Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy nemsoká (2-3hét kb.) benevezek egy 2400G-re.

Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

- Freesync-et támogat az APU?
- A teszteket ahogy néztem, 4Ghz fölé nagyon nem
megy a Cpu órajel. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

(#552) GeneraL_XTX válasza Venyera7 (#551) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Igen és igen :)

(#553) FalconKnight válasza Venyera7 (#551) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Az attól függ, mennyi feszültséget szeretnél neki adni :D
1.45 V magfeszültséggel nekem elindult 4.1 GHz-en is a gép.
Bár a stabilitást nem tudom biztosan, mert túl meleg volt, ezért hamar lekapcsoltam a stress testet.

Egyeseknek sikerült még többet kipréselni belőle, van itt 5Ghz is 1.6 V mellett :DD
[link]

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#554) Jinxb1rd válasza paperboy (#543) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hogy érted azt, hogy kitoltad a tdp-t?

We are only Stardust...

(#555) nemadom-meg válasza Vartanus (#549) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Szia!

Én már tuti nem tuningolok... :N
Sőt, azt is visszavettem amit a BIOS hagyott. Mint azt írtam sosem volt OC-n egyetlen gépem sem. Nem is tervezem ezt sem úgy használni. Megnéztem mit tud húzva és ennyi.
A RAM-ot illetően igazad van, abból nem ártana magasabb órajelű... De anno ezt lehetett olcsón "lopni". :DDD

Szerk.:
Ha csak WoT-ozni akarsz, plusz meló, akkor bőven jó lesz a 2400G.
Ma még megnéztem a tesztben a "med" beállítást élsimítás nélkül:

[ Szerkesztve ]

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#556) paperboy válasza Jinxb1rd (#554) üzenetére


paperboy
senior tag

Ha OC menüben (MSI Mortar Arctic) változtatok értéket feszültséget vagy szorzót akkor már nem áll fenn a 65W-os korlát... Így értettem.

(#557) OutSider17 válasza paperboy (#556) üzenetére


OutSider17
senior tag

Amíg nem lehet alulfesszelni addig valóban nem sok esély van rá. De amint ismét lehet majd alulfesszelni akkor simán tartható lesz 3.6Ghz-el, vagy ha javult az Ipc akkor még talán 3.7Ghz-et is menni fog 1.1 volttal.

R5 1400-assal meg csináltam! 3.6Ghz 1.1volt. Stabil volt minden körülmény között. :)

UI: Kicsit unatkoztam ma. :D

Kép1
Kép2

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#558) Vartanus válasza nemadom-meg (#555) üzenetére


Vartanus
őstag

Nálam otthon a HTPC-ben lévő 6éves HD 7770 hoz kb 10000-et a WoT enCoreban. Tehát a Vega 11 egy 6 éves totálisan középkategóriás dVGA szintjét hozza WoT-ban. Ebből nekem az jön le hogy a most használaton kívüli R7 260X-em ~1,5X erősebb a 2400G-nél.

Tehát erősebb gépem lesz ugyanannyiból ha 2400G helyett R5 1600-t veszek.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#559) Bohus78 válasza Vartanus (#558) üzenetére


Bohus78
csendes tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#560) Vartanus válasza Bohus78 (#559) üzenetére


Vartanus
őstag

Mit tapsolsz te meg?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#561) Chaser válasza Vartanus (#558) üzenetére


Chaser
titán

ha csak a teljesítményt nézed igaz, ha számít a fogyasztás akkor már más a képlet nem kicsit - nem tudom mennyit érhet a 260x, én elpasszolnám, ha vga erő kell akkor 1050ti - amint normalizálódik az 50e körüli ára ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#562) ggurga


ggurga
csendes tag

Sziasztok!

Néhány napja vettem magamnak új gépet:
MSI B350M Mortar
Ryzen 5 2400G + Pure Rock hűtő
Corsair 3000MHz RAM

Van valami jó leírás a tuninghoz, hogy hogyan kéne kezdeni? Leragadtam az LGA775-nél 10 évig, fogalmam sincs a Ryzen tuningról.

(#563) GeneraL_XTX válasza ggurga (#562) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

szia

grat a géphez :)

bios-t kellett még frissíteni a lapodon, hogy felismerje a procit?

[ Szerkesztve ]

(#564) Vartanus válasza Chaser (#561) üzenetére


Vartanus
őstag

Nyílván fogyasztásban és egységnyi terültre jutó teljesítményben istenkirály a Raven. És úgy összeségben is igazán remek mérnöki teljesítmény.
Továbbra is tartom a véleményem hogy a Raven IGP-t nagyon durván visszafogja a DDR4-es RAM. Nagyon kéne már az a HBM az AMD APU-knak.

Én kb. két éve 21K-ért vettem garisan a 260X-et, de szerintem az eldurrant VGA árakat leköveti az aprós piac, így lehet drágában tudnám eladni két után mint amennyiért vettem :DDD Egyébként elég lenne a Vega 11 nekem, nem vagyok HC gamer, de ha már megvan a dVGA jobb megtartanom nem az a plusz 100W fog csődbe vinni

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#565) ggurga válasza GeneraL_XTX (#563) üzenetére


ggurga
csendes tag

Nem, az Iponban megcsinálták.

(#566) Vartanus válasza ggurga (#562) üzenetére


Vartanus
őstag

Szia!

Nézz be ide a Summit topikban a bevezetőben van sok hasznos tuning tipp ami 2400G-nél is működik szvsz.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#567) GeneraL_XTX válasza ggurga (#565) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

én s onnan tervezem venni. és ezt külön kérni kell? mert az online rendelésnél ilyen opciót nem látok :(

(#568) ggurga válasza GeneraL_XTX (#567) üzenetére


ggurga
csendes tag

A megrendelésnél megjegyzésben kérd. A vásárlás előtt írtam nekik egy emailt, azt válaszolták, hogy ott kell kérni.

(#569) GeneraL_XTX válasza ggurga (#568) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

köszi :R

(#570) Bohus78


Bohus78
csendes tag

Kicsit bajban vagyok,mert akármit állítok biosba nem tudom letiltani az integrált gpu-t.ha eszközkezelőből törlöm,újraindítás után megint ott virít. (A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43) )
Tuti én vagyok bal... de már szétvág az ideg.
Gép: asrock ab350m pro4 4.70 bios verzió
ryzen 5 2400g
16 gb ram
msi r9 380 4gb
[kép]
Van ötlete valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#571) Sub-ZeRo válasza Bohus78 (#570) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem rakd fel minden gpu drivert, és a driverben válaszd ki, hogy mi legyen az elsődleges. Anyámnak mondjuk nvidia/intel kombó van, ott be lehet állítani, gondolom az AMD driverben is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#572) oravecz56 válasza Bohus78 (#570) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Szerintem itt tudnak segiteni
[link]
Itt ismerik a lapot.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#573) solfilo válasza Bohus78 (#570) üzenetére


solfilo
veterán

Lehet volt már kérdés, de nem láttam, a VGA-ra van dugva a monitor? Triviális tudom, de biztos ami biztos. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#574) Bohus78 válasza oravecz56 (#572) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Köszi. próbáltam 1-2 helyen kérdezni.A vga-ra van dugva amúgy.

(#575) solfilo válasza Bohus78 (#574) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudom mennyire ráhúzható ez a te szitudra:
Itt zöld kártyával akarják használni a Ravenes gépet és csak a Win update által feltett driverrel nincs gond. Bios frissítés kéne szerintük, ha jól értem a hsz-eket.

solfilo

(#576) consono válasza solfilo (#575) üzenetére


consono
nagyúr

Ott ment végül a 390.65-ös driverrel is, lehet, hogy Ati oldalon is a valami driver varázslás lesz a megoldás...

"In God we trust. All others must bring data"

(#577) solfilo válasza consono (#576) üzenetére


solfilo
veterán

El tudom képzelni, hogy dolgoznak még a Ravenen szoftveres oldalról, Adrenalin driver sincs hozzá, ha jól rémlik.

solfilo

(#578) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Szerdán vagy csütörtökön jelentkezek egy 2400g-gskill 3000 16 Gb- Asus prime B350 plus trióval.Remélem a win10 nem fog nagyon rinyálni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#579) lsc


lsc
nagyúr

Raven Ridge teszt. Nem lesz ez rossz.

Az élet kegyetlen .

(#580) solfilo válasza lsc (#579) üzenetére


solfilo
veterán

Na egy ilyesmi teszt elférne ph oldalain is, elég sok mindent megnéztek iponnál. :C

Az azért meglepett, hogy néha nagyon számít már egy GT 1030-nál is, milyen proci van alatta. :Y

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#581) Venyera7 válasza lsc (#578) üzenetére


Venyera7
senior tag

Csak nem az RGB lesz? ;]

(#582) lsc válasza Venyera7 (#581) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem értem.

Az élet kegyetlen .

(#583) Venyera7 válasza lsc (#582) üzenetére


Venyera7
senior tag

Trident Z RGB lesz?

(#584) lsc válasza Venyera7 (#583) üzenetére


lsc
nagyúr

Az élet kegyetlen .

(#585) S. Szabi válasza Bohus78 (#570) üzenetére


S. Szabi
őstag

Sok alaplapnál nem lehet letiltani, Windowsban feleslegesen tiltod, semmit nem jelent.

És ehhez jön pluszba, hogy csak a Raven Ridghez való drivert lehet telepíteni, újabb AMD Driver nem megy fel.

Meg kell várni, míg az AMD megcsinálja az új drivert Raven Ridghez is, ha csak az lenne a gondod, de a hozzászólásodból nem derül ki miért akrnád tiltani.

Hogy került APU az R9 3880 mellé? Vagy nálad is fordítva volt, előbb volt meg az APU, mint a VGA? :)

[ Szerkesztve ]

(#586) Venyera7 válasza lsc (#584) üzenetére


Venyera7
senior tag

QVL listában benne van ez a kit? Amúgy jó ár :R

(#587) Bohus78 válasza S. Szabi (#585) üzenetére


Bohus78
csendes tag

Az r9 380 .garis javítás alatt volt és addig is kellett valami,Szerettem volna egy 4 mag 8 szálas Ryzent,így viszont megoldottam egyben.

(#588) lsc válasza Venyera7 (#586) üzenetére


lsc
nagyúr

A cpu részében igen, apunál nem, de csak nem lesz gond.

Az élet kegyetlen .

(#589) Jinxb1rd válasza lsc (#579) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Vicces, hogy a mélyen tisztelt ipon épp ugyanolyan márkájú memóriát használ, mint én használtam, és amit nem akarnak garanciával kicserélni, mert hogy ez a memória nem kompatibilis ezzel a chipsettel, mert régi verziójú (!) kiadás. Érdekes módon a kit-ből az egyik modullal mégis gond nélkül működött a gép, csak a másik produkált vga ram hiba tüneteket amellett, higy az Aida is hibásnak jelezte. Szerintetek hogy lehetséges ez?

Btw, a pcx se szeret garanciát érvényesíteni, anno az se volt hajlandó kicserélni az egyértelműen, teszttel bizonyított rossz tápomat. Van értelme egyáltalán így a garanciának ezeknél a boltoknál?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#590) Venyera7 válasza Jinxb1rd (#589) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ezt a hibát produkálta a haveromnak épített 1600x-es konfig is, a nem kompatibilis kittel. Azt egyik modullal ment a gép, kettővel újraindulás és nuku kép...

Szerencsére Aqua-nál lett véve minden, ők azonnal cserélték másik kitre. Velük ilyen téren csak jó tapasztalatom van, és ha tehetem, akkor onnan veszek mindent.

(#591) nemadom-meg válasza Jinxb1rd (#589) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Máshol ugyan ezért írtam, hogy ezeknél nem veszek semmit sem. Max. arra használom az oldalakat, hogy összeszedjem ami kell.
Egyébként meg addig kell őket "ütni", amíg nem cserélik, ne hagyd magad megvezetni! Egy-két videó felvétel a hibáról, plusz a felügyeleti szervek megemlítése sokszor csodákra képes ám... :DDD

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#592) #95462144 válasza Chaser (#25) üzenetére


#95462144
törölt tag

Szerk. Lehet ezt törölni, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#593) FalconKnight válasza Venyera7 (#590) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Az AQUA-nál viszont kétszer nézzétek meg mit kaptok! Én csak a gépházamat rendeltem onnan, de!
Péntek 10-kor jött a mail, hogy az üzletbe ért, átvehető. Én kedden mentem érte. Kiderült, hogy már Pénteken 11-kor kiadták másnak az én gépházamat. :o A vicc benne, az hogy ő is házat rendelt ugyan, de teljesen másmilyet, ráadásul drágábbat, és nem vitte vissza.... :DD Erre csak akkor jöttek rá, amikor mentem átvenni.... Onnantól számított 3 nap volt, mire újra beszerezték....

Falcon

(#594) Jinxb1rd válasza nemadom-meg (#591) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Pár levélváltáson már túl vagyunk és mintha gyerekekkel beszélnék, próbálnak kifogásokat találni, amiket folyamatosan megcáfolok, mindig mást és mást mondanak.

Óva intenék mindenkit tőlük, én most menni fogok a fogyasztóvédőkhöz.

Büdös életbe nem fogok ezeknél többet venni semmit.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#595) kisza25 válasza Jinxb1rd (#589) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fura ezt hallani, nekem a legutóbbi 4db garis problémámat egy héten belül megoldotta mind a kettő (pcx és ipon is)
Legutóbbi februárban volt, de elmúlt ~10 évben volt vagy 10 dolog amit gariztattam gond nélkül :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#596) Chaser


Chaser
titán

pcie3 x16 v 8 amit tudnak ezek a cpu-k? amd oldalán nem találom, tesztekben meg láttam mindkét verziót, kb mindegy, de érdekel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#597) S. Szabi válasza Chaser (#596) üzenetére


S. Szabi
őstag

Csak x8.

(#598) lsc


lsc
nagyúr

Már is gondba ütköztem, elindult a gép, csipszet driver felment, de videokártya drivert nem tudok letölteni. Apu-t nem hagy vegával meg nem talál hardvert.

Az élet kegyetlen .

(#599) Jinxb1rd válasza lsc (#598) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

(#600) lsc válasza Jinxb1rd (#599) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez [link] az oldal jön be innen meg csak ugyanoda jutok ahol nem indul az apu letöltés. Megkínáltam autodetecettel, az meg nem talál hardvert.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.