Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Vartanus válasza S. Szabi (#250) üzenetére


Vartanus
őstag

ha beüzemelted az 580-at letesztelnéd WoT benchel FHD mittel szint csak érdekelne mit tud egy olyan felsőközép VGA :C

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#252) apa111 válasza S. Szabi (#246) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!

Hát sajnálatos ,hogy ilyen gyenge a bios annak a lapnak ami van neked.Nem is értem ,hogy miért vannak egyes gyártók így le maradva ,ezzel is arra sarkalva a leendő potenciális vásárlót ,hogy más márka felé nézzen és ezzel kevesebb profitot halmozzon fel.Nálam a 2200g is egy asrock x370 killer sli lapban kezdte a próbákat ,de a 4,5 bios ami állítólag fel volt készülve ennek a proceszornak a fogadására alig volt be állítási lehetőség az igp -hez ,még csak a memória sem volt 2gamit hozzá lehetett volna rendelni.Most az asus prime lapba amióta van egy panasz nem lehet rá,ők is ki adták az új biost ,sőt azóta én már a bétával használom teljes meg elégedéssel.Elég sok be állítási lehetőség van az igp-hez ,vagyis ami lenni szokott a régi fm2+ apukhoz.

(#253) S. Szabi válasza Vartanus (#251) üzenetére


S. Szabi
őstag

Így, nem 100%-osan ugye: 1080p, Medium, élsimítás nélkül - 32 759 pont

(#252) apa111: Hát ja, ez van. Régebben volt egy msi Z77A-G45 lapom, i5-3570K-val, abban is volt ugye IGP, annál ki lehetett kapcsolni, ez ugye egy egszerűbb kategóriájú lap, de hát akkor is, ez azért gáz. Akkor ami neked van Asus, annál ki lehet kapcsolni a Raven Ridge IGP-jét?

[ Szerkesztve ]

(#254) Vartanus válasza S. Szabi (#253) üzenetére


Vartanus
őstag

több mint 3x-a a 2400G-nek, de az ára is... :DDD Na akkor az én kis 260X 2GB OC karimtől 5 éves létére igen szép hogy a durva 8GB-os 580 csak dupláját tudja :)

Köszi :R :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#255) S. Szabi válasza Vartanus (#254) üzenetére


S. Szabi
őstag

4GB-os, és nem 100%-os driverrel :)

[ Szerkesztve ]

(#256) apa111 válasza S. Szabi (#253) üzenetére


apa111
aktív tag

Itt vannak a be állítások az asus lapon.

(#257) S. Szabi válasza apa111 (#256) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ez alapján úgy tűnik, nálad sem lehet tiltani. Arról van infó, hogy az a Multi-Monitor pontosan mi? Én arra tippelek, hogy ha van dVGA, mindkettőre lehet monitort kötni, vagy ilyesmi, vagy ugyanazt a monitort két külön kimenetre is. Mert itt azt írja csak a támogatását tiltod, nem konkrétan az IGP-t. Vagy rosszul értelmezem?

[ Szerkesztve ]

(#258) apa111 válasza S. Szabi (#257) üzenetére


apa111
aktív tag

Lehet igazad van ,mert ha jól emlékszem fm2+ nál volt egy /DISABLE/ beállítási lehetőség ,bár ott össze lehetett rakni dualba egy r7 240 kártyával ezt meg ugye nem .Feltételezem itt meg úgy működik ,hogy át állítod pciex -re és akkor tiltja vagyis érzékeli elsődlegesnek a diszkrét kártyát,bár még nem probáltam be rakni az 1060 kártyát ,de akkor se segítene mert ugye amd kártyának kellene lennie ahogy írtad is.Ami meg a multimonitort illeti én is arra a dologra jutottam mint te ,hogy az igp -t alaplapin használom az 1060 meg a saját kivezetésén és akkor két kártyával két különböző dolgot is csinálhatok gondolom én .Ismerősömnek volt intel 4790k -ja és egy asus maximus lapja és ha jól emlékszem be tudta úgy állítani ,hogy az igp kisebb dolgokra működött /böngészés meg hasonlok/és ha játszott akkor meg az 1070 kártyája indult be.Hasonlóan mint egy laptop amiben van igp meg dedikált kártya is.

(#259) AxBattler válasza Jinxb1rd (#249) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz azonnal állj el a vásárlástól, és válassz valami beváltabb modellt. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#260) Jinxb1rd válasza AxBattler (#259) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ezt a memóriát 6 hónapja használom hibásan, csak az 1500x ryzen mellett nem volt észrevehető. Most hogy vga lett belőle, így észrevettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#261) Vartanus válasza S. Szabi (#257) üzenetére


Vartanus
őstag

Tudnál te is screenshotot feltenni a bios IGP szekciójáról?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#262) AxBattler válasza Jinxb1rd (#260) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. Akkor gari. :B :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#263) solfilo válasza S. Szabi (#257) üzenetére


solfilo
veterán

Lehet triviális, de a monitor mire van dugva? Az IGP-re vagy az RX 580-ra?

solfilo

(#264) TripleM válasza titi1990 (#234) üzenetére


TripleM
tag

Velem is ez történt :(

Azt hittem boot után tudok majd frissíteni, de be se bootol a 2200g procival az asrock a320m hdv.

Sajnos nem tudtam hogy ezt bolttal kellett volna frissítettni, bár az alza.hu talán nem is tenne ilyet.

Azért ez így elég kellemetlen :((

Az amd boot kit biztató mindenesetre, remélem tényleg segítenek.

(#265) S. Szabi válasza Vartanus (#261) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ennyit lehet állítani. IGP-nek, hogy mennyi memória jusson, azt még Autora sem lehet tenni...

(#263) solfilo: Teljesen jogos, ilyenkor ilyen dolgokat is figyelembe kell venni, meg kérdezni :D Igen, az 580-ra van dugva :)

[ Szerkesztve ]

(#266) solfilo válasza S. Szabi (#265) üzenetére


solfilo
veterán

Na akkor én ki is fogytam.
Lehet kéne írni egy rövid ticketet AMD-nek a Radeon Settingsen keresztül, hogy ilyen kombóval nem megy fel a 18.2.3. :)

solfilo

(#267) S. Szabi válasza solfilo (#266) üzenetére


S. Szabi
őstag

Gondolom nem marad örekké a 17.7 a Raven Ridghez, mivel a Bristol Ridghez is a 18-as megy!

Írok nekik azért.

Amúgy így is megy az 580, csak ugye nem 100%-os, és nem amiatt, mert a proci is csak x8 PCIe-t támogat, nem x16-t, de amiket néztem teszteket, ide is linkeltem korábban, olyan szempontból ugye nem lehet nagy különbség. Meg amit az újabb driver hozna, gondolom az sem túl sok % igazából.

[ Szerkesztve ]

(#268) solfilo válasza S. Szabi (#267) üzenetére


solfilo
veterán

Már azt sem értem, hogy lehet jó a 17.7-es, akkor még nem is volt Raven Ridge. :D

solfilo

(#269) S. Szabi válasza solfilo (#268) üzenetére


S. Szabi
őstag

Mikor kikeresed az APU-t az AMD driver választó oldaláról, nem is a szokásos "találati lista" jön, hanem ez az oldal: Radeon Software for Ryzen™ Desktop Processors with Radeon™ Vega Graphics Release Notes , és itt az oldal közepén találod meg driver letöltő linkjét.

Ráadásul itt csak 17.4-nek írja, telepítve, a Radeon settingsben meg 17.7-nek.

[ Szerkesztve ]

(#270) solfilo válasza S. Szabi (#269) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem egy ilyen nevű file jön le: rv-win10-64bit-whql-radeon-software-17.40.3701-feb12.exe

Minden esetre ez elég érdekes. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#271) S. Szabi válasza solfilo (#270) üzenetére


S. Szabi
őstag

Igen, az az a driver, ami a Raven Ridghez való.

Hát az biztos. Egyelőre használom így, aztán meglátom mi lesz, talán majd egy Pinnacle Ridge.

(#272) Jinxb1rd válasza S. Szabi (#265) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Én 64Mb-ra állítottam, mert tényleg hátrány, ha direktbe elfoglal egy nagyobb helyet a memóriából. Most, hogy 4 gigára csökkent a ramom, így most testközelből tesztelhettem is, mennyit számít: 512 Mb dedikált területtel az Overwatch szaggatott, folyamatosan swappelt, játszhatatlan volt, 64 Mb-ra téve most gond nélkül fut. :)

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#273) S. Szabi válasza Jinxb1rd (#272) üzenetére


S. Szabi
őstag

Azt meg tuodd nézni, hogy a te Asrock alaplapoddal ven e opció az IGP letilására? Vagy náladis csak választani lehet, hogy mi legyen az elsődleges?

(#274) Jinxb1rd válasza S. Szabi (#273) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Sztem tippre ez lehet az, de nem akarom most kipróbálni, mert cmos reset lenne a vége. ;]

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#275) paperboy válasza TripleM (#264) üzenetére


paperboy
senior tag

De tesznek, bruttó 1200Ft-ért...

(#276) S. Szabi válasza Jinxb1rd (#274) üzenetére


S. Szabi
őstag

Köszi :D

Akkor Asrocknál le lehet tiltani. Asus, msi-nél nem... Nagyszerű :D

[ Szerkesztve ]

(#277) titi1990 válasza TripleM (#264) üzenetére


titi1990
tag

Jött válasz a supporttól. Küldenek kitet amennyiben az alábbi keitériumokat kimerítem:
-kapcsolatot felvenni az alaplap hazai képviseletével, hogy frissítsék, illetve erről egy levelezés csatoltan a ticketemhez (amennyiben elhajt a képviselet, hogy Ők ezt nem teszik meg nekem);
-csatolni képet a proci dobozáról ahol látszik a S/N illetve a part no. egyaránt.

Mindezek után küldenek egy kitet.

Megoldás: beviszem az aqua-ba (ez van közel :) ), ahol megcsinálják pár ezer forintért.

[ Szerkesztve ]

(#278) TripleM válasza titi1990 (#277) üzenetére


TripleM
tag

Igen, nálam is egy számítógépes üzlet fogja megcsinálni inkább, valószínűleg az gyorsabb.

(#279) oravecz56


oravecz56
aktív tag

Mindenkinek szép estét.
Érdeklődnék IGP találtato az imtelnél diszkrét vga használatához ha szügség van rá.
AMD -nél is 2200-2400 -as melett is van IGP-támogatás? Lehet AMD-nél máskép hívják

Vagy csak választani lehet, hogy mi legyen az elsődleges?

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#280) oravecz56 válasza oravecz56 (#279) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Tártalan a kérdésem elnézés a zavarásért

Oszika

(#281) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#272) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Némi korrekció:

64MB csak akkor jó, ha tényleg nagyon kell spórolni az erőforrásokkal, ram menyiséggel, de semmi esetre sem érdemes több munkamenet mellett alkalmazni. Szóval ha valaki folyamatosan 64MB felett tudja tartani a szintet, pl játék esetén, úgy tökéletes és jobban is működik.
Egyébként pedig az történik hogy a határvonal folyamatos átlépésével megzavarodik a rendszer és grafikai glitchek jelenhetnek meg, hibás grafikával betöltő weblapok pl. A youtube is gyakran megzavarodik tőle a sok váltás miatt, hogy egyszer kibővített, egyszer meg nem.

Tesztelésem alapján 384 MB, amit érdemes adni a VGA-nak kizárólagos használatra, ezzel reccenés nélkül lehet több mindent is csinálni, akár Full HD-s youtube videót is nézni. 256 nem jó, mert munkálkodás közben hajlamos a rendszer átlépni ezt az értéket, majd azonnal visszaugrani.

Ez csak egy tipp, személyes teszt eredménye egy Asrock alaplapnál. Lehet más alaplapon jobb a kezelés, vagy egy frissebb bios javítani fog ezen.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#282) Bossp válasza TripleM (#278) üzenetére


Bossp
addikt

Zalaban laknatok megcsinalnam 2 perc alatt ingyen es bermentve :D. Nincs semmi Pesti forumtars aki szivesen segit? :O

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#283) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Tudtok mondani egy jó monitorozó programot, amivel vissza lehet nézni grafikonon a CPU illtve GPU kihasználtságot, hőmérsékletet, RAM használatot, stb-t? Akár egy órára visszamenőleg folyamatosan?

Keresgettem de nem találok, illetve nem tudom melyik tudhat ilyet.

(#284) TripleM válasza Bossp (#282) üzenetére


TripleM
tag

Rendes tőled. :)

Csak a helyzet kicsit bonyolultabb :D

Budapesten rendeltem és vettem át mindent, de a gép már Párkányban lett összerakva rokonoknál. Így majd itt helyben keresünk valami megoldást.

(#285) Jinxb1rd válasza S. Szabi (#283) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ez engem is érdekelne. Egy működő fajta.

We are only Stardust...

(#286) S. Szabi válasza Jinxb1rd (#285) üzenetére


S. Szabi
őstag

Most nézem, a HWMonitornak van a Pro verziója, az tud grafikonokat rajzolni (ingyenes ez is), de ez sem épp a legjobb, de nem is olyan rossz. Képekre menti.

Így néz ki pl. a CPU kihasználtság grafikon egy 4K 60FPS YouTube video alatt:

(#287) solfilo válasza S. Szabi (#283) üzenetére


solfilo
veterán

Ha Adrenalin családba tartozik a driver, akkor az is tud már ilyet, ki is tudja írni a kijelzőre. Alt+R játék közben. :)
Ja igen, ez játék közben van.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#288) S. Szabi válasza solfilo (#287) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nem a legjobb ez a HWMonitoros... Tegnap pl. megnéztem fél óra Far Cry 4, kellett neki több, mint 15 perc, míg megcsinálta a képeket, és ugyanekkora képre összenyomva tette rá, teljsen haszontalan az egész. Azt hittem több időnél azért szélesebb képet csinál. Olyan kéne, mint a beépített Windowsos, csak mondjuk 15 percnyit mutatni legalább, nem csak aktuális pár másodpercnyit.

De mondjuk ugye azt szeretném megnézni, hogy CPU vagy VGA limit van e, meg ilyesmi, ahhoz viszont az is elég, ha a monitorra iratom ki, mert akkor is látszik élőben, csak jobb lenne azért grafikonon vissza nézni, meg az "kézzel fogható".

(#289) solfilo válasza S. Szabi (#288) üzenetére


solfilo
veterán

Tényleg, mivel neked a Radeon Settings szerint 17.7 van fent, az Alt+R nem csinál semmit játék közben, igaz?

solfilo

(#290) Bossp válasza S. Szabi (#288) üzenetére


Bossp
addikt

Rakj fel egy Msi Afterburnert :)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#291) Chaser válasza paperboy (#275) üzenetére


Chaser
titán

az teljesen korrekt, bios frissítés általában sokkal többe kerül, 1200ft-ért nem szerelget senki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#292) tankos50


tankos50
tag

üdv mindenki

ha nem jó helyre írtam akkor elnézést kérek s irányítsatok a megfelelő topicba

most tervezem egy AMD-s gép összerakását , pár ezer Ft ide-oda nem érdekel , hosszútávra tervezek

ez lenne a tervem kb

proci : AMD Ryzen 5 2400G vagy a 2200G
alaplap : MSI B350I PRO AC , ha tudtok ennél jobbat szivesen veszem a tanácsot
memória : CORSAIR VENGEANCE LPX [2x4] 3200 CL15 RED

a world of tank lesz játék , más nem

kérdésem hozzátok , kb jó lesz e ez így ?

nem akarok kicsit sem tuningolni ( nem is értek hozzá)
lényeg hogy betonstabil legyen

bármilyen tanácsot meghallgatok és szivesen fogadok

(#293) S. Szabi válasza tankos50 (#292) üzenetére


S. Szabi
őstag

(#294) OutSider17 válasza tankos50 (#292) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Inkább a 2400G-t ajánlanám.
Későbbiekben jól fog jönni még plussz 8GB ram! Tapasztalat! (2200G-m van 2x4GB rammal.) :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#295) tankos50


tankos50
tag

köszi , erősen hajlottam eddig is a 2400G fele

az a baj minél jobban nézelődöm annál több dolgot lelek ami jó lehet

már két alaplap is esélyes

GIGABYTE GA-AB350N-Gaming WIFI
MSI B350I PRO AC

most vakarom a fejem :F

[ Szerkesztve ]

(#296) paperboy válasza Chaser (#291) üzenetére


paperboy
senior tag

Igaz, bár ahol vettem ott még korrektebbek voltak, mert ingyen volt... Persze Alza nagyobb cég az tuti, csoda, hogy egyáltalán bevállalják...

(#297) S. Szabi válasza Bossp (#290) üzenetére


S. Szabi
őstag

Értelmes grafikont az sem csinál, csak ilyen pici izét, amin semmit nem látni. OSD-t nem próbáltam vele, azt mindjárt megnézem akkor.

(#289) solfilo: Nem, nem csinál semmit ez :D

(#298) S. Szabi válasza S. Szabi (#297) üzenetére


S. Szabi
őstag

Bossp (#290): Most nézegetem, ez az Afterburner tényleg elég jó :D Tegnap fele lehetőséget nem találtam meg benne illetve nem figyeltem :R

[ Szerkesztve ]

(#299) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Kis segítségre lenne szükségem, hátha nem egyedi eset:

Adott egy Ryzen 3 2200g, Asrock ab350m-hdv lap és random 2x4gb DDR4 2400.

Alapból meg se mukkant a masina, de régebbi AM4 APUval frissítettem BIOS-t 3.40, majd 4.40-es verzióra, ahogy az a nagy könyvben meg vagyon írva. Memória sehogy nem akar dual-channelben menni, amúgy minden más rendben látszik BIOS-ban. Win10 fel, watchdog error. Gondoltam egy gpu driver orvosolja a problémát. Asrock oldaláról felpakoltam a szerintük legfrissebb nem-béta drivereket, Vega 8-at látja a rendszer, de driver az nem igazán passzol hozzá, radeon beállítások sem nyílnak meg. Watchdog error marad (jellemzően, ahogy a gpu-hoz nyúlna valami, nem kell nagy dolgokra gondolni egy reklám is elég)

Második körben legfrissebb 4.61? beta BIOS-szal már dual-channel legalább működik. Friss Windows install után immáron az AMD oldaláról driverek felmennek (17.7 talán, amit a Vega-s AMD landing page javasol) de Vega 8-at még mindig nem hajlandó felismerni, radeon beállítások szintén nem nyílnak meg és watchdog is marad.

Pár órát még googliztam, de nem nagyon találtam releváns információt, kipróbáltam driver autodetectet -> nincs támogatott AMD hardverem szerinte. Manuálisan megnéztem még pár másik drivert de semmi.

Van ötletetek esetleg mi lehet a gond?

--- ---

(#300) Bossp válasza S. Szabi (#298) üzenetére


Bossp
addikt

:R :R :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.