Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) lsc válasza speedygonzi2 (#650) üzenetére


lsc
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#652) hackeeeee válasza speedygonzi2 (#650) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Visual C++ csomagot, és dx redist telepít, és megoldja a problémát. :)

Véleményem szubjektív...

(#653) hokuszpk válasza speedygonzi2 (#650) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az msvcp100 az a visual c++ redist resze, minap futottam bele, hogy a legfrissebb vc2012 redist update csomagban nincs benne, viszont a 2010 -es cuccban levo mukodott.

*szerk : a 32 biteseket linkeltem, neked valoszinu a 64-es verzio fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#654) speedygonzi2 válasza hackeeeee (#652) üzenetére


speedygonzi2
tag

Hackeeeee,
Dx redistre tudnál linkelnie egyet? próbálkoztam már azzal is de lehet hogy nem jóval.

hokuszpk,
köszi, feltettem ezt a 2010-es (64-es) VC++packot, de ez nem oldotta még meg.

a 32 bit windows ugye jól emlékszem hogy nem lenne nyerő nekem a 8GB rammal?

köszi,
Speedy

(#655) hokuszpk válasza speedygonzi2 (#654) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

8GB -t meg elkezelget a 32 bites windows is, csak per processz nem fog tobbet adni 2GB -nel. ( esetleg 3 )
viszont ha a visual c++ redist csomag telepites nem oldja meg a problemat, akkor egy sfc /scannow van az almoskonyvben.
bar ez egy frissen telepitett windowsnal erosen fura. tuningolsz ? a 3000-es corsair memoria verzioszama ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#656) Sub-ZeRo válasza speedygonzi2 (#654) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az új ryzen alá csak 64 bites windows 10!!!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#657) hackeeeee válasza speedygonzi2 (#654) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

[link]

Véleményem szubjektív...

(#658) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megy a kavar, úgy néz ki kell egy új gépház, és táp is, így módosítottam, így lesz egy MSI A320M Bazooka. Meglátjuk mi lesz. Lehetne kisebb is, de olyan lap kell amin van DVI és HDMI is, és ezt találtam. Asrock-ból van, de ahogy említettétek, hogy van gond, így inkább maradok az MSI-nél.

Véleményem szubjektív...

(#659) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Van új BIOS msi B350M Mortar-hoz, többen használnunk itt is ilyet, ezért gondoltam szólok :)

Link: https://www.msi.com/Motherboard/support/B350M-MORTAR#down-bios

Újítások:

- Improved memory compatibility.
- Improved PCIE device compatibility.
- Update AGESA Code 1.0.0.1a to support new upcoming processors.
Note
1. Do not update this BIOS if you're currently using windows7
2. This BIOS doesn't support Windows7.

(#660) paperboy válasza S. Szabi (#659) üzenetére


paperboy
senior tag

Arctichoz még nem jött ki...

(#661) S. Szabi válasza paperboy (#660) üzenetére


S. Szabi
őstag

Színén kívül más különbség is van?

(#662) hackeeeee válasza S. Szabi (#659) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A logikát mondjuk nem nagyon értem a számozásban, mégpedig:

7A37v1B
- Update AGESA Code 1.1.0.1 to support Raven Ridge CPU.

7A37v1D
- Update AGESA Code 1.0.0.1a to support new upcoming processors.

Ergo, visszafelé megy a számozás?

Véleményem szubjektív...

(#663) paperboy válasza S. Szabi (#661) üzenetére


paperboy
senior tag

Más a bios verziószám, meg elképzelhető hardveres szinten is, hogy tartalmaz más alkatrészeket a sima verzióhoz képest... De lehet nem, akkor meg nem tudom miért van a kettőhöz kétféle...

[ Szerkesztve ]

(#664) speedygonzi2 válasza hokuszpk (#655) üzenetére


speedygonzi2
tag

Hackeeeeee,

sajnos ez a Dx sem oldotta meg. szerintem tegnap este valami hasonlóval próbálkoztam én is, (mert tegnap egy másik vinyóra ráhúztam már egy wint-t, csak aztán rájöttem hogy az nagyon lassú lesz, szóval ma ujrahuztam egy ssd-re....)

hokuszpk,

a RAM CMK8GX4M2B3000C15

a sfc / scannow alatt mit értesz?

speedy

közben rájöttem hogy a verziószám csak a RAM-on van rajta, ver 5.20. Ami igy már összenézve nem egyezik a QVL-ben levő 3.21-el.

A köv gondolatom az hogy ez RAM hiba. mint böngészős, müködik a cucc. yotube videot is lejátszik FH-ban pl.

[ Szerkesztve ]

(#665) hackeeeee válasza speedygonzi2 (#664) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Visual C++ redist-eket el kell kezdeni felpakolni 2003-tól sorba, x86, x64. Én így szoktam, és egyszercsak megoldódik.

Véleményem szubjektív...

(#666) speedygonzi2 válasza speedygonzi2 (#664) üzenetére


speedygonzi2
tag

jav: (ujabb szerk)
"A köv gondolatom az hogy ez RAM hiba-e?"

amúgy most kipróbáltam 1 rammal, és a hibaüzenet nem változott.

speedy

(#667) speedygonzi2 válasza hackeeeee (#665) üzenetére


speedygonzi2
tag

megpróbálom. megnéézem hogy ott miscrosiftéknál megtalálom-e.
ez buta kérdés is lehet: x86 redistet is tudok tenni az x64 windowsomra? még sosem próbáltam.

Speedy

(#668) hackeeeee válasza speedygonzi2 (#666) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez szoftveres gond lesz, a hibaüzenet is ahhoz kapcsolódik. A Visual C++ redist-ek telepítése meg fogja oldani.

Véleményem szubjektív...

(#669) füles_ válasza speedygonzi2 (#666) üzenetére


füles_
őstag

Talán RAM-nak nem kellene ilyen gondot okoznia, de egy próbát megér módosítani a beálitásait. Ezzel a RAM-mal elég sok gond volt amúgy a Ryzen-t illetően az SR topikban, ott nem egy ajánlott darab. Tehát első körben én annyit próbálnék meg, hogy a CL15-ös időzítést átállítanám CL16-ra a BIOS-ban, ugyanis az eddigi tapasztalatok szerint a Ryzen nem preferálja a páratlan időzítést.
Egyébként szerintem is sokkal inkább szoftveres gubanc lesz itt.

[ Szerkesztve ]

(#670) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Sziasztok!

2200G-re tervezek egy konfigot, alaplappal és hűtéssel kapcsolatban kérdeznék.
Felhasználás: 1080p és 2160p videó, böngészés (10+ tab), torrent, kb 7/24-ben menne.

- MSI B350M Mortar (+ BIOS frissítés) a javasolt, vagy van valami más javaslat? (kívánalmak: DVI-D + HDMI - ha jól olvastam, akkor ennél megy a 2160/60Hz HDMI-n - USB 3.0=/<, 4 memory slot a későbbi bővíthetőség érdekében)

- Gyári hűtés hogyan viszonyul hangban pl egy Be Quiet! Pure Rock-hoz képest? Ha hangosabb, akkor mit javasolnátok rá olcsóbb, de halkabb típusok közül a gyári helyett?

(egy i7 6700K alapú pc-t cserélnék erre, mert felesleges itthonra, viszont nem akarok hangosabb gépet)

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#671) wocsok válasza speedygonzi2 (#667) üzenetére


wocsok
tag

Szerintem driver probléma lesz azt írtad 17.7-est telepítetted, de a vegához a 17.40.3701 kell!

(#672) apa111 válasza wocsok (#671) üzenetére


apa111
aktív tag

+1

(#673) hokuszpk válasza speedygonzi2 (#664) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ahha. a problemas corsair.
amugy jo lesz az a ram, nekem is ilyen van, fel ev es 3 uj bios utan elertem vele 2866 -ig, csak g*cisok idot vitt el a kiserletezes...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#674) hokuszpk válasza speedygonzi2 (#664) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"a sfc / scannow alatt mit értesz?"

nyitsz egy rendszergazdai parancssort, -- az ujabb verziokban powershellt -- majd beutod ezt :

sfc /scannow

az sfc a Sytem File Checker roviditese. Ez vegigellenorzi a rendszerben talalhato fileok integritasat.
Frissen feldobott windowsnal nemigazan kell, de ha mondjuk azt a corsair ramot az xmp profil alapjan rosszul lotte be az alaplap ( van ra egy fogadasom, hogy igen, ez a V5.20 pont az, amivel mindig baj van ), akkor elkepzelheto, hogy valamelyik rendszerkomponens serult.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#675) speedygonzi2


speedygonzi2
tag

Először is köszi mindenkinek a commenteket, tanácsokat.

néhány fejlemény, mielőtt mára feladom.

-tolál szivás hogy még a rami ilyen szintü verziószámára is figyelni kellene, amikor ezt pl a rendeléskor nem is látom...

-a driver kérdés nagyon érdekes:
rv-win10-64bit-whql-radeon-software-17.40.3701-feb12.exe file-t telepitem, de 17.7 megy fel. gyorsan ujrarántottam a win 10-et, mert először azt hittem hogy attól van hogy nem akar visszafele menni verziót, (pedig uninstalláltam előtte).

-a memória nekem most amúgy vissza van véve 2133-ra, csak hogy ez ne legyen hibafaktor, aztán ha itt elértem valamit utána látom értelmét sebességnövelésnek.

-egy két C++ kit-et már feldobtam, 2003,-ast ugyan nem találtam de 2005-től elkezdtem. 2-3 után nem oldódott meg, (aztán húztam újra). holnap folytam a C++ redistek telepitését, meg megnézem az sfc / scannow -ot.

Eléggé bosszant ez az egész.
A vicc az hogy láttam ma az iponon tesztet, amiben szintén ez a mem van..

köszi mindenkinek,
Speedy

(#676) speedygonzi2 válasza speedygonzi2 (#675) üzenetére


speedygonzi2
tag

sfc / scannow:
Windows Resource Protection did not find any integrity violations.
ez is valami.
holnap megyek tovább a C++ redist pack-ekkkel...

(#677) hokuszpk válasza speedygonzi2 (#675) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"-tolál szivás hogy még a rami ilyen szintü verziószámára is figyelni kellene, amikor ezt pl a rendeléskor nem is látom..."

ezert nem is ajanlom a sunnit topikban a 3000 cl 15 -os corsairt. bar mindig jon valaki, aki megaszondja, hogy neki hibatlan. a tobbi rammal altalaban nincs ilyen gond, corsairbol peldaul a 3200 cl 16 jo szokik lenni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#678) OutSider17 válasza hokuszpk (#677) üzenetére


OutSider17
senior tag

+1!
A Corsair 3000 CL 15-ösből van ami nem kicsit sz*pás!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#679) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

2200g elheto a gyari hűtővel tuning nélkül l?

Véleményem szubjektív...

(#680) Frigetrus válasza hackeeeee (#679) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Nem! :)
Borzadályosan morgós hangja van alacsony fordulaton, és hamar elkezd emelkedni a hangja ahogy melegszik a cucc. Tuning nélkül természetesen.

(#681) Plasticbomb válasza hackeeeee (#679) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Tegyél rá egy Dark Rock Pro 4et, akkor garantáltan hangtalan lesz és a tuning is mehet a maxra. ;)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#682) MaXX81 válasza hokuszpk (#677) üzenetére


MaXX81
tag

Már itt is vagyok ;]

(#683) hackeeeee válasza Plasticbomb (#681) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy azt, vagy esetleg ezt.

Véleményem szubjektív...

(#684) speedygonzi2 válasza hackeeeee (#668) üzenetére


speedygonzi2
tag

Szóval a jó hir az hogy, hackee-nek igaza volt :)
szoftveres gond volt, amire valahol én is gyanakodtam, mert pl stress test-en stabil volt, de láttam már sok mindent, win 10-el meg 0 tapasztalatom van, meg ezer éve nem csináltam semmi komolyat a gépemmel, (mivel nem volt alkalmas semmire a kiöregett gépem).

szóval:
felcsaptam egy net framework 1.1.-et, egy NFW 1.1 SDK,t VCredisteből meg szépen sorban, X86-X64 párosokat, 2005-2005SP1,2008,2008SP1,2010,2010SP1.
Aztán jó lett. hogy melyiktől, nem tudom, mert egyben letöltöttem mindet, aztán daraáltam (mitán tegnap egy másik rendszeren, random 3-4 pack nem segitett....)
egy jó kis linkgyűjtemény a célra: link

szóval lefutotta a heaven benchmark. ezt most sikernek könyvelem el, szóval lehet hogy mára abba is hagyom és megyet csinálni inkább:)

A RAM-okat visszatettem 2933-ra bootolnak (asszem még CL16-on vannak).
Még majd este meg holnap kellene néhány tesztet futtatnom, hogy minden jól működik-e, vagy inkább elálljak a vásárlástól amig lehet...

Köszi mindenkinek a segitséget, sokat segitettetek a troubleshootingban, legalább azzal hogy ki tudtam zárni, mi nem okozza a gondot...
Ettől függetlenül a RAM-okra mérges vagyok. direkt azért vettem mert ezt legalább megtaláltam a QVL-ben, erre no. nem az a verzio. a többi ami volt a webshopban meg nem volt bene sehogy... na erről majd később.

Futott egy ilyen heaven benchmark, kb reális?

Üdv,
Speedy

(#685) speedygonzi2 válasza speedygonzi2 (#684) üzenetére


speedygonzi2
tag

Futtattam egy másikat, mert lent találtam egyet extreme presettel:

Ahhoz képest kicsit rosszabb, mert ott 439 pont van az én 385 pontom helyett. igaz mintha kis OC is lenne, ill 2G ram van allokálva a video-ra.

(#686) hokuszpk válasza MaXX81 (#682) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gondolom ez Speedy kollegat nem vigasztalja, hogy neked megy...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#687) hokuszpk válasza speedygonzi2 (#684) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elsokorben az aida stressztesztet toljad, ha hibazik a corsair, akkor az hozza ki leghamarabb, eleg belole 4-5 perc, ha addig jo, akkor valoszinuleg jo.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#688) hackeeeee válasza speedygonzi2 (#684) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért is mondtam, hogy nem tudom melyik fog kelleni, ezért szoktam mindet feltenni 2003-tól 2015-ig, X86-X64-gyel, és tuti megoldódik a gond.

Örülök, hogy sikerrel jártál.

Memtest-re, esetleg csinálj egy boot-olható pendrive-os memtest-et, hátha ott kiderül a gond.

Én ezért nem fogok túlzásba esni a ramokkal, elég lesz a Teamgroup, aztán reménykedek, hogy menni fognak.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#689) OutSider17 válasza speedygonzi2 (#685) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Pici oc és 2GB ram. :)

High
Extreme

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#690) MaXX81 válasza hokuszpk (#686) üzenetére


MaXX81
tag

...bar mindig jon valaki, aki megaszondja, hogy neki hibatlan...

Erre reagáltam, nem vigasztalni akartam...

Speedy: Neked valószínűleg x86 visual C++ redist csomag hiányzott ez 64 bites rendszer alá is kell

[ Szerkesztve ]

(#691) Jinxb1rd válasza speedygonzi2 (#675) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Egész pontosan milyen ramod van és hol vetted?

We are only Stardust...

(#692) lacafaca válasza OutSider17 (#689) üzenetére


lacafaca
őstag

mind a két linked a high beállítás...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#693) OutSider17 válasza lacafaca (#692) üzenetére


OutSider17
senior tag

Jogos! Elnézést kérek! :B

Extreme/Ultra

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#694) yoeuromail válasza speedygonzi2 (#650) üzenetére


yoeuromail
tag

msvcp100.dll

Régi ismerős :D

Ha az amire gondolok akkor az pedig a ms visual c++ lesz az de abból van egypár a heaven az jó régi annak még talán a 2012 vagy mi kell de jó sok van és még a verzió számot is a legfrissebbet jó ha megtalálod xD

Én úgy telepítem ezeket hogy van fent 32 64 is nem tudom kell-e meg így jó-e de nekem bevált

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#695) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Használ valaki CMK8GX4M2B3000C15R kitet? Ugye ez nincs rajta a corsair support listáján, bár a saját 3200-asom sem, és szépen megy.

Agyalok rajta, hogy kicsit fentebb mennék órajelben, de mindenképp marad a dual channel, lehetőség szerint.. Vagy az lenne, hogy vennék 1 8GB-s modult , majd talán később még1-et, de amire megy a gép, felesleg lenne a 16GB.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#696) hokuszpk válasza hackeeeee (#695) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

speedygonzi2
de most tenyleg, itt veseztuk par hozzaszolassal elobb, mekkora lutri ez a tipus. en nem eroltetnem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#697) hackeeeee válasza hokuszpk (#696) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor csak rosszul kerestem, de elkerülte a figyelmem, sorry.

No mindegy, akkor szerintem marad a 2400-as teamgroup, aztán lesz ami lesz. Árban az a legolcsóbb amúgyis. A320-ban csak fog 2400-on menni, max kicsi plusz fesszel.

Véleményem szubjektív...

(#698) Vartanus válasza hackeeeee (#697) üzenetére


Vartanus
őstag

Tudom régebbi hszban kérdeztél a 2200G-re de én itthon lemértem a HD 7770-en hozza a 2400G szintjét.
A HD 7750 ben és a Vega 8-ban is egyformán 512 SP van... csak a 7750-esnek 72GB/s a memória sávszélessége a Vega 8 IGP-nek meg 3200-as RAM-mal 51GB/s, viszont 4 gen.nel újabb és az új igen hatékony szín, textúra tömörítő eljárások talán csökkentik annyira a memóriabusz terhelést hogy egálba legyen a Vega 8 a HD 7750-nel.

Más:

Milyen rigolyái vannak a Mortarnak, amihez hozzá kell szokni?

Amúgy nagyon kedvelt lap főleg itt, ahogy látom a legtöbb Raven tulaj Mortar lapott vett a 2200G vagy 2400G procija mellé.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#699) hokuszpk válasza hackeeeee (#697) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a teamgroup mennifog poc- roff. 2400 legalabbis nalam ment a tomahawkban meg az asrock lapokban is.
ha a vasarlas elott ellenorizni tudod a verzioszamot, akkor jo a corsair, 5.30 alattit ne vedd meg, illetve megveheted, ha szeretsz matekolni, fentebb irtam, hogy nalam vegulis mar 2866 -on megy, de ehhez kellettek uj biosok, es 6 honap turelemjatek :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#700) nagda válasza hackeeeee (#695) üzenetére


nagda
újonc

Szevasztok! Én kb. 2 hete vásároltam 2200G-t, egy MSI B350 PC MATE alaplappal, és pont a CMK8GX4M2B3000C15R(ver. 5.20) ramot vettem hozzá. Nekem gond nélkül működnek a 2933Mhz-en(XMP).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.