Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) apatyas válasza LK (#5998) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szia!
Wraith Stealth-al árulják, web szerint 54mm magas a hűtő, kb stimmel.
A régi motyód 100W-os, az új 65W lenne. A ventiprofilokat elég jól lehet állítgatni, meg lehet kézzel alulfeszelni is.
A régi konfigod viszont gyanús. Ha túlmelegszik, akkor throttlingolnia kellene magától, visszavenni az órajeleit, ezt látnod kellene vmi monitorozó programban, cpu-z? Ha nem veszi le és úgy száll el, akkor inkább kiszáradt/púpos kondikra tippelnék az alaplapon vagy a tápban. Utóbbi mikori és milyen? Takarítottál már a házban? Lehet az is megérné, de nem tűnsz olyannak, aki ne tette volna már meg.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6002) moddingR válasza apatyas (#5997) üzenetére


moddingR
aktív tag

Igen 3GHz, XMP profil. iGPU-t nem teszteltem Valley. Forza Horizon 4-et szoktam rajta játszani. Sajnos sokszor droppol így megakad 1pill-re a játék, amúgy megvan a fix 60fps fHD lowon. WoW-ban ez nem jött elő. Más játékot még nem próbáltam.
Illetve nálam is fennáll az alábbi fekete képernyő hiba. Legújabb driver, AMD chipset, újratelepített windows.. :((

(#6003) LK válasza apatyas (#6001) üzenetére


LK
addikt

Kitakarítottam már,és gyanús, hogy csak nyáron állogat le, és csak a legnagyobb melegben, de mióta lecseréltem komolyabbra a hűtőt, kevesebbszer csinálta, úgy, hogy iszonyatosan alul van feszelve, és 2.2 GHz-en használtam asszem 2.6 helyett. Panelunk van, elég meleg, és poros is,ilyen melegben szellőztetünk folyton.
Szóval Gianni-nál itt a ph-n intézés alatt az R5. Köszi a választ.
Táppal nem tudom mi van, 7 éves, a többit meg kéne néznem.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#6004) Mercutio_ válasza LK (#6003) üzenetére


Mercutio_
félisten

7 éves táp már elég lutri, + annak is van hővédelme ami lekapcsolhat adott esetben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6005) LK válasza Mercutio_ (#6004) üzenetére


LK
addikt

Sajnos a lelkem mélyén mindig ott mocorgott, hogy táp is kéne :O

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#6006) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A 24000G-vel B450M MORTAR alaplapban meddig mehet "fel" a Patriot Viper 4 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz RAM-ok tuningolásvál? Vagy örüljek, ha meglesz a 3200?

(#6007) tomic válasza SunMount3r (#6006) üzenetére


tomic
addikt

Ezt senki nem mondja meg neked előre.

(#6008) SunMount3r válasza tomic (#6007) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Node mégis, csak vannak már tapasztalatok, ha legalábbis más 3200-as RAM-okkal? Ezt a kombó meg nem ritkaság itt, hogy olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#6009) racskobalazs válasza SunMount3r (#6008) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Nekem az elején gondjai voltak a 3200MHz RAM kapcsán, de nem tudom, hogy az új ram (Gskill -> HyperX), vagy a BIOS frissítések miatt, egyszer csak teljesen jól kezdett üzemelni 3200 mellett is. Tuningot nem próbáltam. (XMP 3200-on vannak most)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#6010) apa111 válasza SunMount3r (#6008) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Ha ez segít egy kicsit ram részéről ,nálam van 3000 és 3733 patrit viper 4 2200g mellett .Párosítva van / volt/ a 3000 példánnyal és 3200 cl 16 ment stabilan ,3733 is ki lett próbálva 3466ig ment stabilan ,együtt is le lett tesztelve 3200 max stabilan/ elég régi hsz -be fel van rakva az a teszt is/ . A lap minden esetben egy asus prime b 350 volt.Rakok fel egy két képet amiket még meg találtam :)

(#6011) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok.
Melyik a most kapható mATX lapok közül az ajánlott 2400G-hez. Nem akarom szénné húzni, mezei felhasználásra kellene a megbízhatóság az első. Fiam még "csak" régi egyszerű játékokkal játszogat, ezért elég az IGP-je is.
Olvastam a téma ajánlót, de pontos választ én nem találtam benn. Sajnos teljes körű házfelújításban vagyok, ezért se sok időm, se sok "pénzem" nincs a projectre, de kell otthon egy működőképes gép. Perpill menne a régi Aopen nagytoronyba, de később egy kisebb, esztétikusabb házba applikálnám be. Sajnos a húzós ITX árak miatt ez a verzió kimarad :(

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#6012) Sweet Lou 6 válasza vottokar (#6011) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én a Milyen alaplapot topic alapján választottam az ASRock B450M-Pro4-et mint ajánlott de van más márkától is az összefoglalóban.

sweetlou6.wordpress.com

(#6013) jmuranyi válasza vottokar (#6011) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, +1 az előttem szólóra, és az ASRock B450M Pro4-re.
(Ha még nincs meg, esetleg elég lehet a 2200G proci is,
akár használtan, garanciával, az apróról...)

[ Szerkesztve ]

(#6014) vottokar válasza Sweet Lou 6 (#6012) üzenetére


vottokar
senior tag

Szia! Néztem és bent is volt a jelöltek között. Azt hiszem a héten kikérdezem a családot (már amikor találkozom velük), hogy a régi asztali gép mostanában hogy viselkedik, és ha továbbra sem használható üzembiztosan, megy a levesbe.

jmuranyi: kösz neked is.

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#6016) racskobalazs válasza #88001024 (#6015) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Hali!

Lehet butaságot mondok, de hirtelen 3 ötletem van. Csak ötletek, sose láttam még ilyet. Szóval ha hülyeség, akkor sry :D

Az egyik, hogy a táppal van valami gubanc, ha mindent visz magával. Lehet nem bírja a proci ág az adott feszültségeket hosszútávon? Vagy védelmi?

A másik hasonló, csak alaplap felől, hogy lehet itt is valami védelmi mechanizmus léphet be?

A harmadik meg valami olyasmi, hogy téves infót kap a proci s azt "hiszi" hogy nem kell teljesítmény. Bár az, hogy GHz alá esik az nagyon furának tűnik.

LCC-vel magasan tartod a feszeket? Vagy azt nem állítottál?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#6017) Kupszi válasza #88001024 (#6015) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ez azért van mert a VRMek az Alaplap-on elérik a kritikus hőfokot. Tehát asszem 131foknál már droppolják az órajelet. Ne csodálkozz, olcsó belépőszintü Alaplappal nehezen fog menni a tunning. Mostanság elég melegek voltak nem is csoda.

Most nézem, alig van fázis a lapodon, az északi oldali 2 szem phase még hűtve sincs. Ne csodálkozz hogy dobálja az órajelet.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6019) Kupszi válasza #88001024 (#6018) üzenetére


Kupszi
aktív tag

A felső phase nél nincs hűtés. Elviekben lehet nincs ott dióda, ezáltal lehetetlen mérni. Teljesen mindegy mivel nincs hűtve meg kevés is, mosfetek felforrnak. Ne várj csodát egy ilyen alaplaptól így is csoda hogy ennyi tunning is megy.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6021) SunMount3r válasza Kupszi (#6019) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mi az a felső phase? És miért nincs hűtve? Szer.: Ja, az alaplapon. Akkor azt kérdem milyen alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#6022) Sweet Lou 6 válasza SunMount3r (#6021) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

az adatlapján ott van: B350M PRO-VD PLUS (ez alapján ASRock)

sweetlou6.wordpress.com

(#6023) paperboy válasza Kupszi (#6017) üzenetére


paperboy
senior tag

Főleg 1.25V Soc fesszel...

(#6024) Kupszi válasza paperboy (#6023) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nem csak az, az emelt IGP órajel is rettentő forróvá tudja tenni a mosfeteket.

Azért is írtam hogy egy ilyen lap nem tunningra való, semmilyen formába. Ez arra van hogy beleteszel egy APU-t és elvagy vele, nem pedig 1600Mhz IGP.
Az AMD az X370/X470-hez nem véletlen adott ki hűtőbordázott Mosfeteket, mivel ezek számolnak a tunning lehetőséggel. A PCXnek volt egy tesztje a 3400G-ről, nézzétek meg ott egy ugyanilyen hűtetlen lapba tették , majd megfigyelhető a Videóba hogy dobálja el az órajelet.... és még húzva se volt.

(#6020) Jamoto nem fáradt el, csak szerintem eddig nem volt szembetűnő, a hűtetlen részek a lapodon szerintem az IGP-ért felelnek, a CPU részén van borda, valószínűleg az azért is brja. Próbáld csökkenteni az IGP órajelét vagy feszét amennyire lehet.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6027) Kupszi válasza #88001024 (#6025) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nem akarom elhinni hogy nem forró.

Ezt fogtad , vagy a két nagyobb (phase-t)? Ha ezek felmelegednek akkor bekövetkezik a dropp, más esetbe nem nagyon kellene előfordulnia.

Nekem volt ilyen jellegű lapom, és tojást lehetett volna sütni rajta. Agyon terhelve meg 40fok az nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6029) Kupszi válasza #88001024 (#6028) üzenetére


Kupszi
aktív tag

a VID-et miért akarod babrálni? Semmilyen stabilitást nem fogsz nyerni vele.

Az UEFI-n belül AMD CBS-be tudod módosítani, de hidd el nem éri meg.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6031) Kupszi válasza #88001024 (#6030) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Az esetek 95%-ba a dropp , vagy nevezhetjük throttlingnak, annak tudható be hogy valami nagyon forró lesz. Itt jön a képbe a mosfetek, valamint itt jöhet még képbe hogy kevés a fázis a lapon, valamint mivel olcsó így (nem akarok csúnya szóval élni) "gagyi". Elég szép kis tunningot engedtél el. Ha játék alatt a cpu hőfok rendbe van a VRM se meleg, akkor szimplán elfogy valami. Én jelen esetbe a lapra mondom neked hogy elfogy. Nálam jelenleg egy Aorus X470 Ultra teljesít szolgálatot egy 3400G mellett. A CBS-be kicsit állítottam a PBO-n így +200mhzel nagyobb órajelen fut mind az IGP mind a CPU. Az IGP 1600Mhz CPU 4125. Na jó , a CPU valaminért csak +100on megy :B . Nekem már itt forrók nagyon a mostfeteken a bordák, és ezen a lapon nem kicsi. Én arra tudok gondolni, hogy nálad ez fogyhat el.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6033) Kupszi válasza #88001024 (#6032) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Szimpla anomália. A 7700K-m annak idején tesztelgettem hogy mi merre hány méter. Oda jutottam hogy a legkisebb fesz amin még 5Ghz-et elmegy az 1.35volt. Járattam is szépen hónapokon át ment. Majd egyszer battlefield 1 , egy szép kékhalál bevágott, majd utána mégegy.
Kevés volt, tesztek alatt szépen lefutott meg minden hónapokig játszottam mégis.

Amit tehetsz az az hogy minden feszt minimalizász.
Offset módba aláfeszelsz, órajelet valamivel feljebb. Szerintem csak az IGP-t húzd, a CPU órajelét felesleges babrálni, simán kiszolgálja az agyoncsapolt IGP-t is.

UEFI-ba próbáltál keresni AMD CBS menüpontot?

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6034) #25068288 válasza Kupszi (#6033) üzenetére


#25068288
törölt tag

Döbbenet :D
Alá-alá...mi alá? Olvasod egyáltalán, mit vakarok már vagy 4órája folyamatosan???
Szerintem nem.
...csak úgy ímmel-ámmal átszaladsz rajta, megakadva a tudattal, hogy nem 50K -s alaplap, egy 2200G mellé, nekedvolthasonlóésszarvótdeszarfoskakigagyi.

Még mindig nem magyarázat a TÉNYRE, hogy AUTO fesz -en, AUTO frekvenciával, de manual OC IGP esetén miért nincs a hiba? Ha minden AUTO, úgy sincs hiba...

ALULFESZELVE, DE MANUAL BEÁLLÍTÁSSAL IS VAN HIBAJELENSÉG!!!

Miért csak egy-két napja jött ez ki?

Egyébként elárulom, bár ez mindenhol köztudott...
AUTO beállítás esetén túlfeszelgeti, nem kicsit a lap az APU -t.

Esetemben felugrik 1.45-1.475 -re!

......és mégsincs hibajelneség, 0.975 és 1.4 között ...ha épp az értékek közti lépcsőkben IS hiába ugrál a VID, nem veszi le a CPU frekvenciát 854Mhz -re sem a GPU -t 200 -ra.
-manual esetén nincs lépcső, vagy 0.875 vagy 1.4! (sokadik alkalom, hogy levakarom ezt is)

Szóval tényleg hagyjuk...

.....tőlem írhatod 2560. -ra is, hogy egy foshalom a lapom, hiába megy bele a 105W -os 3990X is, hiába....szerinted ez egy szar, mert neked volt hasonló és szar volt, ez is trágya.

Ez
A
problémát
nem
oldja
meg
és
a
magyarázati
értéke
kereken
nulla.

-de mindegy, innentől komolyan nem érdekel, utoljára fordultam ide tanácsért. Maradok csendes olvasó...talán.
Nyugodtan írj, amit akarsz, gondold ahogy akarod, legyen tiéd az utolsó hsz és le van a dolog tudva azzal, hogy egy 2200G alá, csakis 50K-s laptól felfelé érdemes kezdeni.
Az, hogy belemennek a 105W -os processzorok is, az is csak egy anomália.
Sőt, én is! :DDD
Köszöntem.

(#6035) Kupszi válasza #25068288 (#6034) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Szedjük össze amiket írtál.

VID ugrál , semmi gond nincs ha ugrál. nekem is ugrál ahogy kell. CPU működési feszültség. Talán tunningnál kicsit változik.

GFX 1600Mhz és 1.2volt alatt van, valamint a SOC core. Tudtommal a legjobb modellek is 1.275voltot kérnek mindkettőből.

Ha megy auto-n ahogy kell, és nincs drop akkor úgy kell hagyni. Felesleges babrálni.

Viszont már 3 hsz óta nem válaszoltál arra, miért nem próbálod meg AMD CBS menüből állítani, sokkal stabilabb értékeket lehet hozzáadni.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6036) consono válasza #25068288 (#6034) üzenetére


consono
nagyúr

Te most direkt trollkodsz és szítod a hangulatot, vagy mi van? Elfelejtettél átlépni a másodnickedre? Eddig Jamoto-ként kérdeztél, most meg Jack-666-ként válaszolsz?

"In God we trust. All others must bring data"

(#6039) Kupszi válasza #88001024 (#6038) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Szerintem teljesen szívre veszed az ügyet, senki nem mondta hogy 50e forintos alaplap kell egy bármilyen AMD APU alá, de azért azzal kicsit légy tisztába, hogy egy minőségi alaplap, mindig is többet fog érni minden téren. Legyen az MSI vagy legyen az Asrock. Nem véletlen az hogy lehet egy 2200G alá lehet venni B450 vagy 350ből 16e forintért vagy olcsóbban, valamint 2x annyiért is.
Az olcsóbb lapoknál elmondom neked, és semmiféle megbántás nincs. (igaz már sokszor elmondtam,de ismétlen nem fikázom senki alaplapját) Kevés és még ráadásul nem is minőségi a tápellátás. A PCX-esek raktak fel nagyon jó példát erre, (csak telóról nem akarok szenvedni a linkeléssel) ahol egy alapórajeles 3400G, ami kisebb csíkszéllel van, és alapon fut, hogy még ott is egy nagyon alap B450-el is droppolt a CPU/GFX is. Mivel neked is ilyen jellegű volt a problémád, és ugyan csak most két napja jött elő. De azért próbáltalak rávezetni, mi lehet még. De te nagyon erősen mindent a lelkedre vettél.
Sok-sok tényezője lehet,de amiket felsoroltam azok a leggyakoribbak. De szimplán usererror is lehet.

Hogy legyen on is : a CBS-t a gigáknál külön fülön van, asszem az asrocknál meg az MSInél ott van valahol azon a lapon ahol állítod a feszt meg az órajelet. Ott kell átkapcsolnod.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6040) apatyas


apatyas
Korrektor

Nyugi már, emberek..
Az anomáliák listáját bővíteném, ha már..
B450M Pro4. Néha biosban nincs billentyűzet. Kétszer volt, hogy az oc oldalon nem lehetett átírni a számokat, így ahogy mondom. Volt, hogy beraktam cpu gpu frekit feszt autora, mentés, bootol, és winben azt láttam hogy ugyanazon a manual értéken ment mint előtte. Egyszer meg pont fordítva volt, manual helyett auton futott...
Kapott egy default beállítást, hátha rendbeteszi.
Ja, verzió a P3.4 vagy mi.
És nem látom már a billentyűzetnél az adott gombról felébredés opcióját, vagy tiltva vagy any van már csak, már nem ébred fel a billzeten levő power gombra, sőt semelyik másikra sem :(

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6042) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
A ryzen 5 2400g gyári hűtőjén mennyire gagyi a paszta? Érdemes ID-COOLING ID-TG05-re cserélni?

Nincs kerítés.

(#6043) apatyas


apatyas
Korrektor

Az auto freki beállítás melletti power stateket hol tudom kiolvasni? Hogy melyik frekihez mennyi feszt adna magától? Ha van egyáltalán ilyen egyértelmű táblázat, és nem sokkal komplikáltabb a szenzoraira támaszkodva.. A nullás power state az ugye a base clock, és a turbóhoz nem tudok hozzányúlni?

A pasztát nem tudom, egyel feljebb.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6044) Paxker315 válasza apatyas (#6040) üzenetére


Paxker315
addikt

ma update-eltem a 3.5-re, természetesen a türelmetlen fejem nem állította gyári helyzetbe a biost flashelés előtt.

Kis anomália: ha bekapcsolom a gépet, és F2-vel belépek a bios-ba, pár másodpercig a monitor "stroboszkóp"-ként villog, aztán jön be a BIOS. De a korábbi beállítások cpu-RAM fronton ugyanúgy működnek, stabilan. Szóval nem tudom, miért csinálja, de idegesít. :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#6045) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Akkor, ha jól értem a B450M MORTAR-t teljesen felváltja a B450M MORTAR MAX és az előbbi gyártását le is állítják. ? A kérdés, hogy ezen is megoldották e a "nemhivatalos" HDMI 2.0 kimenetet. ?

(#6047) Kupszi válasza #70617600 (#6046) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Kicsit kezdesz fárasztó lenni, senki nem erősködött. Csak szimplán te nem tudsz semmilyen mást eseteket megérteni csak a magadét fújod. Leírtam jópár hibát ami ezzel kapcsolatos lehet. De te csak ezt az egyet hajtod... hogy én azt mondtam neked hogy fos a lapod.... pedig köztudott hogy nem írtam sehol, csak a throttling okára próbáltam rávilágítani. Mert akárhogy is tetszik vagy nem, a mostfetek túlmelegedése azonnal lefogja neked dobni az órajelet, sőt még a VID érték is elmozdulhat emiatt.
A CPU VID-jét nem fogod tudni módosítani , és nem is ajánlott mivel ez az APU-nak a működési feszültsége, köze nincs a dropphoz, más értékek zuhannak le, és emiatt zuhan be az is. A VID mindig is változni fog, soha sincs fix értéke. Mindenkinél ugrál +/- 5%-ot.

A CPU VID csak a CBS menüben van rá mód. Persze aki mer kockázatni.

Amúgymeg, ha ennyire problémás a dolog, akkor minek tunningolsz? -ha nem megy hagyni kell, vissza minden auto-ra és kész. Most itt 5% teljesítmény növekedésről és ezáltal throttlingról beszélsz.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#6049) Kupszi válasza #70617600 (#6048) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Jót nevettem rajtad :D Kész vagyok ;]

Szögezzük le , az órajel eldobás egy olyan dolog miatt történik ami tunningal kapcsolatos, mivel neked minden bántó tényező elmondom mi a megoldás.

Uefi beállítás default , RAM XMP és mehet. Az IGP 1600Mhz még mindig sok, sőt! 2200G-nek.(Azt hozzáteszem hogy nekem 2400G-m Ugyanígy tunningolva semmilyen hibát nem produkált, de Dupla Radis vizhűtővel is sokkan nagyobb értékeim voltak. pl. egy BF1 alatt)

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.