Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Jinxb1rd válasza AxBattler (#197) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Én régen szerettem az Asrockot, de most már inkább Asust választanék/ajánlanék. Az Asrock srácok nagyon lassan upgradelik a biosokat, aminek az az eredménye hogy friss hardverek esetén, ha instabbilak (mint most nálam) hónapokat kell várni, míg rendbe teszik. Pl nemrég tudtam csak elkezdeni végre a profilt használni a ramomhoz, ami eddig 2100-on kellett ketyegjen 3000 helyett.

Emellet a biosba semmi normális leírás nincs az elemek jó részéhez, amik néha értelmezhetetlenül le vannak rövidítve.

Dislike.

We are only Stardust...

(#202) AxBattler válasza Jinxb1rd (#201) üzenetére


AxBattler
félisten

Asus a legdrágább a mostani ITX kínálatban, viszont kb. gombnyomásra megy a tuning az AM4-es lapjaikban. Szerintem nem éri meg a többletet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#203) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

alaplapba integrált alacsony fogyasztású mini itx lapok várhatóak a közeljövőben RR-el?
pld-ul Ryzen 5 2500U-val?

[ Szerkesztve ]

(#204) Sub-ZeRo válasza Jinxb1rd (#201) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A biost nem mondanám lassúnak. Nekem egy A320m-hdm van és kb 4 hónapja van meg. A 4 hónap alatt legalább 4 biost adtak ki, abból egyet visszavontak (béta volt) de jött helyette egy új végleges bios. Már most megint van egy új béta bios hozzá. A végleges tudja az új ryzent .
Toltam nekik feedback-et mert a 4.40-es bios nem látja az M.2 SSD-met. És a béta bios már 4.61-nél jár.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#205) Jinxb1rd válasza solfilo (#200) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Wattman és ryzen master nem ugyanaz?

Axbattler:
Áraknak nem néztem utána, de asrockról én személy szerint váltanék bármire :P

Sub-zero:
Én is nézegettem azt a 4.61 beta biost, legszívesebben megpróbálkoznék vele, csak félek, mivel beta.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#206) #95462144 válasza Jinxb1rd (#205) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nem.

(#207) Erdei88 válasza AxBattler (#197) üzenetére


Erdei88
veterán

Köszönöm neked és a többieknek is! :R

Lehet még lesz kérdésem :D

(#208) solfilo válasza Jinxb1rd (#205) üzenetére


solfilo
veterán

Ryzen master procituningva van, Wattman meg VGA tuningra. Az IGP meg inkább utóbbi, ezért gondolom, hogy lehet menne vele. :)

solfilo

(#209) Jinxb1rd válasza solfilo (#208) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Megkérdezhetem, hogy mi neki a hivatalos letöltő oldala? :F

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#210) solfilo válasza Jinxb1rd (#209) üzenetére


solfilo
veterán

AMD VGA driverben elvileg benne van, települ vele együtt. Hogy hol, nem tudom, A8-7600 elvileg nem húzható, úgyhogy nem is kerestem még.

"A Radeon Software több fő szolgáltatást kínált eddig, amelyek közül az egyik a Wattman. Ezt nem kell bemutatni a felhasználóknak, hiszen lényegében a tuningot, a különböző finomhangolásokat, illetve a monitorozást biztosítja a modul. Az Adrenalin Edition meghajtóban is ezt fogja tenni, de kiegészül a profilok mentésével és betöltésével. Ezzel a felhasználó egy jól működő beállítást elmenthet, illetve később visszatölthet."

solfilo

(#211) AxBattler válasza solfilo (#210) üzenetére


AxBattler
félisten

IGP órajelét szvsz simán tudod emelni BIOS-ból...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#212) OutSider17 válasza solfilo (#188) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Bocsi a késői válaszért.
Én Wraith Stealth-et kaptam mind a kettőhöz. De szerintem sem egyformák.
Bár én vízzel hűtöm. :U :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#213) apa111 válasza solfilo (#193) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Az r1400 hűtőbordája magasabb mint az r2200g -jé, a ventilátor meg egyezik .Egyébként a gyári venti elég kevéske a 2200g -ez .Most nekem az r1700 ventije van rá rakva ,egyelőre vissza raktam alapra a procit netezés közben 32-35c fokos játéknál 50-55 fokos .Játszani egy lg 2k monitoron szoktam vele.Most egy elég nagy házba van bele rakva egy db 8cm ház venti van benne .Elég csendes a gép persze az alap használat mellett.Annyit még le írnék ,kis gyerekeknek kezdő gépre kiváló ,ők még nem akarnak mindent 4k használni :D :D egyébként szuper gyors gép,még úgy is hogy nem ssd-vel használom. :C :C

(#214) solfilo válasza AxBattler (#211) üzenetére


solfilo
veterán

Na lehet megnézem akkor otthon, hogy van e valami ilyesmi opció. :R
Mondjuk amivel játszok, ott nem is az IGP a kevés, hanem az egyszálas teljesítmény. :)

OutSider17 és apa111: köszi, akkor mégiscsak trükkös fiúk ezek az AMD-nél, s Chasernek volt igaza. :R

Mondjuk ha a 2200G-re kevés volt a gyári, akkor gondolom a 2400G-re ez még inkább igaz lehet.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#215) #95462144 válasza apa111 (#213) üzenetére


#95462144
törölt tag

Azért jár egy tockos az amd-nek a nevezéktan miatt.

(#216) Jinxb1rd válasza solfilo (#210) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hm, hát nekem nincs ilyen a radeon settingsben...

We are only Stardust...

(#217) #95462144 válasza Jinxb1rd (#216) üzenetére


#95462144
törölt tag

[link]

(De csak ésszel babráld) :)

[ Szerkesztve ]

(#218) Jinxb1rd válasza #95462144 (#217) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Babrálnám én ésszel, de leszedtem a legfrissebb drivert és nekem ilyen nincs benne. :DDD

We are only Stardust...

(#219) solfilo válasza Jinxb1rd (#218) üzenetére


solfilo
veterán

Rocket6 linkjén ezt írja az oldal, lehet ez a gond:

Note!

Radeon WattMan is not supported on APU Graphics or the AMD Radeon™ R7 370 Graphics Series.
For APU Graphics, AMD Radeon R7 370 Graphics and products older than Radeon™ R7 260, performance tuning is available via AMD Overdrive.
The availability of specific Radeon WattMan features will depend on the GPU being used.

Ez az AMD Overdrive az, ami már Kaverihez is volt?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#220) zsolt320i válasza zsolt320i (#203) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Errol nincs senkinek infoja? Vagy rossz helyre irtam?

(#221) Jinxb1rd válasza solfilo (#219) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Felraktam az amd overdrive-ot és most instant elhasal kék képernyővel a rendszer, mikor indulna a Windows. Senki ne rakja fel. Remélem azért helyre tudom hozni...

We are only Stardust...

(#222) miazmá


miazmá
tag

Sziasztok!

Win 8.1-hez nem tudtok drivert?
Csak win10-hez találtam.
(2200G)

(#223) solfilo válasza Jinxb1rd (#221) üzenetére


solfilo
veterán

Na megnéztem itthon, nekem sincs Wattman, APU-khoz ezek szerint ez nem jó.
Az overdrive keltette gond megoldódott?

(#222) miazmá: Szerintem nem fogsz találni hozzá 8.1-est, megszűnt a supportja.
Teljesen megszűnt a Radeon Software Windows 8.1-es támogatása

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#224) Jinxb1rd válasza solfilo (#223) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Csökkentet módból letéptem a végtagjait és így elindult a windows, de most beékelődött a rendszerbe a maradványa. :)

Most fogom újrahúzni a rendszert a csába, hátha az majd helyrehozza a dolgokat.

We are only Stardust...

(#225) miazmá válasza solfilo (#223) üzenetére


miazmá
tag

Ettől tartottam, itt a vég :(
Win 10-re fel :W

(#226) S_x96x_S válasza zsolt320i (#203) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>alaplapba integrált alacsony fogyasztású mini itx lapok várhatóak a közeljövőben RR-el?
>pld-ul Ryzen 5 2500U-val?

talán a jövő héten lesz valami bejelentés , de ki tudja.... exhas tipp: Szerintem nyárra várhatóak, valószinüleg az "X400"/"A400"-as chipset debutálása után. de remélem, hogy tévedek és már korábban is jönnek.

(embedded world Conference 2018 27.02.-01.03.2018, Nuremberg, Germany )
"Keynote Speaker 2018: Mark Papermaster, CTO and SVP of Technology and Engineering, AMD"
https://www.embedded-world.eu/home.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#227) AxBattler válasza miazmá (#225) üzenetére


AxBattler
félisten

Megpróbálhatnád felrakni 8.1-re a 10-es drivert... próba cseresznye. ;)

(#228) miazmá
És a 7-es?

Egyébként ne sajnáld, a 10-es most már elég jól fel lett fejlesztve.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#228) miazmá válasza AxBattler (#227) üzenetére


miazmá
tag

Próbáltam :DDD
Végigmegy a telepítés, de a végén bezárja vmi hibakóddal.

(#229) S_x96x_S válasza S_x96x_S (#226) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>alaplapba integrált alacsony fogyasztású mini itx lapok várhatóak a közeljövőben RR-el?

itt az első:

"
- COM R3.0 Type 6 Compact Module
- AMD Zen CPU Core
- Dual channel DDR4, Max 32GB (ECC optional)
- Supports Quad independent symmetrical displays
- Supports up to 4 4K displays (2nd DisplayPort supports up to 8K)
- Rich IO Interfaces-2 SATA, 3 USB3.0, 8 USB 2.0, 2 COM, TPM, CAN Bus (Optional)
- Supports iManager, WISE-PaaS/RMM and Embedded Software APIs
"

"Advantech SOM-5871 New Quad Display Solution with AMD RyzenTM Embedded V1000 Processors"
https://news.cision.com/advantech-europe/r/advantech-som-5871-new-quad-display-solution-with-amd-ryzentm-embedded-v1000-processors,c2457892

Mottó: "A verseny jó!"

(#230) miazmá válasza AxBattler (#227) üzenetére


miazmá
tag

Amd oldalán csak 10-hez van, de nem érdekes, kibírom valahogy meg haladni kell a korral :D

(#231) OutSider17 válasza solfilo (#214) üzenetére


OutSider17
senior tag

Igazán nincs mit! :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#232) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Egész poénos egyébként az alaplapi bios. Ha netalántán resetelni kellene, alapértelmezésben dGPU-ra rakja. Kérdem én, hogy ha az embernek nincs kártyája, hogy fogja átállítani a biost így? :(

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#233) gabi123 válasza Jinxb1rd (#232) üzenetére


gabi123
senior tag

Ha nincs dVGA, akkor továbbmegy az IGP-re a detektálás, ha csak nincs direkt letiltva az IGP.

Forza Ferrari!

(#234) titi1990


titi1990
tag

Sziasztok, beszálltam én is a csapatba egy 2200g-vel, illetve részben, mert az alaplap még a régebbi bios-szal lett szállítva és nem tudok bebootolni biosba :) Így most megpróbálkozom az AMD-től igényelhető Boot Kit kiszállíttatásával, amit a cég nagylelkűen biztosít hasonló esetre :) Remélem hamar kiszállítják a csomagot.

(#235) S. Szabi válasza solfilo (#214) üzenetére


S. Szabi
őstag

2400G hűtőjének dobozán ez van: AMD P/N:712-000071 REV A

Maga a borda 20 mm magas és 88 mm az átmérője, ventilátor alján a matricán: foxconn DC Brushless Fan, Model: PVA0922G12N-P07 (-01)

A bordára annyi van nyomtatva, hogy 5217N

(#236) Z_A_P válasza titi1990 (#234) üzenetére


Z_A_P
addikt

Kemény! Majd számolj be hogy ment.

OK

(#237) hokuszpk válasza Jinxb1rd (#216) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jatek -> globalis beallitasok

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#238) wocsok válasza Montim (#198) üzenetére


wocsok
tag

Én is mégcsak most rendeltem. Még nincs nálam, amint meglesz írok...

(#239) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Közben rájöttem azt hiszem mi okozza az instabilitást: A RAM.

Attól fagyogat. Ugyanis az XMP profile-t megint nem tudja feldolgozni az alaplap (mint 4-5 hónappal ezelőtt az 1500x-nél), le kellett rakni alapértelmezésre, 2100-ra. Így viszont nem túl gyors a vga...

Illetve ha bekapcsoltam a profilt és visszaraktam auto-ra, maradtak a régi értékek, szal figyelni kell, hogy reseteljük a bios beállításait. :(

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#240) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#239) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ettől függetlenül se javult meg. Random fagyások továbbra is. Azt hiszem visszaküldöm a procit, ennyi volt.

We are only Stardust...

(#241) paperboy válasza Jinxb1rd (#240) üzenetére


paperboy
senior tag

Nvidia kari továbbra is benne van? A nélkül is instabil?

(#242) Jinxb1rd válasza paperboy (#241) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Már nincs. Tök alap, csupasz rendszer. Windows is új, belakatlan. És mégis fagy.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#243) hokuszpk válasza Jinxb1rd (#239) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

osszefoglalva : a corsair 3000 cl 15 tovabbra is problemas.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#244) ->Raizen<- válasza Jinxb1rd (#240) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jol tetted hogy visszakuldted.

(#245) tkesy


tkesy
őstag

Valaki meg tudná mondani, hogy 250Mb/s letöltési sebesség mellett / felett kb mekkora 2200G cpu terheltsége?(W10 task manager szerint)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#246) S. Szabi


S. Szabi
őstag

A 2400G Vega-ja szépen bezavar Radeon dVGA driver telepítésnél :)

A probléma nyilván valóan szoftveres (AMD oldaláról driver részről, msi oldaláról BIOS részről), a 2400G-hez való 17.7-es driverrel is megy az RX 580, de nem enged újabb drivert feltenni, mindig azt írja, hogy "Nem található illesztőprogram az Ön rendszeréhez". Mindegy, hogy letöltött telepítő, vagy a Radeon Settingsből akarom frissíteni. Persze a frissétesknél jelzi, hogy van újabb, a 18.2.3, de nem települ...

Letörlök mindnet, ugyanezt írja, kizárólag a Raven Ridghez való driver települ.

Alaplap (msi B350M Mortar) UEFI-ben nincs opció IGP letiltására, csak ki lehet választani, hogy mi legyen az elsődleges, integrált vagy külső.

Windowsban letiltottam az IGP-t, de az nem érdekli :)

Nem várok megoldást, mert jelenleg biztos nincs, meg kell várni, míg az AMD orvosolja a dolgot, vagy majd csak akkor lesz megoldás, ha IGP nélküli proci kerül a gépbe, esetleg egy BIOS frissítés a laphoz, amiben le lehet tiltani az IGP-t.

(#247) Vartanus válasza S. Szabi (#246) üzenetére


Vartanus
őstag

Ezt múltkor is akartam kérdezni... miért vettél Ravent ha nem sokkal utána jött az 580?:D

Én is Ravent terveztem de miután rájöttem, hogy R5 1600 7Kval drágább csak a 2400G-nél és hogy főleg a meglévő Radeon R7 260X-em WoT Encore benchen 15000 pt. tud a Vega 11 10000-jéhez képest. Valószínű én sem APU-t veszek. :D

Háát akkor most jól megszivattad magad a Ravennel játszogatással :D De hála neked én optimálisan dönthetek felraktad a WoT eredmények és rájöttem egy 4-5éves med. szintű dVGA beelőzi a Vega11-et nem is kicsit. Sóval thx your help :R :R :R

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#248) S. Szabi válasza Vartanus (#247) üzenetére


S. Szabi
őstag

Mert akkor még eszemben sem volt játszani :DDD

Ahogy próbálgattam mit tud a 2400G játékokban, megjött hozzá megint a kedvem kb 2-3 év nem játszás után :)

[ Szerkesztve ]

(#249) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Na. Odaáig jutottam, hogy kiderült, van valami apró bibi az egyik rammal:

Ez a ram csak Aida64-ben dob hibát, más memóriatesztelő programok jónak tituálják. Viszont az a hiba mégis valami nagy hiba lehet, mert ezzel kifagy simán a játék.

Ha a haverját teszem be, azzal semmi gond nincs, a játék se fagy ki:

Továbbá ez gond nélkül megeszi az xmp profilt is, azzal is full stabil.

Ez szerintetek elég ahhoz, hogy garanciáztassam a memóriát?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#250) S. Szabi válasza Jinxb1rd (#249) üzenetére


S. Szabi
őstag

Szerintem elég kell legyen. Vagy ha neten vetted és még 14 napon belül vagy, küldd vissza, és vegyél másik fajtát.

(#247) Vartanus: Igen, űgy tűnik meg :D és szívesen!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.