Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Pano válasza tzsolesz (#2999) üzenetére


Pano
addikt

cimbinek B350 van

(#3002) cimbi186 válasza BerserkGuts (#2998) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Köszi!

Küzdöttem egy hetet (amikor az időm engedte) a RAM-okkal.
1 slot,2slot ,egy ram két ram, alapon, fesz+ fesz-, xmp1-2 fesz +- stb.
Szinte mindent kipróbáltam amit tudtam.
Mindig video.tdr kékhalál.
Most xmp-2 ön megy a gép. Talán így a legstabilabb. Így csak hetente egyszer fagy ki böngészőben random :)

Mondjuk amit írtál azt még nem próbáltam,ha lesz idöm még adok neki egy esélyt.
Bár nekem G Skill RipjawsV F4-3200C16D-4GVK ramjaim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3003) Nimda válasza cimbi186 (#3002) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem a mostani driver frissítés után hal le a vlc, ami kékhalállal végződik. A filmeket le sem játssza, csak a windows lejátszója, de az is nyögvenyelősen. A játékokat még nem próbáltam. Nem tudom van e összefüggés, de az előző driverrel nem volt soha gondja.

Én már betudtam ezeket az anomáliákat driver hibának, mert különben stabil a gép, IBT maxon, semmilyen hibát nem dob (HWinfo).

Eljön majd az az idő, mikor már nem fogok frissíteni, ha minden flottul megy.

[ Szerkesztve ]

(#3004) Shkiz0 válasza tzsolesz (#2999) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Lehetséges, mivel ehhez a laphoz biosból is még csak 1 van a gyárin kívül annyira friss.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3005) ggeleven válasza tzsolesz (#2999) üzenetére


ggeleven
őstag

Nekem pl teljesen hibamentes a Giga B450 aurus M hetek óta. Sem lagg, sem fagyás nem volt még. Win10, friss driverek és 3000 MHz-es memória.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#3006) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Akiknek kékhalálozik, 2400G-jük van jól látom? Próbálok kapcsolatot keresni....

(#3007) elfelejtette válasza tzsolesz (#3006) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezen én is filóztam, mikor kolléga gépét terveztem, de ő mindenképpen az erősebb procit szerette volna, és mivel szerintem a B-s chipset is okozhat gondot, ezért lett X370, és pöccre ment a 2400G... :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3008) hokuszpk válasza Pano (#2991) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Elkiabáltam, így is belefutottam :O
Itt ami nekem fura, hogy alapbeállításként 2400 MHz-en ment BIOS-ban a 3000-es ram"

amig nem engedelyezed az xmp profilt, addig annyin fog menni.
ha csak siman atlokod 2666 -ra, az sem biztos, hogy jo otlet, ha feszemeles nem is ( a 2666 még elvileg 1.2V -n megy ), de az idozitesek allitasa valoszinuleg jatszana.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3009) hokuszpk válasza Pano (#2995) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Nekem a fagyás a jellemző inkább. 10-15 másodpercre megáll az élet, aztán folytatódik tovább."

regi geprol athozott windowsnal talalkoztam ezzel a jelenseggel, sajnos a megfejtesre nem emlexem, valamelyik hw drivert kellett torolni es ujra felrakni, halvanyan az dereng, az smbus volt a hunyo.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3010) Pano válasza hokuszpk (#3009) üzenetére


Pano
addikt

Köszi a tippeket.
Teljesen friss telepítés (többször is), így biztos nem ez a problematika.

(#3011) tomic válasza tzsolesz (#3006) üzenetére


tomic
addikt

Nekem B450 van 2400G-vel társítva. Jelentem nincs kékhalálom.
Ramom sem szerepel a támogatási listán,mégis megy rendesen.És még tuning is van.

(#3012) trol75


trol75
tag

Tegnap óta, miután átettem a ramokat XMP 2-ről (3200Mhz) XMP 1-re (3000Mhz) nincsenek fagyások.
A memtest86+ végigszalad 4-szer és nem dobott hibát, pedig 3200 nem kevés hiba volt.
A legfrissebb BIOS van fent (2018-08-15), mindenből a legfrissebbet drivert raktam fel.
Chipset, drivert külön az AMB oldaláról külön szedtem le (18.10.0830 2018.09.04).
Így most úgy néz ki, hogy stabil tegnap óta. Kopp-Kopp

(#3013) Erdei88 válasza tzsolesz (#3006) üzenetére


Erdei88
veterán

2400G-m van B450M Mortar-al és TridentX 2x8GB 3200MHz-es CL16-os rammal (F4-3200C16D-16GTZB).

A 3200-es XMP profilon nem stabil, eddig 2933-on CL14-en használtam. Tegnap feltettem 3066 CL15-re, még tesztelem
A támogatott memóriák között nincs

A proci alap órajelen megy, alulfeszelve, minden energiatakarékos funkció be van kapcsolva

(#3014) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Szerintem akkor az van itt, hogy a memória gyártók, elég könnyelműen biggyesztenek a moduljaikra azt amit akarnak......

(#3015) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

2200G vagy 2400G (még mindig nem döntöttem el)

szerintetek melyik a jobb lap a három közül:

Asus Strix-F B450

Msi B450 Gaming Pro Carbon AC

Gigabyte Aorus Gaming B450 Pro WiFi

Szeretnék majd FreeSync képes FHD LG monitort hozzá és WoT-ot játszani.

Másik kérdés hogy a 2200G proci ereje esetleg később max. milyen dVGA-t bírna el szerintetek?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#3016) trol75 válasza tzsolesz (#3014) üzenetére


trol75
tag

Lehet, hogy máshol van a kutya elásva.
Múlt héten rendeltem egy ismerősnek egy teljesen ugyanilyen gépet (alaplap, memória) mint ami nekem van, csak másik cpu-val (Ryzen 5 2600), és egy videokártyával.
Ott nem voltak ilyen memória problémák.
XMP 2 (3200Mhz) simán ment fagyások nélkül.

(#3017) Shkiz0 válasza tzsolesz (#3014) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem hinném.
Mert próbaképp átdobtam este az asztali gépembe (Z170+6600K) a Ripjaws szettet, és ott meg megy gyönyörűen 3200-on is.
Ez az AMD sara lesz, mióta kijött a Ryzen azóta van mizéria a ramok körül, válogatósak.
Intel meg kb mindent megesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3018) tzsolesz válasza Shkiz0 (#3017) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez sajnos nem jó hír. Gondolom az APU érzékeny rá ennyire. Meg kéne nézni rendes videókártyával is.

(#3019) hokuszpk válasza Shkiz0 (#3017) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem neveznem sárnak, 2933 az Amd altal garantalt, az Intel se mond hivatalosan nagyobbat, persze en is orulnek, ha csont nelkul menne, es teny, hogy az Intel procik imcje kb. a vegtelenig birja.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3020) libit válasza solfilo (#2989) üzenetére


libit
tag

a dilemmam ezzel a 200GE APU-val kapcsolatban:
HTPC/mediaserver szeru hasznalatra 35W TDP miatt optimalis lenne, de 55USD erteku APUt tegyek 120€ (msi, asrock) vagy 180€ (asus) erteku mITX alaplapba?!?! kicsit tulzasnak tartom...

idealisabb lenne a 2200GE, de az meg nem kaphato :(

("olcsobb" alaplapok) B320-szal hivatalosan nem tamogatja a 4K-t, az utod B420-rol meg meg hir sincs

[link]
meg nem lattam forgalomban, de az is 120€ kore varhato (2xHDMI+DP)!!!

[ Szerkesztve ]

(#3021) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok valaki kipróbálta a ryzen 2400g-vel a bfv open bétát?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3022) solfilo válasza libit (#3020) üzenetére


solfilo
veterán

Ha zavar, hogy túl olcsó az Athlon, vegyél 2200G-t, TDP-t meg korlátozd 45W-ra és kész. :)

4K-t támogatja mindegyik AM4 lap HDMI-n (4K@24Hz, 2160p@30Hz), feltételezem 4K@60Hz-re gondolsz, amihez HDMI 2 kell vagy DP.

A320 utódról én sem hallottam. :(

solfilo

(#3023) libit válasza solfilo (#3022) üzenetére


libit
tag

az jobban zavar, hogy nincs 200GE ar katagoriajahoz passzolo (B420?) mITX deszka ;(

igen, HDMI 2 / 4K@60Hz-re gondoltam

arulja mar el vegre valaki, hol a faxban lehet beallitani a 45W-os cTDP keretet 2200G (2400G) szamara

nem talaltam rola semmit, ill neveztek millio dollaros kerdesnek is...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3024) Feriboy2 válasza libit (#3023) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

BIOS-ban lehet állítani, ha nem találod akkor gondolom nem tudja az alaplapod ezt a funkciót.
ha ez a helyzet akkor megpróbálhatod alulfeszeleni a procit.

[ Szerkesztve ]

(#3025) libit válasza Feriboy2 (#3024) üzenetére


libit
tag

legyszives mutass egy BIOS beallitast ahol (akarmelyik) Ryzen procinak cTDP-t lehet beallitani

igen, alulfeszelessel + korlatozasokkal megoldhato a kisebb fogyasztas, de az megse ugyan az, mikor az aktualis kovetelmenyhez automatan alligat barmilyen parametert (cpu v igp) a cTDP kereten belul

[ Szerkesztve ]

(#3026) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok!
Dedikált GPU nélkül 2 monitor meghajtásához tudtok mondani alaplapot? 2400G alá kell.
Utánaolvastam, alaplap és BIOS függő a dolog elvileg. Van tapasztalat?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3027) lsc válasza IO.sys (#3026) üzenetére


lsc
nagyúr

2 monitort mindegyik lap tud, nem értem a kérdést.

Az élet kegyetlen .

(#3028) IO.sys válasza lsc (#3027) üzenetére


IO.sys
őstag

Utánanézve azt láttam, hogy vagy nem működött, vagy csak egy bizonyos bios beállítás mellet, vagy hiányzott az a beállítás. Rákeresve inkább kérdéseket lehet találni és azokról diskurzust, ép választ sehol.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3029) Feriboy2 válasza libit (#3025) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

itt egy angol link, asrock x370 killer-en tesztelte ebeállításokat/fogyasztást: [link]

(#3030) libit válasza IO.sys (#3028) üzenetére


libit
tag

ASUS PRIME A320M-E + 2200GE mindenfele BIOS allitgatas nelkul siman ment HDMI + D-sub is...

(#3031) IO.sys válasza libit (#3030) üzenetére


IO.sys
őstag

Ezeket nem találtam meg. Az olcsóbb a nyerő. Feriboy2 neked is köszi.

Netezésre (sok megnyitott lappal) és két monitoron történő tőzsdézésre 2200G vagy 2400G legyen inkább?
RAM-ra van tippetek? 8GB?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3032) libit válasza Feriboy2 (#3029) üzenetére


libit
tag

irja, hogy probalta BIOS-ban allitani a 45, majd 35W-os cTDP-t, ami a teljes gep fogyasztasan valahogy nem akart meglatszodni. Konkluziojuk: alulfeszelni + turbo korlatozasa

vegigfutottam az X370 killer hasznalati utasitasat, megneztem jopar YT videot, de sehol nem lattam, hogy hol lehet be/atkapcsolni a cTDP-t... :(
azert neztem (X370 - elozo gen. felso kategorias MB), hogy tudjam hol keresnem masik lapon a cTDP-t, de passz :F

(#3033) Feriboy2 válasza libit (#3032) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

nagyon-nagyon kevés lapon van ez a funkció, ritkaság.
meg ugye szerintem feleslege is. alulfeszeléssel simán megoldható, hogy kevesebbet egyen a proci. inteleknél fonos ez mert ott szorzózár van.

(#3034) solfilo válasza libit (#3023) üzenetére


solfilo
veterán

Másik topikból:

USB-IF
AMD 400 Series chipset
X499 / Z490 / X470 / B450 / A420 / PRO 490 / PRO 460
[link]

Egyébként ha csak filmezés van, meg alacsony terhelés, nem sokat eszik a 2200G alapon se, szóval ebből nem kell akkora ügyet csinálni szerintem.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#3035) libit válasza Feriboy2 (#3033) üzenetére


libit
tag

...de annyira ritka, hogy meg azon se talalni meg, amin allitolag van??

nem akartam szorakozni alulfeszelessel, de latom mas nem marad
esetleg ha elterjednek a 200GE-k nagyobb esely lesz elcsipni 2200GE verziot, amugy meg marad a szoszmotoles :D

@ solfilo
ja, A420 (nem B ahogy irtam) - johetne 60€ koruli mITX lapban akar spartai kivitelben :)

viszonyitasi alapom:
N3150+8GB+2TB 3,5" HDD - atlag 20W koruli fogyasztassal
2400G+8GB+2,5" SSD - nyugalmi allapotban nem megy 30W ala

felek tole, hogy 2200G+8GB+3,5 HDD atlagban 40W korul fogyasztana - oke, hogy oriasi teljesitmenykulonbseg (ami neha lenne kihasznalva), de dupla fogyasztas aran?

[ Szerkesztve ]

(#3036) kireka válasza Vartanus (#3015) üzenetére


kireka
tag

Az MSI tudja a nahimic-et https://www.youtube.com/watch?v=8Qe4n4mYVuM
Nekem főleg a az audiokompresszor kellett, de a voice clarity jelentősen javítja a szövegérthetőséget és az is jó hogy választhatok hogy legyen basszus vagy ne, mert a sok basszus néha fárasztó, szükségtelen. Az MSI memóriaprofilok is nagyon bejöttek nekem, bios reset nélkül lehet próbálgatni, ha nem fut visszateszi a régit, ha nagyon el lett tekerve akkor meg visszaáll 2133-ra. A szoftverek viszont szutykok, és többnyiren nincs offset CPU feszültség.

A 2200g 1060-ig okés és többé-kevésbé egy 1070-et elvisz és ha a nagy felbontás/ultra beállítás érdekel és nem kell több 60 fps-nél akkor tulajdonképpen jelenleg bármit meghajt, főleg freesync-en - és ideiglenesen amig nem veszel egy zen2-t mert úgyis pénzes lettél :) . Ha multi-s fps érdekel akkor viszont intel-K kell neked vízhűtővel.

A memória problémák - azaz hogy bár minden memóriát megesz, de nem mindent a papíron lévő tempóval az a Rzyen 1 széria- és a 2200g is inkább ide tartozik -gondja, a 2. szériával nem tudok róla hogy lenne gond. Gyenge az IMC: 4 modullal például még sokkal alacsonyabb orajeleket tud, alig fut valami 2666 felett.
Én azokkal a komoly ram-okkal még próbálkoznék - ha nekem a 2400-as fut 3266-on laza időzítésekkel akkor egy erősebb ramnak is kellene mennie hacsak nem a dual rank-os, ott megint jelentősen kevesebbet bír az IMC, viszont azok azonos órajelen gyorsabbak (?) Tudja valaki hogy lehet megnézni milyen rank-os?

Még a kis Athlonhoz: mindenki össze-vissza beszél kb. 4x olvastam/hallottam hogy húzható és ugyanennyiszer, hogy lock-olt és fogalmam sincs melyik az igazság. Szerintem nagy különbség.

(#3037) solfilo válasza libit (#3035) üzenetére


solfilo
veterán

Teljesen más liga a kettő, kb értelme sincs összehasonlítani. Akinek pl elég a 4W-os Cerka teljesítménye, kb nincs is értelme AM4-re váltson.

Én amúgy azt nézném meg, hogy mennyi ez a 20W teljesítménydifi éves forint vonzata (20W * átlagos napi működés órában * napok száma * 1KWh ára), aztán eldönteném, hogy megéri e nekem ez a plusz ráfordítás a hatalmas teljesítményugrást.

solfilo

(#3038) Z_A_P válasza IO.sys (#3031) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ide sok RAM kell, szóval ne 8 hanem 16.
Amiket futtatsz, nem kell sok kakao, elvileg neked eleg a 4/4 2200,de ha van ra keret, en a 4/8 venném.

OK

(#3039) IO.sys válasza Z_A_P (#3038) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszönöm!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3040) libit válasza solfilo (#3037) üzenetére


libit
tag

epp az, hogy (mar) nem eleg :) (intel HDMI ganyolas miatt kiesett)

legkisebb UJ gen. AMD a 200GE + A420-as spartai mITX 120€ kornyeken idealis lenne - 200GE iden talan beszerezheto lesz, A420 jovore ki tudja mikor

ha mar 120€-s alaplap, akkor 2200G/GE es megkapna egyeb mas felhasznalasi teruleteket is

a 20W nonstop uzemben evente kb. 25€

[ Szerkesztve ]

(#3041) Gézengúz válasza libit (#3040) üzenetére


Gézengúz
addikt

Használt Fm2+ cucc, gombokért esetleg? Hardverapron össze lehetne válogatni. Memória is olcsóbb hozzá.

(#3042) cimbi186 válasza BerserkGuts (#2998) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Most volt egy kis időm ,ránézni erre a beállításra, de sajna így is kék halál.
(Pedig még próbáltam úgy is hogy adtam neki még egy kis feszt és lazítottam az időzítéséken 2667-en)

Viszont most húznék 19-re és kukázom ezt a Ripjaws szériát hiába Samsung chipes,meg CL16

Az lenne a kérdésem hozzátok,hogy ami QVL listában benne van az 100% hogy működik és kompatibilis? Találta egy ilyen kittet :[link] Ez betűre benne van a QVL-ben.

(#3043) Shkiz0 válasza cimbi186 (#3042) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Biztos vagy te abban, hogy samsung?
Nézted Thaiphoon Burner-rel?
Mert nekem a Ripjaws V-ön Hynix M-die van, és ez intel mellett megy 3200-on XMP profillal, az AM4 esetén csak 2933 megy.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3044) cimbi186 válasza Shkiz0 (#3043) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Igen, biztos.

(#3045) Nimda válasza cimbi186 (#3042) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem ilyen van, működik hiba nélkül, bár az anomáliák így is jelen vannak (képernyő szemetelés időnként). Én nem hinném, hogy a memória modulok miatt. Ma frissítettem az új driverre, egyelőre jó.

Ma futtattam egy 10 körös max. IBT tesztet, nem dobott hibát.

[ Szerkesztve ]

(#3046) libit válasza Gézengúz (#3041) üzenetére


libit
tag

melyik FM2+ cucc tudja a HDMI 2 / 4K@60Hz, lehetoleg 35W TDP es az mITX alaplapjan van M.2-es foglalat?

(#3047) BerserkGuts válasza cimbi186 (#3042) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Hát ezt nem is értem :( nálad mi lehet a baja mert kb ugyan az a memória és a lap is.
Végül is még szerencsés is vagyok hogy egyáltalán hasznavehetően megy valamennyire ha a helyedben volnék már rég eladtam volna.

Most még az apu-t se használom de vga-val se akar rendesen menni ez a ... memória

Szerintem a probléma a Gskill támogatási listánál van ott rákerestem a ram-ra és csak intelhez ajánlják :o

Visztont ez a ram elég pöpecnek(időzítése AAA) tűnik és amd is rajta van talán számít valamit. [link] Majd ha tehetem én is cserélem.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#3048) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Nézegetem az r5 2600 vs r7 1700 teszteket és szinte mindenhol az r5 nyer játékokban, illetve szinte egyforma teljesítményt nyújtanak. Létezhet ez ? az r5 lényegesen olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#3049) solfilo válasza fauv (#3048) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Lehet persze. Játékok nem profitálnak különösebben a 6 mag 12 szálhoz képest egy 8 mag 16 szálból, másrészt a Ryzen 5 2600-nak magasabb órajele van, meg jobb turbója, amit viszont szeretnek a játékok. :)
Melónál kijönne már a 8 mag előny, ott megérné az 1700-at venni, meg ehhez jobb hűtőt adnak.

Egyébként kicsit félrement a kérdés: Pinnacle Ridge topic

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#3050) fauv válasza solfilo (#3049) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, tényleg benéztem. :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.