Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) zolee1984 válasza prolad (#4999) üzenetére


zolee1984
senior tag

Mivel a monitor ki-be kapcsolás megoldotta a problémát én annak a környékén keresgélnék még hibát.
Esetleg másik kábellel meglesni vagy másik monitorral esetleg televízióval :)

üdv Zoli

(#5002) zolee1984 válasza gaben88 (#5000) üzenetére


zolee1984
senior tag

Szerintem a ramod miatt csinálja.
Próbáld meg, hogy alapon hagyod a ramot és úgy használod a vasat.
Tudom hogy visszaveti a tempót de én nagyon arra gyanakszom

üdv Zoli

(#5003) gaben88 válasza zolee1984 (#5002) üzenetére


gaben88
őstag

Az a vicc, hogy több embertől olvastam (több fórumon is keresve), hogy ezzel a lappal és ezzel a procival és ezzel a CL16-os Aegis RAM-mal használják minden gond nélkül a gépet, XMP profillal... Előtte két 3200-as CL16-os PREDATOR KIT-tel szívott a bátyám, de azok kékhalált is dobtak rendszeresen (az először cserélve lett, majd a 2. KIT cserélve lett erre a 3000-es AEGIS-re). Ez nem, ez csak néha hidegindításnál szívózik néha. Mivel néha játszik is, ezért fontos lenne legalább a 2933, meg hát ha az ember egyszer ilyet vesz, akkor azt tudja már gond nélkül... Ha azt mondod cseréljen lapot, akkor milyen lapot mondanál, ami nem ilyen válogatós? :U

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5004) zolee1984 válasza gaben88 (#5003) üzenetére


zolee1984
senior tag

Milyen lap is az?

üdv Zoli

(#5005) ViZion válasza gaben88 (#5003) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, mik a tünetek?
Mert az adatlapomon a konfig szépen ketyeg ezzel a rammal, XMP2 -re állítva, 1,35 V-re fixált fesszel.
Ehh, bocs, ez a G-s topik. azért érdekelne mi a baj, most voltam szopórolleren egy fain winfos bug miatt, persze elsőre a tuningban kerestem a hibát...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5006) gaben88 válasza ViZion (#5005) üzenetére


gaben88
őstag

(Itt a lap tipusa is):
[link]
Annyi, hogy SOC Voltage emeles utan, most kb 1 honapig nem volt gondja, de ma megint csak masodjara indult el a gepe "hidegen", ugy, hogy 2. nekifutasra mar automatikusan visszavette a gep a RAM frekijet 2133-ra... Aztan gyorsan vissza az XMP profil es megy minden szepen tovabbra is, de ez fura igy! :S

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5007) jeni válasza gaben88 (#5006) üzenetére


jeni
félisten

Elem csere! Ugyanis a BIOS beállításokat elfelejti. A pontos idő-óra nem változik?

U.i.:
ha ezzel sem javul meg akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#5008) apatyas válasza apa111 (#4914) üzenetére


apatyas
Korrektor

TLDR: 2*4+8GB ramra lehet bővíteni, működni fog magas(abb) frekiken!

A korábbi témánkra visszatérve, akkor is gondoltam rá hogy ki kéne próbálni, csak nem jutottam odáig.
Alaphelyzet az volt, hogy 4* 4GB fapados gagyi ramot nem tudtam 2400MHz-ről kimozdítani ha mind a 4 ott volt. Itt 17-17-17-17-39-55 -n volt.
Nade, 3* 4GB felállásban egy lépést sikerült feljebb tornászni, 2666MHz-re, tényleg kisebb a terhelés a memóriavezérlőn. A slotok betöltöttsége a processzor felől nézve: P I I_I. (az alap ugye P _I_I lenne, nemtom miért a távolabbiba rakatják, valszeg a lezáró ellenállás miatt). Elsőre magától 18-19-19-19-43-62 -re állt be, onnan egyesével kellett állítani, hogy 18-18-18-18-36-56 -ra leérjen. A 18-akat tényleg egyesével kellett leléptetni, ha egyszerre változtattam mindet akkor nem indult el.

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5009) zolee1984 válasza jeni (#5007) üzenetére


zolee1984
senior tag

Nekem volt régen am2 időben egy antituning lapom ami akkor csinálta ha tuningoltam.
Beállítottam szépen a frekiket és használtam akár egész nap
Aztán mikor kikapcsoltam következő bekapcsolásnál se kép se hang.

üdv Zoli

(#5010) zolee1984 válasza apatyas (#5008) üzenetére


zolee1984
senior tag

De úgy bukod a dual chanelt ami visszaveti a sebességet rendesen

üdv Zoli

(#5011) apatyas válasza zolee1984 (#5010) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az én esetemben asszimetrikus dual channel van, 8GB-ig dual, felette single sebesség. Az IGP-n nem látszott teszten a lassulás, a 8GB-on belül van a területe. Egy dinka java alkalmazás alá kellett az épp több mint 8GB ram, szóval a 12 elég így, de az igp is eredeti sebesség körül fut most.
Aki meg 4+4-ről bővít rendesen, átrakja a négyeket egymás 'mellé', és a 8-as modul lesz vele 'szemben' duálban.
Ezt fogom csinálni én is, hamarosan.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5012) hokuszpk válasza gaben88 (#5006) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

rammal lesz a problema, instabil. persze amikor a boot training eltalalja hogy kellene beallitani, akkor jo.
kapcsold ki a biosban az "advance boot trainig" opciot, es ugy probald beloni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5013) hokuszpk válasza apatyas (#5008) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"nemtom miért a távolabbiba rakatják, valszeg a lezáró ellenállás miatt)."

pontosan. ha nem a vegere teszed, akkor a visszaverodes belepofazik, es ekkora frekinel ez nemigazan kivant, kell a lezaras a csatorna vegere.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5014) dj79


dj79
senior tag

Sziasztok!
Raktam össze egy új konfigot, viszont a 2200g gyári hűtője számomra egy kicsit idegesítő. Kérhetnék pár tippet a tapasztaltabb fórumtársaktól ajánlott top-flow coolerre maximum 120mm magasságig?

Előre is köszönöm az időtöket :R

(#5015) gaben88 válasza hokuszpk (#5012) üzenetére


gaben88
őstag

Megnézzük, de nem rémlik, hogy lenne ilyen beállítás a B450M Pro4-nél. Elemcserét is kipróbáljuk majd azért, ha most a legújabb BIOS-sal is szórakozik majd.
:R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5016) ViZion válasza gaben88 (#5015) üzenetére


ViZion
félisten

Nem biztos, h nálad is ez van, de FX időkben asusnál volt olyan, h bios frissítés után csinált marhaságokat. Leszedtem ismét, hash OK, kiír, újra frissít (ugyan azt a biost) és megjavult. Nem tudom, h pendrive, vagy maga a frissítés volt-e az ok. Viszont nem csak nálam jött elő, szal gyanúsan ez nem user error volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5017) Rocko


Rocko
tag

Asrock B450M PRO 4 tulajok! felraktátok már a legújabb 3.10-es BIOS-t?
tegnap felnyomtam a lapomra és számomra egy elég idegesítő buggal találkoztam.
az igp memória méretét nem tudom állítani a gyári beállításról, így 2gb-tot oszt ki. többször próbáltam, nem menti el beállításokat.
más egyéb működik. már írtam a supportnak, remélem kiderül a hiba.

(#5018) ViZion


ViZion
félisten

Nah, a kis irodai vasra IGP tuning nincs, de a CPU all core 3,8 GHz @ 1,368V, Soc 1,072V
R15 és R20 lefutott, 74°C körül megfogta a stock cooler, 4k videót viszi, annyi.
C'n'Q enabled, hpet enabled, CPU LLC3, többi nagyrészt auto.
Lehet/kell ezen még reszelni? :R

jah, még IBT pár kört is nézek hamarosan.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5019) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Az adatlapon látható prociról kérdezném (2400G), hogy hol tudom azt bekapcsolni, hogy ne állandóan 3,6Ghz-en menjen a proci? A régebbi AMD-nél ez volt a Cool n' Quiet.
Köszönöm

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5020) ViZion válasza Winnie The P (#5019) üzenetére


ViZion
félisten

itt is c'n'q a neve, giga nem tudom, h hova rejti, MSI-nél az OC/CPU features almenüben van

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5021) Winnie The P válasza ViZion (#5020) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok köszi. Majd ránézek a bios-ban akkor.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5022) ViZion válasza Winnie The P (#5021) üzenetére


ViZion
félisten

Helyedben az alaplapod manualját letölteném, a pdf-ben ctrl+F és beírod. MSI lapnál biosban is van kereső, beírom és kidobja. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5023) Visormail válasza Winnie The P (#5019) üzenetére


Visormail
addikt

Ez szokott lenni az alapállapot, de ahogy feljebb vettem az órajelet, a korábbi procicsaládokkal ellentétben azonnal leállt a cnq és fixen pörög.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5024) consono válasza Visormail (#5023) üzenetére


consono
nagyúr

Ez ilyen. Ha piszkálod az órajelet, az fix lesz, hiába kapcsolgatsz bármit, nem veszi vissza. A Windows energiagazdálkodási beállításait tudod esetleg állítani.

"In God we trust. All others must bring data"

(#5025) ktg3


ktg3
őstag

Van egy elég idegesítő problémám...

Asrock b450 pro 4 vs ryzen 2200g.
A gond az, hogy akármit csinálok nem hajlandó felajánlani a monitorom natív felbontását (LG W3000H -->2560*1600@59Hz).

Újraraktam a drivert csomószor. Nem segített.
Win 10 kiírja a monitor pontos típusát, de ha ott rámegyek a speciális beállításokra ott generic PNP monitort ír.
Automatikusan nem talál drivert, de ha felmegyek a gyártó oldalára és az ott talált drivert manuálisan ráerőszakolom, akkor kiírja a típusát, de akkor sem engedi feljebb állítani a felbontást 1280*800.

AMD radeon settings enged ilyen virtuális szuper felbontást, de csak interpolálja a kisebb felbontást és nagyon rosszul néz ki.

Valakinek valami ötlet?

(#5026) consono válasza ktg3 (#5025) üzenetére


consono
nagyúr

Hogyan kapcsolódsz a monitorhoz? Chipset driver telepítve van? Én DDU-val leszedném a a videókártya drivert, utána a chipset drivert is, majd chipset fel, rebook, videó driver fel.

"In God we trust. All others must bring data"

(#5027) ktg3 válasza consono (#5026) üzenetére


ktg3
őstag

HDMI--> DVI - diszkrét VGA-val simán megy rendben.

Ilyen all in one pack driver van, de kb csak annyit látok belőle, hogy a display drivert telepíti aka. sima adrenaline.
Chipset drivert külön nem is találtam :(

mod.: Gyártói oldalon ofc.

[ Szerkesztve ]

(#5028) solfilo válasza ktg3 (#5027) üzenetére


solfilo
veterán

B450 chipset driver: [link]

solfilo

(#5029) ktg3 válasza solfilo (#5028) üzenetére


ktg3
őstag

Magától ezt nem tette fel az all in one pack. :(
Most felraktam, de így sem enged 1280*800 fölé. :O
Adrenaline 19.3.2, és 18.10 chipset driver van fent.

Mi lehet még?

(#5030) solfilo válasza ktg3 (#5029) üzenetére


solfilo
veterán

azzal a driverrel sem ment a monitor natívan, amit a win10 szedett le magának telepítéskor?

amúgy azt hallottam, hogy az aktív átalakítók nem garantálják a sikert, de itt digitális jelről megy digitálisra az átalakítás, nem kéne gond legyen, bár nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5031) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Tudom nem konkrètan a topikhoz kapcsolódik, de néktek több tapasztalatotok van. Szóval egy Ryzen 7 2700X alà szeretnèk X470-es alaplapot, az egyik jelöltem az Asus X470-F a màsik pedig az Asrock Taichi. Tuning is lenne, de jöhet minden pro-kontra a 2 lappal kapcsolatban.

UI: 2db M.2 SSD-t mindkèt lap tudja kezelni, ha jól làtom!

Köszönöm!

(#5032) Med1on válasza ktg3 (#5025) üzenetére


Med1on
aktív tag

Próbáld meg telepíteni a monitor driverét a gyártói oldalról:
https://www.lg.com/ca_en/support/support-product/lg-W3000H-BN#softwareFirmware

A Windows 7-es is felmegy a 10-re azzal nem lehet gond. Ha ez megvan restart, aztán lássuk a medvét. Ha így se jó, akkor ezek után esetleg megint újra lehet húzni a Radeon drivert.

Hajrá! :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#5033) Winnie The P válasza Visormail (#5023) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia. Köszi a hétvégén ránézek.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5034) ktg3 válasza Med1on (#5032) üzenetére


ktg3
őstag

Megtettem korábban, sajnos úgy sem jó.

Feladom.

Szimplán nem hajlandó hajtani a monitort rendes felbontáson.
Sőt minél többet próbálkozom, annál rosszabb.
Most újraraktam a windowst, mert már olyat csinált, hogy egyszerűen nem adott képet onnantól, hogy betöltött a driver. A monitor háttérvilágítása ment de black sreen. Amúgy reagált a gép közben mindenre.

Az a vicc, hogy újraraktam és megint előjött ez a hiba ha AMD videókarit teszek mellé.
Próbáltam úgy is most, hogy gtx-1070-et mellé. A GTX-en sem tudtam beállítani a natív felbontást, csak az RX-570-en...

Semmit sem értek.

(#5035) consono válasza ktg3 (#5034) üzenetére


consono
nagyúr

Ki tudod direktben HDMI-n próbálni? Mondjuk egy TV-re dugva. Ha így megy rendesen, akkor az alaplap nem szereti az átalakítót...

"In God we trust. All others must bring data"

(#5036) ktg3 válasza consono (#5035) üzenetére


ktg3
őstag

Sajnos a monitoron csak DVI van. Más DVI-os eszközöm nincs :(

(#5037) consono válasza ktg3 (#5036) üzenetére


consono
nagyúr

Pont ezért mondtam a HDMI-t, meg a TV-t, hogy ne legyen a képben az átalakító, de ha nincs másik eszköz, akkor ez nem játszik... Nem tudom mi lehet a gondja.

"In God we trust. All others must bring data"

(#5038) adorjant válasza ktg3 (#5036) üzenetére


adorjant
senior tag

Másik dvi kábellel próbáltad már?

(#5039) ktg3 válasza adorjant (#5038) üzenetére


ktg3
őstag

Sanszos, hogy a kábel nem jó. Nagyon érzékeny a 2560*1600@60Hz a kábelre, mert eléggé a határon van a bitrate. Ez a 3. kábelem 2 napos, eddig jónak tűnt, de 3D alatt csíkoz, szóval kuka ez is.
DVI-DVI kábelem van ami igen jó és sose volt vele baj, de azt meg nem tudom rádugni az alaplapra. :(

Viszont kipróbálom, hogy mi van akkor ha a gtx1070-re dugom. Ha ott tudom állítani rendesen a felbontást, akkor tuti, hogy a kábel a ludas az iGPU-nál is.

mod.: egyből megy a 1070-nel is...
Pedig ezt a kábelt direkt úgy vettem, hogy a csomira is rá volt írva, hogy 10.x Gbps.. :W

[ Szerkesztve ]

(#5040) gianni85


gianni85
veterán

Hali!
Vigyázat...noob a láthatáron!
Ma végre összeraktam a 2400G rendszert, és gondoltam megpróbálnám a legtöbbet kihozni az APU-ból. CPU-t hagynám, gondolom úgyis limitbe futnék a gyengus IGP miatt, így a RAM-ra és az IGP-re fektetném a hangsúlyt. 3000-es 16GB kit-em van, XMP profilt betöltve felállt a rendszer. Ti mivel tesztelnétek a stabilitást, és foglalkoznátok további tweekeléssel? Néztem ezt a Ryzen DRAM calculator-t, de már ott megakadtam, hogy a Thaiphoon Burner nem akar elindulni, és fingom sincs mi lehet a baj. Erre is esetleg valami ötlet?

(#5041) Rocko válasza gianni85 (#5040) üzenetére


Rocko
tag

furmark, aida

(#5042) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Mosta raktunk össze egy gépet, olyat csinál, hogy ha UEFI-ből mentek/kilépek újraindul, de úgy hogy leállnak a ventik majd felpörögnek leállnak, de nem tölt be semmit. Olyan sokat nem vártam vele max. 3-4 újra felpörgésig.
Reset-se oldotta meg, csak ha hosszan kikapcsolóm aztán be, úgy már jó.
BIOS-t nem frissítettem.
Asrock B450m Pro 4 - AMD Ryzen 3 2200G - Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz

Ettől eltekintve meg faszául működik.

Másik meg az AIDA64 a VRM-re az írja, hogy 100C fokos. Meg néztem kézzel a hűtő bordát és ami még éppen ki látszik azt is meg néztem, de még langyos se volt.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5043) Rocko válasza Itachi82 (#5042) üzenetére


Rocko
tag

aidából töltsd le a betát és megszűnik a probléma.

(#5044) Itachi82 válasza Rocko (#5043) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Legfrissebb van fent!
Meg cseréltem a ram-okat és jó lett, mondjuk vissza kellet venni 2933MHz-re és ment is.
(mondjuk a BIOS frissítés meg oldaná a 3000+MHz-et is)

[ Szerkesztve ]

(#5045) zolee1984 válasza Itachi82 (#5044) üzenetére


zolee1984
senior tag

Hwinfoval nézd az értékeket
Az a legmegbízhatóbb program ilyesmire

üdv Zoli

(#5046) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztem, hogy hogyan lenne érdemes OC-al használni a gépet, de azóta bekerült a B450 Tomahawk BIOSába az offset voltage és sikerült beszereznem 2x8gb ramot, valamint egy combosabb hűtőt, viszont még a tuning előtt adódott egy probléma a géppel (minden alkatrész az adatlapomon): A ramokat nem lehet 2933mhz-nél nagyobb frekin használni, 2933-al megy XMP 1-gyel, XMP 2-vel használhatatlan, el sem indul a gép, manuálisan próbáltam 3200-al, ugyanúgy nem indul. Tuningal kapcsolatban pedig érdekelne, hogy a lehető legnagyobb teljesítmény mellett (CPU és IGP fronton) milyen beállításokkal és hogyan kísérletezzek a legnagyobb teljesítmény és a lehető legalacsonyabb hőfok elérése érdekében?

Köszönöm! :)

(#5047) ktg3 válasza FistXL (#5046) üzenetére


ktg3
őstag

Jó RAM slotokat használsz?
Nálam Asrock B450 pro4-nél A1-B1- ben nem mentek XMP szerint. A2-B2 pöccre indult.

(#5048) FistXL válasza ktg3 (#5047) üzenetére


FistXL
aktív tag

A2-B2-ben van, ha A1-B1-be rakom, akkor könyörög indításnál, hogy tegyem át :)

[ Szerkesztve ]

(#5049) pajorgergo válasza ktg3 (#5039) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

nekem is ugyan ezt csinálta párszor a igp->hdmi-dvi átalakító-dvi kábel-"ős" 24"-os monitor (1680x1050),
nekem a kábel volt rossz, az adta fel a harcot, aztán rendeltem újat, 1m helyett 10m-est küldtek , na azzal most már jó :D

(#5050) zolee1984 válasza FistXL (#5046) üzenetére


zolee1984
senior tag

Soc voltage értékén emelj.
1,1-1,15 attól függően hogy lesz stabil

üdv Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.