Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Gabesz128 válasza Mercutio_ (#950) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Valóban én se a villanyszámla miatt aggódom. A hang egy fontos szempont, meg lehet, hogy a proci élettartamra is jó hatással van (bár én eddig mindig működőt selejteztem le). Igazatok van, hogy nem életbevágó, de ha valaki tudja hogy lehet bekapcsolni érdekelne.

(#952) OutSider17 válasza Gabesz128 (#948) üzenetére


OutSider17
senior tag

Igazán nincs mit.
Szinte semmi fogyasztásbeli különbbség nincs a fix és az ingadozó órajel között. Viszont a teljesítménybeliben már van. Gyengébben teljesít a QnC-vel használt proci egy kicsit!
Az hogy fix órajelen jobban melegszik az sem feltétlen igaz. Én például fix órajelen használom a procimat és jobbnak vélem mint QnC-vel használva. Fogyasztás üresjáratban szinte semmi! (17-20watt.) :D
Maximum ilyen 117-119wattot fogyaszt amit nem tartok soknak egyáltalán. :)
De majd később szívesen teszek fel HwInfű-s képet hogy lásd hogy pontosan mennyi a fogyasztás, melegedés.
Bár én vízhűtést használok, de silence módban nem pörög annyira így azért picit jobban melegszik mintha magam állítanám be hogy milyen hőfokon milyen sebességgel pörögjön. :)

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#953) OutSider17 válasza Feriboy2 (#949) üzenetére


OutSider17
senior tag

2-5 watt. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#954) Mercutio_ válasza OutSider17 (#952) üzenetére


Mercutio_
félisten

A fogyasztás a frekvenciával lineárisan nő, tehát, ha a CnQ nem veszi vissza a frekit (és ezzel együtt a feszültséget is) nagyobb lesz a fogyi.
Kb mintha üresben padló gázzal pörgeted a motort.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#955) OutSider17 válasza Mercutio_ (#954) üzenetére


OutSider17
senior tag

QnC-vel 2-5 wattal volt kisebb a mért teljesítmény különbség nálam. :D
így nem is használom mert viszont a teljesítménye kisebb volt. (IBT,CBR15 alatt szépen látszodott a különbség a fix és az ingadozó órajel között a különbség és hiába ment a proci akkor is 3.8Ghz-et....) Akkor is kevesebb pontott ért el mint teljesítmény módban. :)

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#956) Gabesz128 válasza OutSider17 (#955) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Csakhogy én szinte egyáltalán nem játszom a géppel. Pontosan azért vettem ezt az olcsó konfigot, hogy ha néha mégis összejön, akkor legyen valami alig kompromisszumos fps-el, de sokkal fontosabb, hogy csendes, tartós legyen a netezés közben. Szóval engem nem arról kell meggyőzni, hogy alig pár fok, alig pár forint a különbség. Szeretném használni, ha lehet. Ha nem, akkor meg tudomásul veszem és elfelejtem.

(#957) Mercutio_ válasza OutSider17 (#955) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fogyasztásmérővel vagy valami sw altal ami simán tévedhet is.
Btw ha ez tényleges érték akkor ott valami beállítási gond is lehetett , energia gazdálkodás minimálisra volt rakva?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#958) OutSider17 válasza Mercutio_ (#957) üzenetére


OutSider17
senior tag

Fogyasztás mérővel is hassonló az érték 5-8-10watt, de a 2-5 watt-ot azt HwInfóval mértem.
Hát nem hinném hogy ettől van sokkal lejjebb.

(#956) Gabesz128 Vesszel rá valami komolyabb léghűtést és már is szinte hangtalan és hűvös. Soha nem használtam gyári hűtőt. Mellékeltem egy képet fentebb. Ott láthatod hogy mennyire melegszik nekem például a 2200G 1óra Battlefield 1 után. Most ha te csak netezni akarod használni és néha egy kis játék akkor még ennyire sem fog az melegedni.

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#959) Venyera7


Venyera7
senior tag

Megkezdtem a 2400G alulfeszelését 3.8ghz-en, jelenleg 1, 38v-ot kap. :DD Kérdésem annyi lenne, hogy az igp oc-nál mennyi a maximum fesz, amit adni lehet neki?

(#960) Mercutio_ válasza OutSider17 (#958) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van némi kétségem, hogy a proci max fogyasztása 24W volt :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#961) paperboy válasza Venyera7 (#959) üzenetére


paperboy
senior tag

Nekem 3.8GHz-en 1.375V-on stabil. Igp-nek 1.2V-nál én nem adnék nagyon többet huzamosabb használatra... Mondjuk én azt nem is húzom.

(#962) OutSider17 válasza Mercutio_ (#960) üzenetére


OutSider17
senior tag

Jobb felső sarokban látható hogy 107.162 watt volt a maximális fogyasztása. :DD

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#963) OutSider17 válasza Venyera7 (#959) üzenetére


OutSider17
senior tag

Ilyen magas lenne a fesz igénye a 2200G-hez képest a 2400G-nek?
Az enyém 1.275 volttal stabilan megy 3.8Ghz-et. 1.3Volt körül menni-e kellene a 2400G-nek is 3.8Ghz-et szerintem.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#964) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Szevasztok!

Tegnap megaptam a 2400G konfigom compkerből.
Úgy kértem direkt hogy a biost frissítsék meg cpu+alaplap ősszeszerelve legyen.
Hazahoztam összeraktam az új házba hdd-vel msg ramokkal de nem működik.
Alaplapon az első piros led világít ami azt jelenti
Ez debug led szerint hogy a cpu-val van vmi gond.
Ez a kérdésem mi lehet a baj?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#965) OutSider17 válasza BerserkGuts (#964) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Az első indulásnál várni kell vele. Mennyit vártál vele?
Ha így sem indul akkor lehet hogy még sem frissítették a biost vagy valami táp probléma lesz.
írnál egy konfigot hogy hol keressem a problémát?

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#966) Mercutio_ válasza OutSider17 (#962) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ajvé, így jár aki mobilon néz nagyméretű képet:DDD:R
Ettől függetlenül a bal alsó tartomány nekem nem kerek (vagy az AMD is áttért az Intel-féle fiktív TDP-re .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#967) OutSider17 válasza Mercutio_ (#966) üzenetére


OutSider17
senior tag

Semmi gond! :)
Nem hinném. Tényleg ekörnyéke a fogyasztása a Ryzeneknek!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#968) Sub-ZeRo válasza BerserkGuts (#964) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vidd vissza nekik nézzék meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#969) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Az lesz tuti csak még próbálkozom :DDD mert a remény még tart hátha.
Bár sok gépet össze raktam ilyen esetben alaplap a probléma és remélem csak a bios frissítést hagyták ki.

Amúgy se az egér se a billentyűzet nem villágít
Ez ha jól tudom azt jelenti nem megy át az áram a proci miatt mert nem működik?

Remélem csak a bios frissítés miatt az meg az ő munkájuk mert külön kértem sőt még tesztelést is de ott volt gyanus hogy azt se tudták mit kell miért fizettem plusz pénzt.
Eredetileg csak azt találtam ki hogy cpu+alaplap össszeállítást kérek az online oldalon aztán már tudják mi a dolguk mert profik dolgoznak ott :) . Végül azért csak nem bíztam bennük kértem online rendelésnél tesztelést a lapra és külön email-en írtam a bios frissítés miatt is.
De hát láttam már pénteken annyi rendelésük van azt se tudták hol vannak meg melyik az enyém :)

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#970) OutSider17 válasza BerserkGuts (#969) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nem cserélted meg véletlenül a pcie 8pines tápcsatiját az Eps 8 pinesével?
Csak azért kérdezem, mert a Summit Ridge topikban már volt erre példa és ott ez volt a hiba.
Nem lenézésképpen kérdeztem! Csak egy ötlet volt! Ha így sem indul továbbra sem akkor húzd le az összes ssd-t, hdd-t. Esetleg még arra tudok gondolni hogy nincs véletlenól a konfigodban m2-es ssd? :D
Mert aszokot még ilyen galibákat okozni.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#971) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Most egyébként komolyan, soha a büdös életbe nem fogunk már újabb vga driver update-et kapni vagy mi?

We are only Stardust...

(#972) paperboy válasza Jinxb1rd (#971) üzenetére


paperboy
senior tag

Úgy néz ki... :(

(#973) OutSider17 válasza Jinxb1rd (#971) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát nem úgy tűnik egyenlőre...... :(

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#974) BerserkGuts válasza OutSider17 (#970) üzenetére


BerserkGuts
őstag

A fekete a földelés az meg ahol a leírás szerint van ott van jó helyen. De gondoltam en is rá youtibon is volt vmi video .
Mindent lehuztam ugy se akarja sajna.
Elemet is kivettem hátha ellett mentve vmi rossz konfig ami bezavar de az se segített.
Remélem csak hanyagok voltak majd kiderül hétfőn.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#975) OutSider17 válasza BerserkGuts (#974) üzenetére


OutSider17
senior tag

Ha 4 fekete és 4sárga vezeték van a csatiban akkor az bizony valószínűleg bios probléma lesz. Mégegyszer hangsúlyoznám hogy nem lenézni akarlak, csupán segíteni!
Esetleg a proci hűtő nincs bedugva, vagy nincs rajta normálisan. Akkor is cpu faillal áll meg.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#976) consono válasza Jinxb1rd (#971) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig nagyon kellene, nekem így egy nap után OpenGL bajaim vannak: Geometry Dash alatt és Minecraft alatt is az atioglxx.dll rendszeresen elszáll... Minecraft alatt kizöldül a képernyő, de egy Windows gomb után vissza lehet váltani, de a Geometry Dash elcrashel. Nyilván ez a kölök kedvenc játéka... Nincs OC, normál frekvencián is ez van. DirectX alatt nincs gond, fut a Fornite, meg pl. a 3dmark11 gond nélkül. Biost már frissítettem, meg DDU-val leszedtem az AMD driverét és most a Windows updateről van fent a driver, de nem igazán van különbség....

"In God we trust. All others must bring data"

(#977) Nimda válasza consono (#976) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam minecraft alatt feketehalál. A gyerek játszik vele, meg is lepődött, h egy új konfig ilyet csinál. Minden alap, nincs tuning, a stress tesztek alatt nincs hiba, de a fenti játék mégis elszáll egy idő után. Az új Tomb Raider hibátlan.

(#978) Ptech


Ptech
őstag

Sziaszok,

Nem vagyok képben a kinálattal, 2400G alá keresek deszkát, a RAM már megvan, egy HyperX Predator 3200. Tudnátok segiteni, hogy mit érdemes választani?
Semmi extra igényem nincs, csak a RAM kompatibilitás miatt kérdezem főleg.

(#979) OutSider17 válasza Ptech (#978) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Melyik HyperX Predator? Mert az hogy 3200Mhz-es az kicsit kevés infó!
Egyébként ajánlott "deszkák": MSI Mortar széria, Asus Rog Strix B350-F, Asrock X370 SLi Killer.
Én személy szerint az Asrock X370-es lapot ajánlanám a leginkább. Ha esetleg olcsóságra törekszel akkor MSI Mortar széria. Az Asus pedig a kettő között van. Nem is olcsó, nem is drága. De nem egy X370. :D

Remélem tudtam segíteni.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#980) consono válasza Nimda (#977) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor ez valószínűleg ugyan az a gond, csak másképp jelenik meg, mondjuk nálam is volt talán egyszer fekete halál is. Gondolom ez valami driver nyűg lehet, hisz nincs OC, se proci, se RAM, nem melegszik feltűnően semmi, és csak OpenGL-es játékban jön elő (DirectX alatt semmi gond nincs) :( Várhatjuk akkor a driver frissítést...

"In God we trust. All others must bring data"

(#981) Nimda válasza consono (#980) üzenetére


Nimda
addikt

Azt mondjuk nem értem, h miért csak egy bizonyos idő után jelentkezik a hiba, nem rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#982) palfitom válasza OutSider17 (#979) üzenetére


palfitom
félisten

"Egyébként ajánlott "deszkák": MSI Mortar széria, Asus Rog Strix B350-F, Asrock X370 SLi Killer." - azért ennél kicsit bővebb a lista!
Pl. MSI B350M Bazooka / ASUS Prime B350-Plus / Asrock Fatal1ty AB350 Gaming K4 / Asrock AB350 Pro4 / Gigabyte GA-AB350 Gaming 3 / Asus ROG Strix B350-F Gaming,..

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#983) OutSider17 válasza palfitom (#982) üzenetére


OutSider17
senior tag

írjak még én is? Mert pár még így is lemaradt.
Leírtam párat ami az eszembe jutott hírtelen. Nem csak ennyit ismerek és ajánlok, csak ennyi jutott az eszembe! De máskor inkább oda írom ezt is...
De ennyi erővel ajánlott vételek ezek is:
- Asus Rog Crosshair VI Extreme (108.990)
- Asus Rog Crosshair VI Hero (75.650)
- ASRock Fatal1ty X370 Professional Gaming (70.066)
- Asus Rog Strix X370-I Gaming (58.144)
- Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K7 (56.110)
- ASRock X370 Taichi (54.864)
- Asus Rog Strix X370-F Gaming (54.090)
- Msi X370 Xpower Gaming Titanium (68.080)
- Msi X370 Gaming M7 ACK (57.490)
Kiba*szott drágák, de jó lapok......

De még így is kimaradt egy pár....

Ui: Aki most akar Ryzenre válltani az nem akarja inkább megvárni az új lapok érkezését? :U (B450/X470)

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#984) palfitom válasza OutSider17 (#983) üzenetére


palfitom
félisten

:Y :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#985) tomic válasza OutSider17 (#983) üzenetére


tomic
addikt

Dehogynem.Én is azt várom. ;)
Már egy hete nincs gépem de most már kivárom azt az 1-2 hetet, és csak az új chipsettre nevezek be.
Elvileg 19-én jönnek.

(#986) OutSider17 válasza tomic (#985) üzenetére


OutSider17
senior tag

Már nem éri meg szerintem ezeket a B350/X370-es lapokat venni, mert meg fognak szünni a bios frissítések hamarosan. Szerintem! :)
Nagyon rá vannak feküdve erre az új chipsettre. Olyannyira hogy az igp szoftver fejlesztésre nem is jut idő! ;]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#987) füles_


füles_
őstag

Ugye azt tudjátok, hogy 19-én csak az X470 debütál, a B450 ki tudja mikor jön.

[ Szerkesztve ]

(#988) solfilo válasza füles_ (#987) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, jöhetne már valami infó a B450 lapokról is.

solfilo

(#989) füles_ válasza solfilo (#988) üzenetére


füles_
őstag

Ha mostanában jönne, akkor már láttunk volna képeket, az X470-esekről már van fent egy csomó információ és kép. Reméljük a nyáron még kijönnek.

(#990) tomic válasza füles_ (#987) üzenetére


tomic
addikt

Htpc-be az is megfelel.Csak legyen mini itx,hdmi2 hivatalos kimenet,és szeresse a ryzen igp-t akkor jöhet.
Életem első AMD rendszere lenne.

[ Szerkesztve ]

(#991) consono válasza Nimda (#981) üzenetére


consono
nagyúr

Ezt én sem, de nagyon érdekes probléma... Egy kérdés: te is HDMI-n csatlakoztatod a monitort?

"In God we trust. All others must bring data"

(#992) Nimda válasza consono (#991) üzenetére


Nimda
addikt

Nem, DVI.

(#993) zsoika válasza tomic (#990) üzenetére


zsoika
addikt

Miérrt kell 2db HDMI ? Az egyik a monitor hangszóróját, a másik meg egy Pl. projektort táplál hanggal+képpel?

(#994) consono válasza Nimda (#992) üzenetére


consono
nagyúr

Hm, akkor nem valami HDMI HDCP gond lesz... Pont azt akartam még én is kipróbálni, hogy HDMI helyett DVI-on kötöm a monitorra, csak nem volt otthon kábel, de akkor nem lesznek vérmes reményeim.. Bár DVI-on van HDCP...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#995) sb válasza OutSider17 (#932) üzenetére


sb
veterán

Fogyasztást mértél? Bár ennyivel biztos nem spóroltál sokat. :)
Tesztben is úgy láttam, hogy nem nagyon lehet alulfeszeléssel nyerni. Viszont kicsit kisebb órajelen 1-2 fórum alapján jelentősen lentebb lehet menni.... csak értelmesen nem nagyon mérte még ki senki, vagy legalábbis nem találok ilyet.

Mercutio, te se mértél még? :B

(#996) Nimda válasza consono (#994) üzenetére


Nimda
addikt

Egy kicsit rákerestem a problémára, sajnos nem vagyunk egyedül. Minecraft alatt jellemző a green screen, ami nálam black. Ez tuti driver gond lesz.

(#997) Ptech válasza OutSider17 (#979) üzenetére


Ptech
őstag

Köszi az infót! :)

A RAM pontos tipusa Kingston HyperX Predator 8GB DDR4 (kit 2x 4GB) 3200MHz CL16 DIMM memória - HX432C16PB3K2/8.
Sikerült "olcsón" kifogni a memóriát, igy megvettem.

(#998) Mercutio_ válasza sb (#995) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyelőre jegelem a Ryzen projektet :( , nyáron tuti nem kockulással töltöm majd az időt, és a driver gondokat olvasva lehet marad az Intel+dVGA páros.

3200-as ram-okkal leszek még gondban, mert már megvettem de az inteles konfignál nem férnek be az ID Cooling IS-50 alá :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#999) OutSider17 válasza Ptech (#997) üzenetére


OutSider17
senior tag

Igazán nincs mit.
Milyen elvárásaid vannak lap terén? (Ár,méret és ilyenekkel kapcsolatban.)
Úgy tudunk kicsit pontosabban lapot ajánlani. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#1000) OutSider17 válasza sb (#995) üzenetére


OutSider17
senior tag

Mértem.
Nem sokkal fogyaszt többet mint 3.6ghz-en. És az előző konfighoz képest -220watt. Egyébként sem a spórolás volt a célom. Hanem az itx-re váltás ami még nem sikerült. De majd idővel. Játékra nekem ez is bőven elég. :)
Pokolian erősek ezek a vega igo-k. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.