Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) csiby1


csiby1
csendes tag

Üdv Mindenki! Memtest86 már lement 1x. Most fut másodjára. Nem talált hibát eddig. BIOS-t frissítettem tegnap. Legfrissebb Wint még megpróbálom. Majd jelentkezem! Köszi az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#4002) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Nekem videóknál zöldhalál (videókép helyett tiszta zöld minden) vagy kékhalál (lefagy és újraindul)

Ramokat lejjebb vettem 2933-ra még a múltkor, szal nem hiszem h az a baj. Ráadásul a kékhalál hibaüzenetére a google 100% -ban vga/IGP driver issuet irt (video_tdr_failure v vmi ilyesmi).

De latest van fent amd oldaláról... :(

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#4003) Vartanus válasza Vismajor01 (#4002) üzenetére


Vartanus
őstag

Tuning van-e és ha igen mi és hogyan?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4004) csiby1


csiby1
csendes tag

Üdv! Úgy tűnik megoldódott gondom! A legújabb kellett mindenből. (Win+Driverek.) Azóta megy hiba nélkül! Mindenkinek köszönöm!

(#4005) Vismajor01 válasza Vartanus (#4003) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mint irtam ram van 2933-on és proci 3.9 ghz-n.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#4006) Vartanus válasza Vismajor01 (#4005) üzenetére


Vartanus
őstag

Akkor mindent totál defaultra és próbáld úgy. És ahogy fentebb kolléga írta Totálisan új Win+driverek.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4007) tzsolesz válasza Vartanus (#4006) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

+1.

(#4008) ocrulez


ocrulez
csendes tag

Sziasztok!
Tudom, hogy nem pont idevágó, de a 2200u-val van valakinek tapasztalata?
Ajándékba menne Főleg office,de kis játék is (minecraft, world of tanks).
Vállalható ez a teljesítmény?
köszi

(#4009) solfilo válasza ocrulez (#4008) üzenetére


solfilo
veterán

Raven notis topik, oda tartozik a 2200U. :)
Egyébként kb olyan, mint egy Athlon 200GE, kicsit alacsonyabb órajelen és TDP-n (szóval valamivel elmarad tőle), teljesen vállalható teljesítmény, net, office, 4K film, 4K youtube megy, némi játék is belefér vele.

WoT így megy az Athlon 200GE-n, kb így mehet a Ryzen 3 2200U is, nem tudom milyennek számít ez az érték:

innen

Gyári oldalon, vagy valahol nézd meg, hogy a gépben lévő 8GB RAM egy modul vagy KIT e, csak mert a dual channel hiánya nagyon visszafogja még ezt az IGP-t is.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4010) consono válasza ocrulez (#4008) üzenetére


consono
nagyúr

Ne vegyél Lenovo-t, ajándékba meg főleg ne, mert téged fognak szidni... Gyakorlatilag nincs támogatás, szerviz hozzájuk. Kérdezz rá a milyen notit vegyek topikban!

"In God we trust. All others must bring data"

(#4011) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik help!

Asrock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac

G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVKB vagy Aegis F4-3000C16D-16GISB rammal lesz kevesebb gond, jobb eredmény? :R

Illetve lényeges pluszt ad-e a Ripjaws, ami kompenzálja, hogy valszeg nem fér be az IS-50 hűtő alá így azt cserélni kell :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4012) dergander válasza Mercutio_ (#4011) üzenetére


dergander
addikt

Szia,

Mindkét RAMal bajos lesz, már csak azért mert nem samu b-die chipes. A leírásba találsz egy finder nevű webes appot ami kiírja melyik azok a ramok amik tuti jók lesznek. Nekem ugyanolyan Ripjaws van amit akarsz venni és van probléma bőven.

(#4013) solfilo válasza dergander (#4012) üzenetére


solfilo
veterán

Nálam meg az általa írt Ripjaws 3200MHz-en megy XMP-vel MSI B450M Mortarban, pedig nem Samu B-die, hanem Hynix M-die. (ebből van Samu D-die is elvileg)
Lehet csak szerencsém volt.

(#4011) Mercutio_: minimális a difi a 3000 és a 3200 Mhz között, én az Aegist venném, egyrészt mert elfér, meg 2933MHz-en vélhetően menni fog, legalább is gépépítős topikban sokat javasolják, s nem szoktak visszamenni reklamálni a userek. Ha nem oké, akkor 14 napos elállás.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4014) dergander válasza solfilo (#4013) üzenetére


dergander
addikt

Nekem a Samu D-die verzió van, és 3000 a plafon. Akkor te jól jártál. Furcsa hogy intelnél teljesen mindegy mit veszek minden jól megy, itt meg...

(#4015) solfilo válasza dergander (#4014) üzenetére


solfilo
veterán

Egy reddit postban volt erről szó, sebességben nincs hátrány elvileg, már ha igazat írnak: [link]

A linken látni, hogy a Ripjaws Samu-D die az dual rankos, a Ripjaws Hynix M-die meg single, az általános leírásban meg írják, hogy Samu D-die várhatóan 2933MHz, Hynix M-die meg 3200Mhz, valamint a 2933MHz dual rank gyorsabb, mint a 3200MHz single rank. Te még ez felett is vagy a 3000MHz-el. :)

Ezért is mertem megvenni a kinézett RAM-ot, mert várhatóan minimum meglett volna a 2933MHz, IGP-s játék esetében innentől túl nagy különbségek meg nincsenek.

Intelnél azért ehhez Z370 vagy Z390 lap kell, többinél 2666MHz a plafon. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4016) jeni válasza solfilo (#4015) üzenetére


jeni
félisten

Intel Z170 lapomban simán megy 3000Mhz frekin bármilyen memóriát is betettem.
XMP-re egyből mentek

(#4017) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Azt honnan tudom meg, hogy ezen a Crucial Ballistix Sport LT-én milyen chipek vannak?

(#4018) paperboy válasza tzsolesz (#4017) üzenetére


paperboy
senior tag

Thaiphoon Burner

(#4019) solfilo válasza jeni (#4016) üzenetére


solfilo
veterán

Én most a 1151v2-ről beszéltem, alapvetően a kategóriát próbáltam érzékeltetni, nyilván 1151v1 esetében is megy a Zx70 szériában.

solfilo

(#4020) tzsolesz válasza paperboy (#4018) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi, meg is néztem.

Ebből nekem mik a fontosak, mondjuk tuning szempontjából?

Az mit jelent hogy max 1466Mhz (2933Mhz) ?


[ Szerkesztve ]

(#4021) dergander válasza tzsolesz (#4020) üzenetére


dergander
addikt

Samsung b-die az teljesen jó. Pont az amit szeret az APU .

De hol látol te a képen max 1466mhz-t? - vagy én vagyok vak ? :B

(#4022) tzsolesz válasza dergander (#4021) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor azért nem volt nekem vele gondom soha, atomstabil 2800Mhz-en.
A lenti táblázaton ott van, hogy maximum dram clock frequvency 1466Mhz. De ha feltolom alapfeszen 2933Mhz-re bios-ban, el sem indul a lap. Most csak alapfeszes tuningot nézegetem....

(#4023) Feriboy2 válasza dergander (#4021) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

nem sasmung hanem micron b-die. a jobb oldali oszlopban az első sora gyártó

(#4024) tzsolesz válasza Feriboy2 (#4023) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez most jó vagy rossz?

(#4025) hokuszpk válasza tzsolesz (#4017) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezen nem kell sokat agyalni, a Cruical az a Micron leanyvallalata vagy markaja vagy ilyesmi, tegye fel a kezet, aki talalkozott mar Cruical memoriaval vagy ssdvel, amiben nem Micron chipek lapultak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#4026) sb válasza Mercutio_ (#4011) üzenetére


sb
veterán

Valahol - talán a hétvégi ajánlóban (a SR topicon kívül) - írták, hogy nem sok különbség van. A 3000 alap, de a 3200 is simán megy többeknek Aegissel.

@solfilo
Erre épp rá akartam kérdezni. Anno Zen1-nél láttam kisebb frekiken, de ott is kimérték, hogy a dual rank 2666 alig marad el a 2933-3000-től. Azóta persze Zen+-al változhatott ill. APU-nál is lehet, hogy más, mert itt a vram sávszélesség a lényeges, nem a cpu-ram-cache alrendszer bottleneckjei. De lehet, hogy itt sem csak a single rank Samsung B-Die lehet az egyetlen jó megoldás.

(#4027) solfilo válasza sb (#4026) üzenetére


solfilo
veterán

Raven IGP-je kapcsán nem láttam ilyen single vs dual rank tesztet sajnos. :(

solfilo

(#4028) Mercutio_ válasza solfilo (#4013) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4029) Nimda


Nimda
addikt

Használ itt valaki 2400G-hez Wraith Prism hűtőt? Kíváncsi lennék az idle és a max. terhelés alatt lévő hőfokokra.

Nálam min. 28-29 fok, max. 73-74 fok.Tdie. IBT.

[ Szerkesztve ]

(#4030) tzabo válasza Nimda (#4029) üzenetére


tzabo
tag

Nekem Freezer 33 van és néhány fok eltéréssel, de tök hasonló értékek vannak.

(#4031) Nimda válasza tzabo (#4030) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, nekem is Penta volt, 1 ventis. A hőfokok hasonlóan alakultak, max. terhelésnél nyáron nem ment feljebb 72 foknál. Gyanítom, hogy a Prism magasabb szobahőmérsékletnél, ennél azért több lesz.

(#4032) #92006144


#92006144
törölt tag

Valakinél voltak mostanában videó lejátszás közben fagyások?
VLC-vel nincs kép vagy instant kékhalál jelentkezik. Arra tippelnék, hogy az új windowshoz való drivert töltött le alapból, úgyhogy hsz írás közben csinálom a friss telepítőt. Megláttam aprón 25-ért postával egy 2200G-t, és nem tudtam ott hagyni :DDD...

(#4033) Nimda válasza #92006144 (#4032) üzenetére


Nimda
addikt

A VLC-t régen száműztem, mert nekem zöld képernyő/nincs kép. A win beépített lejátszója viszont müxik rendesen.

(#4034) tzabo válasza #92006144 (#4032) üzenetére


tzabo
tag

vlc 3.0.4-et kipróbáltam, de az nem ment. Így visszament a bevált 3.0.3. Most az van fent és jó.

(#4035) #92006144 válasza tzabo (#4034) üzenetére


#92006144
törölt tag

(#4033) Nimda és (#4034) tzabo:
Köszönöm a válaszokat:R, új rendszerrel már nincs ilyen probléma.

(#4036) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Én meg igazából a windows médiaplayert használom win10-en is. Soha semmi bajom nem volt vele. Egyik nap elindítottam rajta egy olyan filmet aminek csak hangja volt, rákérdezett hogy letöltse-e hozzá a kódeket. Fél perc múlva letöltötte hozzá a codecet, és menet közben lett kép is.

[ Szerkesztve ]

(#4037) SyMbioTe válasza solfilo (#3946) üzenetére

Lehet, hogy lesz majd valami... :DD
[kép]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#4038) tzsolesz válasza SyMbioTe (#4037) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#4039) kireka válasza Nimda (#4031) üzenetére


kireka
tag

Ezek már túlméretes hűtők, itt az Intel licences pasztán múlik nagyrészt a hőmérséklet. Van itt aki vízzel hűt?

(#4040) Nimda válasza kireka (#4039) üzenetére


Nimda
addikt

Most valami noname fehéret használok, nem a gyári ragacsot. Egész jó a viszkozitása, talán jövő nyárig nem ragasztja le a bordát a procira. Majd akkor lecserélem a csoda TG Kryonautra, pár fok reményében.

[ Szerkesztve ]

(#4041) Vartanus válasza kireka (#4039) üzenetére


Vartanus
őstag

az Intel licences paszta alatt a kupak és lapka közti hővezető pasztára gondoltál?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4042) solfilo válasza SyMbioTe (#4037) üzenetére


solfilo
veterán

:C

(#4035) vásárlow: én VLC-t már évekkel ezelőtt lecseréltem MPC-HC-re, még nem jött ingerencia visszatérni. Még Kaverivel néztem, de kisebb procihasználatot tapasztaltam vele, mint a VLC-vel.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4043) sb válasza SyMbioTe (#4037) üzenetére


sb
veterán

A 3D-t ha tudod próbáld ki. :)
szerk: Áhh, a J6200 nem tud 3D-t ha jól tudom. :(

[ Szerkesztve ]

(#4044) SyMbioTe válasza sb (#4043) üzenetére

Nem, 3D ebből kimaradt.

Viszont ha van valami kívánság, hogy mivel izzasszam meg szegényt, akkor felveszem a listámra. :K :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#4045) Vartanus válasza SyMbioTe (#4044) üzenetére


Vartanus
őstag

Hmm 7zip, handbrake, valami waw to mp3 konvert, filmszerkesztés és WoT enCore FHD médium teszt pls. ha megoldható. :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4046) koko52


koko52
veterán

Üdv!

Ryzen gép összerakás előtt állok. Az alaplap Asrock B450M-HDV lesz. 2x4 gb vagy 1x8 menne bele. A dualt preferálom bár irodai gép lesz. CPU R3 2200G, no VGA
Van valakinek ilyen alaplapja és tud mondani működő ramokat hozzá? Ryzen ugye elég háklis a ramokra (a ram topik tele van vele), nem akarom visszaküldözgetni. 3000mhz környékén gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#4047) palfitom válasza koko52 (#4046) üzenetére


palfitom
félisten

Mindenképp DUAL legyen.
Patriot Viper (3000 vagy 3200) olcsó is, és szinte biztos, hogy legalább 2933-on fog menni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4048) kireka válasza Vartanus (#4041) üzenetére


kireka
tag

Igen, ekkora hűtőknél már több veszik a kupak alatt, mint felette. Nem mondom hogy ez különösebben limitálna bármit, de látni hogy azonnal megugrik a hőfok terhelésre, amikor a hűtő még jéghideg.

Ez a 3000-es ramfreki nem világos-főleg hogy nem is támogatott- ha nem kell extra vga teljesítmény. 2666-ot céloznék inkább. Esetleg 200ge proci 12 GB rammal sok esetben gyorsabb végeredményt adhat, bár ez a felhasználástól függ.

(#4049) tzabo


tzabo
tag

A kupak minek kell? Régebben nem is volt a procikon.

(#4050) SyMbioTe válasza Vartanus (#4045) üzenetére

Ezekből a WoT be is volt tervezve :D
Amit tudok belerakok majd. Lesz pár játékteszt, meg pár benchmark is.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.