Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) solfilo válasza lsc (#600) üzenetére


solfilo
veterán

Csak W10 64 biteset találok hozzá AMD oldalán, középen a link:

"Download AMD Radeon Software for Ryzen Desktop Processors with Radeon Vega Graphics Driver for Windows® 10 64-bit"
Ha arra kattintok, elindul a letöltés, ha másolom a link címét és úgy próbálom, azt írja ki mint neked. :)

De ha adsz dm-ben drive címet, át tudom küldeni, nekem már lejött.

solfilo

(#602) gabi123 válasza Jinxb1rd (#589) üzenetére


gabi123
senior tag

Benne van az alaplapod kompatibilitási listájában? Mert ha nincs, akkor onnantól kezdve nem garantált, hogy megy a lapodban. Ettől persze még mehet, de nem garantált. Nekik vagy mázlijuk volt vele és az adott alaplap adott BIOS verziója jobban megkomáltatta a Ryzen IMC-vel azokat a Corsaireket, vagy már egy újabb revíziójuk van a RAM-ból, mint neked (ez a valószínűbb).

Corsair 3000 MHz meg Corsair 3000 MHz között is van különbség...

Forza Ferrari!

(#603) lsc válasza solfilo (#601) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi , ez működött.

Az élet kegyetlen .

(#604) Jinxb1rd válasza gabi123 (#602) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Igen és mi a különbség az egy kit-ben lévő két ram között?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#605) Chaser válasza Jinxb1rd (#604) üzenetére


Chaser
titán

elvileg semmi, az lenne a lényege, ha nem garizzák panaszkönyv, fogyvéd, kürtöld tele homárt, írj itt is, aztán nasa, cia, fbi, nav_igátoros feljelentés, úgyis találnak valamit :d

szerk: nekem olyan kitem volt anno aminél az egyik teljesen döglött volt, el se indult vle a gép, talán geil bd amit 24 órán át tesztelnek is - pejszepejsze' -, gyerek kétkedett, aztán berakták egy gépbe és adta is a cserét, vagy pénzt vissza, már nem tudom

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#607) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott lenne egy HD7750, tervezett cserélni az alatta lévő régebbi FM2-es vasat 2200G-re. Ha teszek mellé 2*4GB 2400-as ramot, akkor combosabb lesz a GPU mint a 7750?

Véleményem szubjektív...

(#608) Bohus78 válasza hackeeeee (#607) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Szerintem erősebb,de csodát ne várj.
Nekem a 2400G van,2X 8Gb kingston hyper-x 2400MHz rammal,ami gond nélkül megy 2933 MHz -en.

(#609) hackeeeee válasza Bohus78 (#608) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem várok csodát. Netezésre kell, plusz unokaöcsém néha játszik Rocket league-t, minecraft-ot, Euro Truck simulator 2-t. Ezt most elviszi a 7750 is.

2400G már árban elég magas lenne erre a célra, szerintem, nekik, ezért nem gondolkodom benne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#610) lsc


lsc
nagyúr

Hol lehet engedélyezni 2 Gb ramot, bioszban nem találom ?

Az élet kegyetlen .

(#611) Bohus78


Bohus78
csendes tag

asrock ab350M pro 4 lapom van,bevallom én sem találtam sehol,bár tudom neked ez gyenge vigasz :N

(#612) FalconKnight válasza lsc (#610) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

[link] 3. kép

Falcon

(#613) OutSider17 válasza hackeeeee (#609) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát Euro Truck Simulator 2-vel már próbáltam a Ryzen 3 2200G-met.
Többiről sajnos nincs tapasztalatom. Az Euro Truck Simulatorban teljesen magas beállításokkal 1650*900-as felbontáson 40-45 Fpst tud a Ryzen 3 2200G.
Nekem is 2*4GB Kingston HyperX Fury memória van mellette. (2400Mhz-es, de nekem is jelenleg 2933Mhz-en mennek.)

Battlefield 1 is aránylag jól fut.
1650*900 Medium beállításokkal 35-45 Fps. Úgyhogy szerintem az álltalad említett játékok is menni fognak. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#614) hackeeeee válasza OutSider17 (#613) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor kozepes beállítások mellett elfut. :)

Meggondolom, lehet kapnak akkor egy 2400at. Bar nem szeretnék ennyit kolteni. En 3lvagyok az 1200 rx550 kombovalm

Vagy, nekik is egy 1200, es mellé a 7750?

Itt fhd monitor van. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#615) solfilo válasza hackeeeee (#614) üzenetére


solfilo
veterán

A 2400G a HD7770-et is lenyomja elvileg, így gondolom a 2200G gyorsabb lehet mint a HD7750. Bár nem tudom régebbi motorú játékoknál mi lehet a helyzet.

solfilo

(#616) lsc válasza FalconKnight (#612) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, működik.

Az élet kegyetlen .

(#617) hackeeeee válasza solfilo (#615) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A generációk miatt gondolkodom az apuban, még akkor is ha nem nagyon lesz kihasznalva.

Az említett játékokkal kellene boldogulnia. Persze, kompromisszummal.

Véleményem szubjektív...

(#618) lacafaca


lacafaca
őstag

Sziasztok!

Beálltam a csapatba, de ez piszkálja a csőröm:

gondolom ez nem valós és csak az Aida hiányossága...Hw info rendben mutatja a proci sebességét és a feladatkezelő is...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#619) Bohus78 válasza lacafaca (#618) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Üdv. a csapatban. ;) Neked amúgy sikerült engedélyezni a 2 Gb ramot biosba ?Látom nálad is asrock lap van

(#620) solfilo válasza hackeeeee (#617) üzenetére


solfilo
veterán

Szeirntem erre a célra jó kéne legyen az APU. :)
Aztán még lehet jön ide olyan tulaj, aki játszik ezekkel.

solfilo

(#621) lacafaca válasza Bohus78 (#619) üzenetére


lacafaca
őstag

Már egy ideje ezen is pörgök, egsyszerűen sehol nincs lehetőség rá...1 giga és ennyi. töviről hegyire átjártam a biost, de semmi.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#622) OutSider17 válasza hackeeeee (#617) üzenetére


OutSider17
senior tag

Azokkal elkell hogy bírjon bőven. :)
Főleg hogy én Battlefield 1-ezek vele közepes beállításokkal. :DD

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#623) hackeeeee válasza OutSider17 (#622) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi! :)

@solfilo: Neked is.

A kérdés még annyi, hogy a "sima" Teamgroup ramokat tudja 2400-on hajtani, vagy akár fentebb? Nem akarok extra ramokat venni, mert felesleges.

Véleményem szubjektív...

(#624) OutSider17 válasza hackeeeee (#623) üzenetére


OutSider17
senior tag

Igazán nincs mit!
Pontosabban milyen Team Group ramokat?
Egyébként elég sokat számít az IGP miatt is az hogy mennyire gyorsak a ramok. Már egy 2666Mhz-en járatott rammal is érezhető a különbség a 2400Mhz-hez képest. Nem hogy a még magasabb órajellel rendelkező ramokkal.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#625) hackeeeee válasza OutSider17 (#624) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

TED44G2400C1601

Ebből menne bele 2 darab. Vagy van CMK8GX4M2A2666C16 kit, de ez jóval drágább már. Nem költenék rá túl sokat. :) Mert ugye a Corsair árából már kijön egy 3000-res kit is, CMK8GX4M2B3000C15R

De itt az a kérdés, hogy az A320-as lapban belövi-e XMP-re a ramot, vagy akkor muszáj lenne B350-et venni.

Bár ugye azt írja a A320 Bazooka-nál, hogy: 1866/2133/2400/2667/2933(OC)/3200(OC) Mhz

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#626) OutSider17 válasza hackeeeee (#625) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát még az én lapom listájában sincs benne. Bár mennie kellene legalább 2133Mhz-et azon mindegyik ram megy.
Egyébként teljesen új konfigot akarsz építeni, venni?

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#627) hackeeeee válasza OutSider17 (#626) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alaplap, Proci, ram fog kelleni. Mivel nem nagyon szeretek használt hardvert venni, így igen.. :) Ez ilyen becsípődés.. nem nagyon tudok mit csinálni vele. :)

Tápból szerintem a régi elite power 500 még elég lesz egy kis ideig, bár lassan az is csereérett már.

Mivel semmi tuning nem lesz, ezért gondolkodom A320-ban, de, legalább a fesz állítás, és az XMP kontroll kéne, ha ez nincs, akkor inkább marad a B350.

8GB ramért 30k plusz.. Atyaég.. :(

Véleményem szubjektív...

(#628) lacafaca válasza Bohus78 (#619) üzenetére


lacafaca
őstag

Itt kellene lenni a biosban, de a 4.7-esben nincs benne... :F

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#629) OutSider17 válasza hackeeeee (#627) üzenetére


OutSider17
senior tag

B350-ben gondolkodj inkább! És olyat keress ahol a vrm-ek hűtőbordával vannak ellátva.
Hát elég húzosak az árak. :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#630) hackeeeee válasza OutSider17 (#629) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze az tiszta sor, plusz a csaatlakozókkal is meg van kötve a kezem, ezért néztem A320-ból a Bazooka-t, azon már szinte minden megvan, ami kell. Nekem ugye B350 Mortar van, de ha minden kötél szakad, akkor nekik is ez lesz. :)

Napi szinten látom az árakat, de ezen mindig elszörnyúlködöm, hogy Én ennek töredékért vettem a 3200-as, 2*8GB-t. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#631) lacafaca válasza OutSider17 (#626) üzenetére


lacafaca
őstag

Nekem a salátapárost is simán hajtja az asrock 2666-on, pedig a samuk csak 2133asok :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#632) hokuszpk válasza hackeeeee (#625) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd mindjart jon Apa111 es magaszondja.
en asrock ab350m pro4 -be R5 1600 melle tettem ezt a tipust, pocc-roff ment 2400 -on, tuningot nem probaltam.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#633) hokuszpk válasza lacafaca (#628) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a share memory lesz az.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#634) hackeeeee válasza hokuszpk (#632) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt a lapot néztem még, és a TG ramokat. Hátha esetleg még menne fentebb is, akár 2666-on, kicsi plusz fesszel.

Véleményem szubjektív...

(#635) hokuszpk válasza hackeeeee (#634) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ovatosan az ab350m pro4 -el, ajanlgattuk, de azota tobben panaszkodtak ra, valoszinuleg volt egy hibas szeria, bele ne nyulj...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#636) OutSider17 válasza lacafaca (#631) üzenetére


OutSider17
senior tag

Ne haragudjatok ha félre érthetően fogalmaztam.
Nem azt mondom hogy nem menne vele a dedikált órajel. Csak hogy vannak lapok amik a jó istenért sem békülnek ki bizonyos memóriákkal. Még a Summit Ridge topikban volt jó párszor hogy bizonyos lapokban bizonyos memóriák nem akart megfelelően menni. Majdhogy nem rendes rituáléjuk volt hogy valahogy stabilak legyenek.

Csupán arra akartam csak célozni hogy semmi sem 100%-ék, csak vannak már jól bevált kombók. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#637) hackeeeee válasza hokuszpk (#635) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból bejött a mortar, saját célban, a b350-ből, igaz vannak rigolyái, de már hozzászoktam.

Esetleg még a MSI B350M PRO-VDH még szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#638) Bohus78 válasza lacafaca (#628) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Nem hagyott nyugodni megtaláltam :) Nekem is a 4.7 van fent
Advanced/
AMD CBS/
NBIO Common Options
GFX Config
Integrated graphics Controller - állítsd át = forcess
UMA Mode - UMA_SPECIFIED
UMA FRAME BUFFER SIZE itt már be tudod állítani a 2G -re .
Írj ha jó lett.

(#639) lacafaca válasza hokuszpk (#633) üzenetére


lacafaca
őstag

Tudom én azt :), de ha egyszer az legfrissebb biosban nincs benne ez a lehetőség ott azon a helyen... :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#640) lacafaca válasza Bohus78 (#638) üzenetére


lacafaca
őstag

:R :R :R

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#641) Bohus78 válasza lacafaca (#640) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Jól látom a hirdetésed???Annyira megutáltad hogy már árulod is a cuccokat ;) ;)

(#642) lacafaca


lacafaca
őstag

Dehogy utáltam meg, de mindent kipróbálok és ha jön egy új, akkor rámegyek arra :DDD

Amúgy köszi a tippet, föl is toltam 4re...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#643) Bohus78 válasza lacafaca (#642) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Igazán nincs mit. kerestem már napok óta,most bukkantam rá egy oldalon.Van észrevehető különbség játékoknál hogy nem AUTO-ba van??

(#644) lacafaca válasza Bohus78 (#643) üzenetére


lacafaca
őstag

Mindjárt rámegyek nfs...auton fos volt nagyon...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#645) lacafaca


lacafaca
őstag

full hd-medium >30fps...teljesen ok. Így sokkal jobb lett mint auto. :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#646) hackeeeee válasza hackeeeee (#637) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, hozzátettem a MSI B350M PRO-VDH-t. Ahogy elnéztem, szinte ugyan az, mint a mortar, csak nincs csilivili világítás.

Véleményem szubjektív...

(#647) Jinxb1rd válasza Bohus78 (#638) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Kellene egy összefoglalót csinálni, mert újra és újra megkérdezik ugyanazt. Én is már eljártam ett a táncot.

We are only Stardust...

(#648) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Azt már említettem, hogy az asrock válaszolt a hogyan lehet biosból tuningolni ezt az alaplapot kérdésre? Ezt írták vissza:

Overclock
Kindly make few overclock adjustments below
Step 1. Advanced\AMD CBS\NBIO Common Options\XFR 2.0 Configuration\Advanced\Accepted\GFX Clock Frequency\1240
Step 2. Advanced\AMD CBS\NBIO Common Options\XFR 2.0 Configuration\Advanced\Accepted\GFX Core voltage\35
Step 3. OC Tweaker\OC Mode Change Switch\AMD CBS Setting
Step 4. Press F10 to save and exit

Nos kipróbáltam, de viszont sajnos crashel, amint belépnék a windowsba. Ha az órajelet lentebb veszem 1200-ra akkor már jó. Sajnos a második értékről fogalmam sincs micsoda (valami voltage VID érték), azt nem merem emelni, pedig lehet az oldaná meg.

Kép: https://i.imgur.com/EZo16Mr.jpg

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#649) paperboy válasza Jinxb1rd (#648) üzenetére


paperboy
senior tag

Az mi az a GFX Core voltage 35??? :D

(#650) speedygonzi2


speedygonzi2
tag

Sziasztok,

én is 2200G tulaj lettem, de sajnos még nem boldog tulaj.
Nem sikerült még tökéletes működésre birnom a procit vega grafikával.
A config R3 2200G + Asus B350 Plus bios 3803 + Corsair 8GB 3000MHZ VENGEANCE LPX BLACK KIT.
A memória benne van a QVL-ben. Radeon 17.7 driver van fent. Win 10 Pro 64bit

A probléma hogy nem sikerült még semmilyen grafikus tesztet vagy játékot elinditanom.
Pl a heaven benchmark az alábbi hibaüzenettel nem indul:

the code execution cannot proceed because msvcp100.dll was not found
probálkoztam directX telepitéssel és Visual C++ pack telepitéssel, de nem oldják meg szerintem nem itt van a hiba.

A kérdésem hogy milyen irányba érdemes elindulni hibakeresésnél, milyen teszteket érdemes lefuttatni? (presze ha valaki tudja a megoldást, ne tartsa vissza :)

Köszi,
Speedy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.