA árak miatt.
Akkor már csak azt kell eldönteni ,hogy később 1050Ti vagy 1060 legyen benne.
Na ezt is velük kell megbeszélnem, mert egyszer ott a 20eFt 2200-2400 között és az akkori 1050Ti-1060 6Gb közti ár.

Köszönöm mindannyiótoknak! :R
Jó kis agyalás volt ;)

[ Szerkesztve ]

(#905) OutSider17 válasza zsoika (#904) üzenetére


OutSider17
senior tag

Igazán nincs mit! Ha kérdésed van bátran kérdezz. Amiben tudunk segítünk. :)
Szerintem ha áldásukat adják a használt vga-ra akkor majd nézz aprón egy használt 3GB-os 1060-ast.
Lesznek még hamarosan jó árban garanciás 1060-ak eladó sorban. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#906) solfilo válasza zsoika (#893) üzenetére


solfilo
veterán

mod: most látom megint nem lapoztam. Mindegy, most már itt hagyom. :)

Hogy hogy csak kicsit kerül többe?

G4560 - 16k
legolcsóbb GTX 1050Ti ugyanebben a boltban - 61k

Ez 76k vs 49k, az 50% felár és prociban sehol sincs a Pentium.

Amúgy némely játéknál már most kevés a G4560. Ipon tesztben nézték G4560 + GT 1030 és 2200G + GT 1030-at is.
A legtöbb játékban kb egy kategória a kettő, de néha nagyon elhúz a 2200G.


[ Szerkesztve ]

solfilo

(#907) consono válasza zsoika (#904) üzenetére


consono
nagyúr

Az i3-8100-hoz van már olcsó lap? Mert ugye az csak új chipsetesben megy...

"In God we trust. All others must bring data"

(#908) SyMbioTe válasza consono (#907) üzenetére

Még csak Z370 van sajnos :(...

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#909) Mercutio_ válasza SyMbioTe (#908) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már kezdenek jönni, mITX ami nekezebben beszerezhető és drágább osztrákoknál felbukkant, sőt most nézem, hogy alza is listázza őket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#910) Plague666 válasza Mercutio_ (#909) üzenetére


Plague666
tag

Asus már iponon is van de túlárazottak legalább egy ötössel. Alzán meg már kb a valós áruk van de a leírás google fordító.

(#911) zsoika válasza consono (#907) üzenetére


zsoika
addikt

Arra még várni kell egy kicsit (pl.B360) de egy barátom szerint csak a Z-s lapok a megbízhatóak.
Szerintem semmi értelme Z-set venni ha nincs tuning (k-s proci)....mondjuk nekem a sima i7 3770 még tuningolható valamennyire Z77-es lappal , ezért is van nekem az.
Az összes mag 4,1-en fut és nem a turbóra gondolok.
Én csak BF3-al szoktam játszani 2560x1080 75Hz és 100-120fps között ingázik a legnagyobb 64-es pályákon is(1060 6GB).....a proci meg 50% körül teker.

[ Szerkesztve ]

(#912) palfitom válasza consono (#907) üzenetére


palfitom
félisten

Alzán van már készlet bőven.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#913) Damateo válasza palfitom (#912) üzenetére


Damateo
aktív tag

AMD-s processzoroknak érdemes megvárni az új lapokat, vagy a régi processzornak nem hozz semmi extrát?

[ Szerkesztve ]

(#914) AxBattler válasza palfitom (#912) üzenetére


AxBattler
félisten

Wow, tényleg van kínálat! :K
Jó kis kompakt, budget deszka ez a Giga B360M-HD3, az MSI B360M Mortar meg dulván jól fel van szerelve, főleg ezen az áron!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#915) palfitom válasza Damateo (#913) üzenetére


palfitom
félisten

Nincs még az új lapokról infó, ezért passz.
Intelnél, a Z170 és Z270 között volt teljesítménybeli különbség (persze minimális), holott szinte mindenhonnan csak azt lehetett hallani, hogy az csak egy átcímkézett, túlárazott Z170...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#916) palfitom válasza AxBattler (#914) üzenetére


palfitom
félisten

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#917) consono válasza palfitom (#912) üzenetére


consono
nagyúr

Ezek tényleg jó árban vannak már, sokáig én is i3-8100-ban gondolkodtam a kölöknek, de csak Ryzen 5 2400G lett belőle :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#918) palfitom válasza consono (#917) üzenetére


palfitom
félisten

...és remélem ezek "nyitó"-árak, s fog még csökkenni!

Jó az a 2400G, nem jártál rosszul!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#919) tomic


tomic
addikt

Ryzen 2400G procihoz olvastam,hogy elkél a gyors ram főleg ha az IGP tudását akarom kihasználni.Minimum 3000mhz ramokat ajánlottak.
A kérdésem az lenne,hogy ezeknél a prociknál az órajel számít inkább vagy az időzítés?

(#920) consono válasza tomic (#919) üzenetére


consono
nagyúr

Úgy emlékszem ebben az esetben az órajel a fontosabb a memória sávszélesség miatt (az IGP-nek nincs ugye dedikált memóriája). Voltak tesztek, ahol pont ezt nézték és a sebességgel közel lineárisan változott a játékok beli teljesítmény.

szerk.: meg is találtam! https://www.youtube.com/watch?v=d04ysw9qH8Y

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#921) zsoika válasza consono (#920) üzenetére


zsoika
addikt

Persze hogy nincs....az alaplapról veszi el BIOS-ban kell beállítani mennyit.

Engem inkább az érdekel hogy van e RAM-oknál feszültség megkötés itt a Ryzen -nél vagy az Intel új platformján?

(#922) OutSider17 válasza zsoika (#921) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Feszültség megkötés alatt mit értesz pontosabban? :D
Én úgy tudom hogy 1.35 voltig ajánlott beállítani nekik a maximum feszültséget. (Ha erre gondoltál.)
De például nekem a HyperX 1.25 volttal megy 2933Mhz-et (2400Mhz-es ramok egyébként.) :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#923) zsoika válasza OutSider17 (#922) üzenetére


zsoika
addikt

Mint régen az Ivy Intelnél a 1,5V és csak mókolással tudta a 1,65V-ot?

(#924) Mercutio_ válasza zsoika (#923) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ami ha jól rémlik hosszú távon ki is nyírta a ramokat? :U

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#925) zsoika válasza Mercutio_ (#924) üzenetére


zsoika
addikt

Nem tudom ...Én direkt 1,5V -os RAM-okat vettem , így nem kellett piszkálni a BIOS-ban a memória vezérlő feszt.

[ Szerkesztve ]

(#926) OutSider17 válasza zsoika (#923) üzenetére


OutSider17
senior tag

Sajnos nem hallottam ez idáig erről. :D
De itt 1.34 volt főlött is adhatsz feszt neki, csak félő hogy gyorsan elfog szállni sajna.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#927) solfilo


solfilo
veterán

Próbálta már valaki a 2200G/2400G procijával a Dragon Age: Inquisitiont?
Ha igen, hogy megy? :)

solfilo

(#928) Mercutio_ válasza solfilo (#927) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gugli....?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#929) zsoika válasza zsoika (#921) üzenetére


zsoika
addikt

A coffee összefoglalóban benne van hogy az új intel platformon már nem kell figyelni a ram feszültségre .....és itt?

[ Szerkesztve ]

(#930) solfilo válasza Mercutio_ (#928) üzenetére


solfilo
veterán

Jogos, valójában a 2400G-re lennék kíváncsi, csak 2200G eredményeket találtam.

solfilo

(#931) sb válasza AxBattler (#914) üzenetére


sb
veterán

Öhh. Kíváncsiságból ránéztem a Mortarra, Type-C, DP... egész biztató. Aztán megláttam a hátulra kilógatott 4db USB 2.0-át. Ahhoz azért pofa kell.

ON: 2200G-t alulfeszelt már valaki, esetleg 1-200MHz-el lentebb? Nem sok infót találtam róla eddig.

(#932) OutSider17 válasza sb (#931) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát alul fesszelve használom a 2200G-m, de 3.8Ghz-en 1,25volttal. :D
Ugyebár 1.3 volt volt idáig beállítva neki és ettől lejebb nem is lehetett menni sajnos. Lejebb még nem próbáltam még hogy meddig stabil. Meg ugyebár minden processzor más.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#933) Plague666


Plague666
tag

Szerintetek megéri a gskill flare x ram a felárát ilyen raven ridge cpuk mellé? No nem az árát mert azt egyik sem. Csak a combos árcímkét a cl14 meg az amd optimalizáltság miatt. Azt már tudom, hogy valamelyik cpu innen lesz a kettőből új lapon majd, de a ram még nem tiszta. Felemás dolgokat olvasok, valahol humbug valahol huhú.
Illetve valaki mondhatna valamit a 2400g-ről, érdemes e választani ha vga már adott. Videókban pár fps a különbség a 2200g-hez képest dedikált kártyával. Hetek óta gondolkodom kell e nekem a plusz 4 szál plusz 16k-ért. Hangsúlyozom az igpu nem játszik, nem lesz használva.

(#934) füles_ válasza Plague666 (#933) üzenetére


füles_
őstag

Szerintetek megéri a gskill flare x ram a felárát ilyen raven ridge cpuk mellé?
Attól függ milyen RAM-hoz képest, és mekkora az árkülönbség.

Hetek óta gondolkodom kell e nekem a plusz 4 szál plusz 16k-ért.
Ha játékra fogod használni, milyen játékok fognak futni, és milyen VGA lesz az APU mellett?

Fontos ezeket a dolgokat tudnunk, hogy korrekt választ kapj.

(#935) Plague666 válasza füles_ (#934) üzenetére


Plague666
tag

Egyenlőre nem tudom hogy 8 giga legyen most a ram és később még 8, vagy 16 egyszerre. Nemnagyon lesz olcsóbb a köv években szerintem, inkább csak nő a hiány. Ilyen flare csak 16os pakkban kapható, 2x8. 75k kb a legolcsóbb, miközben 3200as corsair vengeance 64-ből megvan, hyperx predator 63k. Egyátalán kell e 16 giga, fene tudja.

Kártyából gtx 950-em van ami most mellé tudna kerülni. Tervben és leügyezés alatt egy 1050 ti van, ahogy a haver nagyobbra vált kapom az övét spanok közti áron. Ő meg olyantól kapja az 1060 6gb-t aki szintén vált szóval nem tudom az időpontot, egy függő láncolat.

Wot, warships, euro truck sim 2, rising storm 2. Coh2 kb ilyenek, AAA biztos nem. Most ebből kapásból kettő csak 2 magot használ, többi sem valami brutál holmi. Korábban tavalyi ryzenre beszéltek rá a fórumon, de látom a ravenek magasabb frekvencián mennek, árban hasonló korszerűbb cuccok, az igput meg nem kötelező használni.
Kár hogy mixelve nincs, nekem elég lenne a 2400g+vega 8 is, olcsóbban. Így jól látom, hogy nekem a +4 szál ilyen árkülönbségért felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#936) OutSider17 válasza Plague666 (#935) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Hát az a plussz 4 szál majd sokszor nagyon jól fog jönni. Főleg számítási feladatokban, konvertálásokban, másolásokban.
Nem rossz ez a 2200G sem. De azért van ahol már látom én is hogy kezd kevés lenni.
Én azt mondom hogy megéri a 2400G az ár különbséget.
Rammal kapcsolatban pedig annyit tudok mondani hogy nekem is "csak" 2400Mhz-es ramjaim vannak, még is 2933Mhz-en használom őket. Tudják a 3200Mhz-et is, csak azért az már majdnem 1Ghz OC ami számomra már azért kicsit félelmetes. És nem sok különbség van a 2933Mhz és a 3200Mhz között.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#937) Plague666 válasza OutSider17 (#936) üzenetére


Plague666
tag

Igazából nekem ez a gép kizárólag otthoni játékra kell, semmi másra. Nem általános felhasználású gép lesz, arra vannak laptopok.
Rammal kapcsolatban meg nem is az a kérdés hány mhz, mert biztosan 3200ast veszek így újonnan. Az iránt érdeklődtem inkább, hogy ezek a nagyon drága amd optimalizált kitek megérik e, hoz e a cl14 annyit amennyivel drágább egy átlag cl16-os kitnél.

[ Szerkesztve ]

(#938) füles_ válasza Plague666 (#935) üzenetére


füles_
őstag

Azok a 3200-as Vengeance RAM-ok (gondolom CL16) elvileg elég jók, szerintem ez a kit is vinné a 3200-at CL14 helyett CL16-os késleltetéssel (az a picit gyorsabb RAM elérés már nem sokat számít, nem éri meg a 10e+ Ft).

Pont följebb fejtegettem, hogy 1050Ti mellé még ideális a 2200G. Persze játék- és jelenetfüggő, hogy mikor fogy el a 4 szál.

Ahogy írtad, ezek a játékok többnyire 1-2 szálra vannak optimalizálva, szóval inkább a magasabb órajel hozna teljesítménytöbbletet, mintsem a több processzorszál.

2400G-t mindenképpen vesd el, mert ha egyáltalán nem használnád ki az iGPU-t, akkor alig drágábban ott van az R5 1600 6 maggal/12 szállal, és 4-szer akkora L3 gyorsítótárral (4MB vs 16MB).

Végszóként, szerintem ezekhez a játékokhoz tök fölösleges 16GB RAM, bőven elég lesz neked a 8 is, és mivel dVGA lesz mellette, ezért nem kell abból a 8GB-ból semennyit sem allokálnod az iGPU számára (én ezt vagy ezt venném).
Szerintem válaszd a 2200G-t, mellé egy fasza kis hűtőt, amivel gond nélkül fel tudod tolni 3.8-3.9GHz-re, mivel ezeknél a játékoknál számítani fog az egyszálas teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#939) OutSider17 válasza Plague666 (#937) üzenetére


OutSider17
senior tag

Dehogy hozz annyit. Nekem a ram Cl 14-en megy 2933Mhz-et és semmi különbség jó formán a CL 16hoz képest.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#940) Plague666 válasza füles_ (#938) üzenetére


Plague666
tag

Köszönöm, akkor jó lesz a 8 giga ram.
Oc-t viszont nem szeretnék, kisebb matx házak nagyon megtetszettek, aztán azokban eleve melegebb tud lenni, és be sem fér akármilyen aftermarket hűtő. Meg eleve azért nem az r3 1200at veszem, mert az újabb tesónak magasabbak az órajelei(plusz egyéb más dolgok ami miatt jobb). Nálam ez már egy kvázi oc.

(#941) paperboy válasza OutSider17 (#936) üzenetére


paperboy
senior tag

Egy 3200-as ram is amit megveszel, 2133 vagy 2400-ról tuningolva megy 3200-on 1.2V helyett 1.35-ön... Csak a gyártó garantálja, hogy megy is annyin, mert tesztelték, és ezért adják el magasabb órajelűként... Szóval annyira nem is félelmetes így az a 800MHz-es tuning, ha esetleg belőhető rá egy 2400-as.

(#942) OutSider17 válasza paperboy (#941) üzenetére


OutSider17
senior tag

Én úgy tudtam hogy azok akkora frekire vannak gyártva. :D
Hát az álltalad leírtak alapján már tényleg nem félelmetes az a 800Mhz!
Csak kérdés hogy mennyire szeretné a gyári 1.25volt helyett az 1.3 voltott hosszú távon a memória chip. :U

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#943) paperboy válasza OutSider17 (#942) üzenetére


paperboy
senior tag

Legalább is így tudom, de ha mégsem, esetleg majd kijavítanak. Mondjuk Jedec szabvány doksikat nem nézegettem :)

(#944) lsc válasza OutSider17 (#942) üzenetére


lsc
nagyúr

Mivel a gyártók általában 1.35 V-ot adnak meg, nem lehet gond.

Az élet kegyetlen .

(#945) Gabesz128


Gabesz128
csendes tag

Belekezdtem a tuningba (eddig: CPU 3800 MHz; GPU 1300 MHz; RAM 3000 MHz). Azt olvastam valahol, és tapasztaltam is, hogy az AMD cool and quiet opciót kikapcsolja a bios valamelyik emelés során (az okát nem tudom), de meglepve tapasztalom, hogy hiába kapcsolom vissza OC esetén nem lassul be a CPU akkor sem, ha nincs rajta terhelés. Visszatöltve a default beállítást újra jól működik a C and Q. OC esetén is lehet használni ezt az opciót valahogy?

(#946) OutSider17 válasza lsc (#944) üzenetére


OutSider17
senior tag

Köszi. Majd később ránézek hogy mennyit dobna rajta.
De előbb még megnézem hogy meddig stabil 3.8Ghz-en a 2200G. :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#947) OutSider17 válasza Gabesz128 (#945) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Ha jól emlékszem akkor lehet, de nem sok értelme van!
Amúgy akkor kapcsolja ki a QnC opciót amikor manuális értékre állítod a proci sebességét.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#948) Gabesz128 válasza OutSider17 (#947) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Kösz a gyors választ, de kicsit részleteznéd!
Miért nincs értelme? Nekem jó dolognak tűnik, hogy miközben csak olvasgatsz egy honlapot nem pörgi szét magát, ezáltal kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik...
Írd meg légy szíves hogy lehet, ha Te találkoztál vele!
Kösz

(#949) Feriboy2 válasza Gabesz128 (#948) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

nekem úgy rémlik, hogy nagyon keveset lehet csak vele spórolni, (tán vmi 10 watt rémlik, de nem esküszök meg rá)

(#950) Mercutio_ válasza Feriboy2 (#949) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézz meg egy tesztben a fogyasztási adatokat böngészés és játék között. A kapott értékek különbsége amit CaQ által még lehet spórolni (+ a kisebb termelt hő, halkabb hűtés)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.