Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) libit válasza E.Kaufmann (#7000) üzenetére


libit
tag

szerintem jobban sporolhatnak az alkatreszarakon, de foleg inkabb UZLETPOLITIKA :)

(#7002) hokuszpk válasza E.Kaufmann (#7000) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valoban lehetne teljesen chipsetmentes lapokat is csinalni, ha a socban levo ethernet kontrollert is kivezetne valahova az AMD, de az valamiert az EPYC kivaltsaga.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7003) Olajka02 válasza hokuszpk (#6999) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Köszi srácok a válaszokat!
Egy Noctua NOCTUA NH-L9a-AM4-t használok. A proci maximum 75C (peak), de a jellemző hőfok terhelés alatt inkább 65C.
Szóval nem hiszem, hogy a melegedéssel lenne a gond.
Előtte egy B350-es lapom volt és ott a 2400g is valamiért csak 30W-ot vett fel, pedig 65W-os procik.
Lehet hogy a táp nem ad le megfelelő kraftot...?
Ilyen a táp, amivel hajtom: [link]

(#7004) apatyas válasza Olajka02 (#7003) üzenetére


apatyas
Korrektor

Honnan veszed, hogy 30W-ot fogyaszt? Melyik szoftverből, vagy valós fogyasztásmérő a konnektornál? Illetve, milyen szoftverterhelés mellett? Ha valóban ennyi, akkor nem csoda, ha droppolja az órajelet, mint említetted, 65W-osak. Nézd meg biosban, van-e erre vmi alapértelmezett korlát beállítódva nálad (gyanakszom az A320-as lap default értékeire).
A táp ha nem tud eleget adni, akkor kékhalálod lesz, nem így nyilvánulna meg (legnagyobb valószínűség szerint).

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7005) E.Kaufmann válasza apatyas (#7004) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pedig az is milyen hasznos lenne, ha a feszültségesésre droppolna ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7006) Olajka02 válasza apatyas (#7004) üzenetére


Olajka02
aktív tag

AIDA 64 ben nézem az értékeket, azzal monitorozok.
Pl renderelek, vagy aida Stersszteszt alatt csinálja ezt.
Megnézem a lapnál, hátha az a baj.
Mondjuk a lap hivatalosan támogatja az ASUS oldal szerint még a 3950X-es porcit is, tehát tudnia kell a 65W-ot.

(#7007) #80977664 válasza Olajka02 (#7006) üzenetére


#80977664
törölt tag

Pontosan hol nézed Aida-ban?

(#7008) consono


consono
nagyúr

Urak! Hülye problémám van a gyermek gépével: hosszú Zoom meeting alatt ( 80 perc körül, mindig 10 perccel az angol órája vége előtt) kék halálozik gép, valamelyik video driver file-ra hivatkozva. Mindig egy óránál hosszabb videofonálás után jön elő, és a Zoom az egyetlen alkalmazás, ami ezt okozza. Amúgy a gép betonstabil, játékok futnak órákon át, csinálja a fiam a Teams-ben a feladatait, megy a Discord, a Spotify, Firefox gyakorlatilag egész nap... Találkozott már valaki hasonlóval?

Itt a hosszú hétvége, DDU-val leszedem majd a drivert és frissítek, meg megnézem van e frissítés a Zoomhoz, remélem megoldja.

"In God we trust. All others must bring data"

(#7009) A.Winston válasza Olajka02 (#7006) üzenetére


A.Winston
tag

Ez a tap el kell vigye rendesen pedig. Nekem is ul a polcon egy chopin itthon, amit pont 3400G miatt vettem. En vegul nem raktam bele, de forumok alapjan siman eleg kell legyen. Lapodnak lehet valami BIOS beallitasa ami korlatozza max, vagy csak rossz erteket nezel aida-n. Sokszor nekem se egyertelmu mi mihez tartozik ott. Ryzen master is jo monitoringra, azon konnyebb leolvasni szerintem, nem beszelve arrol h ha fix szorzot allitasz ott latszik ha visszavesz, aida-n nem.

nincs

(#7010) Olajka02 válasza #80977664 (#7007) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Ahol a sterssz teszte el tudod indítani, ha jól emlékszem, 3 helyen is nyoman lehet hövetni grafikonosan és számszerűen is.

(#7011) Olajka02 válasza A.Winston (#7009) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szerintem is.
Megnézem alaposabban a lapot, mert eddeig nem találtam meg ahol ezt állítani lehet.
Megnézem a Ryzen masterrel.
Köszönöm mindenkinek a segítségét!

(#7012) libit válasza Olajka02 (#6995) üzenetére


libit
tag

nalam a 3400G (mortar max) aida (cpu, fpu, cache) alatt tartja a 4GHz-t 60C°-on es a fogyasztasa 30-32W kozott valtozik (aida es hwmonitor)

4 perc utan lement 28-29W es 55C°-ra

IGP-t hozzakapcsolva 3,7GHz es a teljesitmeny, hofok maradt 29W, 55C°
CPU feszultsege 1,35V-rol lement 1,15-1,19 koze

14perc utan kikapcsoltam az IGP-t: fesz 1,35V; 4GHz; 62C°, de a teljesitmeny maradt 29W...

se tuning (RAM xmp), se alulfeszeles, cTDP (bar egy ideje ott van a biosban, de hatasa nincs) auton

(#7013) Olajka02 válasza libit (#7012) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Akkor úgy néz ki, ez akár normàlis is lehet egy m-itx lapban.
Köszi a tapasztalatok megosztását.
Nekem is valahogy így müködik, csak valószínűleg a 320-as lap miatt alacsonyabb órajeleken.

(#7014) A.Winston válasza libit (#7012) üzenetére


A.Winston
tag

Lehet ennyi alapon valoban, ezt nem tudom. En eleve ugy valogattam ramot meg lapot, h tuning friendly legyen. Ha 10 percet ment osszesen alapon eddig, amig bios profilokat kitoltottem.

nincs

(#7015) libit válasza Olajka02 (#7013) üzenetére


libit
tag

masik gepben 2200G alulfeszelve 1,2V 3,5GHz (m.2 ssd, 3,5" hdd, 1+2 ventilator)
idle 27W konnektorbol - aida es hwmonitor 3-5W-ot mutat

aida CPU teszt: 17W / 60-62W konnektorbol - tartja az 1,2V-ot 3,5GHz-t, 51C°
+IGP 15,5W / 60-61W - 1,05V 3GHz
-IGP marad 15,5W / 60-61W - 1,2V 3,5GHz

(#7014) A.Winston
ez elegge "tuning friendly" 3400G ala: msi mortar max, 2x8 3333 predator, noctua NH-U12A
(annak ellenere, hogy nem hasznalom ki...)

[ Szerkesztve ]

(#7016) Olajka02 válasza libit (#7015) üzenetére


Olajka02
aktív tag

:R

(#7017) mattheus


mattheus
őstag

Tegnap összeraktam hosszú évek után az "első" AMD-s konfigurációmat
- Asus b450-f gaming
- Ryzen 5 3400G
- HyperX Predator 16 GB 3200 Mhz
- Gyári hűtő

Most egyelőre még nincs HDD a gépben, így csak a BIOS-ig jutottam. Beállítottam a memória sebességet (D.O.C.P).

BIOS-os kalandozás közben feltűnt, hogy magas a hőmérséklete a Processzornak (40-45 fok körül) vagy ez normális ? (nekem a fő gépem egy 7700K és most 29-30 fok IDLE állapotban), pedig Thermal Grizzly Kryonaut paszta van most rajta. A hőmérséklet ráadásul úgy ennyi, hogy a gépház nyitott állapotban van. Ami még zavaró volt, hogy folyamatosan változott a CPU hűtő sebessége, de gondolom a gyári hűtőnél erre ne panaszkodjak :)

Milyen hűtőt ajánlanátok ehhez a processzorhoz ? Nekem nagyon csendes, hatékony kellene, de lehetőleg ne legyen Noctua árszinten.

Köszönöm!

(#7018) Mercutio_ válasza mattheus (#7017) üzenetére


Mercutio_
félisten

A magas hőfok azért van, mert még nincs futó oprendszer ami az energiatakarékossági funkciókat kezelje.
Ha az inteles gépet is csak a biosig engeded és annyi ideig a biosban mászkálsz mint az amd-nél ott is magasabb hőfokok lesznek. (Bár a gyengébb igp miatt talán nem ennyire)

Hűtőből a ház és annak szellőzése függvényében az ID Cooling környékén is nézelődhetsz, esetleg be quiet bár az drágább.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7019) solfilo válasza mattheus (#7017) üzenetére


solfilo
veterán

Folyamatosan változó hűtő sebességet kezeld a biosban a venti beállításoknál. Nem olyan rossz az a Spire, de vehetsz persze jobbat. :)

solfilo

(#7020) mattheus


mattheus
őstag

Köszönöm szépen a hűtővel kapcsolatban a válaszokat és tanácsokat.
Igyekszem kipróbálni őket, de előtte még operációs rendszert kell még vásárolnom és tennem rá.

(#7021) apatyas válasza mattheus (#7020) üzenetére


apatyas
Korrektor

Lőjj egy Ubuntut, csak hogy ne a pucér biost nézegesd addig se..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7022) A.Winston válasza apatyas (#7021) üzenetére


A.Winston
tag

Azon meg rájön, hogy van Wine stb lehet el is felejti a windowst. :)

nincs

(#7023) newc8229


newc8229
tag

Sziasztok!

Egy Ryzen 5 1600 AF procihoz milyen alaplapot tudnátok ajánlani?! 20-30 ezer forint értékben válaszokat előre is köszönöm!

(#7024) TommiStyle93 válasza newc8229 (#7023) üzenetére


TommiStyle93
csendes tag

Szia!

ASUS TUF B450-PRO GAMING ~ 37 ezer HUF

ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 ~ 35 ezer HUF

Tudom ezek túl mennek a 20-30 ezer forintos áron, de az 1600 AF-es procihoz néztem az alaplapokat, és 20-30 ezer forint között nem találtam olyat amit mernék ajánlani. :)

Ezek ATX-es alaplapok, azaz normál "nagy" gépházba valóak.

(#7025) #80977664 válasza solfilo (#7019) üzenetére


#80977664
törölt tag

Simán jó a 3400G gyári ventije, persze csak ha nem 110%-on hajtod all day...
A venti fordulatszám változása engem is zavart, bios-ban (vagy win szoftverrel - alaplapfüggő) be lehet állítani állandóra. Nálam állandó 10%-on megy otthoni mindenesként 70fokig. Sosem érte még el... közelében sem volt.

(#7026) slaci007 válasza newc8229 (#7023) üzenetére


slaci007
senior tag

Szia

30 alatt Asrock B450M Pro4-F ugyanaz mint a Gaming K4 csak 2-vel kevesebb sata port.

Tungsram 1896-2022

(#7027) solfilo


solfilo
veterán

B550 lapok kapcsán jött egy ilyen:

via

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7028) E.Kaufmann válasza solfilo (#7027) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor a B450 sem volt jó választás, nemhogy a Gigabyte :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7029) solfilo válasza E.Kaufmann (#7028) üzenetére


solfilo
veterán

Én azért bízom abban, hogy menni fog sok B450 lapban a 4000 széria, mint ahogy a sok B350 lapban is megy a 3000 széria, pedig a kép alapján nem lenne szabad.
Engem mondjuk a Zen 3 már nem érdekel, a Renoir (Zen 2) support meg csak meglesz, elvégre az olyan, mint a 3000 széria + IGP. :)

solfilo

(#7030) E.Kaufmann válasza solfilo (#7029) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na mondjuk azzal én is kiegyeznék, amúgy is inkább APU-t upgradelnék, mint most külön videókártyával szórakozzak.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7031) Mercutio_ válasza solfilo (#7029) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asrock DeskMini A300-ban is gond nélkül megy a 3400G :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7032) E.Kaufmann válasza Mercutio_ (#7031) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk tőlük el is várható, pont az volt a poén a cuccaikban, hogy olyan processzort/memóriát/videókártyát is támogattak, amit mások még/már nem. Lényegében abból csináltak bizniszt a jó ár mellett, amit pl az ECS K7S5A-nál is láthattunk, mikor az új athlon proci miatt nem kellett (de azért jobb lett volna ;] ) eldobni a régi SD memóriákat, amiket az ember nagy nehezen vett meg a Pentiumhoz annak idején.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7033) consono válasza Mercutio_ (#7031) üzenetére


consono
nagyúr

Ilyet raktam össze az asszonynak én is még a vírus előtt, igaz Athlonnal. De az upgrade terv az, hogy majd a gyermek 2400G-je kerül bele, ha nála erősebb proci kell :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#7034) solfilo válasza Mercutio_ (#7031) üzenetére


solfilo
veterán

Az nem számít annyira, mert az még nem Zen2, de örvendetes. :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7035) Mercutio_ válasza solfilo (#7034) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak azért írtam, mert annó megjelenés előtt még az A300/A320(?) chipsetre is az volt a mondás, hogy nem fogja támogatni a 3xxx procikat, aztán mégis :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7036) E.Kaufmann válasza Mercutio_ (#7035) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért amit néztem Asus miniITX-es A320-as lap, az nem is támogatta, azért is vettem Giga B450-et. Lutri mindenesetre.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7037) solfilo válasza Mercutio_ (#7035) üzenetére


solfilo
veterán

Értem én, de ahogy a 2000G (Zen) se 2000 (Zen+), úgy a 3000G (Zen+) se 3000 (Zen2). Nagyon megbonyolította az AMD, hogy a sima és G-s procik el vannak tolódva egyymáshoz képest egy generációval, nem véletlen sorolják őket külön a fenti dián. :(

solfilo

(#7038) Mercutio_ válasza solfilo (#7037) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaaaa, akkor ezt én is benéztem :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7039) A.Winston


A.Winston
tag

Új 3100 és 3300X-et itt tárgyaljuk?

nincs

(#7040) E.Kaufmann válasza A.Winston (#7039) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem nem, mert sajna nem APU.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7041) solfilo válasza A.Winston (#7039) üzenetére


solfilo
veterán

Zen 2-es Ryzen topic lesz a tiéd. :)

solfilo

(#7042) mattheus válasza mattheus (#7017) üzenetére


mattheus
őstag

Sziasztok!

Egy korábbi hozzászólásomat folytatnám, mivel ma komoly "harcok és küzdelmek" során sikerült (talán :F) összeraknom a véglegesnek gondolt gépemet.

Először is a végleges konfiguráció:

- Asus ROG STRIX B450-F GAMING alaplap
- Ryzen 5 3400G
- Arctic Freezer 34 eSports
- HyperX Predator 16 GB 3200 Mhz
- Western Digital 250GB Black SN750 NVMe SSD
- Toshiba 500 GB HDD
- FSP 700W-os táp
- Zalman T7 házikó

A beszerelést a szokásos módon a hűtő és az SSD beszerelésével kezdtem. Az Arctic hűtő esetében dicsérték a felszerelés egyszerűségét, ami egészen addig igaz is volt, míg a ventilátort nem kellett lefogatni. Bármit is próbáltam, mindig lerepült a drót felfogatás során (egyszer millimétereken múlott, hogy nem a szemembe szállt....), de végül nagy nehezen sikerült. Valószínűleg én nem vagyok eléggé ügyes kezű, ráadásul el voltam kényeztetve korábban Arctic hűtőkkel, ahol mindig gyerekjáték volt a teljes procedúra, de tapasztalatgyűjtésnek ez a kihívás tökéletesen megfelelt.

Utána jött a házba való berakás. Na az ismét egy tortúra volt, mert le kellett szerelni a házhűtőt, hogy beférjen a lap, ami után tényleg egyszerű volt, de azzal nem számoltam, hogy kb. 2 milliméter választ el attól, hogy pontosan a felfogatásra szolgáló lyukakra álljon a lap. Akárhogy mozgattam az alaplapot , nem akarta az igazságot. Teljesen véletlenül az egyik lyukba sikerült felfogatnom egy csavarral, innentől egyre egyszerűbb volt a többit is....... Közben komolyan pár szívrohamot kihordtam , annyira rossz volt nézni azt, hogy mennyire kellett a lappal küzdeni. Tanulság? Ebbe a játék házikóba ATX lapot sose szereljen be senki :)

Ezt követően jött az újabb kihívás, a 8-pin EATX 12V kábel csatlakoztatása. Na ez a ház szerelhetőségből 5-ből 2 pontot érdemel (ATX esetén), ezért itt is ment az ötletelés, hogy hogyan vezessem a kábelt és egyáltalán hogyan férjek oda virsli újaimmal. Hála istennek pár szép indulatszó és próbálkozás után ezzel is megvoltam.

A szerelés innentől kezdve már eseménytelen volt, így lassan, de megnyugodtam :)

Következett a bekapcsolás (kicsit aggódtam, hogy minden rendben lesz-e egy ilyen szenvedős összeszerelés után). A bekapcsológomb megnyomását halk egyszeri sípolás és felpörgő ventilátorok zaja kísérte, végül megjelent a ROG logó :) a képernyőn
BIOS betöltése követte a ténykedésemet, ahol örömmel konstatáltam, hogy minden fel van ismerve. :)) . Egy dolog miatt bosszankodtam, hogy a Full HD monitoromon a BIOS nem jelenik meg tökéletesen, mert a szélek lelógnak, de azt mondtam, kicsire most nem adok....

Mentés után a pendrive-ot csatlakoztattam, hogy telepíthessem a W10Pro-t. Telepítés során kiválasztottam a NVMe SSD-t, mint Windows telepítési fő meghajtót. A fájlok másolása gyorsan megtörtént, majd Windows indításakor jött az első kellemetlen meglepetés, mivel a 500GB-os merevlemez nem látszik, még EASEUS partition managerrel sem, illetve BIOS-ban sem. Gondoltam "merészet" és másik SATA portra dugtam. Ennek köszönhetően indítás után kékhalál fogadott, nincs meg az egyik Windows programfájl....... na itt kezdett bennem "elszakadni a cérna", mert nem értettem, hogy mi van. Arra gyanakodtam, hogy valamilyen "csodás" módon a telepítéskor rendszer számára fenntartott fájlok kerültek az 500 GB-os meghajtóra. Innentől kezdve bármit is próbáltam, nem sikerült életet lehelnem a Windows-os rendszerbe.

Mondom ok, akkor jöhet egy másik telepítés ismét elöltről. Következett az újabb meglepetés, mivel a windows telepítő csak a 500 GB-os HDD-t látta az SSD -t nem :( Mondom ok, valamit nagyon elronthattál az előző telepítés során, most próbaképpen telepítsük rád az operációs rendszert és majd Easeus-al megszakértjük. A telepítés érthető okokból vánszorgott, de felment. :) Itt jött a következő meglepetés, mert az Easeus nem látta az SSD-t :F , sőt akkor sem, mikor felraktam az alaplapi drivereket. Na itt már kellett volna egy cigi, de mivel 3 éve leszoktam, maradt a mély levegős technika és 100-ig számolás. :DDD

Míg gondolkodtam hogyan tovább, a gépem 3x is csonttá fagyott (!) illetve már a WiFi-re sem csatlakozott fel. Mondom itt nagy baj van..... akkor állítsuk alapra a BIOS-t a BIOS-ban.....de ez sem oldotta meg, fagytam továbbra is...... már gondolatban ott tartottam, hogy feladom és eladom a gépemet nyomott áron.......

Ezt követően, gondoltam egyet és kihúztam az 500GB-os HDD-t , csináltam egy Clear CMOS-t is. Utána valami miatt nem akart a gépem elindulni, csak akkor, amikor az ház tetején lévő USB csatlakozóból kihúztam mindent......... Ezt követően a BIOS-ban megjelent az SSD, majd a Windows telepítő is felismerte és települt úgy ahogy az a nagykönyvben le van írva.

Ezt követően már hasított a gép, következtek a driverek letöltése, telepítése. Alaplapi felment rendben, következett az AMD honlapjáról a Win10-es 64 bit-es video driver. Na itt folytatódott a kihívások sorozata, mert bármelyiket töltöttem le, telepítés során kiírta, hogy a fájl sérült vagy nem megfelelő verzió. Itt már nagyon végén volt a türelmem. Hála az égnek kiderült, hogy van Auto installer opció is az AMD-nél, így azt választva felment az a driver is. A gép végre kezdett üzemelni, így akkor gondoltam jöhet a memória tuning (2400-3200). Nincs fagyás, mondom király. Akkor tegyük vissza merevlemezt. Így is elindult a Windows (!) . Öröm és boldogság. Ez volt az a pont, amikor azt mondtam, mára elég lesz. Többit holnap..... :C

Én idén már összeraktam jó pár gépet (főleg intel, de becsúszott még Athlon is), de ilyen nehéz szereléssel és Windows telepítéssel még soha nem volt dolgom. A legjobb, hogy nem értem mit rontottam el. Valamit biztos és az is elképzelhető, hogy pofonegyszerű, de engem még így nem tréfált meg semmi korábban.

Amit nem értek viszont továbbra sem:

- BIOS-ban miért nem rendes a képméret, pontosabban miért lóg ki a széleken a kép
- Miért fagyogatott a gép akkor, mikor a házon lévő USB csatlakozót használtam
és vajon mit rontottam el, hogy ennyire hosszúra nyúlt egy pofonegyszerű dolog........ :F

[ Szerkesztve ]

(#7043) Olajka02 válasza mattheus (#7042) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Ezeknek lelkük van.
Én a számítógépes világban bármit el tudok hinni és képzelni és annak a szöges ellentétét is.
Szerintem nem rontottál el semmit.
A ryzen-ekkel még mindig van szopóka, ha valamibe pont mellényúltál.
Én pont most mentem végig egy szoporolleren egy 3600-s konfiggal.
A 2133-as ramokat nem szereti, mint kiderült a nap végére.
De mire erre rájössz, megöregszel.
Ugyan így jártam az apáméknak összerekott 2200g-s konfiggal.
Bárhogy próbáltam nem indult, tápot cseréltem, minden megvolt, mígnem kiderült, hogy az egyik újonnan vásárolt memória hibás....
Szóval 10 gép szerelésből statisztikailag legalább 2 ilyen.
A többi meg megy mint a karikacsapás.
Ezt el kell fogadni.
Az ilyen tatpasztalatok teszik rafkós gépszerelővé az embert. :)

Még egy sztori a régmúltból, ami szintén varászlatos.
Win7-et telepítettem.
Akkoriban én még DVD-re írtam ki az oprendszer telepítőt, ez az USB-s móka akkor még nem volt egy működő doldog.
Mindig 64-bit-es rendszert használtam az általam nyűtt programok miatt.

Szóval telepítem a dvd-re kiírt 64-bit-es win 7-et.
Felmegy, telepítem a drivereket, erre már a második hibát jelez...
Próbálom, így próbálom úgy újra letölt és a többi, mígnem kb 2 óra szopás után észreveszem, hogy 32 bites rendszer van fent!!!!!!
Hogy a pék fülébe??????
A DVD-n 64-es van kiírva, arról a dvd-ről már vagy 10 szer húztam gépet.
És ha jól emlékszem, nem volt opcionális választás hogy 32 vagy 64 és más fájlt kellett kiírni mindkét esetben, tehát 64-es cd-vel ha jól tudom, nem lehetett 32-es telepíteni.
ÉS MÉG IS SIKERÜLT akkor és ott életemben először és utoljára egy kiírt 64-bites telepítőről.
Millió ilyen sztorim van, a surgős leadásnál pont nem működő szoftverekről (mi addig, ugyan azzal a hotkey-el tette a dolgát az év összes többi napján, csak kkor nem).

Szóval ennyi, ha olyan kedvük van, akkor nem működnek ez egy ilyen... :)

[ Szerkesztve ]

(#7044) Mercutio_ válasza mattheus (#7042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz felesleges volt ATX méretű alaplapot venni, hacsak nem speciális igényeid vannak. Most azt az időt kellett beletenned összerakásnál a konfigba amit előtte a komponensekkel kapcsolatos tájékozódáson megspóroltál. (milyen a ház, cpu cooler szerelhetősége, stb.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7045) mattheus válasza Mercutio_ (#7044) üzenetére


mattheus
őstag

Ebben részben tökéletesen igazad van, mivel erre a lapra így ebben a formában nincs szükségem, pláne édesapámnak, akinek összeraktam ezt a gépet, viszont olyan jó áron jutottam hozzá ehhez az alaplap és processzor kombóhoz, hogy nem lehetett kihagyni.

A ház meg azért lett ilyen, mert okvetlen kicsinek kellett lennie. ATX-hez meg nehéz jót találni ekkora méretben :) kb. 1 hetet monitoroztam a piacot vásárlás előtt. Egyébként minden ki volt számítva (CPU hűtő is pont 3 mm kisebb), csak az nem, hogy ennyire nehéz lesz összerakni és bekábelezni :)

Amúgy a szerelést félretéve, a többi kihívásra viszont nem igazán lehet felkészülni és most sem tudom miért történt, amit történt .....

[ Szerkesztve ]

(#7046) mattheus válasza Olajka02 (#7043) üzenetére


mattheus
őstag

Ez így van. A gépeknek lelkül van, annak ellenére igaz ez a mondás, hogy én igyekeztem minimálisra csökkenteni a lehetséges problémaforrásokat, mert a
- gépet még a házba való beköltözés előtt kipróbáltam (HDD nélkül)
- A memóriát előtte nyúztam hónapokig egy inteles konfigban hiba nélkül és szerencsére ez a típus pont benne van az alaplaphoz tartozó kompatibilitási táblázatban
- Tápot is használtam már előtte, így igazból ami új volt a képletben az a SSD, HDD és a CPU hűtő. Ezektől pont nem számítottam semmi huncutságra.

(#7047) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez lesz majd a Renoir topik is?

A 2700-am helyére egy 4700G-t szeretnék majd, ha már jó áron lesz.

(#7048) A.Winston válasza Fred23 (#7047) üzenetére


A.Winston
tag

Csalódott vagyok kicsit. Ezzel a 8 maggal most elmennek a produktív irányba a budget gamingtől.
Remélem lesz később valami navi+3300X jellegű páros is.

nincs

(#7049) E.Kaufmann válasza Fred23 (#7047) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1, ha a Gigabyte B450 is támogatja ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7050) consono válasza A.Winston (#7048) üzenetére


consono
nagyúr

Biztosan lesz, 2-3 év múlva...

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.